i bouwland, 2. bouwland, 3. weiland, 2. bouwland, 3. weiland, 4. weiland, Berichten. Marktberichten. ADVERTENTlhN. De goedkoopste Bijbels en Kerkboeken F. P. I) II U IJ. Openbare Verkooping op Woensdag 22 Februari 1888, Meubilaire en andere roerende Goederen, Dinsdag den 28 Februari 1888, 4. WEILAND en SPRINK, Donderdag 1 Maart 1888, 1. Een Huis en Erf, 5. Tiendvrij Bouwland, 6. Bouw- en Weiland, *d van schennis der V. 38 j., vrouw van e Wemeldinge beklaagd Achter de namen van F. B. 12 j., arbeiders slagen van rechtsver- 'selj moet nog staan: ng gelast in een rijks tot den leeftijd van e Jong te 's-Hage, be- d uitoefenen der genees- ïtbank aldaar vrijgespro- bewezen dat hij voor jaskundige hulp betaling nacht van 14 op '15 bierhuis van de wed. st van den kostganger en en daaruit ontvreemd mdsknoopen, een laken- ilen broek een bornbazij- De vermoedelijke dief de van de politie. Hij it in genoemd bierhuis ngstukken zijn door hem ining gebracht, de politie oek. lit uit Hansweerd is het on, dat Woensdag averij g water leeg gepompt, aldaar binnengebracht, ing gelost in het Ned. i Maria, schipper J. van ielte der lading is door d. .elijke Jongelingsvereeni- 'leere en Het Mosterdzaad aande lotingsdagen weder ardstraal openstellen voor en toegangskaart ontvan- ileidend schrijven hebben rereenigingen medegedeeld leer als vroeger, het lokaal inen openstellen. uit Hansweerd van 15 Kamman van Wemeldinge de Vondelingen zijn schip is geladen met steenkolen, ip de Spijkerplaat vastge- lmbs, is zonder assistentie n naar Antwerpen opge- gaslachte koe, die >en landbouwer te Hulst weken ziek was, is des ilte naar Clinge (Zeeland) tr in consumptie te worden jrs van het vleesch bemerk- dat het geheel bedorven hadden er zelfs een afkeer Ije, hetwelk het geheele bevat, is reeds in omloop onderden exemplaren ver- dn van het liedje is «van tingeling, de koe is voor het gebeurde is aan gede- 1 kennis gegeven. lern. Crt. Iverd een request ter tweede tot ondersteuning van dat W. Vader. Het was voor- landteekeningen. dam geraakte een vrouw fcn met 2 paarden bespan- lie van een brug kwam niet stoppen kon. De vrouw middellijk. dam is Maandagnacht een gevonden. Zijn lijk werd Itiebureau gebracht. Len kwamen vier kameraads aldaar meedeelen dat an den (moord waren, doch ijf socialisten waren, met nacht hadden twist gehad amsche politie heeft den dader, een socialist, in arrest u zijn twee gevaarlijke boe- ang tuchthuisstraf op hun ontsnapt. Zij bevinden heeft een woestaard, door lerd, aan een zijner kennissen gebracht, aanvangende aan lindigende in den hals. It buiten gevaar, terdam is Zaterdag van tan een magazijn een ba pi m. 150 K.G., welke op te hijschen, door h de leng uit den haak v. neergekomen op een voo [w naar men '.egt, nj0*-' Zij ligt thans bedenkelijk Woensdagavond is in de beruchte, dichtbevolkte Bagijnestraat te 's Hage brand ontstaan. Een huis werd geheel vernield. Van de twee slapende kinderen kon slechts het oudste gered worden. Een kind van drie jaren kwam in de vlammen om. Na den brand vond men haar verkoold lijk onder een ledikant De brand was ontstaan door hef springen van een petroleumlamp op de bovenkamer. Tegen een geneeshesr in Limburg is proces-verbaal opgemaakt, wegens het niet verleenen van geneeskundige hulp bij de bevalling eener vrouw, tengevolge waarvan deze vrouw vermoedelijk overleden is. Te Westenescli is een landbouwer, die bij het haardvuur zat te slapen, voor over gevallen. Een pot hing boven het vuur. De arme man kreeg het kokende water uit dien pot over zich heen en bezweek onder de hevigste pijnen. Op de gewone wekelijksche markt te Purmerend werd door iemand een kooi met 80 leeuwerikken ten verkoop aangeboden. Door den inspecteur van politie aldaar wer den de beestjes echter in beslag genomen en spoedig daarna in vrijheid gesteld, ter wijl tegen bedoelden persoon proces-verbaal is opgemaakt. Twee broeders, nog al tweelingen, te Amsterdam kregen Woensdag avond zulk een hevigen twist, dat de een den ander een diepe wonde in de zijde toebracht. Dezer dagen is te Moerden een bewoner van een hofstede ongedacht van de kiezerslijst geschrapt, omdat hjj, ofschoon in Nederland geboren, toch geen Nederlander was volgens de wet. Hij was namelijk zonder verlof des Koninge in 1868 naar Rome gegaan, waar hij in pauselijken dienst overging. In zijn geboorteland teruggekeerd, verzuimde hij zich te laten naturaliseeren en zoo werd hij, hoewel al sinds eenige jaren bij ongeluk kiezer geweest zijnde, thans nu men er attent op gemaakt werd, als kiezer ontslagen. Woensdagnacht hadden te Heusden twee baldadige mannen de flauwigheid, om achter het schilderhuis, dat bij het kruit magazijn staat, post te vatten, met het voor nemen den dienstdoenden schildwacht te overvallen. Deze laatste echter ontdekte beu riep Ilalt, werdaen legde toen aan. Toen de lafaards zagen dat het geweer geladen was, begon de een te huilen, en de ander sloeg op de vlucht. De poging door de socialisten beproefd om te Amsterdam door middel van de lotelingen ongeregeldheden te verwekken is mislukt. Ongeveer 2000 personen, meest nieuwsgierigen, bevonden zich op het Waterlooplem, toen een troepje lotelingen, onder aanvoering van den socialist Bredius aankwam. Zij maakten rechtsomkeert, zoodra de politie hen wilde tegenhouden. De troep ging langzamerhand uiteen, evenals de menigte op het plein. Bij de militiezaal had zich een menigte verzameld die tweemaal met de sabel moest uiteengedreven worden. Daar eenige personen die het protest wilden overreiken, niet toegelaten werden, stak een der lotelingen, die om half twee loten moest, het, in den zak en reikte het den militie-commissaris over. Doch deze nam het niet aan en zeide: «Communebrieven neem ik niet aan.» menschen, waaronder vijf vrouwen. De slachtoffers zijn voor het meerendeel fa brieksarbeiders of handweikslieden. Daar hier gedurende dezen winter bijna alle nachten lieden met bevroren ledematen in de straten wo den gevonden, maakt de politie voortdure nd rondes ten einde hen zoo noodig te helpen of onderdak te brengen. Onlangs deelden wij mee, dat een rijke boereendocliter uit Bocholz met den zwijnen hoeder die bij haar vader in dienst was, op den loop gegaan is. Het vluchtende paar nam zijn intrek bij de ouders van den galanten zwijnenhoeder te Wittem. De ouders van het meisje deden al wat zij konden om hun kind terug te krijgen; doch zij was zoo verliefd, zij wilde niet. Zij is in België geboren en weet zeer goed dat zij volgens de Belgische wet meer derjarig is. Zij Stoorde zich dan ook in het minst niet aan de Nederlandsche wetten, en liet politie en deurwaarders fluiten. Maar de liefde is onbestendig. Dit on dervond ook onze zwijnenhoeder. Dezer dagen beviel het meisje van een zoon, en dit verwekte zulk een weerzin tegen het huwelijk bij haar, dat zy onverwachts, hare biezen pakte, en met achterlating van haar kind, naar de ouderlijke woning te Bocholz terugkeerde. Een politieagent werd nu naar Wittem gezonden om den jonggeborene op te eischen, doch de lief hebbende zwijnenhoeder weigert het kind af te staan, voor en aleer de moeder f 1000 verplegingskosten heeft uitbetaald. Bij het consult dat gister te San Reino gehouden werd, hield dr. Begemann vol dat het kanker is, waaraan de Kroon prins lijdt Dr Mackenzie beweert van niet. De toestand van den Kroonprins is er met beter, eer erger op geworden. Hel sterkere hoesten met bloedige afscheiding verstoort zijne nachtrust die toch reeds slecht was. De geneesheeren zijn niet tevreden over zijnen toestand. O ESTERBEURS. Ierseke, 17 Febr. '88 Verkocht Zaaioesters a f 3,75 de duizend. Middelburg 16 Febr. 1888. De aanvoer bestond hoofdzakelijk uit Tarwe, die aan 10 ets. lager gereede plaatsing vond voor verzending, puike soort was a f 6,50 goed te verkoopen, voorts f 6,40 a f 6,25 naar kwa liteit. Rogge f5,25. Wintergerst f5,30. Zo- mergerst in puike wichtige kwaliteit niet beneden f -5 te bekomen. Haver f 3 a f 3,50. Pa rdenboonen f 5,50 a f 5,75. Bruine Boonen f 10 Witte boonen weder belangrijk hooger, de weinig voorkomende partijtjes werden op f 16 gehouden, lager geboden prijzen werden niet aangenomen, zoodat daarin niets is om gegaan. Kookerwten, bekende kokers f7,50. Mestingerwten f 6- Zaden zonder handel. Versche Boter f0,95 a f 1,05 per Kilo. Eieren 4,20 per 100 stuks. Vlissingen, 17 Febr. 1888. Boter f 1,06 a f 1,14 per Kilo. Eieren f5,— per 100 stuks. Ook op andere plaatsen zijn op den dag der loting socialistische geschriften onder de lotelingen verspreid. Te Vluchtwedde zijn onder de nieuwe kiezers twee oudjes opgenomen uit de vorige eeuw. Zij zijn 91 en 92 jaren oud en zullen bij leven en welzijn in Maart hun stembriefje komen bezorgen. Met 1 April a. s. zullen de bekende Royal Hand Bell Ringers (klokkenspelers) een rondreis door ons land aanvangen, met het doel om uitvoeringen te geven, waarvan de opbrengst zal strekken ten behoeve van liefdadige Inrichtingen. Dr. W. I. F. Nuijens te Westwoud, is zeer ernstig ongesteld hij is lijdende aan roos, waardoor hij bij de verpleging van een patient besmet werd. Daarbij voegden zich hevige bloedbrakin- gen. De laatste Sacramenten zijn hem reeds toegediend. Eenige dronken Hongaren kregen twist in een huis te Hazleton (Pennsylvanië.) Een lamp viel om en er ontstond brand. Zes der bewoners kwamen om en verscheidene van dezen werden zwaar gewond. Ook in Rusland blijft het ontzettend koud. Te Moskou heeft men in de laatste dagen 13 lijken gevonden van doodgevroren LAATSTE BERICHTEN. (Per Telegraaf.) Z. M. de Koning leed de laatste dagen aan hevige pijnen die de bekende kwaal openbaarde. De atgeloopen nacht was echter vrij rustig en de pijnen minder hevig. Z. M. houdt het bed. De algemeene toestand wekt geen bezorgdheid. (Per tel.) De Tweede Kamer heeft aangenomen met 55 tegen 2 stemmen, het ontwerp tot onteigening voor den aan leg van een kanaal naar de Vriezen- veensche venen en met 55 tegen 1 stem bet ontwerp aflossing der leening voor het entrepotdok te Amsterdam. Op de Interpellatie-Rooseboom antwoordde de minister van oorlog dat een ontwerp zal worden ingediend, tot verlenging van den i diensttijd der landmiliciens 1883 en der zeemiliciens 1884; een nieuwe verlenging van den dienst der landmiliciens 1882 eu der zeemiliciens 1883 ligt niet in zijn voonnemens. De beraadslaging over het wetsontwerp tot verbetering .van de rivier «de Berkel» is aangevangen. Maandag voortzetting. Men schrjjft ons uit Kapelle Heden vergaderde de Centraal Antirevolu tionaire kiesvereeniging Hontenisse. Tegen woordig waren afgevaardigden der volgende afdeelingenRilland 3, Krabbendijke 2, Kruininge 6, Ierseke 4, Kapelle 6, Driewegen 2 en Ovezande 1. Ds. Lampen van Kruiningen opent de vergadering met gebed. De statuten wor den met kleine wijziging aangenomen. Bij het nazien der candidaterilijst blijkt daf zijn uitgebracht 113 stemmen op dhr. jhr. Pompe, 1 50 op dhr. baron Schimmelpenninck en 5 op dhr. jhr. Lohman. Deze lijsten zullen naar de afdeelingen teruggezonden worden. Tot voorzitter van den Bond weid ge kozen met 23 stemmen de heer J. Oele Hz. en tot secretaris met 16 stemmen de heer Jac. Staal Pz., beiden te Kapelle. Verder werden gekozen de hh. ds. P. v. Vlaanderen te Ierseke penningmeester, ds. G. Lampen te Kruiningen en A. Bruijn- zeel. Ds. de Koning sluit met dankzegging. Burgelijke Sc anti. Van 15 17 Februari 1888 GOES. Ondertrouwd Adriaan de Laat 23 j jm. v, Kloetinge met Johanna Heijs- dijk 26 j. jd. v. Goes. Getrouwd, C. B. v. Sprang 25 j. wed. v. A. E. Hageman met C. J. Koets 22 j. jd. v. Wissenkerke. Geboren Pieter z. v. P. nrins en J. Baas Pieter Anthonie z. v. J. de Witte en J. C. Mijnsbergen. MIDDELBURG. Bevallen. W. S. Krijger geb. Koster d. Overleden: J. Boudewijnse, 21 jr. z. E. Willemse, 62 j. vrouw van P. Schout. G. van Noord wijk, 93 j., wed. van A. J. Hoogendam M. C. Gillisse 2 j., d. C; Melse, 75 j. vrouw van C. J. Kraamer. AFLOOP VERKOOPINGEN ENZ. Borssele. De algemeene vergadering der „Werkmansvereeniging" besloot Woensdag tot aankoop van 200 Heet. Ruhrkolen, ten behoeve harer leden. Sedert September 11. hadden zy daartoe bijgedragen. De levering is gegund aan den minsten inschrijver de heer J. de Gruiter te Ruhrort voor f 8,35 per kar, vrij in de haven te Borsele. Voor gemiddeld f 1,90 per kar was het vervoer, enz. aan besteed. Ternenzen. Gisteren had de openbare aan besteding plaats van het maken van werken tot verdediging van den'oever van den cala- miteusen polder Nieuw Neuzen, bestaande in zinkwerk en steenbestorting, waarvoor de begrooting bedraagt f 12,775,50. Minste in schrijver was de heer H. Klaassen te Zaam- i slag, voor 111,352. I Woensdag werden te Ternenzen, ten overstaan van den notaris mr. J. P. Dron- kers, in het openbaar geveild 14 Brabantsche jaarling-paarden, die alle werden verkocht tot goede prijzen, loopende van f60 tot f130. Nagenoeg allen werden gekocht door land bouwers uit het land van Hulst. M. C. Gisteren werd te Middelburg in de Vergenoeging, ten overstaan van dhr. notaris Tak publiek verkocht: 55,10 A. Weiland in de gemeente Grypskerke, aan den Seisweg met 62,10 A. Boomgaard en Tuingrond daar naast, aan dhr. J. Louwerse Cz. te Grypskerke voor f 2000 plus de onkosten. De twee overige perceelen wer den opgehouden. Axel. Heden had, ten overstaan van den notaris P. Dregmans de verkooping plaats van een woonhuis, waarin sinds jaren een bakkerij gedreven werd. Kooper was de heer J. F. Seheele voor f 3000 plus 127s percent onkosten. Voorspoedig bevallen van een welge schapen ZOO IS mijn geliefde Echtgenoote NEELTJE ROMEIN. Hoedekenskerke, 10 Febr. 1888. M. BAKKER. Heden ontvingen wij het droevige bericht van het over ijden te Breda van onzen waarden Zwager, den heer C. A. H. VAN BART, in leven kapitein der Infanterie. E. VAN DEN BOSCH. L. J. M. VAN DEN BOSCH van Dam. Goes, 15 Feb. 1888. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het afsterven hunner geliefde dochter en zuster HELENA CORNELIA BÜSTRAAN. Goes, 18 Februari 1888. W. BÜSTRAAN. H. M. BUSTRAAN-van Klink. MARIA BÜSTRAAN. zijn voorzeker O. en Nieuwe Testament met Psalm. Lederb. verguld t 1,40 zonder Psalm. Lederb. verguld f 0,95 Nieuwe Test. met Psalm, linnenb. f 0,40 verguld - 0,55 marmer - 0,45 kl. formaat - 0,325 Psalmen met Catechismus en formul. 0.225 Nieuwe Testament - 0,125 Allen in voorraad in het BIJBELMAGA ZIJN van NB. Tevens beveelt hij zijne bekende BIJBELBINDERIJ aan. Oude kerkbijbels worden door verbinden als nieuw. des morgens te 10 uren op het «Slot Oostende» te Goes van VOORTS: 1 Handwagen op veeren, 1 Kraam, nieuwe Broeiramen, eene partij Plan- ten in potten, Manufacturen, eene partij Boeken, en meer andere roe rende goederen. Zindelijke Goederen kunnen bijgebracht jiABnl waarvoor zidl te vervoegen bij M. 1>A tt 1 JiLSE. Kijkdag Dinsdag te voren. Informatiën te bekomen ten kantore van de" heer W. PELLE te G o e s. De Notaris A. M. TAK zal op ~Jdags te 10 ure ten huize van W. SL1MMEN te Biggekerke in het openbaar verkoopen: 2 H.A. 34 A. 50 c.A. liggende in de gemeente Biggekerke bij de hofstede van I. SCHOUT, te veilen in 5 perceelen en in massa. 82. A. 60 c.A. liggende aldaar bij de hofstede van HOL T, te veilen in twee per ceelen en in massa. I H.A. 46 A. 70 c.A. DggCOPPOOLSE de h°fstede van 2 H.A. 34 A. 70 c.A. liggende in de gemeente Grijpskerke in Hoogelande, te veilen in drie per ceelen en in massa. Nadere inlichtingen te bekomen ten kan tore van voornoemden Notaris. De Notaris A M. TAK zal op namiddags te half twee ure op de bovenzaal der sociëteit «de Vergenoeging» op de groote maikt te Middelburg, in het openbaar verkoopen in de gemeente Middelburg, aan het begin van den Veerschen weg wiik S no. 82. 1 H. 43 A. 50 c. A liggende in de gemeente Middelburg bij den Segeersweg, te veilen in twee perceelen en in massa. In pacht bij C. CORNELISSE Mz. tot het rooven van den oogst 1894. 2 H. 81 A. 10 c. A. liggende in de gemeente St. Laurens aan den Veerschen weg, te veilen in twee perceelen en in massa. In pacht bij L. WISSE tot 1 Mei 1894. 59 A. 50 c. A. liggende in de gemeente Vcere aan den Veerschen weg. In pacht bij L. WISSE tot 1 Mei 1894 1 H. 77 A. 20 c. A. liggende in de gemeente Rïtthem aan den Langen weg, te veilen in twee perceelen en io massa. In pacht bij A. JOBSE tot het roo ven van den o.:gstl894. 81 A. 40 c. A. liggende in de gemeente Amemuiden aan den grintweg naar Kleverskerke. In pacht by I. KOSTER tot 1 No vember 1894. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1888 | | pagina 3