Burgerlijke Stand. Correspondentie. Afloop Aanbestedingen. Overzicht van Verkoopingen Graanmarkten. Veemarkt. ADVERTENTIEN. Wed. DEKKER, Bellinkstraat, Middelburg. Veel is door hen op philantropisch gebied in deze gemeente gedaan hunne gedachte nis zal lang door velen in eer,; worden ge houden. De broodfabrieken te Amsterdam heb ben den prijs van 't gebuild tarwebrood verhoogd met 1 cent per 75 lood. Zoodat een brood van 1 pond daar thans 16 cent kost, en een van 75 lood 12 cent. Mikbrood van 100 loJd 11 cent. De 70 jarige landbouwer A. C. te Zaamslag, die op vermoeden van brand stichting op 17 en 20 Dec. 1886, naar Mid delburg was overgebracht, is uit de gevan genis ontslagen. De Volksvriend, het orgaan der Af- schaffings-vereeniging, drukt de hoop uit, dat de feestdag van desKonings verjaardag zooveel mogelijk zal verschoond blijven van dronkemansvertooningen, Het blad zegt »Wij Willem III» (zoo staat aan het hoofd der wet tot beteugeling van openbare dronkenschap) «hebben goedgevonden en verstaan»Masten en bevelen.» »Geen sprekender blijk van het eeren des Konings zal op 's Konings 70sten verjaardag den Koning door zijn volk kunnen geschon ken worden dan wanneer die voor Neder land en Oranje alleszins heugelijke feestdag mocht kunnen voorbijgaan zonder éénig proces-verbaal wegens overtreding der drank wet, zonder eenige rechterlijke uitspraak te dier zake in naam des Konings." Een zonderlinge diefstal heeft te Borne plaats gehad. Uit den stal van den paar denhandelaar De B. is een paard gehaald en daarvoor in de plaats gezet een ander, dat van veel minder waarde is. Te Borger zijn door del vers van kei- steenen uit den grond gegraven een aantal goud- en zilverstukken, Zij waren in een pakje geborgen en zijn afkomstig uit den tijd van Karei den Groote. Naar de N. R. C. meldt zijn erin 'tgegeel 51 goudstukken en 24 zilverstukken. Een der zilveren stukken heeft de grootte van onze rijksdaalders. De andere zijn ruim zoo groot als onze guldens. De goudstnkken zijn iets kleiner dan onze halve stuivers en wegen 4 a 6 grammen Te Garijp is in eene st.oom-meelfabriek iemand in aanraking gekomen met een rad, waardoor hij werd voortgesleurd. Hij had het geluk de drijfriem te kunnen afscheuren, waardoor het rad stil stond. Anders ware hij vermorzeld geweest. Overigens blijft hij nog in bedenkelijken toestand. Een biel-brouwersknecht te Tilburg, met kar en paard op weg naar Kaatsheuvel, werd onderweg door een man aangehouden die hem een dubbeltje vroeg voor zich zelf en een voor zijn kameraad die in het struik gewas naast den weg stond. Toen de knecht daaraan niet voldoen wilde, werd hij aange grepen, en er ontstond tusschen die twee een worsteling totdat zij beid;n onder den wagen vielen. De knecht kwam ten slotte als overwinnaar uit den strijd en de dubbeltjes vrager koos het hazenpad. De politie te 's-Gravenhage heeft Vrij dagavond in arrest genomen, eene dienst bode, verdacht van kindermoord. In het huis waar zjj diende is op hare kamer in een koffer verborgen gevonden het lijkje van een pasgeboren kind, dat zij acht dagen te voren in die woning heimelijk ter wereld had gebracht. Een zelfde feit deed zich dien dag te Lunteren voor. Het meisje werd naar Arnhem overgebracht. Dit lezende denken wij onwillekeurig aan de goddelooze, onbillijke wet waarbij het, onderzoek naar het vaderschap verbo den is, en waartegen de heeren prof. Fa- bius en ds. Pierson in den laatsten tijd zoo krachtig te velde trokken. Deze wet is zedeloos genoeg den grootsten zondaar der twee vrij, ja zelfs geëerd te doen uit gaan en hét arme slachtoffer in haar wan hoop tot kindermoord gebracht, krijgt een jaar cel. Waarlijk ook deze wet geeft den socialist een krachtig wapen in handen om den Staat te bestoken. Hoe eerder deze wet opgedoekt wordt, hoe beter!- Te Kralingen is brand ontstaan door het stuk springen van eene brandende pe troleumlamp. De echtgenooten Thomas, die zooals wij vroeger mededeelden, hun moeder levend hadden verbrand, zijn Maandagmorgen te Romotantin (Frankrijk) geguillotineerd. Een woedende menigte volgde de veroordeelden naar het schavot. De vrouw viel eenige schreden voor het moordtuig in zwijmde man hield zich goedalvorens zijn hoofd op het blok te leggen, omhelsde hij den priester, die hem in zijn laatste oogenblik- ken bijstond. In jaren was in Frankrijk geen vrouw geguillotineerd. Te Brussel heeft Zaterdag een mist gehangen die aan de mistige dagen van Londen herinnert. Rijtuigen reden slechts stapvoets. De koningin, die beloofd had een voorstelling in een circus te zullen bij wonen, is van Laeken tot de hoofdstad 5 kwartier, inplaats van 1 kwartier onderweg geweest. Vele ongelukken met rijtuigen hadden plaats. De posttrein uit üstende en de sneltrein uit Galais hadden ieder 5 kwartier vertraging. Ook de andere trei nen kwamen te laat. Te Riga (Rusland) heerscht de me- laatschheid. Er zijn reeds 37 lijders. Van 28 31 Januari. Goes. Ie huw. afk. van H. N. Baron Schimmelpenninck van der Oije 24 j. jm. met C. E. M. Gravin Du Monceau 24 j. jd. wonende te 's Gravenhage. Getrouwd Geene. GeborenGeene. Overleden: Maria Catharina Kunst54j. ongeh. Filippus lj. z. v. G. G. van Blitterswijk en R. A. Rijnberg. Van 28 30 Januari '87, Middelburg. OndertrouwdF. J. Des- pinois, jm. 25j. met S. J. L. van Hilst jd. 24j. GetrouwdGeene. Bevallen W. A. G. Merk geb. Beurskens z. LevenloosEen zoon van C. Staal en M. B. Smit. OverledenL. van Sluis, 90 j. wede. v. P. de Klerk T. Arense, 13 j. d. J. A. Brouwenaar, 69 j. man van C. J. Poleij. Een inzender uit Goes doet heden het voorstel aan hen, die met het plan der feestcom missie zich niet vereenigen kunnen, om hunne feestgaven af te zonderen voor een extra bedeelmg op 19 Febr. a. s. Wij kunnen dit voorstel wel ondersteu nen, doch voegen daaraan toe, dat de hui dige feestcommissie evengoed de gaven kan in ontvangst nemen en tot dit doel besteden zal, wanneer daartoe door de gevers bij haai de wensch wordt kenbaar gemaakt. Zaterdag had te Goes de verpachting plaats van de rijksschorren en zeedijken, in het Sloe, het Schenge en de Piet, onder'sHeer Arendskerke en Wolfaartsdijk het jacht- recht op die gronden de rijkszeedijken, langs den Burenpolder, het dorp Yerseke, den Molen- en Nieuw Olnzendenpolder, onder Yersekeeen perceel bouwland in den pol der 's Heer Arendskerke,. tuingrond te Hansweert en het recht tot rapen, afsteken enz. van schelpdieren in de beide buitenha vens van het kanaal door Zuid-Beveland. Toegewezen werden Perceel 1, schorren en dijk tusschen 's Heer Arendskerke en Borssele, groot 130 heet., aan J. P. Karelse te 's Heer Arends kerke voor f180. Perc. 2, schorren en dijk tusschen Zuid- Kraaiert en 'sHeer Arendskerke, groot 30 heet, aan de wed. Lanse ie 's Heer Arendskerke voor f40. Perc. 3, schorrenen dijk langs den Jacob- polder tot Sloedam ten zuiden, groot 26 heet., aan P. Romijnse 's Heer Arendskerke voor f20. Perc. 4., schorren en dijk van ten noor den Sloedam tot den Z. Kraaiert, groot 30 heet-, aan Abr. Lourense te's Heer Arends kerke voor f 80. Perc. 5., zeedijk en schorren van den Noord-Kraaiert tot den Schengepolder, groot 37 heet., aan Lucas Lucasse te 's Heer Arendskerke voor f 100. Perc. 6, dijk en schorren van den Schenge tot den Westkerkepolder, groot 130 heet, aan A vanStrien te Wolfaartsdijk voor f50. Per. 7, dij en schorren grenzende aan den Schengepolder. groot 3 heet. aan den zelfden voor f50. Deze beide behoudens nadere goedkeuring. Perc. 8, 9, 10 en 11, het jachtrecht op voornoemde perceelen, aan H. Vervack te Bouchaute* (België.) voor f 28. Perceel 12, bouwland en dijk, liggende aan den spoorweg onder 's Heer Arends kerke, groot 7 aren 16 cent. aan J. Calsei te 's Heer Arendskerke voor f 3. Perc. 13, tuingrond, liggende të Hans- weert, groot 1 aren 6 cent., aan C. van Oosten te Hansweert voor f2. De zeedijk langs den Burenpolder aan M. van Stee voor f35; id. die onder lerseke voor f10; id. die aan den Molenpolder voor f 40. De ,eedijk aan den Nieuw Olzendepolder aan M. A. Marcusse te Kruiningen voor f 75, en de buitenhaven te Wemeldinge voor f 41, aan E. Minnaart te Wemeldinge. aaiir-rr-j-ca r— Woensdag 2 Februari. Ellevroutsdijk, 2 uur in de herberg van Van der Huge door Not. Pilaar lo een Windkorenmolen met Woonhuis, Schuur, Dijk en Tuin. (1 April 87) 2o een dubbel Woonhuis, beduur en Tuin. 3o. een per ceel Bouwland. Inmiddels uit de hand te koop. Bevragen bij Adr. Nieuwenhuijze te Weinaluiuge of bij dhr. Pilaar. ilciuktinszand, 10 uur, achter de herberg van Hoondert: Meubelen, Bedden, Planken, Latten, Speelwagentje, Kruiwagens, Graan zakken, Varkens, door Notaris De Ronde Bresser. Biggekerke, 1 uur, door Notaris Tak, voor G. Bolting; vóór het door hem bewoonde huis: 2 Melkkoeien, vette en magere Var kens, Karn, Roomton, Spekstander, Draai bank, Ladders, Manden, Mest, Aardappelen, Bed, Kabinet, Geweer enz. Vrijdag 4 Februari. Veere, 10 uur, aan den Middel b.-Veer- schen weg, door Notaris Verhulst: Geslagen Hakhout en Erwterijs. Waarde, 10 uur, door Notaris Prins, aan de herberg van wed. Moeliker: 1 bruin Ruin- paard, 1 jongen Stier, 2 jonge Weischapen, Mestputloopers, 2000 K.G. Paardenpeen, 3 Amerikaansche Ploegen, Tarwe- en Haver- stroo, Kanthooi, Aardappelen, Paardenpeen- zaad, Veeren Bed, Kachel, Tonnen, 1000 Dakpannen enz. Krabbendijke, herberg van D. Krijger, 4 uur nam., door Deurwaarder De Vos, ge maakte Kleederen en Manufacturen, als: Laken, Buksking, Bombazijn, Katoen, Lin nen, Dekens, enz. Zaterdag 5 Februari. Wemeldinge, herberg van Dane, 4 uur nam., door Deurwaarder De Vos: hetzelfde. Woensdag 9 Februari. (Verpachting.) Brouwershaven, 12 uur in het Logement Van 't Hof door Not. J. v. d. Bent, lo een Binnenwater, groot ongeveer 1 Hectare uitnemend geschikt tot Oester putten. 2o De Slikkken, behoorende aan die Gemeente. Koudekcrke, bij C. Rooze, 1 uur 's nam. door Notaris Loelï: een Woonhuis, Slacht huis en Erf, aan het eind van het dorp. Huis en Erf groot 1,5 Are, laatst bewoond door nu wijlen Botting, en om 2 uur een perceel Bouwland en Sprink, 61,10 Are, aan Meinisheul, in huur bij J. Corbijn tot het rooven van den oogst 1887. Inlichtin gen geeft de Notaris te Koudekerke. Donderdag 10 Februari. Driewegen, herberg van Krijger, 11 uur, door Notaris Van der Kloes: een Woonhuis, Schuren, Varkenshok, Erf en Tuin, bewoond door wed. Leys, sectie B 379. 381 en 382, groot 14,10 Aren. Vrijdag 11 Februari. Wemeldinge, 11 uur in de herberg van Daane voor de erven Alle wijnMeijaard, door Not. Galles Merens. lo 78 Are Boom gaard in Blauwen Huishoek (onverpacht). 2o. 34,73 Ares Bouwland in Vervennehoek (tiendvrij) in pacht bij H. Oele tot najaar '87. 3o. 65,8 Ate Bouwland in Hildernis- sehoek, in pacht bij J. Ferdinandusse tot najaar 1887.4o. 43 Are Bouwland in Swaak- hoek (gedeeltelijk Vroon), in pacht bij J. Ruis- saard. 5o 91 A. Bouwland en Bosch, in Oosthoek, gedeeltelijk verpacht aan A. Ruijs- saard. 6o 44,6 Are Bouwland in Snoodijk. In pacht bij C. Ruijssaard. 7o 95,4 Are Bouwland te Kapelle, in Sir Jansheerenhof. In pacht bij G. de Zeeuw, 8o 1,6764 H.A. Weiland te Kapelle en lerseke voor Tee kenburg. In pacht bij Verburg. Alle tot najaar 87. 9o Een Woonhuis en Erf te Wemeldinge voor W. Ale wijn te Kloetinge. Ook uit de hand te koop. Koudekerke, 2 uur, ten huize van C. Roose: een Huis met Schuurtje, Bakkeet en ver deren Timmer en Tuin met fijne Vrucht- boomen, aan den straatweg naar Middelburg. Te zien Dinsdag 8 en Woensdag 9 Febr. van 94 uren. Dinsdag 15 Februari. Goes, 7 uur 's avonds, door Notaris Pilaar, voor mej. Werri: het Koffiehuis «De Groene Jager» (Beestenmarkt) met Winkel en Pakhuis. LAATSTE BERICHTEN. Per Telegraaf. 's Gravenhage, 31 Jan. De Hooge Raad behandelde heden het cassatieberoep van vier der in zake het palingoproer op 26 Juli veroordeelde personen. De ad vocaten Simons en Van Gigch Jr. pleitten voor hen en voer den ter toelichting drie cassatiemiddelen aan. Conclusie op 14 Februari, a. s. Ook te Hansweert zijn de mazelen epidemisch heerschende verklaard. Per Telegraaf. Rotterdam, 31 Januari 1887. De aanvoer van granen was heden mid delmatig. Stemming flauw. Buitenlandsche granen stil maar vast. Meel onveranderd met weinig kooplust. Lijnzaad met goeden aanvoer, zonder zaken 59 cent lager. Mee krap onveranderd, vast, doch weinig handel. Ajuin f 1,60 per 50 kilo, aanvoer tamelijk. Nieuwe Tarwe. f 6,25 h i 7,50 Rogge- 4,50 - 5,40 Nieuwe Wintergerst - 3,75 - 4,60 Nieuwe Zomer gerst - 3,50 - 4,40 Nieuwe Haver. .- 2,- 3,25 Paardeboonen 5,75 - 6,20 Duivenboonen .- 6,25 - 7, Platteboonen .- 3,75 - 4,40 Kook Erwten .- 7,50 - 8, Bruine Boonen .- 9,50 -11. Witte - 8,- 9, Kanariezaad. .- 7,- 9,25 Lijnzaad-12,— -14,25 N. Koolzaad (Zeeuwsch)- 7,70 - 8, Nieuwe Schokkers - 9,50 -11, Axel, 29 Januari '87. Jarige Tarwe f a fNieuwe Tarwe f8,50 a f9,00. Rogge f 6,50 a f6,75. Wintergerst f7,50 a f7,75. Zomergerst f7,25 a f7,50, Haver f6,00 a f6,25, Erwten f 7,75 f8,25. Paardenboonen f 7,00 a f7,25. Alles per 100 Kilo. Rotterdam, 31 Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 278 Runderen. 33 Kalveren, 104 Schapen of Lammeren. 483 Varkens en geiten. De prijzen waren als volgt Runderen lste qual. 65 cent. 2e qual. 60, 3e qual. 55 cent. Kalveren lste qual. 95 c., 2e qual. 85 cent. Schapen lste qual. 50 c., 2e qual. 45 c., alles per kilo; Varkens lste qual. a23 c., 2e qual, a 22 c., 3e qual. 21 c. Licht soort 18 a 19 c. per kilo. VLAS. Rotterdam, 31 Januari '87. Er was heden aangevoerd 48506 steen. Minder soort flauwmeerder soort vol gens koers gevraagd. AARDAPPELEN. Spuische Jammen Geld. blauwe Champions Zeeuwsche blauwe Overmaasche Jammen Flakkeesche Duitsche Jammen Roode f3,50 a f3,80 »3,40 »3,60 >2,50 »2,70 3,30 »3, »3,20 2,70 2,30 3,40 »3,30 3,40 2,80 2,50 Onze geachte vader JAN VERBURG A z. viert heden zijn 70sten verjaardag. Kortgene, 31 Jan. '87. Zijn dankbare kinderen. Ontvangen een prachtine sorteering fijne Kop en Schotels, spot goedkoop. Voorts ruim voorzien in Potten, Pannen, Blik- en deugdzaam Borstelwerk, Leien, Straatvegers, Sponzen, Zeemen en groote Dweilen 121/2 ct., lekkere Zuurkool 5 ct. 5 ons, zwaar nieuw Spek 55, blanke Reuzel 4772, gerookte Hammen 55 ct. kilo, beste Java-Koffie 527s, witte Suiker 26V2, lichte 26, 24 en 22, gedroogde Appelen 15, Geldersche Worst 4272, beste Boter 30 en 40. Zeep 14, Soda 3, Stijfsel 10, groote Vijgen 10, Stroop 8, Komijne Kaas 15, Witte 30, grove Rijst 7, Stokvisch 15, Zoutevisch 227;, nieuwe Krenten en Rozijnen zonder pitten 15 ct. 5 ons, 3 groote doozen beste Lucifers 5 ct., 12 doozen 177a ct., houten doozen Schoensmeer 1 ct., 3 blikken doozen 5 ct., groene Kaasjes 8 ct. per stuk, Aardappelmeel 6 ct. pakje, Koud water-Zeep 30 ct. per stuk, Waskaarsen 28, bij 10 pak 26 ct., Engelsche Waskaaisen 25 ct. per pak, beste Gort 16, puike Witte en Bruine Boonen 12, beste Kookerwten 11, Capucijners 14 ct. de Kop, geurige Stof- thee 12, lekkere grove Thee 14 ct. p. Ons, alle soorten Lampeglazen 4 ct., Gasglazen 7 ct., en Lampkatoen; voorts nog een menigte artikelen tot de laagste prijzen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1887 | | pagina 3