Afloop Aanbestedingen. Aanbestedingen. Overzicht van Verkoopingen Burgerlijke Stand. Correspondentie. Marktbericht. OESTERBEURS. ADVERTENTIEN. kon bevestigen, dat het inderdaad gebeurd was. Bleek hieruit reeds dat Eisenberger zoo heet de werkman - zich door praatjes om den tuin had laten leiden, nog sterker kwam dat uit, toen hij door de mand viel en in een latere verklaring bevestigde «dat hij van geestverwanten den raad had ge kregen, vooral te doen uitkomen, dat de werkman niet vrij uit zou durven spreken uit vrees voor ontslag.» Hij heeft dit toen gedaan in de meening dat die raad goed was. N. Z. C. Te Amsterdam ontvangen ongeveer 1500 werkelooze mannen en vrouwen met vele kinderen dagelijks in het Volkspark 2300 witte- en roggebrooden. He bedeeling zou medelijden wekken, mits de opruiende toespraken wegbleven. Heden ging eene deputatie naar den burgemeester. Te Beekbergen is in een bouwland op ly, M. diepte opgegraven eene groote urn met vele overblijfselen van beenderen. De urn is gebroken, doch de stukken zijn zoo goed mogelijk bewaard. Gisteren vertrok uit Nieuwediep eene stoomboot met duikertoestellen stoomcen- trifugaalpompen en andere materialen naar IJmuiden, ten einde te trachten met deze hulpmiddelen het aldaar gestrande stoom schip Stella leeg te pompen en in vlot water te brengen. Dat er ten allen tijde slechte menschen waren die den Bijbel of de godsdienst ge bruiken, om aan den kost te komen, is een bekende waarheid. Deze week bleek het ook weer te Amsterdam. Daar is een dergelijk bedrieger al eenigen tijd bezig zijn slag te slaan, voornamelijk bij dienstmeisjes. Zoo wist hij er eergisteren weder twee, in naast elkander gelegen huizen op het Singel dienende, over te halen, hem als voorschot op den bijbel, waarop zij heetten in te teekenen, en dien hij «'s avonds aan reiken zou», 75 cent te betalen. Het zal vende: «Dag kind», waarmede hij voorloopig afscheid van zijne klanten nam, bleek voor goed te zijn geweest: men zag hem, naar het Nieuws van den Dag meldt, niet weder. Men schrijft ons: Een staaltje van socialistische ongemanierd heid. Laatst bij de lezing van den heer Hovy te Amsterdam; en vroeger ook al bij lezingen van Kater, Patrimoniums voor zitter, kwam uit, hoe weinig de socialisten beantwoorden aan een nette opvoeding. Wij voor ons meenen nog altijd dat net opge voede menschen als Doinela Nieuwen huis en Croll, met de vriendschap dier heeren bedrogen zullen uitkomen. Dezer dagen trachtte de heer Kater te Koog a/d Zaan een afdeeling van Patrimonium te stichten. Daartoe werd een vergadering belegd in een daartoe afgehuurde zaal. Dertig soci alisten, v. d. Stadt en Fortuin voorop, stoven de zaal in en vroegen of er debat zou zijn. De voorzitter zeide van neen. Toen gilden de socialisten«Waarom geen debat?» Na veel razen en onder'tgeschreeuw van «Poes, poes!» en «Dag Kater» trokken zij af. Men moet weten dat de voorzitter en secretaris van het christelijk werklieden verbond Kater en Poesiat heeten. Zoo openbaart zich de weinig nette vij andschap der socialisten. Doch zij prediken slechts van de daken, wat in de harten hunner liberalistische vaders leeft. Eigenlijk is 'took geen vijandschap tegen Kater, die den socialist bezielt, want werd Kater van heden af socialist, hoe zij hem bewierooken zouden! 'tls de vijandschap tegen den Christus, die hen drijft. Te Renkum heeft Maandagnacht een zeer brutale mishandeling plaats gehad. De nachtwacht zag een man die zich zeer verdacht had opgesteld. Bij hem komende om te zien wie hij was, gaf deze hem in de duisternis onverwacht zulk een geweldi gen slag dat hij bewusteloos neerviel en een uur lang zoo liggen bleef. Hij had ver scheidene gapende wonden aan 't hoofd. De dader is onbekend. In een Limburgsche gemeente zond een verstokt ouderenpaar zijne kinderen uit om in een plaats l'A uur van de woon plaats verwijderd bij een familielid geld te gaan vragen, met de bedreigingals je het geld niei meebrengt, zullen wij je spreken. Men vermoedt dat de arme kinderen, na deze bedreiging niet hebhen durven terug- keeren, althans zij zijn nog niet terugge keerd, en niemand weet eenig spoor van hen te vinden. Door de vereeniging de Zendingzaak is op de Noordermarkt te Amsterdam eiken marktdag (Maandag) eene bijbelkraam ge plaatst. Een der broederen biedt het pu bliek den bijbel te koop aan, en ook trac- taten en geschriften met ruime hand, zon der prijs. De afdeeling geniet de medewerking van het Engelsche tractaatgenootscgap, dat vo<>r f24 aan tractaatjes zond. Ook hettractaat- genootschap Filïppus zond scheurkalenders, en vele belangstellenden deden extra giften inkomen. Door het onvoorzichtig omgaan met een geweer kreeg de knecht van een landbouwer te Spekholzerheide (Limuurg) eene volle lading hagel in de longen en onder de armen, aan de gevolgen waarvan hij na eenige dagen is overleden. Dinsdagavond is te Tilburg eene vrouw van eene zoldertrap gevallen. Zij brak het nekbeen en was terstond dood. Verleden jaar is een groot landgoed bij Roermond in veiling gebracht voor 1500.000; daar de eigenaar dezen prijs te laag vond, werd het landgoel niet gegund. Deze week werd het weer in veiling ge bracht en bracht nu f 100.000 minder op. Begrijpelijk dat de eigenaar het nu weer niet gunde. Een arbeider te Zevenhuizen werden dezer dagen drie welgeschapen kinderen, twee meisjes en een jongen, geboren. In de gemeente Borger veroorzaken de wilde ganzen zooveel schade aan groen en bouwland, dat de Commisraris des Konings in Drenthe, daartoe aangezocht, den boeren verlof heeft gegeven, er jacht op te maken. Enkele veengravers vonden, l1/» meter diep in het veen bij Hanover, een stuk uit- geholden boomstam, dat een boot bleek te zijn uit den grijzen voortijd. Zij is van eikenhout. Het achtergedeelte is vierkant. Het voorste spits. De boot is 9,55 M. lang, 90 c. M. breed en 45 centimeter diep. Dinsdagavond werd in de Prins van Oranje te Goes door den notaris Pilaar geveild een woonhuis en erf, staande op de Kleine Kade aldaar, en behoorende aan de erven van mej. M. G. Bosdijk. Het hoogste bod bedroeg f2275 doch daarvoor werd het huis niet gegund. Naar wij vernemen is thans het huis ondershands overgegaan aan den heer Fuik schot voor de som van f2450. Heinkenszand, 27 Jan 1887. De ver schillende perceelen geveild door Notaris de Ronde Bresser van wijlen M. Meiler zijn toegewezeu: Woonhuis en erf aan Wed. H. v. Damme voor f 830 den hoopSchuur en erf aan J. P. Meiler voor f 420 idem I,12,40 H.A. Bouwland aan J. Bek voor f 1180 idemEen huis aan W. Meiler voor f270 idem. Te Axel werd dinsdag in het openbaar verkocht: Een woonhuis en erf in de Slik- dreef aldaar, groot 63 c. a., aan O. van Sweden, voor f580; een woonhuis en erf in als voren, groot 65 c. a., aan H. Smies Wz, voor f oü>9; een woonhnis en erf in de oude stad aldaar, groot 47 c. a., aan D. de Blaay, voor f350 en een woonhuisje en het erfpacht op den grond aan den ouden weg aldaar, groot 5 a. 12 c. a.,aan J. Scheele Jzn., voor f500. Al deze koopers zijn te Axel woonachtig. Onderscheidene perceelen werden niet verkocht o. a. de herbergen De Prins van Oranje en Het huis van Commercie. M. C. Door de vereeniging Welbegrepen Eigenbelang te Aardenburg, werd 11. Dins dag aldaar aanbesteed: de levering van 37,000 KG. chilisalpeter, bevattende 15 stikstof als salpeterzuur, oplosbaar in water, namelijk voor Aardenburg, Oostburg en Yzendijke. De levering is gegund aan de hh. Ed. Hoste en Co. te St. Laurejjns voor f '11,39 per 100 kilo. Het onderhoud van den grintweg Sluis-Nieuwvliet voor een jaar, ingang 1 Mei, a. s. is opgedragen aan den heer A. Foudraine te Goes voor f3195 (laagste in schrijvingssom). Zaterdag 29 Januari. Kruiningen, door Burgemeester en Wet houders: De levering, vrij op den wal, aan de Schoorsche brug van 50 M3. Grint van 36 c.M.450 M3. Grint van 13 c.M., volgens monsters ter secretarie voorhanden, jnlichtingen geeft de heer Le Clercq, Architect. Zaterdag 29 Januari. Verpachting. Roes, 11 uur, door den Ontvanger der Registratie en Domeinen, in «Tivoii», bij wed. Rijk: a. de Rijksschorren en Zeedijken in het Sloe, Schenge en Piet, onder 's ileer Arendskerke en Wolfertsdijk b. het Juciitrecht daarop; c. de Rijkszee dijken langs den Burenpolder, Ierseke, den Molenpolder en Nieuw Ulzendenpolder onder ierseke; d. een perceel Bouwland met Dijk in 's Heer Arendskerke; e. een perceel Tuin grond te Hansweerd, achter het voormalig telegraaf kantoorf! het recht tot rapen enz. van Sclielpdieren. Zij geschiedt bij opbod. Ue huitenbeloopen van de Zeedijken langs Molen-Ülzendepolder mogen tevens gebruikt worden tot opslag van oesterpannen. De pacht is jaarlijks opzegbaar. Woensdag 2 Februari. EUöwoutsdijk, 2 uur in de herberg van Van der Huge door Not. Pilaar lo een Windkorenmolen met Woonhuis, Schuur, Dijk en Tuin. (1 April '87) 2o een dubbel Woonhuis, Schuur en Tuin. 3o. een per ceel Bouwland. Inmiddels uit de hand te koop. Bevragen bij Adr. Nieuwenhuijze te Wemeldinge of bij dhr. Pilaar. Vrijdag 4 Februari. Veere, 10 uur, aan den Middelb.-Veer- schen weg, door Notaris Verhulst: Geslagen Hakhout en Erwterijs. Woensdag 9 Februari. (Verpachting.) Brouwershaven, 12 uur in het Logement Van 't Hof door Not. J. v. d. Bent, lo een Binnenwater, groot ongeveer 1 Hectare, uitnemend geschikt tot Oester putten. 2o De Slikkken, behoorende aan die Gemeente. Kondekcrke, bij C. Rooze, 1 uur 's nam. door Notaris Loeif: een Woonhuis, Slacht huis en Erf, aan het eind van het dorp. Huis en Erf groot 1,5 Are, laatst bewoond door nu wijlen Botting, en om 2 uur een perceel Bouwland en Sprink, 61,10 Are, aan Meinisheul, in huur bij J. Corbijn tot het rooven van den oogst 1887. Inlichtin gen geeft de Notaris te Koudekerke. Vrijdag 11 Februari. Wemeldinge, U uur in de herberg van Daane voor de erven AllewijnMeijaard, door Not. Galles Merens. lo 78 Are Boom gaard in Blauwen Huishoek (onverpacht). 2o. 34,73 Ares Bouwland in Vervennehoek (tiendvrij) in pacht bij H. Oele tot najaar '87. 3o. 65,8 Aie Bouwland in Hildernis- sehoek, in pacht bij J. Ferdinandusse tot najaar 1887.4o. 43 Are Bouwland in Swaak- hoek (gedeeltelijk Vroon), in pacht bij J. Kuis- saard. 5o 91 A. Bouwland en Bosch, in Oosthoek, gedeeltelijk verpacht aan A. Ruijs- saard. 6o 44.6 Are Bouwland in Snoodijk. In pacht bij C. Ruijssaard. 7o 95,4 Are Bouwland te Kapelle, in Sir Jansheerenhof. In pacht bij O. de Zeeuw, 8o 1,6764 H.A. Weiland te Kapelle en Ierseke voor Tee kenburg. In pacht bij Verburg. Alle tot najaar '87. 9o Een Woonhuis en Erf te Wemeldinge voor W. Alewjjn te Kloetinge. Ook uit de hand te koop. Dinsdag 15 Februari. Roes, 7 uur 's avonds, door Notaris Pilaar, voor mej. Werri: het Koffiehuis «De Groene Jager» (Beestenmarkt) met Winkel en Pakhuis. Donderdag 17 Februari. Middelburg, half 2, in «De Vergenoeging», door Notaris Tak: lo. een Huis en Erf, verdeeld in 2 woningen, met Tuin, aan den Sint Geertruidsweg2o. 71 Aren Wei land te Ritthem; 3o. 1,1390 H. A. Wei land aldaar. Te zien no. 1 daags vóór den verkoop van 1012 en 24 uren. Van 24 26 Jan '87. Middelburg. Ondertrouwd en Getrouwd Geene. BevallenF. Brouwer geb. Louwerse z. P. Goeman geb. Gies z. A. W. A. Hartman geb. den Hollander d. Geboren Eene onechte dochter. OverledenJ. G. N. van Rooijen 84 j. wedr. v. J. C. van Suijlen J. van Wijnke len, 57 j. vrouw van C. Flipse S. J. den Hamer, 73 j. d. A. Bongers, 2 j. z. Van 24 tot 28 Jan. '87. Goes. OndertrouwdJohannes j Cornells Albertinus Coppens 25 j. jm. wonende te Schipluiden en Johanna Maria Almekinders 23 j. jd. Laurentius Capello 23 j. jm. en Elisabeth Pieternella Cornu 21 j. jd. Gehuwd Geene. Geboren: Neeltje d. v. Marinus Schipper en Sara Martina Paai sen. Overleden: Anna Catharina 3 m. d. v. Adriaan Leempoel en Johanna Bal Jannetje Jacoba 1 j. d. v. Jan Dodmond en Martina Hengstmengel te Delft, Jannetje Dekker 45 j. geh. met Mattheus Hoebeke Buijserd van Duijn 72 j. geh. met Catha rina Laurina van de Velde Jannetje de Nooijer 1 maand Frederik 25 j. z. v. Pieter Gelok en Catharina Maria Frank, beide overleden. Nicolaas 2 m. z. v. Johannes Raas en Cornelia Rijk Cornelis Johannis Maximiliaan Magnin 69 j. wedr. v. J. W. de Munter thans geh. met Tannetje Le Poeter. Mars. te 's Gr. Dank voor de toezending. Red. LAATSTE BERICHTEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg, Ter openbare terechtzitting van heden (Vrijdag 28 Jan. 1887) zijn veroordeeld: Wegens mishandeling: J. B., 25 j.,sjou werman, en A. R. 27 j., molenaar, beiden wonende te Goes, ieder tot 7 d. gev.C. C., 23 j., M. H., 22 j., arbeiders, C. de K. 24 j., huurkoetsiersknecht, en A. R., 20 j., smidsknecht, allen wonende te Heinkens zand, ieder tot f8 b. s. 8 d. h.; wegens diefstal: J. F. K., laatst gewoond hebbende te Vlissingen, thans gedetineerd te Middelbarg, tot zes maanden gev. wegens beleediging (per briefkaart): J. A. H., 36 j., koopman, wonende te 's Gra- venhage, tot f 10 boete, subs. 8 d. gev Kruiningen zal zich eerstdaags in een telefoondienet kunnen verheugen; de draad is reeds gespannen. Deze dienst wordt in het leven geroepen om den telegraafdienst te bespoedigen daar het rijks-telegraaf kan toor te Hansweert is, waardoor men min stens een half uur verliest. De dienst zal geopend worden ten huize van den heer J. Blok, welke belast is met het bezorgen der telegrammen. De draad loopt naar het station Kruiningen. Middelburg, 27 Januari '87. De aanvoer was heden vrij ruim, die bij goede vraag aan vaste prijzen grif plaatsing vond. Puike Tarwe f7.10 h f7,25. Rogge f5.50. Wintergerst f4,75 f5. Zomergerst f4,50 a f0,00. Haver f3,00 f3,25. Platteboonen f5.25 a f5.50. Paar- deboonen f6, a f 6,10. Witteboonen f 9.50 a f9,60 Bruineboonen f 10.50 a f 11.00. Groene Kookerwten f8,50 a f9,Mestingerwten f7..Zaden zonder handel. Versche boter f0,80 a f0,90 per Kilo. Eieren f 5,00 per 100 stuks. Vlissingen, 28 Jan. Boter f 0,47s a f 0,425 per 5 ons. OOSTBURG, 27 Januari 1887. Handel flauw. Jarige tarwe f Nieuwe f6,25 tot f7,10 Winter Gerst f4,50 tot f4,90. Zomer f 4,25 tot f4,50. Rogge f5,25 tot f5,50. Erwten f 6,00 a f 6,50. Kook f7,25. Haver 6,10 a f7,p. 100 kilo. Paardeboonen 5,50 tot 6,per H. L. Ierseke, 28 Januari 1887 (Per Telegraaf.) De handel was heden zoo slap dat er niets valt te noteeren. *t Heden overleed na een kortstondig lijden onze geliefde Echtgenoot, Vader en Behuwdvader, LEIN BOSSELAAR, in den ouderdom van ruim 77 jaren. Uit aller naam, Wed. T. BOSSELAARLabruijerk. L. BOSSELAAR. Grijpskerke, 23 Januari 1887. Algemeene kennisgeving. De ondergeteekende betuigt door dezen zijnen hartelijken dank voor de vele bewij zen van belangstelling en vriendschap hem betoond bij gelegenheid van zijn 70sten jaardag op den 21en dezer. Middelburg, C. ALLAART. 26/1 '87,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1887 | | pagina 3