WALSOORDEN-VLAKE. s Correspondentie. Burgerlijke Stand. Rechtszaken. Marktbericht. "oestïSbeürs. Overzicht van Verkoopingen Spoorbootdienst Wagendienst. Ierseke heeft ver- itgenoodigd ter he lende de gewenschte ■seke Vlake Hans- ■ug Wemeldinge. ;d mazelen nu ook der school op het afregelen genomen die school toch te ereeniging van 2 isting met de taak hoofdacte is men oudens goedkeuring aantal leden van ir van 3 op 5 ge- igeveer 300 mazelen nog toe aangegeven, lit, ook buiten de )p nieuw deed zich val van Keelziekte dezen nacht, de idanig zijn functie nis was, werd bij mscli die te blee- politie doet onder een dolle hond a iats van den heer overige Middelburg- p terstond gemuil- n de oestercultuur- 1 d e zijn in 1885 oesters uit Zeeland ferzonden, waarvan ingeland, een vierde n zesde naar Frank- leele cijfer was aan een der zeven erd echter 460,000 laar 1200 oesters zijn in 1885 ruim den. De midden- K.G.zoodat deze er f 1,875,000 heeft op andere wijzen s vervoerd en om- het genoemde be- e Midd. Crt. r boeren, nog niet afleiden uit het ekerke een drietal aire schuldeischers Ijzen beliepen voor Heet. grond, ge- a, Toorn en Wis- of f 484,80 per tijd is er in den f800 a f900 per n woonhuis, dat in aanbesteding ge- voor een schuur levallen was de zoon Ir de kooper.» Itioneerde rijksveld- |Dinsdagmiddag 15 De smokkelaar was dit zout, langs ken. lentebuis achter de lieuw is betrokken Iteschool. Gesteund de gemeente van Jnderwijzerswoning t veldwachters- aeenteschool wordt |mschip John P. Lrdagrr.tmiddag van verJ door het bre- kaakt in de haven |ai, waar het zal bericht verzuim- jitsen). vervoer van bees- in een warmen Maandag volgens Ier ten nadeele van eterland eenige jon- naar Bruimsse (een Een der dieren, ermoeidheid, onder ig liggen, viel in tinisse ten derden neder en moest losterlandzal set het telegraaf- onden worden. "4" ~r Aardenburg, 13 Januari 1887. Gisteren geraakte het paard van den molenaar de Br., die met een wagen graan, op weg was van hier naar Waterlandkerkje, schich tig en sloeg bij Daaaibrug op hol, ten gevolge van den in aantocht zijnde locomo tief met zand wagens. De voerman had iiet ongeluk van de wagen te vallen en zich duchtig te bezeeren, het paard werd een eindweegs verder gegrepen, zoodat een en ander nog gezegend afliep. Aan te werkloozen te Amsterdam zijn 3000 brooden uitgedeeld. Dit zal voortaan dagelijks geschieden, doch alleen aan hen die zich [als lid tan de Vereeniging van werkloozen laten inschrijven. Het bestuur van de afdeeling Gronin gen van den Volksbond, vereenigilig tegen drankmisbruik, heeft een net karretje laten maken, waarop eene groote koffiekeLel is geplaatst, met eene overdekte lade voor eenvoudige nette koppen, met een bak voor water om ze te reinigen, en met linnen doeken. Onder de ketel brandt een flink petroleumtoestel, boven in den ketel is een groote filtreerbus geplaatst, waarin door een der leden des bestuurs telkens de koffie wordt gedaan. Binnen eenige dagen zal men dit karretje in de straten dier stad zien verschijnen. Voor 2 cent zal ieder zich daarbij een goede kop koffie kunnen verschaffen. N. R. C. Zekere D. K, in de gemeente Smal- lingerland, die voor de aardigheid met iemand om het hardst op schaatsen had gereden, kreeg denzelfden dag eene bloed spuwing, die den dood ten gevolge had. In de suikerfabriek van de firtna Daverveldt, Binck en Co. te Oudenbosch had eergisteren het volgende ongeluk plaats. Een der werklieden, werkzaam aan de turbi ne, had het ougeluk tusschen den suiker breker te geraken, met het noodlottig gevolg, dat Jiij meer dood dan levend werd te voorschijn gehaald. Zijn toestand is hopeloos. Te Zaamslag is een stier geslacht die een gewicht had van 1570 ponden I Hoe gevaarlijk het is 's nachts een lichtje op de beddeplank te plaatsen, heeft vrouw B. te Dalfsen ondervonden. Niet alleen de beddeplank maar haar geheele huis eu inboedel zijn een prooi der vlammen geworden. Tegen den 2 Mei e. k. is eene bede vaart vastgesteld naar Lourdes. De verschil lende pelgrims uit ons land zullen zich te Roozendaal vereenigen en van daar de reis per extratrein vervolgen. De terugreis schijnt bepaald op 43 Mei. Als eene zeldzaamheid in dezen tijd van het jaar wordt aaa de N. R. C. mede gedeeld, dot te Zijderveld (bij Vianen) bij den landbouwer M. reeds eene hen hare vleugels over een broedsel kuikentjes uit spreidt. Bij verscheidene landbouwers in die streek zitten reeds hennen te broeden, en over weinige weken zijn honderd en meer kuikentjes op een boerenerf daar niets vreemds. De aankweeking dezer diertjes levert veel winst op, aangezien zij, als zij acht of tien weken oud zijn, voor f'1,50, soms voor fl,60 per stuk onder den naam «piepkui kens» verkocht worden. Na Paschen daalt gewoonlijk de prijs langzamerhand tot op ongeveer de helft. Menig landbouwer ver dient in het voorjaar met deze eenvoudige kweekerij in eenige weken meer dan hon derd gulden zuivere winst. Een der beide kinderen, die jl. Dins dag in eene woning aan 's Gravenweg te Kralingen brandwonden bekwamen doordien zij een pot met kokend water, die op de kachel stond, op het l(jf kregen, is gisteren ochtend aan de gevolgen daarvan overleden. Hubertus van Meerendonk. oudstrijder bij Leipzig, Quatre-bras en Waterloo, is te Rotterdam in den ouderdom van 92 jaren overleden. Deze week kreeg de postdirectie te Breda bericht van het vermissen van een aangeteekenden brief, me* f 1000 gelds waarde, afgezonden uit Woudrichem en be stemd voor Goes. Nadat eerst alles in de weer was geweest en zelfs de ju titie in de zaak was gemengd, kwam het corpus delicti gisteren plotseling boven water. De brief was bij abuis naar een plaatsje in Frankrijk gezonden, welks naam veel op »Goes" gelijkt. Een 26jarig arbeider uit Oegstgeest heeft gisteren te 's Hage terechtgestaan wegens een zware misdaad. Hij had name lijk den wissel van den stoomtramweg op het kruispunt tusschen Oegstgeest en Sas- senheim opzettelijk opengezet en ijzeren bou ten op de rails gelegd met de kennelijke be doeling den trein te laten derailleeren- Dank zij den machinist, aan wien naast God de passagiers hunne behouden aankomst dan ken, werd het onheil voorkomen. Tegen beklaagde werd 4 jaren gevangenisstraf geëischt. Door een hond geworgd. In den omtrek van Evrein, in het Fran- sche departement Corréze, kwam iemand met een zeer ongunstig uiterlijk tegen hei vallen van den avond aan een afgelegen woning om nachtverblijf vragen. De vrouw des huizes, wier man afwezig was, weigerde. Gelijk later bleek, wist de onbekende echter binnen te sluipen. Toen haar man tehuis kwam, maakte hij zijn groot en waakhond, die niet opgehouden had te grommen, los, Het dier vloog de slaapkamer in en ondei een bed eenige oogenblikken later haalde men het lijk van den onbekende te voor schijn, die door den hond geworgd was, voordat hij geluid had kunnen geven. De politie werd gewaarschuwd, en bij het iijk werden twee dolken, een geladen revolver en een fluitje gevonden. Van dit Aaitje besloot men gebruik te maken. Den vol genden avond verborgen de agenten zich in het huis en floten. Spoedig vertoonden zich vier mannen, die het huis binnen drongen, en zonder moeite gevat werden. Ons worden steeds groote verslagen van Unielezingen toegezonden. Hoe gaarne wij ze om hunnen belangrijken inhoud plaatsen, is ons dit bijna niet mogelijk door de beperkte plaatsruimte in ons blad. Met het oog op het toenemend aantal onzer abonné's moeten wij zooveel mogelijk onze aandacht over de verschillende belangen van den dag verdeelen. Als ons blad, wat wij zeer hopen, met tertijd driemaal uitkomt zal ook dit bezwaar kunnen overwonnen worden. Over de lezing van den heer Den Boer over Veldwijk zullen wij na het ingezondene uit Goes en Ierseke, geen verslagen meer opnemen. Van 10 13 Jan. '87. Middeeburg. Ondertrouwd en Getrouwd Geene. BevallenL. J. Beckers geb. Cornaeij z. J. Tevel geb. van Sorge z. E. Alewijnse geb Jongepier z. K. de Schrijver geb. Minderhoud d. Geboren Eene onechte dochter. Overleden G. H. den Doop, 81 j. wede. van F. W. Knoot M. Hubregtse, 76 j. vrouw van J, M. Ne. II: J. Paulus, 8 m. z. J. Bakker, 71 j. wede. van D. Alewijnse B. E. van Leeuwen, 8l/s m. d. Van 10 tot 14 Januaji '87. Goes. Ondertrouwd Jan Pieter Au- gustinus van Acker 37 j. wedr. van Marga. van 't Westende wonende te Hansweert met Catharina Maria Schlumer 42 j. wede. van Matthijs ven der Reit Jacob van Vulpen 24 j. jm. en Johanna van der Sluijs 25 j. jd. van Yerseke. GehuwdGeene. Geboren: Jan z. v. J. de Dreu en N. Westveer Katharina Cornelia Johanna d. v. P. Verrijk en A van Oosten. OverledenJohanna de Leeuw 77 j. vrouw van Johs. Cornelis Kakebeeke. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Ter openbare terechtzitting van Dinsdag 11 Januari 1887 zijn veroordeeld P. C. van O., 16 jaren oud, zonder be roep wonende te Vlissingen, wegens dief stal, tot 2 maanden gev.D. T. C. F. van W., 54 j., koopman, wonende te Middel burg, wegens wederspannigheid, tot f 10 boete, subs. '10 d. hechtenis; W. C. van T. vrouw van II. de F., 43 j., arbeidster, wonende te Hoek, wegens beleediging, tot f5 boete subs. 5 d. hechtenis; J. C. de K. 35 j. vrouw van A. B., wonende te Cauter (Clinge,) wegens alsvoren, tweemaal gepleegd, tot f 10 boete, subs. 10 d. hecht. le. J. d. R. 26 j. 2e. G. J., 21 j. beiden visschers, wonende te Arnemuiden, wegens smaad, ieder tot f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis voor iederA. R,, werkman, wo nende te Clinge (Zeeland), wegens mishan deling tot 1 maand gev., en C. L. A. 25 j. arbeider, wonende te Oostburg, wegens alsvoren, tweemaal gepleegd, en liet bescha digen van eens anders goed tot 14 d. gev. Alle in de kosten. Vrijgesproken is: J. S. 58 j., voerman wonende te Axel (Zoutespui,) beklaagd van beleediging. Ter openbare terechtzitting van Vrijdag, 14 Januari 1887 zijn veroordeeld: I. S., 21 j. arbeider, wonende te Kloe- tinge, wegens mishandeling, tot f 12 boete of 12 d. gev.straf. J. K., 23 j. arbeider wonende te Kloe_ tinge, wegens alsvoren, tot f 8 boete of 8 I. gev.straf. le. .1. de B., 18 j., ei 2e M. P., 16 j., bei, len wonende te Kruiningen, wegens alsv., tot f8 boete of 8 d. gev.straf. A. R. 17 jbakkersknecht wonende te Goes, wegens mish. van een ambtenaar tot 7 d. gev. C. van F., 68 j., slachter wonende te Zaamslag, wegeus vernieling van eens anders goed, geschorst tot de burgerlijke rechter zal hebben beslist. le. P. F. 47 j., en 2e. C. G. 73 j., boe renarbeiders, beiden wonende te Middelburg, wegens bedelarij, tot ieder 1 dag gev. R. I., 26 j., huisvrouw van P. C. zonder beroep, wonende te Nieuw-Namen (Clinge), wegens beleediging, tot f8 boete, subs 8 d. hectenis. J. de R., 43 jschildersknecht, laatst gewoond hebbende te Ter Neuzen, thans gedetineerd te Middelburg, wegens land- looperij, tot 3dagen hechtenis en plaatsing in een rijks-werkinrichting voor 3 maanden. I. J. V. 20 j. wonende te Wolfertsdijk II. J. S. 21 j. te Wilhelminadorp (Katten- dijke), en III. A. v. d. B. 21 j. te Wolferts dijk, wegens mishandeling ieder tot f 8 boete of 8 dagen hechtenis. Alle veroordeelden tevens in de kosten. Het ingekomen wets- PER TELEGRAAF. Den Haag, 14 Jan. ontwerp omtrent den zoutaccijns huldigt het stelsel von afloopend crediet, zooals bij den accijns op suiker, bier en azijn, met vrijlating der overponden in zoutziederijen. Middelburg, 13 Januari '87. De aanvoer was ook heden beperkt, hoe wel ruimer dan in de vorige week, naar Tarwe en Gerst was veel vraag, de overige artikelen waren minder begeerdprijzen onveranderd vast. De besteede prijzen zijn als volgt Tarwe in puike soort f 7.10 a f 7,25 goe de en mindere f6,75 a f6,60. Rogge f5.50. Wintergerst f4,75 a f 5. Zomergerst f4,40 a f4,50. Haver f3,a f3,50. Platteboonen f5.25 a f5.50. Paar- deboonen f6,a f 6,10. Witteboonen f9.50. Bruineboonen f 10.50 a f 10.75. Groene Kookerwten f 8,50 a f 9,Mestingerwten f7..Zaden zonder handel. Versche boter f0,75 a f0,85 per Kilo. Eieren f5,20 per 100 stuks. BOTERMARKT. Vlissingen, 14 Jan. Prijs 50 - 45 cent per V2 KG. *1 il"!!1 I Iffllh III I— IWWHII III WIllllilMi1 I WH Mill H—WW Goes, den 11 Januari 1887. Door dat men slecht met beperkte vrach ten rijden mocht waren verkoopers niet genegen te leveren zoodat weinig granen verkocht werdenin de prijzen was geene mevkbare verandering. Jarige Tarwe fa fNieuwe Tarwe f6,40 a f7,00 Rogge f5,00 a f5,10 Winter Gerst f4,40 a f4,70 Zomer Gerst f 4,25 a f 4,45 Haver f 2,80 a f3,00 Bruine Boonen f9.50 a f10,50 Paardenboonen f5,50 a f5,70 Koolzaad fa f Groene Erwten t 7,75 a f8.40. Boter f 0,50 a f 0,52. Eieren f 1,30 a f 1,85. ^OSTBURG. Handel zeer flauwdaar gelegenheid tot verzending naar buiten en binnenland ont breekt. Jarige tarwe f7,75 Nieuwe f6,25 tot f7,25 Winter Gerst f 4,50 tot f 4,90. Zomer f 4,25 tot f4,50. Rogge f5,25 tot f5,50. Erwten f6,00 a f6,50. Kook f7,25. Haver 5,75 a f6,50 p. 100 kilo. Paardeboonen 5,75 tot 6,25 per H. L. Per telegraaf. Ierseke, 14 Januari 1887. Er was heden weinig aanbod. Er werd verkocht één partijtje leverbare oesters (twijfelaars) voor f30 de duizend. Zaterdag 15 Januari. Middelburg', 10 uur, aan den Vlissing- schen Rijweg, door Notaris Verhuist, be ginnen bij de buitenplaats «de Parel» Hakhout, Populieren, Kronen, Olmen. Woensdag 19 Januari. 's Heer Hendrlkskinderen, half 11, door Mar. Snoeck, op het hoefje van M. Verdonk 1 Ruinpaard van 14 en 1 Ruinpaard van 6 jaar. 1 Menwagen en Ploegen, 1 Egge, Weihooi, Mangels, enz. Informatiën de heer Pelle. Oostburg, 11 uur, door Deurwaarder Wei.sfelt, voor hh. aannemers van de stoom tram Breskens—Maldeghem 8 Werkpaar den met gareel en 2 Vrachtwagens. Te bezichtigen 18 Januari in de stalling van het logement «de Eenhoorn.» Ellewoutsdijk, 10 uur, op de hofstede «De Trente», door Notaris v. d. Kloes, voor mr. v. d. Vliet, curator in den boedel van v. d. Stel: een Boereninspan. Donderdag 20 Januari. Ovezande, in de herberg van wed. Rijk, door Notaris Paardekooper Overman, te 10 uur, voor wed. en erven VermeuleEen Hoefje, (Woonhuis, Schuur, Tuin en Bouw land) te Nisse, in Nissestelle, 99,80 A. Een perceel Bouwland in den Zakpolder, en een met Zijkantweg, in Nieuw-Ovezande, groot 80,48 A. Camperland, 2 uur 's middags, door No taris Roelof, bij Broekhoven Een Wind- korenmolen met Woonhuis, Schuur, Erf en Tuin te Camperland. Molen te aanvaarden 1 Februari, Woonhuis 15 Maart. Aanko mende Izaak Verhulst. Vrijdag 21 Januari. Nisze, 10 uur, voor wed. Vermeule, door Notaris Paardekooper OvermanVeeren Bedden enz., Kachel, Kastklok, Bureau, Trog, Matten, Glas- en Aardewerk, Stroo, Boonen, Aardappelen Slijpsteen Arbeidersgereed schappen enz. Ierseke, 2 uur, in de herberg van Klaasse, door Notaris Mulock Houwer: eer. Woon huis en Erf, aan Dominicusstraat B 177, groot 1,15 A Verhuurd voor f2 per week. Dan 1 Woonhuis en Schuur aan de Kerk- hoekstraat A 71, groot 3,04 A. En 1 Woon huis, Nieuwe Kerkstraat B 11, groot 1,41 A. Verhuurd voor f 1,50 per week. Zaterdag 22 Januari. Middelburg, 10 uur, Nieuwen Vlissing- schen weg. door Notaris Verhulst: Wilgen-, Esschen- en Olmen Hakhout, Mutsaards enz. Dinsdag 25 Januari. Roes, 8 uur 's avonds, in «de Prins van Oranje», door Notaris Pilaar: Een Woon. huis aan de Kleine Kade, van wijlen Mej- M. G. Bosdijk. Te bezichtigen. D A G E L IJ K S v. Walsoorden n. Vlake vm. 6 en 9, nam. 3 u. Vlake n. Wals. vm. 7.40, nam. 12 en 4.36. V. Hulst n. Walsoorden: vm. 7,15en nm. 1.15. Van Walsoorden onmiddellijk na aankomst der Boot, ongeveer 1,u. en 5,36 u. nam. De Wagen zal van en naar het Spoor wegstation te Hulst rijden. ™™AÏÏv^rKi\Tii!:i\7 *t Voor de menigvuldige en overgroote blijken van deelneming, zoowel van hier als van elders ontvangen, bij het plotseling overlijden van onzen zoo innig veel gelief den Vader, Schoonvader, Grootvader en. Schoonbroeder, betuigen wij bij dezen onzen oprechten, hartelijken en welgemeenden dank. Namens de familie L. A. KN1TEL. Goes, 7 Januari 1887. Heden den 5 Januari overleed tot mijne en mijner kinderen diepe droefheid mijn geliefde Echtgenoot ABRAHAM TIM MERMAN, in den ouderdom van 53 jaar, na een kortstondig lijden van eenige da gen Zwaar valt mij deze droevige slag. G id sterke mij en mijne kinderen en leere ons zwijgen in het doen Zijner daden. Wed. A. TIMMERMAN, geb. C. De Dreu en Kinderen. G. M. TIMMERMAN. E. C. TIMMERMAN Goes. en verdere Familie Heden overleed tot mijne en mijner zes jeugdige kinderen diepe droefheid, mijn geliefde echtgenoot HENDRIKVAN DAMME, in den ouderdom van 32 jaren, na een smartelijk en langdurig lijden. De Heere sterke ons in deze beproeving. Heinkenszand, 10 Januari 1887. Wed. H. VAN DAMME, Kinderen en verdere Familie. Algemeene Kennisgeving. - mb*

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1887 | | pagina 3