HUISRAAD, Boereninspan, BOEREMNSPAN MUTSAARD. eenig HUISRAAD. eenig HUISRAAD. Mest in den Mestput, Openbare Verkooping Meubilaire en andere roerende Goederen, Aardappelen, Openbare Verkooping Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping Ingezonden Stukken. Briefwisseling. Marktberichten. Veemarkt Burgerlijke Stand. "ADV-ERTKNTIKNI" op Woensdag 22 Februari 1888, op Woensdag 29 Februari 1888, een kapitalen op Donderdag 1 Maart 1888, op Woensdag den 22 Fe bruari 1888, een kapitalen Vrijdag den 24 Februari 1888y een kapitalen op Donderdag 1 Maart 1888, 1 Barouchette voor 1 en 2 SEL^, Paarden, 2 Menwagens, 1 achterstel voor een Boomwagen1 Ploeg 4 ijzeren Eggen, 1 Rolblok, 1 Arreslede, I Wielsleper, 1 Windmolen, 2Zeef- ten, 1 Geeselsteen met paard, Vor ken, Mesthaken, IJzerdraad,oud IJzer, Te Lyon heeft onlar gs een zeer droevig ongeluk plaats gegrepen. Mevrouw Dumoraize en haar achttienjarige dochter waren bezig met was te smelten toen, terwijl zij terpentijn in een ontvanger wilden gieten, de vloeistof vlam vatte en over 1 de kleederen der beide vrouwen uitstortte. Het jonge meisje, bevig ontsteld, sprong uit een venster en werd met verbrijzelde hersenpan naar het dichtbijzijnd gasthuis gebracht, waar zij weldra overleed. De moeder heeft zulke hevige brandwonden bekomen, dat men voor het behoud van haar leven vreest. Haar jongste kind, een knaapje van zes jaar, is mede ernstig verwond geraakt. De brand zelve werd spoedig door de brandweer gebluscht O'Brien heeft in het Lagerhuis zijn rentree gedaan met een rede, die een uur duurde. Hij beklaagde zich niet over de behandeling, die hij in de gevangenis had ondergaan en ontkende dat hij om gezond heidsredenen een zachtere behandeling had gevraagd. Wat de politiek der Regeeiing aangaat, zeide O'Brien, dat hij haar met eeuwige schande zou bedekken, zonder ooit het Iersche volk of de Nationale Liga tot andere gevoelens te kunnen brengen. O'Brien betoogde, dat ministers optreden tegen Ierland totaal mislukt was. Geen enkele afdeeling van de Nationale Liga was in werkelijkheid opgeheven en de grondei genaars onderhandeldeh met de Liga. in plaats van met de Regeering. In een woord de Liga had de macht zonder de verant woordelijkheid, de Regeering had de ver antwoordelijkheid zonder de macht; alleen Home Rule kon die beiden vereenigen en de Ieren met de wet verzoenen. De «Klinische Wochenschrift» deelt, met toestemming van den kroonprins, het rapport van Virchow mede. Het bevat geen conclusie over den aard der ziekte. Het onderzochte stuk moet een afgestorven en in rotting overgegaan gedeelte van het strottenhoofd zijn, dat van de oppervlakte tot hier en daar 4 millimeter dikte is afge scheiden. Van vreemde bijmengselen was bijna niets merkbaarslechts op een harde plek vertoonden zich zoogenaamde nesten van epidermoïdaalcellen. Te Dundee is de Gladstoniaan Firth tot afgevaardigde gekozen met 7856 stem men Daly, de conservatieve candidaat kreeg slechts 4217 stemmen. Ten gevolge van het barre weer is de sterfte onder de Russische troepen aan de grenzen, die slecht worden verzorgd, zeer aanzienlijk. De autoriteiten houden de cijfers der zieken geheim. De Koningin-moeder van Beieren be zocht Koning Otto te Furstenred. Zij vond hem trommelend met de vingers op de ruiten van het raam en de ongelukkige Vorst herkende zijn moeder niet. Zooals men weet is ook deze forst totaal krank zinnig geworden Op een meisjesschool te Manchester - stortte een trap in, terwijl zich de leerlin- g gen er op bevonden. Een jongen van 4 jaar, die beneden aan de trap stond, werd gedood. Zijn zusje en een ander meisje werden gewond, terwijl een onderwijzeres een been brak. Op de Gothardlijn werd het verkeer bij Wasen door een sneeuwval gestremd. Zes werklieden werden bedolven. De sneeuw ligt over een lengte van 140 meter 5 meter hoog. In Zwitterland lijdt het spoorwegver keer geducht door de sneeuw. In het Entschingdal ligt de sneeuw bijna 20 voet hoog. De trein van Parijs naar Bern moest te Andelot stoppen. Aan de «Kreuzzeitung» wordt uit Brussel gemeld, dat het bericht van den gouverneur-generaal van den Congo, dat eergisteren met de post vandaar is aange komen, luidt dat sedert 10 Aug. bij geen station aan den Congo tijding van Stanley ontvangen is. Mijnheer de Redacteur! De ondergeteekenden nemen de vrijheid zich tot u te richten met een mededeeling t en een verzoek. De mededeeling is dat weder, met het oog op de a. s. Lotingsdagen, in de Chr. Jonge- lingsvereeniging „Ken den Heer" de vraag ter sprake kwam, of het kon geacht worden roeping te zijn, weder, als in 1886 en 1887, pogingen in het werk ie stellen tot breide ling der ongebondenheid, waaraan zoovele jongelingen zich overgeven, maar al te vaak door slecht gezelschap medegesleept naar plaatsen wier bezoek op ieder die er komt een noodlottigen invloed uitoefent. En op besloot genoemde ver. zich te verstaan met de Chr. Jongelingsver. „het Mostaardzaad," welke ook besloot hare schouders onder dit werk te zetten, en uit welke vereenigingen nu eene commissie werd gevormd, waarvan ondergeteekenden het bestuur op zich namen. Besloten werd nu, om weder op de dagen der Loting, Donderdag en Vrijdag, het Lokaal van „Ken den Heer," Wijngaardstraat open te stellen en daar den Lotelingen uit de omliggende dorpen, benevens dien uit Goes zelf, met hun vrienden, een gezellige plaats van verpoozing aan te bieden, waar hun gratis bier, koffie, chocolaad en broodjes wor den aangeboden, en door dam- en andere spelen alles zal worden aangewend wat aan de gezelligheid bevorderlijk kan zijn. Teneinde nu echter hen te weren. die noch tot de Lotelingen, noch tot hunne vrienden behooren, is aan de Goesche Lotelingen bericht dat voor hen en voor hun vrienden toegangskaarten zijn te bekomen by de ondergeteekenden van Maandag- tot Woensdagavond, zonder welke toegangskaar ten niemand der Goesche jongelingen kan binnenkomen. Die van buiten Goes hebben zonder dit vrijen toegang op de voor allen geldende voorwaarde: onthouding van het gebruikvansterken drank. En ons verzoek is M. de R., dit, langs dezen weg aan ouders en voogden te kunnen bekend makenden zedelijken steun te vragen van allen, die ons pogen op prijs stellen—gelijk we dit van zoovele HH. Burge meesters mogen zeggen, terwyl giften ter bestrijding, der onkosten, welke geheel uit vrijwillige bijdragen moeten worden gedekt, zeer welkom zullen zijn. Ons ook van uwen steun verzekerd hou dende, M. de Red. hebben wjj de eer, ons met hoogachting te noemen, Namens de Reg. Commissie J. Plazier, voorzitter. J. W. van de Weert, Penningm. L. Duvekot, Cz. J. J. Visser Secr. Gons, 20 Pebr. 1888. Wanneer dit plan der Goesche Jongelings- vereenigingen nog steun behoeft, willen wij dien gaarne, zonder voorbehoud geven. Voor komen is beter dan genezen en we zijn van oordeel dat deze arbeid geheel past in het kader eener chr. Jongelingsvereeniging. Zij hun daarvoor van harte een goede uitslag toegewenschtterwijl we hopen dat alle weidenkenden die de straatschandalen ver foeien, de zorgen van onze vrienden, ook financieel zullen verlichten, opdat Voor andere jaren de moed niet benomen, maar ver levendigd worde. Red. In een ingezonden stuk uit Heinkenszand, dat wij niet konden plaatsen, komt eene aanmaning voor aan alle protestantsche kiezers aldaar, om Donderdag aanstaande hunne stemmen te vereenigen op den heer J. Dominicns. Rotterdam, 20 Februari '88. Aanvoer klein. Wintergerst 10, witte boonen een gulden hoogeroverige artike len onveranderd. Buitenlandsche vast, maar stil. Meel onveranderd stil. Nieuwe Tarwe - 5,95 a - 6,80 Rogge. - 4,50 - 5,10 Wintergerst .- 4,60 - 5,40 Zomergerst- 4.50 - 5,00 Chevallier- 5,30 - 5,80 Nieuwe Haver - 2,10 - 3,25 Paardenboonen. - 5,30 - 5,90 Duivenboonen - 6,25 - 6,75 Erwten- 5,65 - 5,95 Kookerwten - 6,50 - 7,25 Bruine Boonen. - 9,00 -10,50 Witte- .13,50 -15,50 Kanariezaad - 7,25 f 8,25 Axel, 18 Febr. '88. Oude Tarwe f 0,00 a f 0,00. Nieuwe Tarwe f 8,00 a f 8,25. Rogge f 6,20 a f 6,40. Winter gerst f8,50 a f8,90. Zomergerst f8,a f 8,50. Haver f5,25 a f5,75. Kookerwten f7,50 a f7,75. Voererwten f6,75 a f7,00. Paardenboonen f 7,00 a f 7,25. Lijnzaad f 11,00 a 114,00. Alles per 100 K. G. Rotterdam, 20 Februari 1888. Op de Veemarkt waren heden aangevoerd 295 vette runderen, 0 magere dito, 34 vette- en graskalveren, 69 schapen of lammeren, 455 varkens, biggen. De prijzen waren als volgtvette runderen le qual 62, 2e qual. 58, 3e qual. 54 a c. kalveren le qual. f 1,02s, 2e qual. 95 a 90 c schapen le qual 60; 2e qual 50; varkens le qual. 21 a c, 2e qual. 20 a 3e qual. 18; licht soort 17 a 18 c. VLAS. Er was heden aangevoerd 32099 steen, handel levendig. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 1.70 a 11 80, Champions fl.00 af 1.20, Magnum bonum f,a f.Flakkeesche Jammen f 1,70af 1,90. Veel aanvoer, weinig vraag. Van 17 2C Februari '88. GOES. 1ste huwelijks afkondiging van Pieter Sandee 57 j. jm. van Goes en van Wilhelmina Verplakke 26 j. jd. van Wemel- dinge onlangs te Goes. Geboren Cornelis Laurus z. v. Jac. de Keijzer en Jacoba Wilhelmina du Bois Marinus z. v. Jan Geluk en Francina Goedhart. Van 18 20 Februari '88. MIDDFLBURG. Bevallen C. A. Klaassen geb. Baale d. E. van der Heijdt geb. Je Koster d. J. de Kam geb. Hendrikse z. J. VVondergem geb. Haaij d. E. Janse geb. Koster d. Overleden: A. Koolwijk 4 m. z. C. J. M van Miert 6 m. d. C. van Straten 4V2 j. d. A. Vreke 3 j. z. VOORHANDEN BOOB PAARDENKLAYER, Lucern en Steen, KLAVERZAAD, tegenconcurreerende prijzen. Deze Zaden zijn alle gezuiverd. J. C. CARELSE, Hoek Noodpooortstr. Middelburg. des morgens te 10 uren op het «Slot Ostende» te Goes van VOORTS: I Handwagen op veereu, 1 Kraam, nieuwe Broeiramen, eene partij Plan ten in potten, Manufacturen, eene partij Boeken, eene groote partij en meer andere roerende goederen. Zindelijke Goederen kunnen bijgebracht worden waarvoor zich te vervoegen bij M. BART ELSE. Kijkdag Dinsdag te voren. Informatiën te bekomen ten kantore van den heeo-W. PELLE te Goes. De Notaris J. M. PILAAR zal voor de erfgenamen van wed. J. Sfabbekoorn, op de door haar bewoonde hofstede in den Zuid- Craaijertpolder, gemeente s Heer Arends- kerke, verkoopen besiaande o. a. in 8 Werkpaarden, oud 4 totI4jaren, B jonge Paarden, oud 3 en 2 jaar, 11 Melkk eien, 13 Runderen, 6 Kal veren, 3 vette Varkens, 2 drachtige Zeugen, 2 Mestpulloopers, 140 Kip pen, 10 Eenden, 2 Karnhonden, voorts 1 Chais, 1 Kapwagen, 1 Huif wagen, 4 Menwagens, 1 Driewiels- kar, 1 Waleploeg, 1 Moorploeg, 10 gewone Ploegen, 11 Eggen, 3 Rol- blokken, Molbord, Snijmolen, Moes maker, PeenmolenZaaddorschzeil en verdere Landbouw-, Melk- en Stal gereedschappenWagen- en Ploegharnas; EENE PARTIJ bestaande o. a. in 4 veeren Bedden, 1 Klok, 1 Barome ter, Tafels, Stoelen, Spiegels, Schil derijen, Lampen, Kachel, 2 Meelkis- ten, 1 Kleerkist, 1 glazen Kast, oud Porselein, Koper-, IJzer-, Tin-, Glas- en Aardewerk. EN EENE PARTIJ Telkens aantevangen des morgens te 10 uren. NB. Er zal up de hofstede geene ge legenheid gegeven worden om te stallen. De Notaris J. M. PILAAR zal des morgens te 9 uren, voor den eerz. A, Yerschuure, in de gemeente Wolfaarls- dijkop de door hem bewoonde hofstede n den J leerenpolder, verkoopen bestaande o. a. in 6 Werkpaarden, 1 Jaarling, 10 Melk koeien, 10 Runde-i ren, 5 Óssen, 6 Kweekkalve- veren, 4 drachtige Zeugen, 1 Geit; voorts1 Kapwagen, 4 Menwagens, 1 Lamoenkar, Ploegen, Eggen, Rol- blok, Molbord, Cultivator, Zaad dorschzeil en verdere Landbouw-, Melk- en Stalgereedschappen, Wa gen- en Ploegharnas, eene partij Weihooi, Mangel wortels, Brandhout en NB. Er zal op de hofstede geene ge legenheid gegeven worden om te stallen. De Notaris J. M. PILAAR zal op des morgens te 9 uren, in de gemeente Goes, op de hofstede «Klein Frankrijk,» voor den eerz. D. Kodde, verkoopen bestaande o. a- in: 6 Werkpaarden, waaron der 2 veulendragend, 3 jonge Paarden, 12 Melk- koeien, 2 vare Koeien, 5 Runderen, 1 tweejarigen Springsiier, lt 1 eenjarigen dito Hollandsch ras, 10 Kalveren, 2 Varkens, 50 Kippen, 30 Eenden, 2 Kalkoenen, 6 Ganzen, 1 Karnhond voorts 1 Utrechtsch wagentje, 4 Menwagens, 1 Huifwa gen, 1 Kar op veeren, 1 Driewiels- kar, Ploegen, Eggen, 1 Stroomolen. 1 Moesmolen, 1 Amerikaansche Tree molen, Zaaddorschzeil en verdere Landbouw-, Melk-, en Stalgereed schappen, Wagen- en Ploegharnas, eene partij Wei-, Kant- en Klaver- hooi, Beestenpenen, Mangels, Muts aard en Aardappelen, én eindelijk NB. Er zal op de Hofstede geene ge legenheid gegeven worden om te stallerg des morgens te 10 uren, aan de schuur van C. P. SERRARENS te 's Heerenhoek van 2 bruine Ruinpaarden oud 16 jaren, -2 Geiten, 1 Rijtuig voor 1 en 1®" 1 Rijtuig voor 2 Paarden,§§|jfj an meer ander roerende goederen. Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1888 | | pagina 3