is ÜL LT Kerkrade protesteert SPEL DER ZEVEN VERGISSINGEN MUZIEKLIEFHEBBERS UITEN MISNOEGEN OVER TV-REPORTAGE ut H 3 iinfliiniiiiiia iiinoiiiiiiiiioiiHiiiiiimii^ jj§ ül 1 KAPPLE EN DE HOOGVLIEGER I radio televisie verkeerd programma Piiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiui 0ERM Johnny Hart ti Orgelconcert Kapelle [""radio 1 televisie 1 Avond Vele geschenken voor Sherri Finkbine Maandag 27 augustus 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 2 Een programma van marsen van beroemde componisten wordt van avond om 10.05 over Hilversum 1 uit gezonden. Blazers van het Londens Barokorkest onder leiding van Karl Haas voeren onder andere de „March for the Prince of Wales" van Haydn, de „Marche pour la première garde du Roi" van Bach en de „Marche des mousquetaires" van Lully uit. Over dezelfde zender om 11.15 „Gra duation Ball", een ballet van Lichine met door Antal Dorati bewerkte mu ziek van Johann Strauss jr. Een kwartiertje muziek door het Os car Peterson trio met medewerking van de vibrafonist Milt Jackson hoort u via Hilversum I, om 8.35. Via de zelfde zender, eveneens maar een kwartier lang, cabaretliedjes door Wim Sonneveld, Conny Stuart en Toon Hermans (9.30). Jazzmuziek: Brussel Frans, 10.15 'en B.B.C. Light programme, 11.15. Om 9 uur het tweede programma „Friedrich Hollander vertelt", waar in ditmaal vooral het jongste werk van deze tekstdichter en liedjesschrij ver aan de orde komt. Pier Tania pre senteert om 9.45 de eerste van een serie documentaires over Canada. België Vlaams: „Adieu jeugd" (Re member the day) is een ietwat sen timentele komedie van Henry King over een onderwijzeres, die verliefd wordt en tenslotte trouwt tijdens oor logsrumoer en -verdriet... (8.45). Om 10.15 wordt een reportage van de wielrenkampioenschappen in Milaan uitgezonden. Duitsland: „De leeftijd" is van avond het onderwerp van een uitge breide reportage (8.20). Om 8.50 uur presenteert Henning von der Osten zijn reis-quiz „Freie Fahrt". Het laat ste nieuws van de wielerwedstrijden in Milaan wordt gebracht in een re portage om 10.20 uur. Door een fout zijn zaterdag de ver keerde radio- en televisieprogramma's in de krant verschenen. Wij bieden daarvoor de lezers onze excuses aan. 30 „Hij is niet het hoofd van onze we tenschappelijke expeditie", zei Fair- lie vlug. „Hij zal Hij zweeg. Hij had willen zeggen: „Hij zal U geen kwaad doen," maar hij bemerkte dat hij die woorden niet kon uispteken. Hij was niet zo zeker van DeWitt.... die zou misschien veel te onbeheerst optreden. Fairlie wendde zich weer tot de vrouw en zei: „Aral als ik je nu laat gaan, zul je dan terugkomen met anderen? Heus, wij wille jullie vrienden zijn." Ze sloot even de ogen en zei: „Ja." „Goed ga dan!" Hij liet haar los, ze keerde zich om en ze verdween, snel en licht als een vogel. DeWitt slaakte een kreet van woede en teleurstelling. Hij probeer de 'haar tegen te houden, maar hij struikelde. Hij had de schijnwerper laten vallen. Uit de duisternis klonk haar stem, hoog en zilverachtig: „Th'rayn!" Toen werd het stil. Onbeweeglijk staarde Fairlie in de duisternis. „Kerel, ik zou jou kunnen wurgen!" barstte DeWitt woedend uit. „Jij hebt haar opzettelijk laten ontvluch- 'ten!" „Ja, dat heb ik gedaan", zei Fairlie. „Ik zei je toch dat ik haar niet gevangen wilde nemen? Chris- tensen heeft ons duidelijk genoeg gezegd hoe we de mensen die we hier misschien zouden aantreffen, moesten behandelen." „Christensen kan naar de duivel lo pen!" tierde DeWitt. Even was Fairlie bang dat hij hem zou aan vallen. Maar daar kwamen Thoma- son en Smith weer aanhollen. „Ik -heb haar gezien - maar heel vaag", zei Smith. „Die kant ging ze uit. Er was nog iemand bij haar. Een man, geloof ik." „We vinden ze natuurlijk nooit zo lang het zo donker blijft", zei Tho- mason. „Wat is er eigenlijk ge beurd?" DeWitt gaf geen antwoord op die vraag. Zijn gezicht stond nog steeds strak maar hij scheen zich nu wat te beheersen. „Gaan jullie maar weer aan het werk", zei hij tegen Thomason.% „Ik ga terug naar het schip." Fairlie keerde zich om. Achter hem kwam Smith met de schijnwer per. Ze zwegen. Fairlie's opwinding was wat minder, hij kon beter den ken en hij verwachtte moeilijkheden - moeilijkheden die groter werden met iedere stap van DeWitt. Het regende weer toen ze bij het te droppels die rikketikten op het metaal van de romp. Het was een bekend gezellig aards geluid en Fair lie kreeg ipeens heimwee. Was hij maar weer terug - was hij maar nooit meegegaan. Die nachtelijke wereld begon steeds meer op een benauwende nachtmerrie te lijken. Met zware voetstappen liep De Witt door de gang. Zelfs zijn rug zag er gevaarlijk uit.... In de kajuit zaten Christensen, Raab en Winstedt te wachten. Chris tensen keek snel van DeWitt naar Fairlie. „Wat is er gebeurd?" „Vraag dat maar aan die Don Quichot", gromde DeWitt. „We had den er één, een knappe vrouw was het, maar Fairlie liet haar ontsnap pen. Veel meer dan een dozijn woorden hebben we er niet uit ge kregen. En dat waren nog allemaal leugens." „Ik houd er nu eenmaal een an dere methode op na dan DeWitt" zei Fairlie stijfjes, toen Christensen hem vragend aankeek. „Ik geloof niet dat we tot een toenadering met die mensen kunnen komen door ze gevangen te nemen en te overdon deren." Fairlie keek DeWitt aan. „Als jij geen roet in het eten had gegooid door je onbeheerste gedoe had ik met haar kunnen praten, had ik haar duidelijk kunnen maken dat we zijn gekomen als vrienden. Maar ze besefte heel goed dat dat niet voor jou gold," „Waar was ze dan bang voor, als ze niet heeft staan liegen?" vroeg DeWitt minachtend. HOOFDSTUK 21 „Ik ben blij dat Fairlie zo ver standig was die vrouw vrij te laten", zei Christenen tegen DeWitt. Hij was heel kwaad. Tegen Fairlie zei hij: „Waarom heb je me niet laten weten wat er gaande was? Ik had er zelf bij moeten zijndan zou dit niet gebeurd zijn. Dus jij hebt met haar gesproken. Wat heeft ze ge zegd?" „Dat haar volk niets van machi nes, ruimteschepen of iets van die aard wist. Meer heb ik er niet uit kunnen krijgen doordat DeWitt al les bedierf." „Ze stond te liegen", zei DeWitt „Ze wist heel goed wat een schip was. Dat heb je zelf gezegd. Die lui zijn geen stomme wilden. Ik heb dat meisje eens goed opgeno men. Ze was niet alleen mooi, maar ook intelligent." Hij keek beurtelings Christensen, Winstedt en Raab aan. „Die mensen hebben natuurlijk er gens steden liggen. En ze zouden ons heel wat kunnen vertellen wat ons interesseert. Per slot van reke ning was dat de bedoeling van de ze ex ditie. waar of niet? Moeten we met lege handen terug gaan - en dat is een lange reis - omdat we te beleefd waren om die inboorlingen een paar eenvoudige vragen te stellen? Of misschien om dat er iemand bang is voor het ant woord dat ze zouden geven?" Hij praatte snel en gaf Chris tensen geen gelegenheid hem in de rede te vallen. Wordt vervolgd. DE IVERVEEL DE JE I ^MARGOOTJE? J TINTELS door Jack Dunkley yV \V door FLAP i- fflcT O 345 floep *wa-f !s dat nou? voortaan diner in avondkleding u De 11 opzienbarende H experimenten i van student Tijloos iniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiimiiiiiiiiiiiii- 4'a*t De twee tekeningen die hier staan afgedrukt zijn bijna gelijk. In de on derste zitten zeven kleine vergissingen, .die na enig zoeken tevoorschijn moeten komen. Mocht u niet alle afwijkingen terecht kunnen brengen, kijk dan in de krant van morgen. Daarin zullen wij de oplossing publiceren. M!iiiiiiiiiiiiiiiiii)iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiniiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|H 17. De maat stond met Okki aan de reling en staarde somber in het groe ne gewas van het Toe Voer eiland. „Wat een ellende, dat we het anker nog niet kunnen lichten," zuchtte hij. „Het is hier niet pluis. Mijn eksteroog trilt." „Snert!" zei Okki. „Bangmakerij. Ik heb juist zin om te gaan passagieren in dat oerwoud. Ome Siep zei, dat het nog wel even zou duren met de machine. Ik kan in die tijd mooi gaan kijken of er Indianen zijn." „Als je het maar uit je hoofd laat", riep de maat verschrikt. „Wie weet wat voor narigheid en ellende er in die bossen huizen." „En dat is nou net wat ik weten wil," zei Okki met glinsterende ogen. „Daar zit een heleboel en nog wat. Ik ga het besluipen." Voor de maat hem kon tegenhouden, was de scheepsjongen op de steiger ge sprongen, en gebukt in het groen ver dwenen. „Daar kan niks goeds van komen," steunde de maat, „Ik zal die losbol achterna moeten, voor hij in zijn onge luk springt." Even later schuifelde hij bevend en schoorvoetend het struweel in. KAPELLE. Uitgaande van dé Stich ting Orgelcentrum Nederland is er za terdagavond in de Herv. Kerk van Ka pelle weer een kerkconcert gegeven Dit werd verzorgd door de organist vaii deze kerk, de heer G. de Kok uit Goes De heer De Kok speelde o.m. Trumpet Voluntary van Clarke, koraalvoorspel ..Ach Gott und Herr" van Bach Adagio uit het negende orgelconcert van Han del; Toccata van Paradisie; twee lied- bewerkingen van Jan Zwart en Feike Asma en besloten werd met een impro visatie over Psalm 138 1 met samen- zang van het koraal. Autorijschool verhuisde MIDDELBURG. De Autorijschool t Zand heeft zaterdag op wat fees telijke wijze haar nieuwe onderdak in gebruik genomen. Verleden jaar start- te de school in een woonhuis aan de Adelaarstraat. De toeloop van leerlin gen was echter zodanig dat men aldra nieuwe behuizing nodig had. Dat vond men in de Lange Hoofdstraat 58, een ideaal punt voor de rijschool. Men neeit daar nu de beschikking over een theorielokaal en een praktijklokaal. teiiSÉ «UJUIMOTS MET WMC. v -■- - MAANDAG 27 AUGUSTUS HILVERSUM I. 402 m. Ochtend AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Och tendgymnastiek; 7.20 Ochtend va ria (gr.); 8.00 Nieuws; 8.15 Lich te grammofoonmuziek; 9.00 Gym nastiek voor oudere luisteraars; 9.10 De groenteman: 9.15 Piano spel (gr.); 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwijding10.00 Ar beidsvitaminen (gr.); 11.00 Voor dracht; 11.25 Omroeporkest: mo derne muziek. Middag 12.00 Licht ensemble en zang solisten; 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Voor ons platteland; 12.43 Lichte muziek en zang; 13.00 Nieuws; 13.15 Me dedelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek; 13.25 Beurs berichten; 13.30 Promenade-or kest; 14.00 Zangrecital; 14.30 De man, die Old Shatterhand was, literair klankbeeld* 15.00 Muziek is troef: lichte muziek en zangso- listen; 16.00 Radio Maitïnee: mo derne muziek (gr.); 17.30 Lichte grammofoonmuziek voor de jeugd. Avond 18.00 Nieuws; 18.15 Politieke lezing; 18.25 Opnamen Wereld- Muziek-Concours te Kerkrade; 19.00 Viool en piano: klassieke en moderne muziek; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Zing zonder zorgen (opn); 20.35 Jazzmuziek (gr.); 20.50 Wereld kampioenschappen wielrennen te Milaan; 21.00 Alleen krassen op het lak, hoorspel; 21.30 Cabaret liedjes (gr.); 21.45 De geschiede nis van een boek, literair klank beeld; 22.05 Londens Barok-or- kest: marsmuziek; 22.30 Nieuws; 22.40 Actualiteiten; 23.00 Ha-mmondongelspel en zang: lichte muziek; 23.15 Ballet muziek (gr.); 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. Ochtend NCRV: 7.00 Nieuws; 7.10 Te Deum laudamus (opn.); 7.30 Lichte grammofoonmuziek; 7.50 Meditatie; 8.00 Nieuws; 8.15 Ra diokrant; 8.35 Lichte grammo foonmuziek; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Lichte grammofoonmuziek; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Gram mofoonmuziek; 10.20 Rondom het Woord, theologische etherleer gang; 11.05 Bas en piano: Klas sieke >en moderne liederen; 11.40 Lichte grammofoonmuziek. middag 12.10 Licht pianospel; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Me dedelingen ten behoeve van land en tuinbouw; 12.33 Koorzang; 12.53 Grammofoonmuziek, even tueel actualiteiten; 13.00 Nieuws; 13.15 Licht ensemble; 13.45 Lich te grammofoonmuziek; 14.05 Schoolradio; 14.35 Radiophilhar- monisch .orkest en solist: klas sieke muziek; 15.30 Pianorecital (gr.); 15.45 Vocaal ensemble; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 So praan en piano: Klassieke en moderne liederen; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Volksmuziek uit Centraal Europa; 17.40 Beursbe richten; 17.45 Regeringsuitzen ding: Suriname. Avond 18.00 Orgelspel; 18.30 Met band en plaat voor U paraat: Operamuziek: 19.00 Nieuws en weerberichten; 19.10 Volksliede ren; 19.30 Radiokrant; 19.50 Licht orkest; 20.20 Kamerorkest en sp- list: Moderne muziek; 21.00 Dag dromen in de Jordaan; Wat niet gebeurde en toch heel goed mo gelijk was, schets voor twee mannenstemmen; 21.15 Gewijde muziek (opn.); 21.45 Lichte grammofoonmuziek; 22.00 Volks liederen (gr.); 22.15 Lichte mu ziek; 22.30 Nieuws en S.O.S.-be richten; 22.40 Avondoverden king; 22.55 Boekbespreking; 23.05 Muziek uit Spanje (gr.); 23.40 De Goede Boodschap, evangelisa tie-uitzending in de Spaanse taal; 23.55-24.00 Nieuws. NTS: 20.00 Journaal en weer- o verzicht. VARA: 20.20 Achter het nieuws; 20.35 Interpol cal ling - Eigen Rechters, politie film; 21.00 Friedrich Hollander vertelt; 21.45 Ontmoeting in Mon treal, filmimpressies uit Canada. NTS: 22.25-23.30 Eurovisie Mi laan: wereld kampioenschappen wielrennen. Van onze correspondent TZERKRADE Tienduizend bewoners van Kerkrade en de mijnstreek, ver- sterkt door vele inwoners van Aken, hebben zaterdagavond een ander half uur lange, carnavaleske protestmars zien voorbijtrekken tegen de tele visie uitzending die de Avro aan het Wereldmuziekconcours had gewijd. De groep misnoegde demonstranten was opzettelijk klein gehouden om wanorde lijkheden te voorkomen. Wie meeliep was uitgenodigd door een comité. Vlijm scherpe leuzen op spandoeken gaven de protestmars een bont karakter en demonstreerden hoe hevig de Kerkradenaren door de tv-uitzending wel op de tenen waren getrapt. Liever storing dan een Avro uitzen- ben voor de televisielieden die het ding, Als Visboeren Reportages Opne- Kerkraadse Wereldmuziekconcours men. Een procent Avro-uitzending is meende te moeten terugbrengen tot een honderd procent ongenoegen, Geef mij gezellig weidefeest met veel vrolijke maar Bier und Heute (Een Westduits hoempamuziek. tv programma), het is mooier dan de De voornaamste grief van de stenen Avroleute, Verbeter de wereld, begin mijnwerker was wel dat de NTS heie met de Avro. Deze en andere leuzen maal verstek had laten gaan en dat de ontlokte aan. de toeschouwers die in AVRO-lieden pas waren verschenen dikke rijen langs de route en op het nadat de Duitse televisie-nieuwsdienst marktplein stonden luide instemming en Hier und Heute de hielen al weer lang applaus. Onder hen bevonden zich de hadden gelicht, burgemeester van Kerkrade en Sittard, drs. T. J. M. Gijsen en H. M. J. Dassen. Duitse televisie De Duitse televisie maakte opnamen van de optocht en zond die gisteravond uit. De Avro was in tegenstelling tot LONDEN (Reuter). De dertigjari- aanvankelijke weigering eveneens aan- ge vroegere televisie-omroepster Sher- wezig en laste een extra uitzending in ri Finkbine, die in Zweden een wettige de rubriek Televizier. abortus heeft ondergaan, is gisteren De protestmars werd besloten met een pér vliegtuig naar de Verenigde Staten vraaggesprek met het standbeeld voor vertrokken. de mijnwerker op het marktplein van In Londen, waar het toestel een tus- de mijnmuziekstad. senlanding maakte, verklaarde zij: Erg druk kon „der Joep" zoals men „Meer dan ooit ben ik ervan over- het anders zo zwijgzame mijnwerkers- tuigd dat ik juist gehandeld heb". ,Zij standbeeld pleegt te noemen, zich over vertelde dat zij in het ziekenhuis in de hele affaire niet maken. Zonder op Zweden vele brieven, bloemen en ge- of om te kijken zei hij evenwel geen en- schenken uit alle delen van de wereld kei goed woord over te kunnen, heb- had ontvangen. De Limburgse leutigheid ontbrak niet tijdens de protestmars

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 2