.07 STEDE, WEILANDEN, Vruchten te Velde, Ruime sorteering SP00RMANDEN, 1888. No. A. Albada Jelgersma, AOAZHN NIE BAZAR Lange Kerkstraat GOES. Yoorhanden Dienst op de Wester-Schelde. KOUSEN, HANDSCHOENEN, BRETELS, CORSETTEN, openbaar verkoopen: Bouw- en op Dinsdag 24 Juli 1888, publiek verkoopen: aan concurreerende prijzen. Kremerstraat, Bergen-op-Zoom. Garens, Band, Sajetten in alle soorten en kleuren, Tricot Ondergoederen, Gemengde Berichten. Tuin- en Landbouwzaden J. P. Swennen, Vlissingen. VI Atj< massa. 60. een loods met erfpachtrecht, Lan- geviele binnenbrug. 7o. een huis Seisbinnen- brug L 38. 80. een dito met tuin S 24a. 9o. een dito Kinderdijk 118. Wissenkerke, 2 uur in de „Kroon" door Not. Roelof voor den heer Danckaerts 34 H. veldvruchten, alstarwe, gerst, haver, rogge, erwten, paardenboonen, meede, mangelwor- tels, paardenpeen, aardappels, klavers. Vlissingen, 7 uur in het Hotel de Commerce een huis en erf, Schardijnkade E 97, door Not. de Wolff. Woensdag 25 Juli. Ierseke, 10 uur, door Not. de Yos, op de hofstee van Priem2 zwarte ruinpaarden 8 en 7 jr., 3 vos bles dito 12, 2 en 1 jr., 2 mer- riepaarden 8 en 10 jr., 12 baatgevende melk koeien, kalfvaars, 5 tweejarige runders, jaarlingen, kalvers, 2 vette varkens, 2 zeugen met biggen enz. Menwagens, kapwagen, driewielskar, 2 Waalploegen, 2 Amerikaan- sche, 5 gewone, molbord, windm., snijmolen, moesmaker, bouw-, melk- en zoldergereedsch. meubelen. Goes 10 uur op „het Slot" Meubelen. Inl. dhr. Pelle. VjoTf 7 dOOr Ttf'vf CJ-OTGR Mpvfvno wil hij gaarne medewerken. Onze gerefor meerde vaders hadden ook hunne feesten. Amerika zonder kermissen heeft zjjn iancy airs en holy days. De neringdoenden hebben ook meer schade dan voordeel van de kermis; vreemde kramers, lieden buiten Ierseke gaan met den buit strijken. Gelegen- aeid om handelsartikelen te koopen bestaat lier ruimschoots bjj belasting betalende ngezetenen. Ook spreker meent dat de kermis tot het soort volksfeesten behoort, lat in de Schrift verboden is. De voorzitter hernam dat er in Amsterdam volksfeesten genoeg zjjn, en 's avonds na 8 uur arbeidersconcerten De organisatie van volksfeesten is moeilijk, getuige het koningsfeest, dat niettemin ook goed geslaagd is. Ook de heer (Schipper meent dat het geweten en de Schrift zich tegen de ker missen verzetten. De kermis berokkent stof felijk, doch vooral geestelijk nadeel. Ziende op de eeuwigheid, diende men ook in dezen 1 voor Gods Woord te buigen. De hr. Sinke sprak ook een practisch woord. Hij verklaarde er tegen te zijn dat de ge- li meenteraad officieel twee dagen beschikbaar stelt waarop men zich eens mag overgeven aan dronkenschap en allerlei uitspattingen, 'tls waar ook de tweede dag der chr. feestdagen wordt luidruchtig doorgebracht, men kan dit echter beperken, door het sluitingsuur te vervroegen. Door de kermis wordt de rustige burgerij gestoord. De armen, bepaald de armen, zal de afschaffing der kermis weinig interesseeren, omdat voor het te nemen vermaak, het geld ontbreekt. Doch dat degenen die er dan voor zijn, op hun kosten de lui van het noodige drinkgeld voorzien, dan is voor hen die zaak in orde. Daarna kwam het voorstel Hartoog tot afschaffing der kermis in stemming en werd aangenomen met 4 stemmen tegen 3. Voor stemden de hh. Hartoog, Lemson, Sinke en D. Schipper; de hh. Sauer, v. d. Burgt en v. Oeveren stemden tegen.' Na dezen uitslag verlieten de kasteleins en een groot aantal andere toehoorders de zaal. LAATSTE BERICHTEN. Uitslag der overgangsexamens van de leerlingen voor alle vakken der H. B. S. te Goes. genaamd «PETERSBURG» iiggende in de gemeente Serooskerke met daarbij behoo- rende gedeeltelijk tiendvrije liggende in de gemeenten Serooskerke en Grijpskerke ter gezamentlijke grootte van 24 Heet, 4 Aren, 42 Centiaren. De veiling zal geschieden in 29 perceelen met verschillende combinatiën en in massa. Gedrukte notitiën dezer veiling zjjn ver krijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris. De Notaris H. ROELOF te Gortgme, zal \oor den Heere A. C. Danckaerts aldaar, 's namiddags 2 ure, in de herberg «de Kroon» te Wissenkerke, CIRCA 34 HECTAREN ALS: Tarwe, Gerst, Haver, Rogge, Erw ten, Paardenboonen, 2 jarige Meede, Mangehvortel, Paardenpeen, Klavers en Aardappels; wassende op landen der Hofstede «Groenenstein» ge meente Wissenkerke, zulks in diverse perceelen waarvan boekjesff, verkrijgbaar zijn ten kantore van^ penoemden Notaris VAN Bevorderd zijnVan de voorbereidings klasse tot de eerste klasse met den 2en graad A. Markusse, L. v. Dellen, Fr. Knitel, P. Walraven, A. Sturm, H. Stigter en G. Leverland. Met den 3en graad W. Schneider, C. Pilaar en C. Bom. Van de eerste klasse tot de tweede, met den ten graad G. van den Berge en W. Vleugels Schutter. Met den 2en graad G. Ittman, P. Verburg, W. Schippers, J. Osse- waarde en P. Spruyt. Met den 3en graad: H. Bannet en W. van den Hamme. Voorwaardelijk G. van Altena, I. Sturm, I. Wabeke en N. van Puffelen. Van de 2de tot de 3de klassemet den lsten graad, C. van Oosten, met den 2den graad, C. Pilaar en M. Dekker, met den 3den graad, I. Goedbloed, W. Griep en C. Vereeke, voorwaardelijk, H. de Witt Hamer. Van de 3de tot de 4de klasse met den 2den graad, E. Rijstenbil, I. Ittmann en G. Callenfels, met den 3den graad, H. Ramondt, J. van Deilen en J. Callenfels, voorwaardelijk, M. Prumes en E. de Koning. Van de 4de tot de 5de klasse met den 2den graad ,P. Jonquiére en G. Sauer, met den 3den graad M. Vermet, K. Dominicus, L. Pompe van Meerdervoort, I. Vermet en A. van Altena. Verder zijn bevorderd de leerlingen voor enkele vakken, T. Faberij de Jonge, I. Jan sen en Joh. Pilaar. Bij de examens voor de 2e klas hoofdcurcus te 's Hertogenbosch, slaagde o. a. de sergeant G. P. Jansen van Goes. Middelburg. Gisteren werden door Not' Verhulst in «de Vergenoeging» publiek ge veild de navolgende huizen en erven lo een Bierkaai G 204, voor f2810 aan dhr. J. H. Prundke2o een dito Wal voor f2100 aan dhr. L. Hogeiland: 3o een dito Noordstraat C 30 voor f1654 aan dhr. J. H. Prundke4o een dito Lange Gortstraat I 337 voor f1313 aan dhr. J. Broerse5o een dito Bogardstraat voor f 1680 aan dhr. G. Westdijk 6o een pakhuis Koestraat voor f 1090 aan dhr. S. L. Gobetz, allen te Middelburg. Ellewoutsdijk. Donderdagavond had hier een droevig ongeluk plaatseen lljarige jongen, die door het armbestuur werd be- BIJ F. B. DEN BOER Lange delft Middelburg Allerlei werken van TEGEN GOEDKOOPE PRIJZEN- van de firma GEBR. VAN NAMEN te Zwijndrecht zijn te bekomen bij PRIJSCOURANT GRATIS. steed, had zjjn vlieger opgelate maar on gelukkig viel de staart in een put met water, welke hfj wou opvisschenvermoe delijk is hjj daarbij voorover in het water gevallen en verdronken. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken mochten niet baten. De geneesheer Boogaert van Driewegen was spoedig ter plaatse en kon slechts den dood constateeren. De bladen vermelden drie ontzettende misdaden, waarin de sterke drank weer de hoofdrol speelt. Te 's Gravenhage namelijk heeft Zaterdagavond een man bij een huise lijke oneenigheid, dewijl hij naar zjjn vrouw zeide minder weekgeld meebracht dan hij verdiend had, zijne vrouw op het hoofd ge slagen, men vreest dat zij nu krankzinnig is. Te Nijmegen heeft mede Zaterdag avond een vogelvanger, een eerste dronkaard, zjjne beide inwonende zooas van 18 en 22 jaar, zijn kleinzoontje van twee jaar en zijn buurman, eerst met een broodmes en daar na met een scheermes levensgevaarlijke wonden in hoofd en hals toegebracht. Hui selijke twist was aanleiding tot dit drama. Te Bockold eindelijk heeft een fabrieksar beider zijne jonge vrouw, terwijl deze bezig was met het bed op te maken, onverhoeds met eer. scherp mes aangevallen, haar den hals afgesneden en daarna het lijk op de gruwzaamste wijze verminkt. Toen het lijk gevonden werd, staken nog twee messen in de borst. De arme vrouw was slechts 21 jaren oud en verkeerde in gezegende omstandigheden. De politie te Groningen heeft proces-ver baal opgemaakt tegen een drietal laaghar- tigen,die gevangen vleermuizen met petroleum begoten en ze voorts in brand staken, zoodat ze piepende van de pijn rondfladderden tot ze eindelijk door den dood uit hun lijden werden verlost. De heer Daniel de Lange maakt in het N. v. d. D. met ingenomenheid melding van een opus van G. von Brücken Fock, walsen voor klavier tweehandig, uitgegeven bij E. Lacombe te Parijshij schrijft daarvan onder meerDeze eersteling van den heer Von Brücken Fock heeft mijne sympathie opgewekt. In alle nummrs der geheele verzameling vindt men zeer goede en schoone hoedanig heden. Ik houd mij overtuigd, dat een klavierspeler met behoorlijk ontwikkelde techniek deze werkjes met groot genoegen zal spelen. In de algemeene vergadering van aandeelhouders der Nederlandschc Land aanwinning-Maatschappij (the ISetherland Land Enclosure Co) op den 4 Juli jl. te Londen gehouden, werden met algemeene stemmen tot de directeuren der maatschappij-, in Nederland benoemd de heeren J. A. ran Heel, lid der firma Van Heel Co te Goes, en Charles G. Harison te Rilland-Bath. Terwijl dezer dagen een landbouwer met vrouw en zoon te Renkura aan het melken waren, heeft een brutale diefstal te zijnen huize plaats gehad. De dader ia gevat. Voor het gestolen geld had hij siga ren, kersen, beschuit, enz. gekocht, alles om zijn snoeplust te bevredigen. Te Holten is Dinsdag doordien bij het pannekoeken bakken, de vlam in de olie sloeg, het huis van een landbouwer een prooi der vlammen geworden. Te Osch heeft men den vorigen nacht geprobeerd in te breken in het station. Daar de pogingen mislukten is de diet afgedroopen, met medeneming van acht kippen van den chef. Een jongen te Amsterdam die de aar digheid had een vijftig meter hoogen fabrieks schoorsteen te beklimmen, viel van deze hoog te en werd dood opgenomen. Op den huize Dordwijk te Dnbheldam prijkte Dinsdagnacht in vollen bloei de AJacht cactus met het zeldzaam groote aantal van 21 bloemen. Te Ameide is een meisje van 2jaar in een pot met zeer heet zeepwater ge- I vallen en spoedig daarna overleden. Een 6-jarig meisje, wonende aan den Ubborgschen veldweg te Nijmegen is door het bij ongeluk inslikken van een suikerbal, dien zij voor een van haar vader gekregen cent in een snoepwinkeltje had gekocht, om het leven gekomen. Alle pogingen om den bal te verwijderen of met warm water in de keel van de kleine te doen smelten waren mislukt. Een heer te Marseille hoorde gerucht in zijn keuken. Overtuigd dat er werd ingebroken, nam hij een revolver en vuurde op een gedaante, welke bleek zijn achttien jarige broeder te zijn. De ongelukkige had den kogel in het hart gekregen. erken MAANDAG- V P.'jjs per drie maandei Enkele nommers Parijs f3.20, thans f2.50. BUNJAN, de Heilige oorlog, groote uitgave met platen f3.50, thans f2.50. GERTH VAN WIJK. Ge schiedenisvan liet Protestantisme, prachtwerk met tal van fijne platen. Prys f7.50, thans f6.- Dr. G. J. VOS. GROEN VAN PRIN- STERER EN ZIJN TIJD, pry's f6.- thans f4,50. ringvliet. te Dordrecht bij M. BOUWMAN. Ie Zierikzeo- bij J. BOS, Goes bij de Directie. Ligplaats te Rotterdam Nieuwe Haven bij de Pakkenbrug. JULI. D a g e l ij k s. Van Vlissingen Breskens naar Breskens, naar Vlissingen, Vertrek van Vlissingen n. Borsele, Borsele n. Ter-Neuzen. Ter-Neuzn n. Hoedekenskerke Hoedekenskerke n. Ter Neuzen, Ter-Neuzen n. Borsele, Borsele n. Vlissinggen u. rn. 6, 6,30 Zondag, 7,30 4,30 7,50 4,50 6,—10,30 6,2010,50 u. m. u. m. 8,10.- nm 8,30 10.30 Maandag, Dinsdag, Dond. en Vrijd. 7,30 2,20 6,30 7,50 2,40 6,50 6,— 10,30 4,30 6,20 10,50 4,50 u. m. u. m. u.m. 12,30 4,- 6,20 1_ 4,30 6,50 "Woensd. en Zat 7,30 2,20 6,30 7,50 2,40 6,50 10,30 >- TL 6,12,30 4,30 6,20 12,50 4,50 (Slol Aan dit alles moest L De Nederlandsche chrl langer de Europees che daten (allen kinderen] verstoken laten van onder 's Heeren zegen tot uitbreiding van Zij; Hoe wenscheljjk zoul die duizenden iemand gemoed eens konden raadsman, hun steun verderen weg 1 Hoe wanneer voor het oprij in het bivouac een kl houden werd wannee werd op den Heiland, ander en beter leven. Ik weet bij ervarinJ het gemoed is op zoo'rl toch weet wat de dagl zal. Men heeft dan ged nade van den Heere j| Als daar in het Perak, waar honder herstellende zyn, het bracht, de kranke getij vende gebeden werd L is de soldaat beter tel neer hij zich in zij{ bevindt. Als daar eens in kerk hot der blanken telijk Militair Tehuis het middelpunt kon lende werkzaamheden waar de soldaat zich zijne ruwe omgeving, mensch kon gevoelen ;l medegesleept worden, I ellende en zedeloosheij keerpunt vinden en stl weg. Men heeft in AtjeJ het eene is de reed] roomsche kerk, door dl achter diens woning gq is de prachtige Mohamed liet Gouvernement aa geschenke gegeven en L ton gouds heeft gekosj of iets van dien aard bestaat er niet. Is M Als daar nu eens den Europeeschen of daat het Evangelie gei dien eenzamen post, 1 daansch pnesteilijke ij iets vernemen kon van onder den hemel gegel kon opgaan naar een in zjjne taal, in het raad Gods mocht hooj het niet heerlijk zijn Ik sprak daar van d| priester. Deze toch vel alle macht tegen deel doet hij uit eigenbelal tendom in de plaats f loovig Mohamedanisinl zijn invloed en, watl komsten, want cliriJ bezwerings-formulierenf looven niet aan zijne L goede en kwade geestl te bezitten, en laten

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1888 | | pagina 6