Boekbeoordeeling. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Overzicht van Verkoopingen Oesferbeurs. ADVERTENTIEN Aan mijne Kiezers want de trein reed over hem heen zonder hem te dooden. Alleen kreeg hij een he- vigen stoot in de zijde door het remtoestel. Onvoorzichtig. Te Vreeswijk is een man van de stoomtram gesprongen, nog voordat deze geheel stilstond. De man viel, brak een arm en bekwam ernstige kneu zingen. Hij werd naar het ziekenhuis te Utrecht overgebracht. Donderdagnacht is te Wolvega een boerenhuizinge atgebrand met 25000 kilo gram hooi er in. Te Tilburg had iemand bij het ker senplukken het ongeluk van eene aanzien- 1 ijke hoogte uit een boom te vallen, hetgeen terstond zijn dood ten gevolge had. Vrijdag had ie Zelhern een treurig on geval plaats. De landbouwer G.M,in zijne schuur werkzaam zijnde, had zijn bijna vijfjarig dochtertje bij zich, dat zich ver maakte met den draaier an een strooisnij- machine. Waarschijnlijk door het tegtn die machine opklauteren, die minder goed moet hebben vastgestaan, is deze op het kind gevallen, met het noodlottig gevolg, dat een zich daaraan bevindende ijzeren pin in het borstje gedrongen werd en de dood onmiddellijk was. Voor eenige jaren verloren dezelfde men- schen een kind door verdrinking. Den 21, 22, 23 en 24en Augustus zal te Amsterdam de bondswedstrijd van den Ned. cricketbond gehouden worden. De firma Van Hulst te Kampen wier fabriek met een groote oplaag tabak verbrandde, begon Maandag aldaar in een ander lokaal te werken en betaalt deze week al hare arbeiders ten volle uiteeu ware uitkomst voor velen. Eenigen tijd geleden kon men hooien spreken van een hoornentijdperk in de geschiedenis der menschheid. Eenige per sonen in Zwitserland ril. hadden eenige oude hoornen voorwerpen opgegraven en verkochten die nu als werkelijke oudheden. Om de goede lieden wat zand in de oogen te strooien, voegden zij er valsche verkla ringen van deskundigen bij. Dit bedrog nu is ontdekt. De pclitie heelt ze ingere kend te Freiburg zijn ze veroordeeld tot gevangenisstraf. Een vernieuwd bewijs dus voor de waarheid van het spreekwoord «Boontje komt om zijn loontje.» Le brand in M'hiteleys Bazaar. Reeds met een enkel woord deelden wij mee hoe hevig de brand was die deze bazaar in de ascli legde. In de- bazaar was van alles te koop. De eigenaar noemde zich Uni versal Provider (algemeenen verzorger). De brand schijnt aangekomen te zijn in een der werkplaatsen, ten gevolge van een ont ploffing. waardoor drie werklieden het leven verloren, zoodat niemand als getuige kan optreden, om dit vermoeden te bevestigen. Te half 8 begon de brand Te half 9 had den zich van achter in het gebouw de vlam men een uitweg gebaand. Veertig grnote stoomspuiten wierpen aanhoudend hunne breede stralen in de vlammenvergeefs! 't Was of er olie in geworpen werd. De gansche buurt werd getrakteerd op een vuurregen. Een ooggetuige zegt: Toen de vlammen zich een doortocht hadden gebaand door het dak, en den hoogen toren aan tastten, werd het schouwspel zoo grootsch, dat geen pen het kan beschrijven. Wel veertig meter boven de i nok rezen de vlam men en verkeerden de buurt in een ont zaglijken gloed. Men kon dertig mijlen bniten Lenden alles zien, alsof het dag was. Hoog in de lucht bleef aan haar dikke stang de Engelsche vlag met het opschrift: «Whiteleys Universal Provider» te midden der rookwolken en vlammen die haar om ringden, fier voortwapperen. Daar wei-den weddenschappen aangegaan, dat zij ver branden ot er heelhuids afkomen zou. Plotseling ging er een kreet uit tiendui zend kelen. De vlag had hare p'aats ver laten. Ongedeerd kwam zij beneden. Oorverdoovend was het geraas der stoom spuiten, doch hare waterkolomen waren machteloos om de tierende vlammen tekeeren. Het machtige gemompel van de ontelbare schare overstemde de geluiden van dravende kolenwagens, brandsignalen en schreeuwende politiemannen. Eensklaps verstomde alles toen een deel van den steenen g-vel naar beneden stertte, gelukkig zonder iemand der brandweer mannen te deren. De steenen vlogen in de tuinen en in de vensters der naburige hui zen. Velen werden gewond. Des middags van den volgenden dag werd nog water gespoten op de smeulende puinhoopen. De meeste afdeelingen van den «Algemeenen Verzorger» zijn in de ascli gelegd; ook al de werkplaatsen die aan het gebouw grens den De verliezen bedragen meer dan zev.enmiljoen. Zij zijn niet te becijferen. De eigenaar dhr. Whiteley bevond zich op het oogen- blik van de ramp in België. Men tele grafeerde hem, waarop hij dadelijk van daar terugkeerde. Reeds viermaal trof hem dergelijke ramp. Donderdagnacht hebben de stokers en machinisten en al het andere spoorwegper soneel op den Midland-spoorweg (Engeland) het wei'K gestaakt. Het aantal werkstakers bedraagt öüüO. De directie heeft er schade, en liet reizend publiek ongerief van. Ie directie heeft nieuwe stokers en machinisten in dienst genomen. De oorzaak ligt daarin dat zij eerst een vast weekloon hadden, doch dat hun door het misbruik dat zij daarvan maakten voortaan per uur zou uit betaald worden. Te Parijs hadden dezer dagen een Russische prinses en hare gezeki hapsjuffrou w in de magazijnen van het Louvre verschei dene voorwerpen gestolen. De laatste werd op heeterdaad betrapt. Hare verontschul diging was, dat zij meende die goederen betaald te hebben. Evenzoo de prinses, die vrijgesproken werd, terwijl de dievegge tot een maand gevangenisstraf werd veroordeeld. De ontzaglijke boschbranden in som mige streken van Noord-Amerika houden aan. De stad Sandusky is tengevolge daar van geheel verwoest. Een bij het departement van koloniën ontvangen telegram van den gouv.-geceraal van Ned. Indië bevat het bericht, dat in het Bataksche landschap Topa, (residentie Tapanoeli, gouvernement Sumatra's west kust,), een inval is gedaan door een vijan delijke bende, onder den broeder van liet bekend priesterhootd Singa Mangaradja, die dergelijke invallen deed in 1883, en dat de troepen aldaar met een compagnie versterkt zijn. Het is in Amerika met de droogte al even slecht gesteld als in Zeeland. In ver schillende gedeelten des lands, zoo schrijft men uit New-York, is men bevreesd voor een volslag n gebrek aan melkproducten ten gevolge van den uitgedroogden toestand der landerijen. Te Brnssel is gisteren nacht eerie zware brand uitgebroken in het Palais du Midi. De brand ontstond in het scheikundig labo ratorium, dat aan de nijverheidsschool ver bonden ts. Een spuitgast werd zwaar ge wond. De schade bedraagt een millioen. Het bekende b rekje van J. E. Helge Schetsen van Dieren, is thans door den uitgever Brinkman te Amsterdam verkrijg baar gesteld voor 25 cent. Het boekje is belangrijk uiigebreid en van vele allerhelste zwarte plaatjes voorzien. Wij kunnen dit alleraardigste werkje, waarvan reeds 150 duizend exemplaren werden verkocht, ge rust aanbevelen. Die zijn zoontje een beekje over die: en wil in handen geven, die zal van dit inderdaad degelijk boekje meer nut zien dan van een misschien veel duurder prentenboek. Het boekje is kinderlijk ge schreven. Het telt 154 bladzijden, liet formaat is ook veel grooter dan dat van de overoude drukken er van. AFLOOP AANBESTEDINGEN EN VERKOOPINGEN. Gisteren (Donderda avond werd te Middelburg in «de Vergenoeging», ten overstaan van den heer notaris Verhulst publiek verkkocht: lo een huis en Erve (koffiehuis) Zand straat Q 222 voir f1800 aan dhr. C. A. Kouion. 2o een dito Spanjaardstiaat F. 78 voor f1430 aan di r. J. C. van Oers. 3o een dito, buiten de Dampoort F. 44 voor f785 aan dhr. P. Bakker te VIDsingen. 4o. een dito met Tuin, Segeerssingel V. 30 voor f 1100 aan dhr W. H. Janssen. Koopers van 1. 2. en 4. wonen te Middelburg. 5o een dito Nederstraat O 191, opgehou den op f1200. Hoogste bod was f851. 6o een dito Rotterdamsche kade O 249 op gehouden op f3700. Hoogste bod f3510. POLITIE. Aan het Commissariaat van Politie te GOES zijn terug te verkrijgenEen Pistool (defect). Een Vlaggetje met roode stok. Een middelstuk van een gouden Oorbel. Een Paternoster. Een Broche met roode steentjes zijnde een Paardenhoef. Een ko peren Gewichtje 5 Gram. Een koperen Ge wicht 5 Decagram. Een koperen Pinkring met steentje. Een paar grijze kousen. Een voorstuk van een Pantoffel, zwart fluweel waarop een bloem. Afsluiting der Kasboeken en Restantenlijst. BIJ DE Coöperatieve Voorschotvereeniging en Spaarbank te Goes, voor de maand Juli 1887. ONTVANGSTEN Reservefondsf 4532,99 Storting aandeel - 11210,56® Terugbetaling op Schuldv. - 87229,52 Interessen daarvoor en ger. interest- 4005,38 Opgenomen gelden - 81761,97® Onkosten- Gezamenlijk bedrag 188740,43 UITGAVEN Reservefonds- 216,43 Terugbetaalde aandeelen. - 69,33 Vei leende voorschotten -158630,25 Terugbetaalde interessen. - 333,80® Terugbetaalde opgenomen gelden- 28722,14 Interessen van opgenomen gelden- 195,18 Onkosten- 108,85 Gezamenlijk bedrag -188276,68® Kas-saldo f 463,74® Aldus conform de kasboeken opgemaakt den 7 Augustus 1887. Het bestuur. GOES: Ondertrouwd Geboren en Over leden Geene. Getrouwd Jakob Loggers 21 j. jm met Wilhelmma Duvekot 22 j. jd Adriaan van der Sluis 29 j. van Brouwershaven wed. van N. F. van der Haven met Elizabeth Maria Margaret ha de Meulemeester 29 j. wede. van Jan Nouse. MIDDELBURG. Ondertrouwd W. Ver meulen wed. 30 j. met |J. C. Koenegras jd. 25 j. Getrouwd C. Hondsmerk jm, 28 j. met J. van Delft jd. 26 j. I. Kooperberg jm. 40 j. met B. Boasson jd. 28 j. Bevallen R. van Leeuwen jgeb. Whittaker z. M. P. Boel geb. Wierks z. J. C. Flipse geb. Esteve d. A. M. Bos geb. de Rui ter d. A. W. Holm geb. Dormaar z. OverledenJ. F. van der Roost 18 m. z. J. F. Scheer 3® m. d. Levenloos: Eene dochter van J. J. Geld hof en C. J. Claassen. GRIJPSKERKE over de maand Juli 1887. Ondertrouwd Getrouwd en Overleden Geene. BevallenJ. Pouwer geb. Bostelaar d. K. L. Franke geb. de Wijze d. Goes, den 9 Aug. 1887. Van den nieuwen oogst was Koolzaad het meest aangevoerd en werd veel verkocht, doch slechts enkele partijtjes voor de hoogste noteering. Naar Rogge en Winter Gerst was veel vraag, zoodat het weinige dat ter markt was, goed opruimde. Jarige Tarwe f 7,50 a f7,80 Nieuwe Tarwe fafN.Rogge f5,10 a f5,30 Winter Gerst f4,40 a f4,60 Zomer Gerst f0,a tO,Haverf2,75af2,90 Bruine Boonen f afPaardenboonen f0,a f 0,Koolzaad f8,50 a f8,70 Kookerwten 18,a f8.50. Boter i 0,80 a f 0,Eieren f 0,72® a f 0.80. Middelburg, 11 Augustus '87. Door de vele bezigheden met het snijden en het binnenhalen van den oogst, was de aanvoer heden zeer onbeduidend, en bestond bijna alleen uit Koolzaad, waarvan eene ruime aanbieding was, en waarvoor eene goede vraag bestond, zoodat die aan plaat selijke olieslagerijen en voor verzending ge heel opruimde, aan prijzen van f8.75 tot f8.80, de kwaliteit is kraakdroog. Tarwe moest niettegenstaande den matigen aanvoer, door zeer weinig vraag 15 ets. lager worden afgegeven, hoogstens f S. was voor puike kwaliteit te bedingen. Van nieuwe Rogge was een monstertje ter markt van uitnemend puike kwaliteit, dat a f5,50 is gekocht. Van Gerst, Erwten en Boonen werd nfets geveild. Boter f0.72®, f0,75 en f 0,77® de 5 ons. Eieren f 3.40 per 100 stuks. VL1SS1NGEN 5 Aug. 1887. Boter 77® a 82® cent per 5 ons. Eieren f3.40. OOSTBURG, 10 Augustus 1887. Tarwe f7.55 a 8.25 W. Gerst f 5,-a f5,50. Z. Gerst f 4,50 a 5, Rogge f 5, a f5,75. Erwten f6,25 a f6,50. Kookerwten 0,00 f0,00. Haver f5,75 a f6,23 p. 100 kilo. Boonen f5,50 a f6,00 per. H. L. Koolzaad f8.75 per 100 Kilo, Maandag 15 Augustus. Kapelle, 6 uur, bij Marcusse, door Not. Liebert en PilaarAppels en Peren, wassende in boomgaarden onder Schore, Kapelle, Goes, Kloetinge, Hoedekenskerke en Wilhelmina- polder. Dinsdag 16 Augustus. Goes, half 1 door Not- Mulock Houwer, aan 't station bij wed. Rijk5 goede Werk paarden en 13 Mestputloopers. Woensdag 17 Augustus. Middelburg, Notarishuis: Meubelen,Krui deniers-, Vischwaren, Sigaren enz., en Donderdag voor den stal in de Kuiperspoort een Paard, een Hit, Rijtuigen, Stalgereed schappen, enz. Kortgeue, door Not. Roelof 9 uur voor M. v. d. Berge op het Kaaihoefje5Werk- p arden, 3 Jonge, 1 Hengstveulen, 1 Hengst veulen, 13 stuks Hoornvee, Pluimgedierte, Bouw- en Melkgereedschap, Hooi enz. Geen gelegenheid tot stalling. Vrijdag 19 Augustus. Ylissingen, 7 uur 's avonds, in «de Oude Vriendschap» door Notaris de Wolff: een Huis en Erf bij den Badhuisweg sectie A 573. Bewoner G. Albregts. Maandag 22 Augustus. Kloetinge, 2 uur, in de herberg door Not. Houwer voor M. BurgerApi els en Peren in diverse boomgaarden te Kloetinge. Dinsdag 23 Augustus. Goes, 7 uur, in de «Prins v. Oranje, Not. Mulock Houwer, ten verzoeke van de erf, enamen wijlen dhr. Mulder en vrouw: go. een Woonhuis en Erfpachtsrecht, L. P. 1. d. Spi gelstraat E 128g., bewoner v. Melle. vo. Idem E 128g., bewoner de Groot 3o. een Woonhuis, Korte Vorststraat 103, bewoner Visser. Goes, «Slot Ostende», 6 uur *savonds: Appels en Peren in boomgaarden in Goes en Kloetinge. Informatiën de heer Ptlle. Ylissiugen, 10 uur. door Notaris de Wolff aan het verkochte huis bij den Badhuisweg Timmerhout, Schragen, Kruiwagen, Gereed schap, Kippen, Meubelen. Donderdag 25 Augustus. Baarland, 2 uur door Not. v. d. Kloes in de herberg Mullié: lo. voor Ambachts- heeren van Baarland en OudelamieOpper- vruchten in boomgaarden, Kaaistraat en Grindweg. 2o. voor hh. Emanuel en Bannet: Oppervrnchten in Brikshoofd. 3o. voor L. en J. de Jonge: Oppervruchten in de boomgaarden in Kolenwiegenhoek, voorsten en achtersten boomgaard van Drabbe en Brikshoofd. Maandag 29 Augustus. Ierseke, 2 uur in herberg Ilarthoorn door Not. De Ronde Bresser- Woonhuis en Erf, eigenaar Adr. Scheele Kadaster Sectie G 1457. Groot 33 centiaren. Woensdag 31 Augustus. Goes (verpachting) in het «Slot Ostende» voor het Burgert Armbestuur, door Not. Pilaar, voor 7 jaren: 23 perceelen Bouw en Weiland, in Nisse, en voor 6 jaren: 1 perceel Weiland, in 's Heer Abtskerke. Informatiën te bekomen bij den Secretaris- Penningmeester den heer E. van den Bosch en den Notaris. IERSEKE. 12 Aug. Veel aanbod. Handel slap. Verkocht jarig goed f2. Uit de ziften fl. In de hoop dat de leden van den Raad, die zich in zake de saldo's der Wisselbank nog niet hebben verklaard of daaromtrent nog geene onwrikbare overtuiging mochten zijn toegedaan, bij eene nadere behandeling wellicht aanleiding zullen kunnen vinden tot eenige welwillendheid waardoor mij de uit voering van mijn mandaat zooals dit door mij wordt opgevat, zal worden mogelijk gemaakt, wil ik Uwe mijns ondanks op mij uitgebrachte keuze, na rijp beraad, aan vaarden en heb ik aan Heeren Burgemeester en Wethouders kennis gegevendat ik de benoeming tot lid van den Raad der Ge meente Middelburg aanneem. U hiervan mededeeling doende, zeg ikU dank voor het vertrouwen, mij op nieuw be toond terwijl ik mijne erkentelijkheid betuig voor sommiger vriendelijken aandrang en veler gewaardeerde blijken van belangstelling, waarmede ik zoo vóór als na den afloop der verkiezing vereerd geworden ben. J. H. SNIJDERS. Genève, 8 Augustus 1887.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1887 | | pagina 3