Burgerlijke Stand. Markt berichten. Aanbestedingen. Overzicht van Verkoopingen. ken klomp af. De ander werd onder de nederstortende massa verpletterd. Hoofd en borst waren ingedrukt. Op een andere boot viel de scheepsjongen van 17 jaar overboord en verdween in de golven. Zijn lijk is nog niet gevonden. Aan de nok van een schoorsteen op een achterhuis te Amsterdam was gisteren een schoorsteen veger werkzaam. De man viel van den slechten schoorsteen af, en op het dak, waar hij van schrik een zenuwtoeval kreeg. Een rappe buurman ijlde naar boven, doch zag geen kans den armen man te redden. Goede raad was duur. Eindelijk schiet hem iets te binnen. Hij trapt het dak in, waar op hij staat, en brengt den bijna bewuste- loozen schoorsteenveger behouden op den zolder van het huis. Te Drachten is ten huize van haar broeder een tweede miljoenen-juffrouw ge arresteerd. Deze dame noemde zich Freule De Jong en leende van verscheidene land- genooten geld, waartoe onbegrijpelijk ge noeg, nog velen te vinden w; ren. De justitie heeft de oplichtster gehooi d en weer op vrije voeten gesteld. Maandag was het te Utrecht paarde- markt. Een groote trein van de artillerie keerde van de oefening naar huis. Een boer reed door den trein heen, tusschen de soldaten door. Een kapitein belette hem dit, door met zijn paard zich voor de tilbury van den boer te plaatsen. Deze gaf hierop het prard en zijn berijder een paar zweep slagen. De kapitein sloeg terug met zijn sabel. Eenige andere boeren schoten toe, ook eenige soldaten mengden zich in den strijd, en het zou zeker een ernstig gevecht gewerden zijn, zoo de ijverige politie niet in tijds den vrede geteekend had, op voor waarde dat de boer in hechtenis werd genomen. Zonndagavond keerde een gezelschap van Zaltbommel huiswaarts, 't Werd donker en de «ingezetenen» gaven den voerman in overweging de lantarens aan te steken. Deze was eigenwijs genoeg dit te weigeren. Bij het omslaan var, een weg, nam het paard een te korten draai, zoodat paard en rijtuig van den dijk vielen. Het stomme dier brak den nek en was terstond dood. Een der reizigers bekwam een hevige wonde aan het hoofd. Een bakker te 's Grnvcnzande bezat een lot in een buitenlandsche loterij, waarop een prijs van 10,000 frank was gevallen die eerst over 10 jaien zou wor 'en uitbe taald. Daar hij evenwel behoefte aan geld had en niet zoo lang wilde wachten, was hij bereid, dat lot onder de waarde te verkoopen. Bij verscheiden personen meldde hij zich daarvoor aan, vertoonde hun het lot en liet hun tevens de trekkingslijst zien waaruit werkelijk bleek, fait de zaak geheel in orde was. Eindelijk vond hij iemand, die hem flOO ter hand stelde in ruil voor het lot en de lijst, terwijl men overeenkwam dat hij een week later het overige van de vastgestelde som zou ontvangen. Maar toen twee dagen verloopen waren, was O. nergens te vinden en had de kooper de overtuiging verkregen dat de trekkingslijst op een zeer slimme wijze was vervalscht. En weder een paar dagen later kwam hij tot de ontdekking, dat de bakker de hem ontfutselde f100 gebruikt had, om er voor naar Amerika te gaan. Maasb. Dat was goed. Te Assen gingen de marktmeester en een inspecteur van politie eens onderzoeken of de ter markt aange voerde producten wel de maat hielden, waarvoor zij te koop stonden. Het bleek dat 3 personen die aardappelen ter markt hadden aangevoerd, te weinig maat hadden. Men herrinnert zich nog wel het ongeluk dat vóór zes maanden bij den Hoek van Holland met de Engelsche stoomboot Egret heeft plaats gehad. De loods Stee houwer verdronk hij die gelegenheid. Eergisteren is te Rozenburg zijn lijk aange spoeld. 6 Bij Voorschoten is Zondag een man door de stoomtram overreden. Hii was terstond dood. Hoe sommige lieden aan den kost komen is dikwijls curieus. Herhaaldelijk leest men waarschuwingen tegen zoogenaam de kooplieden, straatventers en dergelijken. Nu weder is het een Colporteur, zekere DE MEERE, die zich bij voorkeur wendt tot dienstboden om in te teekenen op De Geschiedenis van het Protestantisme vau Dr. J. A. Gerth van Wijk. Hij vraagt f<).90 of f 1,20 voor 3 of 4 aflev., die hij belooft binnen 8 dagen te zullen bezorgen, maar laat niets van zich hooren. Niettegen staande hij in Juni door de Arrondisse- ments-Rechsbank te 's-Hage tot 14 dagen gevangenisstraf veroordeeld is geweest voor dezelfde feiten, gaat hij nu laatstelijk te Haarlem en te Rotterdam met deze on eerlijke praktijken voort. Een ieder zij dus voor dezen persoon gewaarschuwd. Te Helden is op de kermis een sla ger door drie landbouwers zoo geducht mishandeld dat men voor zijn leven vreest, Een knaapje van 4 jaren te Hcrwijnen viel dezer dagen, toen zijn moeder hem een oogenblik alleen gelaten had in een diepen put. Toen de moeder terugkwam zocht zij het kind en bevond dat het in den pm la Zonder zich te bedenken sprong zij liet kind na, en wist het nog levend te giijpen. Buren schoten toe en hielpen beiden er uit. Toch waren zij reeds bewusteloos. Geluk kig waren beiden behouden. Toen Vrijdagmiddag te Den Haag het rijtuig met het koninklijk gezin hem voorbijreed, stootte een socialist al, Uur een scheldwoord uit, dat door een politieagent gehoord werd. De agent deed zijn plicht en verwijderde den socialist. Doch het volk kreeg er de lucht van, en wierp den soci alist met straatvuil, zoodat deze zich onder bescherming moest stellen van denzelfden politieagent, met wien hij het te kwaad had gehad. Deze bracht hem daarop naar Walhallahet vereenigingsgebouw dier mannen. Er is proces-verbad opgemaakt. Te Leeuwarden is een stationsbeambte met éenen arm, een flinke man die er ver scheidene die twee armen hebben beschaamd zet. Hij heet Pruis, en zoo de naam is schijnt ook de man te zijn. Er kwam een vrouw uit den trein. Deze ging haren man te gemoet die op het perron stond. Juist kwam een andere trein in volle vaart het station binnenstoomen. Pruis, die als wachter bij den sluitboom stond, zag dat. Toen de trein nog maar één pas meer van de vrouw afwas, greep hij haar nog net en trok haar met kracht tegen den sluitboom aan, zoodat de trein, zonder haar te deren, voor bij kon gaan. 't Was nog maar net langs het kantje af. De toeschouwers dachten allen dat de vrouw wel overreden zou zijn. en waren dan ook hoogst verrast, teen zij haar nog in leven vonden. Van schrik en blijdschap kreeg de vrouw het op de ze nuwen, doch kon spoedig weer met haai man vertrekken. De beide kinderen, die onlangs te Leiden door een dollen hond werden ge beten en dientengevolge op 's Rijks kostcn- naar Parijs werden gezonden, zijn, na de ondergane behandeling van pr >1. Pasteur, aldaar hersteld teruggekeerd. - Uit de provoost te Maastricht zijn Za terdagnacht een milicien en een tamboer outvlucht. Hun spoor is nog niet ont lek Een soldaat van het le reg. infanterie die in 1883 van zijn korps was gedeser teerd heeft zich te Beek vrijwillig bij de marechaussee aangemeld. Toen Maandag de manschappen der, vekl-artillerie, bestemd voor de bediening van het geschut in de Maliebaan, in draf kwamen aanrijden, werd een jongen die in het gras lag door een paard doodelijk zwaar aan het hoofd verwond. Uit de Transvaal wordt gemeld, dat de klachten over de onveiligheid te Pretoria steeds toenemen. Des avonds worden rus tige lieden op straat aangerand en biutale diefstallen met en zonder braak zijn aan de orde van den dag. De bevolking heeft daarom met genoegen vernomen, dat de Regeering aan den Landdrost van Petroria de organisatie eener nachtpolitie heeft op gedragen. Tegen het eind van September zal te Bloemfontein tusschen president Kruger en president Brand, beiden gestemd door com- missiën uit hunne Volksraden, eene bijeen komst gehouden worden, om verschillende zaken, waaronder die der spoorwegverbin ding, te bespreken. Of de Kaapsche Re geering vooraf eene deputatie over spoor wegzaken naar President Brand zal zenden, is twijfelachtig. Een Antwerpenaar werd geplaagd door het aatdioudend pianospelen van zijn buurman. Hij liet tegen den muur tus schen beide huizen een orgel plaatsen en uren achtereen, door een daarvoor opzette lijk gehuurd man draaien. De buurman diende een aanklacht in, eischte dat het or gel zou worden verwijderd en schadever goeding. Onze Antwerpenaar eischte daar entegen, dat de piano slechts eenige uren per dag zou worden bespeeld en tevens schadevergoeding. Het gerechtshot weigerde uitspraak te doen, maar drong op een min - nelijke schikking aan, daar het burgerlijk wetboek in een zaak als deze niet voorziet. Te Rijssel gingen de heer en mevrouw Claes naar den schouwburg. Gedurende in hun afwezigheid nam hun huishoudster, een aanval van krankzinnigheid, voor 80,000 frs. papieren uit den les enaar en verbrand de die, waarop zij zich in de rivier ver dronk. Te Bourganeuf (Frankrijk) rukte een 10-jarig! jongen, dol van de pijn die hem een mosterdpleister tusschen de schouders veroorzaakte, den pleister af en slikte dien in. Hij sti i na een hevig lijden. De diplomatische agenten van Engeland Oo loiirijk en Italië hebben te Sofia een inn- d-csprek gehad met prins Ferdinand, den nieuwen vorst van Bulgarije. Het ge sprek, dat een uur duurde, heeft ee.. goede uilwerking geliad op den Vorst. Het i toomschip Elbe deed eergisteren in de baai van Southampton een proeftocht met zijn nieuwe machine. Een der ketels is daarbij gesprongen. Acht personen, waaron der do eerste machinist, werden gedood. Metz, 20 Sept. De zeventienjarige zoon van den bekenden Sehnaebele is gis teren, de grens overkomende, gearresteerd en alhier in de gevangenis opgesloten al» beschuldigd van oproerige liederen met Fransche kleuren tegen een boom aange slagen te hebben. LAATSTE BERICHTEN. Goes. Heden werd door het Bestuur van bet Gasthuis aanbesteed, de levering van Tarwe of Winkelbrood, Rund- en Kalfsvleesch, over het 4e kwarteal 1887, 300 Heet. Ruhr-kolen en 100 Heet. Now-castle-kolen. De levering van liet brood werd gegund aan R. Scheele a 10'ct. per kilohet rund- vletisch aan E. Sloover voor 10.49 en kalf- vleesch voor f 0.68 per kilo; de New-Castle- kolen aan de wed. v. d Reit togen f 0.74, en aan I. Fokke de Ruhrkolen tegen f 0.48 per H.L. Ten overstaan van den Notaris Paar- dekooper Overman is gisteren te Nisse, ten verzoeke van F*, de Back Jzn. te Sinouts- kerke, gemeente 's Heer Abtskerke, geveild en verkocht: een hoefje met bouwland aldaar, samen groot 38 A. 70 C. aan P. Goeman te's Heer Abtskerke voor f730 benevens 150 voor losse goederen en een perceeltje bouwland aldaar, groot 21 A. 50 C. aan A. van de Vrie te Sinoutskerke voor f 160. Van 20 21 September '87. GOES. Geboren Gerard Christiaan z. v. Gerard Reijerse en Neehje Kousemuker. Overleden: Petrus Jacobus 3 w. z. v. A. M. C. de Jonge Mulock Houwer en F. Domiuicus van den Bussche. Van 20 en 21 Sept. '87. MIDDELBURG. Bevallen G. M. Lauret, geb. Willems. d.S. M. Baden gel>. i uij- ter. z. E. Cevaal geb. Philips z. Overleden, J. Vermaa weken z. A J. Krijger, 9 m. d. J. P. Pelle, 3 w. z. Goes, 20 Sept. 1887. De vrij ruime aanvoer van Tarwe, Rogge en Erwten ruimde langzaam op, naar Gerst was veel vraag en werd vlug verkocht; overige artikelei. in een doen. Oude Tarwe f 6.30 a (6,60, Nieuwe Tarwe f6.afO." Rogge f4,70 a f4,90, Winter Geist f4,50 4,80, Zoiner Gerst f4,25 a t4,40 Havei f_. f2,6 B, ne Boonen f 9.- a f 9,75 Paardenbuon.ii f0,a f0,Koolzaad f 0,a f0,— Kookerwten t 7,a f 8. - Boter i 0,61 a f0,625. Eieren f 0,875 a 1 90. VL1SSINGEN, 20 Sept. Boter fl.15 a fl.25 per kilo. Eieren 13.80 per 104 stuks. ROTTERDAM, '19 Sept. Binnenlandsche Granen Tarwe. Jarige Zeeuwsche met goeden toevoer, ondervond weinig kooplust en ofschoon 20 cent lager, was die moeilijk te plaatsende beste f7, f 7.30, soms daarboven goede en mindere f6.30, f6 80. Nieuwe dito was ook ruim ter markt, die 10 cent lager langzaam koopers vond; de beste f6.90, f 7.20, soms daarbovengoede en mindere f6.20, t6.80. Nieuwe Canada f5.25, f5.75. Rogge. Ofschoon Inlandsche niet ruim aingeboden, moest die toch 10 cent lager worden afgegeven. De beste f4.80, f5.10; voor de zaai daarboven, mindere f 4.40, f4.70. Gerst. Van Zeeuwsche Winter was de aanvoer minder groot en kon daardoor tot vorige prijzen geplaatst worden; de beste f4.50, f4.80; mindere f4.20, f4.40. Dito; Zomer onveranderd f3.80, Chevalier f5, f 5.70 Haver. Van Jarige komt weinig meer voor. Nieuwe flauw als voren, van 12.25, f3.25. Paardenboonen. A'an nieuwe weinig ter markt, die iets lager verkocht zijn van f5,25 a 16,10. J Duivenboonen. Jarige f7,25, f8,—. De nieuwe nog niet ter markt. Brdineboonen. Van het nieuwe gewas met redelijken aanvoer onveranderd van f9.75, til.50. Witteboonen. Jarige als voren f6.75, /.75; nieuwe nog niet aangevoerd. Nieuwe Blauwe Erwten met ruimen aanvoer 25 centslager; de beste f7.75, f8 mindere f7.25 a f7,50. Niet-kokende f5,75 a f6,25. Schokkers f 7, f 8.50. Koolzaad nominaal f8, f9. Hennepzaad als voren f5.50, f6.50. Kanadiezaad redelijk ter markt en tot vorige prijzen te plaatsen. Het beste f9,— a t9.50; minder f8,25 a f8,75. Rotterdam, 19 September. Aanvoer van Zeeuwsche Ajuin heden circa 9000 HL Prijs voor groote f2.25, voor kleine fl.50 per 50 kilo. Zeeuwsche Eieren f3.50 a f.3.70 de •100 stuks. Zoetemelksche Kaas f 21 50 a f27.50 de 50 kilo. MEELBERICHT. Gedurende de vorige week ging er in zaken weinig om. De noteeringen bleven onveranderd. Amerikaansche Meel wordt vast op vorige prijzen gehouden en zoo in de beste als in de ordinaire soorten minder aangeboden. Heden was de markt zeer stil en kwam er in de prijzen geen verandering. Zeeuwsche Tarwebloem f 12. af 13. Zeeuwsche Tarwemeel f 10.—a f 10.50. Rotterdam, 20 September 1887. Op de Veemarkt waren lieden aangevoerd 726 vette runderen, 7090 magere dito, 174 vette- en graskalveren, 3 schapen of lammeren, 115 biggen. De prijzen waren als volgtvette runderen le qual 65, 2e qual. 60, 3e qual. 55 a c.; kalveren le qual. 85, 2e qual. 80,3e qual. 75 c. schapen le qual 55; 2e qual 50; varkens le qual. 22 a c, 2e qual. 21 a 3e qual. 20; licht soort 19 c. Boter 55 a 75 cer.t per 0,5 Kilo. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 1.60 a f 1 80, Champions f 1.40 a f 1 50, Magnum bon urn fl.75 a t 2.10. Bij geringen aanvoer handel vlugger. AFLOOP AANBESTEDINGEN EN VERKOOPINGEN. Goes. Dinsdagavond werd ten verzoeke van P. Dentz in «de Prins van Oranje», ten overstaan van den notaris Mulock Houwer te koop aangeboden een Winkelhuis en Erf aan de Klokstraat met Pakhuis samen groot 184 centiaren. Kooper werd de heer J. van der Weele voor f2400. ongerekend de 12V2 onkosten. A i'i.i 23 Sept. lidilolbnrg- 12 uu het Raadhuis door B. n W. bij enkele inschrijving: Hetbe- kramm'-n vau een gedeelte der wederzijdsche Dijken van het afgesneden gedeelte der vooi ilige Middelbnrgsche haven. Voor waar.; n 10 c t bij de gemeente- bouw eester A rij 30 Sept. Uorssi e i.nr in het Directiege- bonw do >r hei .«tuur der Water- ke ring van u >t t alamiteuze Waterschap E lie wonds ij n den calamiteuzen polder me.' Het maken van werken tot ver lig van den Oever van bovengenoemd •Aaterschap en Polder. Raming f 1920. Het bestek ligt van af 14 Sept. ter lezing in gemeld gebouw en ten kantore van den heer Beenhakker, Secretaris-Ontvanger. Aan wijzing door het bestuur op 23 en 26 Sept. van 9 tot 10 uur, voormiddags. Samenkomst bij het gebouw te Borssele. Buitendien geschiedt geen aanwijzing. e?.-,—n I MUBJ.J J_UI_mjjj Donderdag 22 September. Goes, in de «Prins van Oranje», 10 uur, door Not. De GraafT: herveiling van de onroerende Goederen van mej. v. d. Meulen, in 'e Heer Abtskerke, Driewegen en Nisse'. Goes, halt 3 op de AVerf door Deurw. HollemannAfbraak van 1 Schip. Goes, half 2, in de «Prins van Oranje» Panden beleend in pril, Mei en Juni 1886.' Vrijdag 23 September. Veere, 10 uur, in het «Hotel Roland», door Not. Verhulst: lo. Een Huis en Erve met Tuin, Houtstraat A 189. 2o. Een Stal en Erve mot Tuin. naast perceel 1. Massa der perceelen 1 en 2. 3o. 13,98 aren Wei land, Houtstraat. 4o. 20.80 aren Bouwland, aan den straatweg naar Veere. 5o. 33,60 aren Bouwland, naast perceel 4. Massa der

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1887 | | pagina 3