Hofstede Beestenpeen Mangels, en G. BERGERVOET, OPENBARE VERKOOPING- Lucern-Klaverhooi. DE BROEDERKRING. Opnieuw Ontvangen C. Duvekot, Goes. Belangrijke ANNONCE. x4anbesteding. Overzicht van Verkoopingen. Burgerljke Stand. Marktberichten. OESTEBBEUBS. ADVERTEÏSTIEN. op Donderdag den 24 Maart 1887, 20,000 Kilo's ongeveer Bjj inschrijving te pachten: Bruine Blokjes- en Biezenmatten, Gang-, Deur- en Kamermatten Karpetten en kleine Kleedjes, Zeildoek en Tafelkleedjes, Dweilen en Zeemleer, Borstel- en Houtwerk. Witte Steenklaver en Roode Paardeklaver, a f 60 per 100 Kilo. Hoppeklaver a f 25 p. 100 Kilo. Zaaiwikken en Zetplatteboonen. Alles tot zeer lage Prijzen. Deze week stierf te Heerle een op passend man, vader van een talrijk gezin, aan bloedvergiftiging. Hij had een klein wondje aan de hand gekregen, daardoor se hijnen giftige bestanddeelen in zijn bloed te zijn doorgedrongen. Althans hand en arm zwollen geweldig op en binnen eenige uren was de ongelukkige een lijk. Een uitgebreide werkstaking heeft plaats gehad in het steenkolenbekken te Sorgnies (België.) De werkstakers zijn zeer opgewonden. Een bataillon jagers trok derwaarts. in en daar zeer versperd. de De sneeuw heeft hier Italië en Spanje de wegen Op sommige plaatsen bij Madrid ligt weg 2 M. hoog met sneeuw bedekt en is het verkeer op de noordelijke spoorwegen gestremd. Als een zeldzaam natuurverschijnsel wordt, uit Linceln in Nebrasca gemeld, dat aldaar onlangs een regen van modder neder- viel, die een uur aanhield. De modder be stond uit kleine stukjes en gaf aan allen ..het voorkomen van bespat te zijn door een rijtuig, dat door een modderige straat rijdt. Den vorigen dag bad het op eenigen afstand van de plaats, waar de modder nederviel, hevig gewaaid en men denkt, dat het door den storm opgewaaid zand door de voch tigheid in de lucht tot modder werd en toen door de zwaarte neerviel. Op een spoorweglij n bij Boston heeft een schrikkelijk ongeluk plaats gehad. Een brug zakte in elkaar, op het oogenblik dat er een trein over reed. Vier wagens stort ten in de diepte. Meer dan dertig reizigers werden terstond gedood, 40 werden zwaar gekwetst. Weinge [oogenblikken te voren was een zware goederentrein veilig en wel over de brug gekomen. Goes, Krop- en fijn Tarwebrood, Rund en Kalfsvleesch over April tot Juni. Voor het Burgerl. Armbestuu. Inlevering biljetten op Dinsdag 22 Maart met opschrift Besteding Burgerlijk Armbestuur, des voormiddags voor 12 uur bij den heer J. A. A. Fransen v. d. Putte. Dinsdag 22 Maart. Goes, 12 uur (en volgende dagen 2 uur), door Deurwaarder De Vos, in het Cafe HartmanManufacturen uit de magazijnen van Emanuel. Ylissingen, 7 uur, in de «Vriendschap», door Notaris v. Uije Pieterseeen Woon huis met Vergunning, Korte Walstr. H 190. Woensdag 23 Maart. Vrouwepolder, herberg van Sturm, 10 uur, door Notaris Tak: lo. een Hofsteedje 44,92 Aren, op het dorp; 2o. 22,70 Aren Bouwland; 3o. 22 Aren Idem; 4o. 21,60 Aren Idem en 5o. 23,90 Aren Idem. Eerst afzonderlijk, daarna in massa geveild. AFLOOP AANBESTEDINGEN EN VERKOOPLN GEN. Woensdag 16 Maart had te Biezelinge ten overstaan van Notaris A. Gallis Merens ten verzoeke van het diaconie armbestuur aldaar de verpachting plaats van 4,34,33 hectares Bouwland, die aan verschillende personen tot een bedrag van 1329,19 per jaar in pacht werden toegewezen. De pachtsom 7 jaar geleden bedroeg f380, zoodal de opbrengst weinig verminderde. De uitslag van de door not. Dregmans te Terneuzen gehouden verkooping voor dhr. A. Bolier is als volgtlo. Het Woon huis, pakhuis enz. zijn verkocht aan J. de Smidt Jz, te Terneuzen voor f 6900. 2o. 2,045 Hectaren bouwland te Borssele, verkocht voor f1130 aan A. Tholens te Ierseke; 3o, een aandeel (Vas) in de bijzondere ra- cinebereidings-maatschappij enz. te Bosssele voor f 105 aan A. Mol te Borssele. Heden werd aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg aanbesteed het maken van een bazaltmuur in de bin nenhaven bij de groote sluis te Hansweert, behoorende tot de werken van het kanaal door Zuid-Beveland.(Raming 14300.)Jvlinste inschrijver was dhr. P. J. Visser te Hans- weert voor f3695. Heden had ten overstaan van den notaris A. Gallis Merens op het Slot Ostende te Goes de verpachting plaats van de volgende perceelen Visscherij enz., ten verzoeke van het bestuur der Visscherijen. In de Ooster Schelde nr. 494 E. Minnaard, Wemeldinge f61 nr. 495 P. de Zeeuw, Middelburg f 50nr. 496 A. J. Arbrocher, Philippine ur. 497 Maatschappij Oosterschelde, f98! i nr. 498 de zelfde, f 135nr. 499 C. Bout, Tholen f64; nr. 369 J. van den Berg, Bruinisse f90. Iersche Oesterbank: nr. 185 E. Lindenbergh, Wemeldinge f28; nr. '190 A. J. A. Hoogvliet, Baarland f240. De slikken onder Ierseke: nr. 13 Jan Bom, Ierseke f42; nr. 28 Ph. Pikaar, Ieiseke fl; nr. 32 J. v. d. Burght, Ierseke fl Daarna het recht tot het weghalen van mosselzaad onder Schouwen: nr. 1 J. v. d. Berg, Bruinisse f 140 nr. 2 de zeilde, f 64 nr. 3 P. de Zeeuw, Middelburg f73; nr. 4 A. Jumelet, Bruinisse f43; nr. 5 J. v., d. Berg, Bruinisse f 82nr. 6W.de Koning. Bruinisse f 76nr. 7 A. Jumelet, Bruinisse f 140. LAATSTE BERICHTEN. TWEEDE KAMER. Per Telegraaf.) 's Gravenliage, 18 Maart. Het algemeen debat over Hoofdstuk 3 is gesloten. Vooraf bestreed de heer Gleich- man het amendement Godin de Beaufort betrekkelijk de samenvoeging van de ad- ditioneele artikelen met het definitief kies rechtartikel. De heer Ruijs verklaarde dat verband niet los te laten, ook bjj intrekking van het amendement. De heer Godin de Beaufort verklaarde echter dat hij het alleen voor een verbeterde regeerings-red ictie zou prijs geven. Daarna werd het debat over het artikel met de amendementen geopend. Achtereenvolgens werden de verschillende voorstellen toegelicht. Op het jongste candidaatexamen te Utrecht slaagde o. a. de heer P. Snoep, geboren te Goes. GEMEENTERAADSVERGADERING te Goes, op Vrijdag 18 Maart. Voorzitter de heer Burgemeester. Afwe zig dhr. Ramondt. De heer Ochtman deelt mede naar aanleiding van een klacht van den lieer Den Boer, dat de directeur der gasfabriek, na zictyop den door den heer Den Boer aangeduiden zondagavond in de kerk gebouwen der chr. gereform. en der nederl. hervormde gemeente overtuigd te hebben van de al ot niet voldoendheid der gasver lichting in deze gebouwen, op Ie Vlasmarkt een paar slecht ücht gevende straatlantarens ontdekte, zoodat daarin moest voorzien wor den. Na de mededeelingen komt het voor stel van B. en W. aan de orde tot verbe tering en uitbreiding der Gasfabriek, met gunstig advies van de financiëele commissie. De heeren De Jonge en Quist hebben allen lof voor den ijver en de energie der gas- comniissie. Eerstgenoemde vraagt nog eenige inlichtingen over het feit dat het werk veel grooter is dan men eertijds be doelde. De heer Ochtman erkent de juistheid dier opmerkingen, maar wijst op de voor- deeliger wijze van exploiteeren, wat o. a. bleek bij het zeer belangrijke gasverbruik op 19 Feb. Hij wijst op den grooteren omvang der ketels, 14 bij 6 in plaats van 10 bij 4,8. Op de onvoldoende en onprac- tische kanalisatie, waardoor een abnormale zwave drukking noodig was, om ook de nauwe buizen van gas te voorzienop gas- verlies, enz. De heer de Jonge wijst er op, dat vroeger op een vraag van de finantieele commissie omtrent de wenschelijkheid van benoeming vdn nog een paar deskundigen ontkennend geantwoord werd. Nu blijkt reeds het tegenovergestelde, wijl de heer Ochtman het met den heer Polet ook in alles niet meer eens is. Bewijs dat B. en W. ook niet altijd, ondanks hun beweren, een zaak in de fijnste puntjes kennen. Het voorstel om f38500 toe te staan, en daartoe f 24000 a 4 pCt. te leenen van het Gasthuis of Burgerlijk Armbestuur, of bei den wordt met algemeene stemmen, min één (Lambrechtsen) aangenomen. De aflos sing zal plaats hebben op gelijke wijze als en niet voor geheele aflossing van de f104,000 vroeger voor de overname der fabriek toe gestaan. Voorts worden wijziging verordening op de hondenverordening in 't belang dei- openbare gezondheid instructie keurmees ter voorstel verhooging jaarwedde van den keurmeester met flOO en wijziging regle ment werklieden-vereeniging met algemeene stemmen aangenomen, na een woordenwis- ssling over de wensclielijkheid van het be noemen van een inspecteur tot voortdurende keuring van het varkensvleesch, tusschen de heeren v. d. Hoek, Callenfels en den Voor zitter. De heer Callenfels drukte den wensch uit dat bij de benoeming van den keurmees ter er op worde gelet dat deze een man van kennis zij en dat het vleesch desnoods kunne gekeurd worden uit de manden waarin het wordt rondgebracht. Want spreker weet dat er slachters in Goes zijn J. de Jonge Mu- stem, de heer Den die heimelijk 's nachts verdachte beesten invoeren. Uit het oogpunt van gezondheid achtte hij het daarom van belang dat de keurmeester een ervaren man zij. De rekening van de inkomsten der vroe gere gilden wordt vastgesteld op f675,32. Voor de benoeming van twee ledep in het B. A. waren aanbevolen de volgende dub beltallen in de vacature KnitelE. F. van Kalmthout (gekozen met 7 stemmen) en H. J. Stieger (deze had 5 stemmen), En in de vacature Verschoor: A. Dekker (gekozen met, 9 stemmen) en S. J. lock Houwer (deze had 1 Boer 2 stemmen.) Van 10 tot 17 Maart '87. Middelburg. OndertrouwdE. Broek huis jm. 30 j. met A. C. van de Putte jd. 26 j.' GetrouwdP. Adriaanse jm. 24 j. met R. Willems jd. 23 j. J. J. Laroes jm. 25 j. met C. H. Ludikhuize jd. 25 j. H. Mulder wedr. 56 j, met H. C. de Waal jd. 38 j. C. Sinke wedr. 25 j. met W. J, Bassie jd. 27 j. W. Bredeé jm. 31 j. met A. C. F. C. Jacobse Boudewijnse jd. 26 j. BevallenJ. J. Le Due geb. Vogel z. P. Klaassen geb. Franse z. C. de Rijke geb. Danielse z. M. E. Smits geb. Nijsen z. S. W. Diermanse geb. van de Luijster z. C. de Rijke geb. Wisse z. J. S. Molhoek geb. Bouters d. Overleden C. P. Bello, 80 j. wede. van J. M. Bogaars P. Brouwer, 7 w. z. P. J. Bosboom, 88 j. wede. van J. Meij- boom U. F. Auer, 87 j. wedr. van M. van Sorge P. A. Roth, 15 m. z, P. A. Radder, 12 j. z. C. Maljers, 2 j. d. M. Sinonse, 5'/2 w. z. LevenloosEen zoon van F. J. Larsen en F. M. van Dalsum. Van 14 17 Maart '87. Goes. Levenloos een kind van het vrouwel. geslacht van Carolus Ludovicus Fagel en Anna Maria van den Heuvel. Goes, den 15 Maart 1887. De tamelijk ruime aanvoer van Granen ruimde slechts langzaam voor genoteerde prijzen op. Jarige Tarwe fa fNieuwe Tarwe f6,60 a f7,00 Rogge f5,a f5,15 Winter Gerst f4,60 a f4,90 Zomer Gerst f4,20 a f4,30 Haver f3,a f3,10 Bruine Boonen fafPaardenboonen f5,25 a f5,70 Koolzaad f f Groene Erwten 18,a f8.40. Boter f 0,54 af 0,55. Eieren f0, 65 af0.675. Middelburg, 17 Maart '87. Onze markt was heden door landlieden weinig bezocht, de aanvoer was daardoor klein, de handel van weinig beteekenis, en bleven de prijzen flauw prijshoudend. Tarwe in puike kwaliteit op f7.gehou den en alzoo betaald, goede en mindere f6,80 a f6,60. Rogge f5,50. Wintergerst f 4,75 f5, Zomergerst f4,50. Haver f3.a f3.50. Paardenboonen f6.— a f6.10 Platteboonen f 5 25 a f5 75 Witteboonen f8,25 a f8,40. Bruine boo nen 111,— a f 11,25. Groene Kookerwten Mestingerwten 17. Zaden zonder handel. Versche boter f0,90 a f0,98 per Kilo. Eieren f 3,20 per 100 stuks. Vlissingen, 11 Mrt. Boter f 0,525 a f 0,45 per 5 ons. OOSTBURG, 15 Maart 1887. Tarwe f6.a f7.— W. Gerst f4,75 a f5,00. Z. Gerst f4,a f4,70. Rogge f5, a f5,25. Erwten f -,a f -, f6,50 f7,—. Haver f5,50 k f6,00 kilo. Boonen f5,50 a 6,00 per Garst met veel kooplust. f8,25 a f8.50. Erwten p. 100 H. L. Niets verkocht. 25JARIGE ECHTVEREENIGIHG van H. HENDERIKSE en N. BOSSCHAART. Hun dankbare zoon, J. J. Henderikse. Middelburg, 19 Maart 1887. Y Heden overleed plotseling tot diepe droefheid van mij, mijne wederzijdsche moe ders en verdere betrekkingen, mjjn harte lijk geliefde echtgenoot FRANCOIS HOU TERMAN in den bloeienden leeftijd van ruim 37 jaren. Uit aller naam Biggekerke, Pa. POLDERMAN 16 Maart 1887. Wed. F. Houterman. Aan allen, die mij op mijnen 40sten geboortedag van hur.ne toegenegenheid en liefde blijken gaven, werdt langs dezen weg mijn hartelijke dank betuigd. Chr. L. LAAN. Goes, 16 Maart 1887. Predt. PAARDEKOOPER te 's- Gravenpolder, De Notaris L. A. OVERMAN, gevestigd zal des voormiddags te 10 uren, in Middel- Zwake onder 's- Gravenpolder, ten verzoeke van den eerz. Jacs. Nieuwenhuijse, in het openbaar verkoopen en eene part ij goedgewonnen DE «KLEIN FRANKRIJK» bij Goes, thans bewoond door den heer D. Kodde Lz., groot ruim 42 Hectaren. Aanvaarding 1 Maartl888. Inschrijvingsbiljetten in te leveren ten kantore van J. A. BEVIER DE FOUW te Goes, vóór ot op den 15 April 1887. Heden verschijnt te Leeuwarden No. 7 bij A. JONGBLOED, Broederlijke Samensprekingen over de reformatie der Kerken. Per nummer 5 cent. 100 ex. f3,50. Alom te bekomen. in alle breedten en soorten. in vele afmetingen. Lage Prijzen. Winkeliers [ruim Rabat. Voor sluiten van WEIDEN enz. bij partij Echte GELE PAARDEPEEN b/d grond en id. GROOTE FLAKEESCHE GELE a f 2 per Kilo. Zeeuwsche Zaadhandel Middelburg. J. C. WISSE. "STEEDS VOORHANDEN: Kachels, Fornuizen, Veevoederskooktoe- stellen, Ledikanten, Wiegen, Vlechtwerk, Heiningdraad, Bascules, Petroleum- kooktoestellen, enz. enz. Korte Kerkstraat, GOES.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1887 | | pagina 3