gemest Yarken. Haarden, Kachel? FORNUIZEN. Laatste en Telegrafische Berichten. Correspondentie. Graanmarkten. Burgerlijke Stand. Overzicht van Verkoopingen enz. Aanbestedingen. ABVERTENTIEN. Woensdag den 6 October 1886, Eenige Meubilaire en andere goede? Een Huis en Erve met Schuur benevens Moestuin, IEMAND eenen warmen maaltijd, bestaande nit aard appelen met spek, ham en rijst. Hoogst dandbaar en voldaan keerde ieder huiswaarts. Een werkman te Haarlem heeft dezer dagen op verschillende tijden en tegen on derscheidene prijzen aan drie ingezetenen ieder verkocht een kistje, naar den uiter- lijken schijn van zeer oude dagteekening en volgens de daarop aanwezige letters in gebruik gsweest zijnde bij het waterschap der Hondsbossche en Duinen tot Petten. Later bleek, dat de verkooper die kistjes zelf had vervaardigd van oud hout en daar aan de naam van «antiquiteit» in het geheel niet toekomt. Te Dordrecht werden dezer dagen groote bestellingen gedaan van boter en kaas bij de firma Van H., van flesschen bessensap en diversen (liefst 100) bij den apoth. Kn., van sigaren (heel gaarne de beste merken) bij den fabrikant v. d. B., van ongeveer 50 zakken zout per week bij de firma Wed. van E. Zwijndrecht, door Th. en C. Simons uit Amsterdam. Toen geleverd was en niets betaald, wendden zich de verkoopers tot den com missaris van politie om inlichtingen. Het bleek toen dat de heeren al het beste kun nen gebruiken, maar een afschrik hebben van betalen. Een honderdjarige. Pieter Roggeveen te Hillegersberg her dacht jongstleden Vrijdag zijn honderdsten verjaardag. De dornelingen maakten een feestdag van dezen dag, en plaatsten eene eerepoort voor zijne woning. Alle huizen en villa's langs den weg waren met vlag gen getooid. Iemand die zich waarschijnlijk eene uitrusting heeft willen uitkiezen, heeft te Arnhem een aantal personen van hun te drogen gehangen waschgoed beroofd. De politie tracht hem op te sporen. Uit Rozendaal wordt aan N. R. Ct. gemeld: In het begin van deze week vertoonde zich hier een troep Zigeuners, komende langs den Antwerpschen straatweg van België, en voorgevende over Rozendaal naar Rotterdam te willen gaan. De doortocht werd hun echter belet, doch daarmede schenen zij weinig ingenomenze maakten een leven en drukte, dat de anders zoo rustige markt al spoedig in rep en roer was. De mannen sprongen uit de wagens en schenen door gebaren en eenige plat-Duii- sch woevden te verstaan te willen geven, dat ze jch door zouden gaan; dit hielp natuurlijk niets, waarop de vrouwen, ge stoken in eene vuile, smerige plunje en onder het rooken van een sigaar, begonnen te weeklagen en te jammeren over de gestreng heid van den brigadier. Spoedig werd aan een en ander een einde gemaakt, toen eenige maréchaussees, met karabijnen gewa pend, kwameïi aanrukken, du paarden bij den teugel namen en den troep naar Breda transporteerden, van waar zij onmiddellijk weer naar de Belgische grenzen terugge bracht werden. België schijnt echter met die ongenoode gasten ook niet ged'.end en tracht ze weer op ons af te sturen; althans de geheele grens langs Noord-Brabant en Limburg, van Bergen op Zoom tot Maastricht, wordt nu onafgebroken dag en nacht bewaakt door maréchaussees, ten einde te beletten, dat ze opnieuw hier in het land terugkomen. Om een voorbeeld te geven van de ruw heid of beter gezegd de onmenschelijkheid van die Zigeuners, diene het volgende Te Putten, nabij onze grenzen, viel uit een der wagens een kind en werd over een beentje overreden, en wat deden nu die onmenschen? Het kind werd opgenomen, en in een zak gestopt, en (mijne pen weigert het haast te beschrijven) tegen een boom doodgeslagen! Vervolgens nam men het deerlijk verminkte lijkje er uit en wierp het voor de beren! Van menschen kan men zoo iets niet ver wachten, wel van wilden, en het is dan licht te begrijpen, waarom door de rijks politie alles in het werk gesteld wordt, om die Zigeunersbenden met de beren en wat —zij verder meevoeren, uit ons land verwij derd te houden. Zaterdag ochtend is een werkman, aan boord van een Engelsch stoomschip, liggende in de Spoorweghaven te Feijenoord, bij ongeluk in het ruim van dat vaartuig gevallen en met het hoofd terechtgekomen op een ijzeren bak, waarna hij onmiddellijk is overleden. Gevaarlijke luchtreisjes. De heer v. d. Kolk, die Zaterdag met Julhes opsteeg, deelt iets mede van het ge vaar en het ongemak dat de reis per lucht ballon hun opleverde. De ballon daalde te half 6 in zee tusschen de Eem en het Gooi, op 3 kwartier afstand van het strand. Ge durende een half uur werden zij nu eens op, dan onder de golven geslingerd. Einde lijk werden zij gered door den kotter van Durgerdam. 's Morgens half 3 bracht deze hen te Amsterdam. Ook de ballon, waar mede L'hoste opsteeg, had een treurige reis. Na meermalen,, onder water door gesleept te zijn, landde hij te ongeveer 7 uren bij Heerde. Mevrouw Bulkley, de hoofddaderesin de bekende kinderontvoering te Apeldoorn, is ernstig ongesteld. Zij is van Dordrecht naar Rotterdam in de cellulaire gevangenis overgebracht, waar zij in eene ziekencel plaats nam. Velen vragen of een langer verblijf van eene doodzieke oude vrouw in de el noodig is, om het recht zijn loop te doen hebben. Een zeug van den landbouwer Jacobs, in Oost-Friesland, bracht in den loop van dit jaar tot tweemalen toe achttien jongen ter wereld. In het voorafgaande jaar werd zij in het voorjaar moeder van twaalf en in het najaar van veertien kleintjes. Te zamen kreeg die mama dus binnen twee jaren tijds een gezin van twee en zestig kinde/tjes. Hongarije. Te Pesth zijn gedurende het etmaal van 1 October 16 personen door cholera aangetast en 5 daaraan overleden. De ziekte wordt gezegd in hevigheid te ver minderen. Als maatregel van voorzorg heett het gemeentebestuur van Weenen den mi nister van oorlog verzocht, alle bewegingen van troepen uit te^ stellen en geene recruten uit de aangetaste streken te doen opkomen. Ook het houden van bedevaarten naar of uit de zuidelijke provinciën is tot nader order verboden. Ook uit noordelijk Italië, Toskane en Rome worden gunstige opgaven gedaan. In vele streken heeft de cholero zich nog in het geheel niet vertoond. Te Torre delf An- nunciata waren op 1 October 5 gevallen en 2 overleden, te Oagliari 9 aangetast, 3 overleden, te Ponticelli 5 gevallen. Ds. G. Vlug. pred. te Leiderdorp, is heden door de Arrondissements rechtbank te 's Hage vrijgesproken. WOLFERSTDIJK. Naar wij vernemen is door den Minister afwijzend beschikt op het verzoek van den gemeenteraad om bijdrage tot de helft der kosten van het telephoon- kantoor. Daar echter volgens het jongst Koninkl. Besl. in dergelijke plaatsen bestelgeld van de geadresseerden kan worden gevorderd, meent men dat ook hier daartoe zal worden overgegaan,en bestaat er dus kans,dat het kan toor voor onze gemeente wordt behouden. De dienstdoende schutterij te Middel burg verwisselde heden het, sedert de Lente bij haar in gebruik zijnde, Beaumont-ge- weer voor een geweer oud model. Het minder fraaie hiervan is, dat men de manschappen daarvoor in uniform doet verschijnen, op een tijd als alles aan den arbeid is, dus hun een verzuim bezorgt, dat zeer wel gemeden kon worden. Buitenlandsch Overzicht, Haagsche Schet sen, A. W. en Effectenbeurs, moeten wegens plaatsgebrek wachten. Per Telegraaf. Rotterdam, 4 October 1886. Tarwe 20, Rogge 20, Zomer en Wintergerst 10, Bruine Boo ne n 25 cents hooger, Haver en Witte B o o n e n onveranderd. Erwten prijs houdend. Canariezaad weinig aan gevoerd. Jarige Tarwe f6,60 a f 7,90 Nieuwe Tarwe. -6,20 - 7,50 Rogge-5,20 - 6,— Nieuwe Wintergïrst -3,60»- 4,35 Nieuwe Zomergerst -3,70 - 4,30 Nieuwe Haver. - 2,- 3,50 Paardeboonen -5,50 - 6,25 Duivenboonen -7,- 7,25 Nieuwe Blauwe Erwten - 8,- 8,80 Bruine Boonen - 8,25 -10.— Witte - 8,25 - 9,75 Kajnariezaad. - 9,-10,50 Axel, 2 Oct. Aanvoer gering en kooplust flauw. Paar- denboonen niet aangevoerd. Jarige Tarwe f9,25 Nieuwe dito f8,25 a f8,75 Rogge f6,40 ii f6,75 Wintergerst f6,50 f6,75 Zomer dito t6,25 a f6,50 Haver f6,25 f6,50 Erwten f9,a f9,75 Alles per 100 K. G. Van 14 October. Goes. OndertrouwdGeene. Getrouwd: Geene. Geboren: Anthonius Mattheus z. v. J. van der Reit en G. J. Kien Catharina Hu- berta d. v. F. Duijnhouwer en C. Luijk. Overleden: Johanna 3 j. d. v. J. Geldof en J. Nonnekes (beiden overleden) Dirkje van de Visse 69 j. vroeger weduwe van Jacobus Sanderse, thans gehuwd met P. van Ast. Dinsdag 5 October enz. (Joes, Café Hartman, 12 uur 's middags, op 3 maanden,door deurwaarder de Vos: een belangrijke partij manufacturen van dhr. Emanuel te TielNajaars- en Winter stoffen, Kamgaren, gekleurde Lakens, Buks- kings, Japonstoffen, Dimet, Keper, Dekens enz. Grijpskerke, 10 uur 's morgens, op de hofstede, vroeger van P. Kodde, door notaris Verheijeen Paard, een Koe, een vet Varken, Stroo, Gereedschappen, enz. Woensdag 6 October. Middelburg, 10 uur 's morgens, in het Notarishuis, door notaris Verhey: Meubelen, Bedden, Dekens, Tapijten, Kachels, Huis orgel, Kleederen en Sigaren. Idem,l uur 'smiddags: Kamerplanten enz. Idem, 2 uur: Coupons, Bukskins, Kam garen, enz. Bezichtigen Maandag en Dinsdag 4 en 5 October van 104 uur. Anna Jacobapolder (St. i ilipsland), 10 uur 's morgens, bij den heer J. Butijn, op zijn hofstede «Fredriksbui'g», door deurwaarder Franse: verkoop van 10 Melkkoeien, 5 Kalf - vaarzen en 35 Ossen en Vaarzen. Anna Jacobapolder, 2 uur 's middags, bij den heer J. W. del Campo, op «Willems burg» 4 Koeien, 12 stuks jong Hollandsch vee. Vrijdag 8 October. Ierseke, 12 uur, op den Dam, bij Jan Wisse, door notaris Liebert: een Woonhuis aan den Ierschen Dam, bewoond door Jan Schipper Gz. Dinsdag 12 October. Middelburg, Venduhuis, door den heer HondiusMeubelen, Kachels en vuurhaarden. Woensdag 13 October. Oost-Souburg, 10 uur 's morgens, aan de onderwijzerswoning: een Inboedel, Linnen kasten Huisorgel, Buffet, Klokje, Naaima chine, Boeken, enz., door Notaris Woutersen. Donderdag 14 October. Ierseke, 11 uur 's voormiddags, in de herberg van Harthoorn, voor den curator in 't faillissement Essenberg, door Notaris Mulock Houwer: een Woonhuis, Timmer manswinkel en Erf, aan de Langeville, groot 4,44 Are. Woensdag 20 October. Kruiningeu, half 11 's morgens, in de herberg van C. ;de Jonge, voor Jaes. Nieu- wenhuize Hz., door notaris Lansen Croin: verkoop een Hofstede (Woonhuis, Bakkeet, Schuur, Tuin, enz.), Bouw- en Weiland. Daarna een Woonhuis en Erve met Tuin. Informatiën bij den heer Pelle te Goes. Vrijdag 22 October. Middelbnrg. 10 uur 's morgens, aan de stoom-houtzaagmolen «De Nijverheid», op den Schoorsteenvegerssingeldoor Notaris Verhulst: verkoop van gezaagde en onge zaagde Houtwaren: vuren en greenen Bat tens en Ribben, Delen, Schalen, Juffers, enz. Donderdag 21 en 28 October, 4 en 11 Nov. Heinkenszand en 's Heerenhoek, 10 uur 'smorgens, voor De erven A. W. Remijn, door notaris De Ronde Bresser: 1000 Ca nada- en 1200 Olmeboomen. Dinsdag 5 October. Goes, half 2 's namiddags, ten kantore van den Ontvanger-Griffier (onder nadere goedkeuring) van wege het Bestuur van den polder «de Breede Watering bewesten Ierseke»; het maken van een steeg^ en 7 houten heulen onder Ierseke enA5, Bestek en inlichtingen bij den opzi^S* Wemeldinge. Vrijdag 15 October. Middelburg, 12 nur 's middaer Voedingscommissie, ten burefc. Majoor, Korte Noordstraat: lever. Aardappelen, voor de soldaten, van 1 vember a. s. tot 15 Juni 1887. Vrijdag 22 October. Burgh, 11 uur 's voormiddags, in het ge meentehuis, door het Bestuur der waterkee- ring van den calamiteuzen Burgh- en West- landpolder: het maken van werken tot oeververdediging tusschen de raaien 46 en 48 aan den polder. Bestek en voorwaarden in 't gemeentehuis te Burgh. Aanwijzing ge schiedt door 't dijkbestuur op 15 en 18 Oct. van 10 tot 12 uren. Vrijdag 29 October. Borsele, 10 uur 's morgens, in dc directie-- keet, door het bestuur der waterkeering van het calamiteuze waterschap Ellewouts- dijk en den calamiteuzen polder Borsselehet maken van werven en verdediging der oevers van waterschap en polder. (Ram. f31167,75.) Borsele van 14 October af ter lezing in de keet en bij den secretaris-ontvanger. Aan wijzing door 't Bestuur op 22 en 25 Oct. De ondergeteekenden betuigen hunneO dank voor de vele bewijzen van belang stelling, betoond bij de geboorte hunner DOCHTER. Middelburg, 4 October 1886. F. J. PETERS en Echtgenoote. Allen, die iets schuldig zijn aan- of te vorderen hebben van CHRISTINA BRUINS- HOOFD, weduwe Jb. Nagelkerke, in lever zonder beroep te Cortgene, worden verzocb hiervan opgave te doen vóór 15 Oktobe, e. k. aan A. A. KUIJPER BOONE Executeur. Cortgene. De Notaris C. J. HUVERS te Kolijns plaat, zal op in het openbaar verkoopen: le. des voormiddags ten 10 ure, aan he* Woonhuis van CORNELIS VERBURG achter de kerk te Kolijnsplaat, benevens een 2e. des avonds ten 6 ure, in het Logement «De Patrijs» te Kolijnsplaat, staande en liggende te Kolijnsplaat, aan de Achterkerkbuurt wijk E no. 12 en achter uitkomende aan den Achterweg, groot 0.3 Aren, 0.2 Centiaren. Te aanvaarden 1 November 1886. its dn O en F. J. PETERS, Stationsweg, Middelburg. die net, vlug en accuraat schrijft, wenscl zijn vrijen tijd te besteden aan het bij hoi den der boeken of elk ander schrijfwer! Adres: Uitgever dezes, te Goes. Van stonden aan een m-jc «ra m benoodigd op Luixberg te Serooskerke. TE KOOP: Puike WINTERB00NEN voor de zaai, bij C. PHILIPSE, Opzichter in den Schengevol te Wolfertsd en

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1886 | | pagina 3