verkoopen: Schetsen uit Den Haag. Afloop Aanbestedingen. Aanbestedingen. üver/iciit van Verkoopingen Graanmarkten. Veemarkt. Burgerlijke Stand. ADV Ik KT K i\ Tl Kl\. op Vrijdag 21 Januari 1887, 35,000 aangeslagen Pannen 400 Eenmeter's Zeeften, 6 Kruiwagens, I Slijpsteen, I Doopbak, Tangen, party Palen en Latten. Openbare Verkooping op Woensdag 26 Januari 1887, Meubi lair e enandere Roerende Goederen. daarentegen de Ned. 2'/a en 1 et- stukken onaangeroerd gelaten. Ten slotte schijnen zq zich vergast tehebhen aan koud \leesch, de overblijfselen althans lagenop de tafel iu de gelagkamer. lie secretaire en de lin nenkasten waren opengebroken, doch daarin schijnt niets van de gading der dieven te zijn geweeet. Z. C. Naar wij met zekerheid vernemen heeft een commissie van deskundigen uit de brand meesters, op verzoek van het dagelij ksch be stuur rapport uitgebracht over den gehouden wedstrijd van brandspuiten op Maandag 20 Deeember jl. en hebben eenparig geadviseerd, 4- dat de brandspuit, ingezonden door den heer A. H. van Bergen te Heiligerlee naar hunne meening op grond van het best watei ge vend, solide constructie, billijke prijs, verre weg de voorkeur verdiende, boven de anderen die°aan den wedstrijd hadden deelgenomen. Naar aanleiding van dat rapport onpar tijdig gegeven door deskundigen, tevens brandmeesters, die met de door hun als meest geschikt voorkomende brandspuit ook zullen moeten toonen, dat hun keuze de beste is, zal het voor burgemeesters on wet houders in deze een vingerwijzing zijn, om de brandspuit van den heer A. H. van Bergen te Heiligerlee met gerustheid te kunnen aankoopen. In de openbare vergadering van den Raad der gemeente Wageningen gehouden den 31 December 1885 werd door burgemeester en wethouders voorgesteld, de aankoop der brandspuit, afkomstig uit de fabriek van den heer A. H. van Bergen te Heiligerlee, die bij den gehouden wedstrijd het best voldaan vol daan had en door h.h. brandmeesters aan bevolen is. De brandspuit met 300 Meter slang, slangenwagen en verdere benoodigd- heden, kost circa ƒ1400 Met algemeene stemmen wordt de aankoop goedgekeurd. Aaq het Noorderstation te Antwer pen kwam verleden Zondag een lamme heer uit den trein, die zich door de bedienden van een hotel in een rijtuig liet plaatsen, omdat hq zich niet kon bewegen. Onder weg echter werd het portier van het rij tuig langzaam geopend en zag de koetsier, niet weinig verbaasd, den lamme als een kievit wegloopen. Men onderstelt, dat het iemand is op wien de politie het oog had en die op deze wijze de lieden heeft ver schalkt. Niet altijd komt met het ambt het verstand. De burgemeester eener kleine gemeente in Duitschland levert er ons het bewijs voor. Onlangs ontving de officier van justitie een postwissel van ruim 18 Mark, waarvan hem de bestemming ten eenenmale duister bleef, ofschoon de bur gemeester als de afzender was aangegeven. Eerst den volgenden morgen kwam de gewenschte opheldering, een schrijven, waar uit bleek, dat de slimme burgervader in zijne gemeente 6 valsche thalers in beslag had genomen en deze, om de zaak te vereenvoudigen, langs den koristen weg, nl. per postwissel, aan den officier van justitie had doen toekomen. Het is ongetwijfeld een verontrustend schouwspel, dat de aarde bij den aanvang van het jaar 1887 aan den opmerkzamen toeschouwer te zien geeft. Verontrustend en verre van bemoedigend. Het jaar '1886 zal velen nog lang heugen. Wanneer men acht geeft op de onderlinge verhouding der volkeren, vooral van de groote Europeesche mogendheden, dan moet men de toekomst wel donker inzien. «Wie den vrede wil, be reide zich ten oorlog» is de leus, die meer en meer gangbaar wordt en evenzoo wordt in praktijk gebracht. Zij moge waar zijn en verstandig misschien ook, fraai is zij zeker niet en vroolijk klinkt zij evenmin. Zij is de uitdrukking vau een' grooten en schrikkelijken wedstrijd, waarin het geld de groote rol speelt; het motto van een ontzaglijk drama, dat op ontzettend ernsti ge wijze op het wereldrond wordt afge- speeld. De ontknooping is nog raadsel en wie zal zeggen, wanneer die komen zal Maar, komen zal zij en men kan er niet zonder siddering aan denken, wat al jammer en ellende zij over de aarde zal brengen. De zee der hartstochten kookt en bruist aan alle hemelstreken, da brandstoffen lig gen opgestapeld in den rookenden vulkaan der wereldgeschiedenis en met vreeze ziet ieder toe in afwachting der vernielende en verderf brengende uitbarsting. En toch gaat men voort op roekelooze wijze steeds meer dere brandstoffen aan te brengen, als om die gevreesde uitbarsting te verhaasten. En in den boezem der volkeren zelve er. op het gebied der natuur heeft men van 1886 veel kunnen leeren. De revolutiegeest dringt door tot in het hart der natiën, ver giftigt alle levenssappen en «blaast dreiging en mooid» tegen alles wat haar in den weg staat. Twisten beroeren de volkeren en onderlinge verdeeldheid zaait overal bit terheid, haat en vijandschap. In kleinere kringen en ook in de huisgezinnen is het vaak even treurig gesteld. Eu in dat alles openbaart zich met ontroerende duidelijk heid de immer toenemende, grimmige vij andschap tegen God. En de elementen hebben in 1886 op allerlei plaatsen de aarde doen beven en stormen verwekt, die tal van offers vergden. Doodelijke plagen, ziekten, die duizenden ten grave sieepLen brachten schrik en droefheid in vele landen. O, de hand des Heeren was zwaar over de aarde en Zijne gerichten gingen voor Hem heen. En evenwei, daaruit bieek zijn welbehagen in menschen, dat al.es verkon digt te meer zijne ontferming die deze zon dige, goddelooze wereld nog niet aan zich zelve overlaat, niet opgeeft, niet vergeet. Intusschen Nederland mag nog danken, want van alle bezoeking kreeg het nog slechts het kleinste deel. En te midden van dat alles ruischt nog altijd het lied der engelen Vrede op aarde „«Vrede op aarde» wordt een holle klank, een ijdel woord, wanneer de kanonnen rol len van Oost naar West en van Noord naar Zuid»; „alle uitweidingen over «Vrede op aarde» zijn» (bij den blik op onze toe standen) «niets dan vervelend gebabbel» Zoo oordeelde den 25 December j. 1. de schrijver der Fransche brieven in het «Va derland.» Ik wil het wel gelooven, dat men zoo oordeelt, wanneer men in de heerlijke Kerst geschiedenis niets anders zien kan, dan «eene legende, die door haar eenvoud en ongekunsteldheid aantrekt» en in de eeuwig gedenkwaardige kribbe van Bethehem niets meerder dan «een poëtisch zinnebeeld van liefde en vrede» of wel «een sentimenteel beeld.» Maar wie op het onlangs gevierde Kerstfeest met eerbied kon buigen bij die eenvoudige kribbe en knielend stamelen kon: «Mijn Heere en mijn God,» hij weet beter. Dit is nu de dwaasheid Gods, wel ke volgens den Apostel wijzer is dan de menschen. Vrede op aarde 1 Dat spreekt tot de ziele van allen die gelooven. Dat brengt een medelijdenden glimlach op het gelaat van hem, wiens hart aan waarachtigen vrede vreemd is, maar perst een jubelkreet uit het hart van eiken zondaar die verzoening vond bij het kruis van ChristusEere zij God Aan den Vredevorst van Efrata dan de toekomst opgedragen. Hij regeert. Maar ookHij komt. Daar drijft de gansche geschiedenis heen. En wie Zijne toekomst, wachtende is, spreekt het met verlangen en vertrouwen uit: Kom, Heeie Jezus, ja kom haastig! NOMEN. LAATSTE BERICHTEN. Naar aanleiding van een in de gemeente Middelburg voorgekomen geval van honds dolheid, hebben de Burgemeesters van Nieuw en St. Joosland, Ritthein en Grijpskerke be volen dat alle in die gemeenten losloopende honden, vier maanden moeten voorzien zijn van een muilkorf, volgens op de secretarie aanwezig model. Meliskerke. Naar wij vernemen heeft de Raad der gemeente Meliskerke niet be rust in een besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarbij goedkeuring aan de gemeentebegrooting van 1887 werd onthou den, en te dier zake 'sKonings voorziening gevraagd. Het punt in geschil moet bestaan in be lastingvermindering, die door den Raad, met het oog op den drukkenden toestand minder dan vorig jaar in opbrengst was geraamd en naar zijn oordeel zonder stoor nis in den dienst kon plaats hebben. Te Goes had Zaterdag de openbare ver pachting plaats van eenige perceelen ge meentegrond, gelegen aan den Oosthavendijk ter groote van 41 aren. Daarvan is pachter geworden Joh. Goverse voor f 47. Bij de te Hoofdplaat gedane aanbe steding van 't maken van werken tot ver dediging van den oever aan den Caiamateuzen Hoofdplaatpolder was laagste inschrijver de heer C. de Wilde te Kattendijke voor f 52,380. Zaterdag 29 Januari. Kruiningen, door Burgemeester en Wet houders: De levering, vrij op den wal, aan de Schoorsche brug van 50 M3. Grint van 36 c.M.450 M3. Grint van 1—3 c.M., volgens monsters ter secretarie voorhanden. Inlichtingen geeft de heer Le Clercq, Architect. Woensdag 19 Januari, s Meer Hendrikskinderen, half 11, door M.ir. Snoeck, op het hoefje van M. Verdonk: I Ruinpaard van 14 en 1 Ruinpaard van 6 jaa-, 1 Menwagen en Ploegen, 1 Egge, Weihooi, Mangels, enz. Informatiën de heer Pelle. Oostbnrg, 11 uur, door Deurwaarder Weislelt, voor hh. aannemers van de stoom tram Breskons—Maldeghem: 8 Werkpaar den met gareel en 2 Vrachtwagens. Te bezichtigen 18 Januari in de stalling van het logement «de Eenhoorn.» Ellewouisdijk, 10 uur, op de hofstede «De Trente», door Notaris v. d. Kloes, voor mr. v. d. Vliet, curator in den boedel van v. d. Stel: een Boereninspan, 4 Werkpaar den, 24, 21 en 16 jaar, 4 Melkkoeien, 1 Stier, '1 Hond met Hok, 2 Menwagens, 1 Tilbury, 1 Windmolen, Aardappelen, Juin, Veld vruchten, Meubelen, Kachels, Kabinet, Stroo, Hooi, Gerst, enz. Donderdag 20 Januari. Ovezaude, in de herberg van wed. Rijk, door Notaris Paardekooper Overman, te '10 uur, voor wed. en erven VermeuleEen Hoefje, (Woonhuis, Schuur, Tuin en Bouw land) te Nisse, in Nissestelle, 99,80 A. Een perceel Bouwland in den Zakpolder, en een met Zijkantweg, in Nieuw-Ovezande, groot 80,48 A. Daarna voor J. Driedijk te Oudelande: 75,44 Are Bouwland, geschikt voor Tuin grond, gelegen bij Ovezande, in 5 perceelen. Cauiperlaiid, 2 uur 's middags, door No taris Roelof, bij BroekhovenEen Wind- korenmolen met Woonhuis, Schuur, Erf en Tuin fe Camperland. Molen te aanvaarden 1 Februari. Woonhuis 15 Maart. Aanko mende lzaak Verhulst. (Joes, 10 uur, door Deurwaarder de Vos, voor O. Geense, in de 's Heerhendrikskin- derenstraat, op 3 maanden Huisraad, Tafels, Spiegels, Schilderijen, Kachel, Koper-, Tin-, Glas- en Aardewerk, Parapluies, Karren, 1 Kraam enz. Vrijdag 21 Januari. Nisse, 10 uur, voor wed. Vermeule, door Notaris Paardekooper OvermanVeeren Bedden enz., Kachel, Kastklok, Bureau, Trog, Matten, Glas- en Aardewerk, Stroo, Boonen, Aardappelen Slijpsteen Arbeidersgereed schappen enz. Ierseke, 2 uur, in de herberg van Klaasse, door Notaris Mulock Houwer: een vVoon- huis en Erf, aan Dominicusstraat B 177, groot 1,15 A Verhuurd voor f 2 per week. Dan 1 Woonhuis en Schuur aan de Kerk- hoekstraat A 71, groot 3,04 A. En 1 Woon huis, Nieuwe Kerkstraat B 11, groot 1,41 A. Verhuurd voor fl,50 per week. Zaterdag 22 Januari. Middelburg, 10 uur, Nieuwen Vlissing- schen weg, door Notaris Verhulst: Wilgen-, Esschen- en Olmen Hakhout, Mutsaards enz. Per Telegraaf. Rotterdam, 17 Januari 1887. Wegens voortdurend vriezend weder geen aanvoer en dientengevolge geen handel. Nieuwe Tarwe (beste) f 7,a 7,50 id. (mindere) - 6,25 - 7,-- Rogge- 4,50 - 5,40 Nieuwe Wintergerst - 3,50 - 4,50 Nieuwe Zomer gerst - 3,60 - 4,40 Nieuwe Haver. 2,- 3,40 N. Koolzaad (Zeeuwsch)- 7,70 - 8, Paardeboonen .- 5,50 - 6,25 Duivenboonen .- 7,- 7,25 Nieuwe Blauwe Erwten - 7,50 - 8,40 Nieuwe Schokkers - 9,50 -11, Bruine Boonen .- 9,50 -10.75 Witte - 8,- 9,75 Kanariezaad. .- 8,- 9,50 Tl-.irn Rotterdam, 17 Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 195 Runderen. 12 Kalveren, 255 Schapen of Lammeren. 450 Varkens en geiten. De prijzen waren als volgt Runderen lste qual. 70 cent. 2e qual. 65, 3e qual. 60 cent. Kalveren lste qual. 100 c„ 2e qual. 90 cent. Schapen lste qual. 60 c„ 2e qual 50 c„ alles per kilo; Varkens lste qual. 225 c., 2e qual, 21 c., 3e qual. 20 c. Licht soort 19 a 20 c. per yt kilo. VI AS. Rotterdam, 17 Januari '87. Er was heden aangevoerd 17890 steen. Handel slap. AARDAPPELEN. Spuische Jammen f3,40 a f3,90 Geld. blauwe »3,30 »3,50 Champions»2,70 »2,80 Zeeuwsche blauwe »3,30 »3,50 Ovprmaasche Jammen »3,90 »4, Flakkeesche»3,20 3,40 Duitsche Jammen 2,50 3,— Van 14 tot 17 Jan. 1887. Goes. Ondertrouwd en Gehuwd Geene. Geboren Jacomina d. v. A. Nagelkerke en L. Kooman Henri z. v. J. J. Claassens en C. DuijvenéAgnes Christina Maria d. v. F. H. Kosters en C. B. Muller Pie- ternella Lourina d. v. J. P. Kramer en P. Kriekaard. OverledenAntje Boeles Heida wonende te Gorredijk, gehuwd met Sjourd Foukes Roukema Joseph Cornelius Alphonsus Maria 2 j. z. v. Ludovicus Augustinus Knitel en Ludovica Seraphina de Meule- meester. Heden overleed in den ouderdom van ruim 63 jaar onze waarde Echtgenoot, Va der, Behuwdvader en Oom den heer JO HANNES JACOBUS VAN DER HARST Lz. rustend Apotheker, oud-lid van den Ge neeskundigen Raad voor Zeeland. Wed. H. P. Van der HARSTGeldof. L. K. Van der HARST. J. C. Van der HARST. J. E. Van der HA HST—Hofkamp. H. J. J. Van der HARST. Middelburg, 15 Januari 1887. V Met dezen betuig ik mijn harteljjken dank voor de blijken van belangstelling op den 14 dezer ondervonden. J. J. VAN DER HOFSTEDE. Ook namens Vrouw en Kinderen. De erven van wijlen den heerP. J. VAN PUFFELEN brengen bij deze hunnen dank aan de geachte begunstigers voor het ver trouwen, zoo ruimschoots door de firma P. J. VAN PUFFELEN ZOON in de uit oefening hunner TIMMERMANS-en METSE LAARS AFFAIRE genoten. Zij bevelen bij deze den heer J, A. VERTREGT aan die van af heden de zaak onder de firma P. J. VAN PUFFELEN ZOON voor eigen re kening hoopt voort te zetten. De ondergeteekende, reflecteerend op bo venstaande advertentie, beveelt zich minzaam aan, hoopt door eene flinke en soliede be diening zich hetzelfde vertrouwen waardig te maken, dat zijn voorganger zoo ruim schoots genoten heeft. Tevens geeft hij, ter voldoening aan art. 30 van het wetboek van Koophandel kennis, dat hij de zaak onder de firma P. J. VAN PUFFELEN 8c ZOON voor eigen rekening zal voortzetten. J. A. VERTREGT. De Notaris C. PRINS te Kruiningen zal des middags te 2 uren, ten herberge van A. Harthoorn te Ierseke, namens de Maatschappij Nijverheid aldaar, van 1885 en 1886, liggende in de put op r perceel 60a, Informatiën hij D. N. G. HABERMEHL te Ierseke. des morgens te 10 uren, op het «Slot O s t e n d e» te Goes, van ZINDELIJKE GOEDEREN kunnen bijge bracht worden, waarvoor zich te vervoegen bij M. BARTELSE. Informatiën te bekomen ten Kantore van den heer W. PELLE te Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1887 | | pagina 3