1. BOUWLAND, 2. BOUWLAND, 3. WEILAND, 4. WEILAND en SPRINK, 1. Een Huis en Erf, 2. BOUWLAND, 3. WEILAND, 4. WEILAND, 5. ïiendvrij Bouwland, a. Een Woonhuis, en Openbare Verkooping BOERENINSPAN, Meubelen en Huisraad. Gemengde Berichten. Burgerlijke Stand. Marktberichten. ADVERT EiN TIEN. Dinsdag den 28 Februari 1888, Donderdag 1 Maart 1888, 6. Bouw- c-n Weiland, I. Op Zaterdag 3 Maart 1888, Huisraad en Inboedel, II. Op Woensdag 7 Maart 1888, verdere Timniering, op Vrijdag 9 Maart 1888, Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden vrjjdag zijn veroordeeld wegens mishandeling: F. v. E., 24 j., landbouwer te Graauw, tot f 12 b. of 8 d. h.J. H., 26 j., vrouw van A. I. deR., werkvrouw te Terueuzen, tot 18 b. of 8 d. h.J. N., 16 j., sjouwerman te Vlissingen, totf5b.ot5d.h.; J. W. a. J., 33 j., en A. C. 37 j. beiden werklieden te Middelburg, mede wegens vernieling van eens anders goed, ieder tot f12 b. of 8 d. h.A. A., 44 j., vrouw van A. Ie F., werkvrouw te Middel burg, f8 b. of 6 d. h. en J. R., 21 j land bouwers knecht te Koewacht, tot 7 d. h. oplichterij: M. V., 15 j., zonder beroep te Kattendijke, tot 1 maand gev. diefstal: A. M., 12 j., zonder beroep te Homburg, tot 14 dagen gev. wegens desertie van boord: J. J. K., 26 j., zonder beroep te Vlissingen, J. G., 21 j., arbeider te Ierse .e, A. J. 29 j. zonuer beroep te Vlissingen, ieder tot 1 m. gev. Goes. Gisteren hadden, zooals te voren was medegedeeld, evenals ten vorigen jare de chr. jongelingsvereenigingen alhier het lokaal Wijngaardstraat opengesteld voor de lotelingen. De opkomst was vrij aanzienlijk. Den geheelen dag liet de orde in het lokaal niets te wenschen over. Doch tegen den avond kwam daarin verandering. Een oud bekende der politie, zekere G. kwam in 't lokaal en zocht daar twist. De politie moest hem hierop verwijderen. Met het vallen van den avond werd de toestand evenwel nog erger. Eenige brooddronken lieden drongen het lokaal binnen. Een zelts was over den muur geklommen. Hunne komst verwekte de grootste wanordelijk heden, zoo zelfs dat de politie zich genood zaakt zag van haar wapen gebruik te maken. Een der belhamels werd geboeid wegge bracht. Deze al keurens waardige dingen waren oorzaak dat reeds om 8 uur liet lokaal gesloten moest worden, en de fatsoen lijke aanwezigen teleurgesteld moesten heengaan. Den landbouwer H. J. te Grijpskerke Donderdag middag van de stad huiswaarts rijdende, overkwam op den Seisweg een ongeluk. Het wiel van zijn wagen liep af, Zoodat daardoor de wagen omsloeg, en geheel in stukken moest achtergelaten worden. Dank zij de be laardheid van het paard en de spoedige toegesnelde hulp, kwam H. J. die tusschen paard en wagen in eene lastige positie geraakt was, er met eenige lichte kueuzingen af. Allen die op den wagen waren kwamen er overigens met den schrik af en zetten de reis huiswaarts te voet voort Op de verkooping van beestiaal, ge houden jl, Woensdag bij dhr J van Dijke te Hoedekenskerke, waren de prijzen van het vee alles behalve hoog. Een tweejarig paard gold f 97, van de zeven koeien werden er door den eigenaar 4 ingehouden en de overige 3 verkocht voor f 120 on f 121 het stuk. Alleen de -twee jarige vaarzen brachten een redelijken prijs: op, nl. 140 f45. M. C. Heinkenszand, 23 Februari. Gisteren avond omstreeks 9 uren werden enkele burgers opgeschrikt door een hollend paard dat onbeheerd in het dorp kwam rennen, ge tuigd en met een gedeelte zwing achter zich. Spoedig bleek dat 't het paard van dhr. J. Dominicus wasdiens zoon en dochter met nog een jongen en meisje kwamen van een bezoek bij den landbouwer M. v. D. te 's Heer-Arendskerke terug. Even buiten het dorp alhier brak het lamoen van het rijtuig, waardoor het dwars over de straat liep en omsloeg. De jongens bekwamen ernstige kwetsuren aan het hoofd, en een der meisjes werd inwendig aan het schouderbeen ge kneusd; terwijl het andere meisje, de doch ter van D, met den schrik vrij kwam welke schrik te middernacht zoo ernstig bleek dat de geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Beide meisjes zijn onder be handeling van den dokter. Op nieuwjaarsdag overkwam den heer J. Dominecus zelf een dergelijk ongeluk, toen hij bij Weineldinge door de gladheid met paard en wagen in de sloot geraakte en deze slechts met veel inspanning konden gered worden. Ileinkenszand. Eenige lotelingen dezer gemeente, hebben de brutaliteit begaan op de hofstede bewoond door de wed. Flohil te 's Heer Arendskerke een goeden karnhond die op hen afgezonden werd en met welken de knecht de lotelingen wilde verjagen van het Erf, door messteken af te maken. Van het gebeurde is proces verhaal opgemaakt. Eergisterennacht vonden te Amsterdam twee agenten op de Nassaukade bij het Sleenpad, op een terrein waar petroleum vaten geborgen worden, een tent van twee beddelakens vervaardigd. Bij nader onderzoek vonden zij in die tent gehuisd een man met vrouw en vier kinderen, waarvan het oudste 8 jaar en het jongste 8 weken is, die allen bittere armoede en koude leden. Op hun vraag of zij aan het politiebureau ook nachtverblijf wilde hebben, weigerde de man dit, daar hij dan zijn gereedschap onbeheerd moest achterlaten. Onder de gemeente Areen ^Limburg) werd een koe op stal gebracht, die zich aan den geleider ontworstelde en ontkwam. Men ging met een lantaarn in de hand het dwalende- beest opsporen, doch toen de koe het licht in den nacht bemerkte, viel zij in hare woede op de we luwe Ivroonen- bergaan en verwondde haar levensgevaarlijk. Bij het krieken van den dag werd het woedende beest neergeschoten en afgemaakt. Door de rechtbank te Arnhem is de 20jarige jonge dochter C. E. te Nijmegen, veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. Zij maakte er haar werk van, om, terwijl zij aan verschillende woningen aldaar bedelde, en de dienstbode om eene gift voor haar bij de meesteres ging vragen, parapluies weg te nemen en onder hare kleederen te verbergen, op welke wijze zij zich van meer dan 20 parapluies had welen meester te maken. Door dat eene koe de brandende lamp omsloeg, is in korten tijd de woning en aanbehooren van A. J S., onder Apeldoorn, afgebrand. Alles was verzekerd. Van de grenzen wordt gemeld, dat Russische officieren in alle plaatsjes in Russisch-Polen een onderzoek instellen, hoe veel fourage en voorspan er door de bevolking kan geleverd worden, als er eens oorlog komt. Gisteren overleed prins Bodewijk, twee de zoon van den groothertog van Baden. Naar gemeld wordt, heeft de Kroonprins van Pruisen zich in de laatste dagen voor namelijk bezig gehouden, behalve met het samenstellen van zijn testament, met eenen staatkundigen uitersten wil, bestemd voor zijn zoon prins "Wilhelm, voor het geval zijne hoop op herstel niet verwezenlijkt mocht worden. Daar de wond der operatie nagenoeg geheel genezen is, keert professor Bergemann waarschijnlijk dezer dagen naar Berlijn terug. De troon van den nieuwen vorst Ferdi nand van Bulgarjje staat ,nog immer wankel De russische regeering heeft haar oordeel in zake de Bulgaarsehe kwestie andermaal openbaar gemaakt. De sluitrede is niet bemoedigend voor den Coburger. Rusland houdt vast aan het feit dat de bepalingen van het Berlijnsche tractaat gesc tonden zijn door de handelingen van Ferdinand en zijn voorganger. Ruslands regeering dringt aan op wegzending van dezen «aanmatiger» (zij bedoelde Vorst Ferdinand) opdat de vrede gewaarborgd worde. In rechten heeft zij gelijk. LAATSTE BERICHTEN. (Per tel.) 's Gravenhaqe 24 Febr. De Tweede Kamer heeft het wetsontwerp be trekkelijk de Indische pakketvaart in hoefd- zaak ongewijzigd aangenomen. """'AFLOOP VERKOOPINGEN ENZ. Goes. Door den notaris Pilaar werd haden op de hofstsde «Klein Frankrijk» bij Goes ten verzoeke van den heer D. Kodde een boerenir.span verkocht o. a. 6 werk paarden, het duurste werd voor f360 en het laagste voor f 260 verkocht3 jonge- paarden f 190 a 1108. Van de 12 melk koeien werd de hoogste voor f160 en de laagste voor f 110 verkocht. Een tweejarige springstier f 93 en een eenjarige stier holl. ras 191. Donderdagmiddag 2 uur werd in „de Ver genoeging" te Middelburg, ten overstaan van den notaris Verhulst publiek geveild 622,30 A. Weiland by den Baaijenhoven- schen weg te Grijpskerke. Hoogste bod f 3400 2e en 3e 224,60 Aren Bouwland in de gemeente Oostkapelle. Hoogste bod f 3550 Alles opgehouden. Terzelfder plaatse, door denzelfden nota ris werd des avonds geveild le een Huis en Erf Vlissingsche straat, verkooht voor f2220 aan dhr. P. de Hamer, 2e een dito aldaar voor f 2000 aan dhr. J. Castelejjn3e een dito in de Kuiperspoort voor f 676 aan dhr. C. Cas telejjn 4e een dito in de St. Jansgang voor f 800 aan dhr. J. F. v. Ditmars 5e een dito in het Bagijrhof voor f 321 aan dhr. J. F. Koe- leman 6e een Karotery met Huis en Schuur in de Volderijlaagte en 7e twee huizen en erven daarnaast, beide perceelen gecombineerd voor f3700 aan dhr. A. Joronimus 8e een Huis c-n Erf in den Penninghoek verkocht voor f 710 aan dhr. J. F. Scheijbeler. Allen te Middelburg- Heden (Vrijdag) had terzelfder plaatse, ten overstaan van Not. Verhulst de verkoop plaats van: Perceel 1 en 2 het Hofs(,eedje „Klein Steenhove," met 63,20 A. grond aan den Seisstraatweg, gem. Middelburg wijk R no 39 met 56,10 A. Bouwland, samen 119,30 A. voor f3501 aan dhr. P. Pauwer Jz. te Mid delburg. 3e. 65,40 A. Bouwland by den Schroe- weg, in pacht by W. Gideonse voor f 670 aan dhr. J. de Ryke te Gapinge. 4e. 105,60 A. Bouwland aan den Bergweg, in de gem. Veere, in pacht bij A. Boogaard, voor f1183 aan dhr. J. Tavenier. 6e. 72 A. Weiland, bij den Boschweg in pacht bij A. Hooge- deure voor f 1070 aan dhr. J. Goote te Mid delburg. 6e 30 A. Bouwland aan den kleinen Cadetweg, gem. Serooskerke in pacht by A. Barendse voor f 457 aan dhr. C. J. Marsie te Middelburg. 7e 129,40 Aren Bouw- en- Weilanden aan den straatweg van Mid delburg naar Serooskerkein pacht by C. Hollebrandse voor f 1926 aan M. Gilde te St. Laurens. 8e 56,60 Aren aan den Soetendaalsehen weg, gem St. Laurens in pacht bij P. Franke aan dhr. J. Broerse te Middelburg, voor f 431. Alles ongerekend de 121/,, percent onkosten. Woensdag werd ten overstaan van Not-: Tak te Oost-Sol burg in 't openbaar verkocht 1" een Woonhuis, Erf en Tuin groot 21,85 voor f2305 en 2" een Schuur en Elf daar naast voor f310. Beide perceelen aan den heer C. J. Rekkers te Vlissingen. Van 22— 24 Febr. 1888. GOES. Getrouwd: Johannes Frftnciscus Temmerman 25 j. en Adriana Ccrnelia van Hoorn 20 jjd Jacobus de Witte23j. jm en Pbilippina Bil 22 j. jd. Geboren /.drianus Jacobus z. v. Jacob Luik en Adriana Murks. Van 23 24 Febr. 1888' MIDDELBURG. Bevallen M. P. .T. de Vlieger geb. Louwene d. - A. S. Huijs- man geb. Evertsen d. W. M. Flipse geb. van der Beek d. Overleden L. Vader geb. Gilde 70. j. M. Krijger d. 6. d. M. van Riel z. 3.m. Middelburg 23 Febr. 1888. De aanbieding was heden niet groot, in de prijzen, is weinig verandering op te geven. Tarwe puike kwaliteit f 6,50 a f 6,60, goede en mindere f6,40 a f6,25. Rogge f5,25. Wintergerst in zware soort niet ter markt. Zomergerst niet beneden f5.— te koop. Haver f 3 a f3,50. Paordenboonen f5,50 a f 5,75. Witteboonen weinig begeerd, slechts een paar partijtjes zijn af 16,50 genomen. Bruine Boonen f9,50 af 10.— Kookerwten f7.— a f7,25. Zaden zonder handel. Versche Boter f0,98 a f 1,02 per Kilo. Eieren 4,00 per 100 stuks. Vlissingen, 24 Febr. 1888. Boter f 1,16 a f 1,10 per Kilo. Eieren f5,— per 100 stuks. De Notaris A. M. TAK zal op voormiddags te 10 ure ten huize van W. SL1MMEN te Biggekerke in het openbaar verkoopen: 2 H.A. 34 A. 50 c.A. liggende in de gemeente Biggekerke bij de hofstede van I. SCHOUT, te veilen in 5 perceelen en in massa. 82. A. 60 c.A. liggende aldaar bij de hofstede van K. SCHOUT, te veilen in twee per ceelen en in massa. 1 H.A. 46 A. 70 c.A. liggende aldaar bij de hofstede van D. COPPOOLSE. 2 H.A. 34 A. 70 c.A. liggende in de gemeente Grijpskerke in Hongelande, te veilen in drie per ceelen en in massa. Nadere inlichtingen te bekomen ten kan tore van voornoemden Notaris. De Notaris A. M. TAK zal op namiddags te half twee ure op de bovenzaal der sociëteit «de Vergenoeging» op de groote markt te Middelburgir. het openbaar verkoopen in de gemeente Middelburg, aan het begin van den Veersohen weg wijk S no. 82. 1 H. 43 A. 50 c. A. liggende in de gemeente Middelburg bij den Segeersweg, te veile in twee perceelen en in massa. In pacht bij C. CORNELISSE Mz. tot het rooven van den oogst 1894. 2 H. 81 A. 10 c. A. liggende in de gemeente St. Lauretis aan den Veerschen weg, te veilen in twee perceelen en in massa. In pacht bij L. WISSE tot 1 Mei 1894. 59 A. 50 c. A. liggende in de gemeente Veere aan den Veerschen cweg. In pacht bij L. WISSE tot 1 Mei 1894. 1 H. 77 A. 20 c. A. liggende in de gemeente Bitthem aan den Langen weg, te veilen in twee perceelen en iD massa. In pacht bij A. JOBSE tot liet roo ven van den o.igst 1894. 81 A. 40 c. A. liggende in de gemeente Arnemuiden aan den grintweg naar Kleverskerke. In pacht bij I. KOSTER tot 1 No vember 1894. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris. De Notaris H. ROELOF, te Cortgene za publiek verkoopen 's namiddags 1 ure, aan het sterfhuis van DINGENIS VAN STELLE te Co- lijnsplaat, eene party bestaande in Kabinet, Linnenkast, Klok, Tafels, Stoelen. Spiegel, Glas-en Aardewerk enz. voormiddags 11 ure, in de herberg «de Kroon» te Wissenkerke aan den Oostelijken dyk, Sectie L. no 430, groot 1 A. b. Een Moeshof in Thoornpolder, Sectie H. no. 283, groot 7 A. 85 c. A. In de gemeente Wissenkerke en behoo- rende tot den Boedel van Gerard de Regt en Janna Radeinaker. 's morgens ten 9 ure, in de gemeente Kloetinge, op de hofstede bewoond door den eerzamen C. J. VAN OVERBEEKE en ten overstaan van de Notarissen J. M. PILAAR en J. E. MULOCK HOUWER, van een kapitalen bestaande in 8 Werkpaarden van 3 tot 17 jaar oud, waarvan 2 met Veulen en één Veulendragend, 4 jonge Paarden, oud 1 en 2 jaar; 8 Melkkoeien, 12 Run- ders, 3 Kalveren, 1 vet Varken, 3 Mestputloopers, 3 Speenvarkens, 100 Kippen en Hanen, 10 Eenden, 2 Karn honden met Hokken, 1 Kapwagen. 1 Chais, 1 Huifwagen, 3 Mcnwagens, 1 Stroosnijder, 1 Moesmolen, 1 Drie- wielskar, Ploegen, Eggen, Slepers, Rolblokken, SleepbordMolbord, Zaaddorschzeil, Zeelten, Graanzak ken, Harnas, Stal-, Zolder- en Melk- gereedschap, Brandhout, Mutsaards, Aardappelen, alsmede Op de hotstede is geen gelegenheid tot stalling.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1888 | | pagina 2