I Burgerlijke Stand. Aanbestedingen. Marktberichten. Veemarkt Overzicht van Verkoopingen ADVERTENTIES. I Het «.Leger des Heil*» ondervindt te Arnhem niet veel sympathie. De heer Van Petegem die donderdagavond in het Logegebouw daarover zou spreken, kreeg het dusdanig met het publiek te kwaad. dat de hulp der politie moest worden in- W geroepen. Ofschoon een zingende troep de straten doorkruiste, hadden geen ongeregeld heden plaats. Ook een jubilé! In het «N. v. d. D.» geven eenige slagers uit Amsterdam per advertentie kennis, dat de heer A. Somerdijk uit de Beemster op den 3n Februari zijn 25-jarig jubilé viert als koopman in kalveren. Te Breda kwam in een winkel eene vrouw inkoopen doen, en liet den winkelier de waren in een mand gooien, die zij in haar schoot droeg. Toen dit geschied was, verzocht zij den winkelier het mandje een oogenblik voor haar te bewaren, wijl zij nog even in de buurt een boodschap moest doen. De vrouw is echter niet teruggekomen en bij onderzoek bleek dat er geen bodem in de mand was. De vrouw had dus al de boodschappen in haar schort meegenomen In den nacht van 22 op 23 Januari j.l. is ten nadeele van een landbouwer te 1 Hoevelaken op diens erf een waakhond met ketting gestolen. Te Rotterdam was een vrouw Woens dagavond tijdig naar bed gegaan, en had om zich eens (goed te verwarmen, een heete stoof met vuur onder de dekens gezet. Toea zij sliep, is het beddegoed in brand geraakt; wel werden de vlammen door de I uren gebluseht, doch de arme oude heeft gevaarlijke brandwonden bekomen, j Te Alineloo gaat men steeds voort den werkstakers de behulpzame hand te bieden. Een ingezetene deed hun twee wag- ïgons steenkolen toekomen. Uit verschillende plaatsen komen giften in. In eene gemeente bij Eindhoven be merkte een boer eiken avond, nadat hij aan zijn varkens het voedsel had voorgezet, dat deze even knorrig bleven als voor dien tijd. Hij besloot daarom de oorzaak daarvan op het spoor te komen en gelastte den knecht den volgenden avond, toen hij het eten ge bracht had, in de nabijheid der schuur post te vatten en deze bemerkte toen dat, zoodra de boer binnenshuis was, een persoon het hok naderde, het varkenseten met de hand in een bak schepte en zich daarmede verwijderde. Naclat hij hiervan kennis gegev en had, {gelastte zijn baas hem om den man te volgen, wat hij ook deed, doch hoe steeg zijne verwondering, toen hij bemerkte dat de man eene armoedige woning binnentrad, den bak op de kachel plaatste en kort daarna den inhoud opgewarmd aan zijn huisgenooten voorzette. De goedhartige boer was zoo vriendelijk voor betere levenskost voor het arme huisgezin te zorgen M. C. Vrijdagmorgen is een jongeling die het slop der booten aah den mond van het Brasemermeer |wilde oversteken door het ijs gezakt en verdronken. De Duitsche Rijkskanselier heeft gisteren het publiek verrast door de openbaarmaking van het tusschen Duitschland en Oostenrijk gesloten verbond; dit geschiedde gelijktijdig in de officieele organen te Berlijn en te Weenen. De «Reichsanzeiger» maakt het ver- bondstractaat van 7 Oct. 1879 tusschen Duitschlund en Oostenrijk Hongarije open baar. Het offlciëele blad zegt ter inleiding «De Regeeringen van Duitschland en Oos tenrijk Hongarije hebben tot de openbaar making van het verbond besloten, om een einde te maken aan den twijfel, welke omtrent de zuiver defensieve bedoelingen daarvan werd gekoesterd en waarvan mis bruik werd gemaakt. Beide Regeeringen streven ernstig naar het behoud des vredes en naar het afweren van elke verstoring daarvan, en zijn overtuigd dat door de openbaarmaking elke twijfel verder zal buitengesluten zijn. Het tractaat stelt beide partijen tot plicht, indien een harer door Rusland wordt aange- Tallen, bijstand te verleenen met haar ge- heele oorlogsmacht, en niet dan gemeen schappelijk vrede te sluiten. Wordt een harer door een andere Mogendheid aangeval len, dan is de andere minstens tot een welwillende onzijdigheid verplicht. Beide i partijen echter hopen, na de te Alaxandrowo verkregen verklaringen, dat Ruslands oor logstoerustingen niet voor haar een bedreiging zijn. Lesseps zeide naar aanleiding van het bericht dat hij zijn been had gebroken - hetgeen hem veel last veroorzaakte dat hij wel wenschte den persoon te kennen, ie het praatje de wereld inzond. Dan zou j'h dezen een schop geven, om te bewijzen dat het met zijn (Lesseps') beenen best gesteld was. Baron Hirsch, die sedert jaren te Parijs woont, is onlangs door den koning van Hongarije tot lid van de Kamer van Magnaten benoemd. Het is de eerste maal dal deze eer aan een Israëliet te beurt valt. Frans Jozef I heeft den bekenden finan cier hulde willen brengen voor een daad van menschlievendheid, gelijk er niet dik werf te vermelden zijn. We hebben reeds onlangs (medegedeeld, dat baron Hirsch vijftig millioen voor de Hongaarsche en Galicische Israëlieten be stemde, met het doel, deze sommen te hunnen bate aan te wenden tot het stichten van onderwijsinrichtingen. We lezen thans in de Figaro, dat de baron bovendien een gelijk bedrag voor zijn gelooisgenooten in Turkije heelt afgezonderd. Amsterdammer Over de optreding van den communist Lisbonne in het paleis van den president der Fransche republiek, en de beoordeehng daarvan door ziji.e vrienden, (reeds vroeger door ons meegedeeld) zegt de Delvenaar het volgende - In Frankrijk zijn de revolutionairen in eere; de Parijsche gemeenteraad geeft weer feesten op 't stadhuis, waar de champagne stroomt en waar ook de president van de Republiek met zijn gade verschijnt. Onlangs was er een ernstige twist in den Parijsclien Raad of een radicaal raadslid wel een «rok» mocht bezitten, dat kleeding- stuk is te aristocratisch! De communegene- raal, die in zulk gewaad de receptie van het Hoofd \an den Staat verzocht, is dan ook ter verantwoording geroepen door zijn radicale vrienden. Waarom was hij naar de receptie gegaan? Wel, zei hij, ik wilde de ontvangst eens zien. Maar, waarom gij juist? Omdat ik nog een «rok» bezat, waar uit ik de vlekken met vlekkenwater had weggemaakt, zoodat men dan ook op de receptie opmerkte dat ik eigenaardig naar petroleum liekte. (De communemannen gebruikten veel petroleum tot brandstichting.) De generaal-kroeghouder bood daarop zijn staatsiekleed te leen aan vrienden, die ook een kijkje wilden gaan nemen. Daarmeê waren de vrienden tevreden! Onwillekeurig lacht men om zulke dwaasheden; dergelijke onzinnigheden waren een eeuw geleden ook aan de orde van den dag, ook in ons land; wie dat bedenkt, lacht niet meer. Dwaasheid en revolutie! In Volhynië (Polen) heelt een hevige sneeuwstorm gewoeid. Verscheidene dorpen liggen onder de sneeuwvele menschen kwamen om. Uit Straatsburg verneemt de «XlXe eeuw», dat een Pruisisch officier bij het verlaten van het Casino twist kreeg met twee Franschen, die twee revolverschoten op hem losten en hem doodden, waarna zij verdwenen. Zondagnacht werd in de Greifswalder- straat te Berlijn in een sigarenmagazijn ingebroken; 10,00. sigaren werden gestolen. Het bleek dat de dieven «kenners» waren, want zij hadden wel 30 soorten van siga ren geprobeerd, alvorens een keuze te doen. In Amerika vervaardigt men thans papieren jakjes zonder armen, uit een zestal op elkander gelegde couranten. Zij kosten 1272 cent, en worden over het hemd ge dragen. Daar papier een slechte warmte geleider is, beschermen zij het lichaam uitmuntend tegen de felle km, die thans daar heerscht. AFLOOP AANBESTEDINGEN ENZ. lerseke, Vrijdag werd alhier ten over staan van den Notaris Mulock Houwer ten verzoeke van J. De Koeijer, in de her-, berg bij Harthoorn, geveild lo. een Hoefje, nl. woonhuis, schuur en 50 Aren erf, tuin en boomgaard, Damstraat in drie perc. met- depacht van 7.50 HA. weiland en 4-63 A. ho. veniering, achter het huis van dhr. Poelman. Koopers werden de heeren P. Sandee, J. Sandee Pz. en A. Sandee Pz. te lerseke, voor f3140, benevens f100 voor losse goe deren, 2o. een dubbel woonhuis en erf, bew, door S. De Koeijer. Kooper S. De Koeijer te lerseke voor f 885, en f 30 voor los goed. 3o. Een woonhuis en erf, bewoond door J. De Koeijer Jr.. benevens 1.70 A. hoveniering aldaar, en 91 c.A. bouwland. Koóper werd P. Voois Dz. te lerseke voor f 714 en f 30 voor los goed. 4o. 39 A- bouw land aan den steenweg voor f 480 den hoop aan J. C. Hieftje te lerseke. Bij de aanbesteding der leverantie van 300 M3. onderhoudsgrint ten behoeve der gemeente Hoedekenskerke vrij op den wal aan de haven, was ingeschreven door: I. Luteijn, te Middelburg voor f 1,80, J, Adri- aansen, te Terneuzen voor f 1,76, A. van der Zegen de Beer, te Hoofdplaat voor f 1,75, wed. J. de Lege, te Taineuzen voor f 1,75, G. Lavooij, te Gorishoek voor f 1,70, Ji F. Lips, te Nijmegen voor f 1.66 en G. Korpo raal, te Sliedreeht voor f 1,62 per M3. gegund aan laatstgemelden. M. C. Bij onderhandsche inschrijving van vier loodsschoeners, waarvan Vrijdag aan het departement van marine de opening der in schrijvingsbiljetten heeft plaats gehad, waren minste inschrijvers de koninklijke maat schappij „de Schelde" te Vlissingen voor twee schoeners f 62,000 en de firma van Heemstede Obelt te Amsterdam mede voor twee loodsschoeners f 63,000. De gunning wordt binnen 14 dagen door den minister van marine vastgesteld. Van 3 6 Februari '88. GOES. 1ste huwelijks afkondiging van Pieter Molhoek 32 j. jm. met Maria Elisabeth Muller 36 j. jd. van 's Gravenhage. GeborenEduard z. v. J. van Hoorn en M. S. van der Pas. OverledenGeertruida Laurina Wilhelmina Johanna 9 m. d. v. Jan George den Boer (overl.) en Helena Maria Verheule. Van 4 6 Februari '88. MIDDELBURG. Ondertrouwd J. de Nood jm. 22 j. met M. Kwekkeboom jd. 21 j. OverledenD. C. de Waal 5 j. z. P. Lievense 66 j. vrouw van 1. Kogeler P. J. Jaquet 64 j. d. J. H. van der Voorn 72 j. vrouw van L. C. Pijl. P. J. Godeschalb 7 m. z. J. Snijders >3 j z. C. J. G. J. Rigail Certon 44 j. vrouw van W. M. de Brauw. "Woensdag 8 Februari. Rilland-Bath, door B. en W.250 M3. On derhoudsgrint van 2 tot 6 c.M.; en 50 Ms. Onderhoudsgrint van 5—8 c. M.. vrij op den wal te Bath. Eerstgenoemde vóór 1 Juni laatste vóór 1 April '88 tel everen. Betaling 8 September '88. Biljetten in te leveren vóór 8 Februari. Rotterdam, 6 Februari '88. Granen binnenlandsch nagenoeg zonder handel, buitenlandsche stil, Meel onveran derd. Nieuwe Tarwe - 5,75 a - 6,75 Rogge - 4,60 - 5,30 Wintergerst - 4,40 - 5^40 Zomergerst- 4.50 - 5,80 Cheva 11 i er- 0,— - 0,— Nieuwe Haver - 2,10 - 3,25 Paardenboonen. - 5,30 - 5,70 Duivenboonen - 6,20 - 6,50 Erwten- 0,00 - 0,00 K o o k e r w t e n - 5,90 - 7,50 Bruine Boonen. - 9,00 -10,50 Witte- .10,75 -12,50 Kanariezaad - 7,00 f 8,25 Axel, 4 Febr. '88. Oude Tarwe f 0,00 a f 0,00. Nieuwe Tarwe f 8,00 a f 8,25. Rogge f 6,20 a f 6,40 Winter gerst f8,40 a f8.60. Zomergerst f7,90 a f8,25. Haver f5,50 a f5,75. Kookerwten f7,50 a f7,75. Voererwten f6,75 a f7,00. Paardenboonen f 7,00 a f7,20. Lijnzaad j 11,00 a i'14,00. Alles per 100 K. G. Rotterdam, 6 Februari 1888. Op de Veemarkt waren heden aangevoerd 131 vette runderen, 0 magere dito, 18 vette- en graskalveren, 33 schapen of lammeren, 426 varkens, biggen. De prijzen waren als volgtvette runderen le qual 66, 2e qual. 62, 3e qual. 58 a c. kalveren le qual. f 1,05, 2e qual. 95 a 85 c schapen le qual 60; 2e qual 55; varkens le qual. 23 a— c, 2e qual. 21 a 3e qual. 20; licht soort 18 a 19 c. VLAS. Er was heden aangevoerd 23882 steen, f 1.65 a f 2.70 per Steen. Goede vraag tegen onveranderde prijzen. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 1.70 a tl 90, Champions fl.00 af 1.20, Magnum bonum fa iPoolers f af.— Weinig aanvoer, geen vraag. Woensdag 8 Februari. Baarland, voor 't Burgerlijk Armbestuur, door Not. v. d. Kloes, 11 uur45 Olmen. Aanwijzing de heer S. Los. Heinkenszand, 10 uur, door Not. de Ronde Bresser, bij wed. D. Sehertsing1 Koe, 1 Kalf, 1 Schaap, eenige Varkens, Klaver, Hooi, Tarwestroo, Beestenpenen, Aardappe len, een Dorschmachine en Huishoudgoede- ren's nam. 1 uur, bjj C. Rjjkeen partij Varkens en eenige Meubelen. Donderdag 9 Februari. Middelburg, door Not. Verhulst, in de Ver genoeging, 8 uurlo. een Huis, Pottemarkt K 177. 2o. een Dito, Gortstraat K 36. 3o. een Dito, Korte" Geere, 360a. 4o. een Dito, Lange Noordstraat L 184. Krniiiingen, 10 uur, door Not. Prins, aan 't stationskoffiehuis: Huisraad, Inboedel, Biljart en verdere Herberg-inventaris. Maandag 13 Februari. Middelburg, 2 uur, door dhr. KouionMa nufacturen van dhr. Emanuel. Dinsdag 14 Februari. Goes, 's av. 7 uur, door Not. Lansen Croïn, op Slot Oster.deeen Winkelhuis en Erf, staande en gelegen aan de Opril te Goes, wijk A no. 14, groot 61 A. Infoimatiën geeft de heer W. Pelle. Donderdag 16 Februari. Middelburg, door Not. Tak2 uur, in „de Vergenoeging": 54,10 A. Weiland, in Grijps- kerke, aan den Seisweg naast de hofstede „Zandvoort"62,10 A. Boomgaard en Tuiu- grond daarnaast. 49.59 A. Weiland en Sprink in Serooskerke bij den grintweg naar Gapinge. Vrijdag 17 Februari. Kadzand, 2 uur, bij J. De Le Lijs, door Not. Lansen Croïn, krachtens art. 1223 B. W. een Woonhuis, Erf en Tuin te Kadzand, groot 3 Aren 24 c.A. Erfpachtgrond. Nieuw- en St. Jooslaud. voor de heer van Waarde, door Not. Tak, 10 uurOlmen, Es- schen en Canada's; en Wilgentronken. Maandag 20 Februari. Kwadendamme, 10 ure aan het Lange Weegje door Not. M. Houwer bij P. de Jonge Planken, Ribben, Damhekken, Krui wagens, Brandhout, Arbeidersgereedschap, 10 Varkens, Geiten, Huisraad, Kleederen, Spiegels, Hanglampen, Meelkisten, Graan zakken, Koper-, Glas- en Aardewsrk. Dinsdag 21 Februari. Vrouwepolder, 10 nur, in herberg Sturm, door Not. TakMeubelen, Waschtobben, Standers, Geiten, Hoenders, Stroo, enz. Woensdag 22 Februari. Hoedekenskerke, 10 uur, op hofstede van v. Dyke, door Not. Mulock Houwer1 bruin Merriepaard, 1 vos Ruinpaard, Kalf koeien, Vaarzen, Kalfvaarzen, Jarige, 2- en 3jarige Ossen, alle N.-Hollandsch ras; 1 tweejarigen Springstier, Groningsch ras; 5 Speenvarkens 1 drachtige Zeug, 5 dito Weischapen, 2 Kam' honden, Zaaiploeg, Waterbak, Waterkist- 10,000 K.G. Pulp, 100 H.L kleine Aardappels, Oost-Souburg, in de herberg van weduwe. Sorge, door Not. Tak, 11 uur1 Woonhuis en Tuin 21,85 Aren. Een Schuur en Erf 95 Centiaren. Maandag en Dinsdag te zien op vertoon van toegangskaart a 25 cent ver krijgbaar. Donderdag 23 Februari. 'sHeerenkoek, 9 uur, hofstede wijlen wed. Rijk, door Not. Paardekooper Overman10 Werkpaarden, 1 Veulendragend35 stuks Hoornvee, waaronder 9 baatgevende Melk koeien, 1 Vare Koe, 5 3jarige Vaarzen, 4 2ja- rige dito, 2 2jarige Ossen, 5 jaarling Vaar zen, 4 dito Ossen en 5 Kalveren2 Varkens, 3 Mestputloopers5 Ganzen, 150 Kippen en Hanen, 10 Eenden, 4 Menwagens, 1 Riemwa- gen, 1 Barouchet, 1 Chais, 1 Lemoenkar, 1 3wielskar, 2 Wale en 6 gewone Ploegen, 12 Eggen in soort, 2 Rolblokken, 1 Zaaimachine, 1 Rolsleper en 2 gewone dito, Paardentuig enz. En op Vrijdag 24 Februari. 9 uur: 6 Pluimbedden met toebehooren, 1 Antieke Kast, 1 eikenhouten Kastje, Bureau, ijz. Kist, Feauteuils, Kastklokken, Pendule, Stoelen enz., Barometer. Stoven, Kachel met toebehooren, Meelkist, Spekkist, Kleerkisten, Vleeschstanders, Nachttafeltje, Lantaren, enz. Zeldzaam oud Porselein om 1 uur, als: 2 Kabinetstellen, ieder 5 stuks, 20 gekleurde Kommen, 20 dito Borden, 2 Suikerpotten, 4 gekleurde Schotels, 7 Kopjes, 7 blauwe Bor den. 7 gekleurde, 2 gekleurde Schalen met uitgeslagen randen, 6 groote Kommen, 6 ge kleurde groote Schalen, enz. Zierikzee. 11 uur, door Not. Way, in Con- cordiahet Winkelhuis v. wijlen D. Haringx. Getrouwd JACOBUS BUIJSE en CORNELIA WABEKE Ad. die, mede namens hunne familie, dank be tuigen voor de vele blijken van vriendschap en belangstelling, bij hun huwelijk onder vonden. Goes, 5 Feb. 1888. Heden middag ten 3 uren overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig lijden van enkele weken, mijn geliefde Echt genoot, en der kinderen zorgdragende Vader en Behuwdvader L. J. Allaart, in den ouderdom van 6 jaar en 4 maanden waarvan ik ruim 41 jaar met hem in het huwelijk mocht vereenigd zijn. Dat zijn leven Christus was en zijn stei- ven gewin, is ons tot troost. Mede namens zijne Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Wed. L. J. ALLAART geb. Thorenaar.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1888 | | pagina 3