Marktberichten. Aanbesteding, Overzicht van Verkoopingen. ADVERïËSllÊÏV. Te Rotterdam is een melkwagen met paard van den Oostzeedijk gevallen. De voerman heett op twee plaatsen zijn linker arm gebroken. Gisterenmiddag viel te Dordrecht een 7jarig knaapje al spelende, ongezien in het water. Hjj kwam onder een daar liggende baggermolen terecht. De ouders, verwonderd dat het kind niet op etenstijd tehuis kwam, gingen hem zoeken en vonden, wie schetst hun schrik? zijn lijk. In een ververij te Tilburg is een grijsaard tusschen de raderen van een vol- kam geraakt en levensgevaarlijk gewond. Te Helder heeft weer een hevige brand gewoed door onvoorzichtigheid, en wel van twee kinderen die in het pakhuis met luci fers en stroo hadden gespeeld. In dagbladen en in de Kamers is her haaldelijk geklaagd dat zoovele solditen en korporaals aan den dienst onttrokken wor den om allerlei karweitjes te verrichten die met den dienst niets te maken hebben. Als bijdrage hiertoe mag dienen, dat reeds sedert een maand een korporaal en eenige manschappen, geen enkele oefening of dienst meer gedaan hebben, daar zij boeken moes ten afborstelen voorVoor den minister van oorlog. De grootste overtre ders schijnen ook hier van boven te zitten. Te Rotterdam zjjri gisteren 13 vleesch- houwers veroordeeld tot boete ot hechtenis, wijl zij vleesch hadden uitgestald dat schadelijk was voor de gezondheid. Het in 'oeslag genomen vleesch (rund-, kalfs-, varkens- en paardenvleesch, samen 1600 kilogram wegende, is verbrand. Te Arnhem kregen twee knapen twist, waarbij de een den anderen eenen klap met eenen stok op het hoofd gaf, waardoor de jongen bewusteloos neerviel. In het zieken huis opgenomen, stierf hij een paar dagen daarna. Eene bloedverwante van den knaap trok zich zijnen dood zóo aan dat zij den volgenden dag mede overleed. Zondagmiddag gelukkig was het geen godsdienstoefening, sloeg de bliksem in den toren te Elspeet, slorg boven het wijzerbord een gat in den muur, baande zich een weg naar de kerk, Ltrof daar een collectezakje en vervolgens de trap waar men mee naar het orgel gaat, en ging door den tegenover- staanden muur weer weg. Geen ongelukken hadden plaats dan dat het uurwerk bleef stilstaan. :en oude juffrouw waarschijnlijk door De brievengaarder Te Baambrug is in het water gevallen, de duisterheid misleid. a aldaar heett waarschijnlijk te vergeefs ge tracht haar te redden, ja zelfs vermoedt men dat hij het slachtoffer geworden is van zijne pogingen tot redding. Althans beiden zjjn verdronken. Hunne lijken zjjn gevonden. Dezer dagen woei het sterk. Dat on dervond ook een jongen, die met een doos hoeden op het Spui in Den Haag langs den waterkant liep. Eerst lichtte de krachtige wind het deksel van de doos, dat in het water werd geslingerd, achtereenvolgens vlo gen daarna al de hoeden te water, eindelijk bleef er niets over dan de jongen, die door een sterken rukwind óok te water werd geworpen. De jongen werd gered. Naar aanleiding van het verkoopen der Fransche kroonjuweelen deelde een In disch oud-gast aan de Amh, Ct. mede, dat hij in 1863 te Batavia zjjnde vernomen had, dat de Gouverneur Generaal den groo- ten diamant, op den sultan van Bandjer- massin veroverd, die in de Java-Bank be waard werd, aan den Minister van koloniën gezonden had, om, zoo meende men althans, H. M. on. e Koningin aangeboden te worden. Huurkoetsen waren ten tijde van koning Frederik II nog eene zeldzaamheid te Berlijn. Slechts de welgestelde minder heid veroorloofde zich de weelde af en toe, zich te laten rijden. Nu kwam eens prins Hendrik op den inval op het volksbal, dat hij geven wilde, ieder, die te voet kwam, den toegang te doen weigeren en deze be- palmg kwam velen, die zich reeds op het bal haden gespitst, naar zich hooren laat zeer ongelegen. Ook twaalf vroolijke kappersknecht, die net bal wilden bijwonen, zagen al spoèdig in, dat zij de drie koetsen, die daarvoor nooiiig waren, niet zouden kunnen bekostigen. Evenwel verzonnen zij een list. Vie., namen plaats in een droschko en reden zóó langzaam naar het paleis, dat de acht overige gezellen te voet konden volgen. Toen het rijtuig voor het paleis stilhield, werdeD de beide portieren geopend en als rechts een uitsteeg, steeg links een in. De wachters voor het paleis zullen zich wel licht hebben verwonderd over deze onuit puttelijke huurkoets, maar, dank zij de dui sternis gelukte de list volkomen en was de geheele schaar lichtvoetige friseurs al spoedig in de balzaal verdwenen. Te Lemmer is een zeilmakersknccht in een ketel met kokende traan gevallen en verbrand. Te Rottevalle liet een 10 jarig knaapje zich langs een touw en een paal van den zolder glijden. Hij kreeg daarbij het touw zoodanig om het lichaam en den hals. dat hij geworgd werd. Een poos later vond men zijn lijk. Een commies bij de belastingen te Delft, die aan duizelingen leed, is aldaar ongezien in het water gevallen en verdronken. Vrijdagnacht, bij den storm op zee, werd o. a. op een schuit uit Scheveningen de mast herig links en rechts geslingerd, en bekwamen 3 matiozen zeer ernstige kneu zingen. Een matroos werd het been stuk geslagen. De Arrow Steamschip Company te New York bouwt thans een pakketboot die een snelheid zal hebben van 22 knoopen, en wel door middel van machines die een be weegkracht zullen hebben van 22,986 paar den. Het schip, de Pocahontas, zal 164 m. 16 lang en 12 m. 16 breed zijn, van ijzer en staal vervaardigd worden en in 1060 vertrekken verdeeld zijn. Door 20 ketels wordt de stoom voortgebracht. De boot zal de reis van Liverpool naar New York in 4 dagen of minder nog kunnen afleggen. Aan het Dagbl. wordt gemeld, dat de Belgische Regeering heeft besloten tot aankoop te Glasgow van twee nieuwe stoomschepen, die een snelheid van 20 knoopen per uur hebben. Inmiddels is in Engeland een snelvarend stoomschip gehuurd. Met die middelen hoopt de Belgische Regeering althans nog een deel van den Duitschen maildienst over Os- tende te behouden. De regeling, welke den postdienst over Ylissingen leidt, betreft immers slechts het noorden van Duitschland met Oberhausen als demarcatiepunt. Van 1 Juli 1886 tot 1 Maart 1887 werden volgens de statistieke bureaux te Washinton 221409 landverhuizers tegen 156942 in gelijk tijdvak van het vorig jaar in de verschillende havenplaatsen van N. Amerika aangebracht. Een koopman te Weessel (België) die al sedert 1880 in het Algemeen Poli tieblad, was gesignaleerd, is Zaterdag te Weert gearresteerd en zal dus na 7 jaren zoekens eindelijk terechtstaan. Prins Devawongse, minister in Siam, bevindt zich thans op reis van Bangkok, om Amerika en Europa te bezoeken en zal waarschijnlijk in de volgende maand Nederland met een bezoek vereeren. LAATSTE BERICHTEN. TWEEDE KAMER. Per tel. Het defeat over hoofdstuk defensie werd voortgezet, na intrekking van het artikel betrekkelijk de in de kclonien aanwezige krijgsmacht. Lai g- durig werd beraadslaagd over de verschillen de amendementen strekkende om meerdere wettige waarborgen voor de ingezetenen in tijden van oorlog of beleg. Alle amende menten zijn verworpen. Artikel 186 is on veranderd aaugenomen. Hoofdst. VIII Defensie is daarop aangeno men met 55 tegen 20 stemmen. Hoofd stuk IX, Waterstaat, is nu in behandeling. De tweede paragraaf is ongewijzigd faan- genomen. Morgen voortzetting. De Bank- wet zal niet meer behandeld worden. De Eerste Kamer heeft het wetsontwerp be trekkelijk de haven-en sluis werken van Ymui- den aangenomen met 30 tegen 2 stemmen. Vrijdag de overige ontwerpen. Boonen f - afPaardenboonen f5,20 a f5,50 Koolzaad fa f Groene Erwten t6,25 a f6.60. Boter f 0,35 k f 0,42\Eieren f 0,65 a f0.70. ROTTERDAM, 23 Mei. Binnenlandsche Granen Tarwe. Bij matigen aanvoer van In- landsche witte bestond daarvoor redelijke kooplust tut 10 a 20cents hooger en ruimden daartoe vrij wel op.Zeeuwsche: de beste 17.50, f8,extra puike daarbovengoede en mindere f 6,60, f7.40, Canada f6,25 f6,75. Voor Inlandsche Rogge bestond in de beste qualiteit iets meer vraag en kon 10 cents meer opbrengen, mindere onveran derd, beste f5,30 f5.60,mindere f 4,60 f5,20 Gerst weinig aan, met kleine vraag als voren.Zeeuwsche winter van f 3.70,t 4,70. dito Zomer 3,50, 4,50. Chevalier met weinig aftrek van t 4,25 f 5.25. Haver tot vorige prijzen weinig geplaatst. De beste f3 af3.40, mindere f2 a f2,90. Paardenboonen gingen als voren lang zaam van de hand.De beste f 5,50 a f 5,80, mindere f5,a f5,40. Schapenboonen naar qual. f 5,90, a f6,25. Duivenboonen f6,50 a f7. Bruineboonen prijshoudend. De beste f10,75. f 11,50 mindere f9,75, a f 10.50. Witteboonen aan benoodigden. tot circa vorige prijzen. De beste f7.25,f 7,75; min dere f6,50, f7.—. Blauwe Erwten voor de kook bijna niet meer gevraagd en te noteeren van f6.75 a 7.50; Nietkokende f6,40, 6.70. Koolzaad te noteeren f8.25, f8.75. Hennepzaad te bekomen f5.50, f6.50. Kanariezaad 10 cents hooger beter te verkoopen. Het beste f 9, 19.50minder f 8,25 f8,75, en per 100 kilo naar qual. van f 12 tot f 12.50. Zoetemelksche kaas f17 a 20 per 50 kilo. VLAS. Met uitzondering van een paar partijen oud Vlas, die gedurende de atge- loopen week koopers vonden, was de han del op het land van alle belang ontbloot. Ongeveer 14.000 steen werden heden ter markt aangevoerd, waarvoor iets meer vraag bestond en die vrij wel opruimden tot bijna vorige prijzen. Rotterdam Ter markt van Dinsdag wa ren aangevoerd 8 paarden, veulens, ezels Goes, den 24 Mei 1887. Er was heden weder goede vraag naar Tarwe die 10 a 20 cents hooger verkocht werdRogge werd ook iets duurder be taald, terwijf overige artikelen onveranderd in prijs verhandeld werden. Jarige Tarwe fa fNieuwe Tarwe f7,30 a f7,60 Rogge f5,50 a f5,85 Winter Gerst f4,50 a f4,85 Zomer Gerat f4,20 a t4,30 Haver f 2,75a f2,90 Bruine 25 vette runderen, 1060 magere dito, 156 vette en graskalveren, 71 nuchtere kalveren. 29 schapen of lammeren, 2 var kens, 213 biggen, 1 bokken of geiten. De prijzen waren als volgtvette runderen le qual 68, 2e qual. 62, 3e qual. 58 a c. kalveren le qual. 925, 2e qual. 75 c.scha pen le qual 60 2e qual 50; varkens le qual. 23 a 2e qual. 21 a 3e qual. 20Licht soort 18 a 20 c. Stieren f 100 a 200, hokkelingen dito fa melkkoeien f100 a 270, kalf- koeien f125 a f280, vaarzen f60 a 130, pinken f 30 a 60; paarden 30 a 70. Zeeuwsche eieren f2.60 a 2.70 de 100 stuks. Boter 55 a 70 c. per halve Kilo. Aardappelen. Spuische jammen f3.40 a 4.10, dito Flakkeesche f3,a 3.50, cham pions f2.10 a 2.40, Zeeuwsche blauwe f3.40 a 3,60, jammen poters fl.80 a 2. blauwe dito f0,a 0,groene jammen f3.10 a 3.50, alles per heet. Flinke aanvoer met tamelijken handel. OOSTBURG, 25 Mei 1887. Tarwe f7.— a f 7.60 W. Gerst f4,75 a f5,25. Z. Gerst f 4,50 a f 4,75. Rogge f5, a f5,50. Erwten f6,25 a f6,75. Kookerwten 6,50 f7,00. Haver f5,50 a f6,00 p. 100 kilo. Boonen f 5,50 a 6,00 per H. L. AFLOOP AANBESTEDINGEN EN VERKOOP1NGEN. Goes. Gisteren avond werd in de »Prins van Oranje» ten overstaan van notaris Pilaar voor de erven Kakebeeke geveild 1 Heeren huis ir.et Tuin enz. op de Beestenmarkt voor 110000. En 1 Koetshuis in de Os- senhoofdstr. voor f 765. Beide bleven on verkocht. Dinsdag 31 Mei. Goes, door het Bestuur van de «Breede Watering bewesten Ierseke» (hërbesteding) half 2, ten kantore van deu ontvanger griffier: Eenjarig onderhoud der sluizen, gebouwen, booten, peilschalen enz. Donderdag 2 Juni. Goes, 12 uur, kantoor van dhr. J. M. Kakebeeke, door het Bestuur van den Zim- mermanpolderHet maken van een Lessi- nesche Steenglooiing op een gedeelte van den zepdjjk van den Zimmermanpolder, met de 'leverirt der bouwstoffen en arbeidsloonen. Aan wij zin; loor den sluiswachter Cense te Rilland-Bath. Het bestek ligt ter inzage bjj dhr. Butijn, ontvanger-griffier te Rilland- Bath. Bij hem moeten ook de inschrijvings biljetten tot Woensdag 1 Juni 8 uur 'sav. bezorgd worden. Bestek voor 25 cent bij dhr. Kleeuwens te Goes. Vrijdag 3 Juni. Kapelle, half 11, in 't gemeentehuis, door het Bestuur der Waterkeering van den Ca- lamiteuzen Willem Annapolderherstel, vernieuwing en onderhoud tot 30 April 1888, van de Aarde-, Kram-, Rijs- en Steenglooi- ingwerken aan de Waterkeering van boven- genoemden polder. Het bestek ligt ter lezing in 'tgemeentehnis, en te koop a f0,80 bij den secretaris-ontvanger den heer v. d. Mandere. Aanwijzing op Vrijdag 27 Mei, des voormiddags van 10 tot 12 uren en op Maandag 30 Mei, des namiddags van 13 uren. Samenkomst aan de woning van den waterbouwkundigen ambtenaar te Biezelinge. Middelburg, half 2, op het Raadhuis, door B. en W., bij enkele inschrijvinghet weg breken der bestaande trap naar de verdieping der school in de Langedelft en het maken van een nieuwen opgang en bijbehoorende werkzaamheden. Aanwijzing 1 Juni, 2 uur, door den gemeente-bouwmeester. Bestek kost 25 cent. Zaterdag 4 Juni. Borsele, 2 uur, door het bestuur der Waterkeering van het Calamiteuze water schap Ellewoudsdijk en den Calamiteuzen polder Borsele: herstel, vernieuwing en onderhoud tot 30 April 1888 van de Aarde-. Kram-, Rjjs- en Steenglooiingwerken. (Ra ming f26536.36), Bestek ter lezing in de Directiekamer en ten kantore van den heer Beenhakker, secretaris-ontvanger, bjj wien het verkrijgbaar is voor 78 cent. Aanwij zing op 27 en 31 Mei van 2—4 uur. Sa menkomst in de Directiekamer. Vrijdag 27 Mei. Kolijnsplaat, voor wed. Pjeter de Munnik, 10 uur, door Notaris Huvers: Meubelen. En om 6 uur, in «De Patrijs»een Huis, Ach terhuis, Schuur en Erf, achter de kerk. Groot 373 centiaren. Aankomende wed.de Munnik. Goes, aan de schuur van Korstanje, voor C. v. Zweden, door Notaris Mulock Houwer, 10 uur: 4 Werkpaarden 16, 13, 12 en 7j., 1 Men wagen, 4 Ploegen, 3 Eggen, 2 Lang- wagens, Boomwielen, Stroomolen, Kelder- wind, Boomkettingen en Harnas. 'Zaterdag 28 Mei. Kolijnplaat, 2 uur, Achterstraat D 55, door Notaris Huvers: een Inboedel, als: greenhouten Kabinet, Secretaire, Tafels, Stoelen met matten zittingen, 1 Hanglamp, Wekker, dubbelloops Achterlaad-jachtgeweer kaliber 12 met toebehooren, Kleerkist, 2 veeren Bedden enz. Zaterdag 4 Juni. Kruiningen Oostnijk, 11 uur ten sterf- huize van F. Bruijnzeel door Not. Prins een Inboedel alsWinkelopstand en Win kelwaren, Kabinet, Bureau, Naaimachine, Tafels, Stoelen, 3 Veeren Bedden met toe behooren, Ledikant, Matras, Porselein en Aardewerk, Kachels, Koper-, Tin-, Blik- en Ijzerwerk, Spiegels, Schilderijen, Mat- en Mandewerk enz. Goes. In het «Stot Ostende» door Not. Gallis Merens, 10 uur voor de Maatsch. tot Exploitatie van StaatsspoorwegenHet gras en nagras, uitgewassen op de bermen en taluds, en in de slooten der spoorweglijn RoozendaalVlissingen over 1887. In 18 perceelen. Ieder kooper zal 2 Borgen bij zich moeten hebben, die het proces verbaal dadelijk onderteekenen. Bij kontante betaling 2 pCt. korting. Voorwaarden bij den op zichter der spoorweglijn te Goes, enteMid- delb. en bij den notaris. (Verpachting) Woensdag 8 Juni. Goes,10 uur,op het«Slot Ostende»: Meubels als eikenhouten Kabinet, dito Chiffonnière, 3 Bedden, Tafels, Stoelen, Kleeden, enz., Oud Porselein, dito Kommen, Borden enz. Infor- matiën dhr. Pelle. De Heer en Mevrouw de VEER BARGER betuigen hun hartelijken dank voor de blijken van belangstelling in de laatste weken ontvangen. Middelburg, 25 Mei 1887. Voor de vele bewijzen van belangstel ling bij mijne benoeming tot kantonrechter te Goes, betuig ik mijn hartelijken dank. Jhr. Mr. J. J. POMPE VAN MEERDERVOORT.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1887 | | pagina 3