Oesterbeurs. Burgerlijke Stand. Marktberichten. BEURSTIJDINGEN. Overzicht van Verkoopingen ADVERTENT1EN VAART WEL! Heden morgen kon men in ons land eene gedeeltelijke zon-eclips waarnemen. De zon rees thans niet in «heur volle pracht en majesteit» maar zij vertoonde zi?h in de gedaante van een sikkel, waarvan de groot ste dikte ongeveer een tiende gedeelte van de middellijn der zon bedroeg. Te 4 u. 50 min. ging zij op en te 5 u. 27 min. was de eclips als geëindigd te beschouwen. De heer Otto Cohen, student in de medicijnen te Amsterdam, is eenige dagen geleden uit Italië teruggekeerd, waarheen hij de reis per driewieler had ondernomen. Op alle hoofdplaatsen waar de heer Co- hen doortrok, liet hij zijnen pas door de daartoe bevoegde autoriteiten afteekenen. (Hbl.) Te Hillegom b-merkt e een zekere bak ker, de heer V, dat hem telkens meel werd ontvreemd. Woensdagnacht nu verbergde hij zich en betrapte een zijner huurders op heeterdaad. Het was reeds kwart vóór vijf in den morgen. Zooals men weet, werd voor eenige jaren een kind uit Den Haag door W. DeJ. weggevoerd. Dit stelen van kinderen schijnt nog niet uit de nv dë te zijn, Althans 1. 1. Zondag werd een meisje ontvoerd, dat nog minderjarig was. De vaderdie gewaar schuwd was, wilde naar zijne dochter gaan zien, toen hij met schrik bemerkte, dat zjj reeds verdwenen 'was. Reeds is de vermoedelijke daderes, naar wij vernemen, gevat, 't Is een zekere vrouw J. B., logementhoudster te Londen, doch die laatst te Beekbergen vertoefde. Naar 't schijnt, zijn bij deze schandelijke misdaad twee Engelsche heeren betrokken. Latere berichten meldend at het ont vreemde meisje bij vrouw J. B. in dienst was en gevraagd was geworden om te Londen te gaan dienen, waarheen Bare waardin, die logementhoudster te Londen was, zou ver trekken. Als voorwaarde werd gesteld, dat zij eerst verlof moest vragen aan hare ouders. Dit nu deed zij niet, maar zij zeide toch, dat zij mocht, waarna twee Engelschen haar medenamen. Zoodra vrouw B. in hechtenis was genomen, telegrafeerde zij naar Londen, naar haar man, die het meisje onmiddelijk terugzond. Het kind moet reeds bij hare ouders en de vrouw op vrije voeten gesteld zijn. Dit bericht leert ons bij vernieuwing, dat wij op aardsche dingen niets aan kunnen. Leere het ons dan onze oogen en onze har den t«t de hemelsche op te Beffen De volgende kennisgeving kon men dezer dagen in Amsterdam zien verspreiden «Wert bekent gemaeckt, dat tot Amstel- dam op het Mercktpleyn bij Gebroeders Cibils, daer de Bison uythangt ende Cibils boven de deur geschreeven staet, daegeljjcx uytgeseyt des Sondaghs, van tyen uur tot twee uur nae noen het kostelycke door haerluyderi gëinventeerde ende tot vastigheyt gebraghte vleysnat door mans, vrouwspar- sonen ende kynderen can werden geproefft sonder betalinge. Eilieve compt in, ende Seght het 'oirt.» Overal en over alhs houdt men in onze dagen feest 1 Zoo bracht men te Maas tricht aan iemand eene serenade, omdat hij een kwart eeuw lang aardappelen had geleverd aan het garnizoen Dat ook de inwoners van de hoofd stad onzes rijks niet afkeerig zijn van de kermis, niettegenstaande dit heidensch ver maak^) daar is afgeschaft, bewijst het feit, dat 11. Zondag ruim tienduizend personen naar Haarlem werden vervoerd, omdat het daar kermis was. Zes en vijftig, zegge 56 extratreinen reden dien dag tusschen de beide plaatsen en nog moesten velen zich met eene plaats in de bagagewagens behelpen. Jammer, dat daarop niet geschilderd stond «speciaal ingericht voor ezels1 Dat de dag des Heeren weêr maar eens ontheiligd werd, kwam er voor die apenzo- nen mind""' op aan. In c ringvaart van den Haarlemmer meerpolder ving men onlangs een meerval van 20 Kilo. Hoe onzinnig 't Is raadsvergadering' te H. 't Raadslid P. V. W. vraagt he woord en dringt, dit verkregen hebbende er op aan, toch vooralgeen roomsch- katholiek tot gemeente-veldwachter te be noemen Neen, waarde lezer, lach niet al te zeer er zijn meer ezels op de wereld 1 Zeer terecht gaf de burgemeester ten antwoord, dat ten eerste de benoeming van gemeente-vel!wachter geheel builen den Raad geschiedt, en dat dus ook een raadslid daarin niets te zeggen heeft, maar ten tweede, dat hjj Burgemeester slechts een goed beambte verlangde, onverschillig welken gods dienst die man volgde. Sedert eenige dagen vertoont zich eene ziekte onder de varkens, die telken jare in meer of mindere mate voorkomt en altijd met den dood van het aangetaste varken eindigt. Deze ziekte is zeer gemakkelijk te voorkomen. "Wanneer aan ieder varken 3maal 's weeks, telkens één lood salpeter onder het voeder wordt toegediend, zal geen varken door de ziekte worden aangetast. De ondervinding sedert jaren heeft dit geleerd, aan ieder, die het bovenstaande toepaste, 't welk eenvoudig en voor ieder tegen weinige centen te verkrijgen is.(!) Op het Oetgenspad, moest bij de be grafenis van een 19jarigen jongen, de po litie een aantal nieuwsgierigen verwijderen, die den vader van den overledene verweten den dood zijns zoons veroorzaakt te hebben, door hem eenige dagen te voren bij een huiselijken twist met een laars op hel hoofd te hebben geslagen. Een dame te Luik, die er zes en twin tig katten op nahoudt, is door de Recht bank aldaar tot 20 frs. boete veroordeeld, wegens den last dien haar lievelingen aan de buren veroorzaakten. Tegenwoordigheid van geest.— Op een buiten nabij Aken werd de dame des hui zes 's nachts in haar slaapkamer gewekt door geraas. Zij zag in een hoek een man- nengestalte. Kalm dronk zij een glas water uit, dat op een nachttafel stond en ging toen schijnbaar weer slapen. Terwijl de dief wachtte totdat zij weer ingeslapen was, sprong de dame plotseling aan de tegenover gestelde zijde het bed uit, liep den belen- denden gang in en bereikte, hoewel door den dief achtervolgd, tijdig genoeg de slaap kamer van haar man om door alarm te maken den inbreker op de vlucht te jagen. Deze was door de open deur naar den salon gegaan en de dame had, terwijl zij in de gang liep, nog tegenwoordigheid van geest den kerel daar in te sluiten. Hij ontkwam echter desniettemin uit het venster. De socialisten te Gent hebben feest gevierd ter eere van Braekelaere, uitgever van de «Vooruit», die 5 maanden gevan gen had gezeten wegens een misslag. 2500 personen begaven zich in optocht naar het bureel van de »Vooruit» waar een gelegen heidskoor gezongen werd. In het Volkspark weid 's avonds een feest gegeven door de gymnas-tiex vereeniging. Eenige reizigers te Mariazell fixeerden onophoudelijk een jonge damehaar vader ging naar hen toe en verzocht hen dat fixeeren te laten. Een beetje onthust zeide een der reizigers, dat de gelijkenis van de jonge dame met de Keizerin van Oostenrjjk hem zoo had getroffen. «Dat is wel moge lijk», was het antwoord, »de Keizerin van Oostenrijk is de tante van mjjn dochter». Het was de hertog van Alencon. Vad. LAATSTE BERICHTEN. Bergen-op-Zooin. Gisteren werd alhier eene vergadering gehouden ter oprichting eener coöperatieve vereeniging voor den oesterhandel. Deze vergadering werd geleid door Dr. de Leeuw, die met korte woorden het doel der vereeniging toelichtte. De ontworpen statuten werden voorge lezen en met uitzondering van enkele op en aanmerkingen goedgekeurd en vastgesteld. Tot de vereeniging traden toe 37 gewone en buitengewone leden, die besloten om over 8 dagen andermaal te vergaderen te Bergen op Zoom ten einde een vast bestuur te kie zen en verdere maatregelen te nemen. Er was harmonie, en ieder juichte in beginsel de zaak toe, terwijl het voorloopig Comité alle lof werd toegebracht voor de voorloopi- ge werkzaamheden. IERSEKE, 19 Aug. 1887. Eerste soort afsteeksel f 3 per duizend. Van 17 tot 19 Aug GOES. Gehuwd Hendrik Brouwer jm. 23 j. met Elisabeth Burgs 21 j. jd. Geboren Elizabeth Suzanna, d. v. Corne- lis Johannes Van Borrendam en Cornelia Maria Schraver. Overleden: Pieternella Jacoba Van de Velde, 66 j., gehuwd met Leijn Van Loo. Van 18 19 Augs. 1887. MIDDELBURG. Bevallen A. Schout geb. Flipse d. M. C. J. Heeren geb. Bos z. OverledenJ. Holm 8 d. z. J. Ph. Roelse 76 md. z. L. J. Emans 6. md z. Goes, 16 Aug. 1887. Door de drukte, veroorzaakt door het inzamelen van den oogst, was de aanvoer van het nieuwe gewas nog zeer gering, en werd Gerst iets hooger verkocht; Rogge was iets lager in prijseen enkel partijtje Nieuwe Tarwe werd getoond, dat niet blank van kleur, doch kraak droog was en tot geheimen prijs verkocht werd. Oude Tarwe f 7,50 a f7,80, Nieuwe Tarwe faf—,Rogge f5,af5,10, Winter Geist f4,40 a f4,70, Zomer Gerst f0,a f0,Haver f2,70 a f2,80 Bruine Boonen fa fPaardenboonen f0,a f0,Koolzaad f8,60 a f8,65 Kook erwten 18,a f8.50. Boter 10,65 a 10,Eieren f0,70af0.80 Middelburg, 18 Augustus '87. Door de vele bezigheden te velde met het binnenhalen van (den oogst, ontbreekt den la ndbouwers tijd om te dorschen van daar dat heden de aanbieding nog zeer onbedui dend was. Jarige Tarwe werd meest op f8.ge houden, doch om te verkoopen moest men 25 cent lager afgeven, waartoe einde beurs werd overgegaan, zoodat hoogstens f7,75 is betaald. Van nieuwe Tarwe waren slechts twee partijtjes ter markt van uitnemend puike kwaliteit die 4 f7,75 en f8.zijn verkocht. Nieuwe Rogge en Gerst niet ter markt. Van nieuwe Groene Erwten wer den verscheiden partijtjes aangeboden, die op de kook van f 8,50 tot f 8,75 koopers vonden. Koolzaad met afnemende aanvoer f 8,70 a f 8,80 begeerd. Boter fl,10 a 1.30 de 5 ons. Eieren f3.40 per 100 stuks. VL1SSINGEN 16 Aug. 1887. Boter 70 a 60 cent per 5 ons. Eieren f3.80. OOSTBURG, 10 Augustus 1887. Tarwe f7.55 a 8.25 W. Gerst f 5,—h f5,50. Z. Gerst f 4,50 a 5, Rogge f 5, a f5,75. Erwten f6,25 a f 6,50. Kookerwten 0,00 10,00. Haver f5,75 a f6,23 p. 100 kilo. Boonen f 5,50 f6,00 per. H. L. Koolzaad f8.75 per 100 Kilo. AMSTERDAM, 18 Agustus 1887. Ned. Cert. W. Schuld 2! 73/ dito dito 3 88! dito dito »i 99 dito dito recepissen H 99T' Italië 1802-81 5 92» Oost. Obl. pap. Mei-Nov. 5 64» dito in zilv. Jan.-Juli 5 66J Portugal Obl. Buit. 1853-84 3 56» Kusl. Hope Co. 1798-1818 6 101| Rual. Cerlif. 6e Serie '55 5 84i Obl. Lg, 1864 f 1006 99J dito 1866 af 1000 5 99» dito 1872 5 94 dito 1878 5 9*3 dito 1860 41 dito 1875 li 89! dito 1867-69 4 88 i Spanje Buitenl. Perp. Schuld 63 Turk. alg. Sch. Geconv, Seri» D 5 1*1 Mexico 1864 3 13? Brazilië Obl. Londen 1865 6 101f Aand, Ned. Bank 202 Aand Nederl. Handelsm. resc. 5 106| dito Ned. Ind. Handelsbank Aand. Duitsche Eijksb. 135». Aand. Maxwel Incomebonds 22! Aand. Holl. IJz. Spoor Aand. M. t. Expi. v. St. Sp. Obl. Ned. Centr. Sp. gest. Aand. Ned. Ind. Spoorweg. Aand. N. K. Sp.-M. rolgef. dito Theiss Spoorw, Obl. Z, Ital. Spoorw. 3 61| Aand. Warschau-Weenen 5 76J Aand. Gr. Russ. Sp.-M, 6 115-1 dito Balt. Spoorw. 3 56j' Obl. Charkow Azow 100 p. »t. 5 95 Obl Jelez. Griasi 90j Obl. Kur»k Charkow f1000 Kursk Charkow Azow 100 p. at. 84» Obl. Losawo Sewastopol 83» Aand. Morschonsk-Sysran Obl. Moscow-Jaroslaw 5 102! Obl Orel Vitebak 5 96! Obl. Poti Tiflis a f 1000 Aand. Riaachk-Wiasma 28j Buffalo Geatorte Aand. preferred Aand. Central Pacific 38 Chicago Atlantic 6 83» Cert. Denver Rio Grande (Geat.) 27! St. Louis en S. Francisco le Pref. Aand Miss. Kansas Texas 27! Aand. St. Paul Manitoba Aand. Stad Amsterdam 3 HO! Theissloten 4 99! Ooatenr, Loten 1864 131! Rnaaiich» dito 1864 5 141 POLITIE. Aan het Commissariaat van Politie te Goes zijn terug te bekomen Twee Kinder- armbandjes, roode koralen met gouden oog en dito stokje. Twee Paternosters. Een Hooivork. AFLOOP AANBESTEDINGEN EN VERKOOPINGEN. Op Woensdag 17 Augustus 1887 zijn door notaris Roelof te Kortgene op het «Kaai- hoefje» verkocht: paarden van f 54 tot f 370, hoornvee van f17 tot f132, boerenwagens van f36 tot f51, waleploeg f37, gewone ploeg van 16,50 tot f40. Door het bestuur van het waterschap «Loven en Willemskerke», gemeente Hoek, is aai.besteed het maken van werken tot zeewering enz., met het jaarlijksch onderhoud. Ingeschreven werd door de heeren J. Tholens te Hoek voor f1481; L. Koole te Terneuzen voor f1480, Jac. Meertens te Hoek voor f 1475, A. Tholens Dz. te Terneuzen voor f 1469, J. de Bree Fz. te Hoek voor f 1465 en D. de Doelder te Ten euzen voor f 1290. M. C. Maandag 22 Augustus. Kloetinge, 2 uur, in de herberg door Not. Houwer voor M. Burger: Appels en Peren in diverse boomgaarden te Kloetinge. En om 7 uur, door Notaris Merens: Appels en Peren van onder Kapelle en Biezelinge. Dinsdag 23 Augustus. Goes, 7 uur,inde «Prins v. Oranje,»Not. Mulock Houwer, ten verzoeke van de erf genamen wijlen dhr. Mulder en vrouw: lo. een Woonhuis en Erfpachtsrecht, L. P, v. d. Spiegelstraat E 128g., bewoner v. Melle- 2o. Idem E 128g., bewoner de Groot 3o. een Woonhuis, Korte Vorststraat 103, bewoner Visser. Goes, «Slot Ostende», 6 uur 'savonds: Appels en Peren in boomgaarden in Goes en Kloetinge. Informatiën de heer Ptlle. Ylissingen, 10 uur. door Notaris de Wolff aan het verkochte huis bij den Badhuisweg Timmerhout, Schragen, Kruiwagen, Gereed schap, Kippen, Meubelen. Woensdag 24 Augustus. Baarland, 11 uur, in de herberg van Mullie door Notaris Lansen Croinreen Woonhuis en Erf 270 centiaren, sectie C151 en 152. Daarna Meubelen, aankomende erven Maatje Joziasse. Intormatiën de heer Pelle. Donderdag 25 Augustus. Baarland, 2 uur door Not. v. d. Kloes in de herberg Mullic: lo. voor Ambachts- heeren van Baarland en OudelandeOpper- vruchten in boomgaarden, Kaaistraat en Grindweg. 2o. voor hh. Emanuel en Bannet: Oppervruchten in Brikshoofd. 3o. voor L. en J. de Jonge: Oppervruchten in de boomgaarden in Kolenwiegenhoek, voorsten en achtersten boomgaard van Drabbe en Brikshoofd. Maandag 29 Augustus. Ierseke, 2 uur in herberg Harthoorn door Not. De Ronde Bresser: Woonhuis en Erf, eigenaar Adr. Scheele. Kadaster Sectie G 1457. Groot 33 centiaren. Woensdag 31 Augustus. Goes (verpachting) in het «Slot Ostende» voor het Burgerl. Armbestuur, door Not Pilaar voor 7 jaren: 23 perceelen Bouw en Weiland, in Nisse, en voor 6 jaren: 1 perceel Weiland, in 's Heer Abtskerke. Informatiën te bekomen bij den Secretaris- Penningmeester den heer E. van den Bosch en den Notaris. Kolijnsplaat, 2 uur, in «de Patrijs» door Notaris Huvers: de Hofstee «de Hooge Weide» met Bouw- en Weiland aan den Molenweg, samen 26,1860 H.A. Eigenaar W. de Jonge. In 10 perceelen en in massa. Zaterdag 3 September. Wissenkerke, 6 uur, door Notaris Huvers voor M. Kabboord in de herberg van De Smit1 Woonhuis en Erve in de Oost- Voorstraat, 3,22 Are. Bij ons vertrek naar AMERIKA, brengen wij langs dezen weg onzen har- telijken dank aan Familie en Vrienden, die deelneming betoonden in ons veel bewogen tijdperk, en bidden hun Gods besten zegen toe. W. DE JONGE. W. DE JONGEWondergem. J. DE JONGE. J. DE JONGEIsrael. Kolijnsplaat, 16 Aug. 1887.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1887 | | pagina 3