Hij wees den raad op de voordeelen dat zulk eene inrichting voor de stad afwerpt, daar 440 jongelingen kunnen worden opge nomen die onderwijs ontvangen, en de leeraren buiten de inrichting woonachtig zijn. Kerk- en Schoolnieuw s. Rechtszaken. Gemengde Berichten. I .TELEGRAAF." kelde. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Overzicht van Verkoopingen ADVERTENT1KN. Ëene iEID, PAARDENKNECHT op de lijsten van opgemaakt door de lieronder behooren eren in andere gem. thuis behoorende de kinderen 27, dat gen ter school 481 jaren 1871 1882 ïootden der scholen in Middelburg. idag 8 Februari. L. Schorer. len. vergadering worden 1. behandeling het in iri ingekomen adres gesteld in handen 'ethouders, die thans ïeelden dat met het ijj art. 143 van de elijke politie de be- kmerikaansch spek ivege gelaten. Even- acht, is die keuring daarvoor door die geld worden geres- i raad in overweging berichten, dat op de a. s. herziening al worden gelet en tracht om zijne be- t den weg te ruimen, ïeester zegt dat hij ag heffen van vleesh rvoerd moet worden, iet wenscheljjk het m, of een bergplaats ikelen en den sleutel doen berusten, waar den handel zal weg heer Van Hoek wil en de keurmeesters a of een gemeente- chten. Het voorstel wordt echter aan- ling en verantwoor- m administratie der 1 en Fabrieken over jedgekeurd. hier hondenbelasting de orde zeven be- rslijsten ingebracht, bezwaarschriften van van de Kamer :kenoverwegen- noch zijn hoofd h alleenwonend per- rking ten hunnen rwaarder aan hun te doen beteekenen. an den heer M. L. n. een schreven van Schenk, besloot de de mededeeling van >ze bezwaarschriften 188 (dus te laat zijn ihandeld te kunnen let op het bepaalde et, adressanten ten hen ingediend adres klaren en ter hunner oor een deurwaarder te doen beteekenen. iruari. Van Zierikzee Dinsd. 7 'smidd. 2. Woen. 8 42. Dond. 9 2, Vrijd. 40 2. Zaterd.44 42. (0 Hij hoopt dat de raad tot verkrijging 'dier school geen opofferingen ontzien zal. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. K Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kruisland (cl. Breda H. "W. Brandt te Zaamslag. N. R. C. Bedankt voor Heinkenszand door ds. J. Willemse te 's Heerenhoek. Dr. J. Riemens te Middelburg staat no. 2 op het drietal naar Rotterdamen ds. .T. W. F. Gobius du Sart te Nieuw en St. Joosland no. 3 op het drietal naar Schoonhoven. Cortgene, 7 Februari 4888. De gemeen teraad alhier, benoemde heden tot onder wijzer in de openbare school alhier A. van Rooijen. Met hem stonden op de voordracht Verhulst en de Rijke, beiden te Colijnsplaat. De raad der gemeente Kattendijke heeft besloten te Wilhelminadorp een nieuwe school te bouwen. M. C. Arrondissements-Reclitbank te Middelburg Dinsdag zijn veroordeeld wegens beleediging en bedreiging: 4 D. H. 24 j. Moerbeke (Belgie), 2. Th. d, S., 23 j., arbeider en 3. Ch. L. P., 66 j., landbouwer, beiden Koewacht, de le tot 2 mnd. gev., de 2e tot f 8 b. en de 3e tot f46 b. s. 8 d. voor ieder. beleediging van een ambte naar: J. B., 49 j„ werkman IJzendijke, tot f42 b. s. 8 d. h.; diefstal: P. de W., 29 j., werkman "Westdorpe, tot 44 d. gev.; F. H., 14 j., Terneuzen, tot 3 d. gev.4. Ch. L. E., 12 j. en 2 K. O., 40 j. zonder beroep, beiden Terneuzen, tot 3 d. gev. ieder. mishandeling: A. M. 23 j. arbeider Westdorpe, tot 3 d. gev.P. B. J., 27 j., arbeider YVestdorpe, tot 7 d. gev P. d. B., 22 j arbeider Schoondijke, tot f6 b. s. 4 d. h. Vrijgesproken zijnS. V., 60 j. hvr. van P. d. N., werkvrouw Hulst beklaagd van beleedigingD. d'H (B.), 20 j., dienst knecht Oostbuig, beklaagd van vernieling van eens anders goed, en A. d P., 23 j., W. K., 20 j., J. S., 18 j.,C. D., 47 j., en Ohr. D., 21 j., allen boerenknechts Hoek, beklaagd van strooperjj. De rechtbank te Amsterdam heeft gister uitspraak gedaan in de zaak van v. d. Sanden, beklaagd van poging tot moord op Albertje Mulder. De rechtbank veroor deelde hem tot 3 jaar tuchthuisstraf Gevolgd door een langen stoet van deelnemende menschen werd gisteren het lijk van de zoo rampspoedig omgekomen freule v. D. v. K. te Koudekerke grafwaarts gebracht De M. C. zegt er o. a. van: Te kwart over 10 werd de droeve tocht van hier aanvaard en te 42 uren kwam Maan. 13'smorg 7,30 Dinsd. 14 7,30 iruari. F) van Antwerpen Dinsd. 7 'smorg. 4. Dond. 9 5. Zond. 12 6. Dinsd. 14 s 6.30 u. m. u. m. nm 42,30 3,45 1,— 4,15 ag. men aan Daar vereenigden zich, behalve familie, kennissen en vrienden, benevens een deputatie van Oefening en Uitspanning, een deel der landelijke bevolking, om haar de laatste hulde te bewijzen. Door de lanen van de buitenplaats, waar zij zoovele genoeglijke dagen doorbracht, werd onder eerbiedige stilte haar lijk grat- aarts gedragen. Alvorens de lijkkist in de tombe werd geplaatst, sprak de heer J. van 't, Hooft, predikant bij Ned. Herv. gemeente te Kou dekerke, een woord van troosten bemoediging lwaarna de vader van de overledene liun, die zijne geliefde dochter de laatste eer bracl ten, daarvoor zijn innigen dank be tuigde. - De schuit van schipper D. M. te Terneuzen te huis behoorende, is Maandag 1 F bil bet binnenkomen der haven op de steenen van de westhavennurit eeslasen. doch des Woensd. en Zat. 7,30 2,45 7,50 3,05 40,30 11 6^42,30 6,20 12,59 S SB'"" wcsthavenpurit geslagen, doch des avonds gelukkig weder vlot gekomen. Hel "vaartuig is slechts een weinig lek. Kapelle. Maandagavond half tien toen bij den landbouwer J. Mol de bewoners in de schuur bezig waren nog een schaap te V verzorgen voor zij naar bed gingen kwam door een ongesloten deur onverwacht een vreemde indringer'die zeker niet met de beste bedoelingen kwam, althans toen zij hem toeriepenHui, hui wat mot je, koos deze vriend het hazenpad, en schoon zij hem dadelijk achtervolgden was hij toch I met behulp der duisternis spoedig uit het bereik zijner vervolgers. Weineldinge. Een vreemd verschijnsel deed zich in deze week voor bij het slachten van het varken van C. Ruisaard. De slager ontdekte n. 1. bij bet open snijden dat het vleesch vol witte insecten zat ter grootte van 3 millimeter in den vorm van klein*! wormpjeswaarin men echter met het bloote oog geen leven zag. Het vleesch werd ter onderzoeking naar deskundigen te Goes gebracht, die de in- I secten niet kenden, maar toch aanrieden het vleesch in den put te steken. Uit Ierseke schrijit men aan de Nieuwsbode dat op de banken die bij laag water bloot komen, vele jonge oesters bevroren zijn. Ook zijn van Ierseke we-Ier twee personen naar Amerika vertrokken, no 2 werd door no 4 vrijgehouden. Aan den ongelukkigen toestand te Almeloo komt nog maar geen einde. Een aantal personen, aandeelhoudersin de winkel vereenigingder heeren Scholten zijn vergaderd geweest, en hebben besloten aan de firma te vragen dat zij de winkelvereeniging aan hen overdrage. Een onzer kunstschilders, de hr. Mauve is Maandag te Arnhem overleden. Hij was in 4838 te Zaamdarn geboren en was een leerling van V. Os en Verschuur. Dezer dagen is te Waalwijk in zijne armoedige kamer docd gevonden zekere S. die wegens zijn eigenaardige leefwijze alge meen als «Heilige Daan» bekend stond. Na langen lijd als een soort kluizenaar in een van planken en zoden gebouwde kluis te hebben geleefd, bewoonde hij een bovenkamer in een herberg. Hier leefde hij in de grootste armoede, hoewel hij dat niet behoefde te doen. Twee kippen en een haan bewoonden met hem zijne kamer. De diertjes waren zeer verwonderd, zooveel menschen bijeen te zien in de anders zoo ruztige woning. De man schijnt van kou en ontbering ge storven te zijn. Zaterdagmiddag werden te Rotterdam biljetten aangeplakt dat de hr. F. Domela Nieuwenhuisinbet volkskoffiehuis zou spreken. Het volk zich ergerend aan dien naam, scheurde de biljetten af. Des zondags aan den trein van elf uren, waren tal van Rotterdammers op de been, meenende den leider der socialisten te zullen zien uitstappen. Ook voor bet Volkskofflehuis stond een menig te volks verzameld, nieuwsgierig om hem te zien binnenkomen. Doch alle moeite was vergeefs, want de spreker trad op het gewone uur op, zonderdat men hem had zien aankomen of binnengaan. Uit Petersburg wordt bericht, dat alle vreemde Israëlieten last hebben gekregeD hun zaken binnen drie maanden af te doen en dan het Russisch gebied te verlaten. Te Luik is een moeder, hoewel zelf met brandwonden overdekt, tot driemaal toe een brandend huis binnengedrongen om hare vijf kinderen te redden. Zij mocht het geluk smaken alle vijf aan een anders wissen dood te onttrekken. De luchtreiziger Merihi steeg op den morgen van 31 Januari in de Arena Alsieri te Livorno met zijn ballon op en voerde aan de daaraanbangende trapeze gymnas tische toeren uit. Eensklaps voerde een krachtige windvlaag den ballon zeewaarts. De luchtschipper stortte van een hoogte van vierhonderd voet in zee. Der beman ning der stoomboot Garibaldi gelukte het den verongelukte te redden. Deze ligt thans zwaar ziek in het hospitaal te Livorno. De dierentemmer Pezon te Chalons werd, toen hij in het hok van zijn zwarten beer kwam, door dat b-est omvergeworpen. Pezon's zoon snelde ongewapend toe en trachtte den beer, die op zijn vader lag, door schoppen weg te jagen. Een huzaar stak zijn sabel toe aan den jongen Pezon die daarmede den beer een fikschen stoot gaf, en toen de beer opsprong, nog een aan de buik. Inmiddels was Pezon opgerezen en had hij het hok verlaten, bedienden schoten den zoon ter hulp en de beer werd door een geweerschot onschadelijk gemaakt. De wonden van Pezon zijn niet gevaarlijk, maar twee zijner ribben zijn gebroken. Van 6 8 Februari '8b. GOES. Geboren Aaltje d. v. C. de Laat en J. Vader. Van 7 en 8 Febrnari '88. MIDDELBURG. Getrouwd D. Kapteijn jm. 22 j. met C. E. van der Waeijen Pie- terszen jd. 23 j. Bevallen R. M. E. Villee geb. Broeksma d. A. P. Wiessner geb. Drioel d. OverledenE. P. Goudlach 80 j. vrouw van J. F. Merk P Bauer 69 j. man van A. de Keij W. Blaakmans 49 j. z. C. M. van Hilst 9 d. d. GOES, 7 Februari 1888. Er was een goede aanvoer van de meeste Artikelen, Taiwe was iets lager te koop, naar Gerst was veel vraag, doch onveranderd in prijsandere Granen werden voor genoteerde prijzen verkocht. Oude Tarwe f a f - Nieuwe Tarwe f 6,35 a f 6,60. Rogge f 4,80 a f 4.90. Win ter Gerst f 5.00 a f5,25. Zomer Gerst f4,70 a f5,-. Haver f 2,75 a f3,00. Bruine Boonen f9,25 a 9,60. Paardenboonen f5,20 a f5,80. Koolzaad f a Groene Erwten f 6.50 a f 7,00. Boter f0,45 a f 0,475. Eieren f0,75af0,775. Vlissinsen, 8 Febr. 1888. Boter f 1,10 a f 1,per Kilo. Eieren f6,— per 100 stuks. KRUININGEN, 8 Februari '88. Tarwe f6,40 a f6.65. Rogge f4,70 a f480. W. Gerst 5,40 a f5,20: Z. Gerst f4,50 a f4,80. Haver f2,a f3,00. Erw ten f5,75 a f7,— Boonen f5,85 a f5,20. W. Koolzaad f - af Z. Koolzaad f—a f— Rotterdam, 6 Februari. Binnenlandsche Granen. De scheepvaart nog niet genoegzaam her opend zijnde, w s er heden geen aanvoer van 't binnenland. Er was bijna geen handel en het weinige wat er ojmging geschiedde tot onveranderde prijzen. Vlas. Eengevolge der gestremde vaart be paalde de handel zich hoofdzakelijk tot het eiland IJselmonde. De vraag was algemeen en werd het voorhanden zijnde Vlas tot vaste prijzen opgeruimd. Heden ter markt be droeg de aanvoer ca. 23,800 steen, waarvan de qualiteit veel te wenschen overliet en die tengevolge der hooge vraagprijzen, slechts langzaam en gedeeltelijk tot vorige prijzen koopers vonden. Lijnzaad met vrij algemeene vraag, doch zonder verandering in prijzen. Zeeuwsche Eieren f 5.80 a f6.— de 100 stuks. Zoetemelksche Kaas f25.— a f 00.00 per 50 kilo. Boter f 68, f 64, f 62. Per 1f2 kilo 55 a 75 cent. MEEI,BERICHT. Het vriezend weder ging over in strenge vorst, waardoor de binnenlandsche scheep vaart gedurende deze week geheel gestremd werd. Intusschen trad in het laatst der week weder dooi in. Onder deze omstandigheden ging er in Meel bijna niets om. Prijzen bleven nomi naal onveranderd. Stemming vast. HedenDaar de scheepvaart nog steeds gestremd is, was de markt van weinig be- teekenis. Zeeuwsche Tarwebloem f12.— a f 12.50 Zeeuwsche Tarwemeel f9.50 a flO.— Op de Veemarkt waren 432 vette Run deren 66, 62 en 58 cent769 magere dito 15 vette- en graskalveren f 1,05, 95 en 85 cent33 schapen 60, 55 cent, alles per kilo. 426 varkens 23, 21 en 20 centlicht soort 18 a 19 cent per half kilo. En 0 biggen. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 0,00 a f 0,00; Champions f 1,10 a f 1,30; Magnum bonum f 0,00 a f 0,00, alles per heet. Aanvoer gering, handel flauw. Zeeuwsche Ajuin. Heden geen aanvoer van marktgoed. aa»u»u«i<i,fiifcf«ii.win'«.vvryMaii'li mm FmFaw.--mpcp—BEiD Donderdag 9 Februari. Middelburg, door Not. Verhulst, in de „Ver genoeging, 8 uurlo. een Huis, Pottemarkt K 177.2o. een Dito, Gortstraat K 36. 3o. een Dito, Korte" Geere, 360a. 4o. een Dito, Laneg Noordstraat L 184. Kruiningfn, 10 uur, door Not. Prins, aan 't stationskoffiehuis: Huisraad, Inboedel, Biljart en verdere Herberg-inventaris. Maandag 13 Februari. Middelburg, 2 uur, door dhr. Kouion Ma nufacturen van dhr. Emanuel. Dinsdag 14 Februari. Goes, 's av. 7 uur, door Not. Lansen Croïn, op Slot Ostendeeen Winkelhuis en Erf, staande en gelegen aan de Opril te Goes, wijk A no. 14, groot 61 A. Informatiën geeft de heer W. Pelle. Middelburg, door Not. De Vos, 10 uur, ter woonplaats van dhr. Caljouw3 baatgevende Melkkoeien, 1 Hit met Tuig, 1 Geit, 12 Kip pen er 1 Haan, Kar op veeren, Arrestee, Kortmolen, Melkersgerei, Mest, Hooi, Man gels, Wagenzeilen, Kruiwagens, enz. Woensdag 15 Februari. Kruiningen, 11 uur, door Not. Prins, ten sterfhuize van mevr. Elshouteen Inboedel. Kijkdag daags te voren 11 tot 3 uur. Donderdag 16 Februari. Middelbnrg, door Not. Tak2 uur, in „de Vergenoeging": 54,10 A. Weiland, in Grijps- kerke, aan den Seisweg naast de hofstede „Zandvoort"62,10 A. Boomgaard en Tuin grond daarnaast.49.59 A. Weilanden Sprink in Serooskerke bij den grintweg naar Gapinge. Vrijdag 17 Februari. Kadzand, 2 uur, bij J. De Le Lijs, door Not. Lansen Croïn, krachtens art, 1223 B. W een Woonhuis, Erf en Tuin te Kadzand, groot 3 Aren 24 c.A. Erfpachtgrond. Nieuw- en St Joosland. voor de heer van Waarde, door Not. Tak, 10 uur: Olmen, Es schen en Canada's; en Wilgentronken. Zonnemairc, 11 uur, in de herberg, door Not. Mulock HouwerWeiland, en Huis en Erf en 4 Tuinen. Zaterdag 18 Februari. Biezelinge, herberg van Bierens, verpach ting, voor 7 jaar, door Not. Prins, te begin nen 1 Maart '88lo. 236,80 A. Bouwland aan Dijkwelschen weg. 2o. 298,20 A. aan de Spoorbaan. 3o. 91,60 A. Weiland te Schore en Vlake. 4o. 137,70 A. Wei- en Bouwland aldaar. ïnl. dhr. Le Clercq. Maandag 20 Februari. Kwadendamme, 10 ure aan het Lange Weegje door Not. M. Houwer bij P. de Jonge Planken, Ribben, Damhekken, Krui wagens, Brandhout, Arbeidersgereedschap, 10 Varkens, Geiten, Huisraad, Kleederen, Spiegels, Hanglampen, Meelkisten, Graan zakken, Koper-, Glas- en Aardewsrk. Dinsdag 21 Februari. Yrouwepolder, 10 uur, in herberg Sturm, door Not. TakMeubelen, Waschtobben, Standers, Geiten, Hoenders, Stroo, enz. Woensdag 22 Februari. Hoedekenskerke, 10 uur, op hofstede van v. Dijke, door Not. Mulock Houwer1 bruin Merriepaard, 1 vos Ruinpaard, Kalf koeien, Vaarzen, Kalfvaarzen, Jarige, 2- en 3jarige Ossen, alle N.-Hollandsch ras1 tweejarigen Springstier, Groningsck ras, 5 Speenvarkens, 1 drachtige Zeug, 5 dito Weischapen, 2 Karn honden, Zaaiploeg, Waterbak, Waterkist, 10,000 K.G. Pulp, 100 H.L kleine Aardappels. Oost-Souburg, in de herberg van weduwe Sorge, door Not. Tak, 11 uur1 Woonhuis en Tuin 21,85 Aren. Een Schuur en Erf 95 Centiaren. Maandag en Dinsdag te zien op vertoon van toegangskaart a 25 cent ver krijgbaar. Kruiningeu, 11 uur, aan herberg van de Jonge, voor A. Sinke, Oostdijk: een perceel Beuwland, onder Krabbendijke, waterschap Waarde B 183. Groot 273 Aren in 4 perc. en in massa. Verhuurd voor f25 per 39,24 A. tot rooven oogst 1893. Wolfertsdijk, 9 uur, voor dhr. Verschuure door Not, Pilaareen Boereninspan. Donderdag 23 Februari. 's Heerenhoek, 9 uur, hofstede wij'len wed. Rijk, door Not. Paardekooper Overman10 Werkpaarden, 1 Veulendragend35 stuks Hoornvee, waaronder 9 baatgevende Melk koeien, 1 Vare Koe, 5 3jarige Vaarzen, 4 2ja- rige dito, 2 2jarige Ossen, 5 jaarling Vaar zen, 4 dito Ossen en 5 Kalveren; 2 Varkens, 3 Mestputloopers5 Ganzen, 150 Kippen en Hanen, 10 Eenden, 4 Menwagens, 1 Riemwa- gen, 1 Barouchet, 1 Chais, 1 Lemoenkar, 1 3wielskar, 2 Wale en 6 gewone Ploegen, 12 Eggen in soort, 2 Rolblokken, 1 Zaaimachine, 1 Rolsleper en 2 gewone dito, Paardentuig enz. En op Vrijdag 24 Februari. 9 uur6 Pluimbedden met toebehooren, 1 Antieke Kast, 1 eikenhouten Kastje, Bureau, ijz. Kist, Fauteuils, Kastklokken, Pendule, Stoelen enz., Barometer. Stoven, Kachel met toebehooren, Meelkist, Spekkist, Kleerkisten, Vleeschstanders, Nachttafeltje, Lantaren, enz. Zeldzaam oud Porselein om 1 uur, als: 2 Kabinetstellen, ieder 5 stuks, 20 gekleurde Kommen, 20 dito Borden, 2 Suikerpotten, 4 gekleurde Schotels, 7 Kopjes, 7 blauwe Bor den, 7 gekleurde, 2 gekleurde Schalen met uitgeslagen randen, 6 groote Kommen, 6 ge kleurde groote Schalen, enz. Zierikzee, 11 uur, door Not. Way, in Con cordia het Winkelhuis v. wijlen D. Haringx. Goes, op „Klein Frankrijk," 9 uur, voor dhr. Kodde, door Not. Pilaareen Boeren inspan. Woensdag 29 Februari. Cortgene, 9 uur, door Not. Roelof, op de hofstede van Verburg11 Paarden 1 tot 18 j., 7 Melkkoeien, 11 stuks jong Hoornvee, vette Varkens, Pluimgedierte, Karnhonden, 1 Utrechtsch Wagentje op veeren. Menwa gens, Wale en Zeeuwsche Ploegen, Teel tuin. Heden middag ten 3 uren overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig lijden van enkele weken, mijn geliefde Echt genoot, en der kinderen zorgdragende V ader en Behuwdvader L. J. Allaart, in den ouderdom van 66 jaar en 4 maanden waarvan ik ruim 44 jaar met hem in het huwelijk mocht vereenigd zijn. Dat zijn leven Christus was en zijn ster ven gewin, is ons tot troost. Mede namens zijne Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Wed. L. J. ALLAART geb. Thorenaar. Wolfaartsdijk5 Februari 4888. en een benoodigd, bij C. LEIJNSE, Segcersweg Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1888 | | pagina 3