De Goesehe Boot JALOUZIEËiV. Een Springbeer Wed. Dekker, W. P. VAN PAGE, 0e Goesehe Stoomtjalk een Werkpaard met Veulen VOLKSBIBLIOTHEEK. NAAIMACHINES, Rechtszaken. Gemengde Berichten. Overzicht van Verkoopingen enz. Afloop Publieke Verkooping. Marktbericht. OKSTERBEURS. Burgerlijke Stand. ADVERTENTIEN. Haard-, Kachel en Vloerzeil, FABRIEK Geijkte halve Hectoliters, bij J. VAN DIJK, eiken Zaterdag Onderdeelen van alle tevens alle onderdeelen voor Contre Violen, Guitaren, Banjo's, Violoncels, 1 G. YAH BI III. moet zijn. Het rectoraat ging over op jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman. Als di recteur trad op de heer S. baron van Heemsra, als curator de heer dr. W. v. d. Bergh. Heden over acht dagen wordt voor het kantongerecht te Goes, de zaak behan deld van de luchtballon'. Gedaagden zijn de beer Wirtz en 3 anderen. Bij eene feestviering met de kinderen der christelijke school had een der vriendi n gelijk zulks jaarlijks te Goes de gewoonte was lucht ballons opgelaten. Volgens sommige bladen was dit een misdrijf van ernstigen aard. Volgens een oude wet zou er een boete van f 1000 aan verbonden zijn. Wij kun nen de vrienden van de gedaagden gerust stellen, dat het zoo'n vaart niet schijnt te zullen loopen, aangezien de gedaagden de thans gebruikelijke mededeeling ontvingen, dat zij bij betaling van f25 van verdere rechtsvervolging zullen zijn ontslagen. Naar wij vernemen zijn onder de ge daagden ook toeschouwers. Of zij daarom strafbaar zijn, is niet te denken. Wij zien met belangstelling naar het einde dezer geschiedenis uit. Sinds eenige dagen is te Tilburg vermist zekere G., ambtenaar bij de staatsspoorwegen aldaar. Hij had een verlof aangevraagd voor eenige dagen en, toen bij na afloop daarvan niet verscheen, werd een onderzoek ingesteld naar den inhoud van de hem toevertrouwde kas, waarin de gelden aanwezig waren ter uitbetaling van de werklieden der ateliers, en bevonden, dat eene aanzienlij ke som aan bankpapier, men spreekt van f7000, niet aanwezig was; het zilvergeld, naar men zegt f6000, was achtergelaten. G. zou zich in de richting van België hebben verwijderd. (T. C De moeder van de vrouw te Annum, die als verdacht van kindermoord in arrest werd gesteld, is nu ook in hechtenis. Men verdenkt haar, het kind, waarvan hare dochter bevallen is, levend te hebben begraven. Weer is een badhuis in de asch ge legd, en wel te Biarritz (Frankrijk.) In een oogenblik stond het trotsche gebouw in lichtelaaie. Een bediende is, naar men zegt, in de vlammen omgekomen. De schade bedraagt 700,000 francs. De Regeering acht het wenschelijk, bij de verbouwing van het station te Roozendaal, daar ook een ontsmettingslokaal te doen bouwen, waarin de reizigers uit België, die gedragen onderkleeren met zich voeren, die kunnen laten ontsmetten. Daar het tegen Nieuwejaar loopt, kan het geen kwaad te melden dat de visite kaartjes voortaan altijd als drukwerk, dus met een cents-postzegel er op, kunnen ver zonden worden, onverschillig of de naam er op geschreven of er op gedrukt staat. Dit gunstig besluit hebben wij aan den Minister van Waterstaat te danken. Al weer een staaltje, dat de Regeering niet altijd hard genoeg loopt, om familie leden in Nederland met het overlijden van den bloedverwant in Indië bekend te maken. Verbeeldt uWillem Boer vertrok in Juni 1882 als vrijwilliger naar O.-Indië. Zijne ouders, die sedert niets meer van hem hoorden, wendden zich tot den minister van koloniën, en ontvingen vóór eenige dagen van dezen het bericht, dat genoemde per soon reeds ruim 3 jaren geleden op 25 Juli 1883, te Salatiga is overleden. Zooals we in ons nr. van deze week meldden, hield de heer P. A. Janssen van Middelburg te Amsterdam een lezing voor de socialisten, voor welke gelegenheid hij een socialistisch lied had vervaardigd. Naar aanleiding nu van dit lied, natuurlijk van hetzelfde allooi als andeie van dien aard, deelde de Amsterdamsche correspondent der Arnh. Crt. als staaltje van 's heeren Jansens beginselvastheid mede, dat deze enkele jaren geleden ook zijn dichterlijk talent oefende in lofliederen op 't Koninklijk Huis, die hij aan de hooggeplaatste personen zond echter zonder den gewenschten uitslag met het gevolg dat de dichter het over een ande ren boeg wierp, en socialist werd. Het is te hopen dat nu zijn «talenten» niet onop gemerkt zullen blijven Tusschen Rijswijk en Voorburg werd eergisteren het paard, gespannen voor een rij tuig waarin drie persone uit Den Haag gezeten waren, schichtig. Het dier sloeg de achterpooten zoodanig jjomhoog, dat de knecht, die op den bok zat, een trap tegen de borst kreeg. Ernstig verwond werd de man te Rijswijk binnengebracht. Te Heusden ontstond eergisteren brand in de voorkajuit van de schroefboot, Geer- truida Catharina, varende tusschen, Heus den en Gorinchem. De oorzaak was het omvallen van een brandende petrolëumlamp. Het buffet is vermeld en er werd nog meer groote schade aangericht. Te Wijk bij Duurstede had een sla ger het vleesch met 15 cent per kilo ver laagd. Zijne ambtgenooten volgden dit voorbeeld en dit deed hem besluiten ter stond den prijs van het vleesch nog met 5 cent per kilo te verminderen. De heer J. C. Fabius is te Delft tot lid van den gemeenteraad gekozen, met 465 stemmen. De heer Wassink (lib.) had 408 stemmen. De h"ei' Heldt, lid der Tweede Kamer voor Sneek, was deze week zeer ernstig ziek. Hij leed aan keelontsteking, gepaard met hevige koortsen, naar des dokters be- weien, door het lezen van oude kranten, die smetstof overbrachten. Hij is thans herstellende. De Koning van Zweden heeft aan den dierentuin te Amsterdam een schoonen Eland ten geschenke gegeven. De Eland is een van die krachtige wouddieren, die uitgeroeid worden evenals de Gemzen, die helaas maar heel zelden meer voorkomen. In Duitschland zijn geene Elands meer wel hier en daar nog in Zweden. De zeldzaam heid verhoogt hier dus de waarde van het presentje. Ook de Asser dierentuin kreeg een geschenk, en wel een boa constructor (reuzenslang.) Woensdag 27 October. Kruiningren, 10 uur 's morgens, aan den Zanddijkhofstede van Jacs. Nieuwenhuijze: 4 baatgevende Melkkoeien, 2 Kalvers, 3 Var kens, 50 Kippen, 1 Karn en Bol, 1 dubbele Ladder, 1 Boomgaardladder, Melkers- en Zoldergereedschappen, Meubelen, enz. Informatiën bij den heer W. Pelle te Goes- Donderdag 28 October. Heinkenszand, 10 uur 's morgens, aan den Stellendijk bij Jacs. van Stee485 Canada- en 14 Olmeboomen, door Notaris De Ronde Bresser. Middelburg, 8 uur 's avoi ds, in de Sociëteit de «Vergenoeging», door Notaris Tak lo. Een Huis en Erf te M. (Lange Gist- straat F 174). 2o. Een Huis en Erf en Tuin (Noordweg R 68b) enz. Op Donderdag 21 October zijn te Middel burg door den Notaris D. Verhulst verkocht: le Een pakhuis met bovenwoning in de Lange Lombardstraat C 60. 2e Een pakhuis in de Lange Lombard straat C 52. Deze beide perceelen zijn te zamen gekocht voor f 700,door den heer J, J. Worrel. 5e Een Huis en erf in de NieuwStraat H 44, hoogste bod f1951,is opgehouden. 4e. Een Huis met Tuin Brakstraat O 259 en 260. Hoogste bod f 4500, opgehouden. 5e. Een Huis en Erve, vroeger Logement en Koffiehuis op den Dam, G 100. Hoogste bod f 4200,opgehouden. 6e. Een Huis en Erve, Heerenstraat H 128. Hoogste bod f950,opgehouden. 7e, Een Huis en Erve in de Spanjaard straat E 65. Hoogste bod f1231,opge houden. Middelburg, 21 October 1886. De aanvoer bestond heden hoofdzakelijk uit Witteboonen van de overige graansoor ten en peulvruchten werd nog weinig aan geboden. Jarige Tarwe komt weinig meer voor, voor een enkel partijtje dat werd aange boden is f7,50 betaald. Nieuwe Tarwe met veel verschil van kwaliteit en weinig aanbod, van f6,50 tot f7,35 verhandeld. Rogge f5,50 a f6. Wintergerst is 15 ets. duurder betaald, de noteering daarvan is f4,75 a f4,90. Zomergerst vond van f4,30 tot f4,50 veel vraag. Haver f3,25 a f4. Paardeboonen f6. Platteboonen f5,25 a [f5,50. Bruineboonen waren van f9,75 tot f10, zeer begeerd. Witteboonen zijn 25 ets. lager te noteeren, van f9,25 tot f9,50 ruimde de groote aan voer goed op. Groene Erwten komen in puike kooksoort weinig voor en zijn naai deugd van f8,75 tot f9,verhan leid. Mesting Erwten f 7, Koolzaad zonder aanvoer. Zomerzaad f8,a f8,50. Canariezaad f 10,50. Versehe beter f 1,08 af 1,12 per kilo. Eieren f5,50 per 100 stuks. Goes, den 19 Oct. 1886. De aanvoer van alle art. was weder klein. In de prijzen kwam geen merkbare verandering, doch Wintergerst en Bruine Boonen brachten in de beste soorten iets meer op. Oude Tarwe f7,00 a f7,30. Nieuwe 'ILrwe f6,50 A f7,10. Rogge f5.50 A f5.80. Winter Gerst f4,50 a f 5,00. Zo- iner Gerst f 4,20 a f4,50. Haver f2,75 A 3,00 Bruine Boonen 9,00 A f9,25. Paardenboo' >n f5,50 A f5,75. Koolzaad fA fGroene Erwten f9,00 A f9,10. Bofer f 0,61 a f 0,65 de 5 ons. Eieren i 1,15 Af 1,20 de 25 stuks. OOSTBURG. Handel tamelijk vlug. Gerst ruimde flink op. Jarige tarwe van f7,75 tot f8,00. Nieuwe f6,75 tot f7,75. Gerst (Winter) f4,50 tot f4,90. Gerst (Zomer) f4,25 tot f 4,50. Jarige Rogge f5,50 tot f5,75. Nieuwe f5,25 tot f5,50. Erwten f 7 tot f 8. Haver f6,50 totf7,00 per 100 kilo. Paardeboonen 6,00 tot 6,50 p. H. L. Ierseke, 22 October. De markt was heden tamelijk bezocht. Alle soorten waren voor handen. Er is evenwel niets verkocht. Van 17 21 Oct. '86. Middelburg. OndertrouwdGeene. GetrouwdJ, Janse jm. 22 j. met N. Pouider jd. 24 j. Bevallen E. Willeboordse, geb. Davidse d. S. Snijder geb. Littooij z. A. Joosse geb. Flipse d. O. Timmerman geb. van der Veen d. L. van Sivers geb. Barret z. C. Cevaal geb. Vos z. Overleden: D. Bassie 24 j. vrouw van C. Sinke M. Ovaa, 44 j. jm. Levenloos: Een dochter van J. Timmer man en C. van der Veen. Van 18 22 Oct. '86. Goes. OndertrouwdGeene. Gehuwd: G. de Graaf 31 j. jm. met F. J. Bakker 32 j. jd. GeborenJohan z, v. H. J. P. Visser en D. van Hoorn Johanna d. v. W. H. den Boer en C. E. Schuiling. OverledenGeene. Heden nacht te ongeveer 12 uur overleed plotseling tot onze diepe droefheid onze geliefde man en vader de WelEer- waarde Heer CHRISTIAAN STEKETEE Az pred. der Chr. Ger. Gem. alhier, in den ouderdom van ruim 66 jaren. De vaste hoop dat hij is ingegaan in de eeuwige rust, weggelegd voor 's Heeren getrouwe knechten, lénigt eenigszins onze bittere smart. Heinkenszand, 16 Oct. 1886. Wed. N. STEKETEE, Geb. van Broekhuizen. A. H. STEKETEE. Volstrekt eenige kennisgeving. VOORHANDEN BIJ P. Verburg- Az., Goes. van Oude worden geverfd, verband en vermaakt, naar de niuwste con structie. MIDDELBURG. vertrekt van GOES naar ROTTERDAM Zondag 24 October's morg. 9.uur. vertrekt van ROTTERDAM naar GOES Woens. 27 October's ntorg. 4,-— uur. vertrekt van GOES naar AMSTERDAM, eiken Zondag 5 minuten vóór de Goesehe Boot, en van AMSTERDAM eiken Woensdag morgen 10 uur. Informatiën te Rotterdam bij den Commissaris DE LANGE, op *t Ha ringvliet. te Dordrecht bij BOUWMAN en ZOON. te Zierikzee bij J BOS, te Goes bij de Directie. Ligplaats te Rotterdam Nieuwe Haven bij de Pakkenbrug. EEN KALFVAARS, rek. 10 Nov. en EEN PAARD, bij D. GIDEONSE, St. Laurens. EEN ItALFKOE en KALFVAARZEN op «Zoetendalen», Serooskerke (W.) IN VOORRAAD: Kuiper, op den Noordweg te Middelburg. te bekomen bij D. COPPOOLSE, Molenaar te Grijpskerke. in keur uit drie, bij D. COPPOOLSE te Grijpskerke. Het Bestuur der Chr. Jongel. Vereen- «Ken den Heere in al uwe wegen» te Goes, maakt bekend, dat hare bibliotheek in het lokaal (Wijngaardstraat) 'gedurende het winterseizoen van af 's avonds 6—772 ure wederom is geopend. Zij is weder vermeerderd met vele nieuwe boeken. Zwarte en Witte Zijde, Garen, Olie, Naalden, Schuitjes of Schietspoelen, Spoelklosjes, Naaldesloten, Naalden, Gumringen, Riemen, Transporteurs, Hef- boomen, Veeren, Voetjes, Steekplaten, Vlieg-wielen, Armen of Drijvers, Schroe ven, Zoomers, Oliekannen, Schroe vendraaiers met Naaldekokers, enz. enz. Bassen, Citers, Mandolines, Strijk- Melodions, Strijkstokken, alle Blaasin strumenten, Trommels, Tambourins, Harmonica's, Ariston Melodions, He- rophons en Harmoniums. Horlogemaker. Langekerkstraat, «Au Remontoir» 23, GOES. BELLINKSTRAAT, MIDDELBURG. Dik spek 5772, Reuzel 50, ger. Ham, 55 ct. kilo. Groote Dweilen 127s ct. Potten, Pannen, Blik- en Borstelwerk. Koffie 45, Witte Suiker 277a, Lichte 26, 24 en 22, Zeep, 14, Soda 3, Stijfsel 10 ct. de 5 ons

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1886 | | pagina 3