Rechtszaken. Gemengde Berichten. Landbouw, enz4"""*""*"™' Kerk- en Sciioolnieuws. Postkanfooi-, Goes. öesterbeurs. Van den Zuid-Kraaiertpolder B. Op 't Hof. Tot dijkgraaf van dei; Willem Leopold polder J. Basting Jz. Tot gezw. van den Nieuw Noord-Bevelandpolder J. Verhuist. Van het waterschap Gouweveer en Zelke L. Huge; van het waterschap de vereenig- de Polders van Ossenisse J. C. Lenson, van het waterschap St. Annaland H. Polderman Hz. Van den Adriana Johannapolder J. W. B. v. Nieuw land. Van den Nieuw en St. Joos- landpolder J. v. TVaarde. Van het water schap Groot St. Anna en Nieuwehoven A. de Hallu. Van het waterschap lloedekens- kerke 1>. de Winter. Van den Oud Kem- penhofstedepolder H. van 't Hol'. Van den Oostpolder C. G- Koff. Van den Rei- gersbergsclien polder A. Blok Cz. Van den Alsteinpolder P. Bouwens. Van het waterschap Groede en Baarst J. B. Been. Van den Nieuwenpolder bij Stavenisse A. C. t. Zorge. Van den Pierssenpolder G. Dees Pz. Van den Vlooswijkpolder F. de Jonge, Van de Elizabethpolder A. de Groote. Van den Nieuwenpolder C. Minnaar. Van het waterschap Groot en Klein Baarzande A. A. Been. Tot dijkgraaf van den Noord- bevelandpolder J. Swemcr. Tot gezworen van den Clarapolder F. H. J. Geeraert. En van den Nieuw Olzende polder E.de Jonge. Middelburg. Ineen vergadering van deel nemers in de Nederl. Handelmaatschappij alhier onder voorzitterschap van mr. G. N. de Stoppelaar, werden de hh. J. A. Tak als commissaris, en J. P. Fokker, als com missaris plaatsvervanger herkozen. Vlissingen. JDe Keizerin van Oostenrijk die dezer dagen van Antwerpen naar Cro mer (Engeland) overstak, hoopt hier 31 Juli aan te komen on per extra trein ver der te reizen. Met '2 Aug. is tot len luitenant bij het korps mariniers benoemd de 2e luit. Berdenis v. Berlekum. L)e min. van waterstaat, handel en nijverheid heeft bepaald dat de volgende ambtenaren hun functiën zullen uitoefenen als volgt: K. Schraver op het spoorweg postkantoor no. 2 te Zwolle; J. Waale op de spoorweglijnen Utrecht-Bokstel en Utrecht-Rotterdam te Utrecht, en de surnumerair S. Gaanderse, ten postkantore te Amersfoort. Die het examen voor beëedigd land meter wenschen af te leggen, moeten zich wenden vóór 15 Aug. tot den minister van binnenlandsche zaken. Wij hebben kennis genomen van no. 25 van «Lelie- en Rozeknoppen», zijnde het le nummer dat verschijnt onder redactie van Mej. Pijnappel. Het is een blad voor meisjes. Wie keurige lectuur in beschaafden toon geschreven, voor het hoogst nocklige houdt, die heeft aan dit blad genoeg. Be hoofdopstelster en medewerkers zijn beschaafd en voor hun taak berekend, doch hunne levensrichting is een geheel andere dan die ons in Joh. 17 vers 3 aangewezen wordt Bij Kon. besluit is volledige kwijtschelding van straf verleend aan een der veroordeelden wegens het palingoproer, W. A. de Leng, die een verzoek had ingediend. Een zelfde verzoek van C. N. Schweitz en H. A. A. Wouterson is nog in behandeling. Heinkenszand. Donderdag avond is C. de Visser verdacht van moord op zijn zoontje uit het huis van bewaring te Middelburg ontslagen en op vrije voeten gesteld. Gisteren avond toen C. d. V. na reeds eenige weken in het huis van bewaring te Middelburg te hebben doorgebracht in zijn woning terugkeerde, heeft hij eenige buren in 't geheim medegenomen om getuige te zijn van de ontmoeting met zijn vrouw, die door hem nog altijd beschuldigd wordt van moord op haar kind. Na wederzijds ge vraagd te hebben naar den welstand, moet ze tegelijk op de vraag hoe kwaamt ge er toe met uw kind zoo te handelen, ten aanhoore van genoemde getuigen gezegd hebben dat weet ge wel daar moet ge uw sm maar over houden. Getuigen hebben van het gebeurde aan den Burgemeester dade lijk kennis gegeven die onmiddellijk met de politie een nader oüderzoek instelde, doch zonder gewenscht gevolg. Even als vroeger bleef zij met de grootste onverschillig..eid in tegenwoordigheid van getuigen alles ontkennen en haar man be schuldigen. Het gerecht is met een en an der in kennis gesteld. Halt elf ure arriveerde het gerecht en begaf zich met den burgemeester recht streeks naar de woning van C. d. V. Een expres verzonden bericht uit Hein kenszand meldt ons, dat Kaatje v. d. Plas- sche, vrouw van den reeds vroeger verdachten moordenaar C. d. V, alhier half 1 ure ge arresteerd is. Honderden toeschouwers be vonden zich op de dorpstraat om de naar men met zekerheid verneemt schuldbeken- nende ontaarde moeder die haar onnoozel en van alle kwaad onbewust 8 jarig kind uit zijn slaap nam, om het zoo verraderlijk den hals af te snijden wellicht voor hetlaatsite zien. Een akeligen indruk maaktezij op het pu bliek. Gezeten in een opene landauer tusschen het gerecht met een veldwachter voorop werd zij geleid naar liet station 's Heer Arendskerke om met den trein van 1,25 naar Middelburg te worden overgebracht iu en dan een traan van haar anders zoo huichel achtig gezicht wegvegende en gekleed in rouwgewaad als een die over zijn moeder treurt. Een echte type van wat de zonde baart. Ierseke. Heden morgen geraakte een kind van drie jaar te water, liet is jammerlijk verdronken. Men heeft later het lijkje opgevischt. Het op den Banjaard gestrande schip, waarvan Dinsdag is melding gemaakt w ts het le kl. stoomschip River Dale, van Odes sa naar Bremen. Het is met assistentie van 7 sleepbooten af- en te Brouwershaven binnengesleept. M C. Ylissiugen. Het Comité tot wering van schoolverzuim te Goes bereidde gisteren den trouwen schoolbezoekers een bijzo mier ge notvollen dag door hen op een uitstapje naar deze gemeente te onthalen. Ten getale van 450 kwamen zij, onder geleide van hun onderwijzers en leden van het comité per extra trein van 1 uur uit Goes alhier aan en werden door het Vlis- singsch muziekgezelschap Ons Genoegen van het station naar het stedelijk badhuis bege leid. Daar was voor hun komst alles voor bereid en ontbrak het hun niet aan de noodige uitspanning en een goed onthaal. Te 7 uur keerden zij per extra trein weer huiswaarts. Twee Scheveningsche knapen van ne gen en tien jaar waren nabij den vuurtoren buiten weten hunner ouders gaan baden, en hadden zich waarschijnlijk te ver bege ven de jongste werd door een tot nu toe onbekend gebleven persoon gered, de ander spoelde een uur later aan het strand, vlak voor het dorp aan. Hij was verdronken. Een beleefd ontvanger is die van Zoe- terwoude, de heer P. Boeuekamp. Hij beseft zijn plicht zonder de maatschappe lijke vormen bij de vervulling daarvan te krenken. Ziehier de aanmaningen die hij, zonder kosten, aan de belastingschuldigen zendt «Beleefde herinnering. «Daar de zitdagen tot ontvangst van den hoofdelijken omslag verstreken zijn, neemt de ondergeteekende de vrijheid u, ter voor koming van vervolgingskosten, dringend uit te noodigen uwen aanslag alsnog binnen 8 dagen na heden te voldoen. Bij 't «haasje-over» springen brak een 9-jarig knaapje gisteren op het Huijgens- plein te 's Gravenhage een arm. Hij werd door eenige omstanders naar de ouderlijke woning gedragen. «Ik legateer aan den heer R., ten wiens huize ik woonachtig ben, als kwijt schelding van hetgeen hij mij schuldig is, de som van twee duizend vijfhonderd gul den» enz., zoo luidde het testament van een onlangs te Amsterdam overleden heer. Het bleek dat de legataris aan den erflater de som van f310 schuldig was en hij vorderde nu krachtens dat legaat van de enen f2190; de erven daarentegen beweerden dat hun de plicht was opgelegd om kwijt te schel den, niet om te betalen. De rechtbank te Amsterdam vereenigde zich met het gevoelen van den eischerzij overwoog dat zoowel de bedoeling bad be staan bij den erflater om aan den legataris een liberaliteit te bewijzen, als wel dat naar de opvatting van de gedaagde erven de woorden«de som van t 2500» geheel uit het legaat konden gemist woiden. De erven werden dus veroordeeld om de ge vorderde f 2190 met rente en kosten aan den eischer te betalen. Te Meppen (Drenthe) zijn 3 boeren huizingen afgebrand. Paarden en runderen kwamen in de vlammen om. Ook de in boedel is verbrand. De hh. Haast en Lindeboom, eigenaars der brood- beschuit- en koekbakkerij de Wachter te Amsterdam hebben gisteren als echte antirevolutionairen weer eens getoond hoe onwaar het so ialistisch gebazel over uitzuigen en naar zich toe rekenen dei- werkgevers is. Zij reden met het personeel, 40 man sterk, naar Den Haag waar open rijtuigen gereed stonden naar Scheveningen waar het ontbijt gebruikt werd, en men zich nog eenige uren verfrischte. Na het gebruik van bier trok men over Den Haag naar Delft waar de firma \anMarken haar schoone fabriek liet zien. Op de villa bij de fabriek werd weder bier genuttigd, en had den velen in den tuin gelegenheid zich te 1 ontspannen. Het muziekcorps der fabriek lood den reizigers een concert aan in het Agnetapark. Er heerschte een aangename stemming. De heer Alfred Krnpp, eigenaar der be kende groote ijzerfabriek en kanongieter te Essen is gisteren avond op zijn villa Hugel, aldaar overleden. De Belgische Kamer van algevaardig den heeft met 09 tegen 02 stemmen verworpen het artikel van het wetsvoorstel d'Oultremont, volgens hetwelk de militaire dienst persoonlijk zou zijn. Graaf d'Oultre mont heeft daarop zijn wetsvoorstel inge trokken. De clericalen in Belgie spelen met deze zaak al even gevaarlijk spel als de liberalen in de onderwijskwestie. Een meerderheid die geen afstand verkiest te doen van hare privilegies, ploegt zelfmoord. - Prins Feidiuanu van Sakgeu-Coburg. wien door liet Bulgaarsche regentschap de kroon van Albert van liatteiib„rg is aange boden, heeft voor de vereerende opdracht bedankt, wijl hij wel inzag dat de mogend heden deze keuze niet zullen bekrachugen, althans de een voor de ander het niet zal durven doen. Een der Fransche spionnen, Klein gehe 'ten, door de rechtbank te Straatsburg veroordeeld, gat voor door vaderlandsliefde te zijn gedreven geweest om de vesting plannen der Duitschers aan Frankrijk te verraden. En hij trok er 100 gulden 's maands voor. En nu wordt deze vader land liefde door alle fransche bladen verheerlijkt. Wel een bewijs van het verderf in de zedelijxe grondbeginselen der Fransehen Aan een suikerfabriek te Breda kreeg een 14jarige nietselaarsleerhng een ijzeren balk op het hoofd, waardoor hij terstond dood was. Op de wilde varkensjachtMaandag gehouden onder Vlodrop en Posterholt, en waaraan door 24 jagers werd deelgenomen werd geen enkel varken geschotenwel werden er een '15ial geziendoch zij wa ren tengevolge van het dichtbegroeide kreupelhout spoedig buiten schot. De Zoom schr ift: Wij ineenen HH. landbouwers geen on dienst te doen door hen attent te maken op het gebruik van gaskalk, zoo uitmuntend geschikt: ter verdelging van muizen, eene plaagthans vrij algemeen. Behalve dat de zoogenaamde gaskalk voor bemesting van wei- en hooilanden bijzon der geschikt is, is die tevens ter verdel ging van muizen en andere schadelijke ge dierten zeer aan te bevelen. Men bestrooie met de hand of door eene zeef den grond zeer dun, en binnen kort zal men bespeuren dat de muizen verdwe nen zijn. De scherpte van de kalk maar ook de amoniaale stank en van de overige bestanddeelen van die kalk zijn daarvan de oorzaak. Erzijn proeven genomen, met bijzon der gunstig gevolg. Daarbij komt, dat die kalk, voor weinige stuivers per mud in de gasfabrieken te bekomen is. icw^gHHic-v-riwa^iu i. m»/fJfH-y MpnuwManwu—Mg— Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Kats, door ds. J. A. v. Tuijnen te Borssele. De gemeente Kolijnsplaat heeft ge noegen van hare beginselverandering. Zes maal reeds bedankten orthodoxe predikanten. Thans werd een modenie beroepenniet het gevolg dat de man het aannam. Een goede leer voor anderen. Geslaagd. Iloofdonderwijzersactete Arnhem, G. J. Barentsen te Kolij'nsplaat. Achttien Studenten deden thans lit- terarisch examen aan de Theol. School te Kampen en werden allen tot de theologische studiën toegelaten. Tot deze achttien be hoort P. de Jager van Serooskerke (Wal cheren). Overgangs-examens der H. B. S. te Goes. Bevorderd zijn van de Voorbereidings klasse tot de eerste klasse, met den ln. graad, G. van den Berge, F. W. Vleugels Schutter en P. P. Verburg. met den 2n. graad, G. Ph. Ittman. met den 3n. graad, C. J. Pilaar, W. F. J. Stieger, C. H. van j Altena, M. J. Vis en H. L. Bannet. Voorwaardelijk J. de Koning. Van de le tot le 2de klasse met den ln. graad, C. van Oosten. mei. den 2n. gra; d, H. Snijder en I. C. Pilaar. met den 3n. graad, C. Risseeuw, I. M. Goedbloed, A. P. Wou- tersen en 1. F. Rohner. Voorwaardelijk 11. de Witt Hamer. Van de 2de tot de 3de klasse met den ln. graad, J, W. van Dellen en E. G. Rijstenbil. met den 2n. graad, F. H. Ramondt, E. de Koning en W. Vis. met den 3n graad D. M. Prumers, W. A. Schilham, J. A. G. Ittman en J. E. J. Callentels. Voorwaardelijk A. van der Hoek, C. Snijder. A. Nijssen en W. Koole. Van de 3e tot de 4ej klasse met den 2n graad M. Vermet, Joh. Pdaar, G. Sauer, en H. van Pienbroek. inet den 3n graad P. W. Jonquière, J. K. Doininicus, L. J. C. Poinpe van Meerdervoort en J. Vermet. Van de 4e tot de 5e klasse inet den 2n graad if. C. P. Sleenhoven met den 3n graad J. J. Warnsink en W. Borel. Lijst van brieveu geadresseerd aan on bekenden, in de 2e helft der maand Juni 1887 Van het hulpkantoor EllewoutsdijkL. de Vos, Kampen; van dat te's Ileerenhoek P. Peeion en zn., Rotterdam; van dat te Ierseke: Mej. L. Hogesteger, s Graven polder; van dat te Kloetinge: B. Koeman Nisse; van dat te Krabbendijke: P. Kraf Bergen op Zoomvan dat te Wolfertsdijk M. -ieras, Amsterdam verzonden geweest naar Amerika, van het hulpkantoor Kolijns- piaat: J. Verhulst, Greenbay; van dat te Kortgene: L Maas. IERSEKE 15 Juli Verkocht 1 partij van 13 1 van f 2.55 2 van f 2f 1,50, f 1,30, 1 van f 1,25. fl.10 f 1. Handel levendig. AFLOOP AANBESTEDINGEN EN VERKOOPINGEN. Ierseke. Heden (Vrijdag) werd in de herberg van Harthoorn door den notaris Prins publiek verkocht 200000 zaaioesters ('85( a f2.60. De andere 200000 86) zijn uit de hand verkocht a f 2. Heden (Vrijdag) had in de herberg «Pax Intrantibus» aan het Zand in de ge meente Kondekerke, ten overstaan van den notaris Tak de verkoop plaats van lo de Hof stede bewoond door de wed. B. de Rijcke met Woonhui-Schuur, Wagenhuis, Bak- keet enz. Moesland, Boomgaard en Weiland groot 165 aren. 2o 49,6 A. Weiland aan den Vlissingschen weg. 3o 44,2 A. Bouw land aan het Lage wegje 4o 65.5 A. Wei land en 5o 61.7 A. Weiland aldaar. De vijf perceelen samen voor 17278 aan J. Poppe te Koudekerke. Perceel 6 en 7104,5 A. Weiland met 69,6 A Bouwland in het Lage wegje aan C. Pauer te Middelburg voor 1 2838. Perc. 8 en 9: 109 A Weiland aan den Vlissing schen weg aan W. A. de Rijcke te Middel burg voor f2027. Perc. 10: 52 A Weiland aan Reijerswegeling voor 1750 aan J. de Wolf te Middelburg. Perc. 1142,9 A id. aldaar aan J. de Rijcke, te Serooskerke, voor f 613. Perc. 1245,1 A id. aldaar voor f651 aan C. Marsie te Middelburg. Perc. 13: 107,7 A idem aldaar, voor f1414 aan J. de Rijcke te Gapinge. Perc. 14 en 15: '124,8 Bouwland in Reijerswegeling aan Riemens te Koudekerke voor f 1594,50. Perc. 16: 59,2 A. Weiland aldaar aan M. Beuns te Middelburg voor f 700, Perc. 17: 35,5 A.. Bouwland aldaar aan C. Maas, Mid delburg voor f'527. En 18o: 47 A. aldaar aan J. PoppeKoudekerke voor f 606. Door het bestuur der Godshuizen te Mid delburg werd gisteren middag aanbesteed het verrichten van vernieuwingen en her stellingen. Aannemer daarvan werd de heer P. J. Fiegen te Middelburg voor f 397,50. Het schilderwerk werd aangenomen door den heer J. A. van Puflelen voor f319.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1887 | | pagina 2