Burgerlijke Stand. Marktberichten Veemarkt. BEURSTIJDINGEN. Overzicht van Verkoopingen. ADVERTKNT1EN Uit Vlissingen schrijft men aan de Middelb. Crt. Met de mailboot Prins Hendrik kwamen heden morgen alhier aan 7 Oosterlingen, in nationaal kostuum, op reis van Londen naar Berlijn. Het was [zegt men, een vorst uit Achter-Indië met zijn gevolgeen En- gelschman vergezelde hen als tolk. Hun eten maakten zij eigenhandig op een mee gebracht kooktoestel in den tuin bij het havenstation gereed, en het was eigenaardig te zien hoe die lieden in een kring gehurkt op den grond zatenook in den coupé zaten zij in dezelfde houding op de banken. Het water uit glazen te drinken versmaadden zij, zij dronken het direct uit de pomp. Ierseke. Wegens gebrek aan deelneming zal de zwemwedstrijd niet doorgaan. De boogschutterij St. Sebastiaan, te Ierseke, is al meer dan 21 eeuw oud. Be halve in dien eerbiedwaardigen ouderdom, verheugt zij zich in eenig grondbezit, het welk meestal in ertpacht is uitgegeven, en voorts in het bezit van eene menigte schil den, medailles en andere eereblijken. Deze allen zijn nu in een kast in een herberg opgehangen en voortaan voor ieder te be zichtigen. Het oudste schild dagteekent van 1624 In het bijzonder trekken de aandacht een paar fraaie bekers, waarvoor, eenige jaren geleden, 50 geboden werd. VI. C. Door den dijkraad van den cal. polder Burgh en Westland is het weghalen van mosselzaad, onder nadere goedkeuring, ge gund aan P. Landegent te Burgh. M.C. Niet alleen Terneuzen, maar ook 's Hecrenhoek heeft een raadslid, dat zijn 25- jarig jubilé als zoodanig kan vieren. Het is de heer P. C. de Jonge, die dezer dagen als raadslid werd herkozen. Twee der hoofdprijzen in de Haarlem- sche paardenverloting zijn weer te Zierikzee gevallen.Of de bekende winner van paarden de gelukkige is, vermeldt de Z. N. er niet bij. Ook te Borne sloeg de bliksem giste renmiddag in den dorpstoren, zonder brand te veroorzaken. De toren had geen blik semafleider. Niet alleen de Amsterdamsche werk lieden of de mijnwerkers van Charleroi, maar ook de anders zoo rustige boeren kunnen leven schoppen. Dit werd dezer dagen de rentmeester van het huis Berg te Didam gewaar, toen hij opneming wilde laten doen van de tot de Kleefsche tienden behoorende landerijen. Het boerenvolkje kwam in verzet en jouwde het met het werk belaste personeel uit, door 't zingen van oproerige deuntjes, die zeker niet van hun goeden smaak getuigden. Zaterdagmiddag woedde boven de ge meente Huiten een hevig onweder, waarbij de bliksemafleider van het telegraafkantoor smolt. De bliksem verdween in den tuin van den directeur in den grond een oogen- blik zag men een vuurbol, gepaard met een hevigen slag. t— Als een teeken van achteruitgang van den landbouw kan dienen, dat bij een te Zutfen gehouden verpachting van een boe renerf, toebehoorende aan het Oude en Nieuwe Gasthuis aldaar, geen enkele in schrijving is ingekomen. Vrijdagavond omstreeks acht uur kon men op Scheveningen gedurende 10 minu ten getuige zijn van een, vooral in onze streken uiterst zeldzaam voorkomend natuur- vercshijnsel, nl. een fata morgana of lucht spiegeling. Boven de zee, eenigszins recht voor hen, die op het terras stonden, zag men n.l. tegen den hemel een fraai heuvel achtig landschap afgeteekend, waarin men duidelijk een fabriek met twee schoorstee- nen, een groot en verschillende kleinere huizen herkende. Eenige te Deutichem en omliggende plaatsen wonende klompenmakers hebben een vakvereeniging opgericht, en besloten zich tot de Tweede Kamer te wenden, met het verzoek, dat invoerrecht worde geheven van klompen. Zooals de lezers weten, bracht laatst een jonge juffrouw uit Zwolle bij Dalfsen het remtoestel van den waggon, waarin zij reisde, in werking en den trein daardoor tot staan, daar zij een hoed, die haar was afgewaaid, gaarne wilde terug hebben. Te dier zake is zij thans door het kantonge recht veroordeeld tot f 10 boete of 10 da gen hechtenis. Door de politie te Delft is proces-ver- baal opgemaakt tegen twee vrouwen, die een gouden medaillon en dito halsketting op de openbare straat aldaar gevonden en den volgenden dag te den Haag in een goudsmidswinkel hadden te gelde gemaakt. De ketting en de medaillon zijn door de Delftsche politie in beslaggenomen. Te Reuver zijn Vrijdag 3 hectairen gemeente-bosschen afgebrand. Alles was geassureerd. Een Itdliaansche dame, die te Amster dam logeerde, is door de pokken aangetast geworden en onverwijld naar eene parti culiere woning getransporteeerd. Een treurig ongeluk trof Zaterdag een geëmployeerde van de Haagsche Tramweg- Maatschappij. Bij een proefrit door een der machines gemaakt op de nieuwe stoomtram- lijnDelft— die gisteren geopend werd had een baas-wegwerker, die op de machine mee reed, het ongeluk zijn hoofd te ver vooruit te steken, zoodat dit met een boom in bot sing kwam. Zwaar gekwetst werd de man opgenomen en kort daarna is hij overleden. Hij laat te Maassluis, waar hij woonde een vrouw en negen kinderen na. Gisteren arriveerde te Amsterdam met de Conrad een militair uit Indië. Drieja ren geleden was hij vervallen verklaard van den militaren dienst wegens eene veroor deeling; onder een valschen naam had hij echter weêr dienst genomen. In Indië aan gekomen, werd hij door zijne vroegere krijgs makkers herkend en aangeklaagd. Dit had tengevolge, dat hij naar Amsterdam terug gebracht werd en daar in de gevangenis eens over zijn leven zal kunnen nadenken. Op het schip toch poogde hij nog een officier met een mes te vermoorden. Och, dat hij aan den voet van Calvarie's heuvel eens leerde vergiffenis te zoeken voor zijne zonden! De Arnst. verzekert thans dat, indien dr. Mezger de hem aangeboden betrekking te Wiesbaden aanneemt, het gevolg daarvan zal zijn, dat hij Amsterdam voorgoed zal verlaten. Men deelt aan het Dagblad mede, dat l et bezoek door Prins Albert van Prui sen. Maandag aan den kon. grafkelder te Delft gebracht, in verband staat met plannen, welke Z. K. H. verwezenlijkt zou wenschen te zien om het stoffelijk overblijfsel van wijlen zijne moeder, Prinses Marianne der Neder landen, in Duitschland overledenen ter aarde besteld, naar Delit te doen overbrengen. De Köln. Zeit. bevatte Zaterdag het volgende telegram uit Berlijn: »De onrust barende (berichten over den toestand van den Koning der Nederlanden bevestigen zich. Ofschoon er geen onmiddellijk levensgevaar bestaat, moet men zich toch, den leeftijd van den zieken vorst in aanmerking geno men, op een onverwachts ongunstigen keer voorbereid houden. De Koning heeft slechts een dochter, de 7jarige Prinses Wilhelmina, erfgename van de Nederlandsche Kroon. In het Groother togdom Luxemburg, waar de Salische wet geldt, is zij daarentegen niet tot de troon opvolging gerechtigd. Het Groothertogdom valt na den dood des Konings, aan den voor- maligen hertog van Nassau ten deel, wiens erfrecht aan geen twijfel onderhevig is.» Door een heer te Luik is tegen een familie te Maastricht een eisch ingesteld tot betaling van 10.000 fr., ter vergoeding van schade en kosten, veroorzaakt door het verbreken van huwelijksbeloften. De afge wezen minnaar brengt o. a. in rekening zqn reiskosten van Luik naar Maastricht, zoomede den verzuimden tijd bij de be zoeken, die hij aan zijn verloofde heeft ge bracht ■aittfiTniiwi/OTn 11 ui i ■rwirifflV^JrnriTrTifiiitaitinivTtgB Van 29 Juli 1 Augustus 1887. GOES. Ondertrouwd te Amsterdam Abraham Paulus Johannes Overdijk 29 j. jm. van Amsterdam met Adriana Heijnsdijk 22 j. jd. van Goes. Getrouwd en OverledenGeene. GeborenAbraham Izaak Jakob z, van Pieter Wessel en Jacoba Wissekerke. Van 29 Juli 1 Augustus 1887. MIDDELBURGOndertrouwd A. W. Ver- heiiden jm. 29 j. met A. Landskroon Schou ten jd. 19 j- Getrouwd: A. Schut jm. 24 j.metJ. C. Steketee jd. 18 j. Bevallen J. A. M. Melker geb, Good d. J. L. Schouten geb. Hart z. Z. van Schaik geb. Brasser d. M. van Bra- kel geb. Broers z. OverledenJ. Deijbel 25 j. man van L. van der Wielen. Rotterdam, 4 Augustus 1887. Aanvoer klein, stemming flauw. Rogge 20 cent lager. Buitenlandsche granen flauw. Meel stil. Nieuwe Tarwe (Beste) f Nieuwe Tarwe (Mindere) - Rogge- Nieuwe Win ter gerst - Nieuwe Haver. 2, Paardenboonen. .- 5,00 Duivenboonen .- 7,00 Erwten- 5,75 Kook Erwten .- 6,70 Bruine Boonen .- 9,75 Witte - 6,50 Kanariezaad. .- 8,25 Karweizaad .-14,50 Hennepzaad .- 5,50 Lijnzaad N. Koolzaad (Zeeuwsch)- 8,50 Nieuwe Schokkers 3,40 5,60 7,75 6,00 7,75 -11.50 - 7,75 - 9,50 -15,00 - 6,50 - 8',80 Nieuwe Zomergerst - Chevallier. - 8,00 Ai 7,50 - 4,60 - 3,50 - 3,50 - 4,25 f 8,60 8,00 5,50 4,40 4,50 4,75 Rotterdam, 1 Augustus. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 0 Paarden, 0 Veulen, 88 Runderen, 101 Kalveren, 1655 Schapen of Lammeren. 701 Varkens, 0 Biggen en 0 Bokken. De prijzen waren als volgt: Runderen (vette) lste qual. 66 cent. 2e qual. 62, 3e qual. 58 cent. Kalveren lste qual. 825 c., 2e qual. 70 cent. Schapen lste qual. 55 c.,2e qual. 50 e., alles per kilo; Varkens lste qual. 19 a c.2e qual, 18 a c., 3e qual 17 c. Licht soort 18 a 19 c. per Va kilo. VLAS. Rotterdam, 1 Augustus '87. Er was heden aangevoerd 1768 steen., Geen handel. AARDAPPELEN. •piieuwe Westlandsche Zandaardappelen f 4,a f 4.40 nieuwe Kleiaardappelen f 3. a f3.40, id. Muisjes f3.30 a f4.00. nieuwe Kralenf'3.40 a f 3.60. Brielsche Witte f3. a f3.25.Tamelijk aanvoer en vraag. AMSTERDAM, 29 Juli 1887. Ned. Cert. W. Schuld 744 dito dito 8 884 dito dito H 98j dito dito recepisBen Si 99A Italië 1862-81 5 92* Oost. Obl. pap. Mei-Nov. 5 64J dito in zilv. Jan.-Juli 5 66J Portugal Obl. Buit. 1853-84 3 56* Rusl. Hope Co. 1798-1818 5 IOI4 Rusl. Certif. 6e Serie '55 5 83 Obl. Lg, 1864 f 1000 99*. dito 1866 f 1000 5 994 dito 1872 5 92JJ dito 1873 5 93; dito 1860 4J 924 dito 1875 4J 871 dito 1867-69 4 81J Spanje Buitenl. Perp. Schuld 62; Turk. alg. Scb. Geconv, Serie D 5 144 Mexico 1864 3 14 Brazilië Obl. Londen 1865 5 Aand. Ned. Bank Aand Nederl. Handelsm. resc. 5 106* dito Ned. Ind. Handelsbank 42J Aand. Duitsche Rijksb. Aand. Maxwel Incomebonds 234 Aand. Holl. IJz. Spoor Aand. M. t. Expi. v. St. Sp. Obl. Ned. Centr. Sp. gest. 72* Aand. Ned. Ind. Spoorweg. Aand. N. R. Sp.-M. rolgef. 894* dito Theiss Spoorw. 101 Obl. Z, Ital. Spoorw. 3 6i; Aand. Warschan-Weenen 5 76J Aand. Gr. Russ. Sp.-M, 5 114; dito Balt. Spoorw, 3 55| Obl. Charkow Azow 100 p. st. 5 93* Obl. Jelez. Griasi 984 Obl. Kursk Charkow f1000 974 Kursk Charkow Azow 100 p. st. Obl. Losawo Sewastopol 824 Aand Morschonsk-Sysran 31# Obl. Moscow-Jaroslaw 5 Obl Orel Vitebak 5 94J Obl Poti Tiflis a f 1000 Aand. Riaschk-Wiasma 29 Buffalo Gestorte Aand. preferred 19 Aand. Central Pacific 274 Chicago Atlantic 6 Cert. Denver Rio Grande (Gest.) 27 5 St. Louis en S. Prancisco le Pref. Aand Miss. Kansas Texas 27 J Aand. St. Paul Manitoba Aand. Stad Amsterdam 8 109 Theissloten 4 984 Oostenr. Loten 1864 Russische dito 1864 5 1854 AFLOOP AANBESTEDINGEN EN VERKOOPINGEN. Vrijdagavond is te Vlissingen, ten over staan van den notaris Th. van Uije Pieterse, publiek verkochteen huis en erf, B 3. Kooper de heer J. J. Parras voor f2050. Woensdag 3 Augustus. Borsele, 9 uur, door Notaris v. d. Kloes in de herberg van wed. Rottiereen Woon huis met Tuin in de kom van het dorp, 12 Arenen eenige perceelen Bouw- en Weiland in Borsele en Ovezand, te zamen 6,2390 H. A. Wissenkerke, 9 uur op de hofstede «de Honge Hoeve» door den W.E.G. heer Vader van 's Gravenpolder, ten overstaan van Not. Roelof: 11 Paarden en 1 Veulen, 26 stuks best Hoornvee, Varkens. Mestputloopers, Hoenders, Pauwen, Huifwagen, Menwagens, Ploegen, Eggen, Bouw- en Melkgereedschap, Huisraad, Veeren bedden. Veere, verpachtingdoor Not. Verhulst en getuigen 10 uur, voor het Kroondomein de Domaniale Tienden, gelegen onder Veere, Kleverskerke, Brigdamme, St. Laurens, Ga- pinge, Serooskerke, Vrouwepolder, Oostka- pelle, Grijpskerke, Aagtekerke, Domburg en Middelburgs Ambachten. Donderdag 4 Augustus. Borsele door Not. v. d. Kloes, ten huize van wijlen dhr. Smit 10 uurMeubelen als: Kabinet, Chifonnière. Bureau, antieke Kast, Penantkastje, Tafels, Stoelen, Kachels, Hang klok, Spiegels, Ledikant, Bedden, Vloerklee- den, Matten, Glas-, Koper-, Blik- en Aarde werk, Ladders, Tuingereedschappen. Kortgene, half 11 in de Stadswijnkelder, door Notaris Roelof: lo. een Hofstede «het Kaaihoefje», bestaande in Woonhuis, Schuur en Wagenhuis sectie F1023,1024 en 1025. Met goedvinden kan volgen 28 H. Bouwland met Schorren en Dijken en Weilanden. En om 4 uurVruchten te velde in 41 perceelen. Eigenaar M. v. d. Berge. Inlichtingen de heeren Fransen v. d. Putte te Goes. Vrijdag 5 Augustus. Ovezunde herberg wed. van 't Westende 9 uur eenige perceelen Bouw- en Weiland. Groot 14,45,28 H., door Not. v. d. Kloes, in Nisse, 's Heer Abtskerke, Heinkenszand, Driewegen, en Ellewoutsdijk. Vlissingen verpachting10 uur door Not. Loeff en getuigen voor Kroondomein de Domaniale Tienden, onder Koudekerke, Big- gekerke, Meliskerke, West Kapelle. Zoute- lande, Ritthem, O. en W. Souburg, Battin- ge, Middelburgs Ambachten. Die nog vori ge pachten schuldig zijn en die geen blijken van gegoedheid geven, kunnen niet pach- ain. 10 opcenten dadeljjk voldoen. Woensdag 10 Augustus. Goes, 10 uur, in «de Prins van Oranje» een VendutieKozijnen, Deuren, Ramen, Tafel**, Stoelen, Canapé, Linnenkasten, Ka binetten, Spiegels, Schilderijen, Bedden. Ka chels, Mangel, Trapnaaimachine, Lampen, Koper-, Tin-, Ijzer-, Glas- en Aardewerk, Kozqnen, Deuren, Ramen, Kolders, Balken, Planken, Brandheut. En om 2 uur: 1 Muildier met Harnas- sement. Tilbury, Tentwagentje, 1 Zadel, Haverkist, 1 Heiboom. Kijkdag Dinsdag 9 Augustus. Zindelijke goederen kan men bijbrengen. Opgave aan Notaris De Vos te Middelburg en A. Schrij ver Goes. Goes, 10 uur aan de Gasfabriek, door dhr. P. I 'ronkers30 voer Puinvoorts Battings, Ribhout, nieuwe Deelen, 23 Dorschvloerdeelen, Steigerdeelen, Watergo- ten van koebakken, Kolders, Schuierdeelen en sehuierwagens, Hekkens, 5000 roode Dakpannen nieuwe Steen, 1 Waterpomp met looden Slang, Brandhout, 4 Stoelen enz. Informatiën dhr. Pelle. Donderdag 11 Augustus. Middelburg, 7 uur, in de «Vergenoeging» door Notaris Verhulst: lo een huis en Erve, zijnde koffiehuis met groote zaal, Zandstraat Q 222. 2o. een Dito, Spanjaardstraat F 78, 3o. Een Dito, buiten de Dampoort T 44. 4o. Een Dito met Tuin, Segeerssingel V 30. 5o. Een Dito, Nederstraat 191. 6o. Een Dito, Rotterdamsche kade O 249: Vrijdag 12 Augustus. Vlissingen. 10 uur, door Notaris de Wolff, in het Café International bij mej. PotMeu belen, enz. Violoncel, Seraphine Orgel, Koper-, Tin-, Glas- en Aardewerk, Boeken. «f| Veertigjarige Echtvereeniging van 'I PIETER DE VOOGD li" en jïi I MARGARETHA SINKE. Serooskerke, (W.) 3 Augustus 1887. Hunne dankbare dochter en behuwdzoon.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1887 | | pagina 3