Amerika „dreigt" met mogelijke kernproeven van China Wetsontwerp goedkeuring van akkoord ingediend Hoop op succes V enusbespieder sterk gestegen Twee Poolse broers zien elkaar na 23 jaar in Dordrecht BONN DRINGT HAMBURG EEN REUZENTOREN OP Westen biedt verbod van deel kernproeven zonder inspectie aan Radiopiraat in Schotland in de maak Prinses Anne leert zeilen PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Tot eind maart Pluim op baret Toelating Dringend beroep Inwoners Nw.-Guinea krijgen geen keus „Uitgelekt" Zie verder pag. 2 Twee schepen voor afvoer Nw.-Guinea Schilderijendiefstal uit Haags atelier Beiden al 15 jaar in Nederland Jongen onder zand bedolven en gestikt Werkliedenklaagden over zwaar karwei AL 252 DODEN Water stijgt nog in Indië en Pakistan De BiltRegen Het weer overal Directeur; JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. f. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—3, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—200» en 4469 Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 01150—3189, Zierikzee. Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwseh Dagblad 17e JAARGANG no. 5140 Abonnementsprijs f 0,62 p. w., 1 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent pet woord met een «linimum van 1, Dinsdag 28 augustus 1962 RUSSEN BLIJVEN NEEN ZEGGEN Van onze Haagse redactie DEN HAAG De regering heeft met een bezwaard hart haar goert- fteuring gegeven tot de onderteke ning van de overeenkomst met In donesië over Nieuw-Guinea. Neder land kan nu immers niet langer in vloed hebben op de ontwikkeling van de Papoea's en het kan deze niet leiden tot zelfbeschikking. Daarop was het Nederlandse beleid volledig gericht. Dit wordt meegedeeld in het door de ministers en de staatssecretarissen van binnenlandse zaken en defensie onder tekende wetsontwerp tot goedkeuring van de op 15 augustus gesloten over eenkomst. Zoals bekend zal de Tweede Kamer op 6 september haar mening over dit verdrag geven. In haar memorie van toelichting zegt de regering het een droeve zaak te vinden, dat tegenover daden van agres sie door Indonesië geen doeltreffend tegenwicht kon worden gevonden. Dientengevolge kwam Nederland voor de keuze te staan om of een oorlog te gaan voeren, of zieh bij een overdracht met voor de bevolking van Nieuw- Guinea zo goed mogelijke voorwaarden neer te leggen. Bij de beslissing hierover heeft de veranderde houding van Amerika zwaar meegeteld. Tot het einde van maart gaf dit land zijn steun aan de Nederlandse politiek, maar begin aprii wijzigde het zijn beleid ingrijpend. Bovendien, aldus de memorie van toelichting, moest rekening worden ge houden met de berustende houding van de Amerikaanse regering tegen over de Indonesische agressie en de voorbereiding van dit land tot een openlijke oorlog. Er ontstond een dui delijke situatie van overmacht, die er toe moest leiden dat Nederland zijn verplichtingen jegens de Papoea's niet zo kan nakomen, als het zich altijd heeft voorgesteld. In de memorie van toelichting wordt een pluim op de baret van de in Nieuw- Guinea verblijvende militairen gezet. Zij hebben onder zeer moeilijke om standigheden grote bekwaamheid, vol harding en zelfbeheersing getoond. Zonder de door onze strijdkrachten met grote zelfverloochening volbrachte taak, zo zegt de memorie, zou het bereiken van enig resultaat aan de onderhande lingstafel uitgesloten zijn geweest. Het is de bedoeling, zo deelt het kabinet-De Quay verder mee, om op korte termijn een wetsontwerp in te dienen, waarin de mogelijkheid wordt geopend dat de staat aan het bedrijfs leven op Nieuw-Guinea een. bepaalde dekking geeft tegen molest en politiek risico. Dit dan voor een nader vast te stellen periode na de bestuursover- dracht. In de memorie van toelichting wordt bevestigd, dat met het oog op de over dracht van het bestuur aan Indonesië in Nederland kunnen worden toege laten: *j zij die na de soevereiniteitsover- dracht, uit Indonesië afkomstig, tien jaar aan de opbouw van Nieuw- Guinea hebben meegewerkt, ey zij. op wier naturalisatieverzoek in beginsel gunstig is beslist, o zij, wier opneming in Nederland door verlofsrechten, studiebelangen of medische noodzaak van belang is, a degenen die vanuit Indonesië in Nieuw-Guinea asiel hebben ge kregen, Cf de 36 mensen, die als verstekeling uit Indonesië zijn vertrokken en later uit Nederland naar Nieuw-Guinea zijn overgebracht. Tenslotte zal iedereen, die acuut lijfs gevaar van Indonesië te wachten staat, naar Nederland worden overgebracht. De inwoners van Nieuw-Guinea zul len tijdens de periode van het bestuur door de Uno de positie hebben van „geadministreerden" De Uno is aan sprakelijk voor de bescherming van deze mensen. Oe Thant heeft intussen aan Nederland en Indonesië gevraagd om deze bescherming op zich te wil len nemen. Voor consulaire bijstand kunnen deze inwoners een beroep doen op een van beide landen. GENEVE (Reuter, AP, UPI). De Verenigde Staten en Engeland hebben met voorkennis van Frankrijk in de ontwape ningsconferentie de Sowjetunie de keus gelaten tussen: 1. een verbod van alle proeven met kernwapens behalve de ondergrondse een verbod dat onontduikbaar wordt geacht 2. een verbod van alle kernproeven, de ondergrondse inbe grepen, waaraan door internationale inspectie en toezicht de hand kan worden gehouden. De daartoe strekkende voorstellen van de twee westelijke kernwapenmo- gendheden vonden echter weinig ge nade in de ogen van Wassily Koez- netsof, de leider van de Russische de legatie. Koeznetsof wees het voorge stelde compromis, dat van een verbod van alle proeven op de ondergrondse na, vierkant af. Het zou volgens hem alleen aanvaardbaar zijn voor de Sow jetunie indien het gekoppeld werd aan een staking van de ondergrondse proe ven. Dat laatste willen de westelijke mogendheden echter niet omdat het onmogelijk is met zekerheid vast te stellen of aan een afspraak tot staking van de ondergrondse proeven wel de hand gehouden wordt. Ook het voorstel dat voorziet in een volledig en door toepassing van doeltreffende internationale inspectie en toezicht onontduikbaar geworden verbod van alle progven wees Koez netsof af, maar dat was te verwachten geweest. De Sowjetunie is zo afkerig van inspectie en toezicht op Russisch gebied als een kat van water. Terwijl de westelijke voorstellen werden ingediend richtten president Kennedy en premier Macmillan zich in een gemeenschappelijke verklaring tot de Sowjetunie met het dringende verzoek mee te werken in Genève aan uitvaardiging van een beperkt verbod van kernproeven, het enige dat in het bereik van de mogelijkheden scheen te liggen. Kennedy en Macmillan noemden de wedijver in de perfectionering van kernwapens een dodelijk gevaar. Dat KOEZNETSOF Neen en nog eens neen A LS DE periode van het beheer A door de UNO is geëindigd, zullen de inwoners van Nieuw- Guinea ook door Nederland wor den behandeld als Indonesische onderdanen. De regering vindt, het met noodzakelijk en evenmin wen selijk om toe te staan dat zjj hun nationaliteit kunnen kiezen. Dit besluit is. aldus de memorie van toelichting, genomen „mede gelet op de vroegere ervaringen". Mr. Sohiirmann kandidaat directeur van Unesco DEN HAAG Minister Cals (on derwijs, kunsten en wetenschappen) heeft Nederlands permanente verte genwoordiger bij de Uno. mr. C. W. A. Schürmann. kandidaat gesteld voor de functie van directeur-generaal van de Unesco. GLASGOW (U.P.I.) Op een angst vallig geheim gehouden plaats ergens aan de Schotse kust wordt Engelands eerste radio-piratenschip uitgerust. Het is een omgebouwde vissersschuit de „Ellen" die vrijwel klaar is om te worden overgebracht naar een plaats voor de monding van de Theems om daar nieuws, muziek en natuurlijk reclame te gaan uitzenden onder de naam „The Voice of Slough". Daartoe moet de negentien meter lange „Ellen" echter eerst de P.T.T., de douane en de kustwacht zien te ver schalken om de radiozender aan boord te nemen, die, ook al weer op een ge heime plaats, gereed schijnt te staan. Vervolgens gaat dan de reis naar de plek, buiten de territoriale wateren, waar „The Voice of Slough" voor zijn uitzendingen ligplaats zal kiezen. Een van de eigenaars, John Thomp son, zei dat de „Ellen" op een afstand van ongeveer tachtig kilometer van Londen voor de mond van de Theems zou gaan zenden. De naam Slough is overgenomen van een voorstad van Londen. De perschef van de nieuwe onderne ming zei dat er kan worden gerekend op de steun van een flink aantal Britse firma's. GRONINGEN. Bij het spelen in een hoop zand is gisteren de vijfjarige Krino Borst uit Nieuw Wolda door verstikking om het leven gekomen. Het kind had een gat gegraven en daar het hoofd in gestoken, waarna het zand was gaan schuiven. In dezelfde plaats is gistermorgen de 58-jarige landbouwer G. Baas veron gelukt Bij het oversteken van de hoofdweg in Nieuw Wolda kwam hij met de fiets onder een auto. Hij was op slag dood. zal moeten worden gekeerd, menen zij. De veiligheid van alle mensen staat op het spel. Pleitend voor een verbod van alle kernproeven behalve de ondergrondse wezen Kennedy en Macmillan er in hun boodschap aan de Russische rege ring op dat juist daardoor de mens heid bevrijd zou worden van de heer sende angst voor het stralingsgevaar. In een toelichting op de westelijke voorstellen verklaarde in de ontwape ningsconferentie de Amerikaanse de legatieleider, Dean, dat Engeland en de Verenigde Staten in geen geval op nieuw zullen instemmen met een niet bindende afspraak over staking van de ondergrondse proeven. Het vorige jaar schond de Sowjet unie een dergelijke afspraak. Toen in Genève nog werd onderhandeld aan de conferentietafel waren in de Sow jetunie, bij Semipalatinsk en in de bunrt van Nova Zembla, de voorbe reidingen van de serie schrikbarende Russische kernproeven van het afge lopen najaar ai begonnen. Koeznetsof voerde weer aan dat vol gens Russische opvattingen alle proe ven, ook de ondergrondse, op grote afstanden met instrumenten waarge nomen kunnen worden. Die capaciteit is echter tot nu toe nimmer door de Sowjetunie bewezen, bij voorbeeld met een eerste melding van een on dergrondse kernproef in de Verenig de Staten. Afgezien van dat laatste zou zelfs indien de Sowjetunie en de westelijke landen die technische capaciteit wel hadden een algemeen verbod van kern wapens dan nog niet waterdicht zijn. Immers, alleen onderzoek ter plaatse naar de aanwezigheid van splijtings- produkten in de bodem zou vermoe dens, gewekt door waarnemingen op afstand, in zekerheid kunnen omzet ten. Het neutrale compromisplan, waar voor de Sowjetunie wel voelt maar het westen niet, voorziet in dergelijk onderzoek ter plaatse, maar alleen in dien het land dat wantrouwen heeft gewekt ermee instemt en een interna tionaal controleorgaan uitnodigt het onderzoek te komen instellen. Dm kracht bij te zetten aan de wes telijke argumentering liet de Ameri kaanse regering gisteren in Washing ton uitlekken dat zij het vermoeden had dat de Chinese Volksrepubliek over enige maanden een eerste kern explosie teweeg zou gaan brengen, waarschijnlijk met technische hulp van de Sowjetunie. Het werd echter i niet duidelijk waarop die vermoedens waren gegrond. Men herinnerde zich dat enkele weken geleden een goed- i kope uitgave was verschenen van een J boek dat grotendeels aan de mogelijk heid van de opkomst van China als kerriwapenmogendheid was gewijd. Het is geschreven door enkele leden van de wetenschappelijke staf van de RAND Corporation, een instelling die bestaat bij de financiële gratie van de Amerikaanse luchtmacht. '''er vergulding van deze pil werd in Washington verder gezegd dat de Chinese Volksrepubliek zeker nog niet dadelijk kernwapens voor militair ge bruik gereed zou hebben. Voor de miljoenen die deze wapens meer vre zen dan wat ook ter wereld was dat. een schrale troost. MOSKOU (Reuter). Oe Thant, de waarnemende secretaris-generaal van de Uno, brengt een bezoek aan de Sow jetunie op uitnodiging van de Russische regering. Gisteren heeft hij een gesprek gehad met de Russische president, Leo nid Brezjnef. Behalve over allerlei poli tieke kwesties zal Oe Thant met de Rus sische leiders ook spreken over verlen ging van zijn ambtstermijn. Gespannen volgt prinses Anne, die steeds meer op haar koninklijke moeder gaat lijken, de bewegingen van het jacht Bloodhound, dat zij onder supervisie van haar vader door een siuis moet loodsen. Prins Philip heeft het afgelopen weekeinde met zijn dochter en zijn zoon, prins Charles, een tocht ge maakt langs de westkust van Schotland, waarbij hij zijn kinderen heeft geleerd hoe zij met het jacht moeten om gaan. CAPE CANAVERAL (Reuter, AP, UPI). De Marmer 2, de Amerikaanse ruimtesonde die Venus moet bespieden, is sedert gistermorgen op weg naar die altijd in ondoordringbare nevels ge hulde planeet. Hij zal van een ingewikkelde baancorrectie afhan gen of dat verspieden op afstand kan doorgaan. Het vertrouwen in de goede afloop nam enige uren na de lancering weel een hoge vlucht toen uit zorgvuldige berekeningen was gebleken dat door correcties onderweg op 4 september een afwijking in de baan- teniet kon worden gedaan. Aanvankelijk was gemeend dat er maar weinig kans van slagen op een volledig wegwerken van die afwijking was. Een lichte teleurstelling was daar van het gevolg, hoewel vaststond dat van een volledige mislukking zeker geen sprake was. Toen het weer hoop geverfde reken werk, uitgevoerd in het Jet Propulsion Laboratorium in Pasadena, Californië, was verricht voegde men aan de uit slag toe: „Wij voorspellen een schitte rend succes". 128 km sneller Gebleken was dat over ongeveer een week de snelheid van de Marinier-2 zou moeten worden verhoogd met 128 kilo meter per uut. De raketmotoren van de Marinier-2 worden in staat geacht tot een verhoging van die snelheid met 192 km per uur, ruim voldoende dus voor de vereiste versnelling. Enige uren na de start maakte de Amerikaanse rijksdienst voor lucht vaart en ruimtevaart (NASA) bekend dat de ruimtesonde, een ruim 200 kg wegend gedeeltelijk verguld en vèrzil- zilverd instrumentarium, niet geheel Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De Waterman en de Seven Seas zullen onder een con tract met de Nederlandse Tegering naar Hollandia opstomen om te hel pen bij een versnelde evacuatie van burgers en militairen uit Nieuw-Gui nea. De Waterman, vroeger eigendom van de regering, vaart nu voor de rederij Trans Ocean en kan evenals de Seven Seas achthonderd mensen vervoeren. De Seven Seas is eigendom van de Westduitse Europa-Canadalijn, waar in de Holland-Amerikalijin en de Rot terdamse Lloyd een meerderheidsbe lang hebben. Voor deze evacuatiereis zal de Seven Seas door de Lloyd wor den uitgerust. De Seven Seas kan eind september in Hollandia zijn, de Waterman eind oktober. Het gaat voorlopig om één reis. Van de omstandigheden zal afhangen of de regering één of beide schepen voor het eind van het jaar nog een keer zal contracteren. Officiële me dedelingen hierover, waarop in Hol landia met smart wordt gewacht zijn niet gedaan. De start van de Atïas-Agena.B die de Amerikaanse ruimtesonde Mariner-2 van Cape Canaveral op weg naar Venus zond. De raket slingerde u-at te veelwaardoor de ruimtesonde niet precies in de bereken' de baan kwam. Bsf me UIT LIJST GESNEDEN DEN HAAG. Veertien schilde rijen en een waterverftekening zijn tijdens het weekeinde gestolen uit het atelier van de Haagse schilde rijenrestaurateur Van Bohemen. De daders zijn hef huis binnengekomen door een glazen koekoek op het dak. De werkplaatsen bevinden zich in een onbewoond huis aan de Laan van Roos en Doorn. Toen de heer van Bohemen, die er zaterdagochtend nog had gewerkt, gis teren zijn atelier binnenkwam vond hij de boel overhoop gehaald. De schilderijen waren uit hun lijst gesneden. De gestolen werken, waar van het grootste een afmeting heeft van 49 bij 35,5 centimeter, vertegen woordigen een waarde van ongeveer vijftigduizend gulden. Er waren drie kostbare stukken bij: een jonge man die naar een zeepbel kijkt van Michiel Sweerts ter waarde van dertigduizend gulden, de Versto ting van Hagar van Henrie met de Bles ter waarde van tienduizend gul den en een zeestukje van Keinier Nooms dat geschat wordt op vijfdui zend gulden. Het eerste schilderij behoort toe aan het Gronings Museum van Oudheden. De laatste twee zijn eigendom van de Dienst voor 's Rijks verspreide kunst voorwerpen. Vijf portretjes op koper geschilderd en de waterverftekening behoren aan het Fries Museum te Leeuwarden. Twee schilderijen zijn het eigendom van particulieren. De restaurateur is wel tegen brand maar niet tegen inbraak verzekerd. Volgens de heer Van Bohemen is de diefstal maar „prullewerk". „Geen enkele geroutineerde dief zou een schilderij van minder dan vijftig gul den meenemen", zei hij. HAARLEM In de duinen, achter het caravankamp Duinrand in Zand- voort, is gistermiddag de dertienjarige Joost van Wilsen uit Amsterdam on der een grote hoeveelheid zand bedol ven en door verstikking om het leven gekomen. De jongen had met twee broertjes een grote kuil gegraven, die plotseling was ingestort. Van onze correspondent BONN De grootste Duitse ha venstad Hamburg krijgt Europa's tweede Eiffeltoren, hoewel de rege ring van deze Westdyitse deelstaat er eigenlijk niet veel van moet heb ben. Het wordt een 275 meter hoge reus, die waarschijnlijk op drie of vier poten zal komen te staan en in de eerste plaats wordt gebouwd ten gerieve van de televisie. Jaren lang hebben het ministerie van verkeer in Bonn en de Ham- burgse regering geruzied over deze toren, die wat hoogte aangaat de tweede in Europa (na de Parijse Eiffeltoren) zal worden. De Ham burgers waren en zijn nog steeds bang dat zo'n hoge toren gevaarlijk zal zijn voor het luchtvaartverkeer. Met in gedachten het brandende verkeersvliegtuig dat twee jaar ge leden in het centrum van München neerstortte wees men erop dat het vliegveld Fühlsbuttel vrij dicht bij het centrum van de stad ligt en dat vliegtuigen bij landen en stijgen steeds over de dicht bevolkte stad (twee miljoen inwoners) vliegen. Maar Bonn kende geen medelijden en wees de bezwaren van de hand. „Televisie is blijkbaar belangrijker dan een veilig luchtverkeer" moppert men thans in Hamburg. De reuzen- toren wordt vlak bij het centrum gebouwd; reeds in de komende herfst wil men ermee beginnen. Pe bouw zal twee a drie jaar in beslag nemen. Op de top van de toren komt de zender van de tweede Duitse televisiemaatschappij. Op een hoogte van tweehonderd meter zal een restaurant in de wol ken worden gebouwd dat in een uur om zijn eigen as draait. In de kosten voor de bouw van de toren zal de regering in Bonn met zeven a acht miljoen mark deelnemen. Het zon derlinge is dat er nog altijd geen goedgekeurde tekening van deze toren bestaat. In West-Duitsland bestaan tot dusver twee van dergelijke vrij hoge torens met restaurant, te weten in Stuttgart (211 meter) en Dortmund (216 meter). NEWCASTLE (UPI) Twee werklie den stapten in Newcastle-upon-Tyne een grote zelfbedieningswinkel binnen, laad den een brandkast met driehonderd pond erin op een steekwagen, kruiden die naar buiten en verdwenen met de brandkast in een auto. Tegenover de winkelende vrouwen hadden zij ge klaagd over het zware karwei. ,,En dat op een maandagochtend'.", hadden zij gezegd. Later bleek dat het geen werk lieden waren maar dieven. Van onze correspondent DORDRECHT Twee Poolse broers hebben na 23 jaar weer iets van, elkaar gehoord. In Polen hadden ze elkaar in 1939 voor het laatst ge zien. Hoewel ze in al die jaren geen enkel contact hadden, liep hun loop baan toch aardig parallel: beiden dienden in de Tweede Wereldoorlog in het Engelse leger onder generaal Anders en beiden kwamen in 1947 vanuit Engeland naar Nederland. Alex Rütkowski vestigde zich in dat jaar in het Limburgse Brunssum, broer Boleslaw ging in Dordrecht wonen en werken. Zowel Alex als Boleslaw heeft in de afgelopen jaren zijn uiterste best ge daan om het verloren gegane contact te herstellen. Het was Alex, die tenslot te succes had. Zijn brief aan Boleslaw Rütkowski in Dordrecht veroorzaakte grote opschudding, omdat de Dordtse Pool inmiddels tot de overtuiging was gekomen dat zijn broer dood was. De eerste telefoontjes tussen Brunssum en Dordrecht zijn inmiddels gewisseld en vrijdag komt Alex naar Dordrecht. Zelfde leger In 1939 was Alex naar het front ge trokken. Na veel omzwervingen was hij bij het Engelse leger terechtgekomen, waar hij onder generaal Anders bij de infanteristen was ingelijfd. Boleslaw werd in de oorlogsdagen wegens deel neming aan ondergrondse activiteiten tot tien jaar gevangenisstraf veroor deeld. Sneller dan hij had verwacht kwam hij vrij. Hij bedacht zich niet lang ên vluchtte het land uit, kwam in Iran terecht en sloot zieh daar aan bij het leger van generaal Anders. Hij werd bij de pantserdivisie ingedeeld. Na de oorlog, toen Boleslaw zich een maal in Nederland had gevestigd, slaag de hij erin contact op te nemen met zijn NEW DELHI (Reuter, UPI). De overstromingen i<n Indië en Pakistan hebben tot dusver aan 252 mensen het leven gekost. Honderdduizenden hectaren land zijn ondergelopen. Van de 150 arbeiders die bij de aan leg van een grote verkeersweg werk ten zijn er 86 verdronken toen de ri vier de Teesta buiten haar oevers trad. Volgens de berichten stijgt het wa ter in de rivieren nog steed*. familieleden in Polen. Wie hij daar ont moette, Alex niet. Iedereen dacht ten slotte, dat deze in het concentratiekamp Maijdanik om het leven was gebracht. Boleslaw en zijn vrouw hebben dit kamp nog bezocht alvorens naar ons land terug te keren. Volslagen onverwacht is nu het be richt uit Brunssum gekomen, dat Alex nog leeft. Sinds 1947 werkt hij in de Limburgse mijnen, is intussen getrouwd en heeft zes kinderen. Vrijdag kan hij in Dordrecht kennismaken met de vrouw van Boleslaw en met de twee meisjes die in dit gezin zijn geboren. De weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot vanavond: Overwegend zwaarbewolkt met van het westen uitregen. Zwakke tot matige, later aan de kust vrij krachtige wind tussen zuid en zuidwest. Dezelfde middagtemperatu- ren als gisteren, of iets hogere. MIES JE: Het is een kwestie van wennen. 29 augustuszon op 5.45, onder 19.36; maan op 4.45. onder 19.36. Helsinki Stockh. Oslo Kopenh. Aberdeen Londen Amsterd. Brussel Luxemb. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankf. München Züricb Genève Locarno Wenen Innsbr Belgrado Athene Rome Ajaccio Majorca Lissabon weer wind max.t. n.sl. regen ZZO 17 2 zw.bew. Z 14 2 regen stil 16 3 regen W 17 5 regen WNW 15 0.3 zw.bew. WZW 19 0 zw.bew. W 17 4 h.bew. WZW 19 0 l.bew. W 19 0 h.bew. NW 22 0 l.bew. N 26 0 l.bew. WNW 29 0 h.bew. ZZW 28 0 zw.bew. W 22 0 zw.bew. WNW 24 0 zw.bew. WNW 28 0 zw.bew. WNW 24 0 h.bew. NW 28 0 zw.bew. stil 29 0 zw.bew. W 30 0 zw.bew. O 29 0 onbew. N 35 0 onbew. Nfflb 35 O onibew. WZW 32 0 onbew. ZZW 27 0 onibew. ZW 3D 0 onbew. stil 38 0 f

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1