Nijdam en Post in halve finales Jan Derksen door Maspes verslagen ORANJEPLOEG UITGESCHAKELD Deloof beste amateurstayer Nieuwe kampioenen hoefden er niet meer voor te zeilen Hugo Verpoest is meer tacticus dan strateeg Vier doen méér dan één! Chefarine .4 In internationaal zomertoernooi is plaats voor vele bridgeparen SIKKENSPRIJS GESPLITST 60.000 DODEN IN ALGERIJE Van den Berg bijna meesterresultaat Londen vreest omvangrijke havenstaking ZEEUWSCH DAGBLAD Paft. 7 Kracht Kans 1 EN 2 SEPTEMBER IN DEN HAAG: Ingehaald Spannend Moeite Leiding Wind spelbreker in strijd om nationale titels ONBEVREDIGEND SLOT IN SNEEK Wereldrecords zwemmen voor Rose en House Deel Maleise troepen in Congo gaat terug Nereus naar Luzern, Triton gaat niet JONGENHTAK MAN Dinsdag 28 augustus 1962 'Ingezonden mededr'ina) RAN O de versnapering van de eerste RAN G door E. Barkey Wolf JyJILAAN. Goed nieuws uit Milaan van onze prof achtervolgers: Nijdam en Post reden zich zonder enige moeite bij de laatste vier tijdens de strijd om de wereldtitels wielrennen. Van de andere fronten is minder goed nieuws. Derksen werd zoals te verwachten was door Maspes uitgeschakeld voor de sprintfinale bij de profs. Deze eindstrijd wordt een Italiaanse aangelegenheid, want Gaiar- doni wordt Maspes' tegenstander. Enigszins een tegenvaller was, dat ook de Nederlandse ploeg van amateurachtervolgers moest bukken. Met 0,1 seconde verschil werd in de halve finale verloren van Dene marken, de ploeg van de kersverse wereldkampioen Jensen. YS7AT Nijdam kan is nog niet te be- cijferen, maar wat hij gisteravond op de vierde dag van de strijd om de wereldtitel bij de prof-achtervolgers liet zien doet vermoeden, dat zjjn gren zen boven die van Faggin liggen. Hij was de eerste die op het hout van de Vigorellibaan kwam in het ook 's avonds nog zo warme Milaan. Gil- lard was de haas, Nijdam de jacht* hond. Het stond tevoren wel vast en het was dus op zichzelf niet zo wonderbaarlijk, dat Nijdam zijn haas inhaalde. Maar hoe: met geweldige kracht verpletterde hij zijn kansloze tegenstander. Hij reed de zeven en een halve ronde (drie kilometer) als een machine zon der één hapering, zonder het nijdige duwen van de krachtmens, maar met de souplesse van een heel groot atleet. Der tig meter greep hij in de eerste ronde, vijftig waren het er na de tweede. Toen ging hij even verzitten en naim rust. te zijn ogenblik af en won met een wiel voorsprong. Gaiardoni won zijn eerste rit tegen Plattner door een machtige aanzet lang voordat de Zwitser die verwachtte. Voor de tweede rit had Plattner een verrassing klaar, waar de drievoudig Olympisch kampioen niet van terug had. Vanaf het passeren van de streep na één ronde greep hij met zo'n ontzaglijke aanzet de kop, dat de Italiaan al een hal ve ronde voor het einde ging opzitten. De oude vos had gezegevierd, maar in de beslissende ronde moest hij het loodje leggen. Met alle kracht die Koel, Oudkeik, Nikkessen en Van der Lans in de benen hebben, hebben deze amateuraehtervol- gers gevochten voor een finaleplaats. Zij bleven hangen op 0,7 sec. Na lang, ja vrijwel tot het laatste rondje te hebben geleid met een voor sprong, die zelfs even na de helft van de rit een meter was, was het vat leeg. Toen kreeg Koel het moeilijk. Even ha perde er wel eens iets bij het overnemen aan. Niet veel, maar het scheelde tiende deeltjes van seconden. Tot de laatste halve ronde had Neder land zijn kans. Misschien restten er zelfs nog een paar centimeters. Het bleek ech ter een verloren strijd. De jonge Duitse ploeg bestreed de Russen met overmacht. Alle aflossingen klopten op de centimeter. Er was geen aarzeling en de Russen gingen behoorlijk mee. maar in hun laatste randen raakten zij leeg en bleven bijna vijf seconden aahter, wat overigens toch nog dezelfde tijd opleverde als die Denemarken even later zou maken. door H. W. Filarski ZATERDAG 1 en zondag 2 sep tember houdt de Nederlandse Bridgebond (N.B.B.) in de za len van De Dierentuin te Den Haag, voor de vierde maal zijn internatio naal „Zomertoernooi". Evenals an dere jaren belooft het weer een grote deelname te worden: 250 pa ren hebben de gelegenheid er aan deel te nemen. De inschrijving is, zolang de plaatsruimte het toelaat, open. Iedereen die eens wil meespe len tegen vele van de sterkste Ne derlandse paren, op basis van ge lijke spellen, heeft daartoe nu een mooie gelegenheid. Inlichtingen over de inschrijving kan men ver krijgen bij de administratie van de NBB, Emmapark 9, Den Haag (tel. 853185). E BH-TOERNOOI Vrijdag 7 september begint in Bei roet (Libanon) het jaarlijkse EBL- toernooi om het Europese kampioen schap voor open- en damesviertailen. Ingeschreven hebben Engeland, Ier land, België, Zweden, Finland, Polen, Frankrijk, Zwitserland, Italië, Spanje, Egypte en Libanon. Italië verschijnt niet in de sterkste opstelling. Als wereldkampioenen heb ben de Italianen het recht om in elk geval met een team deel te nemen aan de strijd om de wereldtitel, die begin 1963 in Noord-Italië zal worden gehouden. Frankrijk komt zonder Ja- is-Trézel. In de Franse selectiewed strijden viel deze vermaarde Franse combinatie nét buiten de plaatsen die voor afvaardiging voldoende waren. Engeland verschijnt zonder Reese- Schapiro; Reese zal als non-playing captain de reis naar het Midden-oos ten meemaken. Reese speelt vrijwel niet meer mee bij belangrijke Engel se evenementen en hij lijkt de be- De sterke Peter Post in-zijn rit tegen de Italiaan Firnoni. ANTONIO MASPES schakelde Derksen uit.... Van een onzer verslaggevers MILAAN Bij de amateurstayers vond gisteravond de regenboogtrui zijn bestemming: de Belg Deloof hoorde zijn volkslied voor zich spelen. En terecht, want met verve heeft hij de plaats aan de kop verdedigd. Voor Nederland zat er een vierde plaats (Romeijn) en een zesde (Buis) in. Buis begon goed. Hij had het genoegen Deloof al bij de eerste kleine aanval op diens positie te zien terugvallen en toen ook Preuss dit deed was de weg voor Buis vrij. Romeijn ging op de vierde plaats eens kijken hoe dit uitpakte. Het leek even voortreffelijk te gaan met de beide Nederlanders, maar het was schijn want Deloof herstelde zich vlug en in één rush die maar een paar minuten in be slag nam schoof hij langs enige tegen standers heen. Buis hield echter de kop. Hij was bij al die beroering maar een eindje weggelopen en gangmaker De Graaf had een goed overzicht over de zaken. Als toen Romeijn had kunnen op rukken had Buis zich wellicht kunnen redden. ZONDER OMHAAL Maar Deloof gaf zijn gangmaker juist voor de helft van de rit erop zat, te ken nen dat het nu maar eens moest gebeu ren. Znder veel omhaal werd zowel Preuss als Buis ingehaald. Even trachtte Romeün toen door te drukken. Deloof gaf niet thuis. Toen kwamen de twee Zwitsers in het geweer. De rush van Schaeppi liep op niets uit, die van Laup- pi was raak. Buis had kennelijk zijn kruit verschoten, want bij Laüppi's aan val raakte hij los en verdween naar de achterhoede. Giscos en Romeijn begonnen een ge vecht om de derde plaats dat door de Fransman werd gewonnen. En zelfs werd Romeijn nog even naar de vijfde plaats gedrukt door Schaeppi. Door de Zwitser in de laatste ronde nog met een mooie rush te passeren redde hij een vierde plaats niet genoeg voor een medaille. Laüppi bleef op een paar honderd me ter tweede, ruim voor Giscos. De Zwit ser reed een knappe rit en onthield zich terecht van aanvallen op de overmach tige Belg De uitslag was: j en wereldkampioen Deloof (Belg.) in 1 uur 74.408 km; 2. Laüppi (Zwits.) op 200 meter; 3. Giscos (Fr.) op S40 meter: 4. Homeijn (Ned.) op 300 meter; 5. Schaeppi (Zwits.) op 310 meter: 6. Buis (Ned.) op 1 ronde en 30 meter: 7. Staudacher (Did.) op 3 ronden en 250 meter; 8. Preuss (DM.) op 5 ronden en 10 meter. Na twee kilometer keek hij Gillard in de rug. Even zag Nijdam op, zonder mankeren ging hij verder, haalde Gillard in zoals dat alleen een werkelijk grote kan doen. Faggin had het evenmin al te moeilijk. Hem werd de Duitser Kern- per voorgezet en ongeveer op hetzelfde moment als Nijdam had Faggin zijn prooi geconsumeerd. Bij de Italiaan was het weer het wor stelen dat zijn stijl kenmerkt. Toch kan men betwijfelen of Faggin erg veel meer kan dan hij nu deed. Bij Nijdam is dat vrij zeker. En toen Post. Weer die kattesprong van start af, die snel genomen winst en een paar ronden van zeer smel rijden. Formoni kreeg een meter of vijftig ach terstand en daar liet Post het deze keer bij. Zonder vrijwel één flinke duw op de pedalen fietste hij zich naar de laatste vier. Hier krijgt hij Faggin als tegen stander. De tijd van Post was van geen enkele waarde: 6.09.9, maar eindigend met de handen op het stuur. Nijdam ontmoet Delattre, de Fransman die Ruegg versloeg. Dat was een span nende affaire, die een kilometer voor het einde een rustpunt vond, toen Delattre niet hard reed. Hij lag tien meter achter. Na dit korte oponthoud had hij echter energie genoeg opgedaan om met 0.2 sec. voorsprong te winnen. Het voordeel lag hier bij de snelste starter. Delattre's tijd was 6.06.4. Maspes, koning in de sprint, heeft gis teravond een plaats in de finale bij de profs veroverd door Derksen te verslaan in twee ritten. Voor de andere plaats was een beslissende rit nodig tussen Plattner en Gaiardoni. De laatste won dit duel. Maspes moest in eerste instantie wel wat moeite doen om Derksen te verslaan. De Nederlander nam in vlot tempo de kop en ging mee toen Maspes wegging. Maspes wilde binnendoor, maar Derksen liet geen gat open. Wild loeide het pu bliek. Derksen ging door. Sterk, en zeker twee lengten voor Maspes ging hij de bocht in Toen ging de Italiaan fel jagend zijn tempo verhogen. Hij liep in en won met duidelijk verschil. Het Nederlandse kwartet, strijdend in de halve finales van de strijd om de wereldtitel op het nummer ploegachtervolging. Van voor naar achter de amateurs Van der Lans, Koel, Nikkessen en Oudkerk. In de tweede rit nam Derksen met een sprint de leiding, maar verrassing was er bepaald niet bij de Italiaan. Hij wacht- Van onze zeilmedewerker QNEEK Aan het slot van de na- tionale zeilkampioenschappen op het Sneekermeer toonde Valkenzeiler Henk Kirkenier zich een goed ver liezer. Toen gisteren bekend gemaakt werd dat ook de vijfde en zesde wed strijd van de kampioenschappen we gens te harde wind afgelast werden, wist hij dat hij net geen kampioen was. Als eerste ging hij naar me vrouw M. 't Hooft-Snijders om haar met een klinkende zoen te feliciteren. Voor het eerst is er dus een kampioene in de Valkenklasse. Deze beslissing hier toe viel aan de protesttafel. SASSENHEIM De Nederlandse Sik- kensprijs van 5000.is voor diit jaar gesplits in delen van duizend gulden, die zijn toegekend aan het in ons land uit gegeven internationale tijdschrift Struc ture en aan vier beeldende kunstenaars. De kunstenaars zijn de Fransman Jean Gorin te Meudon, de Amerikaan Charles Biederman te Red Wing en de Neder landers Joost Baljeu te Bussum en Dick van Woerkom te Amsterdam. Volgens de jury, die bestond uit prof. ir. J. H. van den Broek, drs. A. M. Mees, jhr. W. J. H. B. Sandberg en drs. H. L. Swart, hebben zij met hun werk een op vallende bijdrage geleverd tot de ten toonstelling Experiment in constructie, die in het Stedelijk museum te Amster dam is geweest. Sinds januari 1954 Van onze correspondent PARIJS In antwoord op een in de Franse kamer gestelde vraag heeft premier Pompidou bekend gemaakt dat er tussen 1 januari 1954 en 31 decem ber 1961 de jaren van de Algerijnse oorlog 23.405 Franse militairen zijn gesneuveld. Bij aanslagen kwamen 18.022 burgers om het leven, van wie 15.674 arabieren en 2348 Europeanen. Deze laatste cijfers moeten evenwel met vele duizenden worden verhoogd, omdat vooral in de laatste maanden, voorafgaande aan de Algerijnse onaf hankelijkheid, talloze arabieren door de O.A.S. zijn vermoord. Zondagavond zijn er namelijk een groot aantal protesten behandeld. Uitgesloten Egon Rolf van der Baumen werd uit gesloten van de vierde plaats in de der de race en ook Ben Staartjes werd gedis kwalificeerd omdat hij met ongestempel de zeilen had gevaren. De negende plaats van mevrouw 't Hooft-Snijders in de der de wedstrijd veranderde hierdoor in een zevende. Met de score van Kirkenier ge beurde echter niets. Mevrouw 't Hooft- Snijders steeg 109 punten in het klasse ment en overtrof daardoor de sportieve Kirkenier met dertig punten. Door de genoemde beslissing van het wedstrijdcomité om de vijfde en zesde ra ce niet te verzeilen en het kampioenschap te beslissen in vier wedstrijden werd Krijn Tol kampioen in de Regenbogen- klasse en Beer Willemsen in de Vrijheids klasse. Niet te spreken Het geheel is zeer onbevredigend te noemen en de deelnemers waren er bij zonder slecht over te spreken. Alle uit wijkmogelijkheden hebben in deze kam pioenswedstrijden ontbroken. Hoe vaak komt het in de sport niet voor dat een crack slecht begint maar later in vorm raakt. Hoe zou het in de Valken, Regen bogen en Vrijheidsklasse gegaan zijn in dien het mogelijk geweest was om de res terende twee races toch te varen? Dan hadden er voor Johan Alberda, Henk Kirkenier en Bouw van Wijk nog rede lijke kansen ingezeten om het kampioen schap te behalen. De Mexicaanse tennisspelers Osuna en Palafox hebben te Brookline (Massa chusetts) de Amerikaanse titel in bet herendubbelspel gewonnen. In de linale versloegen zij de Amerikanen McKinley en Ralston met 6-4, 10-12, 1-6, 9-7, 6-3 Chamonix zal in de Ronde van Frank rijk 1963 weer als etappeplaats worden opgenomen. In 1912 was Chamonix voor het laatst etappeplaats. door J. M. Bom DE Belgische eer zal in de Chal lenge Mondia Van 210 sep tember a.s. te Luik opnieuw worden verdedigd door een lid van de damfamilie Verpoest. Nu Oscar Verpoest door zijn maatschappelijke verplichtingen verdwenen is uit de internationale top, is hij opgevolgd door Hugo. De tengere en enigszins schuwe Antwerpenaar is zeker een veel min der groot strateeg dan zijn oudere broer, die de damwereld in 1948 in opschudding bracht door zijn ge durfd spel. Als een terrier DE kracht van Hugo Verpoest schuilt voornamelijk in de tactische strijd. Zelden of ooit ziet men van hem een krachtige aanvalspartij of een ingewik kelde loopgravenoorlog. Elk moment kan hij echter zijn tegenstander ver rassen met een puntige finesse of <jn- Ingezonden mededeling) Vier middelen in één iablei werken krachtiger zonder de maag van sireek ie maken De vier middelen, verenigd in Che- farine„4", helpen elkaar en werken daardoor bijzonder weldadig tegen pijn en griep. Eén der middelen zorgt ervoor dat ook een gevoelige maag niet van streek raakt. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten 3.50 LOS ALTOS De Australiër Murray Rose en de Amerikaanse Carolyn House hebben tijdens internationale wedstrijden in de Californische stad Los Altos elk en wereldrecord verbeterd. Rose zwom de 800 meter vrije slag in 8 min. en 51,5 sec en bleef daarmee niet minder dan 8,1 sec onder het oude re cord, dat sedert 10 januari 1959 op naam stond van zijn landgenoot John Konrads. Het wereldrecord op dezelfde afstand bij de dames werd door Carolyn House 4 sec scherper gesteld. Zij maakte een tijd van 9 min. en 51,6 sec. De Zweedse Jane Cederquist was met 9.55,6 sedert 17 augustus 1960 houdster van het record. De uitslagen van de voetbalwedstrij den, die voor de derde divisie van de Engelse league werden gespeeld, lui den: Halifax TownQueens Park Ran gers 1-4, MillwallPort Vale 0-0, Peter boroughCarlisle 2-2. KOEALA LOEMPOER (AP). - De regering van Malakka heeft bekend ge maakt dat een derde deel van het con tingent troepen dat Malakka ter be schikking van de Uno heeft gesteld voor de actie in Congo, wordt tc.uggeroepen. Het contingent was ongeveer zestien honderd man sterk. De troepen zijn nodig in eigen land en bovendien is de toestand in Congo, aldus de regering van Malakka, nu zo danig, dat een deel van de buitenland se strijdkrachten wel gemist kan wor den. verwachte manoeuvre, ook in zoge naamd „eenvoudige" stellingen. Boven dien is hij zeer vasthoudend. Als een terrier bijt hij zich in kleine behaalde voordelen vast, en hij speelt zijn tegen stander daarmee vaak murw. Ook in Luik zal de vertegenwoor diger van België niet op een van de ereplaatsen te vinden zijn, maar zeer zeker zal hij in hoge mate de bezetting van die eerste plaatsen beïnvloeden. Hieronder volgt een stelling uit zijn partij met de aalgladde Fransman Ver se, gespeeld in 1960. jzv/. Met zwart spelend realiseert Ver poest zich, dat na 4034, gevolgd door 3329 een uitputtingsslag volgt, die geen perspectief op winst biedt. Hij be gint daarom hier een tactische oorlog, die tenslotte succes heeft: 123—29; 2. 36—31 18—23; 3. 31— 27 38. In de hoop, dat wit wil trach ten de veilige remisehaven te bereiken door 35—30? (14x45) 35—30 (24x35) 33x 2 om dan verrassend na te spelen (16 21!) 27x16 (17—21!) 16x27 (11—16) 2x11 (16x7!); 4. 41—36 8—13; 5. 33—28 7—12 6. 37—31 1721! Hoopt er nu op, dat wit de stelling wil laten vastlopen b.v. 42—37 (21—26!) 28—22A (12—18) 38—33 gedw. (29x38) 32x43 (11—17!) 22x11 (16x7) 27—22 (18x27) 31x22 (6—11) en wint het stuk op 22. A. 2722 1621!) 31—27 (11—16) en zowel na 22—17 (12 18) als 36—31 (12—18) is wit redde loos. 7. 31—26! 11—17; Natuurlijk niet (12— 18) want na 26x17 (11x33) volgt 40 34! 8. 4237 1218. Weer zo'n tactisch grapje. Het meestal zo sterke offer 27- 22 gevolgd door 3731 faalt hter door (17—22!) 28x17 (21x12) en na 31x22 speelt zwart (611) met schijfwinst en na 32x21 (16x27) 31x22 wint (12—18!). 9. 28—22 17x28; 10. 26x17 28—33; 11 36—31 33x42; 12. 37x48 29—33! verlokt wit nu tot het spelen op schijfwinst: 13. 40—34 24—29; 14. 31—26. Direct 48— 43 kan niet door (3338) 14 29x 40; 15. 35x44 23—29; 16. 48—43. Schijn baar zeer sterk. De „Sinjoor" verrast nu met: 16. 18—23!! Verse ziet nu tot zijn schrik dat hij niet kan spelen 1712 wegens het venijnige (2328) 32x34 (3339) (13—18) 12x23 (19x48!). In zijn ver bouwereerdheid meent hij echter schijf winst te maken en speelt 17. 4339? waarna zwart aan alle illusies een eind maakt door: 18 3338!; 19. 32x43 2933! 20. 39x28 23x12 met schijfwinst! Verraderlijk langstelling voor toernooispel groten deels verloren te hebben. De strijd om het Europese kampi oenschap is nu méér open dan ooit. Het zou zelfs niet verwonderlijk zijn, als een sterke outsider als b.v. Zwe den of Zwitserland, in Beiruth hoge ogen gooit. Het is daarom extra jammer, dat de NBB van deelneming heeft moeten afzien. De kosten die aan de afvaar diging zijn verbonden waren dermate hoog, dat het bestuur gemeend heeft zich deze uitgaven niet te mogen per mitteren. Suggesties van enkele voor aanstaande Nederlandse spelers om op eigen kosten te gaan, heeft het bondsbestuur terzijde gelegd. Men wilde kennelijk geen precedent schep pen door spelers uit te zenden, die de hoge kosten van het toernooi wèl wil len dragen en waarbij de keuze dus in belangrijke mate door financiële draagkracht zou zijn beïnvloed. Met respect voor dit standpunt merk ik toch op, dat vóór de oorlog de uit zending slechts mogelijk was voor spelers, die bereid waren het leeuwe- deel van de kosten op zich te nemen. SLECHTS 6 TEAMS In de damesafdeling van het a.s. Europese kampioenschap spelen slechts zes teams mee: Engeland, Ierland, Zweden, Frankrijk, Egypte en Libanon. Op papier is Engeland hier favoriet, doch ook de Egyptische dames zullen kans op de titel maken wanneer zij verschijnen in dezelfde opstelling als waarin zij in 1961 in Turijn het we reldkampioenschap wonnen. WEDSTRIJDKALENDER De NBB heeft inmiddels ook zijn wedstrijdkalender voor het seizoen 1962-1963 aan de districten toegezon den. Het in elkaar passen van het immense wedstrijdprogramma is een moeilijke, jaarlijks weerkerende taak die wederom tot een goed einde is gebracht. Tenminste... als men dit uit sluitend beziet uit oogpunt van bonds wedstrijdorganisatie. Het program ma immers is dermate overladen, dat men zich bij de clubs wel eens zal afvragen, welk weekeinde men nu fei telijk nog vrij heeft voor eigen eve nementen en clubwedstrijden. Misschien dat nog eens het ideaal verwezenlijkt kan worden van tenmin ste één geheel vrij weekeinde per maand. ERG DANKBAAR Als men dat zou realiseren, zou me nige vereniging daar zeer dantebaar voor zijn. Bij de uitbreiding van het programma, o.a. met wedstrijden vooJ gemengde paren e.d., lijkt dat nauwe lijks mogelijk. Een oplossing zou slechts zijn, een aantal van de ver ouderde, minder -interessante evene menten op te geven. Een aantal er van, zijn ongetwijfeld al rijp voor het museum. 'Weinigen zouden het bétreu- ren als b.v. de parencompetities met de talrijke kleine afdelingen zouden verdwijnen en daarvoor in de plaats enkele grote open parentoernooien zou den komen. Het zou dan ook moge lijk zijn, enkele andere grotere Neder landse plaatsen eens zo'n bridge-orga- nisatie te gunnen, wat alleen al uit propagandistisch oogpunt een aan winst zou zijn. AMSTERDAM Van der Berg heeft de afgebroken partij tegen de kampioen van Zuid-Afrika Heidenfeld in het IBM- schaaktoernooi na negen uur spelen tot winst gevoerd. Dit betekent dat de Am sterdamse theoreticus, die thans op 5Vt punt staat nog een punt verwijdert is van het zogenaamde meesterresultaat. Er moeten nog twee ronden worden gespeeld. Vandaag volgt de tiende ronde. De stand luidt thans: 1. Tan 6H pnt., 2 en 3 Donner en Czerniak 6 pnt., 4 Van den Berg 514 pnt., 5 Kieninger 5 pnt., 6 Dunkelblum i'/s pnt., 7, 8 en 9 Henneberke, Langeweg en Rellstab 4 pnt., 10 en 11 Hartoch en Heidenfeld 3 pnt., 12 Kool 2Vz pnt. Ons bericht van gisteren, waarin wij stelden dat de gestuurde vier van Ne reus wegens ziekte van de slagroeier niet naar de wereldkampioenschappen roeien in Luzern (6-10 september) gaat, berust op een misverstand. De vier van Triton zal namelijk de reis naar Luzern niet miaken wegens ziekte van slag roeier Goslinga. De vier van Nereus start dus wèl in Luzern. HOE verraderlijk Verpoest kan com bineren zien we in de volgende stand, die voorkwam in een partij van hem met zwart tegen onze eigen IJmui- dense „frontsoldaat" Dukel: Wit; 27, 28, 30, 32, 35, 37, 38, 39, 43, 44, 47 (11-sch.). Zwart: 3, 4, 6, 11. 12, 13, 14, 18, 19, 23, 24 (11-sch.). Wit had in deze „eenvoudige stand" ondoordacht 4843 gespeeld en zwart hielp hem hardhandig uit zijn zoete droom door: 1. 2429!! Dreigt nu met (2933) en op 3933 volgt (12 1722 winst). Wit moet dus wel: 2. 30—25 en het is echt helemaal uit door een variatie van de beroemde Coup Royal door: 2. 19—24: 3 28x17 11x33; 4. 39x28 29—34!; 5. 32—27 34-40!; 6. 28—23 40x38; 7. 23x 12 38—43!; 8. 12—7 6—11! 9. 7x16 43— 48! en wit staakte de strijd. LONDEN (Reuter, UPI). Onge veer vijfduizend man personeel van sleepboten en lichters zijn gisteren in de haven van Londen in staking ge gaan vanwege een Ioongeschil. Men vreest dat de staking het werk in de Londense haven voor de helft zal ver lammen. Gisteren werden 26 schepen door de actie getroffen. Grote hoeveelheden zuivelprodukten, vlees en andere le vensmiddelen konden niet worden ver voerd. Op een massa-bijeenkomst werd gisteravond besloten de staking voort te zetten. Hét is nog niet bekend of de havenarbeiders, die bij een andere bond zijn aangesloten, zich uit solida riteit bij de stakers zullen aansluiten. De staking is een gevolg van de overgang van een 42-urige naar een veertigurige werkweek. De werkge vers zagen daarin aanleiding de lonen te verlagen, hetgeen door de arbei ders niet werd geaccepteerd. Van onze correspondent BREDA. De politie in Breda heeft een veertienjarige jongen gear resteerd wegens mishandeling van een man met een stilet. De jongen was bezig een tuinhekje te vernielen in de Nuytstraat. Toen de bezitter van het tuinhekje daartegen bezwaar maakte, trok de knaap het mes en stak hij de man in diens rechterhand,- t

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 7