Waarschuwing. Openbare Verkooping. Marktberichten. Burgerlijke Stand Ingezonden stukken. BEURSTIJDINGEN. Aanbesteding. Overzicht van Verkoopingen. ADVERTENTIEN op Zaterdag 17 September 1887 TE K00P^ 4 Mestputloopers, en 2 Heet. Charlotten, Over de gratie aan Domela Nieuwenliuis verleend, zegt het Hbl. De kwijtschelding van den verderen straf tijd bijna vijf maanden zal zeker vrij algemeen in den lande met goedkeuring worden vernomen. Wij zouden het beter hebben geacht, indien reeds eerder, op 's ko- nings verjaardag of tijdens de Aprilfeesten, van het recht van gratie ware gebruik gemaakt tegenover een persoon, die wegens beleediging des Koning tot gevangenisstraf was veroordeeld. Thans is toevallig of opzettelijk? op den verjaardag van prinses Wilhelmina gevolg gegeven aan den van vele zijden geuiten wensch. Wij hebben reeds vroeger betoogd, dat de verleening van gratie in dit geval geens zins de beteekenis mag hebben, die in som mige adressen er aan is gegeven, alsof zij noodig ware, omdat een onrechtmatige of bovenmatige straf was opgelegd. De rechter lijke gewijsden, in drie instanties uitge sproken, geven voor deze opvatting geen aanleiding. Veeleer zal het koniuklijk be sluit zijn grond vinden in de overweging, dat het gedrag des veroordeelden tijdens opsluiting voor de inwilliging der verzoeken om kwijtschelding van verderen straftijd pleitte, en dat ook de aard van het misdrijf en een wijs staatkundig beleid een gunstige beschikking in dit jaargetijde wenschelijk maakte. De beweegredenen, die de regeering tot dit besluit geleid hebben, zullen wel niet openbaar worden gemaakt, evenmin de adviezen, die zij volgens de grondwet en het besluit van 1856 moet inwinnen, al vorens op de verzoeken tot gratie te bellissen. Omtrent de vergadering der socialisten in het Volkspark te Amsterdam tot viering van de invrijheidstelling van Domela Nieu- wenlinis jvernemen wij, dat zij rustig is afgeloopen. De politie behoefde niet op te treden. Nieuwenhuis werd met stormachtige geestdrift begroet en men bood hem tal van bouquetten aan. Bjj het binnentreden van de met bloemen en roode vlaggen versierde zaal van het Volkspark werd hij bepaald met een bloemenregen begroet. Verscheidene personen voerden het woord; o. a. de hh. Croll en van der Stadt, Van Beveren, atgev. der Gentsehe socialisten, de Voorz. der Jongelingsvereeniging Hoop der Toekomst. Domela Nieuwenhuis waar- schuwde tegen vergoding van zijn persoon, wjjl menschvergoding immer der goede zaak veel nadeel moest berokkenen. Hij dankte Croll, Van der Stadt en Fortuijn voor de krachtige leiding der zaken gedu rende zijne afwezigheid. Alles liep verder rustig af. Den eigen dag nog vertrok Nieuwenhuis weder waar schijnlijk naar Den Haag. In de Noordstraat te Scheveningen vond men eergisteren middag een vijfjarig jongsken in beschonken toestand. Deze was het gevolg van jeneverdrinken. Hij en nog 2 andere knapen hadden nl. een üeschje met Schiedammer nat gevonden en geledigd. Toen de geneesheer bjj het kind kwam, was er weinig of geen polsslag meer. Het leven keerde door de zorgvuldige behande ling langzaam terug. Op de diamantslijperij van de firma Daniels en Zoon te Amsterdam wordt ;.thans een diamant van 150 karaat, en gevonden in de Kimberley-mijn in Zuid Afrika, be werkt. De diamant is om zuiverheid en helder- blauwwitte kleur zeldzaam. Te Batenburg is een paar getrouwd, dat te zamen 142 jaar telt, en te Wichem vierde een eehtpaar de gouden bruiloft, hoe wel man en vrouw eerst op 42 jarigen leeftijd huwden. In het ziekenhuis te Delft is dezer dagen een juffrouw overleden, die daar 27 jaar geweest is, en nimmer dan bjj het verbedden haar legerstede heeft kunnen verlaten. Te Payerne (in het Zwitsersche kan ton Waadtland) had een ontploffing plaats in het buskruitmagazijn. Er waren 4000 kilo geschutladingen, 5000 .0 infanteriepa- tronen en 2500 granaten, waarvan nagenoeg niets overbleef De gezamentlijke waarde dezer vernielingswerktuigen, die nu zelf vernield werden, bedroeg ruim 80000 francs, terwijl het gebouw zelf 25000francs waard was Het Boelgaarsch ministerie is samen gesteld uit Stamboelof, Stoiloff, Natchewitch, Stransky en Moetkoerof. Stransky neemt de portefeuille van buitenlandsche zaken, Natchewitch die van financiën. -- Italië zal een nieuw strafwetboek krij- ëen, 1en minste de minister van justitie, ue heer Zanerdelli heeft het in gereedheid gebracht. Te Roubaux (Frankrijk) liepen Zater dag eenige honderden werklieden de stra ten af met een roode banier, onder het zingen der Carmagnole en roependeDood aan de patroons verdeeling van het kapi taal Biljetten in dien geest waren op de mu ren der straten aangeslagen om de werk lieden aan te zetten tot opstand. De ordelijke werklieden, die heel goed begrijpen, da al dit geschreeuw alleen ten goede komt aan de leiders der oproerighe den, terwijl zij het gelag zouden moeten betalen, bewaren liever den vrede en laten zich met deze dwaze oproepingen niet in. Verleden Donderdag was te Berlijn eene parade, waarbij de keizer tegenwoor dig was, na afloop daarvan had hij het ongeluk tengevolge van eene oneffenheid van den vloer te vallen en zich te bezeeren aan de linker heup en den linker elleboog Toch schijnt het ongeval nog bevredigend afgeloopen te zijn. L. 1. Zaterdag was het 10 jaar gele den, dat Thiers overleed. Het monument door mile. Dosne te zijner herinnering op Père Lachaise opgericht, werd dien dag onthuld. Axel, 3 Sept. '87. Oude Tarwe f8,40 a f8,70. Nieuwe Tarwe f8,40 a f8,70. Rogge f6,25. Wintergerst f7,50 a f7,75. Zomergerst f7,25 a f7,50. Kookerwten f8,25 a f8.50. Voererwten f7,25 a f7,50. Haver f0, a f 0,Paarden- boonen f7,50. Lijnzaad f0,a f 0, Alles per 100 Kilo. Aardappelen f 3.00 a f3,25 per 104 K.G. Van 1 4 Sept. 1887, GOES. OverledenCornelis lj. z. v. Nicolaas Boutens en Johanna Moerdijk. Levenloos aangegeven. Een mann. kind v. Johs Fokkinga en Elizabeth Jacoba Vonk. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur Bij de verkiezing vcor de 2e Kamer, die nu weer achter den rug is, werd, niettegen staande Ant. rev. en Roomsch. kath. de heeren Lohman en Schimmelpenninck steunden, toch nog bjj advertentie de can- didatuur Wilkens gesteld. Wij onderzoeken nu niet of soms de liberalen deze candida- tuur opwierpen om Jhr. Pompe des te meer kans te bezorgenmaar wat wjj wel op merkelijk vonden is het in 'tnommer van jl. Dinsdag der Goesche Courant voorko mende bericht, waarin gezegd werd dat vele katholieken voornemens waren om hunne stem uittebrengen op Pompe en Wilkens. In de eene hand water, in de andere hand vuur alzoo. De naam Wilkens deed alzoo dienst om de lading Pompe te dekken. Toch is de toeleg mislukt en ik geloof dat al bitter weinig katholieken jhr. Pompe zullen hebben gestemd. Dat kan ook niet, en 'tis misschien niet overbodig, ook met het oog op de verkiezing voor de Provin ciale Staten op morgen, in herinnering te brengen wat «de Tijddezer dagen schreef: »Van de antirevolutionairen duchten wjj niets. De meesten zijn niet onverdraagzaam, mis gunnen den roomschen hun vrijheid niet. Maar tegen den invloed van het liberalis me heeft ieder van ons zich dag aan dag te verdedigen. Dat het uit zijn aard recht en billijkheid wil betrachten jegens ieder, is volstrekt valsch. Denk slechts aan ónze Schoolwetten Het liberalisme, om zoo te spreken, is in de lucht. Het is het groot ste gevaar voor het aankomend geslacht voor het tegenwoordige is reeds de grootste inspanning noodig, zich voor de besmetting er van te vrijwaren. "Voor de keuze gesteld, is het dus niet meer dan redeljjk en verstandig, indien wij, katho lieken,de voorkeur geven aan een Anti-revo lutionair, die voor ons echter volstrekt niet ge vaarlijk is, en dien wij in den strijd tegen het volslagen ongeloof als een niet te ver smaden bondgenoot mogen begroeten, boven den liberaal, die toch met meerdere of min dere mate van bewustheid strijdt voor de zegepraal van beginselen, absoluut vijandig aan onze diepste en heiligste overtuigingen.» Met de opname dezer regelen doet U verplichten Uw. dn. 5 Sept. 87. DAVID. VERBETERING. Wij jchreven Zaterdag: «De heer Lohman heeft, door een candi- datuur tegenover een zijner christelijk historische vrienden af te wijzen, zooveel mogeljjk stem verbrokkeling voorkomen, en de eere en den zegen van dan eendracht tijdelijk gered.» Dit is een vergissing. De vriendelijke lezer heeft zeker dadelijk begrepen dat hier niet de heer Lohman, maar de heer Jhr. mr. J. J. Pompe van Meerdervoort. ons geacht antirevolutionair oud- kamerlid, werd bedoeld. AMSTERDAM, 3 September 1887. Ned. Cert. W. Schuld 2? dito dito 3 dito dito 3? dito dito recepissen 3? Italië 1862-81 5 Oost Obl. pap. Mei-Nor. 5 dito ia zilv. Jan.-Juli 5 Portugal Obl. Buit. 1853-84 3 Kusl. Hope Co. 1798-1818 5 Rusl. Cerlif. 6e Serie '55 5 Obl. Lg, 1864 f100# dito 1866 a flOOO 5 dito 1872 6 dito 1873 5 dito 1860 4? dito 1875 4? dito 1867-69 78» 88» 99 99? 93 64? 66 57? 101? 85? 94? 95? 92? 90? 83? Spanje Buitenl. Perp. Schuld Turk. alg. Sch. Geeonv, Serie D 5 14? Mexico 1864 3 14 iair6 Brazilië Obl. Londen 1865 5 101? Aand. Ncd. Bank Aand. Nederl. Handelam. resc. 5 106? dito Ncd. Ind. Handelsbank 42 Aand. Duitsche Rijkst Aand. Maxwel Incomebonds Aand. Holl. IJz. Spoor 145? Aand. M. t. Expi. v. St. Sp. Obl. Ned. Centr. Sp. gest. Aand. Ned. Ind. Spoorweg. Aand. N. E. Sp.-M. Yolgef. dito Theiss Spoorw. Obl. Z, Ital. Spoorw. 3 Aand. Warschau-Weenen 5 77? Aand. Gr. Russ. Sp.-M, 5 115? dito Balt. Spoorw. 3 56? Obl. Charkow Azow 100 p. et. 5 95? Obl Jelez. Griasi Obl. Kursk Cbarkow f1000 Kursk Cbarkow Azow 100 p. at. Obl. Losawo Sewaatopol Aand. Morschonsk-Sysran 30? Obl. Moacow-Jaroslaw e Obl. Orel Vitebak 5 95? Obl Poti Tiflia 4 f 1000 9"9 Aand. Riaschk-Wiasma 27? Buffalo Gestorte Aand. preferred 18? Aand. Central Pacific 37? Chicago Atlantie 6 Cert Denver Rio Grande (Gest.) 27? St. Louis en S. Francisco le Pref. Aand. Miss. Kansas Texas 26? Aand. St. Paul Manitoba Aand. Stad Amsterdam. 3 110» Tbeissloten 4 99? Oostenr. Loten 1864 Rusisehe dito 1864 S Donderdag 8 Sept. Door het bestuur van den Calamiteu- zen Willem- Annapolder: het schoonma ken der Watergangen in den polder; 's na- middegs 1 uur aan den Kreekweg in den polder. Delfwerk door het bestuur van den Pol der Borsele. Aanwijziog Maandag 12 Sept. 's namiddags één uur, te beginnen bjj Pol derdijk, tegen den Zeedijk. Gesloten bil jetten voor of op 14 Sept. bjj den dijk graaf L. Rottier. Woensdag 7 September. Borssele, 11 uur, herberg Rottier door Not. van der Kloes voor erven De Vriend1 Woon huis no. 49, Erf, Tuin, Schuren en Varkens hok. Te veilen in 2 perceelen en in massa, en een der schuren afzonderlijk. Samen 18,50- Aren. En voor dhr. Wisse, Woonhuis, erf en tuin no 66. Groot 7,62 Aren. Vrijdag 9 September en niet Donderdag. Goes (verpachting) in het «Slot Ostende» voor het Burgerl. Armbestuur, door Not Pilaar voor 7 jaren: 23 perceelen Bouw en Weiland, in Nisse, en voor 6 jaren: 1 perceel Weiland, in 's Heer Abtskerke. Informatiën te bekomen bjj den Secretaris- Penningmeester den heer E. van den Bosch en den Notaris. 's Heerenhoek 11 uur in de herberg van Hekken door Not. P. Overman, voor Klaas Duijvenwaarde te Driewegen, 1 Woonhuis, Erf en Tuin te 's Heerenhoek, groot 4.55 Aren. Thans bewoond door G. den Herder. Ierseke 2 uur bjj Harthoorn Not. Mulock Houwer: 10,000 aangeslagen Pannen '87. 100,000 Oestertjes '86. 60 a 70,000 Oester- tjes '86. Daarna aan den steiger bjj den put voor Verburg (Burenpolder)70 Els Zeeften. Aanwjjzing door J. Mieras Dz. Ierseke, 's middags half drie uur, in het hotel «de Schelde», door Notaris De Vos: Huishoudelijke Goederen. Woensdag 14 Sept. Kolijnsplaat 2 uur door Not. Huvers in «de Patrijs» voor den WelEdelgebhr. Swe- mer1 Hofstede, Land- en Tiendrecht. Wemeldinge, 's voorm. half 12 uur, be- C. Daane: een overvloeiende, zeer deugde- ljjke en uitstekend gelegen Oesterput met steiger en werkplaatseen flinke loodshet Recht van pacht op perc. 2 en 6 in de Zandkreek en 273 in de Ooster-Schelde een aanzienljjke partij ZaaioestersOester- kweekbakken en pannen23.000 aange slagen en 40.000 ledige oude pannen en een Roeiboot, Kruiwagens, Kalkbak enz. Donderdag 15 Sept. Goes. 10 uur in «de Prins van Oranje» voor wed. v. d. Meulen te Sluis door Not. de Graaff te Aardenburg lo een Hofstee met 45,20,12 Heet. Bouw- en Weiland te Driewegen, in pacht bij dhr. M. v. d. Meu len. 2o een dito met 21,53,47 Heet. Bouw en Weiland te 'sHeer Abtskerke in pacht bjj dhr. A. v. d. Meuien. Deze pachters en dhr. P. v. d. Meulen te Goes geven in lichtingen. Vrijdag 16 September. 's Gravenpolder 10 uur, herberg Zaajjer door Not. Overman en Pilaar voor Goes v. Djjke: Woonhuis, Schuur, Erf Sectie A 675. Groot 20 Centiaren. Daarna huis houden als: 2 Bedden met toebehooren, 1 Kabinet, Latafel, Schrijflessenaar, Kastklok, Tafels, Stoelen, Spiegels, Kachels, Lampen, Matten, 1 Karpet, Kleederen, Goederen, Koper-, Tin-, Glas-, IJzer-, Blik- en Aardc- dewerk, Boeken, Kisten, Emmers, Tobben, Timmergereedschap, 4 Kippen en 1 Haan, Mest, Hout, Planken, enz. Zaterdag 17 September. Goes, «Slot Ostende», 7 uur 's av. door Not. Lansen Croïn, voor H. v. d. Straate: De Herberg «het Groene Woud» aan den dijk te Goes B 13c. Groot 66 Centiarea Bewoond door wed. wed. Kramer. Inlicht, dhr. Pelle te Goes. Ellewoalsdijk, 's morg. 11 uur door Not. Mulock Houwer in de Herberg bjj J. v. d. Hage een woonhuis en erf sectie A. no. 496 groot 240 c. A. bewoond geweest door mej. wed. Ritmeester. Inlichtingen J. Smal- legange Ellewoutsdijk en den notaris. Woensdag 21 Sept. Goes in «de Prins van Oranje» 10 uur door Deurw. Holleman, een Vendutie. Voor bijbrengen der goederen adres A. Schrjjver. Den Crediteuren van Jhr. C. A. J. VAN CITTERS, wordt bekend gemaakt dat het bedrag hunner vorderingen van at DINSDAG 6 SEPTEMBER 1887, betaalbaar gesteld is ten mijnen kantore te Goes (Vlasmarkt bjj Dames PIEPERS) op 6 en 13 SEPTEMBER e. k. of ten mjjnen woonhuize op eiken werkdag na 5 ure 's namiddags. Heinkenszand, 3 Sept. 1887. J. STEKE1EE, Adm. De Notaris J. LANSEN CROIN zal des avonds te 7 uren op het «Slot Ostende» te Goes ten verzoeke van Hs. v. d. STRATE, publiek verkoopen «HET GROENE WOLD» aanden Dijk te Goes,wijk B. no. 136. Kadaster Sectie D no. 2214. HUIS en ERF groot H. A. c. 66. thans bewoond door de Wed. H. KRAMER. Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. te bevragen bij M. WESTSTRATE te Wolfertsdjjk.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1887 | | pagina 7