Gerard de Haan neemt afscheid van „overzee" -na vierduizend RAMMELEND m Uit de kerken u t KAPPIE EN DE HOOGVLIEGER Vrijdag 31 augustus 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 2 oio Cl radio televisie"] Avond Treurig is het niet Nog veel te doen Prinsessen bezochten Delftse antiekbeurs WERK VAN KANDINSKY: BIJNA ACHT TON 1 b«k«kan i tu televisie 1 Nieuw-Guinea-debat via t.v. en radio Portugal versterkt troepen op Timor lllliilIflHlIIlll K ■MMM T X^^1gbGeAdAT-kt yjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiminiiiiiiiiiii LUTHERSE STREEKDAG Vrijdag 31 augustus HILVERSUM I. 402 M. Ochtend VARA: 7.00 Nieuws: 7.10 Och tendgymnastiek; 7.20 Socialis tisch strijdlied; 7.23 Lichte och- tendklanken (.gr.) (Om 7.30: Van de voorpagina, praatje); 8.00 Nieuws; 8.18 Muzikale ochtend post (gr.); 9.00 Gymnastiek voor de vrouw; 9.10 Moderne orkestmu ziek Cgr.); (9.35-9.40 Waterstan den). VPRO: 10.00 Inzicht en uit zicht, praatje; 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 iFromenade- orkest en solist; 10.50 Volksmu ziek (gr.); 11.00 Voor die kleuters; 11,15 Fluit en piano: klassieke en moderne muziek; 11.43 Holland Festival 1962: Carillonbespeling. Middag AVRO: 12.00 Militaire orkesten (gr.); 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Sport en prognose; 12.50 Draaiorgelmuziek (gr.); 13.00 Nieuws; 13.15 Repor tage van het XVe C.H.I.O. te Rot terdam; 13.25 Beursberichten; 13.30 Promenade orkest van Ber lijn (gr.), -amusementsmuziek; 14.00 Rotterdams Filharmonisch koperensemble: Oude en moderne muziek; 14.25 Lezing; 14.45 Kin derkoor: Nederlandse volksliedjes; 15.05 Licht ensemble en zangsolis- ten; 15.30 Actualiteiten. VARA: 16.00 Modern jazz podium; 16.30 Voor de zieken; 17.00 Vragenbe- antwoording voor de jeugd; 17.25 Lichte muziek; 17.50 Actualiteiten. Avond 18.00 Nieuws; 18.15 Italiaans en semble en zangsolist; 18.40 Lich te muziek; 19.00 Voor de kinde ren; 19.10 Muziek voor kinderen (gr.) VPRO: 19.30 In gesprek met anderen - V, gesprek; 19.50 Week end agenda. NATIONAAL PRO GRAMMA: 20.00 Nieuws; 20.05 Toespraak; 20.10 Lichte klanken uit donkere dagen: populaire lied jes; 20.40 Koningin Wilhelmina- fonds, toespraak; 20.45 H.A. 073/ 74/75 - Nederland in oorlogstijd, klankbeeld; 21.00 Nederlandse liedjes en dansen; 21.35 Liedjes; 21.50 Radio-Swingharmoni'sch or kest: amusementsmuziek; 22.20 Aubade in de avond - Hoe de West feestviert; 22.30 Nieuwis; 22.40 Metro String-serenadero mantische muziek; 23.10 Licht en semble: liedjes van vroeger; 23.25 Lichte orkestmuziek van Neder landse componisten; 23.50 Dag sluiting; 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M. Ochtend KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Klas- sieke muziek-(gr.)7.45 Morgen bed en overweging; 8.00 Nieuws; 8.15 Lichte grammofoonmuziek; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.40 Klassieke kamermuziek (gr.); 10.30 Lichte grammofoonmuziek; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Klas sieke clavecimbelmuziek (gr.); 11,50 Als de ziele luistert, lezing. Middag li 12.00 Middagklok - noodklok; 12.04 Lichte grammofoonmuziek; 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw; 12.33 Licht ensemble met zangsolisten; 12.50 Lichte grammofoonmuziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Platennieuws; 13.20 Dansorkest en zangsolist; 13.45 Vrouwen vraagbaak; 14.00 Klassie ke muziek (gr.); 14.25 Mezzo-so praan en piano: klassieke liede ren; 14.50 Lichte grammofoonmu ziek; 15.30 Voor de zieken; 16.30 Alt en piano; 17.00 Boekbespre king; 17.15 Kinderkoren (gr.); 17.40 Beursberichten; 17.45 Licht orkest en zangsolisten. Avond 18.10 Wereldmuziekconcours Kerkrade 1962; 18.50 Regerings uitzending; Geven en nemen - VI. Nuttige wenken om met de zebra op goede voet te leven. Een serie uitzendingen voor voetgangers; 19.00 Nieuws; 19.10 Actualiteiten; 19.25 Boekbespreking voor de jeugd; 19.30 Politieke lezing; 19.40 Lichte grammofoonmuziek. NA TIONAAL PROGRAMMA: 20.00 Nieuws: 20.05 Toespraak; 20.10 Radiophilharmonisch orkest en so list: Mrrierne en klassieke mu ziek; 21.05 Wij bleven er net bui ten. klankbeeld over de jaren 1914-1918; 22.05 Daar is mijn Staarklankbeeld; 22.30 Nieuws; 22.40 Wijd als de wereld, gesprek; 23.00 Kamerorkest: Klas sieke en moderne muziek; 23.50 Dagsluiting; 23.55-24.00 Nieuws. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. KRO: 20.20 Internatio naal sportprogramma: 20.45 Do cumentaire film over Radar; 21.20 Amusementsprogramma; 21.45 Reportage Taptoe Delft 1962. TJILVERSUM Gerard de Haan klimt vanochtend niet omstreeks half negen op zijn bromfiets voor zijn dagelijkse gang naar de Wereldomroep. De „Ne derlanders in oost en west, op zee of waar ook ter wereld" moeten het vandaag voor het eerst in twaalf jaar de vakanties niet meegerekend zonder zijn Nederlands Nieuwsjournaal doen. Gerard de Haan, die in maart van dit jaar 65 jaar is geworden, heeft gisteren afscheid genomen van zijn dagelijkse ru briek en van zijn verre luisteraars voor wie hij „thuis" vertegenwoordigde omdat hij hen kort en krachtig en bijzonder levendig vertelde hoe het „thuis" was. „Vreemd zal het de eerste tijd wel zijn, maar treurig is het niet," zegt de vitale en levenslustige Gerard de Haan, die achter zijn bureau zijn leeftijd duidelijk zit te logenstraffen. „Voor mij begint er gewoon weer een volgende fase van mijn leven. Niet de laatste, hoop ik. De laatste fase is die van een oud heertje dat lurkend aan een pijpje op een bank in de zon zit te suffen en zover ben ik nog lange niet. „Neen, ik heb nog heel wat te doen. In de eerste plaats blijf ik voor de Wereldomroep een zondags-rubriek „Aan de leestafel" verzorgen, een tijdschriftenschouw om het zeggen. Verder? Ik seheidspleohtigheid in de bestuurskamer van de Wereldomroep onderging toch een tikje geroerd omdat er nu aan het begrip „Gerard de Haan" een einde is gekomen. Vandaag horen de luisteraars naar Radio Nederland Wereldomroep een reportage van dit afscheid in plaats Van onze correspondent DELFT De prinsessen Beatrix en Margriet hebben vandaag incognito een bezoek gebracht aan de oude kunst- en antiekbeurs in het museuim Het Prin senhof te Delft. Prinses Beatrix was vergezeld van haar secretaresse mejuf frouw mr. M. Wijnen; prinses Margriet was in gezelschap van een studievrien din. De belangstelling van onze Kroon prinses ging vooral uit naar antieke beelden. Zij deed enige aankopen, die haar ongetwijfeld te pas zullen kennen bij de inrichting van het landhuis Dra- kenstein, dat zij zal gaan bewonen. ESSEN. Het Museum Folkwang in Essen heeft het schilderij „Land schap met kerk I" van Wassily Kandms- ky gekocht voor achthonderdduizend mark (792.000 gulden). Dit schilderij ontstond in de laatste fa- ze van Kandinsky's verblijf in München en kan beschouwd worden als een van de belangrijkste werken die de groep „Der blauwe Reiter" heeft voortge bracht. Het museum kocht het schilderij uit de verzameling van de Amerikaan Char les Zadok in New York. eens deftig te krijg nu eindelijk tijd om stapels boeken te lezen, om mij te verdie pen in de ruimtevaart, in de cyber netica, om met mijn hondje op de hei te gaan wandelen, en om te schrijven. Ik heb in 1930 een roman geschreven die ik nu weliswaar on der de jeugdzonden rangschik maar die ik even in de herinnering breng om op te merken dat het bloed niet meer behoeft te kruipen omdat het nu gaan kan". Gerard de Haan is een opgewekt en gemoedelijk man, die echter bij zonder ongemakkelijk en fel kan zijn als daar reden voor is. Eén zo'n reden is die van het levensgrote misverstand om zijn rubriek, dat voor bij de „thuisblijvers" schijnt te bestaan omdat zij Gerard de Haans stem nooit zelf hebben ont vangen. Opgewekt „Ik word nogal eens afgeschilderd als de leukerd van de Wereldomroep," zegt hij er zelf van, terwijl zijn ogen vonken achter zijn brilleglazen, „als een clown die dagelijks tien minuten vaderlandse lolletjes verzamelt en voor de microfoon brengt. Mag ik me daar alsjeblieft even boos over maken?" Eigen manier Wat ik probeer te brengen is een samenvatting van het Nederlandse nieuw; dat niet in aanmerking komt voor het nieuwsbulletin, het nieuws dus dat om in krantetermen te spreken de voorpagina niet haalt. Natuurlijk doe ik dat op mijn eigen manier, natuurlijk ■ga ik een gek berichtje niet uit de weg. Maar niet omdat het gek is, maar om dat het typerend is voor Nederland, omdat het het beeld van Nederland zo kernachtig afrondt." Gerard de Haan, die er bij elkaar zo'n dikke vierduizend nieuwsjournaals van elk een klein» honderd regels op heeft zitten, heeft met zo'n hoogst persoon lijke aanpak van het vaderlandse nieuws ontelbare landgenoten overzee onmeetbaar aan zich verplicht. Duizen den brieven, vaak met grote of kleinere geschenken („van een missionaris in Afrika kreeg ik laatst twee sigaretten die ik van hein buiten moest oproken vanwege de niet zo beste kwaliteit") getuigen daarvan in alle toonaarden van waardering. Tikje geroerd Gisteren heeft hij zijn laatste jour naal samengesteld alvorens hij de af- kritisch Had Barend Barendse zich bij de reportages van de baankampioenschap- pen in Milaan al doen kennen als een man van veel overbodige en onsa menhangende woorden, tijdens het verslag van gistermiddag van de ploegentijdrit voor amateurs bij Ron- cadelle reikte hy zichzelf een vernie tigend brevet van onbekwaamheid uit. Want voor de belangstellende en op lettende toeschouwers was het in Mi laan nog mogelijk het verloop van dg strijd te volgen zonder acht te slaan op de rammelende commentaar. Op het circuit van Roncadelle was de wedstrijd echter niet te volgen zon der een voortdurende en nauwkeurige reeks opgaven van de tussentijden der deelnemende ploegen en van de start- volgorde der renners. Deze taak bleek Barend Barendse evenwel ver boven het hoofd te gaan. Wij hebben getracht de reeds volsla gen onjuistheden en tegenstrijdige mededelingen die hij over de hoofden der kijkers uitstortte bij te houden, maar die poging hebben wij na een half uurtje opgegeven. Wij willen de competentie van Barend Barendse als wielerexpert niet in twijfel trekken, als televisiecommentator is hij ech ter te enenmale ongeschikt. Overtuigend Henk van Ulsen, die wij de laatste tijd in uiteenlopende rollen op de tele visie hebben gezien, bewees gister avond opnieuw wat een voortref felijk acteur hij is. In het televisie spel „De Schaduw van Mart" van de Zweedse auteur Stig Dagerman speel de hij de rol van de om zijn zwakheid en lafheid verachte Gabriel, wiens broer Mart in het verzet is omgekomen. Van Ulsen maakte van deze moei lijke rol een indrukwekkende, genuan ceerde creatie, die nergens aan een te veel of een te weinig mank ging. Na een wat moeizaam begin gaf Selma Vaz Dias als de moeder die de dode zoon idealiseert en de levende zoon haat en onafgebroken kleineert, hem bekwaam tegenspel. Maar het was toch in de eerste plaats Henk van Ulsen die dit gecompliceer de praatstuk zonder veel uiterlijke ac tie een overtuigende inhoud gaf, zodat men in de figuur van Gabriel onvoor waardelijk kon geloven. Yoka Berretty en Cor van Rijn le verden eveneens opmerkelijke presta ties als Marts vriendin Therese en Marts opvolger Victor. De regie van Theun Lammertse was zuiver functio neel en ter zake. van het journaal, dat morgen overgaat in handen van Piet van Soest, Gerarc' de Haans vaste vervanger in vakantie' tijd. Neen. stilstaan: „Maandag zit ik, als het weer zo bli op mijn bromfiets, op weg naar Veluwe. Eerst ga ik lekker vakan energie en levenslust, terwijl hij ta: rend naar de blauwe lucht kijkt, zich buiten, boven de fontein in Bernard Haitink dirigeert het Radio Filharmonisch Orkest in de uitzending die vanavond om 8.10 via Hilversum 2 begint. Geopend wordt met de ouver ture „De vogels" van Alphons Diepen- brock. Daarna is Theo Olof solist in het Vioolconcert van Brahms. Eveneens over Hilversum 2 om 11 uur een concert door het Radio Kamer orkest onder leiding van Henk Spruit. Het programma omvat het Concerto grosso in F, nr 24 van Handel, het Divertimento nr 2 voor 12 blazers eri piano van Oscar van Hemel en het Ballet de Cour van Pierné. In het nationaal programma ter ge legenheid van prinses Wilhelmina's 82ste verjaardag twee klankbeelden: een over de jaren 19141918 (Hilver sum 2, 9.05), waarover elders meer, en een over Oranje in ballingschap (Hilversum 1, 8.45). Om 9.50 presenteert Pi Scheffer het Radio Swingharmonisch orkest, via Hilversum 1. Om 9,45 een rechtstreeks beeldver- slag van de Taptoe Delft 1962 met Guus Weitzel als commentator. België Vlaams: In een opgenomen programma van de Nederlandse tele visie krijgen de Vlaamse kijkers van avond een drama van Christopher Lo- gue .Antigone" geserveerd. (8.30). Om 9.50 uur enkele fragmenten uit nieuwe films. België Frans: „Meneer Beverley" is de titel van een toneelstuk van Geor ges Berr en Louis Verneuil over een arbeider die ervan verdacht wordt zijn directeur te hebben vermoord (8.30). Om 10.15 wordt een film ver toond, die door de BBC werd ingezon den voor de Italia-prijs 1961: „Chica go". Duitsland: Na een televisie-portret van de Franse president Charles de Gaulle (8.20) biedt de Duitse tv haar kijkers een half uur Mexicaanse mu ziek (8.50). Onder de titel „Verwalte- te Wohlfahrt" wordt de kijkers daar na een blik gegund achter de scher men van verzekeringsbanken en -kan toren (9.20). Om 9.50 journaal en daarna een her haling van een tv-spel van Clifford Odets „Unseliger Sommer" over een man die uit goedheid zijn vriend een kamer verhuurt, maar daarmee zijn vrouw en zijn vriend verliest (10 uur). HILVERSUM. De N.T.S. ver zorgt donderdag 6 september recht streekse beeldreportages van het Nieuw-Guinea-debat in de Tweede Ka mer dat des middags om 1 uur be gint. Deze t.v. uitzending uit de Ka mer zal echter het gewone avondpro gramma niet aantasten. Wel geeft Henk Neuman na afloop van het pro gramma een samenvatting van de avonddiscussies, terwijl mogelijk de kijkers opnieuw met de Kamer wor den verbonden. Mocht het debat vrij dag worden voortgezet dan geeft de N.T.S. ook hiervan weer een volledig beeld verslag. De radio brengt eveneens directe reportages uit de Tweede Kamer in een gezamenlijk programma dat om 1 uur via Hilversum I begint en waar van de tijdsduur evenmin vast staat. Het vastgestelde programma van K.R.O. en N.C.R.V. moet echter wel voor deze uitzending wijken, waarbij de keuze tussen Hilversum I en II bij loting is bepaald. Het radioprogram ma van de Avro blijft dus ongewij zigd, met dien verstande dat samen vattingen van het debat worden gege ven na het nieuws van zes uur, in hei programma Carrousel (7.05) en zo nodig in het radiojournaal va* 10.40 uur des avonds. LISSABON Uit vrees dat Portu gees Timor het volgende gebied zal zijn dat Indonesië zal pogen te an nexeren, gaat Portugal, zo verluidde gisteren in Lissabon, zijn strijdkrach ten op Timor versterken. De Portuge se regering zou daartoe hebben beslo ten na de tekening van het Neder lands-Indonesische akkoord inzake Nieuw-Guinea. Het 10.912 ton metende Portugese schip Niassa is intussen vertrokken met een onbekend aantal militairen aan boord. Een deel van die troepen is voor Timor, de overigen voor Por tugees Oost-Afrika en Macao bestemd. 34 Ietwat ironisch zei Fairlie: „De Vanryns, die super-wetenschapsmen sen. bedoel je die? Dezelfde die deze sporen hebben gemaakt?" In de bossen hadden ze oude en smalle diepe sporen gevonden. „Die sporen bewijzen niets", zei DeWitt. „Het lijkt veel op een voetpad van de Indianen", ging Fairlie onverstoor baar door. „En zulke super-knappe mensen zullen toch waarschijnlijk wel niet te voet door de bossen zijn getrokken, is het wel?" DeWitt gaf hierop geen antwoord, maar zijn rug was zo onbeweeglijk als een rots terwijl hij voor zich uit zat te staren. Ze staken een ondiepe beek over en gingen verder. Het begon donker te worden en ook frisser. Tussen een paar glan- zend-gladde boomstammen, waarvan het bladerdak zo hoog begon dat het wel het dak, de koepel van een ka thedraal leek, besloot DeWitt de nacht door te brengen. Met de luchtopna men op zijn Knieën zat hij te praten zonder hen aan te kijken. „Hier blijven we voorlopig terwijl we gaan zoeken. Als we helemaal geen stad kunnen vinden, zal ik Tho- mason waarschuwen, die moet dan de helikopters op verkenning uitstu ren. Ergens hier in de buurt moeten toch steden liggen." „En als ze er nu eens niet zijn?" vroeg Raa'x „Dan blijven we toch zoeken" zei DeWitt. Fairlie voelde zich diep terneerge slagen. De hemel had nu de kleur van uitgebeten koper en de gezich ten van de anderen hadden een vreemde kleur. Hij werd misselijk van die gezichten, van de hele ex peditie trouwens en het kon hem ab soluut niets meer schelen of ze de Vanryns nog zouden vinden of niet. Zo gauw het donker werd kroop hij in zijn slaapzak. De volgende morgen was de he mel nog steeds bewolkt. Het was koel en vochtig in de lucht. Mis troostig zaten ze te ontbijten, toen Winstedt opeens zijn blikje liet val len. „Neen maar zeg kijk daar eens even wie De mannen sprongen overeind. Fairlie kon niet zien waar ze zich zo over verbaasden, maar hij ging ook staan. Toen zag hij het ook. In de sche mering tussen de bomen stond een man die naar hen keek. Fairlie's hart begon zo heftig te kloppen dat het pijn deed. Niemand zei er iets, ze stonden maar te stó ren. Ook de man bleef zwijgend staan. Hij had donker haar. zijn ge zicht was zachtbruin en hij droeg een korte tuniek en sandalen. Ver der niets. DeWitt's ruwe stem deed hen allen even schrikken. „Pas op dat je hem niet bang maakt! Ga zitten en eet door! Horen jullie me?" Aarzelend gingen de mannen zit ten, hun ogen bleven gericht op die bewegingloze gedaante in de scha duw. DeWitt kwam naar Fairlie toe en greep hem bij de arm. „Ziezo Fairlie, nu is het jouw beurt weer, zorg ervoor dat je het er beter afbrengt dan de vorige keer. Vraag hem in het kamp te ko men." „Eerst moet je me je erewoord geven dat je hem met rust iaat als hij naar ons toe komt." „Goed, best!" beet DeWitt. „Klets niet langer en ga naar hem toe voor hij weer wegloopt!" Fairlie liep langzaam naar de man toe. Hij zag dat diens houding even verstrakte en in het oude Van- ryn riep hij hem toe: „Ik ben uw vriend!" Hij was nu zo dichtbij gekomen dat hij het gezicht van de man kon zien. Het was een jonge man, don ker en knap, krachtig gebouwd, met intelligente ogen. Fairlie vond het beter dat hij niet te dicht naar hem toe ging. Ze ke ken elkaar aan met een mengeling van nieuwsgierigheid en behoed zaamheid. Hij wilde juist weer zeggen dat hij een vriend was, toen de ander iets zei, kort en snel. Fairlie kon hem niet verstaan en zei dat. Lang zaam herhaalde de man zijn woor den en nu begreep Fairlie hem. „Waarom hebt u ons achter volgd?" „Wat bedoelt u?" vroeg Fairlie. Toen drong het tot hem door. „Bent u Thrayn?" vroeg hij- „Ik ben Thrayn." „De vrouw Aral was hier gisteravond bij u." Thrayn knikte kort. „Ze is nu ook bij me." Zijn blik ging even zij waarts. Fairlie volgde die blik en zag de vrouw iets verderop staan, naast een dikke boomstam die haar half verborg. Nu droeg ze geen cape. maar een tuniek net als die van Thrayn. Al leen was die kleur groen iets lich ter. Ze was blootshoofds en haar armen en benen waren onbedekt. Ernstig en weifelend keek ze Fairlie aan. Ze zweeg. „Toe, probeer me te begrijpen", zei Fairlie. „Wij komen van een heel verre ster uit een andere we reld, maar wij behoren tot uw soort. Misschien herinnert u zich nog de tijd dat de Vanryns de sterren be heersten?" Op vlakke toon zei Thrayn: „Dat herinneren we ons inderdaad." Hij keek Fairlie strak aan en zei: ,,U zegt dat u onze vrienden bent, en dat u met goede bedoelingen komt?" „Ja „Ga dan terug." „Maar waarom?" vroeg Fair lie. „We zijn hier alleen gekomen om iets te weten te komen, we zul len niemand kwaad doen." Wordt vervolgd. 1 e DE e TINTELS door e e r Jack a e e Dtmkley ZO KLAAR IS KEES GAAN 3U(-ÜE MAAR FDN fa AAR 'T FEESTJE - "EN DEMK ERAAN,MARGOOTJE DAT DE MEVRÖUW .-ENVERGEETJ'JNIETJE EX CUUS AAN TE BIEDEN VÖOR. DE VREBEL'JKE DINGEN DIE DE GAAT UITSPOKEN 21. Kappie zat in de kaartenkamer, toen een gebonk aan dek en gejam mer van de maat tot hem doordrong. „Wat hebben we nu in het kielzog?" vroeg hij verbaasd, maar reeds werd de deur geopend, en de professor trad binnen, de maat bij zijn baard vasthoudend. „Ik duld geen spionnen!" riep de geleerde vlammend. „De experimenten op dit eiland zijn geheim en gevaarlijk voor onwetenden." „Wat bedoel je, landhaai?" vroeg Kappie ijzig, „en wie ben je eigen lijk?" Voor de geleerde kon antwoorden, werd de deur echter op nieuw geopend, en nu verscheen de heer Klapbes „Ah, daar is de dappere Kapitein, die het hiepenhop voor mijn maanra- ket heeft aangevoerd," riep hij. „Waarom dit getalm in uw kajuit? U moet dadelijk meekomen, en mijn raket zien. En waar blijven de ver slaggevers?" vervolgde hij tot de ge leerde. „Waar blijft imijn roem als men niet weet, dat ik naar de maan ga?" Kappie keek van de een naar de ander. „Welke koers moet ik nou va ren op dit eiland?" De professor zei niets. Hij scheen door de woorden van de heer Klapbes een beetje in verlegenheid geraakt, en trok zich haastig terug. NED. HERV. KERK: Aangenomen naar Bodegraven: W Balke te Langerak bezuiden de Lek. GEREF. KERKEN Bedankt voor Oosterwolde en Schoo- nebeek: G. A. Wester veld te Dussen. CHRIST. GEREF. KERK: Beroepen te Oud-BeijerLand: (vac. Henstra)R. Slofstra te Harderwijk. GROEDE. Voor de Evang. Luth. ?»6iwe» inan r8en op Zoom, Mid delburg Vlissingen, Groede en de Kring Goes wordt zondag a.s. Streek- gehouden m Groede. In de andere gemeenten is die dag geen dienst. Er N JotótóU. V00,rrr>itWag een volledige Hoofddienst geleid door ds. W. F, ten S°li]Y®'?ar; terwijl medewerken het Kerkkoor te Vlissingen en de heer Ph. Feij, hobo. Na de koffiemaaltijd en ontspanning is er in de Franse Kerk een bijeenkomst, waar enkele films zullen worden gegeven, gevolgd door een gesprek. De dag heeft als motli ..Gij zult Mijn Getuigen zijn".

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 2