Haven in Stavenisse open met keersluis Hoger dijkgeschot op eiland Tholen Arnemuiden verwacht komend seizoen geen titelfeest PM Desnoods zonder subsidie .ENGELS" BURGEMEESTER GEUZE WERD EREBURGER VAN AAGTEKERKE Achter de coulissen van de wintersporten (X) MAANDBLAD VOOR MANNEN Zienswijze bestuur waterschap Tholen Proefstationsdag voor begunstigers Ongelukken in Axel Voorstel waterschapsbestuur Geen grote agenda voor gemeenteraad Stavenisse Achterwiel brandde Ko Tolhoek: Fraaie eerste plaats Raad 's H.-Abtskerke Raad Yerseke vergadert Boeiend orgelconcert van Albert de Klerk BEHOEDZAAM TRANSPORT IN ROTTERDAM Bouwdok levert eerste stukken voor metro af Volgend jaar Auto over de kop en in de sloot Jongen dreef weg in kano Rijk gevarieerde trekpaarden- tentoonstelling Tijdens af scheidsvergadering RILLANDIA-ELFTAL IS NAGENOEG ONGEWIJZIGD Geen constante ploeg Simon van Collem met oude films De kleine kolonel Misdaad en striptease - Schlager raketen De maagden van Rome Woensdag 29 augustus 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 SINT MAARTENSDIJK. Het bestuur van het waterschap Tholen heeft zijn zienswijze meegedeeld over de afsluiting van de haven te Stavenisse. Het standpunt van het bestuur houdt in, dat aan het plaatsen van een keersluis met het openhouden van de haven de voorkeur moet worden gegeven. Dit werk moet dan des noods zonder subsidie uitgevoerd worden, aangezien deze oplossing ook zonder rijkssubsidie toch altijd voordeliger zal zijn dan de totale afsluiting van de haven met een dam, met toepassing van de concessievoorwaarden, die door de minister van verkeer en water staat zijn gesteld. In de op maandag 10 september te houden algemene vergadering van het waterschap zullen de hoofdinge landen over de zienswijze van het bestuur van gedachten kunnen wisselen. Sedert de ramp van februari 1953 is het met de haven van Stavenisse een slepende geschiedenis geworden. Na een lange en moeizame weg van onderhan delen heeft de minister van verkeer en waterstaat onlangs de voorwaarden toe gezonden, waaronder aan het waterschap concessie kan worden verleend voor het indijken van de haven (geul) van Stave nisse. Op enkele punten zijn de voor waarden voor het bestuur van het wa terschap echter onaanvaardbaar. Veiligheid Na de ramp werd de haven van Sta venisse aangewezen als de meest urgen te zwakke plaats in de hoogwaterkerin gen op het eiland Tholen. Van de zijde van rijkswaterstaat werd uit een oog punt van volledige beveiliging van de inwoners van Stavenisse tegen storm vloeden 'enige drang uitgeoefend om te komen tot afsluiting van de haven met •en dam. Dit standpunt werd door het bestuur van het voormalige waterschap Stavenisse overgenomen, waarna de plannen werden klaargemaakt. Enkele Jaren later, in 1958, heeft het bestuur van dit waterschap zich tot de Koningin gewend met verzoek concessie te verle nen voor de afdamming van de haven met geul. Met name de gemeente Stavenisse heeft tegen deze gang van zaken vele bezwaren ingediend. In het bezwaar schrift werd ondermeer gesteld, dat de bouw van een keersluis als voldoende waarborg voor de veiligheid kan wor den beschouwd. Dit schrijven is door J Ged. Staten verworpen. De bouw van een dure keersluis was, naar het in zicht van dit college, niet te recht vaardigen, mede op grond van de aan wezigheid van de nieuwe haven van St. Annaland. waarin verschillende bezwarende bepalin gen voor het waterschap zijn opgeno men, van de minister binnen. Bij toepassing van de voorwaarden komen de totale lasten voor het wa terschap op 600.000 gulden. Aangeno men wordt, dat in de kosten van uit voering van al deze werken door hét Rijk een subsidie van 75 pet. zal wor den verleend. Een bedrag van rond 150.000 gulden blijft voor rekening van het waterschap. In de brief van het ministerie was on dermeer ook gesteld, dat als compensa tie van het verlies door de middenstand van Stavenisse op de gedempte ha ven een kampeer- en recreatieterrein zou kunnen worden ingericht, waardoor de middenstand nieuwe mogelijkheden wor den geboden. Behoud In verband met de toenemende be langstelling voor de watersport in Zee land en in verband met de voorwaar den in de concessie is tijdens een recen te bespreking met Ged. Staten gebleken, dat dit college thans de voorkeur geeft aan het behoud van de haven bijv. door middel van een keersluis. De technische dienst van Het wa terschap heeft daarop een nieuwe stu die gemaakt, waaruit is gebleken, dat het aanbrengen van een houten keer- wand op de havendijken een afdoende beveiliging wordt geacht, waarbij in aanmerking wordt genomen, dat deze voorzieningen met het oog op de afslui ting van de Oosterschelde slechts 10 a 15 jaar dienst zullen doen. De kos ten van dit plan kunnen worden ge steld op circa 265.000 gulden. De ge meenteraad van Stavenisse heeft be sloten een bijdrage in de kosten te verlenen van 135.000 vulden. Gemeen te en waterschap delen dus de kosten. Inmiddels is aan Ged. Staten meege deeld, dat het bestuur van het water schap de concessie-voorwaarden niet kan aanvaarden. Ook het definitieve ontwerp van het plan is aan Ged. Sta ten verzonden met het klemmende ver zoek de goedkeuring zo spoedig mogè- lijk te verlenen, zodat nog in septem ber met de uitvoering van de werk zaamheden kan worden begonnen. Te vens is gevraagd te willen 'bevorderen, dat in de kosten van deze werken door het Rijk, in afwachting van de toeken ning van subsidie, een voorschot tot een zo hoog mogelijk percentage wordt ver leend. Hoewel een definitief standpunt van Rijkswaterstaat nog niet bekend is meent het bestuur toch op het plan tot het plaatsen van een houten keerwand te moeten voortborduren en eventueel zonder subsidie de uitvoering ter hand te nemen. De algemene vergadering van het waterschap wordt gevraagd in prin cipe met de gang van zaken in te stem men. GOES. De directie van het proef station voor de fruitteelt in de volle grond te Wilhelminadorp heeft de be gunstigers uitgenodigd voor een bijeen komst op dinsdag 18 september. Tij dens deze bijeenkomst zal ir. J. J. van Hennik spreken over het onderzoek op het proefstation, ir. P. Delver over de bodembehandeüng in de fruitteelt, de heer G. Toorenaar, tuinchef, over nieu we rassen van appel, peer en pruim en ir. G. S. Roosje tenslotte over „gloeosporium en kanker". Des mid dags wordt het laboratorium en de proeftuin bezocht. AXEL. Tijdens het weekeinde de den zich in Axel enkele ongelukken voor. A. van der E. uit Middelburg reed in de richting Sluiskil en bemerkte te laat de voorsorterende vrachtwagen van A. van I. uit Krabbendijke. Bij de aanrij ding liep de personenauto aanzienlijke, en de vrachtauto lichte schade op. Op de weg Axel-Kijkuit raakte de auto van J. de P. bekneld tussen een boom en een met gasflessen geladen vracht auto van J. W. uit Biervliet. De perso nenauto werd zeer zwaar beschadigd. De beide inzittenden liepen lichte ver wondingen op. SINT MAARTENSDIJK. Het geschot van de gebouwde en on gebouwde eigendommen over 1962 zal in het waterschap Tho len verhoogd moeten worden met 7.50. Het bestuur meent, dat deze verhoging ten volle gerecht vaardigd is en stelt de algemene vergadering dan ook voor dien overeenkomstig té besluiten. Deze vergadering wordt op maandag 10 september, des middags om twee uur in het Holland Huis te Scherpenisse, gehouden. Tévens zal de begroting voor het dienst jaar 1962 vastgesteld woyden. In een uitvoerige toelichting wijst het bestuur erop, dat thans een geschot zal Aandrang Na de concentratie van de polders en ...waterschap heeft het bestuur van het waterschap Tholen met bekwame spoed deze materie aangepakt. Meermalen J Werd aangedrongen op het verlenen van .een concessie. Die aandrang leverde echter geen succes op. Eind 1960 heeft het bestuur aan Ged. Staten bericht, jdat het geen verdere verantwoordelijk- he id kqn dragen omtrent de zwakke -plaats in de hoogwaterkering (haven yan Stavenisse) en dat het beter zou zijn de concessie-aanvraag in te trek ken en voor de overbruggingsperiode in zake de afsluiting van de Oosterschelde ifien betonconstructie te plaatsen in de Shaven van Stavenisse. Ged. Staten heb- eben hierop afwijzend gereageerd, waar- nbij aangevoerd werd dat het leggen van "de afsluitdam, met het oog op de rijks- •bijdrage. de enige reële mogelijkheid was tot het versterken van de zwakke plaats. In juni kwam eindelijk de concessie, eV VLISS1NGEN. Een Noors schip meerde in de Vlissingse haven en een waterklerk begaf zich aan boord waar hem een Noors kapitein te woord stond. Deze deed. hem een bestelling in de Engelse taal. Nu verstond en sprak de waterklerk zijn En gels best maar een Noor heeft een ander accent als een En gelsman en dus klinkt zijn En gels enigszins anders. Bij de bestelling was ook een gras- maaimachine, althans, zo ver stond de waterklerk het. Hij be zorgde op correkte wijze zijn bestelling en zette in de hut van de kapitein de grasmaaimachine neer waarop de kapitein en de stuurman in lachen uitbarstten en aan de verbouwereerde wa terklerk werd de vraag gesteld: ..Kan Uw vrouw op zo'n appa raat een babydoll naaien?" Toen begreep de waterklerk dat het een handnaaimachine had moe ten zijn'. STAVENISSE. De gemeenteraad komt vanavond om half acht in open bare vergadering bijeen. De agenda biedt geen belangwekkende punten. Op de agenda staat ondermeer een voor stel tot het verlenen van een bijdrage in de exploitatiekosten van de lagere tuinbouwschool te Kapelle en verder staat het afscheid van raadsleden op het programma. BERGEN OP ZOOM. Een auto van de firma W. D. uit Breskens is in de nacht van maandag ap dinsdag op de Oude Wouwse baan in brand ge raakt. Bij een onderzoeik bleek een van de achterwielen in brand te staan, maar dit was reeds döor omwonenden ge blust. Vermoedelijk is een as warm ge. lopen omdat mogelijk na het remmen een remsegment is blijven hangen. MIDDELBURG. De Zeeuwse ama teur-kampioen Ko Tolhoek uit Yerseke is maandag in een wielerwedstrijd te Maria-Kerke (bij Gent) op fraaie wijze eerste geworden. Reeds na 25 km, ging Tolhoek aan de haal om te beginnen aan een solovlucht die 90 km lang was. Een groep ach tervolgers w.o. Hoogerland uit Kapelle noteerde aan de eindstreep meer dan twee minuten achterstand op de win naar. Rinus Hoogerland leverde even eens een knappe prestaite door als der. de te eindigen. Fernand Boonman moest wegens een vai opgeven. 's-HEER ABTSKERKE. De ge meenteraad, komt voor de eerste maal in nieuwe samenstelling bijeen op dins dag 4 september,- des middags om twee uur, voor beëdiging raadsleden en ver kiezing wethouders. Tevens komt aan de orde een voorstel tot verhoging van subsidie voor het Zeeuws Studiefonds van vijf op tien cent per inwoner. YERSEKE De gemeenteraad komt voor de eerste maal in nieuwe samen stelling bijeen op dinsdag 4 september, desm orgenso mha lft ien. De agenda vermeldt beëdiging raadsleden, verkie zing wethouders en benoeming leden van verschillende commissies. i Fietsrally voor jeugd BERGEN OP ZOOM. De gerefor- meerde jeugdcentrale te Bergen op Zoom organiseert op zaterdag 15 sep- J tember een fietsrally voor jongens en meisjes. Er is een parcours op de in- richting Vrederust, bestemd voor de "jeugd van 8 tot 12 jaar. Voorts is er een categorie voor 12 tot 16 jaar en een voor 16 en ouder. De laatste twee categorieën tijden een parcours buiten Vrederust. Om half twee wordt gestart van het sportterrein op de inrichting. BROMFIETSER GEWOND PHILIPPINE. D. uit IJzendijke was op zijn bromfiets zondag op weg voor een bezoek aan zijn broer in Sas van Gent. Hij kwam in de Zandstraat te Philippine in botsing met een tegen- liggende bromfietser waardoor hij op de weg naast het fietspad kwam te vallen. Nadat dokter Puijlaert de eer ste hulp had verleend, werd D. die vrij veel bloedsporen aan zijn gezicht vertoonde voor een nader onderzoek naar het ziekenhuis in Sluiskil ver voerd. MIDDELBURG. De bekende orga nist Albert de Klerk gaf gisteravond in de Nieuwe Kerk in Middelburg een concert, dat boeide door een nobele eenvoud en een perfecte technische be heersing van het instrument. De Klerk is las het ware een tegenpool van orga nisten als Asma en Van Egmond Zijn spel is als het ware introvert en schuwt al uiterlijk vertoon. Dat heeft natuur- lijk bij enkele werken zijn nadelen, zo dat Mozart's fantasie in f kl t. K.V 608 ons eigenlijk wat droog vertolkt klonk. Bach's tweede orgelsonate in c kl. t. werd daarentegen op bijzonder goede manier tot klinken gebracht. Ook Fran cois Couperin's offertoire sur les grands jeux kreeg net dat tikie Franse charmé" mee dat deze compositie uit de prui kentijd nodig had. Drie composities van de in 1940 overleden componist-organist Jehan Alain broer van de beroemde Franse organiste Marie Claire Alain) waren nieuw voor ons. Albert de Klerk speelde variaties op een thema van Jannequm cn twee stukken, getiteld „Le jardin suspensu" en „Litanies". Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De eerste twee tunnelstukken voor de Rotterdamse metro hebben het bouwdok aan het Weena verlaten. Nadat maandag de drempel, die dok van sleuf scheidde, drijvende was gebracht door het water er uit te pompen, werden de stukken gisteren behoedzaam uitgevaren. Ze liggen nu tussen de inmiddels weer op ziin plaats gebrachte betonnen drem pel en de tijdelijke verkeersbrug over het Hofplein bij de Schiekade. Met het leegpompen van het bouwdok is men intussen begonnen. Morgenoch tend staat het dok weer droog en dan jcan de bouw van de volgende twee seg menten voor de metro beginnen. Het worden twee stukken voor het station Stadhuis: een perronstuk (15.60 meter breed. 56 meter lang) en een halstuk (20,90 meter breed, 58 meter lang). Alleen de waterverplaatsing van dit laatste stuk bedraagt al bijna tienduizend ton. De eerste twee stukken hadden elk een waterverplaatsing van nog geen 2.9Ö0 ton. In het halstuk zal ook nog een deel van het perron worden gebouwd. Vol gend jaar maart moeten beide stukken klaar zijn. ZOUTELANDE. De traditionele eerste steen is gisteren bij de in aanbouw zijnde Christelijke kleuterschool gemetseld door de Hervorm de predikant voor Zoutelande, ds. Joh. van Dullemen, voorzitter van het schoolbestuur. Bij het leggen van de eerste steen waren o.a. aanwezig burgemeester J. de Pree en mej. M. J. de Jonge inspectrice van het kleuteronderwijs in Zeeland. Mej. De Jonge verklaarde dat de bouw van het schooltje in Zoutelande het meest vordert van alle kleuter scholen waarvoor in het begin van dit jaar een urgentieverklaring werd verstrekt. Vermoedelijk zal het gebouwtje omstreeks eind november 1962 zijn voltooid. NIEUWVLIET. Omstreeks tien uur is zaterdagmorgen de heer B. uit Nijmegen met zijn auto op de Pro vinciale Weg tussen Petjes en Nieuw- vliet geslipt. Komende uit de richting Cadzand, waar B. zijn vakantie had door gebracht en op weg was naar de Pro vinciale boot in Breskens, slipte zijn auto plotseling tegen de oprit van de kruising van de provinciale weg met de Molendijk en de Kapelledijk, waar door hij over de kop sloeg en via de berm in de sloot naast de weg terecht kwam. De wagen van de heer B. werd vrij zwaar beschadigd. De inzit tenden (B., zijn echtgenote en een kind) kwamen met de schrik vrij. worden geheven, waarbij met de ver evening van de bezittingen en schul den van de opgeheven polders en wa terschappen een aanvang wordt ge maakt. Dit betekent, dat, in afwijking van de voorgaande jaren, niet alleen rekening wordt gehouden met het naar elkaar toegroeien van twee gulden per jaar, maar. nu ook met een bedrag per hectare bate of ten laste van de schot- plichtigen. Bovendien is het niet meer mogelijk met Ven gemiddeld basisgescjiot van 40,15 te volstaan, maar moet een algemene lastenverhoging van 7.50 per ha worden doorgevoerd. Dit vindt zijn oorzaak in de stijging van lonen en prijzen, alsmede in de algehele overna me van alle wegen en waterlopen in onderhoud bij het waterschap. De dienst 1961 geeft dan ook voors hands een voorlopig tekort te zien van 30.000 gulden. Het bestuur meent daar om, dat een algemene lastenstijging van 7.50 per ha ten volle gerechtvaardigd is. Er wordt op gerekend, dat het ge schot in 1962 een totaal bedrag van 500.799,95 zal opbrengen. Dat is gemid deld ƒ46,33 per hectare. Tijdens de algemene vergadering komt ook de vaststelling van het plan van verevening van bezittingen en schul den van de voormalige polders en wa terschap ter sprake. Voorts zal de begroting 1962 behan deld worden. Deze begroting sluit met inkomsten en uitgaven tot een bedrag van 689.369,36. De post onvoorzien be draagt 20.085,59. De kapitaaldienst laat aan de zijde van de inkomsten een be drag zien van 1.534.135,64, en aan de kant van de uitgaven 1.621.646,70, een nadelig slot dus van 87.511,06. BRUINISSE. De 12-jarlge Wim van de Velde zag in het Zijpe een kano drij ven. Met een roeiboot probeerde hij dit vaartuig op te pikken, maar hij hield daarbij geen rekening met wind en stroom, zodat hij snel afdreef en de wal niet meer kon bereiken. Hij schreeuwde om hulp. Deze hulp kwam in de vorm van de ijlings uitgevaren Bru 40, schipper Joz, van den Berg. Ook van de scheepswerf van de firma van Duivendijk af, maak te men aanstalten om te hulp te komen. Tegen de Krammerplaat aan, kreeg men de onfortuinlijke varensgast te pak ken; het was toen echter nog moeilijk hem aan boord te krijgen, daar het mo torvaartuig niet al te dicht bij de Kram- mérplaat kon komen, om zelf niet aan de grond te lopen. PostzegeltentoonsteMing BERGEN O'P ZOOM. Door de groep van de filatelistische vereniging Delta Middelburg zal op vrijdag 26 en zaterdag 27 October a.s. in bet vereni gingsgebouw van de inrichting Vrede rust te Bergen op Zoom een postzegel- tentoonstelling gehouden worden, door leden uit Zeeland en Brabant. Nieuwe kampeerverordening voor Westerschouwen HAAMSTEDE. De gemeenteraad vergadert vrijdagmorgen om half tien. Er komt ondermeer een voorstel aan de orde tot vaststelling van een kam peerverordening Westerschouwen. In hun toelichting merken B. en W. op, dat het zuiver een vervanging van vier veror deningen van de voormalige gemeen ten Burgh, Noordwelle, Haamstede en Renesse door één verordering voor Wes terschouwen betreft. Andere voorstel len zijn; voorbereiding uitbreidingsplan gemeente Westerschouwen, vaststelling gronduitgifteprijs terrein J. J. Boeijes- weg, onderhandse aanbesteding bouw rijp maken van terrein J. J. Boeijes- weg, onderhoud wegen buiten de be bouwde kom op voorstel van het water schap Schouwen-Duiveland en afscheid van raadsleden. DEN BOSCH. De 30e Nationale Trekpaardententoonstelling van de Ko ninklijke Vereniging „Het Nederland- sche Trekpaard" wordt dit jaar ge houden op 14 en 15 september in 's-Hertogenbosch. Deze tentoonstelling belooft dit jaar met een record-aantal inzendingen van ruim 500 elite-dieren uit onze Neder landse Trekpaardfokkerij en door toevoeging van een serie stijlvolle de monstraties en aparte attracties ter gelegenheid van de viering van het zesde lustrum nog grootser en indrukwekkender te worden dan ooit tevoren. Op de eerste dag vinden de voor de fokkers en kenners zo zeer belangrij ke keuringen plaats van 30 rubrieken hengsten, merriën, fokgroepen enz., terwijl de tweede tentoonstellingsdag zaterdag 15 sepetmber vooral bij het grote publiek in het middelpunt der belangstelling staat. Uit het rijk gevarieerde programma van deze dag vermelden wij slechts: de uitermate spannende eindstrijd om de nationale kampioenschappen 1962; de éérste in ons land plaatsvindende nationale keuring van een geselecteer de collectie Haflinger paarden door een Oostenrijkse jury; het grote défilé van alle bekroonde paarden met des kundige toelichting door de bekende commentator mr. G. A. Bax; het machtige schouwspel van in massa aandravende 4, 8, 16 en 32 spannen trekpaarden-merriën; een kleurrijk en feestelijk optreden van meer dan 1000 jonge boeren en boerinnen met een drietal luisterrijke demonstraties; een zeer spectaculaire show door de Fran se Staatsstoeterijen, waarbij 60 heng sten van 10 verschillende rassen in 4- en 6-tallen aangespannen worden voor gereden; het geheel omlijst en opge luisterd door de muzikale medewer king van de bekende Kring-Fanfare der Limburgse Jonge Boeren- en Tuin- dersbond en de vermaarde Koninklijke Harmonie ,,'s-Hertogenbosch". AAGTEKERKE. In een bij zondere .gemeenteraadsvergade ring heeft gisteravond de 66-ja- rige heer J. Geuze om gezond heidsredenen afscheid genomen als burgemeester van Aagte- kerke. In deze vergadering, die werd bijgewoond door vele geno digden, besloot de raad eenstem mig burgemeester Geuze fe be noemen tot ereburger van de ge meente Aagtekerke. Bovendien, deelde wethouder J. Melse ver- Van wisse dood gered BRUINJSSE. Het 2-jarig kind van de heer J. M. Giljam raakte spelender wijs, in de reparatiehaven te water. Een dochter van de heer J. Wagen maker van het motorschip Dankbaar heid, uit St. Philipsland, mocht echter het genoegen smaken het kleintje, dat al twee keer onder was geweest, van een wisse dood te redden. deklasser zal verdedigen. Bovendien kon De Rijke zich niet verenigen met een beslissing van het bestuur. MIDDELBURG Twee jaar achtereen werd Arnemuiden kampioen in de vierde klasse, maar nu bij de aanvang van het seizoen 19621963 geven de vissers zich w.einig kansen op het behalen van de titel. De verwachtingen zijn aanzienlijk lager gespannen dan voorgaande jaren. Dat komt niet omdat de afdeling zoveel zwaarder is geworden (per slot van rekening speelt Arne muiden volgend jaar pas in de derde klasse), maar omdat het eerste elftal nogal aderlatingen ondergaan heeft. Secretaris P. Koppejan schreef ons dat hij voor zijn club een „zwaar jaar" verwachtte. Men kampt met het lang zamerhand algemeen geworden militai re euvel, waardoor wel drie a vier spe lers niet elke week zullen kunnen voet ballen. Een constante ploeg zal Arne muiden dus niet in het veld kunnen brengen. Maar wel zal het proberen bij de eerste zes te eindigen; promotie naar de derde klasse is dan verzekerd. De heer Koppejan was ergens nog geheimzinnig: „In de loop van het jaar hopen we de beschikking over een goe de speler te krijgen die overschrijving heeft gevraagd naar Arnemuiden. Wan neer die speler mee mag spelen ben ik er niet bang voor dat we de zesde plaats niet zullen bereiken. ditie verkerend terrein wordt thans flink ter hand genomen. Meer felheid De voetbalvereniging Rillandia, waarvan het eerste elftal vorig sei zoen op de vierde plaats beslag leg de, zou graag weer bij de eerste vier gaan eindigen en daardoor het recht verkrijgen zich derde-klasser te mo gen noemen. Clubbestuurder Riemens heeft veel vertrouwen in het stan daardelftal met in de verdediging als centrale figuur stopper Meesters. Het Rillandia-team bestaat praktisch uit dezelfde spelers all in het vorig sei zoen. Secretaris Riemens zou gaarne nog een beetje meer felheid zien aan Hoewel vaststaat dat de verdediging de dag gelegd en daarbij hoopte hij dat Jhet elftal jn een goede vorm zou steken. De vermoedelijke het eerste elftal is: samenstelling- doel: J. J. van Arnemuiden door het vertrek van De Rijke zal hebben ingeboet is het niet te hopen dat het zelfvertrouwen van de kanaries is geschokt. R. van Belzen, die nu als stopper is aangewezen, heeft zijn sporen als middenvoor reeds ver diend, en is dus al een bekend gezicht in de ploeg geworden. Een ernstig verlies voor Arnemuiden betekent ook het op non-actief zijn van de onberekenbare linksbinnen Jan Schroevers, die met zijn slordige, maar vaak doortastende dribbels veel verwar- ring kon stichten in vijandelijke defen sies. Wegens een blessure is Schroe- vers voorlopig uitgeschakeld en zo ge beurt dat in het eerste team van Arne- muiden de naam Schroevers vermoede- van meer voorkomt, tenzij er weer een Schroevers op de linksbinnenplaats d: J. J. Becks, een ^«roevers op ae nnKSDmnenpiaats achter: W. Schuit, R. v. Belzen, W. v.1 £omt- verhuizing kön ook J. van Belzen; midden: C. de Ridder en At Meerman; voor: J. de Nooijer, J. Meul- meester, K. Poortvliet, L. v. d. Ket terij. Wijzigingen De ploeg heeft dus nogal wijziging on dergaan. Op de spilplaats zal men niet meer de vertrouwde figuur van Noud de Rijke aantreffen. Hij is naar Middel burg vertrokken waar hij straks de groen-witte kleuren van de nieuwe vier- Belzen niet meer voor Arnemuiden spe len. Drie spelers zuilen aan de kern van de club toegevoegd worden, maar vol gens secretaris Koppejan betekent dit I geen versterking. Arnemuiden verwacht niet dat het dit jaar kampioen zal wor- den, het voorziet ook geen fellere strijd 1 nu de derde klasse in zicht is. Met de huidige indeling van distrikt Zud kan Arnemuiden zich verenigen. De grote Rillandia beschikt over een mooi ter rein met een prachtig kleedlokaal. De publieke belangstelling is erg goed, het ledental groeit nog steeds en de verhou ding tussen bestuur en spelers is uitste kend. De ploeg gaa.t zonder aanwinsten de nieuwe competitie in onder de hoede van trainer Meesters, die als aanvoer der zal pogen zijn team een zo goed mogelijk resultaat te doen behalen. Een verontrustend bericht bereikte Rillandia over rechtsback P. Visser. Deze zal waarschijnlijk op doktersad vies met voetballen moeten stoppen. Een keuring zal nog moeten uitmaken of Visser voor het eerste elftal verloren is of niet. Zo ja, dan zal F. Akkerman of J. Bruinooge zijn plaats innemen. Het elftal zal vermoedelijk als volgt in het veld verschijnen: doel: A. v. Hoorn; achter: F. Visser (Akkerman of Bruinooge) en F. Meerman; midden: F. Moerland, J. Meesters en A. v. d. Avert; voor: G. Prevo, C. Walraven, F. Koster, J. Lambertus en L. den Boer. Zojuist vernamen wij nog dat het verzoek aan B. en W. om een tweede sportterrein voorlopig is afgewezen. Rillandia zal de com notitie ingaan met reizen leveren de vereniging geen moei- vier elftallen (drie senioren en een ju- lijkhe'den op omdat de toto uitkomst nior)Wanneer er een tweede sportveld brengt. De training op het in goede con- komt zal het aantal Rillandia-elftalien Interessant van A tot Z. Als U P.M. leest, dan weet U veel meer dan een ander! Moderne, sportieve mannen van elke leeftijd, zien elke maand met spanning uit naar dit populaire tijdschrift. Geen wonder, want het bevqt een keur van boeiende, interessante en leerzame artikelen over alles wat U graag wilt weten. Koop het nummer van deze maand bij een kiosk, boek of tijdschriften- handel. heugd mede, zal de oud-burge meester in zijn ambtswoning mo gen blij ven wonen. Burgemeester en mevrouw Geuze kregen gisteravond veel geschenken aangeboden waarvoor vrijwel alle dorpelingen hadden bijgedragen. Burgemeester Geuze verzorgde gister avond zijn laatste opening van een raads vergadering en direct daarna verschenen, de eerste afscheids cadeaus op tafel. Het gemeentebestuur bood het echtpaar Geuze een fraaie radio aan, van het gemeente- personeel ontvingen zij een witte plafond lamp. De heer Geuze legde er in zijn afscheidstoespraak de nadruk op dat hij in de acht jaren van zijn Aagtekezks bur gemeesterschap altijd bijzonder prettig heeft samengewerkt met de raad, wet houders en bestuursleden van welke ver eniging dan ook. „Jammer vind ik het", aldus de heer Geuze, „dat ik u niet meer als leider door de moeilijke tijd van her indeling kan helpen en dat ik ook als bur gemeester de voltooiing van de restauratie van onze goede toren niet meer zal mee maken." Na wethouder Melse, voerden nog tal van personen het woord om hun burge meester te bedanken. De heer P. de Visser, de scheidende wethouder, dankte namens de raad d« burgemeester voor zijn voortreffelijke leiding, evenals de heer K. Dekker, ge meentesecretaris. Verder spraken deze avond de heer J. Melse namens de kerkeraad van de Hervormde Gemeente, de heer K. Kodde, gemeentewerkman en voorzitter van de Oranjevereniging, wethouder P. de Vis- nu namens de kerkeraad van de Her vormde Gemeente, de heer H. Geertse als vertegenwoordiger van de Gereformeerde Kerk in Domburg, wachtmeester De Haan, dc heer L. Joosse, hoofd van de B.B.-afdeling, de heer J. Moens namens ongeveer tien verenigingen, die een staan de schemerlamp aanbood, de heer P, Kodde, namens de coöperatieve Diep vriesvereniging, die een zilveren couvert overhandigde, de heer A. Bosselaar na mens Het Groene Kruis, ZLM en CBTB en tot slot de heer J. Bosselaar als oud burgemeester van Aagtekerke. HILVERSUM De K.R.O. en de V.P.R.O. brengen dinsdag 4 septem ber in onderlinge samenwerking een filmavond die helemaal gewijd is aan het Hollywood van omstreeks 1920. Simon van Collem geeft de toelich tingen bij dit programma, waarin men kijkjes achter de schermen van veertig jaar geleden krijgt en frag menten uit de stomme films die in die tijd op het witte doek werden ge bracht. Voor deze gelegenheid kreeg Simon van Collem bovendien de beschikking over de documentaire „The golden years of Hollywood". Deze uitzending, die om 8.30 begint, wordt geregis seerd door Guus Kristel. Middelburg, City, a.l. In City kunnen bioscoopgangers de ze week vertederd naar de kleine Jo- seiito kijken, een filmacteur in de dop die de titelrol speelt in de film „De kleine kolonel". Het is een aardig filmnie dat zich in de pruikentijd af speelt en een intrige bezit die trouwe lezeressen van damesbladen niet zwaar op de maag zal liggen. t Middelburg, Electro, 18 jaar Een boeiende politiefilm gaat in Electro schuil achter de titel „Mis daad en striptease". Met het laatste loopt het wel los in deze rolprent. Een integere politieman ziet zich tot commissaris benoemd in een middel grote Amerikaanse stad en merkt al snel dat misdaad en corruptie zelfs vertakkingen hebben tot in de hoogste bestuurskringen. Hij gaat echter zo snel en efficiënt te werk dat hij bin nen korte tijd het stadje schoon weet te vegen. Vlissingen, Alhambra, a.l. Radio Luxemburg haalt een stunt uit en laat de luisteraars hun wen sen kenbaar maken. Dit is aanleiding om vele teenagersterren op het doek te brengen. Tophits in overvloed. Voor liefhebbers. Vlissingen, Luxor, 14 jaar Een episode uit de belegering van Rome in de oudheid, waarbij 300 jon ge vrouwen aan de strijd deelnemen Suggestieve momenten wisselen el kaar af, vooral de tocht van de vrou wen door de riolen van Rome is boei end verfilmd. Door hun optreden wordt trouwens een wapenstilstand bedon- gen.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3