Besluit van de Gaulle onder indruk van aanslag Beveiliging wordt stevig aangepakt Op zoek naar standpunt —bestand tegen nieuwe— Russische „stunts" MARINER MOGELIJK OP PLANEET VENUS Pony eet boeket rozen van Prinses Beatrix op Spijkenisse I alleen op I papier I gegroeid Onderzeeboten waren al weg vóór akkoord BERL1JNS GESPREK VAN GROTE VIER „Oranje*" helpt passagiers Rijndam van „Laat Koeznetsof eerst studeren" Delfzijl is diep vaarwater waard" FREY ALS „BESCHERMER K.V.P.-Oss gunt minderheid geen wethouder Ghanese ministers gearresteerd PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Met mitrailleurs Snelheid Schoten Couve de Murville Schroder Lord Home Huurcompensatie ook voor rijkspersoneel Oostduitse fabriek wil verhuizen naar Denemarken BEZOEK AAN 3 X A IN ENSCHEDE Jager Limburg huiswaarts Indonesische visser in huwelijksboot na terugkeer in Atjeh Zwitserse speurder in Bloemendaal als gast ARTIS ONTVANGT EVACUEES De Bilt: Zonnig Het weer overal Dierenartsen willen meer bekendheid Directeur; JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te; Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorst straat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 01150—3189, Zierikzee, Havenpaxk 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwsen Dagblad 17e JAARGANG No. 5141 Abonnementsprijs t 0,62 p. w., t 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van t 1,— Donderdag 30 augustus 1962 VICE-PRESIDENT IN FRANKRIJKbmm»! Planologen gaan het ~1 nog eens proberen Van een onzer verslaggevers I SPIJKENISSE. De pla nologen van het Economisch Technologisch Instituut voor IZuid Holland zijn terugge komen van de onvoorstel baar glorieuze toekomst, die Izij Spijkenisse in 1958 hadden toegedacht. IVclgens het ontwikkelingsplan van 1958 zou het aorp nu ai meer dan twintigduizend inwoners kun nen hebben. Er wónen in Spijke nisse ruim achtduizend mensen. IOp verzoek van het gemeente bestuur heeft het E.T.I. een nieuw plan opgesteld, het werkprogram ma 1962-1967. Gisteren is het be- Ikend gemaakt. De twintigduizend inwoners zal Spijkenisse volgens dit plan over ongeveer vijf jaar hebben. Industrie wèl IHet plan van 1958 had als uit gangspunt: een paralielgaande ont wikkeling van de industrie in het Botlekgebied, rondom Pernis en cp Ide Vondelingenplaat met de wo ningbouw in Spijkenisse. De industrie is gegroeid in het tempo, dat werd voorspeld. Er I werken in het Botlekgebied en op de Vondelingenplaat meer dan zestienduizend arbeiders. Dat be tekent een woningbehoefte van 24.000 huizen. En Spijkenisse en I Hoogvliet samen hebben ongeveer tienduizend huizen. Hoewel de ar beiders nooit allemaal in Spijke nisse of Hoogvliet zouden zijn Igaan wonen, tonen de cijfers dui delijk aan hoever de woningbouw achter is. I Harde noten Als Spijkenisse met de industrie Iwas meegegroeid, hadden er bijna vijfduizend huizen moeten zijn ge bouwd. Het zijn er slechts elf honderd geworden. Zo zijn er gisteren in het raad- Ihuis van Spijkenisse, waar het Werkprogramma werd bekend ge maakt, harde noten gekraakt over het woningbouwbeleid. I„De woningbouwpolitiek is te eenzijdig", aldus drs. A. G. van der Veen, directeur van het E.T.I. „Er wordt te weinig rekening gehou- Iden met geografische verschillen in behoefte aan huizen, als gevolg van een verschil in ontwikkelings tempo van de industrie. De indus- Itrie in het Waterweggebied heeft grote moeilijkheden met de perso neelsvoorziening. Blijft de woning bouw voortgaan in het huidige tempo, dan blijven die moeilijk- I heden en wordt de groei van de I I industrie geremd." I GENÈVE (Reuter, AP, UPI). „Laat de conferentie de heer Koeznetsof toch duidelijk maken dat zij zijn ver werping van ingediende voorstellen voor dat zij behoorlijk zijn bestudeerd niet wenst te accepteren". Met deze woor den gispte gisteren in de ontwapenings conferentie de Engelse woordvoerder, Joseph Godber, de houding van de Rus sische onderhandelaar Koeznetsof. God ber noemde die houding een belediging voor de conferentie. Hij gaf Koeznetsof d,e raad eerst maar eens terug te gaan naar Moskou om nieuwe instructies te halen. 'Koeznetsof had de bittere woorden van Godber uitgelokt door zijn gering schattende oordeel over een westelijk voorstèl tot uitvaardiging van een ver bod van alle kernproeven behalve ne minst gevaarlijke, de ondergrondse, in afwachting van een eventuele regeling voor doeltreffend internationaal toezicht op naleving van een verbod van onder grondse proeven. Volgens Koeznetsof be vatte deze zeer vergaande westelijke concessie „niets nieuws". In plaats daarvan verlangde de Rus van de ontwapeningsconferentie dat zij een datum zou bepalen voor welke alle proeven met kernwapens, ook de onder grondse, zouden moeten worden ge staakt. Buiten de conferentiezaal werd niet dui delijk welke datum Koeznetsof had ge noemd. Volgens Russische uitlatingen was dat 1 januari 1963, maar volgens Amerikaanse zou het 1 november a.s. zijn geweest. 99 DELFZIJL (ANP). Onder het op schrift ..Delfzijl is diep vaarwater waard heeft de Vereniging voor ha- venbelangen en industriële ontwikkeling Delfznl een brief gestuurd aan de leden van de Eerste en Tweede Kamer, waar- 15 P10! lenl wordt aangedrongen het Nederlands-Duitse verdrag aan te ne men. *4"V20f,d./! ontwikkeling van Delfzijl en Noord-Nederland is het een levensbe lang. dat het Eems-Dollardvraagstuik thans onverwijld wordt geregeld", zo staat in het schrijven. De vereniging meent dat door ondertekening Neder land eventueel zelf voor een goede vaar geul naar Delfzijl kan zorgen. Van onze correspondent PARIJS President de Gaulle heeft zijn ministers laten we ten dat hij nu het initiatief zal nemen voor de regeling van zijn opvolging om het voortbestaan van het door hem ingestelde re giem, van de Vijfde republiek en van de republikeinse instellin gen te verzekeren. De president heeft dit besluit genomen onder de indruk van de jongste aanslag op zijn leven. Met deze bekendmaking wordt voor het eerst het zeer hardnekkige gerucht bevestigd volgens hetwelk de Gaulle werkt aan een wijziging van de Grond wet die ten doel heeft de president en een vice-president, naar Amerikaans voorbeeld, rechtstreeks door het volk te doen kiezen. President de Gaulle deed deze mede deling nadat hij had toegegeven dat de nu geldende instructies voor de be veiliging van het leven van het staats hoofd niet meer in overeenstemming zijn met de toestand van het ogenblik. Eindelijk, ongetwijfeld onder de druk van de publieke opinie, heeft hij goed gevonden dat er voor zijn particuliere reizen dezelfde veiligheidsmaatregelen zullen worden genomen als voor zijn officiële reizen. De veiligheid van het Franse staats hoofd is nu een aangelegenheid gewor den van het ministerie van binnen landse zaken. De man die voortaan ver antwoordelijk is voor de bewaking van de Gaulle is de 49-jarige Roger Frey, minister van binnenlandse zaken. Frey is een van de trouwste aanhangers van de Gaulle. Reeds in 1940 trad hij toe tot de Vrije Franse strijdkrachten. De ministerraad heeft zich uiter aard ook beziggehouden met maatrege len ter vergroting van de veiligheid van het staatshoofd. Politieke misda digers zullen sneller voor de rechter worden gebracht en strenger worden gestraft. De termijn van voorlopige hechtenis wordt gebracht van vijf op vijftien dagen. De bevoegdheden van de politie zullen vergroot worden, zo dat zij alle maatregelen kan nemen die zij nodig acht om het leven van het staatshoofd te kunnen beschermen. Zo zullen huizen en andere gebouwen langs de weg die de president zal vol gen desnoods geheel worden uitge kamd. De stoet van de president zal uitge breid worden. Achter de auto van de Gaulle zullen ten minste twee wagens van de politie rijden, bemand met per soneel dat mitrailleurs bij zich heeft. De ene auto moet die van de president onder alle omstandigheden blijven vol gen; de andere moet eventueel vuur van moordenaars beantwoorden. mobilisten. Twee van hen kregen een steen door de voorruit en waren op slag dood; een ander werd ernstig gewond. Men denkt dat commando's van dë O.A-S. zich in het zuidwesten van Frankrijk hebben genesteld om daar een schrikbewind uit te oefenen. In het zuidoosten van Frankrijk beeft de politie in zoverre succes gehad, dat zij erin slaagde twee van de vier daar bestaande commando's van de O.A.S. op te rollen. In totaal werden er zeventien uit Algerije gerepatrieerden, meest de serteurs, gearresteerd. Er is overwogen de president in een kogelvrije auto te laten reizen, maar dat idee heeft men laten varen omdat men snelheid de beste verdediging vindt tegen aanslagen. Een gepantser de auto is nu eenmaal niet erg snel. Bovendien rijdt de Gaulle graag hard. Minister Frey vreest dat er ten min ste vierhonderd beroepsmoordenaars, voor het grootste deel deserteurs uit het Vreemdelingenlegioen, gehuurd zijn door de O.A.S. en door de Raad van verzet, om de president om het leven te brengen. De activiteit van de O.A.S. wordt met de dag groter. Te Toulon heeft een lid van een commando van de O.A.S., dat reeds enkele dagen door de politie gevolgd werd, in een bar een bom ach tergelaten. Een politieman die toevallig in de bar kwam en die dacht dat het pak voor hem bestemd was, maakte het open. Bij de daaropvolgende explo sie raakte hij beide handen kwijt, een andere klant werd gedood en twee klanten alsmede de eigenaar van de bar werden zwaar gewond. ROGER FREY President in leven houden Te Pau zijn gisterochtend in alle vroegte twee schoten gelost op een mi litaire jeep. Op een andere plaats in het zuidwes ten van Frankrijk werden stenen ge gooid naar 's nachts rondrijdende auto- DJAKARTA MOTIVEERT: HOLLANDIA Generaal Rikhye heeft zich in Djakarta laten vertellen dat de Indonesische onderzeeboten, die vorige week bij Hollandia infiltranten aan land hebben gezet, vóór de ondertekening van het Nederlands-Indonesische akkoord van hun basis waren vertrokken. Ondanks vele pogingen was men er niet in ge slaagd met de schepen contact te krijgen, zo had men in Djakarta verteld. (Eerder werd uit Hollandia gemeld dat de gevangen genomen infiltranten hadden verklaard dat zij van het staakt-het-vuren op de hoogte waren geweest.) VERZEKERING Men heeft mij in Djakarta verzekerd dat thans aan de vijandelijkheden defini tief een einde is gekomen, zei generaal Rikhye gisteren. Op grond daarvan was hij zeer optimistisch gestemd over de kans op een succesrijke uitvoering van het akkoord. „De Indonesiërs hebben kennelijk dezelfde bedoelingen als de Nederlanders, van wie ik de vorige week al mocht constateren, dat zij zich op schitterende wfjze aan de bepalingen van de overeen/komst houden", aldus de ge neraal. WASHINGTON (Reuter). De ministers van buitenlandse zaken van de Westelijke Grote vier (de Verenigde Staten, Groot Britannië, Frankrijk en Duitsland) zullen volgende maand bijeenkomen om de kwestie-Berlijn andermaal te bespreken. Deze besprekingen zijn nodig geworden omdat het is komen vast te staan dat de Sowjet- unie de kwestie-B er lijn ter sprake zal brengen op de Algemene vergadering van de Uno, die op 18 september te New York begint. De bijeenkomst zal dan ook ver moedelijk kort voor die datum wor den gehouden. De plaats van sa menkomst is nog niet bepaald, maar het ligt voor de hand dat het in Washington of New York zal zijn. Het Westen moet zijn standpunt met de grootste zorg formuleren. Het moet een soepel standpunt zijn, dat snel kan worden aangepast aan nieuwe manoeuvres van Moskou, want het is volstrekt niet onmo gelijk dat Kroesjtsjef zelf naar New York gaat om de Russische ziens wijze toe te lichten. In dat geval meet men rekenen op Russische „stunts", net als twee jaar geleden, toen Kroesjtsjef de Assemblee toe sprak en met zijn schoen op zijn lessenaar sloeg om zijn argumenten kracht bij te zetten. Spanning vergroten Uit alles blijkt, zo redeneert men in Washington, dat de Sowjetunie erop uit is, de spanning om Berlijn te vergroten. Moskou heeft de ver zoeken van het Westen om de ge vaarlijke toestand in de voormalige Duitse hoofdstad te bespreken, van de hand gewezen. Waarschijnlijk luidt de opheffing van het Russi sche commando in Berlijn een nieuwe reeks Russische en Oostduit- se plagerijen in die ten doel heb ben de positie van de Westelijken en van de Westberlijners verder te ondermijnen. DEN HAAG De algemene huur compensatie met het oog op de komen de huurverhoging zal ook voor het rijks personeel gelden, alleen zal de loon grens dertienduizend gulden op hen niet van toepassing zijn. t De compensatie wordt, samengevoegd met de huurverhoging van 1 april 1960, als één afzonderlijke toeslag uitbetaald. Deze toeslag wordt met ingang van 1 september vier procent van het loon of salaris. Gepensioneerden die een bodempen sioen (A.O.W. en A.W.W.) hebben, krij gen een compensatie van twee en zij die dit niet hebben een compensatie van drie procent. KOPENHAGEN. De Oostduitse Rheinmetall-fabriek voor kantoorma- chines in Thüringen heeft een opmer kelijk besluit genomen. In januari van het volgende jaar wil het bedrijf de produktie van schrijfmachines over brengen naar Denemarken. De fabriek vervaardigde per jaar ongeveer zestigduizend schrijfmachi nes voor landen buiten het commu nistische blok. De leidingvan Rhein- metall zegt nu, dat de produktie van tel- en rekenmachines een dergelijke vlucht heeft genomen dat men moest kiezen tussen stopzetting van de fabri cage van schrijfmachines en verhui zing naar het buitenland. De nieuwe fabriek in Denemarken gaat de machines maken met Deens kapitaal en Oostduitse machines. Van onze correspondent OSS. De K.V.P.-meerderheid in de nieuwe Osse raad (60.6% van de stemmen bij de gemeenteraadsverkie zingen) heeft de minderheid laten we ten dat zij alle vier de wethoudersze tels in de komende raadsperiode voor zich zal opeisen. Zij ziet in de minder heid geen homogene groepering. De minderheid bestaat uit P.v.d.A. (19.8%), groep-De Leeuw (15%) en WD (4.6%). De fractie van de P.v.d.A, had op een van de wethouderszetels aan spraak gemaakt. Ook de andere groe pen vonden dat een van de wethouders uit de minderheid moest komen en voor hen was de socialistische kandi daat aanvaardbaar. Het vermocht op de K.V.P. geen indruk te maken. De fractie van de P.v.d.A. heeft de houding van de K.V.P. in Oss nu be stempeld als strijdig met de democra tische beginselen en gevaarlijk voor de democratie. DEN HAAG De jager Limburg wordt op 18 oktober uit Nieuw-Guinea in Den Helder terugverwacht. Gisteren is het schip, na een verblijf van zes maanden in de wateren rondom Nieuw- Guinea, uit Hollandia vertrokken. Tijdens de terugreis zal de Limburg een bezoek brengen aan de Canadese marinebasis Victoria. Voorts zal de jager Willemstad op Curasao aandoen. PASADENA (UPI, Reuter) Er is een kans dat de Amerikaanse ruimtesonde Mariner-2 zo dicht in de buurt van Venus komt dat de baan van deze onbemande verspie der op Venus moet eindigen. Met deze mogelijkheid hield men gis teren rekening in het Jet Propulsion Laboratory, waar de Mariner-2 werd gebouwd, bij het overwegen van de kansen op uitvoering van een baancor- rectie-op-afstand omstreeks het komen de weekeinde. Mocht de Mariner-2 op Venus neer storten, zo werd gezegd, dan was dat heus niet erg, hoewel de ruimtesonde niet gesteriliseerd was. De kans op een voltreffer op Venus is echter uiterst klein. Eerst moet nog blijken of het mo gelijk is de kleine raket in werking te stellen die de snelheid van de ruimte sonde moet opvoeren. Antenne Alles hangt daarbij af van de vraag of men er in zal slagen de schaalanten- ne van de Mariner-2 op de aarde te richten en op de aarde gericht te hou den. Die schaalantenne moet het radio commando van de aarde voor de ver snellingsoperatie opvangen. Vermoede- Van onze correspondent ENSCHEDE De vier dorsers uit Langeveen die op de tentoonstelling 3 x A in Enschede de hele dag met hun ouderwetse dorsvlegels een een tonige roffel laten horen, keken ver rast op, toen gistermiddag plotseling prinses Beatrix voor hen stond. De zijden petjes gingen af, de roffel ver stomde en alle vier kregen ze een hand. De mannen maakten een praatje met de kroonprinses, die graag eens het dialect wilde horen dat ze spraken. Daartoe waren zij onmiddellijk bereid. Prinses Beatrix wilde weten of zij de hele dag stonden te dorsen. Het ant woord luidde bevestigend, waarop de Prinses vroeg: „Hoe houdt u dat vol." „Wel", zei een van de mannen, „nu en dan een börrelke en 's avonds spek- pannekoeken". In snel tempo liep de Prinses verder over de tentoonstelling. In een van de tenten, waarin een collectie pony- paarden huisde, pakte zij een bosje hooi en hield dit aan een der dieren voor. Op hetzelfde ogenblik hapte een andere pony in het boeket rozen, dat de Prin ses bij haar aankomst op de tentoon stelling had gekregen. AKKRA, Ghana (Reuter, AP). Op last van de president van Ghana, Nkroemah, zijn twee ministers en de secretaris van de Ghanese regerings partij gearresteerd. Het zijn minister van buitenlandse zaken, Ako Adjei, de minister van voorlichting, Tawia Ada- mafio ,en de partijsecretaris, H. H. Co- fie-Crabbe. Het is nog niet bekend waarom het drietal in de gevangenis werd geworpen. ROTTERDAM Abu Bakar Budi- man, de 25-jarige Indonesische visser die op de Indische Oceaan door een Nederlands schip was opgepikt, zal met hulp van de Indonesische ambas sade in Brussel naar Atjeh terugke ren. In het dorpje Sigli wacht een Su- matraanse schone nu al weken op hem om te trouwen. Door de Mersey Lloyd van de Ko ninklijke Rotterdamsche Lloyd was de Indonesiër na een angstige vierdaagse drijftocht van zijn uitgeholde boomstam gered en meegenomen naar Rotterdam. Daar had de Rotterdamse vreemdelingen politie zich over hem ontfermd. In de afgelopen dagen heeft de visser nog bezoek gehad van bekenden. Een Nederlandse familie die lange tijd op Sumatra heeft gewoond, zag zijn naam en foto in de kranten staan. Zij herken den in hem de huisjongen die daar bij hen in dienst is geweest. De Indonesische ambassade in Brussel heeft de Indonesië Bank in Amsterdam opgedragen de zaak zo spoedig mogelijk af te wikkelen. BLOEMENDAAL. Op uitnodiging van Bloemendaals burgemeester ko men de Zwitserse politieman H. R. Wyss en zijn vrouw een weekje naar Bloemendaal. De heer Wyss heeft een belangrijk aandeel gehad in de arrestatie van de drie verdachten in de geruchtmakende schilderijendief stal in het huis van jhr. Loudon. Morgenmiddag komen de Zwitser en zijn vrouw op Schiphol aan. Ze zullen worden afgehaald door hoofd inspecteur J. Voerman, die als gastheer zal optreden. lijk vandaag al zal men proberen de schaalantenne op de aarde gericht te krijgen. Eén correctie Er is nog zeer veel rekenwerk nodig eer men in het Jet Propulsion Laborato ry precies op een vijftigste van een se conde nauwkeurig weet hoe lang de versnellingsraket van de Mariner-2 moet werken. De uit te voeren baan- correctie moet in een keer goed zijn. Blijkt dat de snelheid van de ruimte sonde te veel of te weinig is op gevoerd dan is daaTaan niets meer te veranderen. De raket van de Mariner-2 kan maar een keer in werking worden gesteld. De Amsterdamse gemeenteraad heeft gisteren de verlaging van de vermake lijkheidsbelasting voor bioscopen van 25 tot. 20 procent goedgekeurd. Van een onzer verslaggevers IJMUIDEN. In de haven van IJmuiden hebben twee Nederlandse scheepvaartmaatschappijen elkaar ge vonden. De Oranje van de Maatschap pij Nederland heeft daar 160 passa giers van de Rijndam (Holland Ame rika Lijn) vol mededogen aan boord opgenomen, nadat zij in Rotterdam waren gestrand als gevolg van een mankement aan de Rijndam. De passagiers, die naar Canada moesten, zijn met drie bussen naar IJmuiden gebracht. Bij de Velser tun nel stond personeel van de Maat schappij Nederland met vlaggen klaar om de bussen door de doolhof van IJmuiden Oost en over de sluisweg naar de haven te loodsen. Gelukt In de sluis waren de uitwuivers, die de passagiers van de Oranje naar IJmuiden hadden vergezeld, haastig van boord gegaan. Dank zij een vlot samenspel van iedereen, die er bij was betrokken lukte het: de Oranje voer de sluis uit, meerde „op de stoe len" en kreeg met behulp van een paar bootjes de gedupeerde Canada- gangers aan boord. Het schip, dat eigenlijk rechtstreeks naar Nieuw Zeeland en Australië had moeten varen steekt nu na South ampton over naar Halifax. De tocht naar Australië moet dan wat vlugger worden gemaakt, opdat de verloren tijd bij aankomst zal zijn ingehaald. AMSTERDAM Artis heeft bij het scheiden van de markt nog enige zeer kostbare aanwinsten uit Nieuw-Guinea ontvangen. Verscheidene mensen, die de Amsterdamse dierentuin een goed hart toedragen, zorgden o.a. voor drie rode paradijsvogels, tien Selater's kroonduiven, twee edelpapegaaien, vier Loer's, een grijze Koeskoex en vijf vliegende buideleekhoorns. Het meest spectaculair zijn echter drie twaalfdradige, prachtig gekleurde, paradijshoppen. Met de Selater's kroonduiven wil de directie een kweek beginnen. In de komende weken wor den nog enkele zendingen verwacht. De weersverwachting van het K.N.M.I. In De Bilt, geldig tot vanavond: Droog weer met zonnige perioden. Zwakke tot matige wind tussen noord en west. Middag- temperaturen van 17 graden aan zee tot 21 graden in het zuidoosten van het land. MIESJE: Jaja, de nieuwe mode. 31 augustuszon op 5.48, onder 19.32. maan op 6.56, on der 20.20. weer wind max.t. n.sl. Helsinki zw.bew. WNW 17 10 Stockholm zw.bew. NNO 17 5 Oslo h.bew. NW 19 0.1 Kopenh. h.bew. WNW 17 0.2 Aberdeen zw.bew. W 19 0 Londen l.bew. WNW 21 0 Amsterdam l.bew. NW 18 0 Brussel h.bew. N 20 0 Luxemb. onbew. NNW 21 0 Parijs l.bew. NNW 22 0 Bordeaux l.bew. NO 30 0 Grenoble onbew. NW 30 0 Nice l.bew. zw 26 0 Berlijn zw.bew. WNW 20 0.4 Frankfort l.bew. NNW 24 0 Mühchen zw.bew. NNW 27 0 Zürieh l.bew. WNW 26 0 Genève onbew. NW 29 0 Locarno onbew. ONO 30 0 Wenen h.bew. W 28 0 Innsbrück h.bew. stil 29 0 Belgrado l.bew. N 30 0 Athene l.bew. N 36 0 Rome l.bew. stil 30 0 Ajaccio onbew. ZZW 27 0 Madrid h.bew. stil 37 0 Majorca onbew. Z 32 0 Lissabon onbew. verand. 34 0 Van onze correspondent UTRECHT. De 1144 dierenart sen in ons land voelen zich te onbe kend. Enkele van de oorzaken daar van zijn volgens de voorzitter van de Maatschappij voor Diergeneeskunde, de heer M. Karsemeijer: gebrek aan belangstelling voor de boerenbevol king, het betrekkelijk gering aantal dierenartsen en de weinig opvallende wijze waarop de dierenarts zijn werk verricht. Met de viering van het eeuwfeest van de Maatschappij voor Diergenees kunde 12, 13. 14 en 15 september in Utrecht zal in ieder geval een stuk je van die onbekendheid verdwijnen. Op het feestprogramma staan o.m. een herdenkingsdienst in de Domkerk, een tentoonstelling (Het dier in de kunst), een galaconcert, een receptie en hippi sche demonstraties. Om de verbonden heid tussen gemeentebestuur en Maat schappij te accentueren, zal een stand beeld in Utrecht worden opgericht. Ter gelegenheid van het komende ju bileum verschijnt een fotoboek „Dierge neeskunde nü" met opnamen van Cas Oorthuys. Het Tijdschrift voor Dier geneeskunde heeft een herdenkingsnum mer uitgegeven, met een historisch over zicht van de groei van de organisatie. Ons land telt ongeveer veertig vrou welijke dierenartsen; sommigen hebben een kleine huisdierenpraktijk en anderen verrichten researchwerk. Vroeger, toen de dierenarts nog in een tilbury door weer en wind reed werd hij wel, na in de stal te zijn geweest, ook even bij de boerin geroepen. „De dokter is er nu toch", was dan de argumentatie. I 1 i

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1