Gemengde Berichten. Burgerlijke Stand, Politie. Posterijen. Schouwingen. Overzicht van Verkoopingen» ADVERTENTIKN. Wolfertsdijk, 29 Sept. 1887. Heden orgen had men wederom raadsvergadering alle leden waren present, behalve de heer C. van Damme. Na lezing en goedkeuring der notulen werd mededeeling gedaan dat de nieu'W benoemde armbestuursleden hunne benoe ming hebben aangenomen en dat Jan op 'tHof is benoemd tot voorzitter. Uit een brief van Ged. Staten bleek dat dit college L. van Beek een klasse in den hootdelijken omslag heeft verminderd op een bedrag van f 10,21. Voorts werd een post uitgeschreven uit de onvoorziene uitgaven benoodigd om een vlag te wassclien. Alstoen kwam aan de orde het beëedigen van den nieuw be noemden Gemeente ontvanger. Vooraf vroeg de heer Jacob of de 2e alinea van artikel 110 der Gomeentewet is in acht genomen. De voorzitter antwoordde daarop«het is geen aanvaarden» doch dat hij een brief van den heer Liebert Notaris ontvangen had dat het noodbe opgezonden was, hoe wel van het Grootboek nog niets was terug ontvangen. Zonderling genoeg volgde de beëediging zonder behoorlijk af te wachten tot dat de zaak bij het Grootboek met de noodige formaliteiten zal zijn in acht genomen. Kruisingen, 30 Sept. 1887. Wie Donderdag onze gemeente bezocht had, zou gezien hebben, dat het geheele dorp in feestdos gehuld was. Geen wonder, want heden heelt de plech tige installatie van den Edel Achtbaren heer C. der Weduwen, burgemeester dezer ge meente plaats. De burgemeester zou te drie ure aan het station Kruiningen aankomen; men zou hem in optocht afhalen. Te half twee waren de verschillende ver- eenigingen die aan den optocht zouden deelnemen, in het Café Verwer aanwezig en na zich opgesteld te hebben, zette de stoet zich te twee ure in beweging om den Edel Achtbaren heer af te halen. Twee commissarissen te paard, met de wapens van Kruiningen en Zeeland, openden den stoet, verder waren vertegenwoordigd de muziekgezelschappen «Eendracht maakt Macht» van Kruiningen en «Scheldegalm» van Hansweerd alsmede de handboogschut terijen van Kruiningen en Hansweerd, de Scherm- en Gymnastiekvereniging »de Schelde» alhier, de zangvereeniging «Aan genaam en Nuttig» van Hansweerd. Eigen aardig was een versierde wagen waarop de verschillende handwerkslieden hun ambacht uitoefenden als: slachters, bakkers, schoen makers, metselaars enz. De muziekgezelschappen van Kruiningen en Hansweerd hadden zich op het perron opgesteld en bij aankomst van den trein lieten zij hunne fanfares hooren, waarna den burgemeester door het dochtertje van d. J. een bouquet werd aangeboden. Hierna leidde men den burgemeester naar het voor hem gereedstaand rijtuig waarin benevens hij ook de wethouder, het oudste raadslid en de secretaris plaats namen. Eindelijjt zette de stoet zich in beweging en in het dorp gekomen, werden de voornaamste straten doorgetrokken om te eindigen bij het gemeentehuis. In het gemeentehuis gekomen, werd den burgemeester door de zangvereeniging «Aangenaam en nuttig» van Hansweerd een lied toegezongen. Des avonds gaven de beide muziekgezelschappen, benevens de zangvereeniging «Aangenaam en nuttig» een concert op de daartoe op het marktplein opgeslagen muziektent. De feestvreugde werd door niets gestoord en we! voldaan scheidde mpn. Krabbendijke, 29 Sept. Heden had de plechtige installatie plaats van den burge meester den heer Welleman. Des namiddags, na te Middelburg beëedigd te zijn, kwam Z E.A. aan het station Rilland aan, waar twee ledeti der feestcommissie, de hh. v. d. Brink en Lijbaart hem opwachtten. Hij werd door een eerewacht van meer dan 70 ruiters en een muziekgezelschap uit Bergen op Zoom ingehaald. In de gemeente kamer vergaderde de raad, met uitzondering van deD heer Butijn; daar had de installatie van den nieuwen titularis plaats. De oudste wethouder, dhr. ZuiJweg, deed de kennis, geving voorlezen, van de benoeming des heeren Welleman en het procesverbaal der e 'dsaflegging. Daarna gaf hij. met een hartelijke toespraak, die door den burge meester beantwoord werd, het insigne aan -n heer Welleman over, die daarna den orzitterszetel innam, veriüe gemeentenaren gaven door het uitsteken afscr vlaggen, en het plaatsen van eerepoorten pjk van hunne ingenomenheid met 's Konings re]Juoeming. Er heerschte den ganschen ,'a' een goedaardige opgewondenheid. Met '"uriinatie en vuurwerk, en het branden 'an teertonnen, enz. werd deze feestdag 'esJoi.en. De gemeen,«a het armbestuur benoemd Jan Allewijn, zulks inplaate van J. Abrahavnse. wien eervo' ontslag was verleend. Woensdag had te Arnhem de alge- meene vereadering plaats van de vereeniging tot afschaffing van sterken drank, onder voorzitterschap van dhr. E. J. Koch. In plaats van de aftredende leden van 't hoofd bestuur de hh. Kronen, Koch en van Lijnden, werden gekozen de hh. dr. van Gheel Gildemeester te 's Hage, Boer te Utrecht en ds. J. Montagne Az. te Vlissingen. Middelburg. De bestekken voor het ma ken der tweede spoorbaan tusschen hier en Kruiningen, zijn door den minister goedge keurd. De publieke aanbesteding kan dus spoedig worden tegemoet gezien. N. R. C. - Bij Kon. besluit zijn goedgekeurd de gew ijzigde statuten der Stoomtram maat schappij BreskensMaldeghem, le Breskens. Naar de Haarl. Crt. verneemt, zul het vroeger aangekondigde nieuw e werk van «Hildebrand» eerlang verschijnen bij de Erven F. Bohn te Haarlem en den titel voeren «Na vijftig jaar. Noodige en overbodige ophelderingen van de Camera Obscura Aan het Hdbld. schrijft men uit Londen: Uw landgenoot dr. Snouck Hur- gronje wordt door de Engelsche bladen met lof overladen, omdat hij drie maanden wist door te brengen in Mekka, waar. gelijk men weet, de Christenen niet mogen komen De «plucky Dutchman» (de moedige Hol lander) heeft, volgens het oordeel onzer pers, de daden van Burck hardt, Palgrave en sir Richard Burton in de schaduw gesteld. 'sïïeer Arendskerke. In een alhier ge houden vergadering is een leesgezelschap opgericht onder den naam van D. U. N. Het getal leden bedraagt 13. Goes. Donderdagnacht heeft men uit het tuintje achter het huis van den heer v. M. alhier de paal met daarop bevestigden bal uit den grond gerukt en een eind verder in het aardappelland achter de schuur van W. in den grond overeind gezet. Naar de bedrijvers van deze flauwe aardigheid wordt onderzoek gedaan. Goes. Gisteren, Donderdagmiddag, gaf mej. S. C. Van den Bosch aan de kinderen van de onder hare leiding gestaan hebbende handwerksschool, een afscheidsfeestje, wat door nog enkele medegenoodigden werd bij gewoond: In eene daartoe versierde en net ingerichte zaal op de zoogenaamde «Gort molen» werden de kinderen ontvangen. Het feest werd opgeluisterd door zang en orgel spel, terwijl de schoon gelegen tuin voor de spelende kinderen uitnemend dienst deed. Rijkelijk werden de spelende kinderen ont haald, die aangenaam en gezellig tot 8 uur bij elkaar bleven en 't was hun aan te zien toen na het «'k Wil U, O God mijn dank betalen», door de kinderen hunne schei dende weldoenster werd toegezongen I 'at 's Heeren zegen op U daal», dat ze slechts noode konden weggaan van haar die zoo vele jaren aan de school hare beste krachten had gewijd. Vóór het scheiden werden de feestvierenden door kapitein Van Bart in een vurig gebed den Heere opgedragen. Vanwege de schoolkinderen en helpsters werd Mej. Van den Bosch een schoon hu welijkscadeau aangeboden. Heinkenszan'.l. De winkelier G. P. be- hoorende onder die gelukkigen die goede kool cp hun land hebben, kwam gisteren tot de ontdekking dat zijn nog groeiende voorraad met een 20 tal verminderd was. Een liefhebber had waarschijnlijk zich de moeite getroost 's nachts zich van winterpro visie te voorzien. In dezelfde buurt deed verleden jaar dergelijk geval zich voor bjj een ander. Men zegt dat bij de politie aangifte is gedaan. Van 28 30 Sept. 1887 GOES. Ondertrouwd: Cornells Arie Hen- dricus van Bart 47 j. wed. van Johanna Willemina van der Sande Lacoste te Breda en Sara Cornelia van den Bosch 40 j. jd. te Goes. Geboren Tannetje d. v. P. Meijler en C. van der Hage Jakob z. v. C. Jobse en M. de Groot. Van 29 30 Sept. 1887. MIDDELBURG. OndertrouwdP. Pouwer jm. 20 jr. met P. Schout jd. 20 jr. A. P. Holthuijzen, jm. 26 jr. met L. O. Adriaan- sen jd. 28 j. Bevallen: C. M. S. Vreke geb. du Mee z. P. Marijs geb. de Man z. Overleden: A. Steendam 11 d. z. A. van Moerendonk. 4 jr. d. H. H. P. Despinois. 3 m. d. Aar, het Commissariaat van politie te GOES zijn terug te verkrijgen Een zwart schortje, inhoudende een pater noster, een gekleurde zakdoek, en een zwart medaillon. Een zijden geldbeui? met twee stalen ringen. Een wandelstokje. Een bruine handschoen. Een licht bruine hand schoen. Een paar geelzijden dames-hand- schoenen. Tengevolge de opheffing van den betrek- kelijken treiningang 1 October a. s. komt de laatste buslichting Rozendaal aan kantoor en station te vervallen. Overigens blijven de uren van buslichting onveranderd. Goe 30 Sept. 1887. De Directeur van het Postkantoor. Woensdag, 5 October en vervolgens. Op Wegen, Slooten, enz. in de gemeenten Scliore en Kapelle. Maandag 10 October en vervolgens. In de gemeente Wemeldinge. AFLOOP AANBESTEDINGEN EN VERKOOPINGEN. Middelburg. Ten overstaan van den Not. D. Verhulst werd gisteren in «de Verge noeging» in het openbaar te koop aangeboden: lo. de buitenplaats «Bomdal», bestaande uit: fraai en modern ingericht heerenhuis. koetshuispaardenstaltuinmanswoning, fraai aangelegden tuin, moestuin, bosch en vijver, staande en liggende in de gemeente Veere, aan den straatweg naar Middelburg, ter grootte van 1 hectare 39 aren 90 cent., opgehouden op f 3800 2o. 49 aren weiland, aan den Prooijen- schen weg, in de gemeente Vrouwepolder, opgehouden op f437.50; 3o. 79 aren 80 centiaren weiland, in de gemeente Arnemuiden, aan den Kraaijen- holschen weg, opgehouden op f562. Des avonds te 7 uur werd mede in «de Vergenoeging» door Not. Verhulst te koop aangebodeneen Huis, Heerengracht M 38 kooper dhr. J. C. Carelse voor f1826. 3° een dito, Molstraat N 26 aan den heer J. J. v. d. Leyé Sr. voor f901. Perceel 4 en 5 twee dito Nieuwe Oostersche straat, N100 voor f 1078 en N 85 voor f 830. beide aan den heer J. Gilde. 6° een dito Smits- bolwerk O. 101 voor f803 aan dhr. J. J. v. d. Leyé Sr. 7° een Pakhuis of Stal, Lange Breestraat O. 153 voor f 750 aan dhr. J. C. Marsie. 9° een Huis enz. achter de Houttuinen Q 32., opgehouden Hoogste bieder de heer A. J. Bos voor f 1703. Perceel -10: het koffiehuis «de Roozoboom», kooper de heer J. Gabriëlse voor f 6500. Al de voornoemde koopers wonen te Middelburg. Perceel 2 en 8. (een Huis in Klein Vlaanderen en een dito Korte Delft) zijn niet in veiling gebracht. De door Notaris Pilaar in de herberg van M. Hoondert te Heinkenszand in veil gebrachte perceelen plantsoen groot 39.10 en 25,00 A. aankomende de wed. en erven van P. Schoonaard, zijn onverkocht gebleven. Ierseke Heden (Vrijdag) middag had in de herberg van Harthoorn ten overstaan van not. Gallis Merens voor H. Wonder- gem de verkoop plaats van een Woonhuis en Schuur met het Recht van erfpacht van 1,04 A. grond. Kooper werd de heer Jan Wisse voor f 550 -+- f 10 voor los goed. Alles ongerekend de 12'/2 percent onkosten. Maandag had te Terneuzen. ten over staan van den notaris mr. J. P Dronkers, de openbare veiling plaats vanlo. een huis en erf, staande en gelegen in het Hoogstraatje te Terneuzen, kooper werd de heer F. Dooms alda' r voor f820; 2o. een statietjalk, genaamd «Cornelia», groot 59 tonnen, te huis behoorende te Terneuzen met deszelfs staand en loopend want en verderen inventaris, laatst gevoerd door schipper A. Leunisverkocht voor f 301. F' M. C. Zaterdag 1 October. Willielminadorp, 10 uur, aan 't sterf huis van Karelse1 eikenhouten Bureau. 1 Lin nenkast, 1 Latafel, 1 Kastklok. 1 Pendule, 3 Veeren Bedden. Tafels, Spiegels, Koper-, Blik- en Aardewerk, 7 Kippen en Haan. Dinsdag 4 October. I Goes, 8 uur 's av. in de «Prins v, Oranje» door Not. Houwer, voor erfgenamen Dekker en de Meij: een Woon- en Winkelhuis en Erf, Langevorststraat C 145. Groot 1/ 7 A. Bewoner C. Knieriem. Middelburg, 8 uur 'sav., in «St. Sebas- tiaan» door Not. Verheylo. een Villa met Erve en Tuin op 't Bolwerk M 150, groot 1896 centiaren, met 373 centiaren Erf- pachtsgrond2o. een Huis, Schuur, Erf en Tuin no. 1 op het Bastion (goed voor bouw terrein), groot 550 centiaren. 3o. een Huis, Erf en Tuin F 93, Molstraat, groot '115 centiaren. Daags vóór en op de verkooping van 1012 en 24 uren te zien. Vlissingen, 7 uur, in de «Oude Vriend schap» door Not. De Wolff1 Huis en Erf, Vlamingst. I 91. Woensdag 5 October. Biggekerke, 10 uur, door Not. Ioeff, ten huize van W. Slimmen9 perceelen Bouw en Weiland en Sprink. in de gemeenten Bigge-, Grijps- en Meliskerke, bekomende aan de Diaconiearmen van Biggekerke. Elf, toebehoorende aan de Burgerlijke Armen aldaar: in de gemeenten Kou- dekerke, Biggekerke, Zoutelande en West- kapelle. Middelburg, Balans D 4, door Notaris Verheij Meubelen enz. Borssele, 10 uur, door Not. De Vos, voor de Vlissingsche Houthandel-firma Bos Zn., nieuwe Deelen, Ribben, Latten, ^engels enz. Donderdag 6 Oct. Middelburg 8 uur 's av. in «de Verge noeging» door Not. Tak bij opbod en afslag lo een Huis, Lange Giststr. F. 180, groot 90 c. A. 2o. eer. Winkelhuis Gravenstr. I 270 groot 102 c. A. 3o. een Winkelhuis aldaar I 200 groot 63 c. A. 4o. een Woon huis Heerenstr. H 132 groot 90 c. A. 5o. een dito Lange Geere K 322, groot 154 c. A. 6o. een dito aan den Wal B 47 Groot 110 c. A. Daags voor en op den verkoopdag te zien van 1012 en 24 uur. Heinkenszand, 11 uur in de herberg door Not. v. d. Kloes: lo. een Woonhuis met Schuur, Erf enz., bewoner C. Koens. Groot 44,70 Aren. 2o. 141,10 Aren Bouwland, Oudelandschen weg, te veilen in 3 perceelen en in massa. 3o. een Woonhuis, Schuur, Erf, enz. 34,80 Aren. Vroegere bewoner C. Koens. 4o. 130,90 Aren Bouwland, Oudelandschen weg. Te veilen in 2 perceelen en in massa. No. 1 en 3 in de gemeente Heinkenszand. Zaterdag Fi/SfjJober Westkapelle, 1 uu (verhuring) 5 pérce"' in de gemeenten V Maandag 's Heer Arendskerke, half 1, in de herberg v, de heeren Bevier de Foi 25.67.20 H. tiendvrij Bou denstal in den Schengepolde, van Jacht en Visscherij. Te ceelen en gedeeltelijk in massa, j 81,19. Grondbelasting f'7,60. Woensdag 12 October. Goes, 10 uur, op het «Slot»: Mt enz. Voor het bijbrengen vervoege men bij M. Bartelse. Inform, de heer Pelle. Weineldinge, half 12, voor 't raadhuis door Not. De Vos, namens de firma Bos en Zn. nieuwe Delen, Ribben. Latten, Tengels, enz. Vrijdag 14 October. Kolijnsplaat. duur, door Not. Huvers in «de Patrijs» lo. een Woonhuis en Erf aan den Groenen Achterweg E 35i. Verhuurd - Markusse voor f 40 in het jaar. 2o. eer E35h. Verhuurd aan Krijger. Eigenaar ch S-A Deurwaarder. Woensdag 19 October. Kapelle, herberg vati Markusse, 2 uur, voor de wed. en erven Baas, door Notaris Gallis Merens: 1 Wagenmakerij, Woonhuis, Tuin en Erf aldaar, sectie B 187 en 340. Groot 393 centiaren. Dinsdag 25 October. Middelburg, Houtkaai, H '113, door Not. Tak een netten Inboedel. r Ondertrouwd C. A. H. VAN BART, Kapitein der Infanterie en S. C. VAN DEN BOSCH. BGr°EED1, }28 SePtember 1887- De Ondergeteekenden betuigen hu H nen liartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling zoowel van hier als elders op 27 dezer ondervonden. A. DE SCHIPPER, G. DE SCHIPPER- geb. van de VpEFO1 Goes, Sept. '87;

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1887 | | pagina 3