1 -ii Landbouw, enz Marktberichten. Oesterbeurs. Burgerlijke Stand. Overzicht van Verkoopingen. ■i - Te Arnhem is een timmerman die half slapend opstond, waarschijnlijk om te gaan drinken, van de trap gevallen en op de plaats dood gebleven. De «Volksvriend,» uitgegeven door de «Ned. Vereeniging tot afschaffing van ster ken drank,» verscheen gister in rouwrand ten gevolge van het overlijden van jhr. De Jon ;e, den voorzitter van genoemde Vereeniging. Het hoofdbestuur zal 25 dezer bijeenko men om beschikkingen te nemen voor den geregeldeh gang der zaken van de Vereeni ging gevorderd. Te Ootmarsum was een jufrouw bezig met het inmaken van erwten en had, omdat het water nog niet goed kookte, de dichtgesoldeerde bussen op het fornuis ge zet, terwijl zij even naar liet water keek, ontplofte met een geweldigen knal een der bussen, waarbij zij zich zoo deerlijk brandde dat zij niets kon zien. Op een examen voor onderwijzeres! Examinator. Indien ik zeg: «desultan legt op een divan welke taalfout maak ik dan Zij. Geen fout. Examin. Denk eens goed. Ik herhaal nog eens: «de sultan legt op een divan.» Zij. U maakt dan geen fout. Examin.Schrijf het eens. Misschien ver staat u mij verkeerd. Zij [schrjjft,] «Desultan legt op een dief aan». Te Minneapolis (Amerika) is een dei- grootste graanpakhuizen afgebrand. De vernietigde voorraad tarwe bedraagt 500,000 bushels. Het Servische koningspaar is overeen gekomen dat de koningin zich voor een geruimen in Dnitschland, waarschijnlijk te Stuttgart, metterwoon zal vestigen. St-Tomas (W. Afrika) Stanley is in een gevecht tegen de inboorlingen van wie hij levensmiddelen wer.schte te ontvangen, gedood. (IV. R. C.) In de nabijheid van^St. Thomas aan het Ontariomeer (Amerika) heeft een groot spoorwegongeluk plaats gehad. Een plezier- trein is met een goederentrein in botsing gekomen. Beide treinen zijn vernield. De goederentrein was met met petroleum ge laden die onmiddellijk in brand vloogde vlammen werden aan de waggons van den pleziertrein meegedeeld. Verscheidene pas sagiers werden verbrand of gewond. Nu reeds telde men 20 dooden en 40 ge kwetsten. - De russische generaal Katkoff is doo- ielijk ziek. Daar is geen hoop op herstel meer. Achttien Fransche zijdewevers die .i. dezer dagen als landverhuizers te Kew-York a|ijaankwamen en daar werk zouden krijgen, "werden niet toegelaten. Zij moesten naar Frankrijk terug, daar men deze overeen komst strijdig met de Amerikaansche wet achtte. Er is in Brazilië een hennepplantage waar men ('t klinkt ongeloofelijk) apen ge dresseerd heeft bij 't inzamelen van den oogst en 't gereedmaken voor den ver koop. De dieren werken thans vlijtig me de en doen hun werk vlugger dan de negers. Een heer uit New-York heeft dezer dagen een ervaring gehad die ons doet den ken aan de geschiedenis die ds. de Haas uit Haarlemmermeer ons verleden jaar heeft meegedeeld. Genoemde heer werd namelijk per telegram naar huis ontboden, wijl zijn zoon overleden was. Te New-York aange komen bleek hem dat zijn zoon gezond en wel van daar naar de ouderlijke woning was afgereisd. Er was een fout in het telegram geweest. De heer heeft nu de te- tegraafmaatschappij in rechten aangesproken tot uitkeering van 2000 dollars, wegens aandoening van zijn zenuwgestel, tijdver lies en kosten, veroorzaakt door aflevering van een valsch bericht. Gaat het hem nu als dien vader uit Haarlemmermeer die naar Meppel reisde, mede door een vergissing is het telegram, dan krijgt hij eenvoudig niets. Een vrouwelijke burgemeester is on langs te Argonia, in Kanzas gekozen met behulp van de vrouweljjke- kiezers. Zij is de jonge echtgenoote van een advocaat en moeder van vier kinderen. Eene dame te Weenen had haarman verloren en nu kwam haar oudere ongehuwde zuster bij haar inwonen. De weduwe werd krankzinnig en in een gesticht verpleegd,maar na Kerstmis als hersteld ontslagen. Onlangs namen beide zusters, een rijtuig en reden daarmede naar den Donaubij den Khahlen- berg: daar gekomen zonden zij het rijtuig weg. bonden zich aan elkaar vast en lieten zich in de rivier zakken. Een spoorweg- conducteur slaagde er in een der zusters het was de krankzinnige nog levend, hoewel bewusteloos, uit het water te halen, de ander was reeds dood. De geredde sprong toen zij tot zichzelf was teruggekeerd, weer in de rivier, maar werd er weer uitgehaald. Zij zal nu naar het gesticht worden terug gezonden. u!j—MBTyiwifa—acaaaaia— Men schrijtt ons uit Heinkenszand De zeldzame droogte brengt in een en ander veel vertraging te weeg. Onderschei dene arbeiders loopen zonder werk. Wa tergebrek doet zich alom gevoelen. Van de welwillendheid in het afstam van goede waterputten wordt druk gebruik gemaakt. De erven van Jhr. mr. C. van Citters en mr. van der Bilt die elk zoo een put op be paalde uren beschikbaar stellen, maken zich daardoor verdienstelijk. De te velde staande vruchten houden zich boven verwachting goed doch alles smacht naar regen. Hier en daar ligt het koolzaad gesneden, de karweij gedorschen en belooft een tamelijk beschot. De vruchten op zanderige gronden in onze omgeving gezaaid, hebben het hardst ti verduren en zullen weing baten afwerpen indien de regen uitblijft. Zomeraardappelen zijn klein, hoewel de aanslag goed is. Win teraardappelen beginnen op sommige stuk ken lands te sterven, levende van de sappen der knol groeien zij door. Mangels en Sui kerbieten staan goed doch zijn nog heel klein. Het hooi is meestal opgeborgen. Hon- derde voeren heeft de zoogenaamde poel weer uitgeleverd, ofschoon heel wat min der dan verleden jaar. Voor landbouwers die hun dorstend vee zien grazen op de geschroeide en verzengde weiden schreeuwen de om voedsel en water, is het erg. God veihoore het vee, en de mensch wende het tot Hem, «die voor de aarde regen be reidt en het gras doet uitspruiten op de bergen.» AFLOOP AANBESTEDINGEN EN VERKOOPINGEN. Gisterenavond had te lerseke in de herberg van Harlhoorn voor J. Wabeke J.Cz. te Wemeldinge, ten overstaan van Notaris Gallis Merens de verkoop plaats van 80,10 A. bouwland te lerseke in de Karse kad. sect. A 30 en 38 aan G. Schipper voor f 235 per 39,24 off 479,40. 89,90 A. bouwland aldaar kad. sect. A no. 69 aan Ohr. Sonke Jz. voor f380 per 39.24 of f870,20. Alles onver minderd de onkosten. Borssele. De Vruchten, gisteren ten overstaan van den Notaris Pilaar- in don /an Citterspolder, publiek verkocht, brachten de navolgend prijzen op: Tarwe f57 tot f77, Paardenboonen f13 tot f64, Gerst f30 tot f40, Rogge f42, Haver f49, Erwten f55, Klaverhooi f75, alles pergemet zonder de 12'/s pCt. verhooging. Gisteren zijn te Colijnsplaat ten over staan van den notaris Roelof de vaste goederen gekochtBouwland in Oud- Noord-Beveland a 1285 per gemet dooi- J. Breas te Colijnsplaat Het tiendrecht door A. D. Snoep en M. de Regt voor f 507 (ge middelde opbrengst per jaar pl. m. f 70). 4 woonhuizen door M. de Regt voor f851. 2 dito en eene schuur door A. L. Haring man voor f937. Een huis door J. P. van der Weele voor f176. 2 aandeelen in dMeestoof «de Eend ragt» voor f 122. Opbrengst verkooping Veldvruchten op 20 Juli 1887, ten overstaan van den notaris Roelof te KortgeneZomergerst f'59. Erwten f91. Platt boonen f69. Haver f45. Wintergerst f92. Tarwe f99 en Kool zaad f71 per gemet, alles gemiddeld en tiendvrij plus 10 pet. Gapinge. In de herberg van A. van Sorge had heden (Vrijdag) ten overstaan van not. Tak de verkoop plaats van 6 perceelen tiendvrij Bouwland in de gemeente Vrouwe polder aan den Grintweg van Zaodijk naar Gapinge. Perceel 1 en 2 samen 74.80 Aren, voor f935,20. Perceel 3, 4 eii 5 sa men 101,20 Aren voor f1375. Perceel 6 (112,24 A.) voor f1066. En drie perceelen tiendvrij Weiland en Sprink, aaneen Berg weg gemeente Gapinge 7o. (86 23 A.) voor 1808. 8o. (141,39 A.) voor f1226. go. (125,30 A.) voor f 1210. Goes, den 19 Juli 1887. De prijzen waren geheel gelijk de vorige week met nagenoeg geen aanvoer. Jarige Tarwe f—f—Nieuwe Tarwe f7,75 a f8,15 Rogge f5,80 a f6,— Winter Gerst f0—a f0,Zcraer Gerst f0,a 10,Haver f 2,75 a f2,90 Bruine Boonen fa fPaardenboonen f0,a f0,Koofeaad 1a f Groene mesting Erwten 16,25 a f6.40. Boter f0,70 k 10,725. Eieren f0,75 a f0.80. Middelburg, 21 Juli '87. De graanmarkt kenmerkte zich door de zelfde lusteloosheid, ver oorzaakt door gebrek van aanvoer. Voor een enkel partijtje Tarwe werd door hoogstbenoodigden f8. betaald. Rogge, Gerst, Boonen, Erwten en Zaden niet ter markt. Erwten f8.Van nieuw Karweizaad werden enkele partijtjes geveild, waarvoor naar deugd f 14.f 14,50 per 50 kilo is betaald. Boter fl.38 a fl,42 per Kilo. Lieren 13.50 per 100 stuks. VL1SSINGEN 22 Juli 1887. Boter 725 a 65 cent per 5 ons. OOSTBURG, 20 Juli 1887. Tarwe f7.80 a f 8.50 W. Gerst f5,- k 15,50. Z. Gerst f4,50 a f5, Rogge f5,50 a f6,00. Erwten f6,25 a f6,50. Kookerwten 0,00 fü,00. Haver f5,75 a f6,25 p. 100 kilo. Boonen f5,50 a f6,00 per H. L. 1ERSEKE, 22 Juü '87. Veel aanbod. Weinig handel. Verkocht eerste soort f2 de duizend. Van 18 22 Juli 1887. MIDDELBURG. Ondertrouwd J. Koo- perberg jm. 40 j. metB. Boassonjd 28 j. J. A. Julianus wed 62 j. met H. A. van Hees jd 62 j. GetrouwdH. H. G. van de Poel s. 38 j. met G. Timmerman jd. 28 j. A. Pieters wed 45 j. met M. Vermeule jd36j. Bevallen: J. J. Landman geb. Contant z. M. P. Dunnes geb. Beurskensz. E. A. de Rijk geb. de Nooijer z. A. van Maldighem geb. de Lange z. M. Wisse geb. Hekkebus z. J. P. de Kat geb. van Krieken z. Overleden J. E. C. Aelrichs 76 j. wed. van J. Ter Smitte. Van 20 22 Juli 1887. GOES. Ondertrouwd Franciscus Domi- nicus Wierkx 27 j. jm. van Rotterdam met Geertruida Jacoba Wessel 21 j. jd. Ma- rinus Olivier 24 j. jm. en Pieternella Koo- man 20 j. jd. Getrouwd Gerardus Nicolaas Nonnekes 24 j. jm. en Johauna de Windt 24 j.jd. GeborenJacobus Johannes z. v. J. J. van de Wijngaard en J. Pol(j. Pieter Cornelis z. v. D. Labeur en J. Gelok. Klara Emilie d. v. C. Bodman en A. Muller. Wilhelmus z. v. P. .1. Sloover en J. L. van den Berge. Overleden Petrus 21 j. z. v. Henri Loo- beek en Pieternella van de Pas. Anna Maria de Schutter 81 j. geh. met Adam Jan Mulder. CORRESPONDENTIE. Den heer C. Was dit bericht wel Zie no. 97. noodig 1 POLITIE. Aan het Commissariaat van Politie te Goes zijn terug te verkrijgen Een lap grijze broekenstof, een houten lengtemaat, 1/1 meter, gemerkt, J. W. Krug, en een partjjtje Schapenwol. Maandag 25 Juli. Kloetinge, 2 uur door Notaris Muloek Houwer, in de herberg van Akkenaar voor de heeren Burger en Trimpe Burger: Prui men, vroege Appels en Peren in verschillende boomgaarden. En 3,1604 H. Aardappels en Platte Boonen in Wrange,jWerfhoek, Zuid hoek en Rentmee-tersambacht. Kapclle, 7 uur door Notaris Merens in de herberg M-arcusse voor de N. H. kerk lo. 3,2831 H. Tarwe te velde in Zuidhoek in 10 perceelen. 2o. 39,24 A. Rogge in Kruishoek 1 perceel. 3o. Voor het Burger lijk Armbestuur l,2439H.P)atteboonen in 't Vroonland in 5 perceelen, 4o. Voor M. Gelok 1,7096 H. Tarwe in Munnekenhoek. 5o. 35,58 A. Platteboonerr. En verpachten voor 5 jaren het land in Zuidhoek. Zie lo. Middelburg, 3 uur, in het' «Café Ni:uf» aan de Loskade, verpachting; door Not. Tak 3 perceelen Visscherij, gelegen voor de Spiering- en Soelekerkepolder (Noord-Beve land). Voorwaarden tegen 25 cent of 30 cent Iranco thuis van den secretaris dhr. J. A Fokker te Tholen. Ozezande, herberg wed. Rijk door Not. P. Overman, 10 uur: lo. Voor erven Drie- dijk 3,60 H. Tarwe, Paardenboonen en Hooigras, in den Stellepolder onder Oude- lande. 2o. Voor wed. Vermeule: 75 H. Tarwe, in Nieuw Ovezand. Dinsdag 26 Juli. Oud Vosmeer, 9 uur, voor \vr. Breune, door Notaris Wagtho op zijn hofstede in den Van Haaf ten polder: 13 Paarden, 32 stuks Rundvee, 3 Loopvarkens, Bouw-, Melk- en Stalgereedschap. Koopen tot en met f3 contant. Koopers buiten Tolen moeten gegoed zijn. De verkoop van de beesten begint 12 uur. Woensdag 27 Juli. Goes, lOuurop'tSlotOstende: Meubelen enz. Zindelijke Goederen kunnen bijgebracht worden; adres dhr. M. Bartelse. Inl. dhr Pel le. Woensdag 27 Juli. Kondekerke 9 uur door Not. Tak op de hofstede Wed. B. de Rijcke aan den Vlis- siugschen weg. 1 blauwbont Merriepaard oud 15 jaren, 1 bruin Merriepaard oud 15 jaren, 1 blauwbont Merriepaard oud 1 >/2 jaar, 8 baatgevende Melkkoeien, 1 kaltdragende Vaars, 1 vette Vaars, 2 jjl1/2 jarige Vaarzen, 2 jarige Vaarzen, 1 Karnhond, 2 Menwa- gens met toebehooren, 1 Veerwagen, 1 Marktwagen met vaste Kap, 1 Driewielskar, 1 Hondekar, 1 Ploeg, 7 Eggen, enz. Voorts Meubelen en Vruchten te Velde. Donderdag 28 Juli. Hoedekenskcrke, 10 uur door Jac. Jonker en Gons., op de door hem bewoonde hofstede1 bruin Merriepaard 8, 1 bruin Ruinpaard 12 jaar, 4 baatgevende Melk- koeisn, 1 Kalfvaars, 2 tweejarige Runders, 1 Stier, 1 Aanhoudkalf, 1 vet Varken, 1 Hond met Hok en Ketting, 1 Geit, 30 Hoenders en Hanen Kapwagen, 2 Men- wagens (jriewielskar, Rolslee. Sleper, 6 Ladders, Rolblok, Snijmachine, 4 Eggen, Windmolen, Bouw-, Melkers- en Zolderge reedschappen, Mest. Meubelairen als2 Bedden, Kabinet, Bureau, Ladetafel, 2 Klokken, Stoelen, enz. Inform, bij dhr. Pelle, Goes. Vrijdag 29 Juli. Ylisslngen, door Notaris van Uije Pieterse, 7 uur 'sav. in «Maison des Pilotes», een Huis en Erf, Lange Noordstraat B 3. Kijk dag Donderdag. Niemvdorp, aan het Zuidkraaiertveer, 10 uur, een partij Scheepstuig, Afbraak en Materialen, als: 1 Mast, 1 Giek, 1 Boeg spriet, 1 Rol met toebehooren, 2 Zwaarden, 1 Gaffel, Blokken, Touwen, Paardenreep, Zeilen, 2 Ankers 1 met 46 Vaam Ketting en 1 mei 30. Zie Advertentie. Inl. dhr. Pelle te Goes. Vrouwepolder, 10 uur, door Notaris Tak, op de hofstede wed. Louwerse bij de Oranje zon: 1 brpin Ruinpaard 9 j.1 blauw 13j., 3 bruine Merriepaarden 14, 15 en 3j.. 1 zwart Merriepaard 3 j., 1 Veulen, 6 baat gevende Melkkoeien, 2 Kalfvaarzen, 2 twee en een halfjarige Ossen, 3 twee en een halfjarige Vaarzen, 3 anderlialfjarige Vaar zen. 2 anderhalfjarige Ossen, 2 jarige Ossen, 8 Kweekkalvers, 4 Lammers, 2 Geiten, 1 vet Varken, 1 drachtige Zeug, 40 Kippen en 1 Haan, 2 Kalkoenen, 2 Poelepetat r n, 2 Menwagens, Driewi els wagen, Veerwagen, Driewielskar, 3 Ploegen, 8 Eggen, Rolblok- ken, Molbord, Sleepdeuren, Voorsleper, Veld- sleden, Windmolen, Kortmolen, Mangelrasp, Kaashorde, 2 Kiekenrennen, Kruiwagen, Geeselstoei, Slijpsteen, Stampbakken, Spek- standers, Meelkist, Kort- en Langtouwen, Reepen en Blokken, Ladders, Wagenzeil, Steenen. 4000 Wilgen en Doornen Mutsaard, Horden en Staken, Boonstokken, Brandhout, Mest, Kafput, Paardenwant, Gereedschappen, Meubelen en Vruchten te velde. Maandag 1 Augustus. Schore, 7 uur 'sav. door Not. Merens, voor gemachtigde van Joh. de Jonge Cz. in de herberg van Op 'tHof, 1 Bouwhoefje: Woonhuis, Schuur, Erf en Tuin groot 1320cA. 2o. 60 A. Bouwland met Peen en Aardap pels. 3o. 55,5 A. Weiland. En 4o. een Woonhuis, ingericht tot 2 woningen met Schuur en Erf, groot 21 A. Een deel der koopsom kan le hypotheek zijn. Woensdag 3 Augustus. Borsele, 9 uur, door Notaris v. d. Kloes in de herberg van wed. Rottiereen Woon huis met Tuin in de kom van het dorp, 12 Aren; en eenige perceelen Bouw- en Weiland, in Borsele en Ovezand, te zamen 6,2390 H. A. Wissenkerke, 9 uur op de hofstede «de Hooge Hoeve» door den W.E.G. heer Vader van 's Gravenpolder, ten overstaan van Not. Roelof: 11 Paarden en 1 Veulen, 26 stuks best Hoornvee, Varkens. Mestputloopers, Hoenders, Pauwen, Huifwagen, Menwagens, Ploegen, Eggen, Bouw- en Melkgereedschap, Huisraad, Veeren bedden. Yeere, (verpachting) door Not. Verhulst en getuigen 10 uur, voor het Kroondomein de Domaniale Tienden, gelegen onder Veere, Kleverskerke, Brigdamme, St. Latrrens, Ga pinge, Serooskerke, Vrouwepolder, Oostka- pelle, Grijpskerke, Aagtekerke, Domburg en Middelburgs Ambachten,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1887 | | pagina 3