„Ken den Hecre in al uwe wegen," BALANS, D L een compleeten Inboedel, Publiek te verkoopen m EEN HUIS, 11a Schuur en Erf, openbaar verkoopen: EEN WOONHUIS, Timmering en Erve, OPENBARE VERKOOPING Windkoren- en Pel molen, NIEUW VLIET. Gereedschappen, Ds. W. H. GISPEN, MANGELWORTEL, Correspondentie. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Overzicht van Verkoopingen ADVERTENTIEN. HESTPUTLOOPERS op Dinsdag 1 Maart 1887, Zaterdag den 5den Maart 1887, ZEGT HET VOORT. op Maandag den 7 Maart 1887, 2 Woningen ingericht, Vrijdag den 18den Maart 1886, een Windkoren- en Pelmolen met Woonhuis, Erf en Aanhoorigheden, ZEGT HET VOORT. GOES. Vrijdag 25 Februari a. s. Bloem-, Tuin-, Gras- en Kla verzaden. en ander Veevoeder. aan mijn adres had overigens wel wat sma kelijker kunnen zijn. Maar dat zijn zaken buiten U, geachte Redacteur! Aanvaard nogmaals met mijn dank voor uwe bereid willigheid de verzekering van de hoogachting waarmede ik de eer heb te zijn UEd. Dw. A. W. VAN KLUIJVE. Middelburg, 19 Februari 87, Mijnheer de Redacteur 1 Vrienden en broeders mogen niet geschei den blijven, nietwaar? Komt er misverstand dan moet het wor den weggenomen. Door onderlinge corre spondentie is dat ook ons, den heer van Kluijve en mij, mogen gelukken. Ik kan u niet zeggen hoezeer mij dat tot vreugdeen blijdschap verstrekt. Dank aan den heer van Kluijve, die in bovenstaande letteren terugneemt wat ZEd. ten mijnen laste schreef. Natuurlijk vervalt daarmee wat ik gezegd heb dat ZEd. ten mijnen opzichte deed. Het zal wel waar zijn, dat ik wat ik zeide, smakelijker had kunnen inkleedenmeer dan eenmaal toch deed het mij leed die gave niet te bezitten. Mijn doel. dat ben ik mij bewust, was niet om het onsmakelijk te maken. Het valt mij daarom gemakkelijk, om, voorzoover er aan den vorm mankeerde, bij deze beleefd vergeving te vragen. Middelburg. ,,DE INZENDER." Nog een ingezonden stuk van een «tolk, enz,» achten wij door 't bovenstaande ver vallen. Red. Mijnheer de Redacteur! In de Zeeuw van Maandag jl. las ik de uit de Goesche Courant overgenomen mede- deeling dat de Rechtbank te Middelburg bij vonnis van 22 Jan. jl. het gasthuis-be stuur in het gelijk gesteld heeft, in zijnen eisch tegen een landbouwer die beweerde over een perceel dier administratie sedert onheuglijke tijden een uitweg te hebben, opgrond 1. dat een uitweg slechts kan ver kregen worden, krachtens rechterlijk ge wijsde of krachtens overeenkomst en 2. dat door den gedaagde is verklaard, dat hij niet in het bezit was van eenigen titel. Dit vonnis is waarlijk niet onbelangrijk, want hoevele duizende wegelingen en over wegen zouden er in Zeeland niet bestaan, waarvan onmogelijk een titel kan vertoond worden i Vat men dus dit vonnis in den gewonen zin op, dan zullen zeer spoedig alle met erfdienstbaarheid bezwaarde landen van dezen last worden bevrijd. Doch ik geloof niet dat het hier een ge wone k westie gold, maar we zullen moeten aannemen dat bedoelde landbouwer, om een korteren weg te verkrijgen, dan reeds aan wezig was, dien overweg zelf schiep en dus «te kwader trouw» bezat. Hoe moet ik anders art, 744 van het Burgerlijk Wetboek verstaan, waar duidelijk te lezen staatDe voortdurende en zicht bare erfdienstbaarheden (dit zijn ook over wegen) kunnen zoo wel door verjaring als door titels verkregen worden.? U dankzeggende, tt. J. DE JONGE Jr Wegens plaatsgebrek steeds blijven liggen. Red. Berichten omtrent de feestvieringen kon den niet opgenomen worden. Heden werd te Kruiningeu door Not. Prins, ten herberge van C. de Jonge, namens B. Nieuwenhuyze geveildlo. een Hofstede (Huis, Schuur, Keet en verderen Timmer) met Boomgaard, Bouw- en Weiland, aan den Zanddijk, kadaster sectie F 143, 139, 138, 140, 142, 141 en 159; 2o. een perceel Bouwland «de Boomgaard», groot 2,3440 Hectaren3o. een perceel Bouwland, de achterste goedkoop en lagen hoek, groot 2,4310 Hectaren, met recht van uitweg over de hofstede; 4o. een perceel Weiland, ede Reepen», groot 1,8770 Hectaren; 5o. een perceel Weiland met een hoekje Bouwland aan den achterweg «de Krakeel- sche Weide» genaamd. Het hoogste bol was f260 per gemet door J. Bruinooge te Eversdijk, doch daar voor niet gegund. De Uitslag der gehouden aanbesteding voor het 3jarig onderhoud van het O. Ind. huis te Middelburg, is als volgt Ingeschreven werd door de heerenJ. de Buck voor f2654 P, J. van Puffelen Z. f 3105 J. M. van Ditmars Z. f 3600 F. L. Klaassen f3620 P. Krijger Z. f3750 C. A. Goethals f3944 M. J. de With f 4222. Allen te Middelburg. Woensdag 23 Februari. Borsele, 9 uur, op de hofstee Hollenpol der» van A. Bruinooge, door Notaris v. d. Kloes: een Boereninspan10 Paarden, 8 Melkkoeien, 15 Runders, Stieren en Kal vers, 20 ruige en 10 leege Schapen, 4 Mest- putloopers, 200 Hoenders, 6 Eenden, 1 Karn hond, 1 gedresseerden Schaaphond, 3 M< n- wagens, 1 Driewielskar, Ploegen, Rolb'ok, Eggen, Slepers, Sleepeggen, Molbord, Wind molen, Stroomolen, Peenmolen met Moes maker, Bascule met GewichtenHooi, Ladders, Gereedschappen, Meubelen enz. lersekendam, herberg van J. Wisse, 5 uur 's namiddags, door Notaris Gallis Merens, voor erfgenamen wed. Trimpe: lo. een Woonhuis met Erf en Grond, luiii denDam- schen straat- en Achterweg te lerseke. Te veilen in 2 perceelen en in massa2o. een perceel Tuingrond in den Achterweg, in pacht bij Joh. Oranje f 25 per jaar3o. 53,80 A. Bouwland te lerseke aan den breeden weg en Dijk. In pacht bij P. Voois om f37,08 per jaar; 4o. 64,30 Are Bouwland idem. In pacht bij D. Wisse om f35 per jaar; 5o. 27 A. Bouwland aan den Eersten weg. In pacht bij A. Goeman om f22 per jaar; 6o. 25,40 A. Bouw land aldaar. In pacht bij L. Wisse om f27 per jaar; 7o. 36,23 Ares Bouwland, id. bij den Steenweg. In pacht bij J. de Jonge om f51 per jaar; 8o. 28,10 Are Bouw land in den Molenpolder (het zuidelijk stuk.) In pacht bij wed. v. d. Vreede om f32,23 per jaar; 9o. 27,70 Are Bouwland (noor delijk stuk.) In pacht bij G. Huige om f31,77 per jaar. En vooraf om 2 uur aan 't sterf huis Meubelen enz.Bureau, Bed enz., Glas- en Aardewerk en een Antieke Kast. Caiiiperlai d. half 10, bij Eduard v. d. Moere, Erven, door Notaris Roelof: 5 Paar den, 6 Melkkoeien, 1 vet Varken, 1 Bigdra- gend Dito, Riemwagen, Huisraad, Veeren Bedden, enz. Middelburg, Notarishuis, Meubelen: Ka binetten, Brandkasten enz. Brigdamuie, 10 uur, bij Christiaanse, door Notaris Slegt: de Hofstede «Klein welge legen», aan den Noordstraatweg, met 7,3780 hectaren Wei- en Bouwland. In elf percee len en in massa. Inlichtingen geeft de No taris, Lange Noordstraat, Middelburg. Domburg, 11 uur, herberg wed. Baart, door Notaris Tak een Huis met Schuur en Wagenhuis, Noordstraat A 81, groot 2,90 Are en om 1 uur op voormeld kof- steedje: 1 bruin Ruinpaard 12 jaren, 3 Melkkoeien, Menwagen, Ploeg, 5 Eggen, Veldgang, Sleepdeur, Kortkist, Windmolen, Draaihekken, Rolblok, Kruiwagens, Spek- stander, Bouw- Melkers en Zoldergereed schappen, Tafel, Stcelen, Bed, Mest enz. Serooskerke, 2 uur, door Deurwaarder Kouion, bij mej. Boogaart, herbergiersters: Manufacturen van Emanuel. Donderdag 24 Februari. Middelburg, 1 uur, Kuiperspoort, door Notaris Woutersen3 8jarige Werkpaarden, 1 Barouchette, 2 Men wagens, 1 Driewiels kar met Watervat, 2 Arresleden, 1 Wale- ploeg, 1 Voetploeg, 4 Eggen, 1 Molbord, 1 Voorsleper, Graanzeeften, Landbouw- en Zoldergereedschappen, Mest, Stroo, Schalen met Balans, enz. Kruiningeu, 9 uur, hofstede Steven Ver- laare, door Notaris Prins: een Boereninspan, bestaande in 9 Paarden, 13 Melkkoeier, 3 Kalfvaarzen, 3 Runders, 2 Ossen, 1 vette Vaars, 5 Jaarlingen, 3 Kalveren, 2 Karn honden met Hok en Ketting, Menwagens, Kapwagens, Driewielskar, 10 Ploegen, 10 Eggen, Bruggen, Melk- Karn- en Dorschge- reedschappen, Emmers, Spek- en Meelkisten, Graanzakken, Zeeften, Schoppen, Meubelen, koperen Ketels, Tafels, Bedden, Hanglamp, Vleeschhangen, Schalen, Gewichten, Klaver en Weihooi, 150 baggen Beestenpeen, 4000 binden Kanthooi enz. Vrijdag 25 Februari. Kruiningeu, bij 't station, hofstede Boone, 10 uur: 2 zwarte Ruinpaarden, 19 en 15 jaar; 1 Veulendragend Paard, 11 jaar; 1 zwart vos Ruinpaard, 3 jaar; 1 zwart Mer- riepaard, 1 jaar; 7 baatgevende Melkkoeien, 1 Kalfvaars, 9 Vaarzen, 4 2jarige Ossen, 8 Biggen, 4 Mestputloopers, 1 Huifwagen, Kippen en Hanen, 1 Menwagen, 1 Driewiels kar, 3 Ploegen, 1 Waleploeg, 4 Eggen, 2 Slepers, 1 Rolblok, Geeselsteen en Paard, enz, Inlichtingen de heer Pelle. Oostkapelle, 11 uur, verpachting door Notaris Verhey25,25 Hectaren Bouw- en Weiland van de hofstede «Altijd zorgen», in 25 perceelen. Middelburg, in de «Vergenoeging», door Notaris Woutersen, 10uur: 18 partij Bouw en Weiland in Vrouwepolder, Veere, St. Lau rens, Middelburg en Ritthem. Samen 13,4860 Hectaren. En een Hofsteedje met Gebouwen en Moesland. Samen 21,67 Aren, aan het begin van den Schroeweg (gemeente Mid delburg). De Gebouwen zijn te zien Dinsdag 22 en Woensdag 23 Februari. Kwadeiulammo, herberg Timmerman, 5 uur: 3 Huisjes te Baarland (Vlieguitpolder) A 211, 212 en 213, van de erven Bal. Daarna voor de erven Hubrecht Baleur: een Woon huis A 47, groot 5,10 A., door Not. Overman. Ovezande, 10 uur, herberg wed. van t Westeinde: een Woonhuis en Erf, C254, groot 1.30 Are. Aankomonde L. P. de Jonge, door Notaris Overman. Zaterdag 26 Februari. NieuwJorp. 10 uur herberg Hoffius door Not. De Ronde BresserHuishouden, Plan ken, Latten en Varkens. lerseke. 4 uur, herberg van Klaassen door Deurw. de Vos: Sigaren. Westkapelle. 12 uur in «de Vriendschap» 4 Huizen met opstal en Erf, en Schuur en 4 perceelen Bouwland door Not. Looff. Koudekerke. 10 uur door Not. Tak in de herberg van Leenhouts: lo een Woonhuis aan het Zand groot 93 c. A.2o. een Schuur 4 Aren3o. een peiceel Bouwterrein 2,85 Are4o. 24,80 Aren Boomgaard en Weiland (vrijland); 5o. 36,30 aren Weiland (vrijland) 6o. een Huis en Erf met Schuurtje aan Dishoek 1,60 Aren. Alles in de gemeente Koudekerke. Daarna om 1 uur voor per ceel 26 Melkkoeien, Kortmolen, Stampbak Meelkist, Planken, Kruiwagens, Ladders, Melkersgereedschappen, Stroo,Tronken, Erw ten, Elzen-, Doornen- en Wilgen musterd, Olmenstammen, Mest enz. Bezichtiging op 24 en 25 Febr. der on roerende goederen. Ons lief zoontje, 31 Jan. jl. ons ge schonken, werd heden door den Heer ons ontnomen. J. M. CONRADI. Nisse, A. J. CONRADI— 16 Februari 1887. Beeckman. te koop, bij C. S. SCHOUTE, Noordpoort te Middelburg. MIDDELBURG. De Notaris D, VERHULST zal VERKOOPEN bestaaede uit: s^Cnenkasten, 1 Kleer-^3^ kast, ronde- en andere Tafels, Stoelen, Spiegels Schilderijen, Canapés, Mar- mere- en vergulde Pendules, ge maakt Goud- en Zilverwerk, Kristal, Glas- en Roomkleur, Koper, Tin, Verlakt- en IJzerwerk. Tapijten, Karpetten, Kachels, en veel meer andere Goederen, alles op Zaterdag en Maandag te voren van 10 tot 3 uren voor een ieder te zien. Zindel ij ke goederen kan men dagelijks bijbrengen bij den Vendumeester L. C. HOND1US. De Notaris J. LANSEN OROIN is voornemens op des namiddags ten 5 ure in de herberg be woond door Van Dale te Katzandten verzoeke van de erven van Hendrik van Haneghem te Kadzand, met rechterlijke machtiging, te Kadzandkadastraal bekend in Sectie D, No. 574, ter grootte van 92 Centiaren, de grond aankomende de watering Kadzand. De Notaris C. J. HUVERS te Kolijns plaat, zal des avonds te 6 ure, in de herberg van W. Broekhoven te K a m p e r 1 a n d, in het voor met verdere aan den Dijk, tusschen den Heer Janspol der en den Soelekerkepolder, in het gehucht «S t r o o d o r p» gemeente Wissenkerke kadaster sectie B no. 362 groot 73 Centiaren, Te aanvaarden 1 Mei 1887. van een De Notaris J. LANSEN CROIN te Zuid- zande is voornemens ten verzoeke zijner principalen, op des namiddags te drie uren, in de herberg bewoond door Abraham Luteijn te Nieuw- vliei, krachtens art. 1223 van het Burger lijk Wetboek PUBLIEK TE VERKOOPEN kadastraal bekend in de gemeente Nieuw- vliet in Sectie B. nummers 2, 3, 4, 6, 200 en 201, samen groot 0,45,30 H. A. Bij deze goederen volgen zoowel de groote als kleine bepaaldelijk tot derzelver wezen behoorende, en al wat verder door bestemming krach tens art 563 van het B. W. als onroeren de zaken zal kunnen beschouwd worden. De kooper komt aan het gebruik bij de betaling der koopsom. Desverkiezende kan eenig kapitaal als eerste hypotheek op de te verkoopen goederen gevestigd blijven. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij genoemden Notaris. CHR. JONGELINGS-VEREENIGING De 3de lezing zal D. V. gehouden wor den op door van Amsterdam. AANVANG HALF 8 UUR. Onderwerp Christelijke Waardeering van het natuurlijke. TOEGANG VRIJ. RUIM VOORHANDEN: Verschillende soorten: tot concurreerende prijzen. VERKOOPERS RABAT. Langevorststraat, J, DE JONGE. Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1887 | | pagina 3