HUISRAAD, WANMOLENS, Openbare Verkooping Meubilaire Goederen INoordbevelancL Ingezonden stukken. Overzicht van Verkopingen. ADVERTENTIES op Donderdag 28 Juli 1887, 0p Woensdag 3 Augustus 1887, Bruine Boonen 9,75 -11.50 Witte - 6,50 - 7,75 Kanariezaad. 8,25 - 9,50 Hennepzaad 5,50 - 6,50 L ij n z a a d- N. Koolzaad (Zeeuwsch)- 8,90 - 9,25 Nieuwe Schokkers - 9,50 -11, Axel, '16 Juli '87. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe f9,75 a f10,25. Rogge f 7,— a f 7,50. Wintergerst f7,75 a f8,25. Zomergerst f 0,— a f 0,Haver f5,f6,—, Erwten 17,a f 7,50. Paardenboonen f 7, a f7,50. Lijnzaad fa fAlles per 100 Kilo. Mijnheer de Redacteur Beleefd maar dringend verzoek ik U het volgende in uw blad plaats te verleenen. De reden waarom ik dat nu eerst doe, is, wijl ik heb willen afwachten, of een ander soms uw aandacht vestigen zou, op hetgeen ik vermelden gaNu dat niet gebeurd is, zie ik er mij toe gedrongen. Vandaar de volgende mededeeling In het begin der vorige week stierven hier twee ingezetenen, van wie een der ge meente veel dienst bewezen had. Het plot seling sterven van dien eenen maakte op velen een diepen indruk. Ik voor mij hoopte dat deze blijvend zijn zou, opdat hij ^velen ten zegeu mocht worden. Doch, wat gebeurt? Den avond voor de ter aarde bestelling dier beide lijken werd door het muziek gezelschap der liberalen (dit ter onderschei ding van 't muziek-korps der orthodoxen) in de onmiddellijke nabijheid dier gestorve nen, op de openbare straat, ongeveer een half uur lang, met tusschenpoozen feest muziek gespeeld ter eere van ds. Krols 25 jarig predikantschap. Mijnheer de Redacteur! ik vraag u,mag zulk een schandaal zonder protest, van wien dan ook, vergeten worden? Wat te denken van een predikant, die zulks een half uur lang toelaatdie dat had moeten keeren, ja, die dat had kunnen voorkomen, wijl hij van te voren met het plan der genoemde muziek-vereeniging bekend was Wat te denken van dien heer, waar hij den vol genden dag beide lijken gralwaarts bege leidde, en ineen toespraak de overledenen herdacht Zou 't soms met de beginselen van 's hee- ren Krols richting strooken Een persoon lijke misstap kan het moeilijk geweest zijn wijl vier andere predikanten van gelijke richting daarmee door hunne tegenwoordig heid hunne instemming betoonden. Te veronderstellen, dat die vier heeren van beide sterfgevallen niets geweten hebben, zou ongerijmd zijn, wijl het eene sterfgeval 2 deuren verder had plaats gehad en de ge sloten blinden zulks dus ontwijfelbaar als van zelf aanduidden, en het andere zoo plotseling geweest was, dat bet geheele dorp ervan ontzet was. En wijl 3o in een dorp zulke voorvallen een ieder bekend zijn hetzij hij ingezetene of vreemdeling is, daar ze door ieder besproken worden. Ten tweede. Wat te denken van hel bestuur dier vereeniging, waarin een Nota- ri", een hoofd-onderwijzer, een der dorps- doctoren met andere leden zitting hebben De vraag moet mij van de lippen gaat dit buiten de beginselen dier heeren om En zoo niet, wat logisch moet toegestemd worden, teekent het die beginselen dan niet? Voor zoover ik vernam, verhief slechts één lid zijn stem daartegen. Hulde dien man Hij was op dat oogenblik de edelste van allen En ten derde. Wat te denken van een gezelschap jongelingen, die zich tot zoo iets leenen, tot zoo iets verlagen Gaat ons dorp in dezulken niet een treu rige toekomst tegemoet Mijn geheele ziel komt tegen de gepleegde onmenschelijkheid op, gepleegd tegen twee gestorven ingezetenen. Is dat een man eeren, die meer dan 40 jaar de gemeente gediend heeft? En moest niet alle feestmuziek zwijgen bij den ernst van den dood Zou de heer Krol of een der andere bestuursleden wenschen, dat bij den dood hunner vrouwen zulke muziek werd aangeheven? Waarom dan anderen zoo diep gekrenkt f Ik eindig, mijnheer, de Redacteur, hopen, de, dat dergelijke tooneelen van onmensche. lijkheid niet meer voorkomen. U bij voorbaat voor de opneming dan kende, noem ik mij Juli '86. D. FREGERES, Luth. pred. te Groede.(l) (1) Wegens plaatsgebrek steeds blijven liggen. Mijnheer de Redacteur Vergun mij een plaatsje in uw veel ge lezen blad, aan 't adres van de Middelb. Crt. en andere liberale bladen omtrent de aanmerking op de advertentie van het overlijden van mijne geliefde Moeder Mejuffr. Wed. K. Mnlder. Deze vraag wil ik de Redacteurs van de Middelb Crt. en van de andere liberale bladen doen, of zij ook waarlijk en voor zich zei ven en voor hunne geliefde betrekkingen eenmaal zullen kun nen getuigen: Hij of Zij zijn heengegaan naar het vaderhuis met zijn vele woningen waar alle tranen van de oogen zullen wor den afgewischt en waar geen inwoner meer zal zeggen «ik ben ziek 1» Dit wenscht van harte zich zeiven, dezen Redacteurs; en ieder zijner medereizigers naar de eeuwigheid. Goes, 16 Juli '87 J. MULDER, Korte Kerkstraat. Mijnheer de Redacteur! In «de Zeeuw» van jl. Zaterdag komt een bericht voor waarin niets meer, maar ook niets minder wordt beweerd als zou Kolijnsplaat worden begiftigd met een mo dern dominé. Hoe u daar aan komt is mij ten eenenmale onbegrijpelijk en geluk kig zal die ramp ons niet overkomen. Ds. Meloen, die eerlang tot ons komt, is een geloovig predikant, zelfs meer gereformeerd dan ethisch; terwijl uit een, door mij van hem ontvangen schrijven blijkt, dat hij eerst na veel strijd heeft kunnen besluiten ons beroep aan te nemen, en niets liever wenscht dan tot eer des Heeren en tot heil der gemeente, in ons midden werkzaam te zijn. Heilbiddend C. J. HU VERS. Het spijt ons zeer ons vergist te hebben. Niet dat wij Kolijnsplaat gaarne met een modern predikant begiftigd zagen, maar wijl wij niet gaarne, ook ondanks onszelven, een onwaarheid helpen verbreiden. Wij meenden dat ds. M. modern was, wij her roepen thans die meening. Red. CORRESPONDENTIE HH. correspondenten wordt verzocht Woensdag zoo tijdig mogelijk nauwkeurig den uitslag der gemeenteraadsverkiezingen aan het bureau te Goes op te zenden; op dat alles in het nummer van Woensdag kunne opgenomen worden. AFLOOP AANBESTEDINGEN EN VERKOOPINGEN. VLISSINGEN. Bij de herbesteding der garnizoensvoedingscommissie voor de leve ring van aardappelen is geen enkel inschrijver opgekomen. LAATSTE BERICHTEN. Ellewoutsdijk.Heden (Maand.)werd hier een postduif gevangen. Zij droeg op den rech tervleugel, het stempel van Th. J. de Riokke met twee visschen, en op den linkervleu gel 8 Snelle Vlucht Maatschappij Yzendijke, met nog meer onleesbare namen. Dinsdag 19 Juli. Ylissingen door Not. De Wolff 7 uur, 'sav. in «de Oude Vriendschap» een Huis en Erf in de Coosje Buskenstraat A. 131. Roes, in het «Slot Ostende». 6 uur 's av. door dhr. Pelle: 2.25.70 Heet. Erwten, wassende in de gemeente Kloetinge, naast de hofstede «Den Berg.» Te veilen in perc. Middelburg in «de Vergenoeging» 8 uur 's av. door Not. Verhulst, en daags voor en op den verkoopdag te zien van 9—12 en 2—4 uur. Een Huis, Erve en Tuin Molen water N 45, groot 7,5 A Een Huis en Erve, Sleperssingel Q 1716 Een Huis, Stal en Erve, in het Domburgsche Schuitvlot Q 258. Een Huis en Erve, Vlasmarkt K 147. Een Pakhuis en Erve Kuiperspoort G. 79. Woensdag 20 Juli. Koudekerke, 10 uur, door Notaris Loeff, op hofstede van Verhage: 4 Melkkoeien, een anderhalfjarige Vaars, 2 jaarl. Vaarzen, 1 Vaarskalt. Men wagen. Driewielskar, Ploeg, 5 Eggen en Sleepdeur, Veldslede met Borden, Kruiwagen, Snijbak, Kort- en Langtouwen, Voederbakken, Watervat, Waterbak, Heul- deelen, Rieken, Vorken, Landbouw-, Mel kers- e Zoldergereedschappen, Meubelen. Brigdamme (gem. St. Laurens), door Not. Slegt, 2 uur voor Js. Christiaanse: lo. een Huis, Erf en Hoefsmederij te Brigdamme. 2o. een Schuur en Erf daarnaast. Eerst afzonderlijk, daarna te zamen. Inlichtingen geeft de Notaris in de Lange Noordstraat. Borssele, 10 uur, door Notaris Pilaar, in de herberg van wed. Rottier: 16H. Vruchten te velde, in den Van Citterspolder. Informa- tiën bij Mol te Borsele. Middelburg, 2 uur, door Notaris Verheij, in de Oude Haven29 perceelen daar te veld staande Tarwe, Aardappelen en Klavers. Kamperland, herberg Broekhoven, door Not. Roelof, 3 uur, voor dhr. J. W. Vader, 20 H. Vruchten te velde; bij de haven. Roes, 10 uur, in de «Prins v. Oranje», door Notaris P. Overman: de Hofstede van Scheele c. s, Herveiliug. Donderdag 21 Juli. Ierseke, 7 uur 's av. in de herberg Hart- hoorn, door Notaris Gallis Merens voor J. Vvabeke J.Cz. te Wemeldinge 89,90 A. Bouwland in de Karse, sectie A 60. In pacht tot najaar 1888 bij D. v, Stee om f30 per 39,24 A. En 80,10 A. Bouwland A 30 en 38. Ook uit de Land te koop. Kolijusplaat, 10 uur, in de herberg van G. ile Jonge door Notaris Roelof voor de erven De Regt: 6,097 H. Bouwland in Noord-langen weg. Het tiendrecht van blok 10 en 23 van den polder Oud-Noordb. Vier Arbeiderswoningen en Schuur, samen 3,90 A. Drie id. aan den Nieuwen weg, 1,35 A. Een Schuur met Mestput en twee l/14de aandeelen in de meestouf «De Eendragt.» Vrijdag 22 Juli. Rapinge, 10 uur, in de herberg van Sorge door Notaris Tak: 6 perceelen tiendvrij Bouwland in Vrouwepolder aan den grint weg van Gapinge naar Zandijk. en 3 per ceelen tiendvrij Weiland liggende in de gem. Gapinge aan den Bergweg samen 6 H. 49 A. 6 c.A. "Wisseukerke, in «de Kroon» voor den heer Vader v. 's Gravenpolder door Not. Roelof, 3 uur: 42 H. gedeeltelijk tiend vrije Vruch ten te velde en Klavers, wassende in de landen van «de Hooge Hoeve», gemeente Wissenkerke. Orezande, herberg Rijk, 2 uur, voor erven Zwartepoorte, door Notaris Houwer: 1 Woon huis en Erf in den Calangepolder C 277. Groot 3 A. bewoond door M. Otte. En om 3 uur voor erven Janse Rijk 4 H. 99 A. 10 c.A. Tarwe, Rogge, Gerst, Paardenboo nen, Aardappels en Klavers in de Louise- polder, oud-Ovezand en Nisse. Voorts 1 blanw en 1 zwart Ruinpaard 14 j. en 12 Loop varkens. Zaterdag 23 Juli. Ierseke, 11 uur, herberg Harthoorn voor dhr. Calmeijn te Brussel door Notaris De Ronde Bresser18 H. Tarwe, 14 H. Erwten, 10 H. Paardenboonen, 7 H. Haver, in den St. Pieterspolder. In 30 perceelen. Aanwij zing door den opzichter Nieuwen huize, Kruiningen. Waarde, op hofstede van v. Koeveringe, door not. Prins 1,1484 H. Haver op Berg weide. 80,32 A. op den Paster. 86,44 A. Tarwe, Aardappelen en Wikken in Noord- p,erk. 49,71 A. Aardappelen, Suikerpeen en Juinzaad op de liofsteedjes. 1,3108 H. in den Noord, 48,53 A. Aardappelen aldaar, en 46,7 A Haver aan de Dreef. Maandag 25 Juli. Kloetinge, 2 uur door Notaris Mulock Houwer, in de herberg van Akkenaar voor de heeren Burger en Trimpe BurgerPrui men, vroege A ppels en Peren in verschillende boomgaarden. En 3,1604 H. Aardappels en Platte Boonen in Wrange, Werfhoek Zuid hoek en Rentmeestersambacht. Kapclle, 7 uur door Notaris Merens in de herberg Marcusse voor de N. H. kerk: lo. 3,2831 H. Tarwe te velde in Zuidhoek in 10 perceelen. 2o. 39,24 A. Rogge in Kruishoek 1 perceel. 3o. Voor het Burger lijk Armbestuur l,2439H.Platteboonen in 't Vroonland in 5 perceelen, 4o. VÏor M. Gelok 1,7096 H. Tarwe in Munnekenhoek. 5o. 35,58 A. Platteboonen. En verpachten voor 5 jaren het land in Zuidhoek. Zie lo. Middelburg, 3 uur, in het «Café N uf» aan de Loskade, verpachting, door Not. Tak 3 perceelen Visscherij, gelegen voor de Spiering- en Soelekerkepolder (Noord-Beve land). Voorwaarden tegen 25 cent of 30 cent franco thuis van den secretaris dhr. J. A. Fokker te Tholen. Dinsdag 26 Juli. Oud Vosmeer, 9 uur, voor W. Breune, door Notaris Wagtho op zijn hofstede in den Van Haaftenpolder: 13 Paarden, 32 stuks Rundvee, 3 Loopvarkens, Bouw-, Melk- en Stalgereedschap. Koopen tot en met f3 contant. Koopers buiten Tolen moeten gegoed zijn. De verkoop van de beesten begint 12 uur. Woensdag 27 Juli. Roes, 10 uur op't Slot Ostende: Meubelen enz. Zindelijke Goederen kunnen bijgebracht worden; adres dhr. M. Bartelse. Jnl. dhr Pelle. Donderdag 28 Juli. Hoedekenskcrke, 10 uur door Jac. Jonker en Cons., op de door hem bewoonde hofstede: 1 bruin Merriepaard 8, 1 br$». Ruinpaard 12 jaar, 4 baatgevende Melk- koeisn, 1 Kalfvaars, 2 tweejarige Runders, 1 Stier, 1 Aanhoudkalf, 1 vet Varken, 1 Hond met Hok en Ketting, 1 Geit, 30 Hoenders en Hanen Kapwagen, 2 Men- wagens griewielskar, Rolslee. Sleper, 6 Ladders, Rolblok, Snijmachine, 4 Eggen, Windmolen, Bouw-, Melkers- en Zolderge- reedschappen, Mest. Meubelairen als2 Bedden, Kabinet, Bureau, Ladetafel, 2 Klokken, Stoelen, enz. Inform, bij dhr. Pelle, Goes. V Ondertrouwd A. DE BROEKERT Weduwnaar van J. A. M. van Olst, 677/ A. A. GYSSEN, Middelburg,) Utrecht, 15 Juli 1887. Den 12den Juli ontsliep te Friedrichroda in zijnen Heer en Hei land Jonkheer JOHAN LOUIS De JONGE, tot diepe droefheid van mij en mijne kinderen. C. C. DE JONGE— de Jonge. des morgens te 10 uren, zal Jb. Jonkeren Cons, op de door hem bewoonde hofstede in de gemeente Hoedekenskcrke, publiek verkoopen 1 bruin Merrie- paard oud 8 jaar, '1 bruin Ruin-, paard oud 12jaar, 4 baatgevende Melkkoeien, 1 Kalf vaars, 2 tweejarige Runders, 4 Stier, 1 Aanhoudkalf, '1 vet Varken, 1 Hond met Hok en Ketting, 1 Geit, 30 Hoen ders en Hanen, 1 Kapwagen, 2 Men- wagens, 1 Driewielskar, 1 Rolslee, 1 Sleper, 6 Ladders, 4 Rolblok, 4 Snijmachine, 4 Eggen, Windmolen, Bouw-, Melkers- en Zoldergereed schappen, Mest in den Mestput. VOORTS als: 2 Bedden, ICabinet, Bureau,La detafel, 2 Klokken, Stoeien, en wat verder zal worden te voorschijn gebracht. Informatien te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. des morgens 9 ure, zal de WelEdelGeboren Heer W. J. VADER .VAN 's GRAVEN POLDER op de hofstede genaamd «de Hooge Hoeve» in de gemeente Wissen kerke, ten overstaan van den Notaris H. ROELOF te Cortgene, publiek verkoopen 11 zeerschoon'e Paarden en een Veulen. 26 stuks uitmuntend Hoornvee, vette Varkens, Mestput- loopers, Hoenders en Pauwen. Voorts: Huifwagen, Menwagens. Ploegen en Eggen in Soort en verder Bouw en Melkgereedschap, be tevens waaronder 3 vederen Bedden. De betalingstermijn is 6 maanden, mits de koopers soliede en bekende Borgen stellen. Op de Hofstede bestaat g e e n e gele genheid tot stalling. bij A. de TROIJE Korte Geere, Middelburg. ZIJNE ZOO ZEER GEROEMDE vanaf f 20.en hooger.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1887 | | pagina 3