Burgerlijke Stand. Rechtszaken. POLITIE. OESTËRBEÜRS lerseke. Marktberichten. Overzicht van Verkoopingen. Wegens verzet tegen de rijksambte naren zijn door de Rechtbank te Maastricht een man en een vrouw, beiden uit den defti- gen burgerstand en pas gehuwd, veroordeeld resp. tot 2 maanden en 3 dagen gevange nisstraf. Op grond van art. 282 Wetb. van Strafrecht zijn te Veenendaal de tweeper sonen, die verdacht worden tusschen Vee nendaal en Ede een achtjarig jongetje aan een boom gebonden en het daarna verlaten te hebben, in hechtenis genomen en naar Arnhem overgebracht. Dinsdag zijn in Den Haag de eerste nieuwe aardappelen door Wesllaudsche schui- tenvaarders ter markt gebracht. Ook zijn te Scheveningen de eerste zeebaden genomen in den nacht van Maandag op Dinsdag. Een ingezetene van Utrecht wist dezer dagen een aardige duit te verdienen door een kleinen prijs te stellen voorden toegang tot zijn achterwoning, vanwaar men het gezicht had opeen krankzinnige, die uit het gesticht ontsnapt was en boven op een schoorsteen zat. Maan lag gebeurden er te Nijmegen 3 ongelukken. Een metselaar viel van een steiger en werd levensgevaarlijk gekneusd. Een persoon viel in de Waal en werd meer dood dan levend gered, doch is thans her stellende. Eindelijk verdronk een 20jarige jongeling met zwemmen. Zijn lijk is naar de ouderlijke woning overgebracht. Ook te Heusden is een jongen bij 't zwemmen verdronken, terwijl te Giethoorn een turf steker uitgegleden en in de sloot gevallen, en verdronken is. Ook verdronk gisteren te Wijlré, eveneens met zwemmen, een kermisreiziger, een jongen van 18 jaren. In den Haag wordt een proef geno men met een electrische rijtuiglantaren, terwijl te Rotterdam met een in Nederland vervaardigde stoombrandspuit werd gewerkt. Twee personen die nabij de grens te Venloo 3 stuks hoornvee wilden binnen smokkelen, werden door de grensbeambten gezien en aangeroepen. Daar zij niet staan bleven, schoten de beambten, zoodat zij met achterlating van het vee, haastig het hazenpad kozen. Met den waterstand onzer rivieren is het nog niet gunstig. De Waal bij Nijme gen is nog steeds wassende. De huizen aan de Waalkade worden bedreigd. Ook te An- del is de kading van eene der uiterwaarden doorgebroken, deze waard staat thans onder water. Ook de uiterwaarden te Herwarden zijn ondanks groote krachtsinspanning, onderge- loopen. Veel hooigras en veldvruchten van den minderen man zijn weg. De Rijn blijft wassen. Bij Venendaal liepen insge lijks polders onder. Te Maastricht heeft men Woendag- morgen 8 uur een lichten schok van aard beving waargenomen. Eergisteren is door de politie te Delft aangehouden een boerenknecht te Schiplui den, verdacht van het uitgeven van een valschen gulden. Maandagmorgen is nabij Vleuten een Duitscher, die door twee rijksveldwachters per Rijnspoor van den Haag naar de gevan genis te Arnhem vervoerd werd, uit den trein gesprongen. Nadat de trein had ge stopt, werd de vluchteling door beide be ambten achtervolgd, dïe na eene kleine jacht erin mochten slagen hem weder machtig te worden, waarna men hem de boeien aan deed. Met een rijtuig werd hij naar Arn hem overgebracht om aldaar terecht te staan. Op een buitenverblijf te Loosdrecht was een kip in het bezit van kuikens, die door een sperwer tot prooi werden gekozen. De hen echter verdedigde moedig haar kroost tegen den roofvogel en viel in eenen verwoe den strijd als slachtoffer, terwijl de jonge beestjes gespaard bleven. Te Berchem nemen de pokken af De laatste lijder die er aan bezweek, stieiTon- der treurige omstandigheden die ons niet zou den doen denken dat wij leven in del9eeeuw. Namelijk, dat er niemand was die den ongelukkige wilde helpen. Zijn zuster zei «ik bedank er wel hartelijk voor om de pokken te krijgen» en aan een stok werd hem, als een wild dier, het noodige door een raam toegereikt. In den nacht wnarin hij stierf, moest hij zelt uit zijn bed krui pen om drinken te gaan halen. Waar schijnlijk heeft hij daarmede den dood ge haald. Op aandrang van de meid ging men 's morgens naar hem zien en toen vond men hem ineengekrompen dood lig gen. De ontaarde zuster ligt thans ook aan de pokken. De rechtbank te Heerenveen heeft den man die op een bruiloft de zuster der bruid mishandeld had, dat zij 14 dagen lang niet kon spreken, veroordeeld tot 2 maan den gevangenisstraf. Te Eede is een kind van 8 maanden voorover in het vuur gevallen en terstond aan de brandwonden bezweken. Te Erica, een dorp in de nieuwste Drentsche veenkoloniën, is een 3jarig kind bij het branden van boekweitveen te dicht bij het brandende veen gekomen, in brand geraakt en aa de brandwonden bezweken. Te Voorst had een dief de aardigheid eiken nacht de koeien te melken van een landbouwer uit de buurt. Woensdagnacht heeft de politie hem op heeter daad betrapt en hem meegenomen. De Scheveningers schijnen tegen het uitzeilen der anderen zich niet meer te zul len verzetten. Onder Socialistische invloeden is een geschrift aan de reeders gezonden met verzoek het graaigeld nog te willen uitkeeren, «aangezien zij geen plan hebben zonder loon te werken." De president van de Kamer van Koophandel tracht een schik king tusschen reeders en manschappen te be werken. De socialisten verloochenden ook hier hun ambacht :visschers in troebel water, niet. Te Scheveningen zal een feest plaats hebben bij de opening van het nu herbouwde Kurhau". Te Amsterdam waren 3 metselaars in een ledigen beerput algedaald om te metselen. Door onbekende oorzaken stortte een deel van den put in en de 3 mannen werden bedolven, Een hunner, vader van 9 kinderen, werd gedood, de anderen wer den ernstig gekwetst. In tegenstelling met het verhaal van Woensdag over de onwillige en kwaadwil- ge Scheveningers mogen wij iets me ledeelen van een bemanning eener schuit die zelfs meer dan gewillig was. De schuit van den reeder De Niet moest verzet worden, en dat kon alleen door in zee te steken en dan op een andere plaats weer aan strand te komen. De bemanning ging in plaats van naar het strand, met de schuit naar zee om te visschen, en maakte nog een besomming van f 40. Amsterdamsche Vacantiekolonies. Er vertrekken Maandag 65 schoolkinderen naar Zandvoort en naar wijk-aan-Zee. -Primo Juli worden 200 smeden en ketelmakers der lands werf te Amsterdam ontslagen en 50 gepensioneerd. Te Antwerpen is een lading kunstmeel aangekomen groot 500 zakken. Dit meel is onderzocht. Er is gebleken dat er geen spoor meel in was. Bij scheikundig onderzoek bleek dit fijne witte poeder te bestaan uit kiezelzure magnesia, aluinaarde en kalk. Gisteren avond vergaderde te Am sterdam in het Volkspark de afdeeling Am sterdam van den Socialistischen Bond, om pogingen in 'twerk te stellen de beschul digden van het palingoproer vrij te krijgen. Pennings was president. Croll, Fortuijn en V. d. Stadt voerden het woord in twee zalen. Zij stelden de Nederlandsche rechtspleging in een ongunstig daglicht. Ten slotte werd een telegram aan de Tweede Kamer gezon den van dezen inhoud «De openbare vergadering te Amsterdam gehouden van wege den Sociaal Democratischer! Bond en 12 vakvereenigingen, eischt de onmiddellijke invrijheidstelling van de krachtens arrest van den Hoogen Raad onschuldig veroordeel den in zake het paling-oproer.» De wanden waren beplakt met gedrukte opschriften, luidende: Verlost de onschuldige veroordeelden uit den kerker der klassen justitie.» - Het geheele aantal der slachtoffers van den brand in de Parijsche Opéra Co- mique wordt op 111 geschat. Onder de half gesmolten kostbaarheden, welke in het puin gevonden werden, is een zilveren armband, die nog gesloten is, en alzoo pleit voor het vermoeden, dat de dame die hem droeg geheel door de vlammen verteerd is. - Op de wereldtentoonstelling te Parijs in 1889 zal een schaaktournooi gehouden worden, door bekwame schaakspelers, onder bescherming van Grevy, den president der republiek. Moord in een trein. De ingenieur Montgolfier werd in den trein van Bordeaux, toen die door een tunnel van Lormont reed, aangevallen door een medereiziger, die hem met een ijzeren voorwerp op het hoofd sloeg. Na een hevige worsteling slaagde Montgolfier, wien het bloed uit de wonden stroomde, er in, het portier te ope nen, en terwijl hij zich vast hield aan de ijzeren leuning, riep hij om hulp. Hij werd in een anderen waggon opgenomen en de moordenaar gepakt. Montgolfier had njet minder dan 25 wonden aan het hoofd en het gelaat, maar zijn toestand is niet bedenkelijk. Z kere Lapton, een Amerikaansch fa brikant van kaa«, heeft 15 kazen laten maken, elk van gemiddeld 1800 Kilo. De zwaarste weegt 2260 kilo en daarvoor was de melk noodig die 3000 koeien op een dag geven ('s morgens en 's avonds). a.wi uw—brwwtm TWEEDE KAMER. LAATSTE BERICHTEN. (Per Tel.) Het ontwerp spoorweg van Sumatra's Westkust naar het Ombiliën- koloijvell is na debat aangenomen; ook de murine ontwerpen; de conclusie der meerderheid inlichtingen in de zaak Salomon (Kruisberg) bevattende dankbetuiging aan den minister, is goedgekeurd. Het wetsont werp betrekkelijk landaanwinningderfriesche landen is zonder debat verworpen met 30 tegen 20 stemmen. Te Scheveningen werd de rust niet verstoord, maar de gisting duurt er voort. Het militair detachement blijft voorloopig gestationneerd. ■i ii Van 7 tot 9 Juni 1887. GOES. Ondertrouwd Jan Pieter van der Does 25 j. jm, met Geertruida Gingnagel 26 j. jd. GetrouwdHubrecht Koster 24 j. jm. wonende te lerseke en Kornelia Gorsse 23 j. jd. van Goes Garrelt Overwijk 28 j. jm. en Suzanna de Pan 16 j. jd. GeborenCornelis z. v. Jan van der Bliek en Pieternella Kriekaard. OverledenGeene. MIDDELBURG Ondertrouwd: C. Janse wedr. 38 j. met C. yan Sparrentak wed. 36 j. Getrouwd B. L. A. Duetz jm. 29 j. met A. M. van Puffelen jd. 25 j. BevallenA. F. Karreman geb. Witte d. B. Adema geb. Kuipers d. T. Tis- serand geb. de Hamer z. J. J. Riemens geb. van Varik z. Geboren Een onechte zoon. OverledenM. P. de Zeeuw, 8 j. d. C. de Wijze, 3 w. z. Over de maand Mei 1887. GRIJPSKERKE. OndertrouwdGeene. Gehuwd W. Dekker 27 j. jm. metJ. Meyers 22 j. jd. E. de Priester 19 jaar jm. met P. J. Jacobse 22 j. jd. Bevallen en Overleden Geene. Arrondisements-rechtbank te Middelburg. Wegens beleediging van een beambte: A. S. 32 j. metselaar te lerseke tot 6 d. gev. W e g e n s d i e f s t a 1: M. d. L. 32 j., sjouwer te Vlissingen C. de B. 23 j., werk man te Biervliet de le tot 1 m. de 2e tot 6 w. gev. C. v. O. 14 j., H. v. 013 j. C. D. 12 j.. E. P. 16 j., J. P. S. 13 j., allen arbeiders en P. P. 14 j. leurder, allen te Wemeldinge, de 5 eersten tot 1 m. gev. en E. P. tot 7 d. gev. Wegens beleediging: M. F. 48 j. arbeidster te St. Anna ter Muiden tot f8 b. s. 8 d. h. Wegens overtreding der jachtwet: L. d. W. 31 j. gepension. militair te Vlissingen en A. v. C. 23 j. werkman te Axel, beide apellanten van het kantongerecht, te Middelburg en te Ter Neu zen tot f4 b. s. 4 d. h. Aan het Commissariaat van politie te Goes zijn terug te verkrijgen: Een bruinlederen Sigarenkoker met zilver gemonteerd, en waarop een paard van zilver; een Loupe (twee glazen)een Pennemes met zwart beenen hefteen gekleurde Kinderkous een Huissleutel; een stuk van een koperen Doekspeld. VERBETERING. In 't Unie-verslag van Woensdag bladz. 2 kolom 1 van boven staat«de Unie die jaarlijks met 1 Jan. de van de Aug. coll. ingekomen gelden besteedt om onvermogen de scholen met den Bijbel of vereenigingen te helpen.» Dit moet zijn «de Unie die jaarlijks met 1 Januari de in hare kas be schikbare gelden, stort in de kas der Ver eenigingen voor Christelijk Nationaal of Gere formeerd Schoolonderwijs.» Het Erratum van den heer Boon wordt Maandag geplaatst. Verkocht Eerste soort afsteeksel fl,30. Tweede soort fl. per duizend. Jarig afsteeksel f 2,25. Idem tweede soort f 1. Jarige oesters f 6.50, alles per duizend. Goes, den 7 Juni 1887. Naar Tarwe was veel vraag en 40 cent duurder betaald. Rogge was mede iets hoo- ger, overige artikelen nominaal onveranderd. Jarige Tarwe fh f Nieuwe Tarwe f7,75 a f8,50 Rogge f5,80 a f6,25 Winter Geist f0a f0,Zomer Gerst f0,a tO,Haver f 2,70a f2,90 Bruine Boonen f afPaardenboonen f5,25 a f5,50 Koolzaad fa f Groene Erwten tO,a f0. Boterf0,375a fO,41.Eieren f0, 70a f0.75 Middelburg, 9 Juni '87. Zooals gewoonlijk in dezen tijd zijn de aanvoeren aan de graanmarkt klein, en bestond die alleen uil enkele partijtjes Tarwe en Witteboonen, waarvoor in navolging van andere markten hoogere prijzen werden ingewilligd. Voor Tarwe werd in puike soort t8.25 a f 8.40 betaald, dat 50 ets. duurder is, dezelfde verhooging is ook voor de Witte boonen te noteeren, wijl die tot 1 9.zeer gezocht waren. Van Rogge, Bruineboonen en Zaden was geen aanbieding. Kookerwten t8. Boter f 0.65 a f 0,75 per Kilo. Eieren f 3.00 per 100 stuks. VLISSINGEN 10 Juni 1887. Boter 425 a 40 cent per 5 ons. OOSTBURG, 8 Juni 1887. Tarwe f8.00 a f 8.70 W. Gerst f5,—a f5,50. Z. Gerst f4,50 a f 5, -. Rogge f5,50 a f 6,00. Erwten f 6,25 a f 6,50. Kookerwten 0,00 f0,00. Haver f5,75 a f6,25 p. 100 kilo. Boonen f 5,50 a 6,00 per H. L. AFLOOP AANBESTEDINGEN EN VERKOOPINGEN. Voor het B. A. te Kapelle werd Woensdagavond aanbesteed herstellingen van een aan dit B. A. behoorende hofstede te Eversdijk. Laagste inschrijver D. Klap voor f115. Dinsdag 14 Juni. Middelburg, Balans D 4 door Notaris Verhulst: Inboedel als: Chiffonnières, Lin nenkasten, Kleerkasten, Schrijftafel en andere tafels, Stoelen enz., Canapé, Buffet, Ledi kanten, Matrassen, Bedden, Gordijnen, Lam pen, Tapijten, Karpetten, Keukenkachels, Franklins, Spiegels, 1 Dekenkist, Linnenpers, Barometer, Kamertrappen, Kinderwagens, enz. Zaterdag en Maandag kijkdag vah 10—4 uur. Woensdag 15 Juni. Goes. «Slot Ostende» 7 uur voor erven v. d. Bliek door Not Lansen Croin. lo. Woonhuis en Erf Voorstad E 98, groot 127 centiaren bewoond door wed. v. d. Bliek. 2e een dito aldaar E 90 verhuurd aan Zwartepoorte a f l per week, groot 64 centiaren. Donderdag 16 Juni. Goes 1 uur aan het woonhuis van wed. v. d. Bliek, door Not. Lansen CroinMeu belen, als Kabinet, Tafels, Ladetafel, Stoelen, 1 Kachel, 2 Bedden enz. Porselein, Glas- en Aardewerk, Boeken. Voorts 2 Fikken, Melkgerei, Emmers, enz. Informatiën dhr. Pelle. Vrijdig 17 Juni. lerseke, 10 uur, bij M. Scheele, door Not. Prins, Huisraad enzalsTafels, Stoelen, Kasten, Bedden, Koper-, Tin-, Blik-, IJzer-. Glas-, Mat-, Mand- en Aardewerk, Spiegels, enz. En daarna om 2 uur in de herberg Harthoorn: het Woonhuis, bewoond door M. Scheele Sr., groot 179 centiaren, sectie G no. 1587. Zaterdag 18 Juni. 's Heer Arendskerke, 10 uur, herberg de Ruyter, door Notaris Pilaar, voor dhr. Bevier de Fouw q.q., ruim 3 Hectaren Klaver, op kavel 23 in den Schengepolder in 9 perceelen. Aanwijzing bij M. Boogerd. Voor mej. J. G. C. Lenshoek: anderhalf Hectare Lucern- klaver op een perceel aan den straatweg nabij Wissenkeike, vroeger in pacht bij Mieras. Te veilen in 3 perceelen en in massa. 'sHeer Arendskerke, 11 uur, in dezelfde herberg, door Not. de Ronde Breser, in diverse perceelen, voor de heeren Bevier de Fouw en mr. Lenshoek: 4 Hectaren Klaver Voor dhr. de Ram: 2 Hectaren Klaver, Voor dhr. Maas: 3924 Centiaren Klaver, wassende op gronden in den Schengepolder. (Verpachting). Het Bestuur van den Schengepolder wenscht voor 7 jaar te ver pachten: lo. de grasetting der wegen in de westhelft benoorden het Schenge. 2o. die in de westhelft bezuiden het Schenge. 3o. die op de Domeinplaat. 4o. het aan te spoelen Veek. Informatiën bij dhr. J. M. Kakebeeke, dijkgraaf, bij wien de inschrijvingsbiljetten

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1887 | | pagina 3