i Hu welij ksbri even, Huwelijkskaartjes 5. M. KLEJtKERE, GOES. S c li o u vv i n g. Burgerlijke Sfand. Marktberichten. Veemarkt Aanbestedingen. Overzicht van Verkoopingen. ADVKBTËiMlKfS. i zijn toen nog aangenomen, erkzaamheden aan ce beide d voortgegaan, zoodat we ;gen g is hiermede ten eindej ENPLURKERS. men ons aangaande de mder de kippen: ng weet ik, dat, wanneer iden worden en veel met maaltijden worden ge- tzelfde verschijnsel opmerkt Als gevolg leidden wij eenige jaren geleden), dat en door de alval van een kalkschaalvorming worden haai, heeft geen behoefte linste minder], waarom ook rplukt». Flink kalkachtig ad, maïs, basten van koren en onthouding van afval ■al vleesch is ons een gebleken. Ook is noodig van de kippenloop met i. ;r schrijft ons nog: il wordt niet slechts aan- inen, maar ook bij jonge iter is ook een oorzaak en verveling «het be- ugd», zegt hier zeer op- bekwaamste vogelkundi- orzaak het slingeren van de ren. Zijn dezen aan iet bloed gevuld en dan geproefd, dan wordt dit •mijdelijk een gevaarlijke n moet dus de veertjes lig mogelijk uit hok en Voor groen voeder kunnen :nen kool en slaknoppen ïeden beetwortelenmen op, natuurlijk binnen I et Iers. ;ehakt vleeschafval is goed, et al te rijkelijk zijn. En voor afwisseling, jketi der kale (uitgeplukte) en zal dikwijls ondervinden, er zich daardoor niet laat moet hij worden afgezon- ;er noggemest en ge- Centrum, luwing, in deze dagen niet et Vaderland in zake de iet Personeel. er nl. de aandacht op, meer dan ooit zaak is te schrij vingsbiljetten behoor- van het mannelijk ge- ;esteld. Honderden hebben verkeerde invulling voor spraak op kiesbevoegdheid arige zoons van weduwen eerste helft van Mei uit ?n er belang bij te zorgen list geschiedt. Een ieder Een recht, en zie ook eens werd een k naapje door de en; zijn arrn werd ver- j vijfjarig knaapje is te gevallen en verdronken, del een 2 jarig kind al el met kokend water en le bekomen brandwonder^ is ordangs een nieuwe met het uithangteeken Een zeer slecht gekozen Immers worden daar de maar vermoord. De iter passen op het uit en echter deze herberg aan te duiden dat de komen, zich vaak zoodanig en naam van mannen n ware «De stal» nog een uit den Helder, izen hebben Zaterdag te lechten dag gehad. De en trein een portefeuille og niet terecht is. De in beschonken toestand ksdijk te slapen bij zijn hij dat zakkerollers hem 150 aan rijksdaalders en eemd hadden. Ook daar- ïtgekomen. :he stoomschp «Hyaktin in de zee van Japan, tot gebrandvan de 67 pas- 16. Onder degenen die was de opperste rechter Neoboka. i)e kapitein en verscheidene stokers werden ernstig gewond en van de lading werden 2400 colli vernield. Het wrak is te Osaka binnengesleept. Een ontzettend voorval had onlangs te Melbourne plaats. In het Princess Theater werd iaust vertoond, en de tooneelspeler Fiderici, die in de rol van Satan optrad, was aan het slot van het laatste bedrijf onder de woorden; «Kom, anders laat ik u hier, om in haar lot te deelen,» op het valluik gaan staan,, waardoor hij aan het oog der toeschouwers zou worden onttrok ken, toen hij plotseling bewusteloos ineen zakte. Een tooneelknecht schoot toe om hem te ondersteunen. Terstond werd een geneesheer ontboden, maar denzelfden avond blies de tooneelspeler in de armen van zijn collega, die Fa/ust speelde, den laatsten adem uit. Zijn werkelijke naam was Fre derick Baker, hij was een bloedverwant van Baker Paclia, een der Engelsche helden uit Egypte. De menagerie van den heer Kladsky te Praag was dezer dagen het tooneel van een vreeselijk ongeluk. Op tot nu toe on- vtrklaarde wijze opende zich de deur van het hok, waarin zich drie leeuwen bevonden. Alle personen, die in het lokaal aanwezig waren, drongen ontsteld naar den uitgang. De vijf en twintigjarige dierentemmer Scban- da stelde zich echter tegenover de wilde dieren en poogde hen in het hok terug te drijven. Een leeuw sprong op hem toe, wierp hem op den grond en begon den ongeluk ,ige te verscheuren. Slechts met zeer veel moeite slaagde men er in den leeuw zijn levende prooi te ontrukken en de dieren in het hok terug te drijven. Schanda heeft echter zware kwetsuren be komen. Van de linkerarm zijn geheele stukken vleesch afgescheurd, zoodat op vele plaatsen de beenderen zichtbaar waren en ook de rechterarm is deerlijk verminkt. De leeuwin van den Berlijnschen dieren- rentuin, die den voorlaatsten Zaterdag, haren gemaal een drieling heeft geschonken verwaarloost hare moederplichten op on gehoorde wijze. Het dier, dat eerst enkele maanden in den gevangen staat doorbrengt, weigerde namelijk haar telgen de melk en toonde, ten einde zich van alle zorg voor de opvoeding te ontslaan, grooten lust de jonge dieren op te vreten. Deze zijn daarom uit het hok der moeder verwijderd en hebben een teefhond tot min gekregen. Men heeft hoop de welpen in het leven te houden. Aangaande den toestand des Keizers van Duitschland meldt de N. R. C. Het verval van krachten gaat gestadig, maar langzaam voort, zoodat de genees- heeren verwachten dat het lijden nog dagen lang zal duren, zoo er althans geen plot selinge verstikking plaats heeft. Daartusschen komen thans uren van volkomen verlichting en pijnloosheid. Zoo o. a. eergisteren namiddag, toen gedurende deze uren de rijkskanselier ontvangen werd. Bij dit onderhoud schijnt de Keizer nog zekere beschikkingen aan Bismarck te hebben opgedragen. Althans voor tien minuien moesten alle aanwezigen de kamer verlaten. De zieke Keizer en Bismarck bleven toen alleen, nadat laatst genoemde geholpen had den zieke op zijne legerstede op te richten. Spoedig daarop trad Bismarck met sporen van diepe aan doening op het gelaat uit het ziekenvertrek; hij hield in de hand een aantal door den Keizer beschreven vellen papier, die hij zorgvnldig verborg, terwijl anders zulke vellen na lezing dadelijk in tegenwoordig heid des Keizers moeten vernietigd worden Toen later de omgeving weder binnentrad, flui terde de Keizer: «Het is goed, thans Js alles geregeld». Later schreef hij nog enkele regels. In een sedert 30 jaren niet geopende lade eerier kast in een der vertrekken van Keizer "Wilhelm heelt de commissie tot rege ling zijner nalatenschap een dozijn zorgvul dig gesloten pakketten gevonden met allerlei schrifturen, boekjes, brievenaanteekeningen enz. uit 's Keizers jeugd. De Russische en Oostenrijksche uniformen van den over leden Keizer zullen, volgens testamentaire beschikking, aan de korpsen waarvan hij eere kommandant was, ten gecchenke ge geven worden, evenals de orden van die Rijken, die de Keizer bezat. en porden spoedig en net afgeleverd te bakkerij van AFLOOP VERKOOPINGEN ENZ. Te Breskens werd Vrijdag door notaris Hammacher herveild een hofsteedje in die gemeente groot 10,8915 hectaren (waaronder 4,25 hectaren water); het werd verkocht voor f4135 aan C. Slabber te Aagtekerke. Bij de veiling op 6 Maart werd er door P. Monjé f 2010 voor geboden. Kruiningen. Zaterdag werd in de herberg van D. de Jonge door notaris Prins ver kocht een huis met erf en grooten tuin op Sandee groot f 1480 c.A. aan J. C. Hieftje te lerseke voor de geringe som van f 671 plus de onkosten. Bij de heden gehouden aanbesteding van een nieuw gemeentebuis met toren te Krabbendjjke werd ingeschreven door de bh. C. van Boven voor f 5525J. van de Sande i 5500J. G- Wondergem f 5200J. P. Panny f5188; J. M. Lammerse f5188; C. Basti- aanse f 5183; M. de Regt f5175; L. Laban f5145; J. J. Hornstra f5065; A. van den Berge f4922; P. Dronkers 4860. Het werk is aan den minsten inschrijver gegund. Zaterdag werd te Terneuzen door bet bestuur van den Nieuwen Neuzenpolder aanbesteed het maken van werken tot ver dediging van den oever van bovengenoem- den polder, raming f 2156. Laagste in schrijver ,dbr. H. Klaassen te Zaamslag voor f 1930. Het werk van het Waterschap Waarde is toegewezen aan den beer P. J. Verbiest te Hontenisse voor f3577. Zie ons vorig nommer. Op de wegen en voetpaden Siienw- en St. Joosland 30 April. Aagte kerke id. Ritthem 3 Mei. lerseke op de wegen met de kunstwerken, Woensdag 2 Mei. Van 20 23 April 1888. GOES. Geboren: Simon z. v. Jan Pieter Kramer en Pieternella Kriekaard -- Johanna d. v. Garrelt Overwijk en Suzanna de Pm Overleden te Wolfaartsdijk David Jan van Speten 69 j. ongehuwd Adriana Huismans 66 j. gehuwd met Jan Paulus Maartense Christian Thomas 5 dagen z, v. Jacob van de Velde en Jannetje Saaman Margaretha Jacomina 1 j. d.v. Cornelis Geluk en Adriana Cornelia Maartense. Van 21 23 April '88 MIDDELBURG. Ondertrouwd J. A. Rouffaer jm. 26 j. met L. M. Verhagejd. 26 j. -A. Bliek jm. 29 j. met S. J. van de Putte jd. 25 j. W. Joziasse jm. 30 j. met M. Moens jd. 25 j. G. Snellen jm. 31 j. met A. E. de Lange jd. 29 j. Bevallen P. Klap geb. Joosse z. P. van Aaitsen geb. Baljeu z. Overledeu M. S. C. Fijnaut 1 j. d. J. Tavenier 36 j. vrouw van J. Janse. LevenloosEen zoon van J. Janse en J. Tavenier. Rotterdam, 23 April '88. Aanvoer matig. Prijzen onveranderd, be halve Haver en Paardenboonen, die 10 cents lager en Bruine boonen die 25 cents hoo- ger waren. Buitenlandsche vast. Meel stil. Nieuwe Tarwe f6,— a - 7,10 Rogge.,- 4,40 - 5,10 Wintergerst - 4,50 - 5,30 Zomergerst- 4.40 - 4,80 Chevallier- 5,30 - 6, Nieuwe Haver - 2,00 - 3,70 Paardenboonen. - 5,00 - 5,80 Duivenboonen - 6,25 - 7, Erwten- 6,— - 6,20 Kookerwten - 6,75 - 7,35 Bruine Boonen - 8,75 -11,— Witte- .12,- -14,50 Koolzaad- 9,25 - 9,75 Kanariezaad - 7,— f 8,— Axel, 21 April '88. Oude Tarwe f 0,00 a f0,00. Nieuwe Tarwe f 8,40 af8,75. Rogge 16,25 af 6,50. Winter gerst f7,50 a f8,Zcmergeist f7a f7,25. Haver f5,25 a f6,Kookerwten f7,50 a f7,75. Voererwten f6,75 a f 7,CO. Paardenboonen f6,75 a f7,00. Lijnzaad f a i 11,00. Alles per 100 K. G. Aardappelen f3,50 per 104 K.G. Rotterdam, 23 April 1888. Op de Veemarkt waren heden aangevoerd 250 vette runderen, 0 magere dito, 95 vette- en graskalveien, 53 schapen of lammeren, 503 varkens, biggen. De prijzen waren als volgtvette runderen le qual 66, 2e qual. 62, 3e qual. 58 a c. kalveren le qual. i 1,00, 2e qual. 95 a 85 c schapen le qual 60; 2e qual 50; varkens le qual. 22 a— c, 2e qual. 20 a 3e qual. 18; licht soort 17 a 18 c. VLAS. Er was heden aangevoerd 20289 steen, de prijs f 1,60 a fl,90 handel levendig. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 2.10 a f2,50. Champions 11.26 a f 2 40, Magnum borium f,a t.Flakkeesehe Jammen f 1,80 a 12,10. Poters f 0.00 a f0,00. Tamelijke aanvoer, weinig vraag. Vrijdag 27 April. Kortgene, half 11, in 't gemeentehuis door het bestuur der waterkeering van den Cala- miteuzen Annapolder, het herstel, vernieu wing en onderhoud tot 30 April 1889 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken van dien polder. Bestek ligt ter lezing in de directiekeet. Aanwijzing 20 April van 2 tot 3 uur en 23 April van 10 tot 11 uur. Donderdag 4 Mei. Middelburg 10 uur in de Abdij het uit voeren van buitengewone herstellingen aan den steiger te Stavenisse. Inlevering der biljetten voor 2 Mei om 3 uur. Het is verkrijgbaar te Stavenisse en bij dhr U. Auer Zn. te Middelburg. Dinsdag 24 April. Goes, 8 uur, in de „Prins van Oranje", door Not. Mulock Houwer, voor erven Korstanje, lo. een bleekerij met woonhuizen, schuur, erf en tuin, Nieuwstraat D 194 en 195. Samen groot 40 A. 19 cA. 2o. een woonhuis en erf D 184, Nieuwstraat. groot 220 centiaren. Ver huurd aan G. Bodby 1 voor f 2 per week. Middelburg, Seisstraatweg op de hofstede „Het Hoogland" van Renierse, door Not. Ver hulst een boereninspan. Goes, half 12, op de hofstede van de Dreu een dekhengst 10 jr., landauer, tilbury, arre- slede en tuig. Goes, op 't plein van Ryk, 's Heer Hen- driksklnderenstraat18 mestputloopers, door Not. Overman, 1 uur. Woensdag 25 April. Koudekerke, 10 uur, aan den straatweg naar Vlissingen, op de hofstede van Boone, door Not. Loeff1 zwart merriepaard 4 jr., 2 dito ruinpaarden 4 en 7 jaren, 7 melkkoeien, 1 vette vaars, 3 weivaarzen, 4 kweekkalvers, karnhond, 60 kippen, 3 kalkoenen, 2 ganzen, landbouw-, stal-, zolder- en meikersgereed schappen, meubelen, potten, ketels enz. "Wemeldinge, 7 uur, door Notaris Gallis Merens bij Daane, voor erven wed. De Vos, 1 woonhuis, erf en tuin, groot 257 Centiaren. Goes, 10 uur, door deurw. Hollmann, in „de Prins v. Oranje", vendutie. N. en St. Joosland. 10 uur voor het huis van C. Baas, door Not. Tak meubelen, Fran klin, droogrekken, meelkist, spekstander, waschtobbe, serviezen, serviezen, kruiwagen, slijpsteen, schaafbank, timmergereedschap, trap, vischnetten, boeken enz. Baarland door A. Steketee zijn bóeren- inspan, 11 uur, o. a. 1 bruin rumpaard 7 jr., 1 vosbles dito 3 jr., 6 melkkoeien, kalfvaars, 4 jaarlingen, 4 aanhoudkalvers, 1 zeug met 6 biggen, 40 hoenders, 3 eenden, menwagen, driewielskar. 2 ploegen, 1 ijzeren lepelegge, spaden, zeeften, meubelen enz. Inl. dhr. Pelle. Heinkenszand. half 1, door Not. de Ronde Bresser bij S. Verbrugge: meubelen als: ka binet, chiffonnière, kast, kaehels, tafels, stoe len, ledikanten, pendule, wekker, koper-, tin-, glas- en aardewerk, kisten, trog, bascule, aardappelen, sigaren, varkens. Middelburg, 10 uur, aan het hofsteed-e van Janse, Schroeweg, Middelburg, door Not. Slegt 4 geiten, 1 windmolen, room- en botertonnen, kisten, tonnen, kippenhok, lancf- en tuinbouw- gereedschappen, huisraad, o. a. 2 kabinetten, 2 klokken, 1 ledikant enz. Borsele, 10 uur, door Not. van der Kloes een inboedel, aan den molen, o. a. 2 maho niehouten tafels, 1 dito canapé, 6 dito stoelen met kussens, 15 stoelen in soort, kasten, vloerkleeden, vogelkooi, waschtafel enz. 1 rij tuig, 1 molenwagen. Hoes, 1 uur op hot Slot Ostende voor de dames Mulder door Not. Pilaar, meubelen o. a. eikenhouten ledikant, dito kabinet, dito hoek kast, bureau, 2 latafels, speeltafeltje, 1 tafel tje, stoelen, kast, bed, koper-, tin- blik- en aardewerk, boeken. Kijkdag Dinsdags. Veere, 10 uur, (verpachting) aan het raad huis van 22 perceelen grasgewas. Kruiuinge, 11 uur, bij wed. Sinke, winkel- opstand, o. a. bascule, doozen. Huisraad o. a. tafels, stoelen, kleerkasten, kleerkist, yeeren bedden mettoebehooren, koper-, tin-, blik- en ijzerwerk, gouden stukken, sloten, bloedko ralen, oud porselein, planken, sigaren. Donderdag 26 April. lerseke, 1 uur, door wed. Meersehuishou" delijke goederen. Inl. dhr. Pelle. Baarland, 1 uur, voor wed. v. d. Berge, door Not. Pilaar, in den Vlieguitpolder1 melkkoe, kalf, varken, 18 kippen en haan, landbouw-, melk- en stalgereedschappen, mest, 1 kabinet, glazen kastje, klok, veeren bed, spiegels, stoelen, tafels, kachel, kleerkist, biikwerk enz. Heinkenszand, 12 uur, door Not. Bresser by A. Hollestellekabinet, tafel, stoelen, spiegel, kachel, koper-, tin-, glas- en aarde werk, arbeidersgereedschap, kleederenj konij nen, schaap, kruiwagen, Vrijdag 27 April. St Laurens, op de hofstee van Gideonse door Not. Tak, 10 uur, een inspan, o. a. 2 koeien, 1 anderhalfjarige vaars, 1 dito os, 3 kweekkalvers, 3 geiten, 13 kippen, 4 eggen, 1 ploeg, vleeschblok, 3 Kruiwagens, IJsbak, schalen en gewicht, watervat, Tobben, stamp en voederbakken, botertob, karn, roomtonnen, emmers, spek enz. Biggekerko, 10 uur, door Not. Loeff, ten huize van Slimmenlo.' een huis, schuur, erf en tuin en daarachter liggenden tuin op het dorp. 2o. een huis met schuurtje, erf en tuin en een daarnaast gelegen huis met erf en tuin op het dorp Meliskerke. 3o. 21 per ceelen houw- en weiland en sprink onder Biggekerke, Grijpskerke enz. Borssele, 10 uur, door Not. v. d. Kloes, in de herberg bij wed. Rottiereen woonhuis, erf en tuin, no. 11, groot 315 centiaren. En om 12 uur voor het verkochte huis1 kabi net, tafels, spiegels, bed, latafel, glas-, koper-, blik- en aardewerk, gouden stukkenaard appelen enz. Goes, op Bekaf door Not. Pilaar: afbraak, o. a. ribben, sparren, kozijnen, 5000 straat keien, een dubbele steenen varkensbak. Zaterdag 28 April. O. en W. Souburg, door Not. Loeff, 10 uur in het „Zwaantje' lo. een huis, schuur, erf en tuin op het dorp en 8 perceelen bouw- en weiland tegen 't dorp. Dinsdag en Woonsdag van 9—12 en van 2 tot 5 uur. Kloetinge, 1 uur, voor mevr. van Citters, door Not. de Ronde Bressereen inboedel, o. a.chiffonnière, kasten, ledikanten, bed den, tafels, spiegels, okper-, glas- en aardew. Kwadendamme, aan het sterfhuis van Franse, door Not, Overman2 pluimbedden, antieke kast, Friesche klok, arbeidersgereed schap, geiten, kippen, aardappelen, hout. Maandag 30 AprilJ Middelburg, 10 uur, op Steenhove, bewoner A. Pouwer, Seisstraatweg, door Not. Slegt een merriepaard, 4 melkkoeien, 1 anderhalf jarige vaars, 2 geiten, 7 hoenders, melkkar op veeren, 2 eggen, landbouw-, melk- en zolder gereedschappen, meubelen. Middelburg, in de Balans, meubelen enz. Inl. de heer Hondius. Krabbendijke. 1 uur bij Kole door Not. Prins boogkabinet, tafel, stoelen, kastklok, kachels, wekker, spiegel, glas- en aardewerk, gereedschap, kruiwagen, klceden. Dinsdag 1 Mei. Zoufelande door not. Loeff, 10 uur op de hofstede van v. Sluis1 bruin Ruinpaard 11 j, 1 vos Merriepaard 18 jr, 6 Melkkoeien, 3 vette Vaarzen, 2 Weivaarzen, 3 1 '/2 ja rige Vaarzen, 2 vette Varkens, 35 Hoenders, Hond en Kot, Marktwagen, Menwagens, Ploegen, Eggen, Rolblok, Sleepdeur, Krui wagens, Veldgang, Snijbak, Snijmolen,Stroo, Meubelen enz. Kleverskcrke 10 uur op „Waaienburg" door not. Verhey 2 bruine Merriepaarden 7 en 13 jr, 1 Ruinpaard 2 jr, 9 Melkkoeien, 2 Vaarzen, 1 Stier, 2 eenjarige Ossen, 5 Kalvers, 2 Mestputloopers, Kippen, Eenden, Wagens, Meubelen, Kleederen, Bedden enz. Woensdag 2 Mei. Oostkapelle, op de hofstee van Joosse, door Not. Tak 10 uur3 koeien, 1 kalf, 1 geit, 1 mestputlooper, menwagen, marktwagen, veldgang, windmolen, hooi, stroo, mest, muts aards, paardenwant, huisraad o. a. bed en kabinet. Donderdag 3 Mei. Baarland, 10 uur, in de herberg van Mullie - door Not. Bresser, voor den heer Bevier de Fouw qq.lo. een woonhuis, schuur, wagen huis, keet, varkenshok en erf in pacht bij Allemekinders. 2o. Mest in den mestput. 3o. 1,1719 Heet. klavers te velde, wassende op de te verpachten bouwlanden in 3 perceolen. Na afloop verpachting bouw- en weil inden boomgaard en tuin, in pacht bfj C. Alleme kinders, in 24 perceelen. Middelburg, 8 uur, in de „vergenoeging" door Not. Verhulst: lo. huis, erf en tuin, Rouaansche Kaai G 136. 2o. huis en erf, Hoog straat I 133. 3o. dito 134. 4o. pakhuis en erf met regenbak, Roosterstraatje K 289. 5o. huis en erf met antieken gebeeldhouwden gevel („Steenrots") Dwarskade G 112. Vrijdag 4 Mei. Ovoiand, aan de herberg van Ryk deor Not. De Ronde Bresser, 10 uur15000 kilo bees tenpoen, 2 geiten, 15 kleine varkens, 15 mest putloopers, planken, mutsaard, kruiwagen, hondenkar, konijnen, meubelen enz. Maandag 7 Mei. Baai-land, 10 uur door C Allemekinders 5 merriepaarden 13, 7, 4 en 2 jr., 19 stuks hoornvee, 1 weischaap met lammers, 100 kip pen en hanen, 12 eenden, 2 menwagens, 1 chais op riemen, 1 arreslee, koebak en goten, ploegen, eggen, harnao, bouw-, melk- en zol dergereedschappen enz. Heden overleed na een langdurig en o-eduldig lijden, onze geliefde Broeder Cornelis van DUIJVENBODE, in den ouderdom van ruim 52 jaren. Namens de gansclie familie L. VAN DUIJVENBODE. Heinkenszand, 21 April 1888.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1888 | | pagina 3