Goede kans voor Mariner Sterke televisie-avond met actueel tintje 1 Uit de kerken U KUNT TOGAL ONVERWACHT NODIG HEBBEN |gp| KAPPIE EN DE HOOGVLIEGER ZEEUW SCH DAGBLAD Pag. 2 I Vervolg van pag. 1 kritisch I bekeken j 1 Slotconcert B.B.C.-Prom voor radio en t.v. Ochtend Middag Avond Ochtend Middag Avond Lou van Burg ook Radio Luxemburg Amerikanen kopen meer radiotoestellen OPLOSSING VAN HET SPEL DER ZEVEN VERGISSINGEN Concert Lea de Boer in Krefeld Telefonische enquêtes van Zwitserse t.v. Papoea's adviseren delegatie naar V.N. Vrouw door stroom dodelijk getroffen EEN tATIE l a liiiiiiiiiissiiiiiiüiiil Fins GORDON m het m heelal u Dan Barry a iiSllSlIIISIlJil t °°o Malse maatjeszure haringgebakken haring Dinsdag 28 augustus 1962 De Vara spreidde gisteravond met haar t.v.-uitzending een verheugende souplesse ten toon door tussen de pro gramma's telkens naar Milaan over te schakelen voor de stand van zaken bij de wielerkampioenschappen. Of het nu sport is of een andere ac tuele kwestie is van minder belang; door die aanpak toonde althans deze omroepvereniging dat zij de specifieke eigenschappen van het medium t.v. •weet te gebruiken. Met het tweede deel van het Duitse televisieprogramma „Friedrich Hollan der vertelt" kwam opnieuw drie kwar tier voortreffelijk cabaret van deze grootmeester van vlijmscherpe teksten en bekende schlagers op de beeldbuis. Friedrich Hollander zelf verzorgde ook nu weer de conference van dit programma, waarin uiteenlopende za ken als de Amerikaanse politiek ten aanzien van China en het cultuur- «nobisme aan de kaak werden gesteld. Naast deze greep uit zijn meest recente werk ontbraken natuurlijk ook niet vroegere successen, als ,,ïch bin vpm Kopt bis Fuss auf Liebe eingestellt". Door de fraaie enscènering en de choreografie van William Milié, die ook voor de Nederlandse kijkers lang zamerhand geen onbekende meer is, werd het bovendien een allerplezierigst kijkspel. Goed cabaret is zeldzaam en goed t.v.-cabaret nog veel zeldzamer. Hoe het kan en moet bewezen Frie drich Hollander en de regisseur Hans Dieter Schwarz met deze uitzending. Een van onze actiefste samenstellers van documentaires, Pier Tania, presen teerde vervolgens het eerste van een ■erie programma's over Canada „Ont moeting in Montreal". Via een reeks gesprekjes met een Canadese Nederlan der, de cineast Anton van de Water, drong Tania trefzeker door in deze stad en haar problemen van tweetalig heid en van scherpe sociale verschillen. Bovendien kreeg men aldus Mon treal te zien door de ogen van iemand die zelf ook nog niet zo lang Canadees is, die dus een visie kon geven waar aan de Nederlandse kijkers met be- in de berekende baan was gekomen. Tenzij die afwijking over ongeveer een week gecorrigeerd zou kunnen worden was de kans op een nadering van Venus tot op ongeveer 16.000 kilome ter verkeken. Volgens de eerste, haas tig na de lancering uitgevoerde bere keningen zou de Mariner 2 Venus in december op ongeveer 965.000 kilome ter afstand passeren. Die mening bleek dus al te pessi mistisch te zijn geweest. Stroom gegevens De komende week gaan de waarne mingsposten in de Verenigde Staten, Zuid-Afrika en Australië die het ra diocontact met de ruimtesonde onder houden een grote electronische reken machine van het Jet Propulsion La boratory in Pasadena, Californië, voor zien van een gestage stroom gegevens over de baan die de Mariner 2 be schrijft tussen de omloopbanen van de aarde en Venus door. Aan de hand van die gegevens zal in Pasadena met de computer uitgerekend worden hoe lang de kleine raketmotor van de ruimtesonde moet werken opdat een passage op niet al te grote afstand van Venus binnen het bereik komt. Slingeren De afwijking van de berekende baan was vermoedelijk het gevolg van over matig slingeren van de lanceerraket, een Atlas-Agena-B, in de eerste fase na de start. De aanvankelijke vrees dat door dat slingeren de instrumen ten van de ruimtesonde onklaar kon den zijn geraakt werd niet bewaar heid. Vijf uren na de lancering kwam het bericht dat alle instrumenten van de ruimtesonde naar behoren werkten en dat per radio een stroom van ge gevens binnenkwam. Dat betekende ook dat volgens plan de „wieken" van Mariner-2, vijf meter lange panelen, bezet met in totaal 9.800 zonnecellen, waren uitgeklapt en dat de zonnecel len het zonlicht direct omzetten in electrische energie. Zes instrumenten De waarnemingsapparatuur van de Mariner-2 bestaat uit zes verschillen de instrumenten. Twee daarvan die nen voor het verspieden van Venus, maar de vier overige voor metingen onderweg, in de wereldruimte, van kosmische stralingen, de uitstralingen van de zon en enkele andere natuur kundige verschijnselen. Tijdens de lange tocht door de wereldruimte zul len die gegevens met een vermogen van maar drie watt ongeveer zoveel als van een zaklantaarn naar de aarde geseind worden over een af stand van miljoenen kilometers. Over ongeveer een week is de af stand tussen de ruimtsonde en de aarde zo groot geworden dat hij niet meer kan worden overbrugd met be hulp van de in alle richtingen signa len uitsturende antenne. Dan moet de straalantenne van de Mariner-2 op radiografisch commando van de aarde op de aarde gericht worden en wel zo dat deze de aarde niet meer uit, het oog verliest Lukt dat dan is er een goede kans dat de Mariner-2 het langeafstandsrecord dat de Pionier 5 lang geleden i'estigde met het slaan van een radiobrug naar de aarde van 136 miljoen kilometer sterk zal verbe teren. langstelling voor Canada of met ge- emigreerde familierelaties in dat land, iets hadden. Het werd een boeiende rondleiding, die ver verwijderd bleef van de ge bruikelijke toeristische impressies. Daartoe droeg ook het knappe camera werk van Frans Verhey bij. Tas HILVERSUM Traditiegetrouw brengt de Vara ook dit jaar weer het laatste Promenadeconcert van de B.B.C. van dit seizoen via de radio en televisie in de huiskamers. Deze uitzending is zaterdagavond 15 september, tussen 9 en 10 uur. De Ne derlandse kijkers en luisteraars krij gen dus het deel na de pauze te zien en te horen, dat zoals steeds met het slot concert het geval is, onder leiding staat van de populaire dirigent sir Malcolm Sargent. Het 68ste seizoen wordt besloten met de gebruikelijke toespraak van sir Mal colm Sargent. (Ingezonden mededeling) Voor migraine, verkoudheid, griep, reumatiek, spit en andere pijnen hebt u nooit vlug genoeg iets in huis. Iets dat snel én afdoend helpt; Togal, Met Togal hebt u altijd zin in 't leven. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. DINSDAG 28 AUGUSTUS fradio HILVERSUM I. 402 M. AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Och tendgymnastiek; 7.20 Ochtenidva- ria (gr.); VPRO: 7.50 Dagope ning; AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Lichte grammofoonmuziek; 9.00 Gymnastiek voor die vrouw; 8.10 De groenteman; 9.15 Klassieke kamermuziek (gr.); 9.35 Water standen; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.) 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zieken. 12.00 Jazzmuziek; 12.20 Rege ringsuitzending: Voor de land bouw; 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Licht en semble en zang; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen, eventueel ac tueel of grammofoonmuziek; 13.25 Beursberichten; 13.30 Me- tropole-orkest; 14.00 Klavecimbel recital: Oude muziek; 14.15 Ka mermuziek; 14.40 Voor de jeugd; 15.00 Zangrecital; 15.30 De vrouw in heit wit, hoorspel; 16.10 Zuid- amerikaanse ritmen (gr.); 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Lichte gram mofoonmuziek; 17.55 New York calling. 18.00 Nieuws; 18.15 Eventueel actueel; 18.20 Pianospel: lichte muziek: 18.30 Radio-Volksuniver siteit: Achter de schermen - IX - het Blijspel, door Drs. G. J. de Voogd; 19.00 Fragmenten uit Der Freischütz, opera (gr.); 20.00 Nieuws; 20.05 Opklaringen, licht programma; 20.50 Het ABC van het heelal, lezing (VII en slot); 21.10 Opname Wereld-Muziek Con cours te Kerkradie; 21.50 Gitaar spel; 22.30 Nieuws; 22.40 Actuali teiten; 23.00 Pizzicato: nieuws flitsen en actualiteiten uit de lichte muziekwereld; 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM H. 298 M. KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Klas- sieke muziek (gr.); 7.45 Morgen gebed en overweging; 8.00 Nieuws; 8.15 Lichte grammofoon muziek; 8.50 Voo-r de huisvrouw; 9.45 Klassieke pianomuziek (gr.); 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Lichtbaken, lezing; 10.25 Klassie ke muziek (gr.); 11.15 Lichte grammofoonmuziek; 11.50 Vol- aanvooruit, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok; 12.04 Lichte grammofoonmuziek; 12.30 Mededelingen ten behoeve land- en tuinbouw; 12.33 Lichte grammofoonmuziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Platennieuws; 13.25 Dansorkest en zangsoliste; 13.50 Populaire orkestwerken (gr.); 14.35 Voor de plaittelandsvrou wen; 14.45 Koorzang; 15.00 Lich te grammofoonmuziek; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd: 17.40 Beurs berichten; 17.45 Regeringsuitzen ding: De Nederlandse Antillen in de historie, dooi; W. Meyer. 18.00 Voor de jeugd; 18.20 Kaar ten op tafel, gesprekken over ak- tuele problemen; 18.30 Licht en semble met zangsolisten; 19.00 Nieuws; 19.10 Actualiteiten; 19.25 Lichte grammofoonimuziek; 20.15 Klassieke pianomuziek (gr.) 20.45 Utrechts stedelijk orkest en solist: moderne muziek; 21.35 Klassieke muziek (gr.); 22.10 We reldkampioenschappen wielren nen te Milaan; 22.25 Boekbespre king; 22.30 Nieuws; 22.40 Lichte grammofoonmuziek; 23.05 Wereld kampioenschappen wielrennen te Milaan; 23.15 Modern pianotrio (gr.); 23.55-24.00 Nieuws. televisie"] I Avond NTS: 20.00 Journaal; 20.20 Po litieke lezing C.H.U.; 20.30 Dwaal tocht door het dierenrijk; 20.55 Sunvalley Serenade, speelfilm; 22.20-22.30 Eurovisie Milaan: we reldkampioenschappen wielren nen op de baan. LUXEMBURG De vooral in Duitsland en Oostenrijk bijzonder po pulaire Nederlander Lou van Burg gaat nu ook voor Radio Luxemburg een serie quizporgramma's leiden. Behalve zijn televisie-uitzendingen die door de Duitse, de Oostenrijkse en de Zwitserse televisie op het beeldscherm worden gebracht en zijn toernee, volgend jaar, met circus Altorff als spelleider, spreekstalmees- ter en clown, komt Lou van Burg met ingang van zaterdag 1 september nu ook wekelijks voor Radio Luxem burg met een quiz, die de naam krijgt „Luisteren, denken en winnen". Deze uitzendingen zijn elke zater dag om 1.30 te beluisteren. NEW YORK De verkoop van ra diotoestellen in de Verenigde Staten vertoont een duidelijk stijgende lijn. Werden er in het jaar 1958 rond vijf tien miljoen radio's verkocht, vorig jaar zijn dat er 22 miljoen geweest. Deze toeneming is vooral te danken aan de steeds grotere belangstelling bij het publiek voor transistorradio's in koffer- en in zakformaat. 1. Meer franje aan de sjaal van de heks op de stofzuiger. 2. Het grote raam van de ruïne is langer. 3. Het bosje naast de ruïne is an ders en 4. dit bosje groeit dichter bij de ruïne. 5. Rechterkant van de ruïne steekt uit. 6. De uil houdt een oog half ge sloten. 7. De tak boven de uil is anders gegroeid. HILVERSUM De Nederlandse zangeres Lea de Boer, die zichzelf op de harp begeleidt, geeft zaterdag 8 september een concert in Krefeld. Ztj is hiervoor uitgenodigd door de West- deutsche Rundfunk. Van Lea de Boer wordt binnenkort ook een grammofoonplaat in het bui tenland uitgebracht waarop zij een aantal kerstliederen in verschillende talen zingt. BERN De Zwitserse televisie is van plan om in het komende winter seizoen bij representatief samenge stelde groepen kijkers enquêtes te gaan houden. De bedoeling is deze on derzoekingen telefonisch te doen. Men wil de kijkers regelmatig vragen stel len over bepaalde uitzendingen. De Zwitserse televisie heeft hier voor een vragenformulier samenge steld, dat aan zesduizend kijkers zal worden toegezonden. DEN HAAG. De Nederlandse re gering zal enkele Papoea's in de ge legenheid stellen de behandeling van de kwestie Nieuw-Guinea in de Alge mene Vergadering van de Verenigde Naties bij te wonen. Zij zullen voor deze speciale aangelegenheid als ad viseurs aan de Nederlandse delega tie worden toegevoegd. BREDA. De 43-jarige mevrouw A. P. Taks, moeder van vijf kinderen, is gistermorgen door elektrische stroom dodelijk -getroffen. Haar echt genoot had enkele weken geleden ge tracht de schakelaar van de wasma chine te repareren, maar deze was niet in orde. Hoewel mevrouw Taks dit wist, was zij de machine blijven gebruiken. (Ingezonden mededeling) Bogo Lescov.c dirigeert vanavond om 8.45 het Utrechts Stedelijk Orkest voor de zender Hulversum II. Her man Sehey is solist in Mahlers „Kin- dertotenlie-der". Het programma wordt geopend met de „Sinfonia per or chestra" van Giltay. Over Hilversum I kan men om 9.10 naar een van de beste harmonie-orkes ten ter wereld luisteren. De Koninklij ke Muziekkapel der Gidsen uit Brus sel komt met een programma voor de microfoon dat het orkest twee weken geleden op een galaconcert in het We reldmuziekconcours in Kerkrade uit voerde. Ans en Jaap Daniels Werken mee aan het amusementsprogramma „Op klaringen" dat vanavond om 8.05 via Hilversum I is te horen. Verder de stemmen van Annemarie du Pon-Van Ees, Jan Apon, Frits Butzelaar en Bert Visser. De teksten zijn van Jan Moraal. Jazzmuziek: Brussel Vlaams Brussel Frans 10.15. 9.15, televisie Sonja Henie, John Payne eo wijlen Glenn Miller met zijn eertijds zo ver maarde orkest spelen mee in de film „Sun Valley Serenade," die om 8.55 op het beeldscherm komt. Daarna (10.20) een beeldverslag van de wie lerwedstrijden in Milaan. België Vlaams brengt om 9.20 het al eerder door de N.C.R.V. uitgezonden programma „Dickens en Dickens, mens en auteur" met Godfried Bomans. In de rubriek Taptoe een pianorecital door de Venezolaanse pianist Andiez Wasowski (10 uur). België Frans schakelt al om 9 uur over naar Milaan voor de wielerrepor- tages. Vooraf (8.30) een reportage over Rhodesië. Duitsland: Om 8.20 de film ,,De blonde heks" van André Michel met in de hoofdrollen Marina Vlady, Mau rice Ronet en Nicole Courcel. Na het journaal van 10.25 voegt de Duitse tv zich bij Nederland en België voor de reportage uit Milaan van ie wereld kampioenschappen wielrennen (10.30). 31 „Er waren zeker twee van die Vanryns en ze hadden stellig geen lange tocht gemaakt. Ze zijn niet met een of ander vervoermiddel ge komen, dan hadden we het moeten horen, en bovendien zou de radar ze hebben waargenomen. Misschien dat ze een of ander rijdier hadden, maar dat betwijfel ik, er is geen enkele aanduiding dat hier zulke gro te dieren zijn. Ze moeten dus te voet zijn gekomen en dat betekent dat de anderen niet zo ver hiervan daan wonen. Ik zou het liefst direct gaan zoeken!" „En wat denk je te doen als je hen hebt gevonden?" vroeg Win- stedt, „in geval ze hebben besloten niet terug te komen?" „We zouden ze kunnen overhalen ons te brengen naar de plaats waar ze vandaan kwamen." Nu viel Christensen hem in de re de. „Dat is best mogelijk. Maar zou je dat verstandig vinden?" Met half dichtgeknepen ogen keek DeWitt hem aan. „Jij maakt je veel te druk over de vraag of iets ver standig is of niet." „Ja, en jij niet genoeg. Hoeveel mannen dacht je nodig te hebben voor zo'n expeditie naar hun stad, aangenomen dan dat die bestaat?" „De helft - driekwart van onze mensen?" „In ieder geval. We moeten een behoorlijke troep hebben, je kunt nooit weten." Nu wendde Christensen zich tot Raab en Winstedt. „Dan zou het schip vrijwel onbeschermd achter blijven. En als er intussen een an der schip zou komen, een schip van de aarde, een schip van onze vijan den, zouden we totaal vernietigd worden." „Neen, dat mogen we natuurlijk niet riskeren", zei Winstedt bezorgd. „Riskeren!" zei DeWitt minach tend. „Dat risico kunnen we nooit lopen! Het belangrijkste is dat we die mensen en hun stad vinden, daar zijn we per slot van rekening voor gekomen." Christensens gezicht kreeg een vreemde uitdrukking en zijn stem klonk zacht toen hij zei: „Zo dus er bestaat geen enkel, risico. Dat is interessant. Ik heb voortdurend gemeend dat dit een wedloop met de tijd was, een wed loop ook om onze vijanden voor te blijven. Ik heb gemeend dat ze be zig waren een schip te bouwen, dat ons wel spoedig zou volgen. Maar ik heb er het mijne van gedacht en het feit dat jij totaal onverschillig stond tegenover verdedigingsmaatregelen als we eenmaal geland zouden zijn, heeft mijn indruk bevestigd. Nu weet ik het zeker." DeWitt wilde iets zeggen, maar nu sprak Christensen krachtig en duidelijk: „Jij weet dat er geen ge vaar bestaat, omdat je weet dat on ze vijanden geen ruimteschip kun nen bouwen. Zij hebben nog nooit van de Vanryns gehoord. Ze hebben er nooit het minste idee van gehad wat wij in Gassendi hebben gevon den." „Maar mijn geluidsbanden dan", zei Fairlie, „die banden en die ver talingen die die spion me heeft ont stolen?" Christensen zei rustig: „Er is nooit sprake geweest van een spion. Dat was maar een afleidingsma noeuvre." „Wat bedoel je daarmee? Ik bèn toch bewusteloos geslagen?" Christensen keek DeWitte aan. „Jazeker Fairlie, dat is zo. Dat heeft DeWitte gedaan." Fairlie staarde Christensen aan. Hij kreeg hetzelfde gevoel als op die bewuste avond, toen de lichten uit gingen en zijn onbekende aanvaller hem had beslopen. Er hing een ge laden stilte. Hij keerde zich om naar DeWitt maar op diens gezicht stond niets te lezen. Windstedt vroeg: „Ben je daar ze ker van?" DeWitt haalde de schouders op. „Christensen kan wel zoveel zeggen. Laat hem het maar bewijzen." „Ik kan het niet bewijzen", zei Christensen. „Ik zou geen klacht kunnen indienen bij mijn superieu ren, zelfs niet bij het gerecht. Maar ik wéét dat het waar is." Windstedt verbleekte. „Maar dat is een ernstige beschuldiging, Chris tensen! Ik kan het nog niet gelo ven... Waarom zou hij zoiets hebben gedaan?" „Wil jij het hun vertellen, DeWitt, of zal ik het doen?" „Och jij schijnt het gesprek te leiden, ga dus je gang maar!" „Goed. Jij wilde dat dit schip werd gebouwd, jij wilde dat deze tocht werd gemaakt. Jij werd ge dwarsboomd door wat jij obstructio- nisten noemde en lafaards, en je begon bang te worden dat de hele onderneming op de lange baan zou worden geschoven. Je was bang dat je iets zou missen. Daarom besloot je de dingen te forceren. Als we vermoedden dat de anderen er ook de lucht van hadden, dat onze vijan den het geheim hadden gestolen, dan zouden we ons niet kunnen ver oorloven te wachten. Fairlie moest dus even worden uitgeschakeld, zo dat jij zijn gegevens kon wegnemen, dan zouden wij onze gang kunnen gaan. Geen wonder dat de bewa kingsdienst nooit heeft kunnen aan tonen dat er een spion op de basis rondliep." Raab keek DeWitt strak aan en zei koel: „Dat is niet onlogisch." „Dat ben ik met je eens", zei Fairlie. hi* zich voorstellen hoe DeWitt destijds heel kalm de kabel had doorgesneden, om daarna rustig en behendig zijn taak te volbrengen. Even wachten een snelle tik dan een kort doch grondig bezoek aan het laboratorium en nooit zou de verdenking op hem vallen Wordt vervolgd. ALS DE DAT ZO ZIET ZOU 3E [WILLEN DAT JE EEN AUTO HAD door IjiiiiMiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniig 11. 18. Okki volgde het slingerende pad door de bosjes een hele tijd, en kwam tenslotte aan een open vlakte. Hij tuur de naar alle kanten, en juist wilde hij weer terugkeren, toen een vreemd bouwwerk in de verte zijn oog trof. Het zag er wrakkig uit en zo op een af stand kon hij niet goed zien wat het was. Maar plotseling viel zijn mond wijd open. „Glimpiepers, dat lijkt wel een raket", stamelde hij. belangrijk." „Dat is nog eens De avontuurlijke scheepsjongen ver gat alle gevaren en waarschuwingen, en holde er op af. „Nu kan ik er eindelijk eens een van dichtbij zien," dacht hij bij zichzelf. „Wat een kanjer!" Terzijde van de stellage stond een ge bouwtje, en Okki besloot daar eerst eens omheen te sluipen, om te zien oi er geen bewakers waren. Het scheen verlaten, maar toen hij de laatste hoek omsloeg, stonfl hij ineens oog in oog met een dik neer, die in een stoel zat. „Gossia!" schrok de scheepsjongen, maar do man gaf geen antwoord. Hij staarde met glazige ogen en zonder te bewegen naar Okki, en scheen zelfs niet te ademen. CHRIST. GEREF. KERKEN Tweetal te Oud-Beijerland (vac. Hen. stra): T. Harder te Komhorn, R. Slof- stra te Harderwijk. Beroepen te Ede: M. Vlietstra te IJmuiden. Bedankt voor Broek onder Aklkerwou- de: C. den Hartog te 's-Gravenhage- West. CHRIST. GEREF. GEMEENTE Beroepen te Gouda: J. W. Kloot, kand. te Gouderak. GER. GEM. IN NED. Bedankt voor Hilversum: Chr. v. d. Woestijne te Barneveld. Concert Albert de Klerk MIDDELBURG Vanavond geeft Al- bert de Klerk, stadsorganist in Haar lem, een orgelconcert Kerk te Middelburg, vermeldt werken van Coup Bach, Mozart en Alain. Dit is het laat ste orgelconcert van het zomerseizoen 1962. in de Nieuwe Het programma erin, Joh. Seb. In Bergen op Zoom slaagde de heer P. Wiskerke te RUIand-Bath vooï het examen adspirant VEV cursist-b. I

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 2