ÏD OPROEPING. G. M. Klemkerk, KENNISGEVING. NOORD-BEVELAND. WILGEN BOOM EN, De 's Gravenhaagsche Hypotheekbank G. M. KLEMKERK te Goes. Felicitatiekaartjes. fa—mm ten. Wi Afloop Aanbestedingen. Overzicht van Verkoopingen enz. Ingezonden Stukken. Politie. STOOMBOOTDIENST Stoomboot „TELEGRAAF." ADVERTENTIEN op Maandag 22 November 1886, 114 Esschen-, 18 Ohnen- en 5 Kanada HANDKNECHT Boekhandel, Snelpersdrukkerij, GOES. Scheurkalenders, ALMANAKKEN NAAMKAARTJES fl tegen HOOGE PROVISIE. I ot van stuk De prijs ïn was bene ier tusschen iwer geene iffen, zullen ïst, ook de vas zeer be- itervoorraad wegens het riften ieder ichthuisstraf strafwetboek «gezeten» te Nieu we eks half 5, grootmoeder rwege door lar om een den inhoud 30 October P. L. zweeft ister. niet. Yelen e van finan- verdronken. jk heeft ge- itste is voor dan nogver- toch bestaat ch zal doen srre in onze )ol op Maan- is geopend ïze gemeente 3e de hooge Biggekerke vijl de boer sne schande- e hopen dat gevonden en :elingen leed, am toen hij luit te water ird, zekere ierloo gestor- tier, oud 95 oleon, Wei- Hij streed Lützen en bras Wa- e Breda de he(jden den lat een loco- was, voor- 3r kunnende de omnibus. 3er gevaarlijk len geheelen idellijk dood. t gesloten. nerika zullen le oprichting *in Victoria zijn dan het ding is zeker dat 94 on- n tot nog toe de min.Beer- 3r van justitie itAangen om er zake der laart veroor- rsonen is gra- er, Pothos ge uit de gevan- Hij droeg De gendar- die tot 1 ;enis wegens ij heeft zich r den muur -j| Uit Neerbosch meldt men aan de N. R. C.De directeur der weesinrichting ont ving 'uit de Transvaal van den oudwees R. Pijpstra bericht, dat in den laatsten tijd eenige verbetering in den algemeen gedruk- ten toestand aldaar is waar te nemen. De hoofdoorzaak hiervan is de ontdekking van nieuwe goudmijnen, waar vele emigranten heen trekken om goud te zoeken. De prijs der ossen is wel de helft hoogerj dan ver leden jaarlevensmiddelen zijn buitenge- w6on duur,| vooral aardappelen, die zëlfs tot den ongehoorden prijs jvan f54 per heet. op de goudvelden zijn verkocht. Pijp stra maakt zich nu gereed, om met een ander naar een dier nieuw ontdekte goud velden te trekken,| om daar een groente- veld aan te leggen, It het polderhuis in de Abdij werd heden namiddag door het polderbestuur van Wal cheren aanbesteed a. het verbeteren en uitbreiden van de bazaltglooiing en de staketwerken, en het verzwaren van het dijkprofiel, tusschen de dijkpalen 8 en 16, op den Westkapelschen ingekomen waren 12 biljetten van de heeren :C. de Wilde, te Kattendijke, f 11600, C. D. Bolier, Scherpenisse, ƒ69870: J. Lin- denberg Cz Wemeldinge, f 68068; J. Ver- kuijl Quakkelaar, Vlissingen, 68930; P. J. Visser, Hans weert, f 68886; A. van der Meijden, Hardingsveld, 67794; C. Ruiter, aldaar, 65879; W. de Jong, Breda 64760; C. van der Plas, Hardingsveld, f 63500; J. van den Hoek, Middelburg, ƒ62300 en de zelfde ƒ61870; b. het bestorten van den onderzeeschen oever tusschen de dijkpalen no 23 en 25 der Noordwatering; ingekomen 3 biljetten; J. Verkuijl Quak kelaar ƒ4997; M. van den Hoek, Terneu- zen, ƒ4690 en J. Tollenaar, aldaar ƒ4900; c. als voren, tusschen de djjkpalen no. 37 en 38 der Zuidwatering ingekomen 5 biljettenA. M. Langeveld, Hardingsveld, ƒ27286; J. van Ek, aldaar, ƒ26800; J. Tollenaar, ƒ25960; M. van den Hoek, 25850 en J. Verkuijl Quakkelaar, ƒ25000. d. het leveren van 350,000 stuks straat klinkers, ingeleverd worden 9 biljettenE. van Holst Arnhem, 4753 31.58 p. m.J. E. U, baron van Nagel. Amerongen, 4508 (ƒ12,18 p. m.F. K. Koch, Groesen, ƒ4369- M. Lui,ten, Lakkerkerk, ƒ4348. J. Terwind, Westervoort, ƒ12,25 p. m.; J. B. van Acker, Hansweert, f 12,15 p. m.; Gebrs. van der Loo, Lobith, ƒ4228 1208 p. m.); J. van Ek, Hardingsveld, 11,93 p. m. en Gebr. Duijs, Hees, ƒ11,45 p. m. Zaterdag 20 November. Nieuw- en St. Joosland, 10 uur 's morgens, op de hofstede «het Hof Nieuwland», door Notaris TaV: 117 zware en zachte Olmen en Populieren. "WestkapeHe, half 11 's morgens, ten huize van Erven wed. Sandersedoor Notaris Wouterser.: een Inboedel en Landbouwge reedschappen; en om 1 uur, in de herberg «de Noordster»; een Huis, Schuur, Erf en Tuin, laatst bewoond door wijlen wed. San derse; en 2 aaneengebouwde Huizen met Schuur, Erf en Tuin, laatst bewoond door K. Daane Kz. Maandag 22 November. Wemeldinge, half 11 's morgens, voor de Diaconie der N. H. G. te Wemeldinge: 65 Olmen, achter den heer Zoeler, en voor Jan Minnaar 50 Canadaboomen aan den Schou- eweg, deer Not. Gallis Merens. Na afloop nog ten verzoeke van Burge meester Dekker: 110 zware Olmen, 8 Es- schen, 4 Eiken, 3 Canada's en 1 Abeel, en 1 zeer zware Eikenboom. Kolijnsplaat, 10 uur 's morgens, door Notaris Roelof: op een weide aan den Mo lenweg, Esschen, Olmen en Canada's. Dinsdag 23 November. Nieuwvliei, 2 uur 'sm'ddags, in de her berg van Luteijn, door Notaris Hammacher te Groede: 3 Hofsteden, een Woonhuis met :uin ruim 11 Hectaren Bouwland in den Nieuwen Havenpolder. (Herveiling.) Woensdag 24 November. Kloetinge, 10 's morgens, voor M. Burger, door Notaris Mulock Houwer; in Abbekin- derenOline-, Essche en Canadaboomen. Daarna in de herberg van Akkenaar: 93 Olmen, in de Nooteweide, Esschen enz. in Bieleweitje; 7 perceelen Hakhout in Jacht- hoek en 1 perceel Hakhout, Z. W. hoek van Zwake, 's Gravenpolder. Borsele, 10 uur 's morgens, op de hofstede, vroeger van J. C. de Jonge, door Aij de Wit: 70000 Metselsteenen, Kozijnen, Deuren, Ankers, Dnimen, Hangen, Geeselsteen en Paard enz. en op 's HeerenhoekMeubelen, Waschtobben, Kachels, enz., Rundvee en Varkens. Inlichtingen geeft de heer Pelle te Goes. O. en W. Souburg, 1 uur namiddag, door Notaris Verhulst, lo. 1,24 hectare Weiland aan den Abeelschen Zandweg;2o. 85,30 aren Weiland aan het Aardappelweegje; 3o. 45,90 aren Bouwland daar achtei 4o. 67,40 aren Dito aan den Donkeren Weg; 5o. 90,80 aren Dito achter 4o.; 6o. 95,85 aren Weiland aan den Vlissing- schen Rijweg; 7o. 79,90 aren Dito tegen perceel 6. (Te paebten bij inschrijving) Borsele een Hofstede, thans in pacht bij A. Bruinooge, in den Hollen Polder, met 57 hectaren Gronds, en 18 hectaren Binnen- en Zeedijk. Inschrij vingsbiljetten inleveren bij de hh. Bevier de Fouw te Goes, of J. A. Zip te Middelburg voor of op 1 December. Donderdag 25 November. Nisse, 10 uur 's morgens, op een weide aan den Grintweg van 's Gravenpolder naar Nisse, door Notaris Paardekooper60 Olmen en 14 Esschen. 's-Heer Arendskerke, aan het Schooiers dijkje, voor J. Trimpe Burger, door Notaris De Ronde Bresser: 43 Canada-boomen. Vrjjdag 26 November. Middelburg, 10 uur 's morgens, aan de houtzagerij var. Albertz Co door Notaris Tak: Houtwaren, als Ribhout, Delen, Bad- dings, Piaten, Latten, Schalen, Achterdelen, Afbraak. Zaterdag 27 November. N en St. Joosland, 10 uur 's morgens, op weilanden aan Stroodorp, door Notaris Tak Olmen, Esschen, Abeelen, Populieren en daarna op de hofstede «Nieuwerkerk» een partij zware Olmen. Veere, 17 Nov. 1886. Mijnheer de Redakteur! In No. 14 van «de Zeeuw» las ik een bericht uit Veere, overgenomen uit de N. R. C., waarin werd mede gedeeld, dat de Raad besloten had eene vernieuwde oproeping voor hoofd der openb. school zonder de vereischten van wiskunde en fransch te doen plaats hebben. Tegen dit besluit zal door burgemeester en twee raadsleden bij Ged. Staten geprotesteerd worden. Ik stond hierover verwonderd, want dit bericht ver gelijkende met hetgene verleden week de Midd. Courant meldde, dacht ik, dan zijn de heeren in den Haag toch maar weinig op de hoogte. Immers in de Midd. Cour. lazen we: «In de afdeelingen der Tweede Kamer werd de buitengewone toestand van de gem. Veere algemeen besproken. Haar achteruitgang en financieele nood maken het noodzakelijk dat voor haar deze afwijking van de gemeentewet plaats heeft, en zij zelfs rechten heft op het gemaal, enz,» Wanneer nu een burgemeester en een paar rdadsleden eene school voor 1 iger onderwijs zoodanig willen uitbreiden, dat er ook on derwijs in moderne talen gegeven wordt, en daarin door Ged. Staten ondersteund worden, is de financieele nood der gemeente, dunkt mij, nog niet groot. Juist om den achteruitgang en den financieelen nood heeft de m erderheid van den Raad besloten om een hootdond. te benoemen op f800, vrije woning en tuinte meer, daar er hier geen directe behoefte aan onderwijs in wiskunde en fransche taal bestaat. Of zou men dit eene behoefte kunnen noemen, dat er in eene gemeente voor een paar leerlingen van notabelen een onderwijzer komen moet met acten voor moderne talen Doch M. de R daar hebt ge weer een bewijs van de handelingen der z. g. liberale partij; men wil zijne kinderen laten leeren op kosten van het algemeen; de ingezetenen van het armoedige Veere moeten weer maar meer opbrengen, opdat de kinderen van die enkele notabelen fransch en wiskunde zouden leeren Daarom keur ik en vele anderen met mij de handelingen van de meerderheid des Raads goed, en zeg ikindien zij dat onder wijs voor hunne kinderen begeeren, laten zijzelven het dan betalen! U bij voorbaat dankzeggende voor de verleende plaatsruimte, noem ik mij Uw. dw. Dienaar, C. Aan het Commissariaat van Politie zijn als gevonden gedeponeerd de navolgende voorwerpen Een halssnoer bestaande uit zwarte ko ralen. Een rol bombazijnen stof. Een blik ken tabaksdoos. Een streng blauwe sajet. Een bruin kort bukskin jasje met paarsch geruite voering. Een groentenmandje. Een kruiwagen. Een sigarenpijpje in étui. Een ijzeren hoepel met haak. Een broche met bruine steentjes. Een R. C. kerkboekje. Een metalen schakelarmband. Een wit wollen kinderkous. Twee portemonnaies met eenig geld. Een ring met twee sleutels. Een zwarte vrouwenonderrok. Ee.i geel bruine sigarenkoker. Goes, den 11 November 1886 De commissaris voornoemd, W. VAN DIJK. STOOMBOOTDIENST tusschen Middelburg en Zierikzee. Correspondentie Zierikzee Spoorweg Goes. November. Van Middelburg Zat. 20 's mor.ll, Zond. 21 'smid. 1, Maan. 22 1, Dinsd. 23 12,30 Woen.24 's mor.10, Dond. 25 Vrijd. 26 6- 8,— Van Zierikzee smor. Zat. 20 Zond. 21 Maan. 22 Dinsd. 23 Woen.24 Woen.24 's mid. Dond. 25 Vrijd. 26 7, 7,30 7,30 7- 6- 1,30 1,30 1,30 tusschen Vlissingen, Middelburg en Rotterdam. Uren van vertrek in November. Van Van Van Rotterd. Vlissingen Middelb. naar naar naar Middelb. Rotterd Rotterd. en Vlissingen Zaterdag 20 Maandag 22 Dinsdag 23 Donderd. 25 Zaterdag 27 v. 7,15 7,15 7,15 7,15 7,30 v. 8,15 8,15 8,15 8,15 8,45 v. 8,- 8,— 8,- 8,-- 8, November. van Antwerpen Zond. 21 's mor. 3,30 Dinsd. 23 4,30 Dond. 25 5,30 van Rotterdam Zond. 21 's mor. 7, Dinsd. 23 3,30 Dond. 25 4,30 Heden werden we door 's Heeren goedheid verblijd door de voorspoedige ge boorte eener DOCHTER. Middelburg, 11 Nov. 1886. DE WOLFF en Echtgenoote. Rott. Kade, O 223. De ondergeteekende bij beschikking der Arrondissements-Rechtbank te Middelburg van 3 November 1886 benoemd tot cura tor in de onbeheerde nalatenschap van NEELTJE MEIJAART den 23 September 1886 in het geneeskundig gesticht te Delft overleden en weduwe van den op 5 Decem ber te Cortgene overleden HENDRIK BLOK, roept bij deze op de volgens de wet tot hare nalatenschap gerechtigde erfgenamen ten einde zich te dier zake te vervoegen ten kantore van den ondergeteekende Middelburg, 18 November 1886. Mr. C. LUCASSE, Advocaat Procureur. Da TIMMERMANS- en METSELAARS AFFAIRE, onder de firma P. J. VAN PUF- FELEN en ZOON te Middelburg tot op heden gedreven, zal door het overlijden van den heer P. J. VAN PUFFELEN voorloopig on der behoorlijk toezicht door de Erven wor den voortgezet. 'Beleefd bevelen zij zich in het reeds zoo vele jaren genoten vertrouwen bij hare be gunstigers aan. De Notaris H. ROELOF te Cortgene, zal des morgens 10 ure, op natemelden weide, publiek verkoopen zeer geschikt voor WERKHOUT, benevens eene partij: wassende op eene aan den Molenweg te Colijnsplaat, behoorende tot de nalaten schappen van den eerzamen Jan de Looff en Jacob de Looff weduwe. Informatiën te bekomen bij genoemden Notaris en den heer D. DE LOOFF te Colijnsplaat. Tegen 1 MEI een benoodigd bij A. SANDERS te Koudekerke. verstrekt gelden ter leen onder eerste hy pothecair verband op Landerijen en Huizen in Nederland, terug te betalen in eens, in termijnen of in annuiteiten. Voorwaarden en inlichtingen te bekomen bij den heer H. J. E. GERLACH te Mid delburg. van B. Hans. Hoe Charity tot een zegen was. Een verhaal vooral voor oudere meisjes. Uit het Engelsch. Prijs 30 cent; 25 ex. f6,50; 100 ex. f24. B. Hans. Het Huisgezin van Visscher Niels. Een verhaal uit Noorwegen. Naar het Engelsch. Prijs 25 ct.; 25 ex. f5,50; 100 ex. f20. B. Hans. Aneaso de Negerslaaf of door slavernij tot de ware vrijheid. J. C. Wirtz Cz. Het Huisgezin van den Hugenoot. Een bladzijde uit de geschiede nis der herroeping van het Edict van Nantes. Prijs 15 ct.25 ex. f 3,50100 ex. f 12. Deze allen met plaatje en omslag in kleurendruk. A. Littooy. De Wijzen uit het Oosten. Een Kerstboekje (40 PAGS.) Zonder gekleurd omslag en plaatje. Prijs 15 ct.25 ex. f3,50; 100 ex. f12. yflgT Men kieze zich geen Kerstboekjes, vóór men deze kinderlijke, doch degelijke, keurig uitgevoerde Kerstboekjes gezien hebbe. Alle boekhandelaren nemen bestellingen aan, en tegen inzending van fl,zendt de Uitgever 4 ex. van ieder toe. Ontvangen eene uitgebreide collectie Voorhanden verschillende soorten en NIEUWJAARSBRIEFKAARTEN, waaronder een getal dat opgeruimd wordt. worden a 75 cent per honderd afgeleverd. Zij, die gemakkelijk wekelijks eenige I bijverdiensten willen hebben, zenden I hunne brieven voor nadere inlichtin- mt gen, aan de Snelpersdrukkerij van I J. MEIJERS, Beurssteeg, Rotterdam.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1886 | | pagina 3