berichten. Burgerlijke Stand. Marktbericht. Veemarkt te Goes. Overzicht van Verkoopingen. C. geestelijke, die ging, na Donderdag aangekomen te zijn, >gaf zich inplaats van lens, op de boot naar zee was, ontdekte en Vrijdagmorgen is komen. Goede vrien- de overtochtkosten dewijl de eerwaarde vergissing riet ge- enoeg voorzien was. vergissing! uit het 4de district, len voor het bestraten n reeds gemaakt. De voerd en door middel igens, bedoelde straat eiden van den grond- i voeren van keien, is et aanhoudende natte straat tot heden in De grondsoort is oogsttijd wordt zij Jen, 't welk vooral bij iren oplevert, vooral uis. Als een staaltje ;ens, hoewel voorzien Hingen, toch nog met een eind weegs voort den. belanghebbenden *emoet, waardoor dit s in zoo menig opzicht ugen zal zijn te wis- jziclit, tot het laatst oren. Dat belangheb- tering velen zijn, kan maakt uit het feit, dat ns met vlas voor Belg ië igs een omweg, omdat erijdbaar was. de aanvallen van de rs aan de noordkust -Beveland en dedaar- dende groote sommen hebben aldus meldt in het Lagbl sedert landen van den Sophia- jmeente den wensch calamiteus worden rolder, waartoe dan ook ijn gedaan en aan ge- provincie calamiteus- Wissekerke rerd alhier op prinses eest gehouden, dat had litein van de galjas op h toen hij over de ortte hij met een kogel :r. Toen was de ver at de meeste soldaten en slechts 20 overble- genoeg zich overgaven, schip lieten plundeien. echter den bevelhebber ;n. owards voornemen, om lit al zijn macht te ina Sidonia kon zich onttrekken, hoewel hij >k gaarne zijn post te eede, waarvandaan zijn van de verbijstering ren heengedreven, ngelsche vloot namen Zes uren duurde de ngelschen schoten vast- ïsche schepen en de sten ontzaglijke hoe- od, zonder hun vijand lige schade te berokke- gelsch schip werd ver- gedood, moesten liet aanzien an met kogels werden masten aan Hinten en wind aan flarden or vijf ure waren 1" n als wrakken buiten ;n tusschen de 4 a 5000 enboven joeg een nood- hen naar de verrader- rusten en zandbanken, 5er en holler ging staan- F Parma? Parma, die dina vereenigen moest et met zijn kleinere r zou afgaan, de Engel- len. Waar blijft toch net allen aandrang en n is, door allerlei bood- de Vloot om toch te ,et water, maar vooral Wordt vervolgd). moeten plaats hebben op 's konings 70sten verjaardag, maar dat uitgesteld is moeten worden wegens het epidemisch heerschen der mazelen. Bij die gelegenheid werd ook een rijtoer gedaan, en stelde het dochtertje van den landbouwer G. H., even oud als het prinsesje, H. K. H. voor. Op den toen gezonden gelukwensch ontving het gewaande jrinsesje eene dankbetuiging van het wer- ielijke prinsesje. Op den jaardag nu van H. K. H. ontving hetzelfde boer edoch tertje ■wederom een telegram van het kroonprin sesje, en nadat zij haar per telegraaf gefelici teerd n bedankt had, ontving zij van prinses Wilhelmina een doos met speelgoed. Minnenijd heeft te Haarlem tot het volgende drama aanleiding gegeven. Eene dienstbode uit de Groote Houtstraat verkeerde met den heer B., die tot medé- minnaar had een metselaarsknecht, zekeren Hoogerbeets (de man doet zijn naam geen eer aan). Deze laatste had meermalen Ireigd de dienstbode te zullen dooden, indien zij hare verkeering met B. niet afbrak. Dinsdagavond nu wandelde de dienstbode met dezen in den Hout, toen, op de hoogte van de dreef, H. van achter een boom te voorschijn kwam, een pistool schot op de dienstbode loste en haar in de borst verwondde. Door de bedreiging ge waarschuwd, had B. zich insgelijks van een listooi voorzien, en nu werden tusschen leide mannen een paar schoten gewisseld, met het gevolg dat B. licht gekwetst werd en H. eene ernstige wonde bekwam. Alle drie zijn in het ziekenhuis opgenomen. Nader verneemt men datH. vroeger met liet meisje verkeerd had, deze diende eerst bij den vader van den heer B. Toen zij nu den dienst van den ouden heer B. ver laten had, dreigde Hoogerbeets, dat, wanneer B. niet ophield met haar uit te gaan, hij hem zou vermoorden. De heer B. zei dit aan de politie, doch wapende zich om alle zekerheid met een geladen revolver. In het geheel zijn er 9 schoten gelost: 6 door H. en 3 door B. Het meisje is in de borst en in de zijde gewond de heer B. in de lever. H. kreeg een kogel in de borst, die tot in den rug doordrong. H. en het meisje ver- keeren in levensgevaar. De heer B. is slechts licht gewond. Hoogerbeets staat zeer ongunstig bekend. Hij is sociaal-democraat en gaf den leden der sociaal-democratische vereeniging les in schieten en schermen. Bij de onlusten te Haarlem in de laatste jaren werd hij meer malen gearresteerd, en vond men in een der pijpen van zijn broek een zwaar ijzer. Hij heeft nog geen berouw over zijn han deling getoond. Als getuige is ook gehoord een 'löjarige jongen, die alles rustig bleef aanzien, en verklaarde dat hij eindelijk wegging, omdat het hem te warm werd. Het voorval brengt groote ontsteltenis te weeg. Na de viering van den gedenkdag der vernietiging van de spaansche vloot en der spaansche heerschappij, heeft de directie van het badhuis te Seheveningen, tot vermaak van Hagenaar en vreemdeling een poging aangewend het volk te doen terugkeeren tot de oude spaansche zeden. Er zullen aldaar tot sluiting van het badseizoen stieren gevechten georganiseerd worden. Deze stierengevechten zullen bestaan in het optre den van kampvechters, toreadores, die in een soort van circus, waarbinnen de stieren geleid worden, verschillende evolutiën uitvoe ren, welke geheel overeenkomen met de behendige verrichtingen der toreadores in Spanje, met dit onderscheid echter, dat er geen droppel bloed vloeit en, naar men ver zekert, de toreadores geen grooter levensge vaar loepen, dan acrobaten, die boog in de lucht kunsten maken of equilibristen, die op een gespannen koord of op een losse ladder de ongelooflijkste toeren verrichten. Een nader bericht in de bladen geeft een andere lezing van het voorval met dr. Betz, in de jongste Kurhausquaestie. De heer Betz moet zich namelijk daar zper onbetamelijk gedragen hebben tegen een der i controleurs, en dat nogal zonder aanleiding, ij meet ook meer geraasd en gevloekt hebben 'in noodig was. Zijne verwijdering uit het ge ouw scheen dan ook alleszins billijk. Vrouw Ferrari te Nijmegen, op wie ooi haren man de bekende moordaan- 'f, wer, gepleegd, heeft het R. K. zieken- s verlaten en is weder in stamt hare werkzaamheden te verrichten. fpn c„i helmie Montrouge is niet alleen iXl Vr°uw> maar zü is tevens zeer vrnnai t o6n zij' vernarn dat de schoonste haar I 4 bekroond zou worden, was ii ho 6 sPoedig genomen en verraste 3- ®e,r"aa' met de mededeeling, dat zij reispakje en twee kleeden voor den wedstrijd besteld had en naar Spa ging. Dit plan viel echter weinig in den su.aak van mijnheer Montrouge, die haar aan het verstand zocht te brengen, dat een eerbare vrouw er zich tevreden mede moest stellen dat haar man hare schoonheid bewondert. Om haar den tocht naar Spa onmogelijk te maken, sloot hij mevrouw in bare woning op, doch deze ontvluchtte met bi hulp van hare dienstmaagd en reisde dienzelfden avond nog naar Spa. Mijnheer heeft nu een eisch tot echtscheiding ingesteld, en verklaart dat mevrouw bekroond of niet, geen voet meer in de echtelijke woning zetten zal. Een sneeuwtunnel /an 90 meter lengte 5 meter breedte en 3 meter hoogte was dit voorjaar in het dal der Sau bij Ratschach in Oostenrijk te zien. Zij was gevormd door het welwater, dat bij terugkeer van het warme weder een sneeuwdam. opge worpen door eene reusachtige lawine, door boorde en een ganggewelf vormde, waarin men in warme zomerdagen eene heerlijke koelte geniet. De koude in een wijden om trek door de lawine veroorzaakt was zoo groot, dat de plantengroei in het dal zich eerst in Augustus kon ontwikkelen. Barnurn uit New-York, de koning der reclame, heeft getracht, zich de geld verlegenheid ten nutte te maken, waarin de neger-republiek San Domingo verkeert. Hij heeft namelijk de regeering der republiek voorgesteld hem, tegen een belangrijke gelde lijke vergoeding, het stoffelijk overschot van Columbus voor den tijd van vier jaren te leenen. In dat voorstel schrijft hijDe kosten voor de opgraving van den man die ons land ontdekte, draag ik zelf. Eveneens neem ik voor mijn rekening de reis- en verdere kosten voor het tentoonstellen in de Vereenigde Staten, en voor de lijfwacht die de kostbare overblijfselen moet vergezel len, en die zal bestaan uit acht soldaten, die ik in prachtige uniformen zal steken.» Nu volgt eene uitvoerige beschrijving van de uniformen en van de verdere uitrusting. «Ik neem de verplichting op mij», gaat Barnurn voort, «om na verloop van 6 maan den, 50 pet. van de winst, die ik van het tentoonstellen van bet stoffelijk overschot van Columbus denk te maken, in de schat kist van San Domingo te storten. Als minimumbedrag sta ik de regeering borg voor eene som van 100,000 fres. Wanneer de «zaak» geen geld opbrengt en in den tijd van een jaar de lijfwacht naar huis wil terugkeeren, dan betaal ik de terugreis». Het antwoord der regeering was, zooals men licht begrijpen kan, een verontwaardigde weigering. Barnurn werd echter door deze weigering in het minst niet uit het veld geslagen. In een open brief strooide hij nu het bericht uit, dat het graf van Colum bus te San Domingo reeds lang ledig was en dat zich het gebeente van den grooten ontdekker te Havanna bevond. De Fransche politie mag zich er op beroemen, dezer dagen een beruchten, langgezochten dief in handen te hebben gekregen. Het is zekere Altmayer, die te Havre in de val liep. Pas 29 jaar is de booswicht oud, lie reeds op jeugdigen leeftijd begon met zijn vader een handelaar te Parijs, te bestelen. Deze hoopte dat de legertucht hem goed zou doen, maar in dienst stal de jongen juweelen van zijn kapitein en hij werd veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. Tevergeefs trachtte hij te ontsnappen door zich met behulp zijner medegevangenen in een zak oud papier te doen uitdragen. Hij verkreeg echter een vermindering van straf en leidde na zijn ontslag een vroolrjk leven te Parijs, waar hij zelfs rijtuig hield en ettelijke bijzitten had. In 1886 betrapte men hem op een bedriegerij, waarbij hij met een nagemaakte stem door de lelephoon sprak. Na een hevige worsteling gevat, wist hij op weg naar de gevangenis een agent beentje te lichten en vluchtte hij. Toen hij opnieuw gegrepen, in de Mazas-gevangenis een oogenblik in de kamer van den rechter van instructie alleen gelaten werd, vond bij daar een formulier tot ontslag van rechts vervolging liggen; hij maakte de haudtee- kening des rechters na, ging dood kalm de kamer uit, toonde den cipier het bevel schrift en verzocht hem mee te gaan om het te doen viseeren. Na deze formaliteit vertrok hij onverlet, daar de rechter meende dat de cipier hem had weggehaald. Op deze wijs ging Altmayer voort de po litie bij den neus te nemen en zicli met de grootste onbeschaamdheid overal in het openbaar te vertoonen o. a. op een Noorsche badplaats, waar hij als «Markies de Maistre» oen verkwistend leven leidde, daartoe o a. in staat gesteld door een som van 14.000 francs, die hem door een dame geleend werden. Hjj was zoo eerlijk dit bedrag later terug te geven. Te Blarrits incasseerde hij een valschen wissel van 17,000 francseen geheim agent kwam hem te Bordeaux op 't spoor, toen hij zijn goed naar Cette liet inschrijven maar hij ging toen in plaats daarvan haar Conlr.is (Gironde) en van daar naar Havre, waar bij thans gevangen is en bekend heeft in Algiers een brief met 20,000 fr. te hebben gestulen, voor welke misdaad een onschuldige in hechtenis zit. «Ik heb je 200 malen gezien», zeide hij lachend tot den rechercheur, «en toch heette het, dat ge mij kendet. Ik heb al heel wat last veroorzaakt, maar nu hoop ik, dat dit al les over is.» Altmayer zal nu weldra te Parijs terecht staan. Hij heeft nog twintig jaar dwang arbeid op zijn rekening, waartoe hij in Febru ari veroordeeld is. Bij Pennsville, op de rivier Delaware Vereenigde Staten) is in een storm, een pleizierjacht omgeslagen, en vijf dames zijn daarbij verdronken. De dames waren, om het onstuimige weder in de kajuit gegaan, en konden, toen het vaartuig was omgeslagen, niet daaruit komen. De kapitein en twee heeren, die in het water waren gevallen, maar zich aan de kiel van het omgeslagen jacht vast klemden, hoorden de ongelukkigen roepen en jammeren, zonder iets voor haar redding te kunnen doen. Zij zelve werden door een voorbijkomend vaartuig aan boord genomen. Toen men later het jacht terugvond, lagen de vijf dames allen dood in de kajuit. Het jacht was 's morgens met een talr ijk gezelschap naar Pennsville gevaren, maar de meesten der tochtgenooten wilden, om het onstuimige weder, niet terugvaren. In Opper-Oostenrijk is door overstroo mingen groote schade aangericht. Te Ried, Odersberg, Waitzen, Kisschen, Riedau en Tigharting is de oogst op vele plaatsen ver nield. De berichten uit Budweis luiden ook bedroevend. De aangericht^ schade wordt op verscheidene honderdduizenden florijnen ge schat. J e Keizer heeft de overstroomde streken bezocht en 5000,11. geschonken. Door den sterken stroom zvjt, elf met levensmid delen beladen booten meegesleept. Men is beducht voor groote ellende onder de bevolking der geteisterde streken. -- Reuter seint uit Madrid: Tengevolge van een zwaren storm in de provincie Grenada is de oogst van rozijnen en olijven als mislukt te beschouwen. AFLOOP VERKOOPINGEN, enz. Gapinge. Woensdag werd door Not. Tak in de herberg bij V. Sorge publiek ver kocht 19,80,35H gedeeltelijk tiendvrije bouw en weilanden,liggende bij 't dorp,in perceelen. Gemeente Vrouwepolder perceel 1 en 2 66 A. bouwland voor f 760 aan dhr. P. L. Meijers te Gapinge. 3°. 23,30 A. id. voor f270 aan denzelfde. 4°. 31,60 A. id. voor f360 aan dhr. L Sturm te Gapinge. 5°. 38,10 A. id. voor f416 aan dhr. F. Dikken- berg te Middelburg. 6°. 24,10 A. id. Voor f 252 aan dhr. P. de Broekert aldaar. 7° en 8°. 85,60 A. tiend vrij bouwland voor f 1030, en 9U en 10° 239,03 A. tiendvrij weiland en sprink voor f2385 alles aan dhr. J. de Rijcke te Gapinge. Gemeente St. Laurens 11°. 85,20 A. tiendvrij weiland en sprink voor f770 aan dhr. A. Vos te Gapinge. 12° 92,22 A. id. gedeeltelijk tiendvrij voor f971 aan dhr. S. v. Os, Middelburg. 13 97,54 A. weiland en sprink voor 11100 en 14°. 121,36 A. bouw- en weiland en sprink voor f 1201, beide aandhr. L. Mejjers, Arnemuiden. Gemeente Vrouwepolder 15". 55,60 A. tiendvrij bouwland voor f660 aan dhr. J. de Rijcke, Gapinge. 16e. 27,10 A. idem voor f360 aan dhr L. Dingemanse, aldaar. 17e. 22,80 A. idem voor f328 aan dhr A Frelier te Middelburg. 18e. 124,90 A id. weilandvoor f1802aan dhr. L. Meijers, Arnemuiden. 19e. 28,70 A. id. bouwland voor f 291 aan dhr J. Lan gebeeke, Middelburg. 20e. 62,70 A. id voor 1603 aan dhr F. Wisce, Gapinge. 21o. 75,40 A. id. wedand voor f7511 en 22o. tot 26o. 168,90 A. id. bouwland voor f 1310, alles aan dhr. J. de Rijcke, Gapinge. 27o. een hofsteedje aan den Grintweg naar Zandijk groot 73,90 A. voor f2250 aan den heer J. Langebeeke, Middelburg. 28o. 37,70 A. tiendvrij weiland aldaar voor f403 aan dhr. J. Poppe, Veere, 29o. 49,90 A. id. voor t 545 aan dhr. S. Kleine- pier, Gapinge. 30o. 29,10 A. id. voor 1 403 aan dhr. J. de Visser aldaar. 31o tot 34o. 378,73 A. weiland en sprink voor f2300 aan dhr. J. Langebei ke, Middelburg. 35o tot 38o. 123,80 A. id. bouwland voor f 1005 aan dhr. A. Vos, Gapir.ge. Vlissingen. Door den eerst aanwezigen ingenieur der genie te Bergen op Zoom had gisteren in het hotel de commerce de herbesteding plaats van den bouw van, een stal te Middelburg. Raming f 845. Het werk is gegund aan P. Krijger en Zn. te Middelburg voor f 840. Jan 4-7 Sept. 1888. GOES. GeborenMaria Cornelia d. v. Jan Zegers en Cornelia van Zweden. Van fi 7 Sept. 1888. MIDDELBURG. OndertrouwdJ. C. v. Hoeve jm. 26 j. met P. J. v. Puflelen jd. 31 j. BevallenS. M. Melse geb. Geldof d. M. Walraven geb. Jobse z. OverledenJ. G. H. Casparis 37 j. vr. v. P. F. J. van Burg. LevenloosEen zoon van P. de Hamer en J. van Vlaanderen. GOES, 4 Sept. 1888. De aanvoer van alle Artikelen jarige en nieuwe was gering, zoodat weinig zaken gedaan werden, ook was in de prijzen geen merkbare verandering. Oude Tarwe f 7,50 a f7,80. Nieuwe Tarwe f 7,00 a f 7,50. Rogge f 5,25 a f 5.50. Win- tergerst f4,50 a f5,00. Zomergerst f4,00 a f 4,20. Haver f 0,00 a f 0,00. Groene Erwten f 9.00 a f 9,75. Boter f 0,54 a f 0,56. Eieren f 0,82 a f 0,90. Vlissingen, 7 September 1888. Boter f 1,15 a f 1,20 per Kilo. Eieren f4.40 a f0,00 de 104 stuks. Dinsdag 11 en 25 September. Middelbueg 6 September 1888. De aanvoer bestond hoofdzakelijk uit jarige Tarwe en nieuwe Erwten, welke artikelen aan ruim vorige weekprfjzen gereede plaat sing vonden. Jarige Tarwe werd algemeen op f8 gehouden, welks prijs werd ingewilligd, goede en mindere f 7,80 a f 7,50. Nieuwe Tarwe laat in kwaliteit nog steeds te wen- schen over, ofschoon die toch beter was dan de vorige week, in verhouding der kwaliteit wordt de prijs te hoog gehouden om aanlei ding tot zaken te geven, hoogstens f 7 zou de beste waard zijn. Rogge voor de zaai f 6 voorts f 5,75. Gerst werd alleen in afwijkende soort getoond, voor de winter- werd f 4,75, voor de zomer - f 4,40 a 4,50 betaald. Haver en Boonen niet getoond. Groene Erwten en puike Kook. erwten f 9,75 a f 10, Koolzaad f 9,75 a f 10, Versche Boter f 1,00 a f 1,10 per Kilo. Eieren f 4,00 per 104 stuks. ZIERIKZEE, 6 September 1888. Boter Hoogste koers 60, laagste koers 523 cent per 5 ons. Kipeieren hoogste koers f 1, laagste koers 80 ets. per 25 stuks. Maandag 10 September. Wemeldinge, 11 uur aan het sterfhuis van wed. Lezierse, door Not. Mulock Houwer, meubelen, en inventaris van een herberg en winkel, alsveeren bedden, kapokbed, dekens, ledikanten, klokken, tafels, stoelen, spiegels, bascule, kleerkisten, kachels, kruiwagen, karaffen enz. Gouden en zilveren lijfsieraden. Middelbnrg, Venduhuis, door Not. de Vos, 10 uur, manufacturen. Dinsdag 11 September. Goes. 8 uur, in de „Prins van Oranje" door Not. Pilaar, een huis en erf Wijngaardstraat A 82, van erven Nonnekes. Aardenburg, deer Not. de Smidt half 11, voor en bij dhr. Heijkoop, meubelen, sierlijke bloemen en heesters in potten. Woensdag 12 September. Westkapelle, half 11 door Not. Loeff, in „het Koffiehuis" een huis met schuren, erf en tuin. Noordstraat2o. 31 A. bouwland aan den Middelb. straatweg. 3o. 22,30 A. bouwl. achter het bosch. En om 1 uur b(j den Hol lander, verhuren 15 perceelen bouwland van L. den Hollander. Donderdag 13 September. Kapellc, op de hofstede «Eversdijk», voor W. Geelhoed, door Not. Merens, een boeren- inspan als1 zwart ruin '10, 1 zwart mer- riepaard 10 en 15, een blauw ruin 8 jaar, merriepaarden, 1 bruin en 1 zwart 4, een vos 2, een zweetvos 1 jr., 1 vos hengstveulen, 6 melkkoeien, 5 runders van 1 en anderhalf jaar, 2 aanhotidkalvers, 1 os, 1 stier. 2 hok- kelingen, 2 vette varkens, 2 mestputloopers, 80 hoenders, karnhond, 3 menwagens, 1 lemoendriewielskar, tilbury, 7 ploegen, 6 eegden, molbord, rolblok, vleeschblok, rol- sleeper, sleepsleepers, zaadzeil, peulzitten, melk-, stal- en zoldergereedschap, harnas. Vlissingen, 9 uur, aan de bank van leening panden beleend April tot Juni 1887. Kijkdag Woensdag 2—4 uur. Goes, half 2, in „de Prins v. Oranje", pan- t den uit de bank van leening over Januaoi tot Juni 1887. Donderdag 20 September. Middelbnrg, 8 uur in de Vergenoeging door Not Tak, een huis en erf, zfjnde loge ment en herberg met vergunning, Vlissing- sche straat K 42 groot 73 c.A. Bezichtiging Woensdag en Donderdag 10—12 en 1—4 uur,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1888 | | pagina 3