Minister Veldkamp legt S.-E.R. plan voor: I HET EINDE VREEMDE DOOD VAN JONGEMAN Zware geneeskundige risico's dekkentaak van fonds beperken Bouwondernemers vragen verdere huuraanpassing ALGIERS DEMONSTREERT NEDERLANDS VOORSCHOT AAN UNO Duitse P.T.T. voert „Europort" in Klein gaatje in schedel JAN GODERIE OVERLEDEN OECUMEMSCH KERK BOUWEN De Bilt: Zonnig Droge afwisseling Het weer overal PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND MAISOM VAN WESTEN BEVAHUIS ZEEUWSCH DAGBLAD DE MUYNCK er in de wereld woedt, toch ió het (§od, wint Directeur: J ACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. «—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Kieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 01150—3189, Kierikxee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwscli Dagblad 17e JAARGANG No. 5143 Abonnementsprijs S 0,62 p. w., 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, Zaterdag 1 september 1962 NIEUWE VOLKSVERZEKERING ^.iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiinuniniiiMiniiiininiiiniië g pE zicli nog steeds voortzettende stijging van produktie- g kosten plaatst nagenoeg allen die in liet\ Nederlandse g dagbladbedrijf een leidinggevende functie hebben dagelijks g voor grote problemen. Behalve de stijging, die wordt veroor- E i zaakt door loon- en salarisverhogingen, werkt ook de verkor- 1 g ting van de werkweek sterk kostenverhogend op alle gebied. Dit is ook in de afgelopen jaren het geval geweest bij het 1 1 Zeeuwscli Dagblad. Tegenover een zich voortzettende tendens 1 naar verboging der produktiekosten stond weliswaar een ver- 1 hoging van omzet voornamelijk in de advertentiesector doch het feit dat het evenwicht tussen produktiekosten g I en opbrengsten niet kon worden bereikt vervulde de com- g merciële leiding van het blad met zorg. De verkorting van de arbeidstijd beeft bovendien in de afgelopen maainden grote problemen geschapen. Met grote i moeite kon worden bereikt dat elke nacht het Zeeuwscli i 1 Dagblad van de pers kwam. De krant werd van 1 oktober I 1958 af bij de Nieuwe Rotterdamse Courant N.V. te Rotter- i g dam technisch verzorgd. De leiding van dit bedrijf heeft s echter moeten besluiten na vandaag met het druk- 1 1 ken van Zeeuwsch Dagblad te stoppen. Voegt men i hij deze mededeling het feit dat de exploitatie financiële g zorgen gaf, dan weet men de twee faktoren die hebben geleid f tot de met grote tegenzin genomen beslissing van- g daag het laatste nummer van Zeeuwscli Dagblad te doen verschijnen. Het zal de lezers duidelijk zijn dat het besluit de uitgave van de krant te doen eindigen slechts is genomen nadat di- I verse eventuele mogelijkheden om de krant in stand te hou- 1 den waren onderzocht. Op de leiding van andere in ons land j§ I verschijnende Christelijke dagbladen is door en in overleg 1 I met de Stichting Zeeuwsch Dagblad een klemmend beroep I gedaan de exploitatie voort te zetten. Het Zeeuwsch Dagblad g is aan deze dagbladen zelfs zonder kosten aangeboden. Dit g H aanbod heeft echter niet tot een positief resultaat geleid, E 1 Deze Christelijke dagbladen hobben medegedeeld niet in staat g te zijn een op de hehoéften van de bevolking van dit gewest E g afgestemde krant te kunnen geven, ook niet met medewerking j van het huidige personeel der krant. De problemen in de tech- E 1 nische en commerciële sector bleken bij deze bladen op dit g E ogenblik onoverkomelijk te zijn. Daarenboven heeft het Prote- E stants-Christelijk volksdeel zich blijkbaar in de afgelopen ja- 1 I ren niet voldoende de strijd en de betekenis van de Christe- lijke pers gerealiseerd. Het is verdrietig dit te moeten consta- g 1 teren. Na de oorlog hebben vier Protestants-Christelijke dag- 1 bladen in ons land de strijd moeten opgeven. Deze week verliest Zeeland de eigen Protestants-Chris- g 1 lelijke pers. Het stemt weemoedig daar getuige van te moeten g I zijn. Elders in dit blad hopen wij daar nog enkele opmerkin- gen over te maken. Op deze plaats volstaan wij met in dit g I verband te schrijven dat er naar de mens gesproken E I onverhoorde gebeden zijn. Nu het scherm valt en een als bij uitstek Christelijk ge- j 1 karakteriseerde provincie het Protestants-Christelijk dagblad g verliest, mede omdat de cijfers hebben geleerd dat velen on- j der de Protestants-Christelijke bevolking in de afgelopen ze- ventien jaar nonchalant of onverschillig tegenover deze pers stonden, nu rest ons slechts de vurige bede dat God ons om g het verzoenend lijden en sterven van onze Heiland Jezus g 1 Christus alle zonden die wij in commercieel en journalistiek E handelen bedreven, uit genade wil vergeven. Directie en hoofdredactie g Zeeuwsch Dagblad g Aan de abonnees, die het abonnementsgeld over het 3e g g kwartaal 1962 reeds hebben betaald, zal in de eerstkomende g weken éénderde worden terugbetaald. SiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiimiiiKiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiniiiiHiiirg (Ingezonden mededeling) L bent altijd welkom bij, Uw speciaal adres voor HEREN- en KINDERKLEDING Lange Vorststraat Goes Maalc eens kennis met onze OXFORD en SUPERDAM L. Vorststraat 64 COSTUUMS 't beste wat er is GOES en concurrerende prijs. de Zeeuwse krant met de vroege en snelle bezorging OPTIEK F0T0HANDEL Ganzepoortstraat 3 - Goes - Tel. 5214 j NEW YORK De Nederlandse re gering heeft de Verenigde Naties een voorschot verschaft van een miljoen dollar (3.6 miljoen gulden). Het geld is bestemd voor de bestrij ding van de kosten van het beheer van westelijk Nieuw-Guinea door de Uno. Nederland en Indonesië zijn overeen gekomen de kosten, die uit dat beheer voor de Uno voortvloeien, te delen. Eenzelfde voorschot wordt binnen enke le dagen van de Indonesische regering verwacht", zo heeft het secretariaat van da Uno bekend gemaakt. FRANKFURT. De Duitse poste rijen zullen waarschijnlijk van 1 janu ari 1963 af de frankeertarieven voor het binnenland ook laten gelden voor de vijf andere landen die lid zijn van de Europese Economische Gemeen schap. De invoering van dit „Europort" be tekent overigens niet dat de andere landen tot eenzelfde maatregel moeten overgaan. De Westduitse minister van posterijen Stiicklen gelooft echter dat zijn besluit nagevolgd zal worden. WORMER De tweejarige Rudi Bas uit Oost-Knollendam is gisteren in een sloot naast het huis verdronken. Het kind speelde voor het eerst buiten, Zo is het nu de gehele dag in Algiers. Demonstratie volgt op demonstratie en de betogers hebben maar één doel: het voorkomen van nieuw bloedvergieten, van nieuwe strijd, van een bur geroorlog. (Ingezonden mededeling) ^ccvs BRILLEN BANDAGES EL. KOUSEN) sinds 1893 GOES EN MIDDELBURG Van een onzer verslaggevers BOXMEER. De rijkspolitie te Boxmeer stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de plotselin ge dood van de 24-jarige timmer man J. Gerrits uit St. Agatha (ge meente Cuyck), die na een hele nacht buiten kennis te zijn geweest is overleden. Er wordt rekening gehouden met misdrijf. In de sche del heeft dr. J. Zeldenrust bij de sectie een klein gaatje ontdekt. Het ls nog met vastgesteld hoe en waar door dat is veroorzaakt. Vroedvrouw In de nacht van 29 augustus had de vroedvrouw van Boxmeer toen zij op weg was naar een jonge moeder, een bewusteloze figuur bij een fiets zien liggen in de Steenstraat te Boxmeer. Zij waarschuwde een dokter, die vaststelde dat de jongeman onder in vloed van alcohol verkeerde. Hij werd naar het groepsbureau van de rijkspolitie overgebracht. Alles wees er op, dat het hier alleen ging om een geval ter ontnuchtering. Uiter lijk was geen enkel letsel aan hem te zien. Toen echter de jongeman de volgen de morgen nog steeds buiten kennis was, ontbood de politie een arts van het ziekenhuis, die onmiddellijke op neming noodzakelijk achtte. Korte tijd nadat de jongeman in het ziekenhuis was aangekomen, stierf hij zonder bij kennis te zijn gekomen. Intussen was zijn identiteit al ko men vast te staan. Ook was bekend geworden, dat hij de vorige avond op de kermis te Sambeek was geweest. Het vermoeden lag voor de hand, dat hij op weg naar huis in Boxmeer van zijn fiets was gevallen. Bij de sectie ontdekte de patholoog anatoom dr. J. Zeldenrust, dat de dood was veroorzaakt door een her senbloeding tengevolge van een breuk van de schedel. Het gaatje zat onder het dikke hoofdhaar van de jongeman. Uitwendige bloeding was niet opge treden, zodat noch de arts die het eer ste onderzoek had ingesteld, noch de wachtdoende rijkspolitieman iets bij zonders aan hem hadden gezien. Dr. Zeldenrust zegt in het sectie rapport, dat het gaatje veroorzaakt kan zijn door een slag met een hard voorwerp, door een schop tegen het hoofd of door een val. Zekerheid hier omtrent kon de lijkschouwer nog niet geven. Bij het nadere onderzoek is de rijkspolitie gisteren aan de weet ge komen, dat Gerrits te Sambeek in een café bij een ruzie betrokken is geweest. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. Een uitvoerig plan voor een volksverzeke ring tegen zware geneeskundige risico's is door minister dr. G. M. J. Veldkamp voor advies aan de Sociaal-Economisclie Raad voorgelegd. Dit plan omvat niet alleen een voor de liele Neder landse bevolking geldend stelsel van uitkeringen ingeval een zeer ernstige ziekten (krankzinnigheid, verlamming, reuma, aangeboren ernstige gebreken e.d.), maar ook de kosten van re validatie, dus van het weer gedeeltelijk voor de arbeid geschikt maken van deze patiënten. Ook de geldelijke gevolgen van ernstige ongelukken, die le venslange invaliditeit meebrengen, zouden onder deze volksver zekering moeten komen. Het gaat hier, zoals minister Veldkamp uitlegt, om die genees kundige risico's, waarvan nagenoeg niemand in staat is de daaruit voortspruitende lasten, door hun hoge kosten, zelf te dragen. Deze risico's zijn op de gewone manier, dus door een fonds of een andere ziektekostenverzekering, niet te dekken en het is tot dusver niet mogelijk gebleken langs particuliere weg tot een oplossing te ge raken. Dwingend ingrijpen van de overheid is hier volgens minister Veldkamp verantwoord. Deze volksverzekering zou dan geen loon- of inkomensgrens moeten hebben en wat de premierege ling betreft zou zij kunnen aansluiten bij de Algemene ouderdomswet en an dere volksverzekeringen. De uitvoering zou kunnen geschie den door de ziekenfondsen. Voor dege nen die niet op een of andere manier hij een ziekenfonds zijn aangesloten, zou de keuze kunnen bestaan tussen de ziekenfondsen en de verzekerings instellingen voor ziektekosten. Het moet voorts een minimumregeling zijn, die ruimte laat voor aanvullende verzekeringen. 200 MILJOEN De kosten van deze verzekering schat de minister van sociale zaken en volksgezondheid voorshands op tweehonderd miljoen gulden- per jaar, wat zou neerkomen op een premie van 0,9 procent van het inkomen dat ten grondslag ligt aan de volksverze keringen. Aan de SER is behalve dit plan voor een dergelijke nationale verzekering, die dus zowel de loon- en salaristrek- kenden als de zelfstandigen zou moe ten omvatten, ook een aantal moge lijkheden van uitwerking voorgelegd. Minister Veldkamp somt daarvan een viertal op. Blijkbaar gaat zijn voorkeur uit naar een systeem waarbij de lichtere ri sico's voor eigen rekening komen, ook de risico's die thans nog door de ziekenfondsen worden gedragen. Dat is ook de reden waarom hij de SER vraagt om na te gaan in hoeverre de nieuwe volksverzekering van invloed zal kunnen zijn op de ziekenfondsen. Wat de ziekenfondsverzekering tot nu toe doet, zou moeten worden be perkt. Lichtere geneeskundige risico's zouden er niet meer onder komen. Huisartsenhulp, medicijnen, tandheel kundige hulp, bepaalde kunst- en hulp middelen, de vroedvrouw, het zieken- vervoer e.d. zouden niet langer door het ziekenfonds worden vergoed. Een dergelijke beperking van de verplichte verzekering, aldus minister Veldkamp, zou kunnen worden over wogen, daar de veel zwaardere risi co's waarvoor nu geen dekking is te vinden, onder een verplichte verzeke ring worden gebracht. Deze lichtere risico's zouden dan natuurlijk naar eigen inzicht in een aanvullende vrij willige verzekering kunnen worden on dergebracht. MOGELIJKHEDEN De overige drie mogelijkheden zijn: -j De nieuwe volksverzekering komt los te staan van de verplichte zie- DEN HAAG. Het contingent particuliere woningen, dat de over heid jaarlijks toewijst, is te laag: daarentegen is het aantal woning wetwoningen te hoog. Het distribu tiesysteem voor de woningbouw houdt geen gelijke tred met en is niet voldoende gericht op de wer kelijke behoefte. Bovendien blijft de huuraanpassing achter bij de toeneming van de wel vaart en wordt de woningvoorziening onnodig beperkt door de handhaving van de woonruimtewet, die vijftien jaar oud is. Door al deze factoren wordt 'een geregelde particuliere wo ningbouw ernstig belemmerd en daar mee ook het streven naar een gezon de volkshuisvesting. De Nederlandsche Bond van Bouw ondernemers schrijft dit in een ver klaring, waarin'de bond zijn stand punt heeft neergelegd over de „huidi ge, onbevredigende situatie met be trekking tot de woningvoorziening in ons land". Voor een snelle en verantwoorde op lossing van het woningvraagstuk be pleit de bond een verdergaande huur aanpassing. Voorts moet de verde ling van de te houwen huizen zo wor den, dat de particuliere bouw zonder belemmeringen kan geschieden, zowel in de gesubsidieerde als in de onge subsidieerde sector. Daardoor zal, zo wordt gesteld, metterdaad worden voorzien in de werkelijke hoefte. woningbe- De overheid zou maatregelen moe ten treffen, opdat de woningwetwo ningen in aanvulling op de parti culiere bouw slechts worden be woond door gezinnen voor wie die hui zen bestemd zijn, namelijk gezinnen uit de laagste inkomensgroepen. De bond merkt ten slotte op, dat het particulier initiatief zijn taak op het gebied van de woningvoorziening naar behoren kan en wil vervullen. Van onze correspondent EINDHOVEN. De pastoor en de dominee van het Brabantse plaatsje St.-Oedenrode hebben besloten samen een landelijke kerkenbouwactie te hou den. Pastoor Klessens wil een kerk bou wen in de Rooise buurtschap Eer- schot en dominee De Pater wil een kerk in Son. De katholieke kerk gaat enkele tonnen meer kosten dan de her vormde, zodat is afgesproken dat de pastoor driekwart van de opbrengst zal krijgen tegen de dominee een kwart. De actie begint over enkele weken. kenfondsverzekeriiig voor loontrekken den. 2 De bestaande verplichte zieken fondsverzekering wordt met hand having van de weistandsgrens uitge breid in de richting van een volksver kering, waardoor deze beide verzeke ringen voor een zeer groot deel van de bevolking komen samen te vallen. Inderdaad is al ongeveer driekwart van ons volk bij de ziekenfondsen ver zekerd. Daardoor worden dan volgens minister Veldkamp de moeilijkhe den, waarmee de vrijwillige zieken fondsverzekering heeft te kampen, tot een oplossing gebracht. o Een variant op de eerstgenoemde mogelijkheid zou ten slotte nog zijn dat de vólksverzekering voor zware geneeskundige risico's -ook de zieken- uisverpleging na een zekere duur van de opneming zou omvatten en verder ook de opneming in sanatoria en ver pleeginrichtingen. GEHANDICAPTEN Minister Veldkamp verwacht dat met zo'n volksverzekering ook het vraagstuk van de zogenaamde gehan dicapten voor een deel zal worden op gelost. Onder gehandicapten zijn te verstaan degenen, die voor het leven zijn beroofd van het gebruik van een of meer van de zintuigen, lijden aan een lichamelijk of geestelijk gebrek. De zorg voor het levensonderhoud van deze gehandicapten blijft dan ech ter nog een probleem. Voor de loon trekkenden onder deze groep komt er een regeling in de nieuwe wet op de arbeidsongeschiktheid, maar dan ligt de kwestie toch nog open ten opzichte van de zelfstandigen en degenen die van hun jeugd af gehandicapt zijn ge weest en dus steeds buiten het arbeids proces zijn gebleven. De. Armenwet en straks de alge mene bijstandswet kan voor deze beide groepen, die overigens niet zo veel mensen omvatten, wel enig soe laas, maar zeker geen afdoende op lossing brengen. Deze overweging heeft minister Veldkamp ertoe ge bracht de vraag aan de SER voor te leggen of het niet wenselijk is de wet telijke arbeidsongeschiktheidsverzeke ring uit te breiden tot de zelfstandi gen en degenen, die van hun jeugd af gehandicapt zijn geweest. VIER PROCENT De kosten van deze uitbreiding schat de minister op ongeveer zeven tig miljoen gulden. Dat zou ongeveer een kwart procent aan premie bete kenen. Voor de komende wet op de arbeidsongeschiktheid wordt de pre mie geraamd op drie en een half vier procent, zodat het uitbreiden van deze verzekering tot een volksverzeke ring een totale premielast van 3 k 4 procent mee zou brengen. Wat de kortlopende uitkeringen we gens ongeschiktheid betreft, ziet mi nister Veldkamp wel enig verschil tus sen loontrekkenden en zelfstandigen. Dezen zijn volgens hem wel in staat om gedurende korte tijd hun bedrijf nog gaande te houden, in ieder geval over de periode waarin straks de loon trekkende ziekengeld ontvangt. Als het gaat om langere perioden, waar in de zelfstandige uitgeschakeld blijft, komt hij in dezelfde positie te ver keren als de loontrekkende. Overigens wenst minister Veldkamp niet dat het advies van de SER op dit stuk het tot stand komen van een arbeidsongeschiktheidsregeling voor loontrekkenden vertraagt. Met het uitbreiden van de risico dekking voor ernstige ziektegevallen en gehandicapten zal de overheid voor een niet onaanzienlijk bedrag aan voorftteningen worden ontlast. Het is echter volgens minister Veld kamp stellfg niet de bedoeling dat al les op de schouders van het bedrijfs leven zal worden afgeschoven. Het rijk zal, ingeval de beide volksverze keringen tot stand komen, in de toe komst bijdragen in de kosten tot het zelfde bedrag als zij er beter van ge worden zou zijn. DE VOLGORDE De adviesaanvrage omvat ook de kwestie van de prioriteiten, dus in welke volgorde de onderscheidene so ciale verzekeringsprojecten, die aan de raad zijn voorgelegd, tot stand be horen te komen en in werking moeten treden. Verder moet de SER zijn oor deel geven over het probleem van de inpassing van deze sociale verbeterin- Van een onzer verslaggevers DEN HAAG In zijn woning te Den Haag is gisteren de bekende journalist Jan Goderie overleden. Hij was vijftig jaar en kampte reeds enige jaren met een slechte gezond heid. Het ernstige verkeersongeluk dat hem en zijn gezin drie jaar ge leden overkwam, was hiervoor in direct verantwoordelijk. Jan Goderie begon zijn journalistieke loopbaan als eenvoudige Brabantse jongen uit Roosendaal bij een dorps blad. Als oorlogsverslaggever in Duits land was hij getuige van de capitu latie en versloeg later de processen Bergen-Belsen. In Indonesië verzorgde htij als hoofdredacteur het blad voor de militairen Het Lichtspoor. Na enige tijd verbond hij zich aan het instituut Bescherming Bevolking en werd de stimulerende man achter de voorlich ting. De schrijvende journalistiek liet hem echter niet los. Als schrijver van „cur siefjes" die in de Grote Provinciale Dagbladpers een hechte lezerskring kregen, liet hij zich kennen als een knap stylist van een beminnelijk ge halte. Radio en t.v. Zijn grote bekendheid ontleende Jan Goderie echter aan zijn omvangrijk ra dio- en televisiewerk. Naast een ver- keersrubriek verzorgde hij voor de t.v, ook de rubriek In het brandpunt, waar in het nieuws achter het nieuws werd doorgelicht. Typerend voor Jan Goderie was zijn aandeel in de oprichting van MOVEO, de organisatie voor meer ontspanning voor ernstige oorlogsslachtoffers. Hier aan gaf hij buitengewoon veel energie en tijd, die toch door zijn veelomvat tend journalistiek werk zowel schrij vend als sprekend, zeer beperkt was. In de kringen die Goderie van nabij meemaakten, werd het nieuws met grote verslagenheid ontvangen. De weersverwachting van het K.N-M.I. in De Bilt, geldig tot vanavond: Droog weer met zonnige perioden en enkele wolken- Velden. Zwakke' itot matige wind tussen noordoost en noord. Weinig verandering in temperatuur. MIESJE: Toch nog zomer. 2 september: zon op 5.52. onder 19.27; maan op 9.04 onder 20.59. Van onze weerkundige medewerker Het weer is ditmaal tijdens de overgang van de laatste zomer maand naar de eerste herfstmaand bijzonder rustig. Een gebied van hoge druk, waarvan het centrum zich naar de Noordzee verplaatst, is daarvan de oorzaak. Dit gebied zal ook tijdens het weekeinde het weer bepalen. Er mag op droog weer worden gerekend, terwijl zonnige perioden met wat bewol king zullen worden afgewisseld. De temperatuur zal vandaag nog niet belangrijk hoger zijn dan gisteren, maar zondag zou het wel eens war mer kunnen worden. Boven de Atlantische Oceaan be vond zich gisteravond een diepe depressie. Deze beweegt zich lang zaam naar het noorden. Ze deed de barometers op IJsland dalen en de wind toenemen. Boven Het noordelijk deel van de oceaan woe den zware stormen, maar voorlopig is er geen mogelijkheid, dat deze tot West-Europa doordringen. Het weer van het weekeinde laat zich gunstig aanzien. weer wind max.t. nsl. Helsinki z.bew. NNW 15 0 Stockholm h.bew NNW 17 3 Oslo l.bew. NNW 39 0 Kopenhagen h.bew. N 17 0 Aberdeen z.bew. Z 15 0 Londen geh.bew. NNO 21 0 Amsterdam onbew. N 18 0 Brussel onbew. N 20 0 Luxemburg onbew. NO 20 0 Parijs onbew. NO 24 0 Bordeaux l.bew. NNO 34 0 Grenoble onbew. NW 30 0 Nice onbew. O 26 0 Berlijn regen WNW 15 0.1 Frankfort onbew. NW 21 0 München l.bew. N 24 0 Zürich h.bew. W 25 0 Genève onbew. NNO 28 O Locarno onbew. W 29 0 Wenen onbew. W 25 0 Innsbrück l.bew. ver. 26 0 Belgrado onbew. stil 26 0 Athene onbew. NNO 35 0 Rome onbew. W 33 0 Ajaccio onbew. W 28 0 Madrid l.bew. WNW 33 0 Mallorca onbew. z 31 0 Lissabon h.bew. NNW 27 0 gen in het totaal dat jaarlijks voor loonsverhoging beschikbaar is. De raad dient daarbij te overwegen dat er mede met het oog op aller lei andere zaken die nog te gebeuren staan (de verplichting van de E.E.G. tot gelijke beloning van mannen en vrouwen en de geleidelijke huurverho» ging) ook nog een behoorlijke por tie zal moeten overblijven voor loons verhoging. Met andere woorden: Hoe kan de koek worden verdeeld zodat ieder te vreden is, enerzijds met datgene wat hij in zijn handen krijgt en aan de andere kant met grotere sociale ze kerheid. Op deze manier moet het mo gelijk zijn een inflatore werking ten gevolge van al deze verbeteringen te voorkomen. Ten slotte zal de raad aan ook nog van advies moeten dienen om het al» lemaal zo eenvoudig en doelmatig, du# zo goedkoop mogelijk uit tt voeren,,

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1