Peter Post op derde plaats Koninklijke Zout - Ket jen fusie met Sikkens Groep Hoofdpijn ASPRO Drs. Korthals zegt politiek vaarwel Voor belagers van de Gaulle dreigt dubbele doodstraf Henk Nijdam: talent rijpte in ongunstig klimaat Timonerwon onbedreigd Winkeliers Vijzelstraat verliezen kort geding ZANUCK STELT FILMS UIT Maspes opnieuw sprintkampioen GROTE CONCENTRATIE IN DE CHEMIE Aftreden Deense premier verwacht Stapel aanvragen bij Van Aartsen Pag. 7 Driftig Vierde Derksen geklopt Voorstel tot ruil van aandelen neem SCHUTTING MAG BLIJVEN STAAN Jongetje verdronken BESPREKINGEN IN V.V.D. ZONDER RESULTAAT VERDEDIGING WIL PROCES UITSTELLEN Woensdag 29 augustus 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD door E. Barkey Wolf "JI/TILAAN. Henk Nijdam heeft een glorieus overstapje gemaakt. Vorig jaar won hij de wereldtitel bij de amateurachtervolgers gisteravond veroverde hij in Milaan het wereldkampioenschap bij de profachtervolgers. Hij won zijn titel in een magnifiek gevecht met de stampende Italiaan Faggin, die zijn achterstand steeds zag groeien. Zeven ronden voor het einde golfde er uitbundige opwinding door de volgepakte tribunes rond de Vigorellibaan, toen Faggin met een lekke band moest afstappen. Op dat moment kon Nijdam al ontspannen lachen; hij had een voorsprong van ruim twintig meter. Gesterkt door deze prettige wetenschap spoot hij weg toen het startschot klonk voor de resterende afstand. Nijdam, die niet op nieuw hoefde te beginnen omdat er meer dan vijf ronden waren afgelegd op het moment dat Faggins band klapte, werd luid toege juicht door het publiek. Hier was, zo zag men, een groot kampioen aan het werk. Steeds verder liep hij van zijn tegenstander weg. Toen de bel klonk voor de laatste ronde, als ouverture tot Nijdams triomfmars, gaf de Italiaan het op. Gedesillusioneerd gleed hij de laatste meters over het hout van de Vigorellibaan uit. Wereldkampioen Nijdam bracht 6 min 4,9 sec op de chrono meters, Faggin liet 6.15,6 afdrukken. Peter Post, die in de halve finales kansloos was tegen Fag gin, deelde in zijn rit tegen De- lattre om de derde plaats de la kens uit. Op de eindstreep liep hij zjjn uitgeputte Franse tegenstan der zelfs in, waardoor de Amster dammer de bronzen medaille veroverde. TTSRWIJI» de immense Italiaanse 1 hitte langzaam wegdreef boven de houten Vigorellibaan en het kwik lu de thermometers van veertig naar 24 graden was gezakt, snelde de oer sterke Drent Henk Nijdam ten koste van de Fransman Marcel Delattre naar het beslissende titelgevecht. Zes mi nuten en 13,8 seconde na de start van de vijf kilometer wist de Nederlandse kampioen der profachtervolgers, dat h)j de finale had bereikt. Hij vermoed- Van een onzer verslaggevers AJILAAN Het verhaal van Nijdam is dat van het ta lent, dat in een op het oog niet zo gunstig klimaat tot ontwikke ling kwam en zo sterk bleek dat het gisteravond volledig ont wikkeld, rijp was voor de be kroning: een wereldtitel bij de profs. Zes en twintig jaar gele den werd Henk Nijdam geboren in Eelderwolde, een plaatsje in Drente, dichtbij de Groningse grens. Zijn vader was kweker, een rus tige. zeer eenvoudige man die, te vreden met zijn zoon, bepaald nooit had gedroomd van hem een wielercrack te maken, laat staan een wereldkampioen. Henk ging meewerken in de kwekerij, zag nu en dan de renners eens passeren en voelde dat hij zo op zijn gewo ne karretje nogal aardig vooruit kon. Toen nam hij zijn aanloop en als hij niet flink bewerkt was zou het bij die aanloop gebleven zijn. Hij reed in kleine en middelmati ge ritjes, maar omdat de speur ders naar talent het niet zo direct in Eelderwolde zochten bleef Nij dam in de middenmoot hangen. Geen adviezen Hij had nog iets tegen. Zijn ma teriaal werd niet door een schare supporters betaald en er waren geen mensen die hem alle moge lijke adviezen gaven. Keer op keer liepen onderdelen van de fiets in de kreukels, keer op keer ook viel hij. Nijdam had nog niet de kennis van het vak om wat zorgvuldig met zijn grote kracht en met zichzelf om te springen. Maanden hebben toen noordelijke liefhebbers erop zitten hameren: Henk ga eens in Am sterdam kijken, daar is een baan, daar kun. je wat leren. „Amster dam? wat moet ik daar doen? Amsterdam is een eind weg". Dat zei hij. Maar per slot ging hij toch, blo zend en verlegen. Toen de grote heren als Peter Post. Van Vliet. Scholte en Derksen hem even aan de gang hadden gezien was het in één slag gebeurd; „Jongen, jij kunt wat", zeiden ze en zij over stelpten hem met raad en onder delen. Kracht verdelen Het is hem niet in het hoofd geslagen. Zijn uitslagen werden exponenten van zijn talent op het front van de achtervolging en toch ook nog van de wegritten. Hij leerde zijn kracht verdelen, zijn spullen bijhouden. Nog gister avond zei Derksen: „Elk ogenblik is het weer een verrassing, zo goed als die jongen het doet". In januari trouwde Nijdam met zijn meest enthousiaste suppor ter, Lidy Weyers uit Hillegom. In naam wonen zij nog in Eel derwolde, in ff'te zijn zij er haast nooit, want al neemt de nieuwe kampioen nu en dan zijn rust Henk Nijdam heo't een oergezond lichaam en het ijzer moet ge smeed worden nu de vorm er is. de dat trouwens al veel eerder, want zijn zege was gebouwd op overmacht. Elf seconden na Nijdam passeerde De lattre pas de eindstreep. Voor deze ruime overwinning pro duceerden de aanvankelijk vrij rus tige Italianen en zelfs de hevig met koelte brengende waaiers uitgedoste dames een klaterend applaus. Even later zorgden zij voor een oor verdovend gejuich alsof er al een wereld kampioen was geboren. De achttiendui zend toeschouwers een recordaantal rond de Vigorellibaan zagen hun pittige landgenoot Faggin in zijn driftige stijl zegevieren over Peter Post. De Nederlander streed met al zijn krachten, maar alle moeite was vergeefs. Toen hij na 6 min 23,4 sec teleurgesteld afstapte was de van trots glimmende Faggin al bijna dertien seconden zeker van zijn finaleplaats. In eigen land, voor het eigen fel meelevende publiek had hij zijn kans gegrepen; hij mocht in de eind strijd Henk Nijdam ontmoeten, die hem, zoals reeds gemeld, geen kans zou geven. De Oranjeploeg reikte in de achter volging der amateurs niet verder dan een vierde plaats. In het duel om de bronzen medaille klopte Rusland omze landgenoten Van der Lans, Nikkessen, Koel en Oud- kerk. Het Nederlandse kwartet had voor de yier kilometer 4 min en- 33,9 sec nodig. De Russen waren 0,2 seconde sneller. De wereldtitel op dit nummer werd veroverd door de favoriete Westduitóers. Zij brachten 4 min en 30,6 sec op de chronometers; de Denen beëindigden na 4 min en 33 sec deze boeiende race. De 42-jarige Jan Derksen moest gis teravond bij de profsprinters zijn oude re rivaal Oscar Plattner voor laten gaan. In twee ritten werd hij door de Zwitser naar de vierde plaats gedrukt. In de eindstrijd prolongeerde de do minerende Antonio Maspes zijn wereld kampioenschap. De dertigjarige Ita liaan bracht zijn supporters tot laaien de geestdrift door in twee ritten af te rekenen met zijn landgenoot Santé Gaiardoni. Maspes maakte vooral indruk tijdens de eerste rit, toen hjj met een gewel dige eindsprint uit tweede positie ze gevierde. NIJDAM ONGRIJPBARE ACHTERVOLGER Als een groots kampioen rekende Henk Nijdam af met de Italiaan Faggin. Hier is de oppermachtige Drent op weg naar goud en roem. tIngezonden mededeling) Van een onzer verslaggevers MILAAN Onbedreigd snelde de Spanjaard Tlmoner achter de Belgische gangmaker Van Ingeighem na midder nacht naar de wereldtitel b(j de prof stayers. De Belg Pol de Paepe, die „slechts" drie ronden achterstand opliep werd tweede. Wickihalder was met vijf ronden achterstand nog goed voor e bronzen medaille. De Nederlander Wierstra kwam in dit rumoerige spel der stayers niet voor. Hij werd achtste op achttien ronden. Kam pioen Timoner, die van de start af de strijd beheerste, veroverde ook wereld titels in 1959 te Amsterdam en in 1960 te Leipzig. Het vorige jaar kwam hij tijdens een wedstrijd in Palma de Mallorca zo ernstig ten val, dat hij zijn titel niet kon ver dedigen. De Duitser Marsell, die toen het wereldkampioenschap veroverde, werd nu in de series al uitgeschakeld. De Nederlandse professional-wielren ner Piet Damen finishte gisteren als tweede in een wegwedstrijd over 224 km te Merksem (België). Winnaar werd de Belg Jean Lauwers in 5 uur en 7 min. Damen kwam in dezelfde tijd binnen. Voor het wereldtitelgevecht in het zwaargewicht tussen de Amerikaanse boksers Floyd Patterson en Sonny Liston zijn reeds toegangskaarten verkocht voor een totaalbedrag van zevenhonderddui zend gulden. Het gevecht heeft plaats op 25 september in Chicago. AMSTERDAM (ANP). De schutting die de N.V. Amstelstein om het flatgebouw in de Vijzel straat in Amsterdam had laten plaatsen, mag blijven staan. Dat heeft de president van de Amster damse rechtbank, mr. C. H. Plug, beslist in het kort geding tussen de N.V. en acht van de zeventien winkeliers van het gebouw. De winkeliers hadden verwijdering van de schutting geëist, omdat hun be langen daardoor werden geschaad. Het gebouw, dat gevaarlijke scheu ren vertoonde, wordt op het ogenblik gesloopt. Amstelstein wil er een nieuw gebouw neerzetten. Er is hier allerminst sprake van rechtsmisbruik, zo overwoog de pre sident, omdat de schutting op last MAARSSEN Bij het spelen aan de walkant is gistermiddag de zesjarige Fred van Beek uit Maarssen in het Am sterdam-Rijnkanaal gevallen en ver dronken. Zijn vriendjes, en een vrouw die in de buurt woont, hebhen vergeefs geprobeerd hem të redden. Het lijkje werd later door de politie uit het water gehaald. HENGELO. In de chemi sche bedrijfstak staat een zeer grote fusie op stapel. De besturen van de Koninklijke Zout-Ketjen in Hengelo en van de Sikkens Groep in Sassenheim de len mee, dat zij besprekingen heb ben gevoerd om te komen tot een nauwe samenwerking. Daartoe zal de Sikkens Groep, wanneer aandeelhouders daarmee akkoord gaan, deel gaan uitmaken van de Koninklijke Zout-Ketjen. In deze holdingmaatschappij zijn in 1961 de Koninklijke Nederlandsche Zoutindustrie en de Koninklijke Zwavelzuurfabrieken voorheen Ketjen samengegaan. De aandelen van de Sikkens Groep zullen dan worden geruild tegen door de Koninklijke Zout-Ketjen nieuw uit te geven aandelen. Dit zal geschieden op basis van nominaal 1000 aandelen Sikkens Groep tegen nomi naal 1.150 aandelen Koninklijke Zout-Ketjen. Binnenkort zullen aan deelhouders van Sikkens Groep wor den uitgenodigd hun aandelen in de ze verhouding te verwisselen in aan delen of certificaten van aandelen Koninklijke Zout-Ketjen. Zoals ge bruikelijk zal de transactie doorgaan als voldoende aandelen ter verwisse ling worden aangeboden. KOERSWINST Wü tekenen hierbij aan dat voor aandeelhouders Sikkens dit direct ai een flink financieel voordeel betekent en dat zij door in te gaan op het bod belang gaan krijgen bij een zeer omvangrijk concern. Opvallend is dat in een overigens kalme en vaak lusteloze markt de aan delen Sikkens de laatste week van een zeer vaste stemming blijk hebben ge geven. Bij overigens vrij kleine omzet ten is de koers sinds 20 augustus ge leidelijk opgeklommen van 706 tot 755. Aandelen Koninklijke Zout-Ketjen ro teerden gisteren 73014. Op ba-sis van de verwisselingsverhou ding en laatste koersen op de Amster damse beurs ontvangen aandeelhouders Sikkens voor hun aandeel van 1.000 dat een beurswaarde van- 7.550 beeft, nominaal 1.150 aandelen Koninklijke Zout-Ketjen met een beurswaarde van ca. ƒ8.400. VEELZIJDIG Het concern van de K.Z.K. omvat o.m.: belangrijke concessies voor zout winning de zoutreserves die bij Win schoten zijn aangetroffen staan gelijk aan enige honderden malen het huidige wereldjaarverbruik zout- en elektro- lysebed-rijven in Delfzijl en Hengelo en de Zoutchemie Botlek. Voorts zijn er grote belangen samen met Duitse bedrijven. Dan de Konink lijke Nederlandse Soda-Industrie in Delfzijl, Electro Zuur- en Waterstoffa- briek, Chemische Fabriek Gem-bo, Alba tros Superfosfaatfa-brieken en de Am sterdam-se Superfosfaatfabriek. Voorts zijn er rechtstreeks en via de werkmaatschappijen deelnemingen in Zuid-Aïrika, Zuid Rhodesia, Canada en Ierland en bestaat er samenwerking met de Billiton Mij. in de Titaandioxy- defabriek in Rotterdam. Dit alles heeft slechts te maken met de Koninklijke Zout, zoals het bedrijf voor de fusie met Ketjen werkte. Ketjen bracht behalve zijn eigen fa brieken nog mee in het concern de be langrijke deelnemingen met American Cyanamid Company (Cyanamid-Ket- jen) en met Godfrey L. Cabot Ine. (Ketjen-Carbon). Verder enkele interes sante vertegenwoordigingen op foto-, chemisch en farmaceutisch gebied. Door de fusie met Sikkens Groep zal het chemische bedrijf van de Koninklij ke Zout-Ketjen worden uitgebreid met het zeer belangrijke gebied van de verf stoffen, waar Sikkens een vooraanstaan de positie inneemt. Het concern Sik kens beslaat vrijwel het gehele gebied van de verfproduktie. Het bedrijf hee,.t zich in grote mate toegelegd op het speurwerk. GROTE SPREIDING Samen zullen beide ondernemingen, die zowel op de binnen- als op de bui tenlandse markten een uitstekende naam hebben verworven, uitgroeien tot een machtig bedrijf dat een grote spreiding bezit. Uit onderstaande gegevens, gebaseerd op de jaarverslagen over 1961 blijkt hoe de verhoudingen van beide bedrijven ten opzichte van elkaar liggen. K.Z.K. Sikkens (in duizenden guldens) Geplaatst kapitaal 59.343 Reserves 190.669 w.v. agioreserve Exploitatiesaldo 77.169 Duurzame prod. mid. aanschaffingskosten 320.777 boekwaarde Winst 23-086 Dividend 15% Agiobonus 5% 10.368 14.449 394 10.053 16.401 9.547 4.453 10% 20% Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. Minister drs. H. A. Korthals zal bij de Tweede-Ka merverkiezingen in 1963 niet als lijsttrekker voor de V.V.D. optreden en hij zal zich evenmin voor een (Ingezonden mededeling) van de bevoegde gemeentelijke over heid uit veiligheidsoverwegingen werd geplaatst. De eisers hebben niet aan nemelijk kunnen maken dat het ge bouw niet bouwvallig is. De president haalde enkele passa ges aan uit een brief die het gemeen tebestuur had geschreven aan de ad vocaat van Amstelstein, mr. Th. W. Branbergen. Daarin stond dat de ge meente weliswaar weigerde een sloop- bevel voor de Vijzelflat te geven, maar dat het plaatsen van een schut ting uit veiligheidsoverwegingen nood zakelijk was geweest. Aanvankelijk hadden de winkeliers gevorderd dat de schutting binnen twee maal 24 uur na de uitspraak zou worden verwijderd, tegen beta ling van een dwangsom van vijfdui zend gulden aan iedere eiser voor ie dere dag van overtreding. Toen bleek dat Amstelstein geen sloopbevel van de gemeente kon overleggen, eiste de advocaat van de winkeliers, mr. A. Kotting, een ogenblikkelijk verbod de schutting te laten staan. Ook vroeg hij een verbod het pand te slopen. De vordering werd in haar geheel afgewezen. De eisers werden veroordeeld tot betaling van de kos ten van het geding: 350 gulden. ALMELO. Op 88-jarige leeftijd is in Almelo overleden de heer A. Ottema, die in wandelsportkringen grote bekend heid genoot. Op hoge leeftijd was hij nog deelnemer aan de Vierdaagse. De overledene heeft meer dan 25.000 wed strijdkilometers op zijn naam staan, die hem 411 trofeeën opleverden. KOPENHAGEN Het ambt van minister-president van Denemarken schijnt, gemeten naar het aantal sterf gevallen, tot de inspannendste beroe pen te behoren. Twee Deense pre miers zijn de laatste zeven jaar op naar verhouding jonge leeftijd aan overspanning overleden. Nu schijnt de derde Deense premier, Viggo Kamp- mann, zich in hetzelfde gevaar te be vinden. Enige maanden geleden moest hij al als gevolg van een plotselinge hartzwak te lange tijd rust nemen. De vorige week hervatte hij zijn werk als premier en voorzitter van de sociaal-democrati sche partij. Op een partijvergadering hield hij zondag een grote rede. Een dag later stortte Kampmann opnieuw in. De artsen waren te optimistisch ge weest. Kampmann moest onmiddellijk weer in het ziekenhuis worden opgeno men. Men verwacht dat hij nu zal aftreden en zal worden opgevolgd door de minis ter van buitenlandse zaken. Jens Otto Krag. DEN HAAG De stapel aanvragen om rijksgoedkeuring voor grotere bouw werken op het bureau van minister Van Aartsen (Volkshuisvesting en Bouw nijverheid) is de eerste helft van dit jaar aanzienlijk gegroeid. Het departement heeft namelijk zoveel aanvragen voor bouwwerken van meer dan vijftig- of honderdduizend gulden aangehouden, dat de geldswaarde van de ze aanvragen met twintig procent van 1620 miljoen tot 1942 miljoen gulden is gestegen. Dit blijkt uit een overzicht dat de minister aan de Tweede Kamer heeft gegeven. Er lagen op 30 juni nog 607 verzoeken voor de bouw van nieuwe scholen, tegen 575 op oudjaar 1961. De geldswaarde van dit aantal aanvragen is echter iets gedaald: van 253 miljoen gulden tot 211 miljoen. De op goedkeuring wachtende aanvra gen voor de sectoren handel, verkeer en nijverheid stegen met 287 miljoen gulden tot 1.111 miljoen. In deze sectoren werd in het eerste halfjaar van 1962 de bouw van werken met een totale waarde van 362 miljoen gulden goedgekeurd. Kamerzetel beschikbaar stellen. Hardnekkige geruchten willen dat drs. Korthals zich uit de politiek wil terugtrekken om de functie van gouverneur in de West, dus in Su riname of de Antillen, te aanvaar den. Reeds ongeveer een half jaar gele den had drs. Korthals, die veertien jaar lid van de Tweede Kamer is ge weest, het partijbestuur van de V.V.D. laten weten dat hij niet opnieuw voor een kandidatuur in aanmerking wens te komen. Dit gebeurde in antwoord op een desbetreffend verzoek van dat partijbestuur, dat was begonnen met de voorbereiding van de samenstel ling van de groslijst, waarover de ver- kiezingsraad van de V V D. in novem ber zal hebben te beslissen. Na deze afwijzing door drs. Kort hals zijn in de V.V.D. besprekingen begonnen om hem ertoe te bewegen als opvolger van prof. mr. P. J. Oud de politieke leiding van de liberalen op zich te nemen. Het was bekend dat drs. Korthals zich daartoe wel bereid wilde verklaren, onder voorwaarde echter dat dan zou worden voldaan aan een aantal door hem gestelde eisen. Deze betroffen niet slechts de organisatie van de partij, maar ook het partijbeleid. Nu heeft drs. Korthals, die als vice- minister-president op Curacao bespre kingen voert met de regering van de Antillen, nadrukkelijk meegedeeld dal ér geen wijziging in zijn standpunt is gekomen. Daarmee is dus meteen dui delijk geworden dat de besprekingen in de liberale partij niet tot een op lossing hebben geleid. Nu is komen vast te staan dat drs. Korthals de politiek vaarwel zegt, ligt het probleem van de opvolging van prof. Oud weer open, niet alleen wat betreft zijn voorzitterschap van de partij, maar ook wat betreft de poli tieke leiding, dus als lijsttrekker en als voorzitter van de fractie van de liberalen in de Tweede Kamer. Het is nog niet vastgesteld wanneer de vice-minister-president, die 17 augustus naar de West is vertrokken, zal terugkeren. Waarschijnlijk nog ae- ze week, maar een datum was op het kabinet van de vice-minister-president nog niet bekend. HOLLYWOOD (A.P.) Darryl F. Zanuck, de president van de Twentieth Century-Fox, heeft besloten drie films uit te stellen om aan de grote verlie zen van dit jaar het hoofd te bieden. Het zijn Ulysses" naar het boek van James Joyce, „Promise at dawn" met Ingrid Bergman en „Take her, she's mine'.' met James Stewart. Voorts heeft Zanuek drie directeuren ontslagen en een vierde met vervroegd pensioen gestuurd. -)f- Deze melk komt niet uit de uier. Dr. Frank Wokes in Hertfordshire (Engeland) schenkt een monstertje melk, direkt uit gras gefabriceerd, in een glas. Als de smaak van de kunstmelk wat is verbeterd zal dit nieuwe produkt ook wat de prijs betreft kunnen concurreren met koemelk. Van onze correspondent PARIJS. Zeven eenvoudige mensen, boeren, winkeliers en lage re ambtenaren, krijgen met ingang van vandaag het lot in handen van het zestal, dat op 8 september van het vorige jaar een aanslag pleegde op het leven van generaal de Gaul le in Pont-sur-Seine. Vijf van de zes beklaagden verschijnen vandaag voor het gerechtshof van Troyes. De zeven gezworenen zullen de scheidsrechters zijn in de strijd tus sen de openbare aanklager mr. Four- quin en de verdediging, die gevoerd zal worden door het bekende team van mr. Tixier-Vignancour, dat voor deze gelegenheid is samengesteld uit de rechtsgeleerden Tardy, Le Coroller. Delauney, Moore en Frangois-Martln. Vuurzuil De inzet van deze strijd is het le ven van de zes beklaagden, Armand Belvisi, de leider van het complot, Henry Manoury, de leider van het commando, Jean-Marc Rouvière, Ber nard Barbance, Martial de Villemandy en Dominique Cabannes de la Prade, die de helse machine in de lucht deed vliegen. Laatstgenoemde is de enige, die men nog niet heeft kunnen arres teren. Hij zal bij verstek worden be recht. Alle beklaagden hebben kans op tweemaal de doodstraf op grond van twee verschillende wetsartikelen. Zoals men zich zal herinneren keer de generaal de Gaulle vergezeld van zijn vrouw en zijn schoonzoon, kolonel de Boissieu, en een officier van zijn persoonlijke veiligheidsdienst op 8 sep tember 1961 van Parijs terug naar Co- lombey-les-deux-Eglises om daar het weekeinde door 'te brengen. Hij had besloten de gehele reis per auto te maken, zoals in die dagen trouwens zijn gewoonte was. De auto van de roepen. president, omgeven door motorpolitie, voorafgegaan door enkele personen auto's en gevolgd door politieauto's, reed met een snelheid van 140 tot 150 km per uur, toen op tien kilometer van Romilly, in de gemeente Pont- sur-Seine, een helse machine ontplofte op het ogenblik, dat de wagen van de Gaulle passeerde. De vuurzuil die hierbij ontstond bereikte een hoogte van vier meter. Niettemin passeerde de stoet ongedeerd.- Dramatisch beleg Bij het onderzoek ontdekte de poli tie een butaanfles van tien liter, die geheel gevuld was met plastiek, een blik met twintig liter licht ontvlambare vloeistof, en napalm Op dezelfde avond werd een vam de leden van het commando, Martial de Villemandy. die teruggekeerd was „om te kijken wat er gebeurd was", gearresteerd. Hij verschafte de politie de namen van zijn medeleden, waar onder die van zijn leider Manoury. Al len werden zij in de loop van de tijd gearresteerd, behalve Cabannes de la Prade. Als laatste werd Belvisi, na een dramatisch beleg van zijn huis in Parijs op 30 mei van dit jaar gegre pen. Deze laatste was de leider van het complot Te weinig tijd Het staat vast dat mr Tixier-Vignan cour alles zal doen om het proces uit gesteld te krijgen. Hij meent er rede nen genoeg voor te hebben. Hij heeft zijn verdediging slechts kunnen voor bereiden aan de hand van kopieën van de processtukken en hij heeft pas on langs de namen ontvangen van de 84 getuigen die door de aanklager zullen worden opgeroepen. Hem heeft de tijd ontbroken om er ook maar één op te t

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 7