AANKONDIGING. AFBRAAK eenige Meubelen, 2°. D-n Mest in den M stput KLAVERS TE VELDE, Boomgaard en Tuin, Openbare Verkooping Openbare Verkooping OP MAAlAG DEN 7 MEI 1» e Stand. Marktberichten, Aanbestedingen. Overzicht van Verkoopiiigen. ADVKRTENTlËrV. Openbare Verkooping Verpachting. op Donderdag 3 Mei 1888, VERKOOPEN lo, Een Woonhuis, Schuur, Wagenhuis, Keet, Varkenshok en Erf 30< 1,1719 HÜCT. Eu na afloop verpachten: op Donderdag 3 Mei 1888, WINKEL GO EDEREN, publiek verkoopen: zal opbrengen. taaltje van schrander- van een hond deelt Een veearts te Mann- gelijks bij het naar hondje, waarmede hij, n en nu en dan een geven, goede maatjes lag bemerkte de arts, Bij nader onderzoek ier een poot gebroken n gedreven, nam hij arm mede naar zijn en ontsloeg zijn kleinen ■omen genezing. Dit anden geleden zijn. den hoorde de veearts ijn deur en <ond bij ïondjes. Het een was die een ander had n poot had gebroken, au de stomme bede gkind en genas ook eett een mijnontplof- pluats gehad, waarbij edood en tien verwond lijken te voorschijn ken zij zoo deerlijk nauwelijks herkennen is het hoofd van de ij anderen was liet In vele gevallen aten en sommigen der ers moesten in zakken De mijn, waarin reep. voert den naam dag te voren had men mijn met kruit doen gelegenheid was zij 'e vlammen woedden voort en vijftig onverpoosd aan den ende gedeelte af te ■terken tocht echter al gassen op eu deze nden avond te acht knal, die de gebouwen n de mijn op hunne hudden. ong een dichte rook- ar buiten. De mijn- spoedig hij op het en antwoord kreeg, n mijnwerkers naar gden er, met levens enden te redden. Eer- n voor een tweede en vreezen, waarom e laten overstroomen. gelschman, de heer p een zeer zender- Om de Herinnering bileum van koningin nageslacht te bewa- ooing van den berg boomen planten, in te zamen de woorden en. Iedere letter is 5 voet breed. De eerste ag van het jubileum tweehonderd werklie- arbeid, om den aanleg en te voltooien. E R I C H T EN. tot ontvanger der accijrisen te Naarden hers, thans te Hein- king der benoeming Heijden te Cuijck tvanger te Sas van YV 1 IJ g. etpaden ml 30 April. Aagte met de kunstwerken, .g 2 Mei. g 7 Mei. g 9 Mei. April 1888. Adriaan Quakkejaar Riprneester 25 j. j. jm. van 's Heer- neiia Eckhard 28 j. eijler 48 j. wed. van badeMunck 52 j-j Overleden Neeltje Moeris 85 j. wed. eerst van Jan Goeree thans van Hendrik Janse. Van 26 en 27 April 1888. MIDDELBURG. Ondertrouwd J. Baljeu jm. 25 j. met A. L. Julianus jd. 27 j. J. Ouderdijk jm. 28 j. met S. E. Diermanse jd. 26 j. E. L. Kamermans wed. 41 f j. met C. P. van Hoeflaken jd. 38 j. L. Leonard jm. 22 j. met S. Koppejanjd. 20 j. P. Westdorp jm27 j. met M. C. Vermeulen jd. 24 j. Be /allenS. Cense geb. de Kam d. M. A. Fijnaut geb. van den Boom d. GOES, 24 April 1888. Tarwe was het meest aangevoerd en bracht A ruim vorige priizen op. Naar Voedererwten was goede vraag. Overige artikelen nagenoeg onveranderd in prijs. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe f 6,60 a f 6,90. Rogge f 4,60 a f 4.75. Win- tergerst f 4,90 a f 5,05. Zomergerst f 4,60 a f4,80. Haver f2,90 a f3,10. Bruine Boonen f 8,75 a f 9,50. Paardenboonen f5, a f5,25. Koolzaad f a Groene Erwten f 6.50 a f 6,80. Boter f0,40 a f 0,42\ Eieren f0,55af0,60. Op de veemarkt waren aangevoerd 180 stuks groot en klein hoornvee, 6 paarden, 35 speen- en loopvarkens. Men besteedde voor ossen en koeien van f 70 tot f 180, f 0,40 a f 0,58 per kilovoor kalf koeien en kalfvaar- zen van f 70 tot f 170 en voor jaarlingen van f 25 tot f 75. De loop- en speenvarkens golden van f 8 tot f 17 per stuk. Iets liooger dan de vorige veemarkt. Vlissingen, 27 April 1888. Boter f 1,a f 0,90 per Kilo. Eieren f3,00 per 104 stuks. Middelburg, 26 April 1888. Alleen van Tarwe was eene vrij ruime j aanbieding ter markt, die aan iets hoogere J prijzen grif plaatsing vond, voor puike kwali- 1 teit werd f 6,90 a f 7 gaarne ingewilligd, en voor een enkeld uitgelezen partijtje nog iets daarboven betaald, terwijl mindere kwalitei ten moeielijk te plaatsen waren. Rogge f5,25. Winter Gerst f5,25. Zomer Gerst f 5. Haver f 3,50. Paardenboonen f6, Bruine Boonen f 10,50. Witteboonen f 15 a f 16 nominaal, aanbod en vraag ontbreken. Kookerwten f 7,50. Mestingerwten f 6. Zaden zonder handel. Versche Boter f0,80 a f 0.90 per Kilo. Eieren f 2,60 per 100 stuks. r* Donderdag 3 Mei. Middelburg 10 uur in de Abdij het uit voeren van buitengewone herstellingen aan den steiger te Stavenisi-e. Inlevering der biljetten voor 2 Mei om 3 uur. Het is verkrijgbaar te Slavenisse en bij dhr U. Auer Zn. te Middelburg. Middelburg 11 uur door firma Albertz 6 Co. het verbouwen van haar kantoor. Bestek a 25 cent op 't kantoor Aanwijzing Zaterdag. Vrijdag 4 Mei. Middelburg, 5 vur door het Isr. kerkbe stuur het maken van een ijzeren hek, langs eene zijde der Israëlietische begraafplaats en daarbij behoorende werken. Bestek verkrijg baar bij den koster, Hoogstraat 1140. Maandag 30 April. Middelburg, 10 uur, op Steenhove, bewoner A. Pouwer, Seisstraatweg, door Not. Slegt een merriepaard, 4 melkkoeien, 1 anderhalf- jarige vaars, 2 geiten, 7 hoenders, melkkar op veeren, 2 eggen, landbouw-, melk- en zolder gereedschappen, meubelen. Middelburg, in de Balans, meubelen enz. Inl. de heer Hondius. Krabbendijke. 1 uur bij Kole door Not. Prins booglcabinet, tafel, stoelen, kastklok, kachels, wekker, spiegel, glas- en aardewerk, gereedschap, kruiwagen, kleeden. Dinsdag 1 Mei. Zoutelande door not. Loeff, 10 uur op de hofstede van v. Sluis1 bruin Ruinpaard 11 j, 1 vos Merriepaard 18 jr, 6 Melkkoeien, 3 vette Vaarzen, 2 Weivaarzen, 3 l1/, ja- irge Vaarzen, 2 vette Varkens, 35 Hoenders, Hond en Kot, Marktwagen, Menwagens, Ploegen, Eggen, Rolblok, Sleepdeur, Krui wagens, Veldgang, Snpak, Snijmolen, Stroo, Meubelen enz. Kleverskcrke 10 uur op „Waaienburg" door not. Verheij2 bruine Merriepaarden 7 en 13 jr, 1 Ruinpaard 2 jr, 9 Melkkoeien, 2 Vaarzen, 1 Stier, 2 eenjarige Ossen, 5 Kalvers, 2 Mestputloopers, Kippen, Eenden, W agens, Meubelen, Kleederen, Bedden enz. Woensdag 2 Mei. V Ooslkapclle, op de hofstee van Joosse, door Not. Tak 10 uur3 koeien, 1 kalf, 1 geit, 1 mestpuuooper, menwagen, marktwagen, veldgang, windmolen, hooi, stroo, mest, muts aards, paardenwant, huisraad o. a. beden kabinet. Middelburg, door Not. Verhulst in de Balans, meubelen o. a. 3 kabinetten, 1 bureau, 1 secretaire, Chiffonnière, buffet met étagère, een tête a téte, canape's, ronde-, lade-, pe dant- en waschtafels, tapijten, ijzeren mangel. Donderdag 3 Mei. Baarland, 10 uur, in de herberg van Mullie, door Not. Brosser, voor den heer Bevier de Pouw qq.lo. een woonhuis, schuur, wagen huis, keet, varkenshok en erf in pacht bij Allemekinders. 2o. Mest in den mestput. 3o. 1,1719 Heet. klavers te velde, wassende op de te verpachten bouwlanden in 3 perceelen. Na afloop verpachting bouw- en weilanden boomgaard en tuin, in pacht bij C. Alleme kinders, in 24 perceelen. Middelburg, 8 uur, in de „vergenoeging" door Not. Verhulst: lo. huis, erf cn tuin, Rouaansche Kaai G136.2o. huis en erf, Hoog straat I 133. 3o. dito 134. 4o. pakhuis en erf met regenbak, Roosterstraatje K 289. öo.huis en erf met antieken gebeeldhouwden gevel („Steenrots") Dwarskade G 112. Goes, Langevorststraat, bij C. de Munck, 10 uur door Not. Mulock Houwer1 kabinet, kastklok, kachel, latafel, spiegels enz. Win kelgoederen. En aan de Voorstad op het plein bij Meijlersteek- en hondekarren, dogkar, geit en tuig, oesterwagen, broodkar, leurkar met deksel, wielen, veeren, assen, snijmessen. Vrijdag 4 Mei. Ovezand, aan de herberg van Rjjk door Not. De Ronde Bresser, 10 uur: 15000 kilo bees tenpeen, 2 geiten, 15 kleine varkens, 15 mest putloopers, planken, mutsaard, kruiwagen, hondenkar, konijnen, meubelen enz. Zaterdag 5 Mei. Biezelinge, 10 uur, door Not. Prins op de vroegere hofstee van Remjjnse: afbraak, voorts metselsteen, tegels, pannen, brikken, ijzer. Maandag 7 Mei. Baarland, 10 uur door C. Allemekinders 5 merriepaarden 13, 7, 4 en 2 jr., 19 stuks hoornvee, 1 weischaap met lammers, 100 kip pen en hanen, 12 eenden, 2 menwagens, 1 chais op riemen, 1 arreslee, koebak en goten, ploegen, eggen, harnas, bouw-, melk- en zol dergereedschappen enz. Inl. dhr. Pelle. Baarland, 2 uur in herberg van Mullie door Not. van der Kloes voor ambachtsheeren van Baarland, Oudelande en Hoedekenskerke, (verpachting) 7,3604 zee- en binnendijk onder Baarlandde helft in 4,71 binnendijken al daar, uit de pacht gekomen van gebroeders Traas. 29,0056 zeedj'k, schor, wegelingen, zijkanten van wegen in Hoedekenskerke; uit de pacht gekomen van Jan Tramper. Inl. geven de notaris en de heeren Fransen van de Putte en Zoon- Dinsdag 8 Mei. Vrouwepolder, 10 uur, door Not. Verheij in de herberg by Tilroe216,30 A. weiland onder Vrouwepolder en 86,96 A. bouwland en sprink onder Serooskerke. Woensdag 9 Mei. Krabbendijke half 1 in herberg van Krijger voor dhr. Davidis door Not. Merens 1 heeren, huis met schuur, waschkot enz. staande op 21,30 A. grond met erfpachtsrecht. Wolfertsdijk, 11 uur, op Oost iNieuwland rundvee en loopvarkens. Vrijdag II Mei. Middelburg 10 uur door Not Verhulst in „St. Sebastiaan" Bouw- en Weilanden behoorende aan het Gasthuis te Middelburg. Woensdag 16 Mei. Terneuzen, in de 't Nederl. Logement, 2 uur, door Not. Dregmans: een woonhuis (broodbakkerij), schuur en erfpachtsrecht var. den grond 143 c.A. Donderdag 17 Mei. 's Gravenpolder, 3 uur, in de herberg van Zaaj'er, door Not, Liebertden korenmolen met erf en 1 perceel bouwland groot 38,50 A. Vrijdag 18 Mei. Goes, door Not. Gallis Merens, 10 uur, op „het Slot Ostende"meubelen van dhr. Da vidis, o. a.zwart palissander buffet, kastje, stoelen met fluweelen en trypen zittingen, canapé, theetafel, tafels, spiegels met cuivre poli en andere lijsten, meubelgordijnen en embrasses enz., tapijten, pianino met stoeltje, kachels, beddegoed, tuinbank, slee, blik-, ijzer-, glas-, porselein- en aardewerk. Donderdag kijkdag. dag 00 Mei. Wolfertsdijk, door het bestuur der oester maatschappij „Wolfertsdijk" een gemetselde oesterput, loods en steiger en perc. 16 en 17 in de Zandkreek. Inl. dhr. Pelle. Mti tm* OSM ut» wwwmMiMg:'. jjïï iüüifr» Op Zondag 29 April a. s. hopen onze geliefde Ouders: GERARD GEERTSE en MARIA WOUTERSE, hun Dertigjarige Echtvereeniging 1 te herdenken. |jj| Hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. isi Vlissingen, April 1888. y Ondertrouwd A. QUARKELAAR en C. R I P M E E S T E R. Goes, 26 April 1888. Getrouwd P1ETER MEIJLER en JACOBA DE MUNCK. Zij betuigen mede namens hunne weder- zijdsche betrekkingen, hunnen barteiijken dank voor de belangstelling bij hun huwe lijk ondervonden.» Goes, 26 April 1888. Y Heden overleed tot diepe droef beid van mij, mijne kinderen, behuwd- en klein kinderen mijn geliefde echtgenoot J. F R A N Q 0 IJ S, in den ouderdom van 68 jaar, in leven gepensioneerd veldwachter. Wed. J. FRANCOIJS— Schouwena ait van As Kruinivgen, 13 April 1888. Y lieden overleed na een langdurig en geduldig lijden, onze geliefde Broeder Cornelis van DUIJVENB0DE, in den ouderdom van ruim 52 jaren. Namens de gansche familie L. VAN DÜ1JVENBODE. Heinkenszand, 21 April 1888. Y Voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij liet overlijden van haren Echtgenoot JAN DE KAM Jasperszoon betuigt de ondergeteekende ook namens hare kinderen en behuwdkinderen harte- lijken dank. Wed. DE KAM - - Janse. Oostkapelle 26 April '88. Met deze betuig ik mijn hartelijken dank voor de talrijke bewijzen van belang stelling tijdens mijne benoemingen installatie ontvangen, zoowel buiten, als binnen de gemeente. Ut. Laurens, 26 April 1888. J. MAR1NISSEN. Met dankbetuiging voor het ver trouwen hem zoo vele jaren als Apotheker ge schonken, geeftde ondergeteekende kennis dat den 1 MEI 1888, zijne zaken zullen worden overgebracht in de Apotheek van den heer ADAM te Goes, en aldaar voortgezet, on der de firma ADAM eu VERVENNE welke firma hij beleefd in de gunst zijner stad- en landgenooten aanbeveelt. B. v. ASPEREN VERVENNE. GoesApril 1888. en De Notaris DE RONDE BRESSER zal des voormiddags 10 uren, te Baarland, in de herberg bij A. Mullie, len verzoeke van den Weled. heer J. A. Bevier De Fouw qq., in het openbaar te Baarland, in pacht by C. Alle mekinders tot 1 Mei 1888. De GEBOUWEN te veilen met den GROND, te zau.en gevoegd en voor in perceelen. aldaar. wassende op de te verpachten bouw landen, in 3 perceelen. gelegen in de gemeente Baarland, in pacht bij C. Allemekinders, in 24 perceelen en verschillende combinatiën. Inlichtingen te bekomen ten kantore van voornoemden heer verpachter te Goes en bij genoemden Notaris te Heinkenszand. 's voormiddags te 10 uren, te Goes, aan de Lange Vorststraat, ten woonhuize van C. de Munck, ten overstaan van Notaris MULüCK HOUWER, van als I Kabinet, 1 Kastklok, Stoe len, 1 Kachel, 1 Latalel, Spiegels, Schilderijen, eenig oud Porselein, Glas- en Aardewerk; EENf. PARTIJ bestaande in Glas-, Aarde-, Illik- en Borstelwerk en Galanterieën. En daarna aan de Voorstad op het plein bij Meijler eenige nieuwe en gebiuikte Steek en liondekarren, I Dogkar met Geit en Tuig, 1 nieuwe Oesterwagen, 1 nieuwe Broodkar, 1 Leurkar met Deksel voor Hit of Paard, nieuwe en oude Wielen, Veeren, Assen, Planken, Ribben, 2 ijzeren Water pompen met Steenen, 1 Dissel, Snij messen, Boogzaagje, Zaagmachine 3 Kruiwagens enz. des morgens te 10 uren, zal C. Alleme kinders op de door hem bewoonde hofstede in de gemeente Baarland 1 bruiri Meirie- paard oudl3jaren, 1 blauw dito oudö 7 jaar, '1 bruin veu lend ragend Paard oud 4 jaar, 1 lier Merriepaard oud 4 jaar. 1 bruin dito oud 2 jaar, 7 baatgevende Melkkoeien. 1 Kalfvaars, 1 halfjarige Os, 1 halfjarige Vaars, 4 eenjarige Vaarzen, 1 jarige Stier, 2 jorige Slieren, 2 Vaarskalveren, 1 Weiscliaap met 2 Lammers, 100 Kippen en Hanen, 12 Eenden, 2 Menwagens, 1 Chais op riemen, 1 Arreslede, Koebak en Goten, 4 ge wone Ploegen, 5 Eggen jn soort, Taskleeden, Mestplanken. 1 ijzeren Lepelegge, Verken, Griepen, Schop pen, Zeelten, Harnas, Bouw-, Mel kers- en Zoldergereedschappen. Brandhout en hetgeen ve'der zal worden te voorschijn gebracht. Information te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. BURGEMEESTER en WETHOU DERS der gemeente Vrouwepol- de r c. a. brengen ter algemeene kennis, dat overeenkomstig 3 van art. 28 juncto art. 16 van het Re glement op de wegen en voetpaden in Zeeland, Provinciaal blad no. 2 van 1887, van 28 dezer tot en met 14 Mei d. a. v. dagelijks op de werk uren andermaal ten gemeentehuize voor ieder kosteloos ter inzage ligt, een door den Gemeenteraad voor- loopig vastgesteld ontwerp van Wij ziging van den ligger van wegen en voet paden in de voornoemde gemeente, met de kaart, alsmede dat binnen dien termijn schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht bij Gedeputeerde Staten, zoo door hen die gerecla meerd hebben by den Raad als door die belanghebbendenwelke zich door wijziging van het ontwerp, t't zij ambtshalve, 't zij naar aanleiding van door anderen ingediende recla mes, in hunne belangen benadeeld achten. Vrouwepolder, 25 April 1888. Burgemeester en Wethoudeis voornoemd WLNMALEN Jr. De Secretaris, J. A. GELDOF»

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1888 | | pagina 3