'richten. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Overzicht van Yerkoopingen. lorp boven water dat zijn kracht Mp klonk weer een 'ouw Schoutendorp vast.» Het was gelukt was zich op de prauw te i Slargen kwam te >r Brakel mevrouw tige oogenblikken zij de sloep van idding aankomen, t veel moeite, meer en daarna spran- De sloep bracht en deze weder nnassin. avia schoot dezer wijl het dier dol met de linker hond. Hij kreeg hij dadelijk met Üe wond was lagen- later echter S zenuwtrekkingen, wonde ontslaan i een kogeltje, dat I lollen hond was and van den heer t de/.er dagen ee n ppelen. Zij gel- ren f 6. noest een beambte ne van Vlissingen Het schijnt dat muiden het portier >1 ipend geweest, dit ten, en de conduc- j leuren, deze heeft it zij gesloten was. 's Heer Arends- ;ene uit den in Lit de veldwachter apte. De man is werd gemeld, dat sje met een clown Het meisje was opgespoord en is met hen op de naar Harwich boord gesprongen ouders moet een vinden van het \ad.) dat de stormvloed 250 M3. steen- ding beschadigde, ven A. P. kinderen, een en meisje van 5 gochtend zonder plaats op een De jongen had weten machtig zijn zusje de fa ken. De moed er eeds lang was ver aanhouding dier te Nijmegen ep oudeu en naar pgegeven, dat de ied op mijn her- dijk kon lt schrij den niet gedaan liet herhaalde iel een ma tijd verloopen» ik hoopte zelf een brief. En is hevigen strijd ,1 beter dan lijk, door woorden lien gedurig en bij hen vertoefde, te huis bevond. na verscheen in Morning Post de kapitein William ry, dochter van vley. >ene andere beloo- dapperheid, dan ant. Hare Majes- Victoriakruis op Rotterdam overgebracht. De jongen werd nog in het bezit gevonden van een gedeel te van het geld. Maandagmiddag liet een vrouw aan den nieuwen Rijn te Leiden op de "West- landsche markt, een rijksdaalder, in plaits van in de hand des koopmans, in den Rijn vallen. Een aantal begeerige vrienden en vereerders van dezen zilveren drenkeling togen aan den arbeid en trachten hem op te visschen. IJdel bleek nochtans hun pogen. De duisternis dreef de visschers onverrichter zake naar hunne woning. De Rechtbank te Maastricht heeft een kleermaker aldaar, ter zake van het dron ken maken van zijn kind van 5 jaren ver oordeeld tot een gevangenisstraf van 6 weken. Bij het verlagen van den grond der kapel, aanwezig in het Arsenaal, dat ver bouwd wordt tot noodkerk voor de Nederl. Geref. gemeente te Amersfoort, heeft men een drietal graven gevonden, door zerken gedekt. Een van deze zerken is van kolos sale afmeting, heeft in het midden een groot wapen, een bovenschrift en een randschrift. Het randschrift is onleesbaar; slechts enkele woorden zijn met zekerheid te bepalen. Het bovenschrift, dat ook aan de hoeken beschadigd is, geeft het volgende te lezen: Anno 1585 -f den 13 lvny st. R. seinem viant 4- gebleven -f- und alhier den '19 Jvny nach kreichcge- brauche begraven der seelen Gods genade. In beiseinelir re leigcrten.» Van het lijk vond men nog beenderen en een paar spijkers van zijn kist. Men schrijft uit Gasselternijvensche mond aan de Asser CrtVoor eenige dagen schoot alhier een jager een haas. Onmiddel lijk trok hij het vel er af en stopte het vol aardappelloof. Zoo gevuld zette hij het dier aan den kant van eene sloot. Eenigen tijd later kwam een andere jager, die zich ver heugde een haas te kunnen schieten. Hij legde aan en paf 1 daar tuimelde het dier in de sloot. Toen hij er bijgekomen was en het greep om het in de weitasch te bergen, zag hij hoe hij gefopt was. Hij wilde er ook nog een ander in laten loopen en plaatste het beest daarom bij eenen aardappelkuil. Een derde jager schoot hem nog eens en zag zich weer bedrogen. Ontevreden over de hem aangedane grap, zette hij het stomme dier in de voren van een geploegd aardappelveld. Toen den volgenden morgen de landbouwer met zijnen zoon naar het land ging om den arbeid te hervatten, zag laatstgenoemde het dier, en het zijnen vader mededeelende, sloop hij er heen om het te bemachtigen Er bij gekomen zijnde, liet hij er zich op vallen met den uitroep 1 »Vader ik heb hem hem al». De vader, ook toesnellende, riep houd hem vastwaarop de zoon riep ja maar hij is, geloof ik, al dood Zoo kan men gefopt worden. Werkverschaffing. De heer Cramer, papierfabrikant te Heevde, heeft van den gemeenteraad een stuk heidegrond gevraagd en gekregen; hij zal daaruit gedurende dezen winter grond laten graven, en zoodoende velen werk en brood verschaffen. FermEen onbeschaamde dieren- mishandelaar te Leeuwarden is tot 2 maanden gevangenisstraf veroordeeld hij had name lijk in koelen bloede, zonder eenige aanlei ding een veulen tegen de borst geschopt en tegen den kop geslagen meteen klomp, zijn gebalde vuist bijna tot den elleboog toe in den bek van hei, dier gestokende tong er uit getrokken, en dezen links en rechts heen en weer gescheurd. Te Naaldwijk werd een lOjarig kind door een zwaar beladen wagen overreden en ernstig aan het hoofd verwond. Bij 't samenstellen van een personen trein te Oldenzaal is Maandag eene machine zoo hevig tegen een pos'.i ijtuig aangekomen, dat de beide daarin aanwezige postbeambten gewond werden. Een vrouw te Weesp, keek, tijdens den storm Zondag uit het wagentje, waar mee zij uit de kerk huiswaarts keerde. Een rukwind nam haar de gouden kap en muts af, die terstond in het diepe wa ter van de Gaasp verdwenen. Zonder gevolg vischt men tot nog toe naar het kostbare stuk. Een koetsier, die een familie te Oude water naar de kerk had gebracht, is op de terugreis door een boorti, die om verwoei, getroffen. Het rijtuig liep achteruit en vóór de haven op een daar liggende schuit terecht. Het paard hing op een der touwen tusschen den kaaimuur en de schuit. Spoedig kwam er hulp opdagen, en alles werd behouden op den wal gebracht. Al leen kreeg tie koetsier een paar lichte schrammen en kneuzingen. Zondag kwam aan het vei i te Papen- drecht e< n echtpaar om overgeat te wor- i en. De vrouw scheen zich nil t wel te i evoelen, zoodat een der stuurlieden van de veerboot, medelijden hebbenoi met haar toe stand, haar naar zijn nabijzijnr'e woning geleidde, in de meening dat zij door een kop warme koffie, die haar daar werd aan geboden, wel zou herstellen. Ternai wer- nood echter had de vrouw de koffie ge bruikt, of zij zonk ineen en was terstond docd. Dat zal moeilijk te bewijzen zijt. Een arbeider te Rozenburg heeft legen den gemeentegeneesheer een eisch ing steld tol schadevergoeding van f 5000, omdat de geneesheer hem door eene ond elmatige behandeling bij schouderontwrichting, on geschikt heeft gemaakt voor zijn arbeid. Een Nederlandsche tjalk is bij den jongtten storm ter hoogte van Duinkerken gezonken. De kapitein en zijn gezin en nog een matroos verdronken, van een andere tjalk kwam ook de tquipage om, behalve de stuurman. Maandagavond heeft in N. Holland een hevig onweder gewoed. Een boerderij te Scliagen, door den bliksem getroffen werd door de vlammen vernield. Johanna D. de 23 jarige dienstbode, te Nijmegen, die uit jalouzie eene logeé van hare meesteres trachtte te vergiftigen, was eerst tot 3 jaren gevangenisstraf veroordeeld. Het hof te Arnhem heeft echter dit vonnis vernietigd en 10 jaren tuchthuisstraf ge- ëischt. Het stadje Kinzin (Rusland) is geheel uitgebrand. 350 huizen en vele spiritualiën werden een prooi der vlammen. Twee honderd, meest Joodsche gezinnen zijn zon der dak. Verscheidene menschen zijn in de vlammen omgekomen. Keizer Wilhelm is zoo goed als beter. Op het laatst der volgende week verlaat Keizer Alexander Kopenhagen en zal dan den Duitschen Keizer te Berlijn vluchtig bezoeken. Bismarck zal voorloopig niet te Berlijn komen, teneinde aan de samenkomst der beide keizers zelfs den schijn van poli tieke beteekenis te ontnemen. Uit de Transvaal. Een koopman had vroeger te Baberdon zaken gedaan, en zond nu zijn 9 jarig zoontje daarheen om het geld. De knaap was weldra met het ontvangen geld op den terugweg. Zijn vader zou hem bij de rivier met een wagen opwachten. Onderweg kwam hij een man te paard tegen die hem nu op zijn paard nam, wijl hij naar hij zei een vriend zijns vaders was. Toen de knaap opgezeten was, eischte deze schurk het gel I op. onder bedreiging dat hij hem dooden zou. De knaap haalde zonder bedenken het geld voor den dag, maar liet het, bij het over reiken vallen. Hij wilde het gaan oprapen maar de schurk zei: Blijf zitten. Ik zal het zelf wel doen. De kloeke knaap maakte van die gelegenheid gebruik en reed nu in vollen draf naar zijn vader, die zoo voor den diebtal van zijn geld ruimschtots schadeloos gesteld was. - Een aantal leden der Bulgaarsche Sobranje hebben besloten de noodige stap pen te doen tot een vervolging tegen Ka- raveloff en twee andere afgevaardigden, wegens deelneming aan een samenzwering ttgen vorst Ferdinand. Waar men toch al geen feest voor viert 1 Te Parijs is de eerste verjaardag van het door de Fransehen aan Amerika vereerde geschenk: het reusachtig stand beeld der Vrijheid feestelijk gevierd. Het beeld doet dienst als vuurtoren in de haven van Nieuw-York. Thans zullen Amerikanen aan Frankrijk ook een geschenk geven op het eeuwfeest der Revolutie in 1889, en wel een monument. Eenigen tijd geleden heeft te Parijs i eene tentoonstelling van kleine kinderen plaat0 gehad. Een der beambten wist een sluw middel om aan geld te komen. Hij schreef aan de meeste ouders, dat hun kind een medaille was ten deel gevallen en deed er nog een lief briefje bij dat 10 fr. moes ten overgezonden worden tot goedmaking der kosten. Zoo kreeg de bedrieger 10,000 francs bijeen, waarvoor hij 7 maanden ge vangenisstraf zal ontvangen. Jozef Hofmann, de bekende 7 jarige pianospeler, was uitgenoodigd, toen hij te Huil optrad, om bij een millionair op zijn landgoed te logeeren. Hij had er niet veel lust in, zeide de kleine virtuoos, en gaf op de vraag waarom?» het volgende antwoord »Er zijn te veel dames in die Engelsche kasteeleri. Zij snijden mij lokken van het haar af, laten mij in albums mijn naam schrijven en kussen mij van den ochtend tot den avond. Daar houd ik niet van Yan 1 - 2 Nov. '87. GOES. Geboren Elisabeth Suzanna d. v G. den Herder en M. J. Boslioff Christina d. v. M. ReinhoutenL. Yerdood. OverledenJohannes Loggers 23 j. z. v. Kourt Loggers en G. van der Maten. Yan 1 2 Nov. '87. MIDDELBURG. Getrouwd C. Machielse jm. 33 j. met P. Minderhoud jd. 23 j. BevallenC. van der Swaan geb. Pieters z. OverledenJ. Leempoel 20 m. z. E. Rap 94 j: vrouw van S. C. Knuyt J. W. van den Bossche 6 m. d. GOES 1 November 1887. Bij geringen aanvoer van Granen was de stemming voor alle artikelen onveranderd en werden volgens genoteerde prijzen ver kocht. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe f 6,40 a f 6,70. Rogge f 4,50 a f 4.65. Win ter Gerst f 4,80 af'5,10. Zomer Gerst f 4,30 a f 4,60. Haver f 2,50 a f 2,60. Bruine BoonenflO,— a 10,75! Paardenboonen f5,50 a f 5,75. Koolzaad f a Groene Erwten f7.— a f8, Boter f0,65 a f 0,00. Eieren f 1,25af 1,30. Vlissingen, 1 Nov. 1887. Boter f 1,20 a f 1,15 per Kilo. Eieren f6,00 per 104 stuks. Rotterdam, 31 October. Binnenlandsche Granen. Tarwe. Bij matige aanvoer van Witte Inlandsche ging die tot nagenoeg vorige prijzen langzaam van de hand. Jarige Zeeuw- sche, de beste f6,80, f 7.20goede en mindere f6.30, f6.70. Nieuwe dito, de beste f6,90, f 7,30goede en mindere f 6.20, f 6.80. Canada 15 cents lager f5, f5.40. Rogge. Inlandsche prijshoudend. De beste f 4.70, f 5mindere f 4,30, f 4,60. Gerst met kleinen aanvoer onveranderd. Zeeuwsche Winter, de beste f4.90, f5.10; mindere f4.50, f4,80; dito Zomer, de beste f 4,50, f 4,70, mindere f 4, f 4.40. Chevalier f 5,20, f 5;80. Haver was als voren te verkoopen. De beste f 2.75, f 3.25; mindere f 2.10, f2.60. Paardenboonen als voren te plaatsen. De beste f 5,70, f 6mindere f 5.30, f 5.60. Duiyenboonen van f 6,50, f 7 naar qual. Bruineboonen door kleine toevoer 25 cent hooger. De beste f 10,50 a f 11,25; goede en mindere f 9,50, f 10,25. Voor Witteboonen was wegens kleine aanvoer goede vraag en 75 cent hooger. De beste f 10,50, f 10,75mindere f 10, f 10,25. Voor Blauwe Erwten werd 10 cent meer bedongen. De beste f8, f 8.25mindere f7.50, f7.80. Niet-kokende f5.50, f6. Schokkers f 7,50, f 8,50. Koolzaad f8, f9. Hennepzaad f 5,50, f 6,50. Kanariezaad onveranderd. Het beste f9.25, f9.75; minder f8,50 f9. Vlas. Gedurende de afgeloopen week was de vraag op het land vrjj levendig en werd al het voorkomende grif opgekocht. Heden ter markt werden ca. 6500 steen aangevoerd die tengevolge der hooge eischen, slechts langzaam, doch tot vaste prijzen verkocht werden. Lijnzaad. Met beperkten aanvoer werd het aangebodene tot vaste doch onveran derde prijzen opgeruimd. Men betaalde van f 10 tot f 11 per heet. ZeeuwTsche Eieren f 0.00 a f 0.00 de 100 stuks. Zoetemelksche Kaas f—a f—per 50 kilo. Boter f64, f60, f56. Per '/a kilo 55 a 75 cent. MEELBERICHT. Niettegenstaande de afgeloopen week de stemming vast bleef en fabrikanten ruim vorige prijzen noteerden, was de omzet toch nog van weinig beteekenis. Voor strafwer kend Meel neemt echter de vraag toe. Heden onveranderd vast. Zeeuwsche Tarwebloem f12.— a f13.— Zeeuwsche Tarwemeel f 10. a f 10.50 Rotterdam, 1 November 1887. Op de Veemarkt waren 594 vette Run deren 60, 55 en 50 cent909 magere dito 504 vette- en graskalveren 95, 90 en 85 cent4 schapen 46, 42 cent, alles per kilo. 0 varkens 20, 18 en 16 cent; licht soort 18 a 19 cent per half kilo. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 1,30 a f 1,60; Champions f 1,10 a f 1,30Magnum bonum f 0,00 a f 0,00, alles per heet. AFLOOP AANBESTEDINGEN EN VERKOOPINGEN. Dinsdag 1 Nov. is te Goes verkocht voor den heer W. N. v. Heijl door den heer W. Pelle ten overstaan van den no taris J. Lansen Croin 1° een Woonhuis en Erve te Goes aan den Poelweg, kooper werd dhr. M. Leverland voor f930.00 2° ten verzoeke van dlir. P. Kopmels een Woon huis naast voornoemd perceel; gekocht door J. B. Huijsse voor f870.00. Alles onver minderd 1272 op voor onkosten. Maandag 31 October is in 't openbaar verkocht door notaris Roelof te Cortgene o. eene kudde schapen groot 164 die heb ben opgebracht f 1390. plus 10 Maandag werd ten verzoeke van het B. A. te Kapelle voor 7 jaar verpacht, on geveer 16 hectaren bouw- en weiland aldaar gemiddeld tegen f38 per hectare; totaal voor f602,34. De wisschenveiling bracht f721 op. Sommige bosschen waren geen bod waard. De ziekte onder de wisschen zal onder de Kapelsche arbeiders lang ge voeld worden. Dinsdag werd te Ylissingen aanbesteed ten dienste van het garnizoen. Inschrijvers waren dhr. F. Wibaut a ff 0,67 steenkolen J. Andxiessen f 0,53 '/4 spek en C. J. Rek kers per kilo zout. Voordat te Middelburg hadden ingeschreven W. L. Burink a f 0.59 steenkolen. P. v. Os a f 0,50 per kilo spek. Vrijdag 4 Nov. 's Gravenpolder, door Not. v. d. Kloes voor dhr. Boonman 10 uur, 23 Olmen en 5 Canada's, bij den Palmboompolder Breede Watering. 64 Canada's aan den Dijk bij Zwakenburg. 9 harde en 17 zachte Olmen op Zwakenburg. Alles geschikt voor werk- hout. 's Heer Arendskerke, door Not. Pilaar, 10 uur in de herberg van De Ruiter voor de hh, de Fouw en Lenshoek1 Woonhuis, Keet. Schuur, Wagenhuis, Ark, Varkenshok, Moes tuin, Boomgaard, tiendvrij groot 104000 c.A. in den St. Pieterspolderde grond in 3 perc., de gebouwen in 6. Daarna alles in massa. Middelburg, 10 uur, door Not. Tak in het Schuttershof: 19,0636 H. Bouw- en Weilanden, in de gemeente Middelburg aan denNieuwlandschen weg. In 19 perceelen. 3,0830 H. Bouw- en Weilanden, westzijde Oude Haven In 5 perceelen en in massa. Beide in huur bü Reynierse tot 25 Nov. 1891 en 1 Maart 1892. - 8,7940 H. Bouw en Weilanden by Veere. In 9 perceelen. In huur bij M. C. van Westen en J. Langebeke te Vrouwepolder tot het rooven van den oogst en 25 Nov. 1894. 1,63 H. Bonwland in de gem. Serooskerke, boschhoek. In 3 perceelen en in massa. In huur bij J. Root te Serooskerke tot het rooven van den oogst 1894. 3,9580 H. Weiland, gem. Koudekerke, Breeweg. In 4 perceelen en in massa. In huur bij J. de Witte te Koude kerke tot 25 Nov. 1894. 10660 Bouwland, gemeente Vlissingen. In huur by J. Koole tot 1 Nov. 1890. 58 Aren Weiland, gem. Ritthem. dorpsweg. In huur bij W. Óevaal tot 25 Nov. 1890. - 2,1780 H. Weiland aldaar, Langeweg. In 2 perceelen en in massa. In huur bij Vogel te Nieuwland tot 25 November 1890. Maandag 7 November. Ovezand, op 't Rietveld, door Not. Liebert 11 uur88 Olmen en 1 Esch van 14 tot 20 op 6,20 tot 6,50 lengte. Wemeldinge, 6 uur 's avonds, herberg van Daane, voor dhr. Sauer, verpachting, door Not. Merens: 3 blokken Bouwland, in Blauwenhuishoek en Oosthoek en te Kapelle in St. Jansheerenhof, in 7 perceelen. Kapelle, 10 uur, op „Teekenburg", door Not. Pilaar tegenover P. Staal1 H. ge rooide Beestenpeen in hoopen van 40 baggen. Dinsdag 8 November. Middelburg, Balans D 4, do<>r Not. Ver hulst Meubelen enz. o. a. 3 fraaie Boog- kabinetten, een Brandkast, een Draaibank met Gereedschap, Franklins en Kachels. Woensdag 9 November. Ovezand, elf uur, Calangedijk, door Not. Liebert: 180 Canada's en 200 Olmen. Biggekerke, 1 uur, door Not. Tak, aan 't sterfhuis van wijlen A. Zachariasse: Meubelen, Glaswerk, Roomkleur, Koper-, Verlakt en IJzerwerk, Oud Japansch en ander Porselein. Kortgesie, 10 uur, door Not. Roelof, in het Ambacht Cortgene168 Olmen, 85 Wil gen Tronken en Doornhaag, Oud-Cort- geenpolder tegen den Prmsendijk. 127 Canada's op den dijk tusschen Oud-Cortgeen en Oostpolder. 89 Canada's aan Smallegang- schen dijk, te beginnen J. v. Damme. Donderdag 10 Nov. 's Heer Arendskerke bij den Oprei voor dhr. Bevier de Fouw door not. Pilaar, 10 uur 100 Olmen, in pacht bij Kodde. Vrijdag 11 November. 's Gravenpolder, 11 uur, voor erven Zaayer, door Notaris P. OvermanTimmermans- en Metselaars-gereedschappen, Platanen en Notenhout (gezaagd). Voorts Schrijfbureau, Kleerkist, Wekkerklokje, Kleeden, IJzereu Kistje, 4 Kerkstoven, IJssleden, Wasch- tafei, enz. Wolfersdijk 10 uur hofstede Oost Nieuw land door Not. Pilaar voor dhr- W. F. K. Lenshoek 44 Olmen4 Canada, 39 Fruit en 30 Wilgeboomen opgaande. Woensdag 16 Nov. Heinkensznnd 10 uur door Not. De Ronde Bresser voor Jan Driedijk op zijn hoefje Vaamhout, Mutsaard, Palen, Ribben, Steenen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1887 | | pagina 3