OOSTEN WIL MUUR MET MIJNENVELD VERSTERKEN Meer salaris voor ambtenaren die na 1 oktober blijven Kleintjes namen de strijdbijl op tegen traditionele taxi's Uit angst voor meer vluchtpogingen: Student licht Lotto op voor miljoen mark Beschieting Havana wild avontuur van studenten Feest in echte kazerne VIJF DODEN IN HET VERKEER MILDE STRAF LONDENS GEZICHT VERANDERD VAN LIJN 24 DE ZANGERES Per kabelbaan naar top van Mont Blanc Pracht handen VROUW SCHOPT NEO-FASCIST OP DE VLUCHT Maandag 27 augustus 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD F.ML band verandert Oost-Berlijiiers blijven toch hun leven wagen O.A.S. stuurt in „dienstenveloppen" waarschuwing Vader en zoon verdronken Engelse kunstmaan Ariel zendt weer (zwak) uit Tube9Sct Hamea-Gelei Vulkaan verdrijft 2500 Japannezen STAATSSECRETARIS IN NW.-GVINEA: Gouverneur Rockefeller opent nieuwe fabriek van Aerojet-Delft VOOR OPSTAND TEGEN COMMUNISME Wasserij uitgebrand Toenemende groei bij levensverzekeringen AMERIKA IN VERLEGENHEID Opwinding Pianist lijdt aan geheugenstoornis Pa". 5 DEN HAAG. Met ingang van 1 september zullen vele FM zenders in Europa op een ander kanaal .gaan uit zenden. Hier zijn ook de Nederlandse zenders bij betrokken, omdat zij de overeenkomst ondertekenden die in de zomer van 1961 in Stockholm werd ge sloten. Tegelijk met de toewijzing van nieu we kanalen voor de verscheidene zen ders, wordt ook een nieuwe kanaalnum mering ingevoerd. Het eenvoudigst is in de buurt van de oude m:hz te zoe ken, want de wijzigingen bedragen ten hoogste zes mhz, voor de zenders Hoo- gezand, Hulsberg, Irnsum, Lopik, Mar- kelo en Mierlo. Van onze correspondent DO'NN. Het Oostduitse communistische regime overweegt om langs de vijftig kilometer L* lange muur tussen Oost- en West-Berlijn een tweede, nog gevaarlijker versperring te bouwen. Een vijftig meter breed mijnenveld zou ervoor moeten zorgen, dat het aantal vluchtpogingen naar het Westen tot het uiterste minimum wordt beperkt. Berichten over een mijnenveld dwars door Berlijn werden gisteren zowel in Engeland als in de Bonds republiek gelanceerd. Enige bevesti ging ervan was evenwel noch in Bonn noch in Berlijn te krijgen. De Oostduitse regering zou de laat ste weken bezorgd zijn geworden door de vele vluchtpogingen van Oost- naar West-Berlijn, waarbij de Oostduitse volkspolitie ten minste twee Oostberlijners vermoordde, hetgeen in de gehele Westelijke en ook in de neutrale wereld een golf van verontwaardiging veroorzaakte. Kabels verleggen Heeds zouden de openbare nutsbe drijven in Oost-Berlijn opdracht heb ben ontvangen om waterleidings- en gasbuizen en elektriciteits- en tele foonkabels te verleggen. Ook wil het Oostduitse regime voor zijn mijnen veld een groot aantal huizen laten af breken. Voorts ligt het in de bedoeling om daar waar tot dusver de muur niet uitgebouwd kon worden mijn- versperringen aan te leggen; o.a. bij een zes kilometer lang complex spoorterreinen en bij de kanalen, die van Oost- naar West-Berlijn leiden. In West-Berlijn bleef het het afge lopen weekeinde vrij rustig. De Rus sische gepantserde auto's brachten weer, opnieuw geëscorteerd door Amerikaanse soldaten en Westberlijn- se politie, aflossingspersoneel naar het in West-Berlijn gelegen Russische oorlogsmonument. Amerikaanse, Britse en Franse patrouilles onderna men, zonder door de Oostduits ens of de Russen één voet dwars te worden gezet, tochten door Oost-Berlijn on danks de opheffing van het Russische garnizoen in dit stadsdeel. Maar langs de muur bleven ook (Ingezonden mededeling) Nu nog maar een scheut of 'n steek. Haar straks weet U zich geen raai van de slopende Rhenmatische Pijnen. Doe de beroemde Kruschen kuur, de klei ne dagelijkse dosis, om 't bloed weer zui ver te maken. Duizenden gingen u voor en nog heel velen zullen uw voorbeeld vol gen. Een heerlijke ervaring, reeds na een betrekkelijk kortstondig gebruik, als van zelf die pijnen te voel'en wegvallen. Dat gebeurt naarmate het bloed gezuiverd wordt van de pijnverwekkende onzuiver heden, die zich zijn gaan ophopen in spie ren en gewrichten. Kruschen is de natuur lijke stimulans voor de bloedzuiverende or ganen. dit weekeinde Oostberlijners op de loer liggen om een kansje te wagen. Zaterdag vluchtte een twintigjarige volks politie man tijdens een wachtaf- lossing onder moordend geweervuur van zijn kam er ad en" over de muur naar West-Berlijn. Met grote spron gen, intussen zijn wapens weggooiend, rende hij dwars door prikkeldraad versperringen op de muur af, waar over hij zich snel heenslingerde. De ex-politieagent zei: „Na de schietpar tijen van vorige week had ik er ge noeg van", 's Avonds laat mislukte echter de vlucht van een wat oudere man, die de rivier de Spree wilde overzwemmen. Tien meter van de Westberlijnse oever af grepen de volks politieagenten van een Oostduitse mi litaire boot hem. nadat reeds tiental- Van onze correspondent PARIJS. Alle Parijse kranten hebben van de O.A.S. en de verzets- raad van George Bidault een stencil ontvangen waarin staat dat „vandaag of morgen de verrader de Gaulle zal worden neergeschoten als een dolle hond". Deze stencils waren verzonden in enveloppen van de Franse volksver tegenwoordiging en waren door de postkamer van de Franse kamer afge stempeld. De politie tracht nu er achter te ko men wie deze walgelijke lectuur op kosten van de Franse staat heeft ver zonden. STRAATSBURG. Onder de ogen van zijn vrouw en vijf kinderen zijn zaterdagmorgen de 33-jarige schip per A. P. Leuven, van de Lloyd 13 uit Rotterdam, en zijn vijfjarig zoon tje Theodoor verdronken. De jongen was ten noorden van Straatsburg in de snelstromende ri vier gevallen. Zijn vader sprong ge kleed te water en slaagde erin zijn zoon te bereiken. Beiden werden echter door de stroom meegesleurd. LONDEN (Reuter, AP). Het zwij- gen van de zenders van de Engelse kunstmaan Ariel, dat dezer dagen in verband werd gebracht met de gevol gen van Amerikaanse kernproeven op grote hoogte, behoort weer tot het ver leden. Ariel zendt weer uit, zij het nog zwakjes. De signalen zullen volgens het Engelse ministerie van wetenschappen echter zodra de zonnecellen weer vol doende elektrische energie hebben opge wekt snel krachtiger worden. Van onze correspondenten ROTTERDAM. Op de kruisweg in de Haarlemmermeer is zaterdag nacht de 21-jarige dienstplichtig korporaal A. Jongkind met een nieuwe auto uit de bocht gevlogen. Hij botste tegen een abri en was op slag dood. De 26-jarige J. Bunschoten uit Hob- berede onder Oosthuizen kwam zater dagavond om het leven toen hij met zijn scooter tegen een vrachtauto reed. De auto reed van een boerderij de weg op. De vader van de heer Bun schoten werd elf jaar geleden op de zelfde plaats bij een verkeersongeluk gedood. Bij een verkeersongeluk op de Meele- weg in Den Hulst werd de heer Borger uit Nieuwleuzen zaterdagavond zo zwaar gewond dat hij in het ziekenhuis in Zwolle is overleden. De man werd, toen hij melkbussen loste van zijn aangereden wagen, door een bromfiets aangereden. In het ziekenhuis in Zierikzee over leed zaterdagnacht de 23-jarige W. van den Berge uit Bruinisse, die eerder op de avond bij een valpartij met zijn bromfiets ernstig gewond was geraakt. Op het fietspad naar Zierikzee raakte hij bij het passeren enige wandelaars en verloor de macht over het stuur. Op de weg van Roosendaal naar Et- ten is zaterdagavond de 21-jarige me juffrouw F. de Ronde uit Yerseke van de duo van een scooter geslingerd en kort daarna overleden. Haar verloofde verloor de macht over het stuur. APPELSCHA De brandweer van Oosterwolde stond gistermorgen mach teloos bij een boerderijbrand in de Kale Duinen bij Appelscha, omdat er geen bluswater was. Boerderij en inventaris gingen verloren. len schoten op de vluchteling afgevuurd. Weigering Inmiddels heeft de Russische am bassade in Oost-Berlijn een schrijven van de Franse ambassadeur in Bonn, die tevens ihoge commissaris in Duitsland is, geweigerd aan te ne men. De Franse ambassadeur had -daarin geprotesteerd tegen de Oost duitse moord op donderdag jl. op een jeugdige Oostberlijnse transportagent, die tijdens zijn vlucht naar de Fran se sector was neergeknald en in de ze sector overleed. Het stoffelijk over schot van de jonge Oostberlijner is zaterdag van West-Berlijn naar West- Duitsland overgebracht. De Westber lijnse wethouder Albertz zei vlak voor dit transport: „Hij droeg de uniform van de andere kant, maar hij begeer de de vrijheid meer dan het leven." (Ingezonden mededeling LONDEN (UPI). Een 31-jarige vrouw heeft zaterdagavond een einde gemaakt aan een bijeenkomst van Sir Oswald Mosley's Nationale Beweging. Zij dreef de fascistische spreker, Ro bert Taylor, op de vlucht. Adeline Awabh, de echtgenote van een kleurling, rende naar Taylor toe en schopte de sinaasappelkisten waarop hij stond van de stoep. Bij het handgemeen dat er op volgde, greep de politie in. De bijeenkomst werd beëindigd. TOKIO (Reuter). Als gevolg van een plotselinge uitbarsting van de vul kaan' Ojama op het Japanse eiland Mi- jakezjima zijn ruim 2500 mensen uit hun huizen verdreven. Tenminste dertig mensen liepen verwondingen op. De vulkaan is door grote stoomwol ken omgeven. Stromen gloeiend hete la va rollen over de brandende berghellin- gen sissend in zee. Japanse en Amerikaanse oorlogs schepen patrouilleren voor de kust van het eiland om zo nodig de bevolking in veiligheid te brengen. 11TOLLANDIA. Nederlandse ambtenaren die na 1 oktober in westelijk Nieuw-Guinea blijven werken, zullen méér gaan verdie nen. Om te voorkomen dat het amb telijke apparaat na de overdracht aan de Uno ineen zal storten, heeft de Nederlandse regering „een aan tal gunstige financiële voorwaar den" voor blijvende ambtenaren geschapen. Staatssecretaris Bot heeft de rege ringsvoorstellen dit weekeinde bespro ken met gouveneur Platteel en leiden de ambtenaren van het gouvernement. Over de inhoud ervan is nog niets mee gedeeld. De meeste ambtenaren wil len overigens niets liever dan naar Nederland terugkeren. Zij laten zich veelal leiden door de overweging: Wie het eerst in Nederland is, krijgt de beste baan. Recht in de ogen Voordat staatssecretaris Bot zater dag zijn besprekingen begon, sprak hij een menigte van honderden Papoea's toe, die hem in het centrum van Hol- landia stonden op te wachten. Mr. Bot verklaarde, na eerst enkele toespraken van Papoea's te hebben aangehoord, naar Nieuw-Guinea te zijn gekomen om de bevolking van Papoea Barat (West-Papoea) recht in de ogen te kijken. Hij betreurde het dat de opbouw zo abrupt moest worden afgebroken, maar was er voor het overige van overtuigd dat de be reikte oplossing in deze omstandighe den de juiste weg voor de Papoea's was. Als de Papoea's hun taak gedis ciplineerd vervullen zullen zij naar het oordeel van mr. Bot de eerbied en sympathie verwerven „van allen ROTTERDAM De gouverneur van New York, Nelson Rockefeller, be schouwt de nieuwe optiekfabriek van Aerojet-Delft op Long Island als een „volmaakt voorbeeld van internationale samenwerking". Aerojet-Delft is een onderneming die is gesticht door de Aerojet-General Cor poration, de raketten- en ruimtevaart- industrie van de General Tyre and Rubber Company, en De Oude Delft, een Nederlandse optiekfabriek. Tijdens een bezichtiging van de fa briek toonde Rockefeller grote belang stelling voor een van de produkten van Aerojet-Delft, een televisiecamera die infrarood-opnamen maakt in het volsla gen duister. Gouverneur Rockefeller werd rondge leid door de directeur van Aerojet- Delft. J. J. van der Sande. Zoals wij eerder meldden wil Aerojet- Delft zich toeleggen op de fabricage van optische instrumenten voor ruimte vaartuigen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Een felle brand heeft zaterdagochtend de stoomwasserij De Valk in Den Haag grotendeels ver woest. De schade bedraagt meer dan een ton. De machines en installaties in de mangel-, pers- en centrifugeerafde lingen en de strijkerij gingen verloren. Het wasgoed van tweehonderd klanten en bijzonder dun. doorzichtig papier- - --- tje op zijn Lottobiljet geplakt. Toen hij dit moest „controleren", greep hij zijn potlood en vulde er de zes getal len op, die hem aanspraak deden ma ken op 500.000 mark. De week daar op haalde hij dezelfde truc uit: weer 500.000 mark. Bij controle achteraf met microfilms kwam he.t bedrog op het laatste ogenblik uit. Voor de rechtbank bleek dat de Van onze correspondent DONN. Tot slechts negen -0 maanden gevangenisstraf en dan nog voorwaardelijk is dezer dagen in Stuttgart een 23-jarige Zwitser veroordeeld, die bijna een staatsinstelling voor een miljoen mark (ongeveer 900.000) had op gelicht. Pas op het laatste nipper tje kwam het bedrog uit. De zeer milde straf was een gevolg van een heel bijzondere eigenschap van de Zwitser: zijn verstokt idealisme. Hij had met het geld een volksop stand tegen de communisten in Oost-Duitsland willen financieren. De Zwitser, wiens naam niet be kend is gemaakt, werkte als werkstu dent bij de staatsloterij in Stuttgart, waar de formulieren binnenkomen van de Lotto. Op uiterst geraffineer de wijze slaagde de student er bijna in een miljoen mark, twee maal de hoofdprijs in de wacht te slepen. Op 27 juli jl. had hij namelijk zijn eigen Lottobiljet ingeleverd. Twee dagen later kreeg hij dit biljet weer in han den om het, zoals zijn werk was, op het kantoor van de Lotto te controle ren. Maar bij de inlevering had hij verbrandde. Een ketelhuis, waar een stoomketel onder hoge druk lag, bleef gespaard. De heer J C. van der Linden, die naast de wasserij woont, is samen met zijn broer eigenaar van De Valk. De brand werd tegen vier uur door een patrouillerende agent ontdekt. Het vuur woedde over een lengte van zes tig meter. Zwitser niet zo maar een bedrieger was. De werkstudent die ondanks zijn vrij hoge intelligentie het gedachten- leven van een zeventien- a achttien jarige bleek te bezitten, was een groot fantast. Zo had hij al eens al zijn spaargeld ten bedrage van tiendui zend Zwitserse franken aan een anme medestudent gegeven, opdat deze zijn studie verder zou kunnen financieren. Een andere keer had hij een padvin- dersgroep opgericht, waarvan de le den invaliden moesten helpen; zelf had hij vele malen een verlamde jongen kilometers lang in diens rol stoel voortgeduwd. Ook Stalin Voor de rechtbank zei de Zwitser: „Ook Stalin is zijn loopbaan met een overval begonnen. Uit gesprekken met gevluchte Oostduitse studenten was mij duidelijk geworden, dat daar ge holpen moest worden. En met de Lot to bedroog ik geen personen, ten hoogste een gokinstelling". De offi cier van justitie zei: „De Zwitser wilde met ondeugdelijke middelen de wereldgeschiedenis in beweging bren gen en in het conflict tussen Oost en West ingrijpen". Ondanks het feit dat het hier om de grote som van een miljoen mark ging, streken openbare aanklager en rechter hun hand over hun hart en lieten de jonge Zwitser met een voor waardelijke straf naar huis gaan. UTRECHT. De levensverzekering maatschappijen in Nederland hebben in het eerste halfjaar voor 3.234 miljoen aan nieuwe kapitaal-, rente- en volks verzekeringen afgesloten, een stijging van 11 procent ten opzichte van het eerste halfjaar 1961. Dit blijkt uit een mededeling van het Centraal bureau voor de statistiek. Hiermee heeft het groeitempo zich weer enigszins hersteld van de terug gang in het eerste kwartaal, toen de stijging slechts 8 procent bedroeg. Van het bedrag aan nieuwe verzeke ringen had 1,642 miljoen, dus iets meer dan de helft, betrekking op contracten waarbij een periodiek inkomen wordt gegarandeerd (rente- en pensioenver zekeringen). Aan kapitaalsverzekeringen werd voor 1.448 miljoen afgesloten en aan volksverzekeringen voor 144 mil joen. Een zevenjarig jongetje, dat in een leegstaande boerderij aan de Merwede- dijk in Giessendam met lucifers speel de, heeft zaterdag twee gezinnen dak loos gemaakt. Het vuur dat het jon getje bij het hooi had gemaakt, greep zo snel om zich heen, dat twee dicht bij elkaar staande boerderijen werden ver woest. Drie mensen werden licht ge wond. WASHINGTON (Reuter, AP UPI) Er is in Cuba en van de weeromstuit in Moskou en Peking een storm van verontwaardiging opgestoken na een doldriest avon tuur van jonge uitgeweken Cubanen in de nacht van vrijdag op zater dag. Het hoogtepunt van dat avon tuur was de beschieting, uit een ple zierjachtje en een verbouwde oude motortorpedoboot, van een hotel in -de havenbuurt van Havana, waar in veel Russen woonden. De enigen die het avontuur, dat ge makkelijk onschuldigen het leven had kunnen kosten, zeer prezen, waren de in de Verenigde Staten wonende uitgeweken Cubanen. De Amerikaanse regering bracht het in verlegenheid, vooral omdat aanvankelijk het State Departement de veronderstelling had geuit dat de oefenende Cubaanse vloot voor de beschieting verantwoordelijk was geweest. Die veronderstelling werd later ingetrokken, en ervoor in de plaats kwam de bekendmaking dat de twee scheepjes waarmee de overval was uitgevoerd in beslag wa ren genomen in Marathon, een -haven tje aan de kust van Florida. Dr. Fidel Castro, de premier van Cuba, gewaagde in een opgewonden communiqué van een „verraderlijke verrassingsaanval" die blijk zou heb ben gegeven van „lafheid, misdadig heid en een zeeroversmentaliteit". Laf waren de uitvoerders van de overval zeker niet. In het holst van de nacht naderde een van hun twee kleine scheepjes Havana tot op enke le honderden meters. Toen pas werd het vuur geopend, met lichte vuur- die u vandaag nog niet kennen, maar die morgen uw hoeders zullen zijn". Leuzen De toespraak werd door een tolk in het Maleis vertaald. De Papoea's ap plaudisseerden luid, nu en dan span doeken omhoogstekend met tegen de Uno gerichte leuzen. Na het vertrek van de staatssecretaris gaf het lid van de Nieuw-Guinearaad Tanggahma een uiteenzetting van de onderhandelingen, zoals die tussen Nederland en Indo nesië zijn gevoerd. Ook toen bleef het uiterst rustig. De vele gewapende po litiemannen die zich rondom het ge bouw van de Nieuw-Guinearaad had den opgesteld, hoefden niet in actie te komen. EDINBURGH (Reuter) De Rus sische pianist Sviatoslav Richter heeft zijn concerten in het internationale fes tival in Edinburgh voorlopig afgezegd. Hij lijdt voor het eerst sinds vier jaar weer aan geheugenstoornis. De organisatoren hopen niettemin dat hij in ieder geval toch zijn eigen con cert in de laatste week van het festi val zal kunnen uitvoeren. Felrood en bontbeschilderd hebben de'minicabs dapper de strijdbijl opge nomen tegen de grote, statige Lortdense taxi's. Van onze correspondent T ONDEN. Het begon op 19 ju- -*-1 ni 1961: tweehonderd rode Re nault Dauphines, beschilderd met bonte reclames, stortten zich dar tel in het drukke verkeer van de Britse hoofdstad en wat men wel de „taxi-oorlog" noemde was in volle Bij een brand in de Amerikaanse plaats Clovis (Californië) zijn zes kin deren uit een gezin om het leven geko men; de ouders ontsnapten. Zij spron gen uit het raam van hun slaapkamer. Voor Leendert Kleinoord, maar ook voor zijn gastheren van de Julianakazerne in Den Haag is hef zaterdag een feest geworden, waar de vonken voor beide partijen afstoven. Voor de soldaten, die zeventig poliopatiëntjes uit Den Haag, Rotterdam en Katwijk te gast hadden, was het af en toe meer dan een feest; het was één lange ontroering. Zeventig min of meer gehandi capte kinderen hebben genoten van alles wat er in het hoofd kwartier van de generale staf voor hen was bekokstoofd. Dat was nogal wat: zelf opbellen naar een helikopter, die even later op een weilandje naast de kazerne neerstreek, rondrossen In een jeep en een echte taptoe toe. Om nog maar te zwijgen van de artiesten, die voor dit gretige gehoor een hele serie grollen hebben verkocht. Leendert Kleinoord, die hier tussen een tante van de Wellfare en een aardige oom-van-de-solda- tentelefoon met de helikopter praat, was een van die zeventig. Zijn blije snoet is het symbool voor de dank, die de mannen van de Julianakazerne van hoog tot laag toekomt. gang. Deze Dauphines waren de eer ste minicabs kleine taxi's die gingen concurreren met de traditio nele Londense Taxi's. Tot dat mo ment bezaten die het monopolie. De Londense „cabbies" dat zijn de chauffeurs van de oude, vertrouw de taxi's, de bekende hooggebouwde Austins zagen de minicabs in het begin als doodsvijanden. De nieuwlichters zouden hun het zuur verdiende brood uit de mond sto ten, want ze reden voor lagere tarie ven dan de gewone cabs. Bovendien, zo redeneerden de cabbies, maakten de minicabs zich aan overtreding van de wet op het vervoer van passagiers op de weg schuldig. Op grond van de vergunning die elke bona fide taxi chauffeur in Londen van de overheid krijgt, zijn zij het alleen die het pu bliek mogen kenbaar maken dat ze vrij zijn voor een rit. Ze moeten een zware opleiding doormaken en een pit tig examen afleggen eer ze in het be zit van deze vergunning komen. Hun voertuig moet aan de hoogste eisen voldoen en jaarlijks door de politie ge keurd worden. En dan zullen daar opeens die pira ten in hun kleine, goedkope autootjes.. Bom barstte De bom barstte al spoedig na het verschijnen van de eerste minicabs. Rijders van gewone taxi's gingen tot tegenactie over. Er werden banden doorgesneden, er werden ruiten inge gooid, mini's werden hier en daar vast geklemd tussen drie, vier traditionele cabs, het regende klachten bij de po litie, er gingen cab-rijders de gevan genis in en de zaak kwam zelfs in het Lagerhuis ter sprake. Nu, ruim een jaar later rijden er in Londen nog altijd de 6200 gewone ta xi's en het aantal minicabs is gegroeid tot driehonderd. De eerste verschaf fen een redelijk inkomen aan ongeveer tienduizend cabbies, de nieuwe taxi's aan enkele honderden chauffeurs. Bei de soorten taxi's leiden nu een vreed zaam - naast - elkaar - bestaan. De status quo wordt voornamelijk gehandhaafd door de stilzwijgende o- vereenkomst dat de minicabs geen vrachtjes aannemen onder de vijf mijl. Wil iemand een minicab voor een af stand onder de grens, dan wordt hij naar de gewone taxi's verwezen. De mini's begonnen hun bestaan met het rijden voor een shilling per mijl, zonder een extra bedrag voor meer dan één passagier of bagage, zoals de gewone cabs doen. Bovendien rekenen de mini's niets extra voor voorrij den. En wat vooral aantrekkelijk, is: op de lange afstand, al wil men van Londen naar Edinburgh, betaalt men niets voor de terugreis die de taxi dus leeg aflegt. Bij de gewone taxi's vraagt de chauffeur voor afstanden bo ven de zes mijl en voor ritten langer dan een uur, waarvoor hij het tarief onafhankelijk van zijn meter mag vaststellen, een vergoeding voor de „lege" terugweg. Alles bij elkaar zijn de mini s dus aanmerkelijk goedkoper Telefonisch Minicabs kan men telefonisch dat is de enige manier waarop men ze wapens. De luch'tdoelbatterijen in de haven van Havana schoten niet terug: zij konden het doel niet vinden. De aangerichte schade was gering, maar alsof er oorlog was uitgebro ken tussen Cuba en de Verenigde Staten beval Castro het verbreken van alle telefoonverbindingen met het buurland op het vasteland. Castro stelde zelfs de Amerikaanse regering verantwoordelijk. Die verantwoorde lijkheid wees Washington af. De tele foonverbindingen werden later her steld. WIJ hebben al eens een zingende schoorsteenveger gehad, een zui gende omroeper, een zingende waar din, het werd dus tijd dat ons vader land gezegend werd met een zingen de tramconductrice. Die is er dan hoor. Ze staat op lijn 24 in Amster dam en ze werd als zangeres ontdekt door Coen van Orsouw. Ze zong en kwam zelfs op de televisie. Nu is zij vereeuwigd op de plaat en zij heeft mij zojuist van mijn grammofoon toegezongen: „Er komt van jou niets terecht". Daar kan ik het dan mee doen. Voor de liefheb bers die dit ook willen horen: de deun staat op Artone DR 25136. Het onsterfelijke genre van het Ne derlandse „levenslied" heeft ook twee trouwe vertolkers in het Duo De Munk, dat, zo Amsterdams als het maar kan, aan de mensheid verkon digt dat een man niet trouwt met een meid van de straat. (Tivoli). VUUR REG OWEN kan zijn orkest laten spelen dat het vuur er af spat. Dat heeft hij gedaan voor de nieuwe opname met Hu-la Twist en het fas cinerende Gonna Highlife. Een heel welkom plaatje (Palette PB 40107 D). Twee andere plaatjes ip«t vuur zijn een opname van Jimmy Smith and The Big Band met een langdu rig nummer Walk on the wild side en een „single" van Johnny Tillotson, een Amerikaanse zanger, die in zijn eigen land al heel populair is. Dat is geen wonder, want hij doet het prima. De minnaars van Sue Thompson zullen in hun handen wrijven voor de nieuwe plaat met twee liedjes: het speelse Two of a kind en It has to be. TREFFER MARTIN GALE heeft met zijn debuut op de grammofoonplaat meteen in de roos geschoten. Martin Gale, het' klinkt buitenlands genoeg, maar achter dat pseudoniem verschuilt zich een man die de oer-Nederlandse naam Rinus van Galen draagt en 32 jaar geleden in Amsterdam is geboren. Van Galen heeft al een loopbaan als orkestpianist achter de rug. Na het conservatorium belandde hij in het hammondorkest van Bernard Druk ker. Hij ging vervolgens naar de combo van Eddy Christiani en is nu pianist bij The Skymasters. Op zijn eerste plaat toont hij zijn vaardigheid op de piano. Het is heel knap wat hij doet en geestig boven dien. Zijn bewerkingen van een dans uit Tsjaikowsky's Notenkraker en het aloude „Wanneer kom ons troudag Gertie" getuigen van goede smaak en muzikaliteit. Martin Gale wordt slag vaardig begeleid door een orkestje dat zich aandient als The Nutcrackers. Van onze correspondent PARIJS. De Mont Blanc, de hoogste berg van Europa, zal bin nenkort zijn luister verliezen. Niet alleen is hij door de onlangs ge boorde tunnel niet langer een hin derpaal voor het verkeer tussen Italië en Frankrijk, maar boven» dien zal hij ook aan de buitenzijde worden bedwongen. Er liggen nl. vier plannen gereed om hem rondom met kabelbaantjes te omgeven en de top toegankelijk te maken voor iedereen. De Italianen willen nl. een kabelbaan bouwen die het dorp Courmayeur bij de Italiaan se ingang van de tunnel, met de top van de Mont Blanc verbindt. De Fran sen hebben het plan om de Aiguille du Midi (3842 m) waarnaar reeds een kabelbaan loopt van Chamonix af, te verbinden met de top 'van de Mont Blanc du Tacul (4248 m). Van daar af kan men de top van de Mont Blanc (4807 m) bereiken door een wande ling van drie uur. Een derde plan beoogt de bouw van een kabelbaan van het dorp Ta- connaz met de Aiguill-e du Gauter (3863 m) een top vlak onder de Mont Blanc. Van daar vertrekken vele bergbeklimmers om de top van de Mont Blanc te beklimmen. Het vierde plan heeft betrekking op de aanleg van een kabelbaan van het eindstation van het kabelspoor naar de Trelaporte, waar vier gletsjers bijeen komen. België Frans: Nieuws uit Milaan kunt u zien en horen om 9.30 van avond. Verder worden om 8.30 enke le kluchtige scènes uit komische films vertoond. Bij een botsing tussen een locomotief en een passagierstrein op het station van de Westduitse plaats Göttingen lie pen gisternacht 26 mensen verwondin gen op. mag „nemen" overal heen laten ko men, mits de afstand maar lang ge noeg is die men wil rijden Op straat aanhouden mag men ze niet, tenzij men de chauffeur alleen maar vraagt door middel van zijn radiotelefoon een andere mini op te roepen. Alleen de gewone taxi's mogen immers op grond van hun vergunning vrachtjes op straat oppikken. Minicabs en alle andere wagens is dat verboden. De onderneming die de mi-nicabs ex ploiteert heeft intussen het eerste jaar met verlies gewerkt. Vandaar dat het tarief halfweg dat jaar ook wat werd verhoogd. Langzamerhand burgeren de kleine taxi's echter in. De leiding van de min-lcabon-derneming is er dan ook vast van overtuigd dat het bedrijf het zal redden.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 5