Correspondentie. Marktbericht. Veemarkt. Burgerlijke Stand. Afloop Aanbestedingen. OESTEKBEURS. Aanbestedingen. Overzicht van Verkoopingen AD VERTEN TIEN. ren het stemrecht te verleenen, en dan den huisvader voor hen te doen stemmen De groote internationale wedstrijd voor schaatsenrijders van beroep, die gister te Slikkerveer had moeten plaats hebben, moest worden uitgesteld. Naar het zich laai aan zien, zal daarvan vooreerst wel niets komen. De deelneming was ook voor dezen wed strijd zeer groot, en de beste schaatsenrij ders zouden daar hunne krachten hebben gemeten. Hagen, de Noorsche champion, Arie van den Berg, prijswinner te Hamburg, Veninga, de beide Kingma's, De Vries, de Diepen- veen's, Entjes, De Boer en nog vele andere vermaarde Friesche en Groninger rijders, benevens tal van Hollanders en vijf Engel- schen, waaronder de gebroeders See uit Welney, Twellees en Fish Smart, zouden hebben medegedongen. Alle Engelsche, benevens tal van Friesche hardrijders, waren gisteren van Hamburg en elders aangekomen. Een landbouwer te Hezinge, eergisteren ochtend eenen boom willende vellen, had het ongeluk daarbij achterover te vallen. Hij kreeg eene hersenschudding en bezweek eenige oogen blikken daarna. Te Deventer is eergisteren avond een prachtige regenboog gezien, wat, den tijd van 'tjaar in aanmerking genomen, zeer eigenaardig mag genoemd worden. Een inwoner van een plattelandsge" meente had e«ns het stoute plin opgevat om de vergadering van den gemeenteraad te gaan bjjwonen. Hjj deelde zijn voorne-en men aan zjjn buurman mee. Deze was echter^n. van meening, dat hjj zich de moeite zouien kunnen besparen. die Als je er goed en wel bent dan slui-eer ten ze de vergadering, merkt hij op. aar Dat zou ik dan toch wel eens willentijd zien, antwoordde de ander. .eit. Ga dan je gooi maar; als je wilt g&roor ik mea gen Volgens afspraak begaven de beide vrien-i. den zich naar de eerstvolgende vergadering, we De secretaris was juist bezig de notulen vooriuis te lezen en eindigde met de stereotiepeiaal term: «Niemand meer het woord velangende,En sluit de voorzitter de vergadering.» Daar heb je 't nu al, riep de een. den Da's gemeenmompelde de ander, jds- En beiden verlieten mistioostig het lokaal. M.C. Eergistermorgen is te Zand voort op*® het jachtterrein van den heer G. Eltzbacher'® door den jachtopziener E. v. d. Valk een ®e~ groote arend geschoten met een vlucht vanvan ruim twee meter. Volgens beweren van de Rijnspoor welke om 6.15 vertrekt, naar Utrecht overgebracht door twee rijksveld wachters, om aldaar zijn straf te ondergaan. Zeer weinigen waren aan het station bij zijn vertrek aanwezig. Bij den wedstrijd op schaatsen te Ham burg heeft A. van den Berg, van Benthuit zen op de korte baan gewonnen, en Harald Hagen op de lange baan. Daar dus geen van beiden op beide banen winnaar werd, is de meesterschapsprijs niet uitgereikt. Een boef. Een te Dyon verschijnend dagblad meld de inhechtenisneming van een onverbeterlij - ken boef, wiens naam op al de griffies van Frankrijk geboekt staat. Hij heet Forissier. De veroordeelingen door hem ondergaan zijn ontelbaarmaar het eigenaardigst is het aan tal zijner ontvluchtingen, waarbij men weten moet dat Forissier mank is. Nu eens brak hij door eene zoldering, dan weer veihorg hij zich in zijn stroozak, en, terwijl hij bui ten gezocht werd, verliet hij de gevangenis door de groote deureen andermaal ontsnap te hij op het oogenblik, dat hij in den cel wagen zou stappen. Zijn verhooren kenmer ken zich ook steeds door buitengewone ge vallen. Eens wentelde hij zich op den grond beet op zijn vuistenen stelde zich zoo aan' dat hij als krankzinnig in een gesticht werd' opgesloten, waaruit hij ontvluchtte. Onlangs werd hij voor de 77ste maal, van diefstal beschuldigd, is hechtenis genomen. Deze boef is pas 43 jaren oud. Welk een treurig bestaa,n. zei: «Die zou je, vrees ik, wel willen he ben.» Maar 'Sismarck zei: «Ik dank je, zou maar last hebben van die Slavische roomsche bevolking. Eerder zou Nederlar kunnen ingelijfd worden.» mandje een sigarenpijp in etuieen ijzeren iioepel met haak; een broche met gitten; een R. C. kerkboekje; een armband; een koustwee portemonnaies met eenig geld een sigarenkokereen ring met twee sleu tels een zwarte rok. Inlichtingen zijn te bekomen omtrent een sigarenkoker met zilveren beslag. VERBETERING. Onze correspondent te Middelburg merkt op, dat wij in ons vorig nnmmer van de Veemaikt te Middelburg spraken, hoewel hij duidelijk geschreven had Utrecht. rer deskundigen is het een Russische vogel, die vermoedelijk wegens de groote hoeveelheid sneeuw naar deze streken is overgekomen. en Als een zeldzaamheid wordt bericht» SOO- dat op het vaarwater De Grevelingen voor Bruinisse, een vreemde zwemvogel geschoten is, die weinig vederen, doch een dikke vacht nej. van dons heeft. Men meent dat het een alk (alcidea) is, die in de wateren van Buenos-Ayres en omstreken te huis behoort^ Een 400 a 500tal socialisten, waar onder vrouwen met kinderen op den arm verzamelden zich Zondagavond te 's Graven- hage voor de woning van Domela Nieuwen- huis, om hem een afscneidsbezoek te brengen. Daarop wilde de menigte blijkbaar een ge lijke ovatie brengen aan Oroll, die in het huis van bewaring te 's Hage een subsidaire gevangenisstraf onderging. In 't Noord-Einde het paleis des Konings passeerende, trachtte de troep het voorplein op te dringen, wat echter door de politie belet werd. Zingende trok men naar de Prinsengracht, maar be reikte het gebouw der gevangenis niet, want reeds vroeger, in de Assendelfstraat, werd de menigte door de politie, die de plannen om bij de gevangenis rumoer te maken, doorzag, uiteengedreven, nadat aan het bevel om rustig uiteen te gaan, geen gevolg gegeven was. Bij de charge raakte menigeen onder den voet. Later begaven zich velen naar het Lokaal in de Wester- baenstraat, waar de heer D. N. zich bij hen voegde. Het plan van Croll voor zijn gevangenis een serenade te brengen schijnt den partij- genooten door Domela Nieuwenhuis te zijn ingegeven; althans op grond van dit mis drijf werd hjj Woensdag avond in «Walhalla» gearresteerd. Daarbij komt dat hij zich dien morgen in arrest had moeten begeven, doch zulks had nagelaten. Het bericht, dat hij moest gaan «zitten» werd gedrukt en met een rouwrand voorzien onder de menigte verspreid. Toen hij de politie zag ontstelde hij hevig, hij nam plaats in Jeen voor hem bestemd rjjtuig en werd weggevoerd. Gisterenochtend is iiij met den trein van Eenigen tijd later sprak Beust onzen zant te Londen, v. Bylandt. En verbeeldt Bijna het eerste wat deze laatste hem mi deelde, was dat Bismarck tegen v. Bylarj gezegd had: «Ik zou Nederland niet will hebben. Men zou van de bevolking ma last hebben. Ik zou liever de Du'tsche f vincièn in Oostenrijk wileu hebben.» Dus, let welTegen den Nederlander z hij: Ik heb zin in Oostenrijk. Tegen i Oostenrijker heet het: «Ik heb liever Nee land.» Zoo'n Bismarck. Verbroedering. In Duitschiand zal men het wonder gebeuren dat liberalen, conservatieven anti-revolutionairen (om hun nu maar e< den naam te geven, dien zij in Nederla zouden dragen) broederlijk samengaan de verkiezingen. Het schibboleth, het wac woord zal zij n het septennaat, dat wil z gende uitbreiding van het leger voor i tijd van zeven jaren toestaan. De Kei hoopt een verkiezingsbrief te schrijven dicalen en roomschen zullen zich met socialisten vereenigen om mannen te kie die slechts voor drie jaar deze verhoog willen toestaan. (Centrum.) Vnlcreijs een teleur?- Een kind in stukken gesneden. Eim voddenraper die verleden Donderdagmiddag te Ixelles, een der voorsteden van Brussel, een hoop vuilnis omwoelde, vond daarin een pakje oude lompen. Hij maakte het open en ontdekte het hoofdje van een kind, blijk baar pas afgesneden en nog bloedende. Hij ging er onmiddelijk mede naar de politie, die een onderzoek instelde. Volgens een geneesheer was het hoofdje van een pasge boren kind, dat onmiddelijk was gedood. De dood kon hoogstens tien uur voor de ontdekking zijn ingetreden. In het mondje vond men kool, de neus droeg litteekenen van nagels. De onthoofding was waarschijn lijk geschiedt met een scherp hakmes of een scheermes. Men deed een onderzoek in alle putten, goten en waterbakken van de buurt om de overige deelen te vinden. Vrijdagmorgen vond men in een verloren hoek tusschen twee pakhuizen een afgedra gen manskous, waarin het onderlijf en de beentjes van een pasgeboren kind. Bij ver gelijking van het hoofdje en de andere stukken kwam men tot de overtuiging, dat zij afkomstig waren van hetzelfde lijkje. De politie zet het onderzoek voort. Ter N. Crt. Te Hamburg heerscht de buiktyphus. POLITIE. Aan het commissariaat van politie te Goes zijn terug te verkrijgeneen bruin bont (kraag)een knijpmeseen wit boezelaar; een roode zakdoekeen gouden oorbel in het midden gespvormig: een compleet juk; een breukbandeen gouden haarringeen halssnoer zwarte koraleneen tabaksdoos een streng blauwe sajet; een jasje; een Ter voorkoming van abuizen worden onze abonnés verzocht die per kwartaal wenschen te betalen dit voor Walcheren te doen bij den uitgever te Middelburg voor alle andere plaatsen aan het bureau te Goes. Aan onze abonnés op Noord-Beveland zij bericht dat ons blad steeds met de eerste post wordt verzonden, mocht het blad niet op tjjd ontvangen worden wil men dan zoo goed zijn ons dit te berichten. Middelburg, 20 Januari '87. De aanvoer was heden vrij voldoende, de handel niet zeer levendig de prijzen onver anderd. De noteeringen zijn als volgt: Puike Tarwe f 7.00 a f 7,25. Rogge f5.50. Wintergerst f4,75 k f5. Zomergerst f4,40 a f4,5Ö. Haver f3,25 h f-,Platteboonen f5.25 a f-.Paar- deboonen f6, a f 6,10. Witteboonenf 9.50 a f9,60 Bruineboonen f 10.50 k f 10.75. Groene Kookerwten f 8,75 a f 9,Mestingerwten f7..Zaden zonder handel. Versche boter f0,80 a f0,90 per Kilo. Eieren f 550 per 100 stuks. Vlissingen, 18 Jan. Boter f 0,50 h f 0,475 per 5 ons. Vrijdag 21 Jan. f0,50 a f0,45 per 5 ons. Goes, den 18 Januari 1887. Kleinen aanvoer, prijzen onveranderd. Jarige Tarwe ff—Nieuwe Tarwe f6,75 a f7,15 Rogge f5,25 a f5,40 Winter Gerst f4,25 a f4,80 Zomer Gerst f4,25 a f4,60 Haver f2,75 a f3,60 Bruine Boonen f 10.00 f 10,75 Paardenboonen f5,75 a f6,00 Koolzaad ta f Groene Erwten 16,75 a f8.75. Boter f 0,40 a f 0,43. Eieren a Rotterdam, 18 Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 1192 Runderen. 11 Kalveren, 275 Schapen of Lammeren, 450 Varkens en geiten. De prijzen waren als volgt Runderen lste qual. 70 cent. 2e qual. 65, 3e qual. 60 cent. Kalveren lste qual. 100 c., 2e qual. 90 cent. Schapen lste qual. 60 c., 2e qual. 50 c., alles per kilo; Varkens lste qual. 22 c., 2e qual, 21 c., 3e qual. 20 c. Licht soort c. per V2 kilo. Van 17 tot 20 Januari, '87. Middelburg. Ondertrouwd en Getrouwd Geene. BevallenJ. P. Snijders, geb. Vrije d. M. W. Harpe, geb. Troije, z. C. Hen- drikse, geb. Adamse, z. P. Klap, geb. Joosse, d. A. F. van Rooijen, geb. Witte, d. (levenl.) G. B. Bleeker geb. Döhne d. Overleden P. Duivekot, 61 j. man van J. Wielemaker.G. Florisse 90 j. wed. van P. Verwer. J. J. van der Harst, man van H. P. Geldof, 63 j. D. C. M. Bongers, z. 2 j. M. Kleinepier, man van S. de Witte, 71 j. C. W. Deurwaarder, wed. van P. Ets, 87 j. O. E. L. R. L. Schel- tus van Kampferbeke, vrouw van A. J. Lefert, 43 j. S. C. van Uden, 73 j. wed. van G. J. Kersen. J. de Kanter, 52 j. man van D. A. Tak. M. van Fraeijen- hove, 77 j. wed van A. van Dijk. J. M. Smeltzer, 6 j. d. Van 17 21 Jan. '87. Goes. Ondertrouwd Nicolaas Johannes Le Clercq 23 j.jm. wonende te Nieuwer Amstel met Catharina Geertruida Schouwenburg 22 j. jd. GetrouwdGeene. GeborenJacoba d. v. D. Melse en J. Slabbekoorn Janus Jacob z. v. J. J. Cooman en K. Weezepoel. Overleden Maria de Zwarte 72 j. wede. van H. Sigg. Gisteren had te Terneuzen de aan besteding plaats van het afbreken en bouwen van twee burgerwoningen in de Lange Noord straat. Inschrijvers waren de heerenP. Miele voor f5120,75. M. Klaassen voor f4950. A. Klaassen voor f4798. J. Kolijn voor f4596. M. D. d. Putter voorf 4564. A. Verlinde f 3600. Het werk is gegund aan dhr. M. D. de Putter. LAATSTE BERICHTEN. RECHTSZAKEN. Heden (Vrijdag) zijn veroordeeld- wegens mishandeling: J. V., 23 j. pol derwerker, J. V., 20 j., dienstbode, beiden te Breskens, de eerste tot 14 d. gevangenis de tweede tot 7 d. gevangenisstraf J. K.19 j.boerenknecht Zaamslag tot 7 d. h. wegens mishandeling en misbruik van vertrouwen J. D. 38 j. arbeideren H. J. L. R.41 j. vrouw van H. D.beiden te Goesde eerste tot 5 maanden gev.de tweede fl b. sub. 1 d. h. wegens beleediging F. H.22 j.vrouw van J. D. en F. H.60 j.koopman, beiden te Goes, de eerste tot f3 b. sub. 3 d. h.de tweede tot f 8 b. sub. 8 d. h. wegens beschadiging van eens anders eigen" dom F. V. 22 j. arbeidster te Breskens» tot f 8 b. sub. 8 d. h, Uitgesteld. wegens overtreding der jachtwet: J. V. 28 j.landbouwer en J. V. 24 j. boeren knecht, beiden te Heinkenszand, ieder ot Per Telegraaf. 's Gravenhage 21 Jan. De staatsbegroo- ting werd afgedaan,Hoofdstukken waterstaat, Suriname en Koloniën werden aangenomen. De minister van Koloniën antwoordde beves tigend op de vraag of het beheer over Atjeh tjjdeljjk aan den Kolonel Fontein is opge dragen en verklaarde dat voor nieuwe sui- kercampagne's het suikertarief op indische staatsspoor zal verlaagd worden, Ierseke, 21 Januari 1887. Er was zeer weinig aanbod. Openbaar verkocht zijn 15000 nieuwe aangeslagen pannen voor f7,25. 5000 oude pannen voor f8,50. 15000 idem voor f9,25; alles per duizend. Zaterdag 29 Januari. Kruiningen, door Burgemeester en Wet houders: De levering, vrij op den wal, aan de Scljoorsche brug van 50 M3. Grint van 36 c.M.; 450 Ms. Grint van 13c.M., volgens monsters ter secretarie voorhanden. Inlichtingen geeft de heer Le Clercq, Architect. Zaterdag 22 Januari. Middelburg, 10 uur. Nieuwen Vlissing- schen weg. door Notaris Verhulst: Wilgen-, Esschen- en Olmen Hakhout, Mutsaards enz. Dinsdag 25 Januari. Goes, 8 uur 's avonds, in «de Prins van Oranje», door Notaris Pilaar: Een Woon. huis aan de Kleine Kade, van wijlen Mej- M. G. Bosdijk. Te bezichtigen. Woensdag 26 Januari. Goes, in «'tSlot Ostende», 10 uur: Meu belen, enz. Informatiën de beer Pelle. Donderdag 27 Januari. Heinkenszand, 10 uur, door Notaris De Ronde Bresser, in de herberg van Hoondert, voor de erven Meyler: lo. een Hoefje (Woonhuis, Schuur en Bouwland), gelegen aan het dorp, groot 1,2685 Hectaren. In 5 perceelen en in massa. 2o. een Woon huis aan het Kerkpadje, bewoond door Minnaard en de wed. Kuzee. Vrijdag 28 Januari. Oostkapelle, op «Duinbeek» en «Eikenoord» 10 uur, door Notaris WoutersenEsschen-, Elzen- en Berken-kaphout en Domburg, 2 uur, in de duinen van het Bad- strand: een partij Scheepsafbraak: Balken, Platen, Stijlen, Planken en Brandhout. De ondergeteekenden betuigen hun nen hartelijken dank voor de hulp en deel neming, ondervonden bij de laatste ziekte en het overlijden van hunnen echtgenoot en vader, H. VAN DAM ME. Heinkenszand, 20 Januari 1887. Wed. H. VAN DAMME en Kinderen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1887 | | pagina 3