f BOEKENMAN, Publiek Verkoopen la Grammaire amusante, BRIQUETTEN, Burgeiijke Stand. Marktberichten. Aanbesteding. Overzicht van Verkoopingen. ADVERTENTIES op Woensdag 13 April 1887, FR ANSCH ZONDER MEESTER. het echter bij deze bedreiging, hoewel de andere nogmaals riep Onthoud je dag Toen later een en ander aan den gemeen teveldwachter en den onbezoldigden rijks veldwachter te Wilhelminadorp ter oore kwam is daarvan proces-ver baal opgemaakt. G.Ct. Het schijnt wel dat ook de Neder- landsehe pers er op 1 April steeds mo t inloopen. Zoo kon men b. v. op 1 April jl. of daaromtrent in vele nieuws bladen lezen dat er bij Lochem iets zeldzaams had plaats gehad. Er was namelijk door den tram een stekelvarken overreden, zeker een afgedwaald dier uit Hanover. Maar zie eens, wat blijkt nu Dat stekelvarken was niets ander dan een stuk van een dood keutjeEenigen tijd geleden was bij een boer daar in de buurt een keutje komen te sterven. Men legde zijn lijkje op de mestvaalt en gaf het kort daarop, bij de bemes ting van het bouwland, dat aan den tram weg grenst, een eerlijke begrafenis. Een zwervende hond kreeg daar de lucht van, haalde het half vergane beest weer voor den dag en borg een gedeelte er van in zijn maag. Daar verraste hem de stoomtram, zoo fat hij zijn maaltijd tijdelijk moest staken. De tram reed daarna over 's honds middagmaal heen en zoo kwam het sprookje in de wereld dat dit half vergane en opgepeuzelde «keutje» een «stekelvarkentje» zou geweest z(jn. De controleur aan 's rijks geweerwin kel te Delft is Zondagavond, door de duis ternis misleid, in een sloot geraakt en jam merlijk verdronken. Maandagmiddag is in den Haag een pas opgetrokken muur van een in aanbouw zijnd huis omvergewaaid. Een der werklie den raakte onder het puin bedolven en werd zwaar gewond naar het hospitaal overge bracht. Het lijk van den bij Oudorp zoo jam merlijk ovorboord gevallen varensgezel (zie ons dinsdagnummer) is gevonden en naai de woning zijner ongelukkige moeder te Stellendam overgebracht. De Gemeenteraad van Loosduinen heeft een subsidie van f250 toe estaan voor de in het najaar door de afdeeling «Westland» van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw aldaar te houden tentoonstelling van Landbouwvoortbrengselen. De wielenwedstrijden te Nijmegen op 2en paaschdag beloven belangrijk te zullen zijn. Reeds nu is de baan bijna geen oogenblik ledig, daar vele wielrijders uit an dere plaatsen, o. a. de bekende rijder Huis- ser u't Maastricht voor de uitgeloofde prij zen zich druk oefenen. Meer dan 80 strij ders, waaronder de bekende kampioen Kiderlen hebben zich doen inschrijven. Als bewijs dat hoenders langen tijd zonder voedsel kunnen zijn, verhaalt de heer V. Br. in de «Limburger Koerier», dat dezer dagen te te Weiten eene kip werd ontdekt, die 6 maanden onder hooi bedolven was geweest en al dien tijd slechts een weinig hooi en geen water had gebruikt. Een 54 jarige verpleegde in het arm huis te Dronrijp schijnt door een jongen, die insgelijks in dat armhuis verpleegd werd, zoodanig geschopt te zijn, dat hij aan de gevolgen daarvan is overleden. - Een artillerist te Roermond is bij een der exercitiën gevallen en onder een kanon geraakt. Met gebroken beenen werd hij weggebracht. De vermoedelijke dader van de dief stallen te Tilburg is gevat. Drie schooljongens van 10 iaar zijn door de Haagsehe politie wegens diefstal aangehouden. Zij hebben namelijk geld ontvreemd uit den lessenaar van hun meester; voorts ham en worst uit de overdekte marktterwijl zij bij een winkelier de lade hebben gelicht. Voorbeeldige knaapjes inderdaad. Te Beet doet zich een zeldzaam geval voor. Van drie veldwachters, zijn twee bezoldigden gestraft met 21 en 45 dagen celstraf, wegens wederrechtelijke gevangen neming, terwijl den derde, een onbezoldigde, zijn aanstelling wegens wangedrag is ont nomen. Twee kinderen in den Haag hebben uit een flesch met olie en loog gedronken, tengevolge waarvan zij in bedenkelijken toestand verkeeren. In het kantoor van den heer v. R, te Middelburg is ingebroken en een som van ongeveer f100 ontvreemd. In Zeeuwsch Vlaanderen maken (vol gens de N. R. C.) eenige vreemde schache- raars er hun werk van de kooplustigen al daar over te halen, tot het koopen van oud porselein, «echt spul», maar dat na den verkoop een waardeloos namaaksel blijkt te zijn. Menigeen werd reeds door deze han delaars gefopt. Van Januari tot heden werden in ons land 750 vreemdelingen, als zonder middel van bestaan, over de grenzen gezet. Te Groot-Ammers is een kind door een der wieken van een molen getroffenen onmiddellijk bezweken. Mag men de Amst. gelooven, dan zou de Minister van Justitie en met Z.Exc. ook de Tweede Kamer grof beetgenomen zijn. Het terrein voor de nieuwe strafge vangenis te Amsterdam gekocht voor f 44,000 zou nl. in publieke veiling niet meer dan f4000 opbrengen. 't Is inderdaad de moeite waard, dat de Minister onderzoeke, wat daarvan is, alvo rens het wetsontwerp de Eerste Kamer passeert. Het Maandblad tegen de Kwakzalverij vestigt de aandacht er op dat de Tweede Kamer dezer dagen een adres heeft ont vangen van G. W. Blankenreich te Am sterdam, een naam, die blijkens ingesteld onderzoek aldaar niet bestaat. In dat adres wordt gezegd dat twee der leden van het Bestuur der Vereeniging tegen Kwakzal verij wegens laster zijn vervolgd geweest, en dus op adressen dier vereeniging niet veel acht dient geslagen te worden. Dit naamloos geschrijf is natuurlijk waardeloos, al werd het in een openbare Kamerzitting behandeld. Te Genève is een vereeniging opge richt die zich ten doel stelt het onderling verzekeren van kinderen, wanneer zij hunne verzorgers door den dood verliezen. De huisvaders die deelnemen betalen maande lijks 25 cent. De vereeniging neemt op zich, om aan elk kind bij den dood des vaders maandelijks 15 fr. uit te keeren, tot het 17 jaar oud is. De vereeniging heeft een kapi taal van 57 duizend francs, en heeft reeds menige wees voor kommer mogen vrijwaren. De 20 voetlange miniatuurboot «Ho meward Bound" is met zijn bemanning van drie koppen dezer dagen van Port Na- tal (Afrika) te Dover aangekomen. Sedert Mei 1886 waren de avonturiers met dit notendopje op de baren. Zij deden slechts twee malen een haven aan en bleven 10 volle maanden in open zee. Er worden pogingen in 't werk gesteld Italië en Sicilië door een tunnel te verbin den. De tunnel zal 132 meter onder den waterspiegel zjjn en 34 millioen gulden kosten. Een arme vrouw te Florence vond op den hoek van 't stadhuis een groote bus, naar zij dacht met sardines gevuld. Blij met hare vondst ging zij heen, doch daar spatte de bus uiteen met een vreeselijken knal. De linkerarm werd haar letterlijk van het lichaam afgescheurd en aan het hoofd had de vrouw eenige kwetsuren. LAATSTE BERICHTEN. G»es. Wij maken onze lezers indachtig aan de jongste verordening op de honden. Daarin staat dat honden van buiten de ge meente niet mogen losloopen. Tegen een predikant uit een naburig dorp, die met deze verordening onbekend was, werd des wege proces verbaal opgemaakt, Men zij dus gewaarschuwd. Van 4—6 April 1887. Goes. Ondertrouwd en GetrouwdGeene. Geboren: Lambertus Adriaan z. v. P. J. Vaes en J. Nieuwersteeg. OverledenFrederika Maria 1 j. d. v. Willem Nicolaas van Heijl en Johanna Maria Linden berg. Goes, den 5 April 1887. De aanvoer van granen was meer dan vol doende voor de behoefte zoodat de handel onbeduidend was en vorige prijzen moeieiijk te maken waren. Jarige Tarwe fa f—Nieuwe Tarwe f6,60 a f6,90 Rogge f5,a f5,15 W inter Geist f4,50 f4,85 Zomer Gerst f4,20 a f4,35 Haver f2,70 a f3,Bruine Boonen f- a fPaardenboonen f5,25 ii f5,60 Koolzaad fa f Groene Erwten f7,50 a f8.00. Boter f 0,45 kt0,50. Eieren f0,80 a f0.87«. Aan de lijn waren 160 stuks hoornvee, 2 schapen en 1 Deensch-Zeeuwsche rijbeer, de laatste trok veler aandacht. Bedoelde beer is van den heer A. Padmos te Kloetinge. De prijzen bleven beneden die der na- jaarsmarkten. Men besteedde voor vette ossen en vette koeien van f80 tot f150 of f 0.40 k f0.60; kalfkoeien en kalfvaarzen f65 tot f150. Jaarlingen van f30 tot f60. Er was veel handel. Rotterdam. Ter markt van Dinsdag wa ren aangevoerd: 1894 runderen285 vette 257 nuchtere kalveren; 126 schapen; 514 varkens; 226 biggen: runderen le qual. 65, 2e qual. 60; 3e qual. 55; kalveren le qual. 85, 2e qual. 75, schapen le qual 55, 2e qual 50 cent; varkens le qual. 24, 2e qual. 22, 3e qual. 20. Stieren f70 k 180, melkkoeien f120 k 300, kalfkoeien f125 a 275, vaarzen f60 110, pinken 160 a 80, paarden f30 a 100. Op de botermarkt werden aangevoerd •123/8 en 151/16 ton, en 1380 stukken k Va kilo; prijs le qual. f50, 2e qual. f46, 3e qual. f40, per Va kilo 50 a 70 c. Zeeuwsche eieren f3.50 a 3.70 de 100 stuks. Aardappelen. Spuische jammen f3.- a 3.90, dito Flakkeesche f2,20 k 3.15, cham pions f2.10 a 2.40, Zeeuwsche blauwe f3.10 a 3,25, jammen poters f2.a 2.30, groene jammen f2.25 k 3.10, alles per heet. Duitsche roode f2.a 2.20, dito blauwe fk Saksische jammen f2.10 a 2.60, alles per 70 kilo. De aanvoer overtrof de vraag. Jammen van afwijkende qnal. zeer moeieiijk te plaatsen MEELBERICHT. De meelprijzen bleven de vorige week onveranderd vast met tamelijken handel voor consumtie. Heden bestond ook voor puik bakkende soorten goede vraag en was de handel niet onbelangrijk. NOTEERINGEN. Eerste qualiteit Inl-andsch f 12.25 a f 12.75 Tweede 9.50 10.50 Eerste Duitsch 12.12.50 Tweede 9.10.— Extra p. qual. Hongaarsch 16.18. Eerste 14.15.75 Ordinaire 10.12.75 Prima Amerikaansch »12.13. Tweede qual. 9.10.50 Derde Zeeuwsche Tarwebloem 13.13.50 Zeeuwsch Tarwemeel 9.75 10.75 Fransche Roggebloem 10.75 11.50 Duitsche 9.75 11.75 Inlandsche 11.13. alles per 100 kilogr. netto. Lijnzaad. De puike partijen vonden gretig koopers tot f14 a f 14,50 per hectol.; terwijl afwijkende onverkoopbaar waren. AFLOOP AANBESTEDINGEN EN VERKOOPINGEN. Goes. Gisterenavond had ten overstaan van den heer notaris Mulock Houwer voor P. de Dreu, in de «Prins v. Oranje» de verkoop plaats van lo. een Woonhuis en Erf aan den opril van de 's Heerhendriks- kinderenstraat, voor f3900 aan den heer A. Lindhout q. q. met f150 voor losse goederen. En perceel 2, een Pakhuis en Erf, aan dhr. H. M. C. de Jonge Mulock Houwer voor f825 en f15 voor los goed. Hierbij komen nog 12l/3 opcenten. Afloop veiling van het huis, Lange Noordstraat 630. Hoogste inschrijverJ. Harder te Vlissingen voor f3333,Dat bod is niet verhoogd en werd het huis voor dien prijs aan den inschrijver gegund. Woensdag 20 April. Nisse, 2 uur, aan het gemeentehuis: het afbreken en opbouwen eener onderwijzers woning en het bouwen van een gemeente huis. Bestek en teekening bij den burge meester van Nisse te Ovezand en bij den opzichter dhr. De Muynck te Driewegen a fl,25, en eiken werkdag ter inzage in het gemeentehuis van Nisse en dat van Ovezand. Aanwijzing 20 April om 12 uur door dhr. de Muynck. (Verpachting), 's Heerenhoek, 10 uur, in het gemeentehuis voor 3 jaar, door het Bestuur van den Nieuwen Kraaijertpolder de Grasetting der zijkanten van de wegen, in 5 perceelen, zooals zij nu verpacht zijn. Het bestuur Lucasse en Timans. Vrijdag 15 April. Waarde, 12 uur, door het Bestuur van het Waterschap Waarde: herstel, vernieu wing en onderhoud tot 30 April 1888 van de Aarde-, Rijs-, Kram- en Steenglooiing- werken, aan de waterkeering van genoemd Waterschap (raming f 7646). Bestek en voorwaarden liggen ter lezing in het koffie huis bij wed. Moelker te Waarde, Harthoorn te lerseke, Krijger te Krabbendijke en Ver- wer te Kruiningen. Bij den ontvanger- griffier, H. J. de Raad te Kruiningen zijn zij te koop voor 50 cent. Aanwijzing 13 en 14 April a. s. Inlichtingen geeft dhr. J. Blok Sz., djjksopzichter, Waarde. Donderdag 7 April. Wolfertsdijk, 12 uur, herberg v. Strien, voor Izaak Allaart: 1 Brood bakkerij, Schuur, Erf en Tuin, met uitweg van den achterweg, sectie A 532 en 724, groot 695 Centiaren. Helft der koopsom kan als hypotheek er op blijven. Zaterdag 9 April. Schoorsche Brug, half 11, door Deurw. De Vos: Sparren, Draadpalen, Bakens enz. Zierikzee, 2 uur, Nieuwehaven, 1 Statie tjalk, groot 60 ton, met Inventaris en Boot, alles in goeden staat. Maandag 11 April. Nisse, 1 uur, door Notaris P. Overman, aan 't sterfhuis van De WinterMeubelen, als: Linnenkast, Tafels, Stoelen, Lampen, Kachel, Kastklok, Bedden, Koper-, Tin-, Blik-, Glas- en Aardewerk, Meelkisten, Latafel, VoortsArbeidersgereedschap en 1 Varken, I Geit, Aardappelen enz. Woensdag 13 April. Kattendijke, 10 uur. hofstede wed. A. Hoogesteger, door Notaris Mulock Houwer, een Boereninspan5 Paarden, 10, 14 en 2 j., II Melkkoeien, 1 2j. Stier, 11 Runders, 6 Kalvers, 4 Varkens, Stal-, Zolder-, Bouw- en Melkgereedschappen, Dorschmachine, Ploe gen, Eggen, Cultivator, enz. Heden overleed na een langdurig, doch geduldig lijden, tot diepe droefheid van ons, broeders,zuster, behuwdzusters en verdere betrekkingen, onze geliefde jongste Dochter MAATJE, in den jeugdigen leeftijd van 15 jaar. Grijpskerke, den 5 April 1887. M. FRANCKE. J. FRANCKE, geb. Koene. Voor de vele bewijzen van deelneming in onze droefheid wegens het overlijden van onze innig geliefde dochter en zuster GER- RETJE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Krabbendijke, 6 April 1887. J. DE KONING, Echtgenoote en Kinderen. De Notaris MULOCK HOUWER te Goes, zal IN PLAATS VAN 's voormiddags ten 10 ure, te Kattendijke, op de hofstede bewoond door de Wed. JL Hoogesteger, EENEN KAPITALEN bestaande in: 5 Paarden, oud 10, 14 en 2 jaar, l 11 baatgevende Melkkoeien(groo- tendeels Noord-Hollandsch ras) 1 tweejarige Stier(van Groningsch ras), 11 eenjarige Runders, 6 Kalvors, 4 Varkens, 1 Dorschmachine, Kookke- tels, Wagens, Karren, Ploegen, Eg gen, Snijmoleu, Cultivator en verder Landbouw-, Stal-, Zolder- en Melk- gereedschap. In den boekhandel van G. M. KLEM- KERK is voorhanden: of vermakelijk Leerboek der fransche taal. Een onfeilbaar middel om zonder moeite en zonder fneester fransch te leeren, door SER- VAAS DE BRUIJN. Prijs f2,25. Dit werk kan de, veel duurder, Uitgave der Brieven vervangen. De Gegarandeerd Chemisch Zuivere van de Bergen op Zoomsche BRIQUETTEN- FABRIEK. Voor Wederverkoopers zijn zjj uit sluitend verkrijgbaar bij den heer G. BER GERVOET, Korte Kerkstraat, Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1887 | | pagina 3