Westduitse staat helpt kinderen met gebreken Jacht in zaak-aanslag op de Gaulle vordert ■£dwmdbm\\o* f Uit de kerken MOEDERS KRIJGEN CURSUS VOOR BEHANDELING KOEZNETSOF IN GENÈVE: NJET Ulbricht en Thant bij Kroesjtsjef I KAPPIE EN DE HOOGVLIEGER CENTRA VOOR SLACHTOFFERS SLAAPMIDDEL Koninklijk paar naar Perzië WAPENARSENAAL IN GARAGE Zelfde type Repatrianten naar hotel in Deventer Kinderverlamming in Australisch N.-Guinea Aanhangers Ben Bella opgepakt [nietwaar schat#/ 0ERM Johnny Hart als ik het goed begrup Woensdag 29 augustus 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 2 Van onze correspondent BONN. Als eerste van de tien Westduitse deelstaten heeft Nedersaksen hulp toegezegd aan de slachtoffers van Contergan, het kalmeringsmiddel dat voor de geboorte van tenminste vijf duizend misvormde kinderen in de Bondsrepubliek verantwoor delijk wordt gesteld. De Neder- saksische regering dn Hannover zal het volgende jaar twee centra openen met 55 bedden voor deze ongelukkige kinderen. In Hannover schat men dat in Neder- aaksen 180 tot tweehonderd kinderen het •lachtoffer zijn geworden van Contergan, dat hun moeder in een bepaalde periode van de zwangerschap als slaapmiddel had ingenomen. Deze kinderen zijn van norma le intelligentie. Men wil hen in hun eerste drie levensjaren vier maanden behande len. Hun moeders zullen tweemaal per jaar enkele weken cursus in de juiste be handeling van hun kinderen op staats kosten kunnen volgen. Tenslotte wil men in Hannover zelfs mettertijd de kinderen in bepaalde klinieken een beroep leren. Zoals men weet missen deze kinderen «imen of benen, in sommige gevallen zelfs all* vier ledematen. AANSPRAKELIJK De discussie in de Bondsrepubliek over hulp aan de „Contergankinderen" is op het ogenblik in volle gang, vooral omdat men aanneemt dat van enigerlei juri dische verantwoordelijkheid van de fa brikant, de Chemie Grünenthal GmbH in Stolberg nabij Aken, geen sprake kan zijn. De Westduitse wet zegt nl. dat die aansprakelijkheid niet geldt indien de fabrikant bij het afwegen van reacties en nevenverschijnselen van zijn product aan de kennis van de medische wetenschap was gebonden. En geen arts wist van de rampspoedige nevenverschijnselen van het veelgeprezen slaapmiddel af tot men pas na jaren vergelijkingen ging maken. ONDERBREKEN Inmiddels is een tweede discussie, even eens door Contergan veroorzaakt, aan de gang, die tot heftige tegenstellingen heeft geleid. Het gaat over de vraag of de zwangerschap onderbroken mag worden indien een vrouw zeker weet dat zij in een bepaalde gevaarlijke periode Conter gan heeft geslikt. De directeur van de orthopaedische kliniek van de universi teit in Munster, prof. Hepp, heeft dezer dagen gezegd: „Niet alleen uit religieuze overwegingen kan men die onderbre king verwerpen. Er zijn ook zakelijke redenen. Slechts ieder tweede of derde kind van een moeder met een „Contergan- verleden" komt misvormd ter wereld. Er is dus een kans dat het kind normaal wordt geboren. De meeste misvormde kinderen worden echter dood geboren, of sterven snel na de geboorte. Slechts een vierde van hen blijft in leven." POLITIEK Ook de politici in Bonn discussiëren over de zwangerschapsonderbreking, maar dan bij vrouwen die het slachtoffer zijn geworden van een verkrachting, zoals in de Bondsrepubliek nogal eens voorkomt. De socialistische oppositie is vóór een dergelijke zwangerschapsonderbreking, evenals de liberale F.D.P. In de katholiek- protestantse partij, de C.D.U.-C.S.U. zijn de meningen verdeeld. De katholieke mi nister voor gezinszaken, Würmeling, is er een verklaard tegenstander van. De protestantse leden van de partij, onder wie de vrouwelijke minister van gezond heid dr. Schwarzhaupt, is voor de toe lating van de zwangerschapsonderbreking na verkrachting. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG. Koningin Juliana en Prins Bernhard zullen op 18 ok tober een bezoek van een week aan Perzië beginnen, zo is in Teheran meegedeeld. De laatste keer, dat het Nederlandse koninklijke paar Perzië heeft bezocht was in oktober 1960, toen prins Reza was geboren. Bij informatie ten paleize verwees het secretariaat van de Koningin ons naar de Rijksvoorlichtingsdienst. Daar kon men alleen vagelijk de datum van het bezoek bevestigen, maar voor nadere bijzonderheden werd verwezen naar het ministerie van buitenlandse zaken. De afdeling voorlichting van dit mi nisterie kon geen inlichtingen geven, omdat koningin Juliana zelf nog geen inlichtingen had verstrekt. RADIO Franz-Paul Decker, de Duitse diri gent die komend seizoen een vaste verbintenis bij het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest heeft aangegaan, dirigeert om 7.50 het Radio Filharmo nisch Orkest over Hilversum 2. Yara Bernette is soliste in Rachmaninofs Derde Pianoconcert. Voorts kan men luisteren naar de ouverture Donna Diana van Reznitsjek en de Vierde Symfonie van Tsjaikofski. De violist Paul Makanowitzky en de pianist Noël Lee geven om 11 uur via Hilversum I een vertolking van Beet- hovens Sonate in Es, opus 12 nr 3. Een programma van composities van Dolf van der Linden wordt via Hilversum 2 uitgevoerd door het Me- tropole orkest onder leiding van de componist. Om 9.55. Via de andere Hilversumse zender om 11.20 Franse plaatjes. U hoort o.m. Les Djinns en het orkest van Frank PourceL fTELEVISIE Fred Benavente regisseert een tele visieprogramma rond Jan Pruis, be ter bekend hetzij als mr. Doodle, het zij als Felicio. Dit eenmansprogram- ma heet ..Waar blijft mijn koffie?" (9.40). Eerder op de avond ziet en hoort u studenten van de technische hogeschool te Haifa musiceren, dan sen en zingen (8.30). Belffië Vlaams: Na ruim een half uur poppenspel van het gezelschap van Obrazov (8.30) komt er een docu mentaire over Gustave Courbet, de schilder van de werkelijkheid (9.05). De haas en de strik is een tv-spel van Fernand Demets. met in de hoofdrol len Lina Lebeuf. Jeanne Suys en Frans Desmet. Het spel handelt over een nieuwe lerares die op een middel bare school haar opwachting komt maken en veel onrust zaait onder het mannelijk personeel (9.20). België Frans: L'enfer est 1& is de titel van een film van Raoul Walsh over de avonturen van een gangster bende '8.30). Daarna een programma over Verlaine in VlaandererJand (10.20). Duitsland: Eerst nieuws uit de Pa: rijse modewereld (8.20), dan velerlei wetenswaardigheden over de interna tionale Horse Show van Dublin (8.50) en tot slot een thriller van Hitchcock, Die erste Nacht in Paris (9.30). Van onze correspondent PARIJS. Hoewel de politie vrijwel niets meer loslaat over de resultaten van haar jacht op de mannen die president de Gaulle probeerden te vermoor den, zijn er aanwijzingen dat het onderzoek beter vordert dan men had durven hopen. Het is opvallend dat juist de laatste twee etmalen de politie alle vragen met een schouderopha len beantwoordt terwijl zij daar voor, vlak na de aanslag dus, juist zo gul was met het ver schaffen van inlichtingen. Eén arrestatie heeft sterk de aan dacht getrokken. In de nacht van maandag op dinsdag werden te St Jean de Monts, in de Vendée, drie jongelui aangehouden die in een ge stolen auto rondreden en reeds bij het eerste verhoor toegaven dat zij lid waren van de O.A.S. Zij hadden de auto nog maar juist gestolen na dat zij eerst een andere wagen, even eens gestolen, hadden gebruikt. De politie vond die auto zeer spoedig terug en ontdekte er een voorraad wapens in en een paar valse num merplaten. Onder de wapens be vonden zich machinepistolen en re volvers. Het verhoor werd voortgezet en spoedig bekenden zij een overval te hebben gepleegd op het casino van Royan. Dat verklaarde wel de aan wezigheid maar niet de herkomst van de wapens in hun auto en het verhoor werd nog wat gerekt. Tenslotte verrieden zij de politie het adres waar zij de wapens had- den gekregen. Dat bleek te zijn in de Rue Javel 15 in Parijs. In het holst van diezelfde nacht nog deed de politie daar een inval. In een garage, gehuurd door een zekere Fleury, vond zij een grote opslag plaats van wapens. Er lagen daar tientallen machinepistolen, karabij nen, pistolen, handgranaten en veel munitie en explosieven. Men is geneigd verband te leggen tussen dit arsenaal en de aanslag op de Gaulle. Immers: 1 juist in deze zelfde buurt wer den enkele van de auto's terug gevonden die waren gebruikt bjj de aanslag. 2 de wapens die in het arsenaal lagen waren van hetzelfde merk en hetzelfde type als die welke de politie vond in de auto's die de bedrijvers van de aanslag hadden gebruikt. De vondst van het arsenaal en de inhoud ervan hebben de politie ge sterkt in haar mening dat de aan slag was voorbereid, en wellicht ook uitgevoerd, door ervaren militairen die handelden in opdracht van de leiding van de Verzetsraad of van de O.A.S. De grote activiteit van de politie heeft al een golf van arrestaties tot gevolg gehad. Bij de pogingen om de bedrijvers van de aanslag en hun opdrachtgevers te vinden stuit de politie op tientallen elementen, vaak uit Algerije afkomstig, die weliswaar met de aanslag niets te maken hebben, maar die toch wel voor andere din gen werden gezocht. Vooral in het zuiden, in Nice, Lyon, Toulouse en Perpignan zijn vele Algerijnse Fran sen gearresteerd. DEVENTER Teneinde uit Nieuw- Guinea repatriërende gezinnen een on derdak te verschaffen, heeft de gemeen teraad van Deventer besloten het voormalige hotel „De Engel" aan het Grote Kerkhof te laten restaureren. Daartoe heeft de raad in zijn vergade ring van maandagavond een krediet verleend van 9950 gulden. SYDNEY. Per vliegtuig zijn giste, ren twintigduizend doses Sabin-vaccin overgebracht van Sydney naar Austra lisch Nieuw-Guinea. Met het vaccin zal de kinderverlamming worden bestreden, die in het gebied van de Sepik onder Papoeakinderen is uitgebroken. GENÈVE (Reuter. A.P.) De Russische vice-minister van buiten landse zaken Wassily Koeznetsof heeft gisteren in de ontwapenings conferentie het westelijke voorstel tot afkondiging van een verbod van al le kernproeven behalve de onder grondse verworpen. Onder de leden van de westelijke delegaties overheerste echter de op vatting dat de Russische afwijzing geen definitieve was, al scheen de kans op een Russische koerswijziging gering. Koeznetsof kwam met zijn afwij zing in de subcommissie voor het kernwapenvraagstuk, waarin alleen Amerika, Engeland en de Sowjetunie vertegenwoordigd zijn. WOENSDAG 29 AUGUSTUS RADIO 1 Hilversum I, 402 m. Ochtend VARA: 7.00 Nieuws: 7.10 Och tendgymnastiek; 7.20 Socialistisch strijdlied; 7.23 Lichte ochtendklan ken (gr) (Om 7.30: Van de voor pagina, praatje); 8.00 Nieuws; 8.18 Lichte grammofoonmuziek; 8.30 Verkeerswenken; 8.35 Lich te gramimofoonmuziek; 8.55 Kook- praatje; 9.00 Gymnastiek voor de vrouw; 9.10 Moderne orkestmu ziek (gr); (9.35—9.40 Waterstan den); VPRO: 10.00 Messianisme en Christendom lezing; VARA; 10.20 Lichte orkestmuziek; 10.50 Koorzang (gr)11.00 Moderne muziek (gr). Middag 12.00 Licht ensemble; 12.30 Me dedelingen t.fo.v. land- en tuin bouw; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Hammondorgelspel; amuse mentsmuziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Licht ensemble; 13.45 Gesproken portret; 14.00 Holland Festival 1962; Hedendaagse muziek; 14.45 Volksmuziek uit Opper-Oostenrijk; 15.00 Straks naar school, toe spraak; 15.10 Voor de jeugd; 16.30 Muzikale impressie van het verre Westen (gr)17.00 Wegwij zer. tips voor vakantie en snip perdagen; 17.50 Regeringsuitzen ding: Nieuw-Guinea kroniek. Avond 18.00 Nieuws en commentaar; 18.20 Actualiteiten; 18.30 Roe meens orkest; 19.00 Voor de kin deren; 19.10 Joods programma; VPRO: 19.30 Voor de jeugd; VARA: 20.00 Nieuws; 20.05 Lich te orkestmuziek en zangsolist; 20.35 Als het een roos mocht zijn..., hoorspel; 21.40 Fragmen ten uit de musical: South Pacific (gr); 22.00 Sranang Tori, Suri naams programma; 22.20 Sport halverwege; 22.30 Nieuws; 22.40 Met een knipoog naar de Muzen, licht programma; 23.00 Klassieke kamermuziek; 23.20 Lichte gram mofoonmuziek; 23.5525.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m Ochtend NCRV: 7.00 Nieuws; 7.10 Te Deum laudamus (opn.); 7.30 Lichte grammofoonmuziek; 7.50 Meditatie; 8.00 Nieuws; 8.15 Ra diokrant; 8.35 Koorzang (gr) 9.00 Voor de zieken; 9.35 Lichte grammofoonmuziek; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Grammofoonmuziek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Geeste lijke liederen; 11.15 Klassieke mu ziek voor strijktrio (gr). Middag 12.00 Lichte grammofoonmuziek; 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw; 12.33 Ge wijde muziek; 12.37 Nederlands hervormde kerkdienst; 13.00 Nieuws; 13.15 Licht ensemble; 13.45 Moderne muziek (gr); 15.20 Hobo en piano (gr)15.30 Licht ensemble; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Jazz Club (gr); 17.40 Beurs berichten; 17.45 Licht ens. Avond 18.05 Geestelijke liederen; 18.30 Het spektrum, lezing; 18.45 Lich te grammofoonmuziek; 19.00 Nieuws en weerberichten; 19.10 Muziek van het Leger des Heils; 19.30 Radiokrant, 19.50 Radio- phiiharmonisch orkest en soliste: Moderne en klassieke muziek. In de pauze (plm. 20.40-21.00) De betekenis van de jongste aard gasvondsten in Nederland, le zing; 21.45 Kanttekeningen; 21.55 Metropole orkest; 22.30 Nieuws en S.O.S.-berichten; 22.40 Avond overdenking; 22.55 Operamuziek (gr); 23.30 Lichte grammofoon muziek; 23.55-24.00 Nieuws. [TELEVISIE 1 Middag VARA: 17.00 Voor de kinderen; NTS; 17.35-17.45 Internationaal jeugdjournaal. Avond 20.00 Journaal en weeroverzicht; NCRV; 20.2J Memo; 20.30 Jong Israël danst; 20.55 Korte film; 21.20 Wetenschappelijke film; 21.40 Waat blijft mijn koffie?; filmfantasie; 22.10 V for Victory schaduw van Mart, TV-spel. SCHIETPARTIJ BIJ ALGIERS ALGIERS (UPI) De commendan- ten van het militaire district Algiers,' dat zich openlijk tegen Ben Bella, de leider van het politieke bureau heeft gekeerd, hebben gisteravond bekend gemaakt dat zij meer dan vijftig aan hangers van Ben Bella in de kasjba hadden gearresteerd. Als bewijs werden enkele van deze gevangenen, die zwaar gewapend waren geweest bij hun arrestatie, aan de bij eengeroepen verslaggevers getoond. Zij zouden later weer op vrije voeten worden gesteld. Volgens de militairen van het district Algiers waren de ar restanten gehuurd door ..bepaalde leden van het politieke bureau" om een ge wapende aanval te doen op de solda ten van het geregelde leger. Bazooka's Behalve de gevangenen kregen de verslaggevers ook de gevonden wapens te zien. Het waren vuurwapens van Duits en Tsjechisch fabrikaat. Er wa ren acht nieuwe bazooka's bij. In Marengo, niet ver van Algiers, is het gisteren tot een schietpartij geko men tussen Franse troepen en Alge rijnse sluipschutters die een Franse familie bedreigden. Zowel de Fransen als de Algerijnen leden verliezen. Tot welke partij de sluipschutters behoorden is niet bekend. Waarschijnlijk was het een groepje arabieren dat op eigen ge zag optrad. MOSKOU (Reuter). De Russische premier Kroesjtsjef heeft gisteren in zijn vakantieverblijf aan de Zwarte Zee de Oostduitse leider Walter Ul bricht ontvangen. Zij bespraken „poli tieke vraagstukken", zo meldde het Russische persbureau Tass. Eerder op de dag had Kroesjtsjef Oe Thant, de secretaris-generaal van de Uno, ontvangen. Het is niet bekend of Thant Ulbricht heeft ontmoet. Oost en West-Duitsland zijn geen lid van de Uno. 32 Winstedt begon: „Ik weet nauwe lijks wat *ik moet zeggen." DeWitt keek minachtend om zich heen. „Alles wat er destijds op de aarde is gebeurd is onbelangrijk. Wat hier nu gebeurt, dat is van be lang en wij verspillen onze tijd. De Vanryns zullen met. rust gelaten wor den", vulde Christensen aan. „Ze zijn niet verplicht je ook maar iets te vertellen, DeWitt. Je laat ze met rust, begrepen? Je steekt geen hand naar hen uit... Man, ik word onpas selijk van jou. Je bent een stomme, kleingeestige, gevaarlijke fanatieke ling. Wat er destijds op de aarde is gebeurd is van het grootste belang, want het bewijst waartoe jij in staat bent. Je weet niet Zijn stem haperde en opeens werd zijn gezicht asgrauw. „Jij hebt geen evenwicht", zei hij nog en toen stak hij de hand uit naar Fairlie. „ik ge loof dat ik Fairlie kon hem nog net opvangen. De oude was wel sterk vermagerd maar toch nog behoorlijk zwaar, te zwaar voor Fairlie. Winstedt hielp hem. „Ik zal dr. Reicher waarschuwen", zei Raab en ging weg. Winstedt en Fairlie legden Chris tensen op zijn bed. Zijn ademhaling gmg moeilijk. Fairlie knoopte zijn overhemd los. Christensens ogen waren open maar Fairlie wist niet of hij nog iets zag of verstond. HOOFDSTUK 22 Toen Christensen sliep, bleven Fair- lie en Raab oni beurten bij hem wa ken. Reicher wilde niet zeggen of de hartaanval van ernstige aard was, hij wist het nog niet. Maar Faiilie was van oordeel dat die ernstig ge noeg was. DeWitt bleef uit de buurt van de zieke tot het licht begon te worden. Toen keek hij even naar bin nen, en weg was hij weer. Fairlie kreeg de indruk dat DeWitt zich haasstte om iets te doen voordat Gnristensen weer in staat zou zijn hem tegen te houden. Hij dacht er even over zelf DeWitt tegen te hou den maar zag wel in dat dit volsla gen onmogelijk was. DeWitt was al leen aan Christensen ondergeschikt, en Fairlie in feite aan iedereen. Hij kon alleen maar afwachten. Fairlie sliep een poosje. Tegen de ochtend maakte Raab hem waikker. „Christensen wil je spreken jou en mij, maar Winstedt niet." Toen ze bij zijn bed stonden zei Reicher: ..Maak het niet te lang". Hij ging weg en Christensen keek hen aan. Zij ogen stonden nu helder maar zijn stem klonk heel zwak toen hij zei: „Reicher wil niet zeggen hoe lang ik nog te leven heb, maar dat komt er wat de expeditie betreft niet op aan. Ik kan natuurlijk zelf niet meer het bevel voeren. En dat weet De Witt. Hij zal het overnemen." Even moest hij rusten. Toen ging hij verder: „Jullie tweeën moeten het probe ren. Raab omdat hij geen persoon lijke doeleinden nastreeft, Fairlie om dat hij er net zo over denkt als ik." „Maarbegon Fairlie. „Jullie moeten doen wat je kunt. DeWitt moet in bedwang worden ge houden, probeer dat. Ik kan jullie geen gezag verlenen natuurlijk maar je moet het proberen. Als hij soms wapens of iets anders vindt Weer moest hij even wachten. Zijn ademhaling ging moeizaam. „Die man vormt een gevaar. Pro beer hem in de hand te houden". Fairlie wilde iets zeggen, maar Rei cher verscheen in de deuropening en gaf hem een wenk dat het gesprek lang genoeg had geduurd. Langzaam en peinzend liepen ze door de gang. Fairlie voelde zich doodmoe en oud. Hij zei: „Ik zal De Witt maar eens gaan opzoeken". DeWitt was niet aan boord. „Zo gauw het licht werd heeft hij de helikopters op verkenning uitge stuurd", zei de man uit de commu nicatiehut. „Een van hen heeft zo juist gezegd dat hij iets had gezien. Hij zou het nader bekijken en dan te rugkomen. DeWitt is ineens wegge hold. Hij zal wel op die helikopter staan te wachten." Fairlie ging naar buiten. Even werd hij verblind door ht geelwitte schijn sel van de stijgende Altaris. De mor- genhemel was geelachtig rood, nog niet koperkleurig. Groot en zwaar te kende de silhouet van DeWitt, die met de rug naar het schip stond, zich af. Hij stond naar de bossen in de ver te te turen. DeWitt keerde zich om toen Fairlie naar hem toe kwam. Kortaf zei hij: „Ik voer nu officieel het commando." „Ja, dat heb ik gehoord", zei Fairlie. DeWitt keek hem speurend aan. „Wat heeft Christensen tegen je ge zegd? Och, ik kan me dat eigenlijk wel voorstellen. Hij heeft natuurlijk geprobeerd jou en Raab tegen me op te zetten. Luister eens, Fairlie, je staat nu onder mijn bevel, vergeet dat niet. Fairlie had altijd gedacht dat zwij gen het beste verweer was tegen agressiviteit. Maar tot zijn eigen ver bazing voelde hij een hete woede in zich opstijgen die hij niet de baas kon worden. „En jij moet niet vergeten. DeWitt, dat ik niet gevraagd heb om bij deze hele zaak te worden betrokken", zei hij scherp. „Ik werd erbij gesleurd tegen mijn wil, zoals je je zult her inneren. Jullie hadden me nodig, en ik'had zelfs niets te zeggen. Nu, goed Hij voelde dat hij trilde van woe de en deze sensatie had hij de laat ste paar uren teveel waargenomen. Wordt vervolgd. DE TINTELS door Jack Dunkley HOOR'ES DASJE, ALS JE VADER ZEGT DAT JE DAT DOEN MOET, DAN DOE JE HET'. V. PAPPIE IS DE BAAS IN HUIS. EN DAAROM MOETEN WJ DOEN WAT HU ZEGT! (NIETWAARSCHAT?...IKZEI d UHHHi m t. denken'Jullie dat 3ÜLLIE EFFE UNTEUEGENT Z'JN ALS ONS door ==es üllll iiiiiiiiiiwiiaininiiiNini Tr»4« U. i r*. Q 351 UMTEGENZEGGÉL'JK unteliegenter llllllilllllllUllllllllllllll u De opzienbarende UI experimenten van BH student H Tijloos i iiiiniiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiini IjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiimtiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiniiiiiiiiiiiiiiMiiiniiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiuiiiii^ 19. Okki begon zich juist af te vra gen of de man in de stoel nog wel leefde, toen een zware zucht aan diens borts ontsnapte. „Dat was vijf minuten", sprak hij. „Schrijf op." „Waarvoor?", vroeg Okki, die het niet helemaal begreep. „Voor een ruimtevaart moet men de adem kunnen inhouden," verklaarde de man. „Er is niet veel lucht op de maan." „Glimpiepers, gaat u naar de maan," riep Okki met glinsterende ogen. „Met die raket?" De man kwam steunend overeind. „Daar heb je het!" riep hij jamme rend. „Sturen ze een jong onwetend verslaggevertje. Gaat u naar de maan, vraagt hij!" Hij wierp een plotselinge blik op Ok ki. „Weet je wel wie ik ben?" vroeg hij scherp. „Ik niet," zei Okki. „Ik ben scheeps jongen op de Kraak." „Waar zijn dan de journalisten?" jammerde de man. „Waar is de pers om mij, de grote miljonair Klapbes te zien vertrekken, en zijn roem over de wereld te verspreiden?" Okki staarde hem aan. „Alleen de Ouwe en ome Tjeerd en ome Siep zijn er," antwoordde hij. „We hebben het hieperhop 6 aangevoerd, maar wat dat is, weet ik niet." Een stralende lach sierde het gelaat van de heer Klapbes op. „Dat is de brandstof voor mijn raket!" riep hij uit. „Breng m'i onmiddellijk naar het schip!" Nederl. Herv. Kerk. Ber. te Oosterend (Fr.) S. Zeilstra te Drachten. Ber. door de Prov. kerkverg. van Groningen als predikant voor bui tengewone werkzaamheden (schippers- predikant) J. Matzer-van Bloois te Gro ningen. Ber. te Oldebroek P. Bouw te Ede. CHR. GEREF. KERKEN Bed. voor Noordse Schut A. W. Drechsler te Vlissingen. Bed. voor Arn hem J. Brons te Bunschoten. GEREF. GEMEENTEN Bed. voor Calamazoo (Michigan - V.S.) H. Rijksen te Gouda. De uitslag van een wedvlucht van de duivensociëteit in Axel luidt: Oude duiven: 1 4 5 E. van Dorsselen, Axel; 2. C. Verstraten. Axel 3 7 J. Giele, Axel; Jonge duiven: 1. A. Krol, Axel; 2. M. Dieleman, Axel; 3. J. Vasseur, Axel. Zaterdagavond hield de muziek vereniging Nut en. Genoegen met een uitvoering van De Boerenkapel in Nieuwvliet haar slotuitvoeringen van dit zomerseizoen in de open lucht. Wedvlucht P.V. „De Zwaluw" te Oud- Vossemeer. van Parkestone op zater dag 25 augustus. Afstand 207 km. Aan tal duiven in concours 36. 1 W Burgers; 2 J Tholenaar; 3 C Timmermans; 4 M v d Zande; 5 G A Boogaart.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 2