F Burgerlijke Stand Aanbestedingen. Marktberichten. Veemarkt Overzicht van Verkoopingen. in van verregaande onacht- mers. De ouders waren de zorg over twee ran het oudste dochtertje, zegge v ij t jaren over- 1 waarop pap gekookt deel, in de nabijheid van was nog aan, toen zij lorzaak van den brand snd kwamen te Utrecht een weddenschap hadden a hunner in 6 uren van Utrecht zou loopen. Hij r en 10 minuten. Drie Iden hem per rijtuig, en ewieler gevolgd, bewijs hoe gehecht som- haar hok kunnen zijn, invel gemeldVoor vijf lucht, werd een duif van terugreis te Antwerpen p de markt verkocht en 'gesloten gehouden. Ver- ad zij daar gebroed, maar laten, liet zij wijfje en om haar vorig hok weder torten tijd daarna nam ran een wedvlucht, werd i eerst nu, na vier jaren veek kwam zij in haar atsheuvel in N. Brabant ;ken van het koren pak- renaar» te Wormerveer 1. een vreeselijk ongeluk ten geraamte van den streken, maar de nokbalk iten was losgemaakt en het hijschkatrol was aarbij met al de binten twee werklieden werden «allende houtwerk zooda- zij bijna onmiddellijk den w aaronder Klaas Gor ge, onder wiens toezicht uitgevoerd, konden nog luggen sprong hun leven stond gisteren voor de tem terecht, beklaagd van en te dier zake werd iet O. M. een hechtenis tijd van 3 weken. Door ien tweetal architecten en ligen, meest allen ook gebleken, dat bekl. ver- jrzorgen te nemen, die 3 zou hebben genomen, meende 'tO. M. gelegen tiheid, zijn gebrek aan de al over 14 dagen vonnis 1877 zoo verhalen de - woonde prins Friedrich len Keizer) de groote !t legercorps in de omstre- >erg in Oost-Pruisen bij. imber werd voor keizer rade gehouden. De ver troepen waren met het a ochtend uitgerukt en zonsondergang in het gar- De vorstelijke personen kasteel der eerwaardige laat in den avond, toen gezelschap van een voor de eerewacht wenkte den schilJwach- eerbewijs na te laten enster van het wachthuis binnen voorviel. De rig, gekleed in de voor- i, zat in de offlcierskainer ingedommeldjde vermoeie- dag deden hun rechten n gelden. De Kroonprins innen en zag voor den een papier liggen, waarop Lieve moederHeden, na heb ik vernomen dat ik cier zal worden bevorderd, nijMaar waar moet de andaan komen? Ge heb laan, zijt arm en ik m°et 'schallen. Schulden is een wie zal ze betalen brief aan de moeder geko- ndrig, misschien wel pe"1' ntwoord op deze moeie- vermoeid als hij waS' viel. De kroonprins zaam de pen uit de ha1? i vraag «Friedrich Daarop verwijderde ny aandrig te wekken, verbazing van den joio tal lij ïjke rensl aar dri held voorstellen, toen hij bij zijn ontwaken den naam van den kroonprins als antwoord op zijn vraag las en van de wachten hoorde wie hem een bezoek had gebracht. In zijn garnizoen teruggekeerd, ontving hij aan schrijving om de rekening voor zijn officiers uniform bij den hofmaarschalk in te dienen, opdat de knoonprins zijn belofte zou kun nen nakomen. Dit geschiedde dan ook. Op den dag van 's Keizers overlijden liet princes Victoria al de dienaren van den Konink- lijken lijder tot zich komen en sprak hen aldus toe: »Papa heeft mij opgedragen u allen en ieder in t bijzonder voor de liefde en trouw, waarmee gij hem gediend hebt, dank te zeggen en aan elk uwer laat hij zijn portret als aandenken aanbieden." Zij gaf hen de portretten over met een goudstuk, voor de lijsten. Een man kwam een herberg binnen- loopen en vroeg aan het gezelschap of hij een goochelkunstje mocht vertoonen. Daar de man er koud en hongerig uitzag, gaf de waard zijn toestemming. De vreemdeling vroeg nu drie hoeden, die hij op tafel plaatste en liet zich door den herbergier drie sneden brood geven. Daarna zeide hij, dat hij niet voort kon gaan, eer hij drie stukken kaas had. Toen het verlangde was gebracht, legde hij een snede brood met een stuk kaas er op onder ieder van de drie hoeden, stroopte zijn hemdsmouwen op en verklaarde, dat hij al het kaas en brood zou opeten en het daarna brengen onder één hoed. Toen hij twee stukken brood met kaas had genuttigd, zeide hij, dat hij niet voort kon gaan, zonder iets te drinken. Men bracht hem een liter ale en nu was ook spoedig het derde stuk verdwenen. «Nu mijne heeren», vroeg hjj, «onder M welken hoed wil u het nu hebben?» Men wees een hoed aan, de man zette dien op het hoofd en wandelde, onder de oogen der verbaasde toeschouwers, kalm de zaal uit. Toen men den slimmen goochelaar wilde achterhalen, was geen spoor meer van hem te vinden. Omtrent de laatste levensdagen van Prinses Marie van Saksen-Altenburg meldt men, dat de lijderes reeds Maandag haar einde voelde naderen. Zij nam toen een hartroerend afscheid van haar omgeving. Daarna werd haar 't Heilig Avondmaal toe gediend en zij sliep in. Des nachts nam de koorts sterk toe en reeds Dinsdags was de toestand hopeloos. Konigin Carola van Saksen verwijlde den ganschen dag aan het ziek bed, totdat Prins Frederik Leopold was aangekomen. De Erfgroothertog van Olden burg en zijn echtgenoote kwamen eerstop Albrechtsberg, toen de lijderes was overleden. De Prins van Saksen-Altenburg moet on troostbaar zijnzjjn huwelijk met de ont slapene was zeer gelukkig. Gisteren heeft een lijkdienst plaats gehad en tevens de doop van het voor 14 dagen geboren dochtertje der Prinses. Een Fransch schrijver zegt d at wij aan het Italiaansche volk veel te danken hebben want: De grootste heldendichter r was Danle. een Italiaan. De grootste lierdichter was Petrarca een Italiaan. De grootste ridderlijke dichter was Ta«so, een Italiaan. De dichter met de grootste verbeeldings kracht was Ariosto, een Italiaan. De grootste en geestigste verteller was Boccaccio, een Italiaan. De grootste schilder der geheele wereld was Rafael, een I'.aliaan. De grootste beeldhouwer der geheele wereld was Michel Angelo, een Italiaan. De politieke geest der geheele wereld was Macchiavelli, een Italiaan. De grootste philosoof was Vico, een Italiaan. De ontdekker der nieu we wereld was Christof- fel Columbus, een Italiaan. De grootste natuurvorscgen was Galilei een Italiaan. Een der grootste componisten was Rosini, een Italiaan. En de man, die een tijdlang de wereld geregeerd heeft was N apoleon, een Italiaan. De prijs van een Bijbel. In de dagen van Eduard Koning van Engeland ~925) bedroeg de prijs van een Bijbel 37 pondsterWng of f444. Een werk- man werd toen met anderhal ven stuiver pei dag voor zijn werk betaald, waaruit men gemakkelijk berekenen kan, dat een werkman toentertijd geen Bijbel kon koopen of hij moest er meer dan achttien jaarlang al zijn verdiensten voor bijeen sparen. t v /l,18 onze ceuw dan bevoorrecht: voor een dubbeltje koopt men geheel het Nieuwe testament, en voor enkele stuivers, geheel den Bijbel. Roeper. Het meest ongezonde bedrijf op de wereld is dat der vorkenmakersen zij die de stalen vorken of ook messen moeten slijpen en polijsten zijn er het slechtst van allen aan toe. De meesten onder hen sterven aan een soort van longziektena hun dood is dat teere deel der patiënten, de long, volkomen zwart, alsof ze in de inktpot was gedoopt. Het longenweefsel is zoo hard als een stuk gomelastiek, in plaats van zooals bij gezonden, zacht en sponsachtig te zijn. Men moet dit verschijnsel toeschrijven aan het inademen van zeer fijne staaldeelen, die bij het slijpen loslaten en in de lucht blijven hangen. De gemiddelde ouderdom van deze arbeiders is slechts negen en twintig jaar. Van Washington, den grooten Ameri kaan, wordt beweerd dat hij slechts éérie aardigheid in zijn leven gezegd heeft. Bij de debatten, die in het congres over de inrichting van het bondsleger werden ge voerd, opperde een der leden de vraag of het niet raadzaam zou zijn de sterkte van het leger op drie duizend man vast te stellen. Thans stond Washingten op en ried aan tevens het besluit te nemen dat geen vijandelijke armee boven de tweedui zend man het land mocht betreden. Alge meen gelach volgde op dit voorstel. De stad Sokolka, aan de spoorweglij n Warschau—Petersburg, is gedeeltelijk door brand vernield, 80 woonhuizen en 100 ge bouwen, werkplaatsen en magazijnen, de post- en telegraafkantoren brandden af. Vele menschen kwamen in de vlammen om meer dan 2000 zijn zonder dak. Volgens de «Nationaal» is Boulanger niet heel wel na zijn uitstapje en gaat hij evenals vroeger een beetje mank. Bij een vroeger ambtenaar van het dep. van Oorlog, Cailland, het middagmaal ge bruikend, was Boulanger bij zijn komen en en gaan het voorwerp van een kleine ovatie van het volk. Men verdrong zich om den grooten man te zien stappen uit het rijtuig en een dronken spuitgast bood hem een bouquet van roode anjelieren aan. Een 10 jarig meisje te Brossel, was op school even uit de bank gegaan, om een vriendinnetje iets te vragen. Zij hield haar breiwerk in de hand. Een and^r kind liep tegen haar aan, met het gevolg dat een breipen met kracht in het oor van de kleine Marie drong. Zij gaf een gil, viel, werd naar huis gebracht en stierf na een hevig lijden. -- Volgens den Berlijnschen correspon dent van de «N.-York Herald» had Keizer Friedrich Donderdags voor zijn dood op eenige losse bladen zijn testament geschreven en daarna aan de Keizerin twee stukken papier overhandigd. Op 't eene stond «lk gevoel dat Mackenzie tot verlenging van mijn leven alles heeit gedaan wat weten schap en toewijding vermochten en ik dank hem daarvoor ten innigste.» Op 't andere: «Ik heb naar mijn beste krachten mijn plicht tegenover God en mijn Land ver vuld; ik voel mijn einde naderen; Gods wil geschiede!» Prinses Eboli kenschetst in de „Figaro" de drie Duitsche keizerinnen Augusta, Vic toria en Augusta-Victoria. De eerste, keizerin Augusta, heeft gedurende haar leven slechts éen hartstocht gehad, nl. te recipiëerende vrouw en de moeder gingen op in de keizerin. Tot de laatste levensdagen van keizer Wilhelm heeft zij dat volgehou den, hoewel zij sedert jaren meer gelijkt op een schim dan op een mensch en zij in al hare bewegingen en zelfs in haar eenvou digste levensfunctiën door de kunst moet worden bijgestaan. Keizerin Victoria daarentegen houdt wei nig van het hofleven. Zij is natuurlijk, een voudig en zeer intelligent, „zij gebruikt meer zeep dan poudre de riz, rijgt zich niet en loopt op lage hakken", zegt prinses Eboli. Zij is bijzonder flink en heeft grooten in vloed geoefend op haar man, die ondanks zijn hooge gestalte en langen baard zwakker en teerhartiger was dan zij. Zij houdt veel van kunst en schildert niet onverdienstelijk. Wanneer er een schilderij of een oude tapisserie te bewonderen viel, of wanneer het atelier van een kunstenaar moest bezocht worden, had zij steeds tijd maar zij kon geen tien minuten vinden om een japon te passen. „Indien men nog in den tijd der emblema's en allegoriën leefde", zegt de schrijfster, „zou men aan Augusta den diadeém en het pur per, aan Victoria den scepter en een bos sleutels, aan Augusta Victoria een wieg en een breinaald geven. Bij een liefdadigheids- bazar te Berlijn in Dec. 1887 verdrong men zich om een kleine tafel. Daarop stonden een photographie met de handteekening „Augusta, imperatrix et regina" een klein Italiaansch landschap, eenvoudig geteekend „Victoria" en zes kleine gebreide borstrokjes. Het waren de geschenken der drie kei zerinnen. Zij kenschetsten de geefsters beter dan vele woorden. Stoombargedienst tusschen Middelburg en Vlissingen. v. Middelburgvm. 6.20-J-, 8,—9,15+, 10, 11.—f, midd. 12.nm 1,404-,2,30,3,30+ 4,45, 5.30-}-, 6,30, 7,30f, 8,30. «Vlissingen vm. 8.,-}-,9,10,+,11. m.12.-j-,nm. 1.—,2.30+, 3,30, 4,30+ 5,30, 6,30-]-, 7,30, 8,30-}-, 9,30. De-f duiden de reizen aan waarbij aan de Abeele en Souburq wordt aangelegd. NB. Alle booten leggen aan de Keersluis aan, AFLOOP VERK00PINGEN ENZ. MIDDELBURG. Bij de Vrijdag gehouden aanbesteding tot het verrichten van schilder en behangwerk in het te verbouwen huis in de Wagenaarstraat bestemd voor het Zeeuw sch Genootschap, aannemer geworden de heer W. Heijboer voor f 1018. Nog werd ingeschreven door dhr. H. Pieterse voor f1490 en door de heeren F. Machenaud en Zn voor f 1098. M. C. Van 23 25 Juni 1888. GOES. GéborenJanna Suzanna d. v. Johannes Geensen en Maria PlazierWil lem Jan z. v. Johannes Cornelis van de Weert en van Catharina Hendrika Versluis, Van 23 25 Juni 1888. MIDDELBURG. Bevallen P. M. M. Mink geb. van Schaik d. J. C. Damman geb. Geilman z. Overleden H. Ph. de Kariter 23 j. z. A. M. van Hooidonck 69 j. wed. van J. A. de Munck. Levenloos aangegeven Eene dochter van A. J. Onwijn en R. P. Foree. Vrijdag 29 Juni. Tolcn 11 uur aan het kantoor van den ontvanger der registratie: uitvoering van eenige onderhoudswerken aan den Slaakdam. Aanwijzing Maandag half 12. Inl. de heer Brandt te Middelburg, hoofdopziener. Vrijdag 6 Juli. Borsele, 2 uur, in de Directiekamer door het bestuur der waterkeering van het Cala- miteus Waterschap Ellewoudsdijk en den Calamiteuzen polder BorseleHerstel, ver nieuwing en onderhoud tot 30 April '89 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerkcn. Raming f 25750bestek ligt ter lezing ten kantore van den secr.-ontvanger de heer Beenhakker. Aanwijzing 29 Juni en 2 Juli van 2 tot 4 uur. Samenkomst bij de haven van Ellewoudsdijk. Rotterdam 25 Juni 1888. Aanvoer klein. Tarwe en rogge 10 en 20 cents lageroverigens onveranderd, flauw. Buitenlandsche lager. Meel stil. Nieuwe Tarwe f 5,40 a - 6,75 Rogge. - 4,50 - 5,35 Win tergerst - 4,50 - 5,25 Zomer gerst- 4.50 - 5, Chevallier- 0,00 - 0, Nieuwe Haver - 2,00 - 3^70 Paardenboonen. - 5,00 - 5,75 Duivenboonen - 6,25 - 7,— Erwten- 6,— - 6,20 Kookerwten - 6,80 - 7,50 Bruine Boonen. - 8,50 -10,50 Witte- .12,50 -15,— Koolzaad- 0,00 - 0,00 Kanariezaad -7,— f8, Axel, 23 Juni '88. Oude Tarwe f 0,00 a f 0,00. Nieuwe Tarwe f 8,40 a f 8,60. Rogge f 6,25 a f 6,50 Winter- gerst f7,50 a f 8,00. Zomergerst f0,00 a f0,00. Haver f7,00 a f7,25. Kookerwten 10,- afO,Voererwten f 7,00a f7,2ö. Paardenboonen f7,50 a f7,75. Lijnzaad f a 1 Alles per 100 K. G. Aardappelen f0,00 per 104 K.G. Rotterdam, 25 Juni 1888. Op de Veemarkt waren heden aangevoerd: 111 vette runderen, 0 magere dito, 148 vette- en graskalveren, 1061 schapen of lammeren, 618 varkens, 0 biggen. De prijzen waren als volgtvette runderen le qual 66, 2e qual., 62 3e qual. 58 a c. kalveren le qual. £0,95, 2e qual. 80 a 75 o. schapen le qual 602e qual 50varkens 1 e qual. 20 ac, 2e qual. 18 a 3e qual. 16; licht soort 17 a 19 c. VLAS. Er was heden aangevoerd 4344 steen blauw en 250 steen wit. Handel traag. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f2.30a f2,80. Champions f 0.90 af 1.10, Magnum bonum f,a f.Flakkeesche Jammen f 1,80 a f 1,70. Poters f 0,60 a f 0,90 Weinig vraag. Dinsdag 26 Juni. Kapelle, half 6 bij Markusse voor Joh. Staal Pz. door Not. Lansen Croïn 80,50 A. boomgaard in Kapelle. Daarna de kersen wassende in boomgaarden in Kapelle, Kloe- tinge en Goes. Inl. de heer Pelle. Woensdag 27 Juni. Middelburg, in het gerechtsgebouw voor A. v. d. Visse te Goes tegen Z. Verhage te 's Gravenpoldereen woonhuis en gevolge met het erfpachtsrecht op 540 cA. grond waarop het staat. Zijnde 3,10 Aren tuin 140 cA. huis en erf en 90 cA. erf. Vrouwepolder, 2 uur, door Not. Slegt in de herberg van Tilroelo. een hofsteedje, nl. woonhuis, schuur en verderen timmer met de daarbij behoorende erf en grond, groot 11,06 A. 2o. een wagenhuis met boomgaard en bouwland te Serooskerke, achter het vorige perceel, 27,68 A. Goes 10 uur op het Slot door den heer Pelle, meubels en een nette inboedel, als notenhouten zilverkast, mahoniehouten chif fonnière, salon- en andere tafels, dito stoelen en chiffonnière, linnenkast, pendules met en zonder coupes, ledikanten, antiek porselein, naaimachines, enz. Inl. dhr. Pelle. Kapelle, 6 uur, in de herberg bij Marcusse door Not. Liebert en Pilaar, kersen en prui men in boomgaarden onder Kapelle, Schore, Kloetinge, Wilhelminadorp en Goes. 's Heerenhoek, door Not, Pilaar bij Hekken 10 uur voor J. C. de Jonge en wijlen C. Boon man wed. A. Hoondert Mz. lo een woonhuis, schuur en erf op het dorp 124, bewoner P. Westdijk. 2o een dito no. 115, bewoner J. C. de Jonge. 3o een dito 116, bew. wed. Polvliet. En om 2 uur bij J. C. de Jonge, huisraad, o. a. 1 antieke kast, eikenhouten kleerkist, 1 meel- kist, 2 bedden met toebehooren, tafels, stoelen, kastklok, pendule, lessenaars, arbeidersge reedschap, kippen, mutsaard, hout enz. Donderdag 28 Juni. Middelburg 7 uur in „de Vergenoeging" door Not. Verhulstle twee huizen en erven,hoek Krommeweele L. 35 en 36. 2e een huis en erve Zuidzijde Dam. G. 100. 3e Hoogstraat I 126. 4e Vlissingsche straat K. 40. 5e Lange Breestraat O 259 en 260 met tuin. 7e Kapoenstraat B. 36. 8e Koe straat K. 294 met bleekveld. 9e Heeren gracht M. 17 met tuin. Daags voor en op den koopdag te zien van 10 12 en 2 4 uur. Terneuzen 11 uur door Not. Fercken in het Nederlandsch Logement: het aandeel van den Staat in den in 1887 bedijkten polder in het Axelsche Gat, groot ongeveer 56,5059 heet. verdeeld in 16 kavels, kadas traal bekend gem. Terneuzen, sectie H.156- 170, op het terroin uitgebakend. Vrijdag 29 Juni. Wilhelminadorp, 11 uur, aan de meestoo. door Not. de Vos, nieuw rechtkantig gezaagd hout. Zaterdag 30 Juni. Kloetinge, door Not. de Vos, 11 uur, aan de herberg van Menheere in de Groe, nieuw rechtkantig gezaagd hout. Zeug en 7 biggen. Dinsdag 3 Juli. Middelburg, in de balans, 10 uur, door Not. Verhulst een inboedel waaronder bon - heur de jour, secretaire, chiffonnières, linnen kasten, buffet- en penantkastjes, schrijftafel, Commode, colliestafel met bladen, salon-, speel-, ronde-, penant-, wasch-, ladetafels, canapé, spiegels, ledikanten, bedden,gordijnen, kachels, barometers, tuinstoelen, mangel. Vlissingen, doer Not. de Wolff in de esta- minet „La ville de Bruxelles", meubelen en estaminetbenoodigdheden. Kijkdag Maandag. Woensdag 4 Juli. Middelburg, door Not. Takde hofstede behoorende tot de nalatenschap van weduwe Brouwer, 33,0446 H. moes-, wei- en bouwlan landen in Veere en Middelburg. In 33 perc en in massa. Verkooping 10 uur in „de Ver genoeging." Daarna 14 perceelen hooigras Hansweert, half 11, aan het huis van wed Koch, meubelen alsmahoniehouten linnen kast, 3 bedden met toebehooren, tafels enz Koper-, blik-, ijzer-, glas- en aardewerk, tim- mermansgereedschappen, glazen en andere dakpannen, steen, houtwerk enz. Inl. de j200j" peiie. Meliskerke, door Not. Loeff bij Matthijsse, half 11 een huis en erf aan den straatweg, bewoonster wed. Flipse, aardappelen en plstte boonen te velde en om 1 uur, geiten, kippen^ landbouwgereedschap pen, kleederen, meube jen, goud en zilver. Donderdag 5 Juli 1888 'sHeer Arendskerke, 10 uur bij DeRutjter door Not. Lansen Croïn een Woonhuis en erf voor v Wijngen, 120 centiaren. Inl. de heer Pelle. Zaauislag. Door Notaris Dregmans te Axel, des namiddags 1 uur, in de herberg van J. de Visser, ten verzoeke van de Erven Hubrecht Michielsen en Rachel den Hamer, Een woonhuis aanhooriglieden, er. Erf, groot 6 aren 40 centiaren. 1 Novem ber te aanvaarden Dagelijks daarna aan het woonhuis huishoudelijke goederen Middelburg, 1 uur in „de Vergenoeging door Not. Verhulst, het hofsteedje van Cal" jouw aan den Nieuwenweg, Koudekerke 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1888 | | pagina 3