Jïoordbeveland. (tELDLEEMNG. le Een Huis en Erf 2e Een Stal en Erf B ou wgereed schap, 1400 MUSTERD, 1°. eene Bleekerij, liefdadigheid. MÉ, Zeven duizend Gulden Een Huis. ErfenTuin eenige Meubelen en Huisraad. Schoon BEESTIAAL, Openbare Verkooping 2°. een Woonhuis en Erf Ingezonden Stukken. Burgerlijke Sland. Oesterbeurs. ADVERT ENTIEN. op Dinsdag 10 April 1888, des namiddags één uur Woensdag 18 April 1888, op Woensdag 18 April 1888, op Dinsdag 24 April 1888, met Woonhuizen, Schuur, Erf en Tuin TE KOOP: erf de aanvallige kleine ïdwonden. wandelde zekere V. twee meisjes aan den ar onverwachts twee m afkwamen, die hem buik toebrachten. De 1 verwijderden, zijn niet inde er een van. Des hij aan zijne wonden jrf, deelde hij aan zijne n der daders was. an een bloedige wraak- ermoorde kort geleden noodige messteken had is Dinsdag een prach- fato morgana] waar- is half 11 werd de hemel helder en de zee ver witte streep. Hoog in Ie stoomschelpenzuigers len bezigwaren deschel- oogenbhk later was alles te sneeuwen. id bracht een man een rdenspel Carré te Am- uze ging hij etns naar rden te bezichtigen. Hij ht bij een der paarden en paar trappen, zoodat ribben werden gebroken. it hebben twee ambte- weder tien smokkelaars kinderen van 15 jaar igen op de vlucht met )0 pond zout. en zijn vrouw, bevel- ger des Heils in Neder- vertrokken. Een oog van: li uur hadden zich een daten en belangstellenden perron van het Nederl. ten einde hun bevel- te doen. Kort daarop mevrouw Tyler het >lgd door hun staf, be staf kapitein Govaerts, mannelijke en vrouwe- adetten, vergezeld van 1, secretaris voor het Heilsleger. Nog werd Schoch en anderen, en plechtige stemming lenige traan kwam te ifscheid nemen, menige werd van beide zijden het allen was aan te elljebbers |met leedwezen instappen in de lijtuigen omstanders toegezongen ran Psalm 134: a Dat U daal» enz., terwijl 3t vertrekken van den lied toespeelde op zijn s deden hen uitgeleide ordt gemeld, dat nieuwe lieer van Marken, om n en patroons tot een schipbreuk hebben ge- der werklieden namelijk loon den arbeid te her- de patroons verworpen, emde heer zich bereid <tal werklieden, die in villen zoeken, op hunne geleiden. sterk vermoeden, dat 1 in den laitsten tijd or minder loyale middelen rs voor zich te winnen, werklieden veel kwaad sterman te Arnhem heeft Z. M. den Koning de mn dit jaar ten geschenke oor hij bij schrijven va» Ms. dank ontving, kiesdistrict Schoterlari'l werd door een ingezetene rekocht en vereerd aa» Nieuwenhuis. stierf, naar de Zw. O in een familie te Steen- (doffer), van welke me» ij minstens den ouder- i had bereikt. 'onderheid kan vermei'» len landbouwer Best te een kalf is geboren iets wat zelden voorvalt. Niet genoeg kunnen de vrouwen en meisjes, gewaarschuwd worden tegen geld gierige en lage mannen die van Londen het Kanaal oversteken, en wel met geen ander doel dan die meisjes ongelukkig te maken. Verleden week werd te Londen een dier lage kerels aangehouden, op aan wijzing van zekere juffrouw S. Deze had dien man te Rotterdam leeren kennen. Hij beweerde een koopman te zijn, die haar wilde huwen. De juffrouw gaf hem het jawoord en ging met hem op de boot van Rotterdam naar Harwich. Aldaar aange komen bleken de lage bedoelingen van den man. In plaats van haar naar zijn eigene woning te brengen, plaatste hij het meisje in een slecht huis, waar zij niet uit kon en dwong haar geld te verdienen met prostitutie, en hem dat geld te geven. Ver diende zij niet genoeg, dan waren de ruwste mishandelingen haar loon. Ten slotte wierp hij haar het huis uit. De man werd nu op hare aanklacht wel gevangen genomen, doch onder borgtocht op vrije voeten gesteld. En met welk gevolg? Dat de vogel thans gevlogen is en men hem nergens terug kan vinden; terwijl het arme 26 jarige meisje beroofd van geld en van nog veel meer, in een vreemde stad alleen staat. Te Rotterdam zijn vier werklieden, werkzaam aan een stoomboot in het droge dok, van een stelling gevallen en zeer ern stig gekneusd. In de gemeente Berg brak eergisteren middag brand uit in een hofstede. De landbouwer, een man van 70 jaren, is daar bij in de vlammen omgekomen. Vermoede lijk had hij nog een ander willen redden. Ook het vee is verbrand. Vreeseüjk zijn de verwoestingen door de overstroomingen in Duitschland aange richt. Sedert 1830 heeft dit land geen zoo groote ramp doorstaan als thans. Op het oogenblik zijn te Posen meer dan 8000 menschen, wier woningen verwoest en overstroomd zijn en die, zelf gered zon der eenige hulpmiddelen, door de publieke weldadigheid moeten worden verzorgd. De nood werd nog verhoogd, docrdien het gas in de stad zes dagen niet wilde branden. is dit gelukkig weer een aan de Wartbe 500 inwoners, werd geheel onder water en kinderen werden Sedert Dinsdagavond in orde. Orzechowo, gelegen plaatsje met door een dijkbreuk gezet300 vrouwen naar Miloslaw gebracht, bij tientallen vielen de boerenwoningen in en al 't vee, de voorraad granen en voedingsmiddelen gingen verloren. Van een koopman in Zagorowo spoelden voor 100.000 Mark spiritus in va ten weg. In de omstreken van Elburg is 't water over 12 vieik. mijlen tot 12 voet hoogte gestegenalles is verwoest. De scheepswerf van Schichau aldaar is ook overstroomd, waardoor 200 werklieden naar huis zijn gezonden, wat den noodnog verhoogt. De Brahe, een nietig riviertje, heeft zelfs vreeselijke rampen veroorzaakt, vooral te Crone en Kronthaldoor een dijkbreuk stroomde 't water en daarmede ontzagwek kende ijsschollen die plaatsjes binnen en wierpen huizen, bruggen, boomen alles omver -, 11 personen kwamen er bij om, waaronder een geheele familie, man, vrouw en drie kinderen, met een oude grootmoeder. Een weduwnaar zag zijn drie kinderen voor zijn oogen vergaan; zijn oudste zoontje zou den volgenden dag zijn «aangenomen». Men begrijpt welke ontzettende tooneelen zulke toestanden in 't leven roepen. De angst voor zijn schoonmoeder kan zelfs een goedhartig man tot een godde- loozen «tap drijven. Een Ier, genaamd Eastney, was in September van l:et vorige jaar naar Amerika overgestoken, vond te New-York een voordeeligen werkkring en bespaarde genoeg geld, om voor zijn vrouw een reisbiljet naar de Vereenigde Staten te koopen. Vrouw Eastney maakte de noodige toe bereidselen voor de reis en schreef haar man, dat zij met het stoomschip British Prince zou overkomen, in gezelschap harer moeder. Deze tijding bracht Eastney tot zulk een wanhoop, dat hij zich bij den landverhuizers-inspecteur vervoegde en dezen waarschuwde, zekere vrouw Hunter niet te laten landen, daar zij geen middelen bezat en de gemeente tot last zou verstrekken. Door Eastney vergezeld begaf zich de inspecteur aan boord van het stoomschip en gaf de schoonmoeder te kennen, dat hij haar niet kon toestaan aan land te gaan, daar zij zonder middel van bestaan was. De oude dame zeide verontwaardigd, dat zij een schoonzoon had om voor haar te zorgen, tot ze bezigheid zou hebben gevon den. «Maar hij wil niets met u te doen hebben; hij wil u niet helpen», was het antwoord. De schoonmoeder zou ook weder naar het groene eiland zijn teruggekeerd, had niet de agent van een plaatsing bureau haar aan een betrekking geholpen. De ver houding tusschen schoonmoeder en schoon zoon moeten er sedert niet beter op zijn geworden. Het Engelsche schip «British Princess» is bij Kaap Vincent vergaan. Van de 24 man aan boord bleef slechts éen in leven. Dezer dagen is op een boerderij dicht bij den grooten weg tusschen Lambelle en Saint Malo op klaarlichten dag een kudde schapen door een paar wolven, vergezeld van vier jongen, aangevallen. In eenige oogenblikken waren tien schapen afgemaakt. Op de boerderij was niemand dan een her derinnetje van tien jaar, die er in slaagde de roofdieren met een vlammend stuk hout te verjagen. Een zwaarlijvige Nocrd-Amerikaan moest een reis naar Mexiko doen. Daar hij echter voor de vele schorpioenen daar te lande vrees koesterde, vroeg hij voor zijn vertrek aan een Mexicaan te New-York «Zeg eens mijnheer, is het gevaarlijk, wanneer men bij ongeluk op een schorpioen zitten gaat?» Hoogst gevaarlijk» zei de ander en zette een bedenkelijk gezicht. «Zoou meent, dat «Ja voor den schorpioen Zie vervolg in het Bijvoegsel. Buiten verantwoordeV kheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur Naar aanleiding van een bericht uit Oostburg van den 26 dezer, richt de Midd. Cour. eenige liefelijkheden aan 't adres van De Zeeuw. Nu, dat bevreemdt mij in geenen deelemen moet toch iemand hebben, waarop men zijn gemoed koelen kan. Voor de liberale bladen in onze provincie is dit De ZeeuwDie lastert, die maakt verdacht, die sticht kwaad! Maar wat voor de liberale bladen in de provincie De Zeeuw is, is voor sommige hoofden der liberale partij in het 4e district de heer B. de Die Sr. De oorzaak der geleden nederlaag wordt hem en hem alleen gewetende verbittering er over wordt daarom tegen hem uitsluitend geopenbaard. En dat wel op verschillende wijzenWat het Weekblad van hem zegt, is reeds medegedeeld. Daarnevens is het geval van een liberalen notaris te vermelden, die een der naaste betrekkingen van dhr De Die in 't openbaar schimpwoorden toe voegde. Daarbij kan vermeld worden, maar neen, voor deze mededeeling is de tijd nog niet gekomen. Moet het dan iemand verwonderen, dat men zijne glazen wilde ingooien uit bitterheid over de geleden nederlaag Er is niet beweerd, evenmin stellig verzekerd, zooals de Midd. Cour. zegt, dat het daaruit voortkomt. Maar is htt niet waarschijnlijk? Dat het niet moet toegeschreven worden aan dronkemans baldadigheid, is duidelijk te zien. Desteen is met vaste hand en in eene bepaalde richting geworpen, getuige de diepe insnij ding in het hout. Maar is het niet aan brooddronkenheid te wijten, waaraan dan En waarom zoo dicht op de verkiezing? En waarom bij dhr. De Die? Het is te hopen, zeg ik met den Middel burger, dat over deze geschiedenis het juiste licht moge opgaan opdat er eene «stellige zekerheid» kome of het feit uit wraakzucht gep'eegd is of niet. UW BERICHTGEVER. Oostburg, 30 Maart. O Wegens plaatsgebrek blijven liggen. Red. Van 5 en 6 April 1888. MIDDELBURG. Ondertrouwd J. M. Mari- nussen jm. 20 j. met C. Lorier jd. 18 j. A. Caboort jm. 34 j. met P. Corré jd. 24 j. P. Augustijn jm. 35 j. met M. J. Over- beeke jd. 46 j. D. de Bree jm. 30 j. met P. Barenden jd. 34 j. Bevallen S. M. C. de Vos geb. de Wijs z. C. V. Boasson geb. Wiener d. A. Roelse geb. Janse z. Overleden P. de Zeeuw 76 j. wed. van M. E. Krekel F. S. Joosse 13 m. d. C. J. Meskeerus 64 j. vrouw van L. C Hondius. Levenloos aangegeven Eene dochter van C. J. van de Kop en S. J. Geervliet. AFLOOP VERKOOPINGEN ENZ. Heinkenszand 5 April 1888. De door notaris de Ronde Bresser in vei ling gebrachte huizen in de herberg van A. v. d. Berge alhier zijn verkocht perceel 1 huis en erf groot 1 Are 65 cA. voor f 403 aan A. Braamse. Perceel 2huis en erf groot 4 A. 90 cA. voor f 300, onverminderd de 125 pet. onkosten aan J. van Sabben,' beiden te 's Hee- renhoek. Middelburg*. Donderdagavond werd in „de Vergenoeging", ten overstaan van Not. Tak geveild: lo. pakhuis en erf, zijnde een wagen makerij in de Vliss. straat, verkocht voor f 1203,— aan dhr. J. C. Marcie te Middelburg 2o. een winkelhuis met vergunning op den Dam, hoogste bod f 4011,— opgehouden op f4300,-. IERSEKE, 6 April 1888. Verkocht: Afsteeksel f0,80 en f 1,25- Zaaioesters f 1,60 en f4,50 de duizend. Heden overleed zacht en kalm na een langdurig doch geduldig lijden onze geliefde Vader en Behuwdvader JAN VLEUGEL, in den ouderdom van ruim 67 jaren. De Heere, die geen rekenschap geeft van Zijne daden, doe ons zwijgen in Zijn doen. Gelieve deze als bijzondere en algemeene kennisgeving aan te nemen, zoo buiten als binnen de gemeente. Goes, 1 April 1888. Uit aller naam J. DE JAGER. S. DE JAGER geb. Vleugel. Heden ontsliep, zacht en kalm, mjjne geliefde Echtgenoote C. J. MESKEERUS, in den ouderdom van 64 jaren. Middelburg5 April 1888. L. C. HONDIUS, Vendumeester. Het GEMEENTE-BESTUUR van Krab- bendijke wenscht ten behoeve dier ge meente eene geldleening aan te gaan van (f7000, -), zulks in aandeelen van een honderd Galden (f 100,elk, waarvan jaarlijks, te beginnen met 1890, minstens twee aandeelen zullen worden uitgeloot. Inschrijvingen worden vóór Dinsdag 17 April a. s., 's middags te 12 uren, inge wacht ter gemeente-secietarie of ten kan- !ore van de firma VAN DER BILT LA MOTTHE en RISSEEUW te Goes, waar ook nadere inlichtingen te verkrijgen zijn. Krabbendijke, den 4 April 1888. De Burgemeester, C. C, WELLEMAN. De Secretaris, M. NOORDIJKE. De Notaris J. A. DE WOLFF te Vlis- singen, zal voormiddag tien uurten huize van dhr. J. MEIJERS te Ritthem, in veiling brengen 1 laatst bewoond en te Ritthem gemerkt no door dhr. A. de BUCK aan het te veilen huis Breeder bij uitgezette kaarten omschreven. Daags te voren te zien van 9 tot 4 uur. De Notaris J. A. DE WOLFF zal des avonds 7 uur in het koffiehuis «DE OUDE VRIENDSCHAP» te Vlissingen in veiling brengen aldaar aan de Kolvenierstraat wijk E69; naast het vorige wijk, E 70. Eerst afzonderlijk, daarna te zamen. INGERICHT TOT MELKERIJ MET VEESTAL te zien van 10 12 De Notaris H. ROELOF te Cortgene, zal 's morgens 10 ure ten verzoeke van den Landbouwer PIETER VAN DER MOERE Ez. op het door hem bewoonde Hofsteedje in Maria polder gemeente Wissenkerke, pu bliek verkoopen EENE PARTIJ en ALS: 1 bruin Ruinpaard oud 6 j., 1 zwart Veulendragend en 1 Merriepaard oud bruine Hengst jaar, 2 baatgevende en 10 stuks oud 1 Melkkoeien divers jong Hoornvee, van gekruist Noordhollandsch ras, en 2 Loopvar kens, voortsMenwagens, Ploegen, Eggen, Stroo- en Windmolen, enz. BENEVENS en wat er verder zal worden geveild. Betalingstermijn 6 maanden, mits be kende Borgen stellende. Het door vreemdelingen gekochte vee, kan tot den volgenden dag op het Hof steedje verblijven. Daags en 2 te voren 4 uur, 's avonds te 8 uren, te Goes in «de Prins van Oranje», ten verzoeke van de erven M. Eorstnnje en Catha. Visser, ten overstaan van Notaris MULOCK HOUWER, van te Goes aan de Nieuwstraat, wijk D nis. 194 en 195, kadaster sectie D nis. 916, 917, 918, 919, 1338 en 1548, groot 40 Aren 19 Centiaren. Twee woningen zijn in eigen gebruik 2 zijn verhuurd voor f 2,25 per week, de bleek met woning is verhuurd voor 4 per week gemiddeld en de schuur voor ƒ1,50 per week. te Goes aan de Nieuwstraat, wijk D no. 184, kadaster sectie D no. 929, groot 220 Centiaren. Verhuurd aan G. Bodbijl voor ƒ2 per week. Bij de vele verzoeken om hulp wagen wij het ook, thans de hulp in te roepen voor een LANDBOUWER in de nabijheid dezer gemeente, die, tengevolge van Rrand onder meer, al zijn Yee en Inspan heeft verloren, en niet in staat is, uit eigen j middelen iets af te zonderen, teneinde zich in staat te stellen, datgene aan te schaffen, wat tot de noodzakelijkste behoeften behoort ter uitoefening van zijn bedrijf. Zonder eenig aarzelen durven wij een beroep doen op ieder medelijdend hart om door eene bijdrage dien landbouwer in staat te stellen zich van het allernoodigste te voorzien en alzoo zijn bedrijf U'1 te oefenen, daar wij overtuigd zijn, dat die gaven niet te ver- geefs zullen worden geschonken. De ondergeteekenden zijn dan ook gaarne bereid, alle bijdragen voor hem in ontvangst te nemen. Scherpenisse, 5 April 1888. M. KIEVIT Mz., Gemeente -Secretaris. G. BOLIER, Aannemer. Bij P. POLDERMAN, je Kruiningen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1888 | | pagina 3