Verkiezingen de inzet Papoea's gebruiken oude geweren bij relletjes SCHOTEN UIT OUDE AUTO IN DEN HAAG Merkur zeilt door mazen in het net POLITIEK BUREAU KAN NIET REGEREN EN OPPONERENDE LEGER NIET" Franse politie volgt spoor van s Kleurrijke man De Gaulles dorp was biij Melk zonder koe TROUWPLAN IN TAXIËND VLIEGTUIG VERIJDELD AANSLAG NOG RAADSEL Schot naar Venus dag uitgesteld i De Bilt: Wind Helft van aantal boten in race gekapseisd PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Propaganda Ver tragen „Verraad" PRO EN CONTRA INDONESIË IN FAK-FAK Jongetje verdronken Verdronken man in zee gevonden Zie verder pag. 5 Olieopslagplaats uitgebrand TIJDENS JACHTPARTIJ DODELIJK GEWOND Op schip verongelukt Directeur) JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. 3. Breuker. Kantoren te; Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuwstraat 40. Postbus 53, telefoon 01150—3189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwscli Dagblad 17e JAARGANG SI 39 Abonnementsprijs f 0,62 p. w., 1 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, Maandag 27 augustus 1962 ALGERIJE STUURLOOS Van onze correspondent PARIJS De strijd oin de macht tussen het politiek bureau van Ben Bella en de militairen heeft Algerije opnieuw in een politieke chaos gedompeld. Het politiek bureau heeft de verkiezingen, die op 2 september gehouden hadden moeten worden, uitgesteld voor onbepaalde tijd en de mili tairen van de verzetsgroepen Algiers en Kabylië hebben de bijeenroeping geëist van de C.N.R.A., het revolutionaire parlement, de hoogste partijinstantie van het Algerijnse bevrijdingsfront. De C.N.R.A. zou, volgens de overeenkomst tussen het politiek bureau en de opponerende mili tairen, pas bijeengeroepen worden na afloop van de verkiezingen om de tot dan toe door het politiek bureau genomen besluiten te beoordelen. Hiermee is in feite een toestand van anarchie ingetreden. Deze kan leiden tot; een burgeroorlog, indien Ben Bella, die inmiddels naar zijn sterkste veste, Oran, is vertrokken, de hem trouw ge bleven verzetsgroepen zou oproepen om de openlijke rebellie van de Alge rijnse en Kabylische militairen te bre ken; tot militaire dictatuur, indien de an dere verzetsgroepen zich bij het stand punt van de Algerijnse en Kabylische militairen zouden aansluiten. Slechts Belkaeem Krim, de geeste lijke leider van de Kabylische ver zetsgroep en Boudiaf, die als gevolg van de recente gebeurtenissen zijn ont slag als lid van het politiek bureau heeft genomen, zijn nog in staat met de andere leden van de voorlopige Al gerijnse nationalistische regering, on der wie premier Ben Khedda, het land uit de huidige chaos te verlossen. Deze chaos is het onmiddellijk ge volg van de door het politiek bureau uitgelokte betogingen, die woensdag en donderdag op het Forum en het Gouvernementsplein te Algie^ werden gehouden en waarmee Ben Bella het volk tegen de Algerijnse militairen probeerde op te zetten. Hoewel deze betogingen in het voor deel van Ben Bella verliepen, was de marge waarmee dit gebeurde toch niet zo groot, dat de militairen hierdoor werden afgeschrikt. Door de censors, die zich op de kranten hadden geïn stalleerd nadat zij de censors van het politiek bureau verjaagd hadden en door de officieren van het garni zoen, die het gebouw van de Alge rijnse radio-omroep en televisie bezet houden, verboden zij de publicatie van nieuws over deze betogingen. Beide partijen probeerden door communi qué's het volk ervan te overtuigen, dat hun eigen betogingen een succes waren geworden en die van hun te genstanders op een volledige misluk king waren uitgelopen. In de loop van vrijdag namen de Algerijnse militairen contact op met de commandant van de Kabylische ver zetsgroep, Mohand Oud el Hadj, van wie bekend was dat hij slechts onder druk zijn oppositie tegen het politiek bureau had laten varen. Uit deze sa menkomst werd een communiqué ge boren, waarin de leiders van de ver zetsgroepen Algiers en Kabylië van het politiek bureau eisten, dat de ra den van de verzetsgroepen in functie zouden blijven tot aan de definitieve vorming van de Algerijnse staat, dat de hervorming van het leger vertraagd zou worden en dat de verzetsgroep Al giers een volledige zeggenschap zou krijgen over de door het politiek bu reau benoemde ambtenaren voor het burgerlijk bestuur van Algerije. Het politiek bureau antwoordde za terdag hierop met een communiqué, waarin het deze eisen afwees. Het verklaarde bovendien, dat het, als gevolg van het feit, dat „de raad van de verzetsgroep Algiers gesteund door de officieren van het Algerijnse be vrijdingsleger probeerde met behulp van wapens de absolute macht te Al giers in handen te nemen" niet meer in staat was gezag uit te oefenen. Als gevolg daarvan heeft de partijleiding van de F.L.N. alle kandidaten voor de verkiezingen van 2 september terug getrokken en de verkiezingen zelf voor onbepaalde tijd uitgesteld. De leiders van de verzetsgroep Al giers reageerden hier zondagmiddag op tijdens een persconferentie in de prefectuur van Algiers, tijdens welke een van hen een fel requisitoor hield tegen het politiek bureau, dat van ver- LONDEN ReuterUP1) En gelse geleerden van het vegetarische wetenschappelijke instituut in Gar- ston hebben een methode ontdekt om melk te fabriceren zonder dat er een koe aan te pas komt. DrHugh Franklin, die een groet aandeel heeft gehad in het onder zoek verklaarde: „Wij kunnen de melk van bijna alle groene bladeren maken. We hebben wortelloof ge bruikt, de buitenste bladeren van de kool en zelfs onkruid. Wij kunnen het ook maken van een groot aantal planten die niet eetbaar zijn De fabrikatie van deze melk zal waarschijnlijk tegen het einde van dit jaar op grote schaal in het proef station beginnen. De melk zal wor den verkocht als melkpoederge condenseerde melk en als gewone melk. raad beschuldigd werd. Uitdrukkelijk verklaarden de militaire leiders ech ter, dat het niet in hun bedoeling lag de leiding van het politiek bureau over te nemen of het bureau uit Al giers te verjagen. Even tevoren had de leider van de verzetsgroep Kabylië een van de grie ven tegen het politiek bureau naar vo ren gebracht: de militairen beschuldi gen het politiek bureau ervan neo- kolonialisten op de kandidatenlijsten voor de constituerende vergadering te hebben geplaatst. Met deze neo-kolonialisten werden degenen bedoeld, die met de O.A.S. hadden onderhandeld over de terugkeer van de rust in de laatste weken van juni. Hiertoe behoorde o.m. Fa- rés, de voorzitter van het voorlopig bestuursorgaan. Volgens de Kabyli sche leider was deze grief echter geen voldoende reden om de verkiezingen te doen uitstellen. Met de leiders van de verzetsgroep Algiers riep hij de ge hele bevolking van Algerije op te ijve ren voor een snelle bijeenroeping van de C.N.R.A. HOLLANDIA (ANP, AP, Reu ter). In Fak Fak is het de laat ste dagen herhaaldelijk tot relletjes gekomen tussen Papoea's en Indo nesiërs. Bij ten van die botsingen is een Ambonees ernstig gewond geraakt. De Papoea's hebben gebruik ge maakt van oude politiegeweren, die ze twee maanden geleden padden ge kregen om zich te kunnen verdedigen tegen Indonesische infiltranten, die in deze streek waren geland. De getrof fen Ambonees stond bekend om zijn pro-Indonesische sympathieën. Wie het geweer heeft gehanteerd, is nog niet bekend. In Fak Fak wordt nu 's avonds druk door de politie gepa trouilleerd. Zowel in Australisch Nieuw-Guinea als in de buurt van Hollandia zijn dit weekeinde Indonesische infiltranten aangehouden. De politie van het dorp je Moje in Australisch Nieuw-Guinea heeft drie para's gevangen genomen, die nabij Merauke de grens waren ge passeerd. Ze moeten op 13. augustus op circa dertig kilometer van de grens zijn neergelaten. Vijf gepakt Bij Hollandia zijn vijf van de Indo nesische militairen aangehouden, die begin vorige week bij de Tanah Me- ranbaai aan land waren gestapt. Van uit de onderzeeboten, die vorige week de sluiting van het Nederlands-Indo nesische akkoord in de Nieuwguinese wateren werden gesignaleerd, waren ze met rubberboten aan land gezet. Uit verhoren is gebleken, dat zich niet twee, maar drie onderzeeboten voor de noordkust van Nieuw-Guinea hebben opgehouden. Ze waren afkom stig van Butung op Celebes. De opvarenden 44 in totaal wa ren van het Nederlands-Indonesische akkoord op de hoogte. Ook wisten zij van het staken van het vuren. Toen de Indonesiërs werden aangehouden, waren ze bewapend met drie Russi sche geweren en met een mortier. Socioloog Een van de gevangen, een zekere Wijoso, is doctor in de sociologie. Hij had opdracht gekregen in Hollandia te infiltreren om daar sociale proble men te bestuderen. Aan boord van een van de andere onderzeeërs be vond zich een econoom, die zich van de economische situatie in Hollandia op de hoogte moest stellen. Of hij in derdaad aan land is gegaan, is niet duidelijk. Aangenomen wordt dat die nacht dertig man voet aan wal heb ben kunnen zetten. De infiltranten zullen naar Indone sië worden teruggebracht. Dat Ne derland niet tegen deze schending van het bestand heeft geprotesteerd, werd door de commandant van de waarne mers van de Uno, de Zweed Melin, een zeer elegante houding genoemd. Twee waarnemers hebben zaterdag een politiepatrouille begeleid, die in het nauwelijks begaanbare terretn rondom de baai naar andere infiltran ten heeft gezocht. De speurtocht le verde niets op. 200 onderweg In andere delen van Nieuw-Guinea melden zich Indonesische para's bij tientallen. In de kampong Lelilath o^ het eiland Misool hebben zich 140 In donesiërs verzameld, in Sisir nabij Kaimana 56. In Merauke zijn er nog LONDEN (Reuter). Dokters in de Engelse stad Huddersfield hebben giste ren een man onderzocht, die een blauw gezicht, rode oren en gele handen had gekregen. John O'Toole, die op een chemische fa briek werkt, vertelde dat hij eerst niet begreep waarom de mensen hem op straat zo aanstaarden. ,,Ik viel bijna flauw toen ik in een spiegel keek", be kende hij. De directie van de fabriek waar John O'Toole werkt, zei: „het blauw kan ver oorzaakt zijn door chemicaliën die op een of andere manier zijn. bloedsom loop hebben beïnvloed en zijn gele han den zijn vermoedelijk het gevolg van stoffen die hij heeft aangeraakt, maar zijn rode oren kunnen wij niet verkla ren". maar veertien, maar er zijn er ruim tweehonderd onderweg. Bij Sausapor hebben acht para's contact met de Nederlanders opgenomen. In Merauke is de toestand nu zo. rustig, dat de uitzonderingstoestand kon worden opgeheven. Samenscholin gen blijven evenwel verboden, even als de verkoop van bier aan de Pa poea's. Intussen zijn de eerste mariniers van de Westcompagnie die in maart van Curagao naar Nieuw-Guinea wer den overgeplaatst, van Biak vertrok ken. Via Amsterdam keren ze terug naar Curasao. De afvoer van militai ren gaat normaal door, zodat de sterk te van de Nederlandse troepen gelei delijk aan zal worden verminderd. CCHIPHOL (A.N.P.) Op het nipper- tje is het plan van een verloofd Rot terdams paar in Schotland te trou wen niet doorgegaan. Het vliegtuig waarmee ze de reis zouden maken, zaterdag, taxiede al naar de start baan, toen de gezagvoerder van de verkeerstoren opdracht kreeg aan de grond te blijven. De Koninklijke Marechaussee haalde het verblufte paar van boord en bracht de verkoper A. v. d. Veer en mejuffrouw A. M. Kouters beiden negentien jaar naar een kamertje bij de ontvangst hal. Daar zijn ze later op de dag door de moeder van het meisje en de vader van de jongen afgehaald. De vlucht naar Gretna Green was zorg' vuldig voorbereid. Tegen de ouders hadden ze gezegd dat ze in Limburg op vakantie gingen. Die hadden dat niet zomaar goed gevonden en hadden het logeer-adres eerst bekeken. In plaats van de trein naar Limburg te nemen stapten de verloofden in de trein naar Amsterdam. De vliegbiljetten hadden ze al vijf dagen eerder bij een reisbureau gekocht. Ze zouden de tocht maken met een DC-8 van de K.L.M. naar New York, die bij Glasgow een tussenlanding zou maken. Argwaan Bij de doorlaatpost op het vliegveld, waar ze hun passen moesten tonen, kreeg de marechaussee argwaan. Gevraagd naar het doel van hun reis antwoordden de jongelui: „Wij gaan trouwen in Gretna Green". Omdat de papieren in orde wa ren kon de marechaussee hen niet tegenhouden. Hij nam echter direct onctact op met de Rotterdamse politie, die op haar beurt de ouders waarschuwde. Het was toen een kwestie van minuten geworden. De ouders, die de kinderen wilden tegen houden, hadden zelf geen telefoon. Ze moesten ergens anders bellen. Hun telefoontje naar Schiphol kwam maar net.op tijd. Van onze correspondent DORDRECHT. De vijfjarige Leo de Jong is gistermiddag in het Wantij ge vallen en verdronken. Zijn vriendjes haalden hulp bij een politiepost, maar het duurde anderhalf uur voor het lijk je werd gevonden. 1 dat de aanslag eigenlijk op 8 au- gustus gepleegd had moeten worden, maar om. onbekende redenen niet is doorgegaan; p het vinden van de personenauto, waarmee enkele daders van Meu- don naar Parijs zijn gevlucht en waar in de rest van het wapenarsenaal werd gevonden, dat voor de aanslag gebruikt was. Deze auto was in Compiègne ge huurd; 3 dat de gele bestelauto, die bij de aanslag werd gebruikt en die in Joigny was gehuurd, niet in de lucht is gevlogen, omdat de daders voor het aansteken van de lont van de plastic- Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Een dienstplichtig soldaat en zijn broer, die zaterdag nacht om kwart voor één-op de Haag se Bierkade liepen, zijn beschoten door twee mannen in een oude, grijze auto. Eén kogel doorboorde de rechteren- kel van de soldaat. De beide inzitten den van de auto, de 33-jarige schilder en de 46-jarige koopman J. D. H., die een stevige borrel op had, zijn aan gehouden. Het pistool waarmee is geschoten, is nog niet gevonden. De broers hadden een café bezocht en waren op weg «aar huis. Op de hoek van de Bierkade en de Looiers- straat werden zij ingehaald door een oude personenauto. Eén van de jon- ROTTERDAM De Britse kustvaar der Jubilence is zaterdag de Rotterdamse haven binnengelopen met een lijk aan boord, dat een goede tien kilometer van de boei bij Goeree aangetroffen was. De' Rotterdamse rivierpolitie zoekt nog naar de identiteit van de man. Vermoedelijk is het een amateurzeiler die met zijn scheepje is omgeslagen. Een werkbroek, een igrijze'trui en een geel oliejasje was alles wat werd ge vonden. gens maakte, terwijl de wagen lang zaam voorbij reed, een opmerking over „die ouwe rammelkast". On middellijk daarop werden vanuit de auto twee schoten afgevuurd. De sol daat, de negentienjarige N. C. A. W. werd in zijn enkel getroffen. De ko gel bleef daarna in zijn sok hangen. De achttienjarige broer rende een café binnen en belde de politie. Een bromfietser, die van de schiet partij getuige was, achtervolgde de auto, maar raakte hem kwijt. Hij kon echter enkele cijfers van het kente ken opnemen. Na twee uur speuren vonden rechercheurs de auto, waar in twee mannen zaïten. Zij werden aangehouden, maar ontkenden iets van een schietpartij te weten. De sol daat kon na behandeling in het zie kenhuis Zuidwal naar huis gaan. Ook elders In een ander deel van Den Haag, in de Vogelbuurt, vielen enkele uren later negen schoten, zo heeft een buurtbewoner de politie gemeld. Om streeks vier uur werd hij gewekt door zes schoten, die vlakbij zijn huis snel achter elkaar werden afgevuurd. Meteen daarna gierde een auto door de straat. Even later hoorde hij, nu verder weg, nog drie schoten. Toen de man later op de dag uit de kerk kwam, vond hij vijftig meter van zijn huis een kogel uit een 9 mm-pis- tool. De politie zoekt nog naar het waarom van deze schietpartij. Als steeds onverstoorbaar, niet in het minst geschokt door de pas gepleegde aanslag op zijn leven die maar nauwelijks mislukte, poseert president de Gaulle voor de fotografen alvorens een kerkdienst, in zijn woonplaats bij te wonen. Met bewondering kijken de kleine jongens naar de grote man op. Telefoto Van onze correspondent PARIJS. Na vijf dagen is de Franse veiligheidsdienst in zijn onder zoek naar de aanslag op president de Gaulle nog geen stap dichter bij de daders gekomen. De enige nieuwe feiten, die de veiligheidsdienst inmiddels heeft ontdekt, zijn: bom lucifers van slechte kwaliteit heb ben gebruikt. Verdwenen De belangrijkste van deze drie feiten, was ongetwijfeld het vinden van de auto, waarin zich een machin'epistool, een brengun, een Amerikaanse kara bijn, een hoeveelheid munitie en enkele granaten bevonden. Eén van de grana ten was op de achterbank achtergela ten en had de aandacht van voorbij gangers getrokken. Volgens de getui genverklaringen was dit de auto, die enkele deelnemers aan de aanslag op wachtte voor een benzinestation in Meudon. De politie had weinig moeite de eigenaar van de auto te vinden. Het was een garagehouder in Compiègne, die deze auto op 25 juli verhuurd had aan iemand, die zich had aangediend als Murat. Deze naam stond op al zijn identiteitspapieren vermeld. Zoals men zich zal herinneren had een zekere Murat ook de gele bestelauto in Joigny gehuurd. Het signalement dat de gara- rehouder te Compiègne verschafte, klopte met de persoonsbeschrijving, die de politie te Joigny had ontvangen. Op 4 augustus had deze Murat de garage houder in Compiègne opgebeld met de mededeling dat hij de huur van de auto verlengde en op 9 augustus belde hij nogmaals op met de mededeling, dat hij de auto de volgende dag zou teurgbrengen. Sedertdien had de ga ragehouder niets meer van Murat ver nomen, noch zijn auto teruggezien. Opgesloten Gealarmeerd door berichten in de kranten heeft een garagehoudster in Amiens de politie laten weten, dat zij op 25 juli bezoek had gehad van een zekere Murat, die bij haar een auto had gehuurd. Op 10 augustus had hij deze teruggebracht, na er ruim 3500 km mee te hebben gereden. Daar de auto op verschillende plaatsen licht bescha digd was, o.m. was de uitlaat afgebro ken, presenteerde de garagehoudster hem een rekening, die veel hoger was dan de overeengekomen prijs. Murat weigerde te betalen. Daarop nodigde de garagehoudster Murat uit, haar naar het bureau te willen volgen. Toen zij binnen waren, sloot zij alle deuren af en belde de politie op. Deze liet haar weten, dat dit een juridische kwestie was, waarmee zij niets te maken had en dat zij niet tussenbeide wenste te komen. Twee uur lang heeft deze Murat in het kantoortje opgesloten gezeten en pas nadat hij betaald had, liet de ga ragehoudster hem gaan. Gezien de data, waarop de verschil lende auto's gehuurd zijn, gezien het feit, dat alle auto's die op één na, de 9e of de 10e augustus zijn terugge bracht, twijfelt de politie er niet aan of de aanslag, die de vorige week woensdag is gepleegd, had reeds op 8 augustus gepleegd moeten worden. Matrozen van de Amerikaanse kust- nacht bewaken het plezierbootje waarin Cubaanse jongelui een aanvalop Ha vana, de hoofdstad van Cuba, ondernemen. Het bootje werdsamen met een verbouw de oude motortorpedoboot, in beslag ge nomen. Het is meer geschikt voor een vistocht op de Caraïbische zee. TELEFOTO UIT FLORIDA CAPE CANAVERAL (Reuter, UPI). Wegens „technische moeilijkheden" moest zondag de. voorgenomen lancering van de Amerikaanse ruimtesonde Mari ner 2, die op weg naar Venus zou .worden gezonden, een etmaal wor den uitgesteld. Hedenmorgen komt een van de laatste kansen. Komt het niet van een lancering voor 15 september dan zal men met een nieuwe poging moeten wachten tot het begin van 1964. Een eerste poging mislukte op 22 juli. Enkele ogenblikken na de start bleek dat de lanceerraket, een Atlas- Agena-B, niet goed in de baan lag. De raket werd vernietigd. Die mis lukking kostte 18,5 miljoen dollar. De Marinier 2, die 202 kg weegt, zal indien de lancering slaagt in een wijde boog op weg gaan naar Venus en die planeet over enige maanden op een afstand van ongeveer 10.000 mijl passeren. Ze houdt niet veel hallen tegen, maar ze leidt de aandacht van het publiek voor ons spel zo mooi af. HEUSDEN Twee woonhuizen en een opslagplaats zijn gistermorgen af gebrand in Wijk en Aalburg bij Heus- den. De brand ontstond in een opslag plaats van banden en olie bij de zuivel handel van Dirk van der Pol. De daken waren met riet bedekt, waardoor het vuur snel om zich heen greep. t HULST Bij een eendejacht in de Clingepolder, op de grens van Hulst en Clinge, is zaterdagavond de 32-jarige H. Picavet om he;t leven gekomen. De heer Picavet struikelde toen hij over het prikkeldraad wilde stappen. Zijn karabijn ging af en de kogel trof hem in de linkerschouder. ROTTERDAM. De 49-jarige Rot terdamse havenarbeider E. M. Schol ten is zaterdagmorgen aan boord van het Griekse vrachtschip Scypros veron gelukt. De man raakte tussendeks be kneld tussen een vallend luik en de scheepswand. Hij was op slag dood. Van onze correspondent KOPENHAGEN De moeilijkheden rond de door de Deense politie (op last van de Deense regering) in be slag genomen piratenzender Lucky Star Merkur zijn nog steeds niet opgelost. Het schip werd eerst naar een particuliere haven ge bracht maar later, om de exploi tanten havengeld te besparen, naar de Deense oorlogshaven van Ko penhagen gesleept. Daar ligt het nu en de radioapparatuur is nog in tact, ofschoon men eerst van de zij de der autoriteiten had overwogen, deze te demonteren teneinde mis bruik te voorkomen. De justitie wacht nu op de volgende stap van de advocaat Christensen, die beweert te werken voor een onbeken de firma in Liechtenstein. Het schip zelf zou in Guatamala zijn geregistreerd, maar dit zijn bewerin gen die de autoriteiten niet zonder meer aannemen. Christensen is naar Liechtenstein gereisd om de nodige pa pieren te halen en die aan de politie autoriteiten van Kopenhagen voor te leggen. Hij zou een protestactie begin nen met het doel het schip vrij te krijgen. Oe Thant Daarnaast loopt nog een interessante actie van een Zweedse reder uit Mal- mö die verbolgen is over het feit dat de Deense autoriteiten de volken rechtelijk vastgelegde vrijheid der in ternationale vaarwateren hebben ge negeerd, en dat zij aan boord van het schip zijn gegaan om het naar de Deense kust te slepen. Hij heeft een schrijven gericht aan de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, en hem gevraagd in naam van de Verenigde Naties de aangelegenheid te onderzoeken en het ongelijk van de Deense autoriteiten vast te stellen. Dan is er nog een Zweedse zender die, de Zweedse en Deense wet voorbij ziend, reclameuitzendingen naar Zwe den en Denemarken verzorgt onder directie van de zg. piratenkoningin. De Zweedse wet tegen de piratenzen ders vertoont een lacune, waardoor het voor de zenders mogelijk is met buitenlands personeel door te gaan met de uitzendingen. Voorlopig heb ben de Zweedse autoriteiten geen ver dere stappen ondernomen. Lacune Hier zien wij dus de fantastische situa tie dat de Deense wet door middel van een lacune in de Zweedse wet kan worden ontdoken. Ten slotte moet nog worden vermeld dat het tweede zenderschip van Ra dio Merkur op een Duitse werf werd gebouwd en naar Griekenland zou ver trekken om daar reclameuitzendingen te verzorgen. Medegedeeld werd dat het Griekse koningshuis hierbij finan cieel geïnteresseerd zou zijn. De weersverwachting van het K.N.M.Ï. in De Bilt, geldig tot van avond: Aanvankelijk hier of daar regen, daarna enkele op klaringen, maar ook verspreid voor komende buien. Vrij krachtige tot harde en aan de kust tijdelijk stormachtige wind, ruimend van zuid tot noordwest. De zelfde middagtem- peraturen als giste ren of iets lagere. MIESJE: Moeilijk hè, zo'n eerste toto. 28 aug.: zon op 5.44, onder 19.38; maan op 3.41, onder 19.09. LONDEN (Reuter, UPI) -De storm achtige wind aan de Engelse oostkust heeft gisteren de deelnemers aan een zeilwedstrijd in de monding van de Theems bange ogenblikken bezorgd. De krachtige wind had de baai in een kolkende en gistende zee herschapen Tientallen scheepjes konden de sterke wind niet weerstaan en kapseisden De opvarenden moesten met hefschroefvlieg- tuigen of reddingboten uit de schuimen de golven worden gevist. Sommigen wa ren geheel uitgeput. Een van de organi satoren verklaarde later dat de helft van ujjes n Jachten, die aan, de wedstrijd naaden deelgenomen, was omg-rlageru k

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1