best Weihooi. Woonhui» en Erf OPENBARE TOKOOPM Vlaggen en Wimpels verkoopen: opDonderdag24 Februaril887, den kapitalen,goed onderhouden HUISRAAD en INBOEDEL, OPENBARE VERKOÖPING WIND- KORENMOLEN, 2o.3I A. 45 cA. Boomgaard Op Woensdag 9 Maart 1887, MEUBELEN en HUISRAAD dedingen. Stand. Ingezonden Stukken. Marktbericht. Correspondentie. OESTERBEURS. Overzicht van Verkoopingen A DVËRTENTI EN. op Vrijdag 18 Februari 1887, W. STOOF, op Woensdag 2 Maart 1887, lo. EEN STEENEN Buil en Zuiverings- macliine, INMIDDELS UIT DE HAND TE KOOP. openbaar worden verkocht: Bouw- en Melkgereedschappen, Hooi en Stroo en Mest, t gemeentebestuur van de benoodigde 887. Inschrijver» A. F. Dekker voor oor fl,74; P. Van F. Lips voor f 1,74; J. de Haan voor or 11,82P. Don- Visser voor f 1,76. ijver P. Van den rd de levering ge- djjk ten overstaan ies gehouden ver windkorenmolen schuren, djjk en vland aankomende is het geheel op- H Febr. '87. ouwdM. H. van D. van der Valk e wedr, 57 j. met art geb. du Bois eel geb. Matthijsse de Fouchier z. skman d. Machgels, 77 j. A. Goeman, 6 d. z. W. A. J. M. B. Smit, 41 j. P. Midavaine, 60 j. aand Januari 1887 wdGeene. ar geb. Schout d. z. M. Cop poolse troo geb. Poppe z. vrouWj van G. laar, man van T. jone wed. van A. Febr. '87. Geene. Acker 37 j. van van 't Westeinde j. wed. v. M. van Fred erica d. v. Janus Coenraad orstanje Pieter GapClementine Uitkam en P. Th. n. z. v. Hubrecht n Dina van Hoorn, j. geh. met Pieter- IING ,e Goe» op Vrijdag 1887. iden. De notulen gekeurd. Medege- Gasfabriek met 1 le gemeente en dat oor f 42000. Voorts A. dat de heer D. den voorzitter kan ig der ontvangsten A. voor 1887 wordt De rekening der snbank over 1886 heer Lambrechtsen en is deze Leen- ns de weinige finan- oplevert. 'roeger hierover ge- 't voornemen der door den heer L. tijd daartoe ge- De rekening der 1886 wordt goed- A. gemeentegrond erordening op de eerderheid van de lering geadviseerd bepalen dat van pgang de honden Met 10 tegen 3 bepaling: van 10 Ook is de minder- oor het kenmerk- een penning door heer Lambrechtsen lering daarvan de De voorzitter en de heeren Den Boer en Calleniels bestrijden dit voorstel. De eerste met het oog op de onkosten en den over last die den ingezetenen daardoor bezorgd wordt. De laatste met het oog op den goeden gang der tegenwoordige regeling bij den uitstekenden arbeid van den agent, die met de taak belast is. Het voorstel Lam brechtsen wordt met 8 tegen 5 stemmen verworpen. Het adres van het feestco mité voor de viering van 'sKonings 70sten verjaardag wordt voorgelezen. Subsidie voor de feestviering zouden B. en W. ontraden, wjjl zij, met waardeering van het initia tief der ingezetenen, dezen, en niet de be lastingschuldigen, voor het bijdragen tot de feestviering geroepen achten. Een subsidie voor een bedeeling, waar toe de commissie f125 te kort komt, mag men echter niet weigeren. De heer Lam brechtsen, lid der finantieele commissie, zegt dat het eerste plan, gasilluminatie, is ver vallen, daar de directeur der gasfabriek het benoodigde gas voor dien avond niet kan toezeggen. De heer de Jonge vraagt of de commissie voor de nieuwejaarsbedeeling, voorzitter de heer Fransen v. d. Putte, de uitvoerster zal zijn van de taak der bedee ling en verklaart, hoewel de commissie nog geen vierde deel der collecte voor de be deeling zal besteden, het toe te juichen dat zij van haar oorspronkelijk plan om uitslui tend pret te maken, is teruggekomen en daarom voor het toestaan der subsidie is. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Aan Dr. Verschoor wordt op veazoek eer vol ontslag verleend als lid van het B. A en der dpenbare gezondheidscommissie en uit de voordracht van het B. A. met 12 stemmen in zijn plaats benoemd de heer dr. Goemans. De heer dr Moens verkreeg 1 stem. Bij de gewone rondvraag deelt de heer Den Boer mede dat Zondag voor 8 dagen bjj het uitgaan der C. G. kerk, in de Wijn gaardstraat een knecht uit de gasfabriek bezig was de lantaren schoon te maken, welke arbeid op den Zondag door vele inge zetenen werd betreurd. Hij hoopt, nu de Raad bij de benoeming van een brugwach ter het Zondagswerk heeft beperkt, en de firma Kakebeeke op Zondag met gesloten deuren werken laat, en de gemeente nu eigenares der fabriek is geworden, dat de burgemeester ook het verrichten van derge- lijkeu arbeid op Zondag zal willen beperken of voorkomen. De Voorzitter zegt een on derzoek in deze zaak toe, al constateert hij dat deze arbeid, juist met het oog op de korkgangers, noodig kan geweest zijn. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur! Mag ik door Uw veel gelezen (1) Blads. v. p. eene vraag doen aan de feestcommis sie voor 'sKonings jaardag te Middelburg? De vraag is dezeOf het waar is, dat van de gelden, die bij^ ons in Middelburg door Dames aan de huizen gevraagd zijn, alle arme kinderen te dezer stede zullen onthaald worden behalve de kinderen der Christelijke Gereformeerden Indien dit waar is, zou ik in de tweede plaats willen vragen: Of bij uitsluiting van de arme kinderen dier gemeenten het niet loffelijk en eerlijk zou geweest zijn, bij het ophalen der gel den ook de huizen der Christelijke Gere formeerden voorbij te gaan Geven en niet ontvangen zijn de Chris telijke Gereformeerden wel gewoon, als het publieke kassen geldt. Voor hunne armen krijgen zij niets-, voor hunne kerken en godsdienst niets-, voor hunne scholen niets. Zij onderhouden alles zeiven en mogen voorts aan alles mee betalen. Aan de traktementen der Rabbijnen, der Bisschoppen, aante veel om op te noemen; immers aan het onderwijs zelfs van de kinderen der schatrijken. En indien het waar is wat men hier algemeen zegt, hebben ze thans ook in eene met-publieke kas, omdat ze nog niet op de hoogte waren en om Dames niet ledig weg te zenden, mogen storten, hoezeer de arme kinderen hunner gemeenten, van hetgeen er gedeeld wordt, zullen uitgesloten zijn. Hen als paria's te behandelen mocht na een tijdverloop van vijftig jaren, dacht me, toch wel uit zijn. De Christelijke Gereformeerden moeten, als de kinderen hunner gemeenten uitge sloten zijn, als naar gewoonte nog maar (1) Ik hoor dat Gfj al 400 abonnementen meer hebt dan de Middelburgsche Courant. eens in den zak tasten. Zij zijn al gevende dus ver over het algemeen volstrekt niet achteruitgegaan. Ten slotte maakt God rijk en arm. Middelburg, 3 Febr. '87. Een Christelijke Gereformeerde. Middelburg, „3 Februari '87. Van Tarwe was de aanbieding zeer ruim, de vraag daarnaar was ook voldoende, zoodat de aanvoer aan vorige prijzen grif plaatsing tond, voor puike kwaliteit werd betaald f 7,15 a f 7,25, voor goede en mindere f 7. k f6,75. Rogge f5.50. Wintergerst f4,75 at5. Zomergerst f4,50 a f0,00. Haver f3,25 a f3,50. Platteboonen f5.25 a f 5.50. Paar- deboonen f6,h f6,10. Witteboonen moest men om te verkoopen 50 ets lager afgeven, door weinig vraag waren die gemakkelijk voor f9.k f9,25 te bekomen. Bruineboonen schaarsch f 10.75 a f 11. is daarvan de noteering. Groene Kookerwten f8,50 a f9,Mes- tingerwten f7. Winterkoolzaad f8,50. Zomerzaad f8,50, Canariezaad zonder handel. Versche boter f0,85 a f0,95 per Kilo. Eieren f 4,00 per 100 stuks. Vlissingen, 4 Febr. Boter f 0,50 k f 0,45 per 5 ons. Goes, den 1 Februari 1887. De aanvoer van granen was ruim, en in de prijzen van alle art. was geen merkba re verandering, toch werd er veel verhandeld. Jarige Tarwe fa fNieuwe Tarwe f6,75 a f7,20 Rogge f5,a f5,10 Winter Gerst f4,40 k f4,80 Zomer Gerst f4,25 a f4,40 Haver f 2,80 a f3,- Bruine Boonen f 9.50 a f 10,50 Paardenboonen f5,50 a f5,80 Koolzaad ff Groene Erwten t7,75 a f8.—. Boter f 0,51 a f 0,55. Eieren f 1,a f 1.05. OOSTBURG, 2 Februari 1887. Handel iets levendiger. Prijzen als voren zonder eenige verandering. Jarige tarwe f Nieuwe f6,25 tot f7,10 Winter Gerst f4,50 tot f4,90. Zomer f 4,25 tot f4,50. Rogge f5,25 tot f5,50. Erwten f 6,00 f 6,50. Kook f7,25. Haver 6,10 A f7,p. 100 kilo. Paardeboonen 5,50 tot 6,per H. L. Vele berichten moeten wegens plaatsge brek tot Maandag wachten. Ierseke, 4 Februari 1887. (Per Telegraaf) Aanbod tameljjk. Niets verkocht. Woensdag 9 Februari. (Verpachting.) Brouwershaven, 12 uur in het Logement Van 't Hof door Not. J. v. d. Bent, lo een Binnenwater, groot ongeveer 1 Hectare uitnemend geschikt tot Oester putten. 2o De Slikkken, behoorende aan die Gemeente. Koudekcrke, bij C. Rooze, 1 uur 's nam. door Notaris Loeff: een Woonhuis, Slacht huis en Erf, aan het eind van het dorp. Huis en Erf grooi 1,5 Are, laatst bewoond door nu wijlen Botting, en om 2 uur een perceel Bouwland en Sprink, 61,10 Are, aan Meinisheul, in huur bij J. Corbijn tot het rooven van den oogst 1887. Inlichtin gen geeft de Notaris te Koudekerke. Ellewoutsdijk, op 't Slot, door Notaris v. d. Kloes, 11 uur: Afbraak: 50,000stuks IJselsteen, Ramen, Denren, Kozijnen, Balken, fegels, Ijzerwerk enz. Donderdag 10 Februari. Driewegen, herberg van Krijger, 11 uur, door Notaris Van der Kloes: een Woonhuis, Schuren, Varkenshok, Erf en Tuin, bewoond door wed. Leys, sectie B 379. 381 en 382, groot 14,10 Aren. Biezelinge, 10 uur, door Notaris Gallis Merens, aan 't sterfhuis van Nieuwenhuyze een Inboedel, Oud Porselein enz. Vrijdag 11 Februari. Wemeldinge, 11 uur in de herberg van Daane voor de erven AllewijnMeijaard, door Not. Galles Merens. lo 78 Are Boom gaard in Blauwen Huishoek (onverpacht). 2o. 34,73 Ares Bouwland in Vervennehoek (tiendvrij) in pacht bij H. Oele tot najaar '87. 3o. 65,8 Are Bouwland in Hildernis. sehoek, in pacht bjj J. Ferdinandusse tot najaar 1887.4o. 43 Are Bouwland in Swaak- hoek (gedeeltelijk Vroon), in pacht bij J. Ruis- saard. 5o 91 A. Bouwland en Bosch, in Oosthoek, gedeeltelijk verpacht aan A. Ruijs- saard. 6o 44,6 Are Bouwland in Snoodijk. In pacht bij C. Ruijssaard. 7o 95,4 Are Bouwland te Kapelle, in Sir Jansheerenhof. In pacht bij C. de Zeeuw, 8o 1,6764 H.A. Weiland te Kapelle en Ierseke voor Tee kenburg. In pacht bij Verburg. Alle tot najaar '87. 9o Een Woonhuis en Erf te Wemeldinge voor W. Alewijn te Kloetinge. Ook uit de hand te koop. LAATSTE BERICHTEN. Per Telegraaf. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg- Ter openbare terechtzitting van heden zijn veroordeeld Wegens diefstal: J. K. 24j.,zee man, zonder bekende woonplaats; A. de S., 13 j-, koewachter te Eede; C. D. 14 j., te Biervliet; en J. M., 19 j., arbeider te Baar land; de eerste tot 3 m. gev., de tweede tot 14 d. gev., de derde tot 4 d. en de vierde tet 3 m. gev. wegens misbruik van ver trouwen: J. de V., 70 j., werkman te Sluis; tot 3 maanden gev. wegens mishandeling: L. D., 33 j., werkman te Hoek; A. M., 13 j., te Wissenkerke; de eerste tot f3 b. s.3d. h. en de tweede tot 6 d. gev. voorts: A. H. d. V., 25 j., werk man te Terneuzen, tot 7 d. gev. Allen in de kosten. Vrijgesproken werden A. J. D.,22 j., en P. W. R. 34 j., werklieden te Terneuzen, beschuldigd van mishandeling. Door 's Heeren goedheid beviel heden zeer voorspoedig van een ZOON, ALIDA JO HANNA BEECKMAN, geliefde Echtgenoote van J. M. CONRADI. Nisse. 31 Jan. 1887. V. D. M. Y Voor de vele blijken van belangstelling zoowel van hier als van elders ondervonden op 27 Jan. j.L, betuigen wij onzen harte lijke]) dank. JAN VERBURG Fz. MARIA VERBURG GEB. BAAS. WOLFEJtT sduk, 3 Febr. 1887. Y Voor de vele bewijzen van belang stelling op 31 Januari ondervonden, betuig ik mijn hartelijken dank. H. B. WIJTMAN. Y Be Generale Brandmeester der brand weer van Wolfertsdijk brengt namens zjjn onderhebbende brandmeesters en manschap pen zijn hartelijken dank aan de Eigenaren van den Wilhelminapolder in 't algemeen en aan den heer G. J. Van den BOSCH in 't bijzonder voor de bij uitstek goede be handeling ondervonden bij gelegenheid van den brand op de Hofstede «Hongersdijk.» De Generale Brandmeester, jj. THORENAAR. In dank nog ontvangen voor het DOOF STOMME KIND door Ds. Westerhuis van M. J. v. d. H. te Kampen f2,50; Door Ds. Siebesma van de Zangvereen. te Schoondijke f 3 40van N. Nte B. f 1, Door Ds. Keulemans van de Zondagschool vereen, gecollect. op 't Kerstfeest f 8,46van den heer de V. f 1,50 Door den heer W. A. de Rijcke eene collecte van de Chr. Ger. Gem. te Melis- kerke f 14,05van C. v. d. K. te Veere f 1, Door Ds. Littooij van Ds. de Jager f4; van dhr. L. B. te G. fl, des morgens te 10 uren, op de hofstede, vroeger bewoond door Jacs. Nieuwenhuijse, aan den Zanddijk te Kruiningen, van: ongeveer 16.000 Kilo Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE, te Goes. van alle lengten en breedten worden ge maakt óp bestelling. Alle kleuren VLAG- GEDOEK per el voor een billijken prijs. Touwwinkel, Middelburg. De Notarissen C. PRINS te Kruiningen en H. ROELOF te Kortgene zullen des voormiddags te 9 uren precies, op de hofstede van den eerzamen Steven Verlare te Kruiningen en ten zijnen ver zoeke, bestaande, in 9 Paarden, 13 Melkkoeien, 3 Kalfvaarzen, 3 2jarige Runders, 2 vette Ossen, 1 vette Vaars, 5 Jaarlingen, 3 Kalveren1 drachtige Zeug, 2 vette Varkens, 2 Karnhonden met Hok en Ketting Menwagens, Kapwagen, Driewiels- kar, 10 Ploegen, 10 Eggen, Zaad- dorschzeil met Peulzeef, Stroosnijder, Peenmolen en 3 Sleepers, 2 Rolblok- ken, 2 Sleeborden, Molborden en Ketting, Vleeschblok,Bruggen, Melk-, Karn- en Dorschgereedschap, Gelten, Emmers, Harnas, Bokgareel, Spek en Meelkisten, Graanzakken, Zeeften, Schoppen alsMeubelen, koperen Ketels, Ta fels, Bedden, Hanglamp, Vleesch- tangen, Schalen en Gewichten; voorts: 13 voeder Klaverhooi, 20 voeder Weihooi, 150 baggen Beestenpeen, 4000 binden Kanthooi en hetgeen meer te voorschijn zal gebracht worden. 's morgens te 10 uren, in de herberg van Dane te Wemeldinge, ten overstaan van Notaris MULOCK HOUWER van: waarin met te Wemeldinge, in den Oosthoek, groot 12 Aren 30 Centiaren. aldaar. De helft der koopsom kan als eerste hy potheek op het verkochte gevestigd blijven. Te bevragen bij Joh. DE JONGE te Ierseke, Jac. DE SCHIPPER te Wemeldinge en bjj voornoemden Notaris. des voormiddags te 10 ure, zal op de hof stede van Jacob Poortvliet, in de gemeente Wissenkerke, nabij het dorp in het 2 zeer schoone Werkpaarden, 3 baatgevende Melkkoeijen20 Hoenders. Diverse EENE PARTIJ en hetgeen verder zal aanwezig zyn. Inlichtingen geven de notarissen ROELOF «n HU VERS.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1887 | | pagina 3