Een week na ondertekening van akkoord ADA KOK haalde goud uit de laatste slagen Stipte rover droeg kwart miljoen zes maanden in aktentas mee Voorlopig geen bier meer voor Papoea's Beroep Soblen verworpen Snellere hulp zou niet hebben gebaat Rijk betaalt ook thuisreis voor de maatschappelijke Nederlanders Voorzitter en secretaris afgetreden PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Zaterdag 25 augustus 1962 Spanning Verzamelen Rudi Carrell bij infiltranten Vierdk titel voor enthousiaste oranjeploeg Duitsland bestelt bloemen in Egypte BRONZEN PLAK VOOR MARIANNE HEEMSKERK EN ROB VAN EMPEL Goed gezien Door auto overreden Padvinderij op Nieuw- Guinea wacht een onzekere toekomst Brede lach Zie verder pag. 9 DUIK IN KANAAL NA FELLE BRAND GEHEIME LANCERING MAISON VAN WESTEN ZEEUWSCH DAGBLAD DE MUYNCK Laatste reis toch op staatskosten Toch nog enkele militairen naar Nieuw-Guinea Wetsontwerp Akkoord spoedig bij Kamers Inschikkelijkheid bij Nieuw-Guinea-debat Zwitserland voor Bidault gesloten De Bilt: Opklaringen KOEL WEER HET WEER OVERAL Directeur; JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 01150—3189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeenwscli Dagblad 17e JAARGANG no. 5138 Abonnementsprijs f 0,62 p. w., 1 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, HOLLANDIA IN UNO-SFEER IK MERAUKE HOLLANDIA. In de week nadat tussen Nederland en In donesië het akkoord inzake Nieuw-Guinea werd getekend, zijn in Hollandia ook de uiter lijke tekenen gaandeweg gaan wijzen op de veranderingen, die in westelijk Nieuw-Guinea op til zijn. In het gouvernementshotel overheersen andere talen nu al het Nederlands. Door de stad rijdt een toenemend aantal auto's, die zijn voorzien van een bord, waarop de letters UNO staan. Gisteren arriveerden in Hollandia weer zeven functionarissen van de Uno: vijf militaire waarnemers en twee administrateurs die zich zullen bezighouden met de financiële zijde van het Uno-beheer. De militairen droegen een blauwe ba ret (behalve twee Indische majoors, die blauwe tulbanden droegen) en epauletten van de Uno. Op het vliegveld stonden twee jeeps, die door de Nederlandse strijdkrachten ijlings wit waren gespoten en van de letters UNO waren voorzien. De waarnemers keken evenwel niet naar de jeeps om en lieten zich in een bus van de Koninklijke Marine naar Hollandia rijden. Twaalf andere militaire waarnemers, die gisteren eveneens in Nieuw-Guinea aankwamen zijn meteen doorgereisd naar de hun aangewezen standplaatsen, zoals Sorong en Fak-Fak. Voor zondag moeten er nog acht waarnemers aanko men. Dan zullen er ook twee naar Merauke gaan. Het is mogelijk dat daar de grootste behoefte aan waarnemers van de Uno zal blijken te bestaan. De aankomst van de paar honderd infiltranten, die nog naar die plaats op weg zijn, wordt daar met enige spanning tegemoet gezien. De resident van Zuid-Nieuw-Guinea, mr. Eibrink Jansen, heeft in afwach ting van hun aankomst voor Merauke al een verbod op samenscholingen van meer dan vijf mensen afgekondigd. Hij heeft ook bepaald dat aan Papoea's voorlopig geen bier getapt meer mag worden. Woensdagavond hebben zich in Me rauke niet nader omschreven moeilijk heden tussen pro-Indonesische Keiezen en anti-Indonesische Papoea's voor gedaan. De Papoealeider Gebze, die woensdag de eerste veertien in Merauke arriverende Indonesische parachutisten te lijf had willen gaan, is gisteren na twee dagen te zijn vastgehouden, weer vrijgelaten. De wijk Oostpolder, waar de Indone sische parachutisten zullen worden on dergebracht, staat nu onder bewaking van Nederlandse mariniers. Het is een maatregel die onder meer is getroffen om bepaalde groepen Papoea's, vooral de agressieve Moejoes, ervan te weer houden wrokgevoelens tot uiting te brengen. Ook de Nederlandse commandant te Sisir heeft nu contact gehad met infil tranten, die zich in de bossen in de buurt ophouden. Het zijn er 56 onder leiding van een luitenant Admaw. Hun is een verzamelgebied bij Kaimana aangewezen. Een Indonesische militair, die een gebroken been had, is in het hospitaal te Kaimana opgenomen. Aan acht Indonesische militairen, die indertijd bij Sausapor aan land zijn ge gaan, is eveneens een verzamelpunt aangewezen. Er moeten daar nog meer infiltranten in de buurt zitten. In Djakarta heeft de staf-chef van het Indonesische leger, generaal Jam, laten weten dat binnenkort vier Indo- nesische officieren naar westelijk Nieuw-Guinea zullen vertrekken. Die zullen zich „via vertegenwoordigers van de Uno in verbinding stellen met de In donesische militairen, die zich daar al bevinden". Jani zei dat het Indonesische leger zich overigens paraat houdt, „om iede re negatieve actie van de Nederlanders het hoofd te kunnen bieden". MERAUKE (UPI) Rudi Car rell heeft gisteren in gezelschap van een verslaggever van U.P.I. een bezoek gebracht aan de groep Indonesische militairen, die woensdag Merauke zijn komen binnenwandelen. Zij werden in een kampong- huisje ontvangen door de com manderende sergeant Suroto, die eerst dacht met vertegenwoordi gers van de Uno te maken te hebben. Suroto bleef evenwel vriendelijk en was behulpzaam bij het maken van televisieopna men. Zijn groep had wel vuurcontac- ten gehad met Nederlandse mi litairen, vertelde Suroto, maar er waren geen verliezen geleden. Su roto was blij dat de strijd was gestaakt. Alle militairen zitten in hetzelf de schuitje, zei Suroto filosofisch. Zij opereren altijd in opdracht van onbekende hoge heren. Het is geluktAda Kok drijft hier als kampioen op de 100 meter vlinderslag zwemstadion in Leipz\ de kersverse Europese h het ivater van het ig. LONDEN (Reuter, AP) Het Brit se hooggerechtshof heeft gisteren het beroep van dr. Robert Soblen tegen een bevel tot deportatie naar de Ver enigde Staten verworpen. Het argument van de verdediging, dat de Britse minister van binnen landse zaken zijn uitvoerende macht had overschreden, werd door het Hof niet gedeeld. De advocaten van de 61-jarige in Litauen geboren psychiater tekenden onmiddellijk beroep aan. De behande ling daarvan is vastgesteld op woens dag. Als dit beroep ook wordt ver worpen, zullen de advocaten zich tot het Hogerhuis wenden. DIRECTEUR ZIEKENHUIS NA ONGELUK DENIS MARIJNEN Van onze correspondent HAARLEM. De geneesheer- directeur van het Grote Gasthuis, dr. P. A. Heeres, acht het niet mogelijk dat de negenjarige Denis Marijnen uit Haarlem in leven zou zijn geble ven als eerder medische hulp was ge boden. Dr. J. Zeldenrust van het gerechte lijk laboratorium in Den Haag, die sectie op het lijk heeft verricht, is minder positief in zijn verklaringen. Hij zegt nog niet te weten in hoeverre de vertraging bij het vervoer van invloed is geweest op het overlijden van de jongen. Als doodsoorzaak is in elk geval het hoofdletsel opgegeven, dat de jongen bij de aanrijding door de bestelauto had opgelopen. Het onder zoek van dr. Zeldenrust zal nog een dag of vijf in beslag nemen. Tien minuten Overigens merkte dr. Zeldenrust op, dat het niet ongebruikelijk is dat een slachtoffer van een verkeersongeluk een minuut of tien op straat moet lig gen alvorens de G.G.D. ter plaatse is. In het geval van Denis Marijnen was de G.G.D. ter plaatse binnen drie mi nuten nadat de portier de dienst had gealarmeerd. In middels heeft een socialistisch Haarlems raadslid, de heer A. P. N. Pielage, schriftelijke vragen aan B. en W. gesteld. Hij vraagt het college een onderzoek naar dé toedracht van het ongeluk in te stellen. Van onze correspondent BONN. Egypte is van plan per jaar voor 130 miljoen mark aan snij bloemen naar West-Europa te expor teren, waarbij bijzondere aandacht is besteed aan de Bondsrepubliek. Reeds zijn Egyptenaren bezig om Westduit- se groothandelaren in hun produk- ten te interesseren. Volgens Duitse mededelingen is hier sprake van een ernstige concurrent van Italië en Ne derland op de Duitse snijbloemen- markt. Op deze markt neemt Italië op het ogenblik de eerste plaats in gevolgd door Nederland, dat per jaar voor een waar de van ongeveer 130 miljoen mark aan planten en siergewassen, waaronder voor dertig miljoen mark aan snijbloe men, aan de Bondsrepubliek levert. De Egyptenaren zijn zich pas na de oorlog gaan toeleggen op snijbloemen teelt. Daarvoor haalden zij zelfs diverse deskundigen uit Europa, ook uit Neder land. Zij bouwden grote kwekerijen waarvan de produkten, blijkbaar met transportvliegtuigen, snel op de Euro pese markten kunnen worden gebracht. De eerste partijen worden tussen no vember en april in Duitsland verwacht. door Herman van der Spek LEIPZIG. Het hinderde helemaal niet, dat haar trainingsbroek, waarvan in grote vreugde het elastiek stukgetrokken was, af zakte. Zij mocht op dat moment alles, Ada Kok, nieuw Europese kampioene op de 100 m vlinderslag en nieuw Europees recordhoud ster in de ongelooflijke tijd van 1.09.0.. Bijna een volle seconde rukte zij van de recordtijd van de Oostduitse Ute Noack af. Met een hele seconde versloeg zij de naast zich zwem mende „grote" Ute, die zo zeker van deze titel geweest was. Deze filiale, die ook nog brons opleverde voor Ma rian Heemskerk, was weer zo'n grootse gebeurte nis, die, met het Wilhelmus en de nationale drie kleur als sluitstuk, gehaakt kon worden in het pa troon van al die successen, die de Nederlandse zwem ploeg op de Europese zwemkampioenschappen al heeft behaald. En met de beide zwemsters moet ook schoolslagzwem mer Rob van Empel op hetzelfde hoge voetstuk worden geplaatst. Hij behaalde een bronzen medaille op de 200 m schoolslag, een prestatie waarin hijzelf misschien enigs zins teleurgesteld was, maar waarin alle Nederlanders hier toch weer een beloning zagen voor dat geweldige enthousiasme, die grote vechtlust, die nog geen land hier in Leipzig heeft kunnen tonen. Chef d'equipe Bolman had het hij de start goed gezien. Toen de man met het pistool de zwemsters voor dé 100 m vlinderslag de starthouding liet aannemen, rende opeens een hevig gebarende Nederlandse chef d'equipe het plat form od. ..Ik wil die fotografen met blitzlichten weg hebben bij de keerpunten". Of het opzet of toeval was, niemand zal het ooit weten, maar het was een feit, dat bij de keerpunten op de „Ne derlandse" banen 3 en 5 de Oostduitse Ute Noack zwom daartussen in baan 4 fotografen met enorme blitz- apparaten zaten. Bij het keerpunt van Ute Noack echter niet. De fotografen werden van de keerpunten verwijderd en kort daarop viel het startschot. In een volkomen ge lijke lijn gingen Ada Kok, Ute Noack en Marian Heems kerk de 400 m wisselslag uit de ochtenduren nog in de benen op het keerpunt af. Geen handlengte ver schil was er tussen de zwemsters, toen zij de bassinwand weer verlieten. Steeds maar bleef die rechte lijn ge handhaafd. Tot op de laatste 25 meter. De vijftienjarige leerlinge van de cen trale Mulo in Amsterdam kwam met enkele rukken voor de Oostduitse, die in het kielzoog van Ada Kok de twee de Nederlandse zwemster Marian Heemskerk een geringe achterstand be zorgde; Nog een paar keer haalde de toekomstige Europese kampioene alle kracht uit schouders, armen en be nen. Daarmee was het pleit beslecht. In die alle kracht vergende slagen, liet de pupil van Tine Lewis er geen twij fel over bestaan, wie op dit moment de snelste vlinderslagzwemster van Euro pa is. GRONINGEN (ANP) De vijfjarige J. W. Gaasendam uit Groningen is gis teren vlak voor het huis van zijn ouders door een auto gegrepen, toen hij ach ter een geparkeerd staande auto de weg oprende. Hij werd zwaar gewond naar een ziekenhuis gebracht, waar hij kor te tijd later overleed. DEN HAAG. Het bestuur van de vereniging De Nederlandse padvinders heeft de leiding van het district Nieuw- Guinea overgedragen aan de Papoea- padvinder J. M. Sorentou. Tijdens de periode van V.N. bestuur zal de nieuwe vereniging officiële erkenning krijgen van het wereldbureau van padvinders in Ottawa. De padvindersbeweging in Nieuw-Gui nea telt bijna 2300 leden. Hoe lang het leven is dat haar zal zijn beschoren is onzeker. In Indonesië is de padvinderij verboden. En zo breeduit als zij met haar hele gezicht lachte, zo triest verdween de grote Ute Noack uit het bad naar de kleedkamer, gebroken, spierwit en niet 'in staat om een enkel woord te zeggen. Toen zij daar onder de tribune haar tranen de vrije loop liet, viel Ada Kok Marianne Heemskerk om de hals: „Fijn hè meid, we hebben het toch maar gedaan. Vanavond weer ijs voor de hele Nederlandse ploeg na het eten." Toen knapte het elastiek van haar trainingsbroek en met de armen stevig tegen haar heupen geklemd ging zij op weg, naar het hoogste erepodium, naar het goud, het Wilhelmus en de natio nale driekleur. Samen met Marian Heemskerk. ALMELO. Schilders die rookten tijdens het werken met een cellulose- verdunning veroorzaakten gisteravond een felle uitslaande brand in een werk plaats van de Koninkoijke Textielfabrie ken Nijverdal ten Kate N.V. in Almelo. De ruimte was verhuurd aan een schil dersbedrijf en aan de Twentse Aanne mingmaatschappij. De laatste had er een partij board en hout opgeslagen. Eén van de schilders, wiens kleren vlam vatten, sprong pardoes in het Overijssels kanaal. Het gebouw brand de uit. De schade loopt in de tienduizen den guldens. Van onze correspondent BONN. Zes onrustige maanden lang heeft de 24-jarige voorma lige postambtenaar Klaus Ditt- rich met een door hem gèroofd kwart miljoen Mark door Zwit serland, Oostenrijk en Wes-t- Duitsland gezworven. In die tijd gaf de punctuele rover nog geen vijfduizend mark uit. Toen hij dezer dagen in Hamburg tegen de lamp liep, draaide hij er niet omheen en gaf de politie tot haar verbazing een actetas, die zwaar van de bank biljetten was. Klaus Dittrich had een voudig niet het postuur, zo bleek toen, om geld uit te geven. Midden-februari had de jonge postamb tenaar het gewaagd. Hij had tot dat moment alles gedaan wat goed was om een redelijke loopbaan te kunnen beginnen: een goed eindexamen gym nasium, een snelle aanloop voor een carrière bij de P.T.T., bevordering tot postinspecteur. Kaar Wenen In Remscheid-Lennep beheerde hij het geld voor vijf postkantore.n dat hij geruime tijd onder zich kon houden voor het naar de bank moest worden overgemaakt. Op een weekeind in fe bruari sloeg Klaus zijn slag: 241.530 mark precies, in bankbiljetten tot 100 mark, pakte hij in zijn nette actetas. Daarna kocht hij een treinkaartje naar Wenen. Pas maandag daarop ontd-ekte men de diefstal. Kl-aus een nette verschij ning met een wat streng gezicht; al tijd correct gekleed had toen 36 uur voorsprong op de justitie. Die be hield hij tot eind augustus. Reeds in Wenen stond deze moderne postrover voor het dilemma wat met zoveel geld te beginnen. Brief In een brief van vijf kantjes aan zijn ouaers te Berlijn, had hij geschreven; „Ik was als ambtenaar een gevange ne. Er was maar één uitweg: de vlucht in het leven. Alleen dan is in dividuele vrijheid mogelijk. Maar daarvoor had ik geld nodig". Het zonderlinge was dat Klaus deze brief in een enveloppe met een rouw rand had gestoken, die weer zat in een gewone enveloppe, waarop hij had geschreven: „Bereidt u a.u.b. psy chologisch op een verschrikkelijke in houd voor". De politie in Hamburg zegt nu: „Blijkbaar is er bij Dittrich een steekje los gegaan". Arm Rover Klaus bleef slechts kort in We nen. Hij reisde per trein naar Bern en Zürich waar hij leefde als een een voudige, bijna arme jongen. Iedere uitgave boekte hij nauwkeurig in zijn zakboekje, in feite gaf hij ook geen cent meer uit dan hij zou hebben ge daan als postinspecteur. Éénmaal slechts nam hij een dik brok uit zijn tas. Dat was toen hij 18.000 Zwitserse francs via een bank naar zijn ouders overmaakte. Dat geld gaf het echt paar Dittrich natuurlijk meteen terug aan de posterijen. Drie weken geleden kreeg Klaus Dit trich heimwee naar Hamburg. Hij kwam zonder kleerscheuren de Zwit sers-Duitse grens over en huurde voor 140 mark per maand een ka mertje in de Hanzestad. Daar leidde hij opnieuw het teruggetrokken leven van een eenvoudige jonge ambte naar. Rondzwervend door de stad ontmoette hij dezer dagen een oude schoolmakker die alles had gelezen over Klaus en de «postroof. De oude schoolkameraad liep rustig langs Dit trich heen en stevende vervolgens op een agent af: „Daar loopt de postro ver Dittrich zei hij. Klaus werd een minuut later gegrepen. LOS ANGELES (UPI). De Ameri kaanse strijdkrachten hebben donderdag weer een „geheime" kunstmaan gelan ceerd. Dat gebeurde met een raket van het type Blue Scout op de basis Point Arguello, aan de kust van de Stille Oceaan, in Californië. Evenmin als bij de meer dan twin tig voorgaande geheime lanceringen werd bekend gemaakt of de lancering was geslaagd. Op de onbewaakte overweg tussen Wolfheze en Ede is gistermiddag de vijftienjarige Joh. F. M. Fekkers uit Amsterdam onder de trein gekomen. Zij is in het ziekenhuis in Bennekom aan haar verwondingen overleden. (Ingezonden mededeling) L bent altijd welkom bij Uw speciaal adres voor HEREN- en KINDERKLEDING Lange Vorststraat Goes BEI# A Lil IIC Maak eens kennis DCVAnUld met onze OXFORD en SUPERDAM L. Vorststraat 64 costuums 't beste wat er is GOES en concurrerende prijs. de Zeeuwse krant met de vroege en snelle bezorging OPTIEK FOTOHANDEL Ganzepoortstraat 3 - Goes - Tel. 5214 DEN HAAG. De staatssecre taris van binnenlandse zaken, mr. Th. H. Bot, heeft de Tweede Ka mer mededelingen gedaan over de voorzieningen voor Nederlanders in Nieuw-Guinea. Deze maatrege len zijn door de gouverneur in nauw overleg met mr. Bot opgesteld. Zij betreffen verscheidene denkbare si tuaties, zoals de staatssecretaris het uitdrukt: vervroegde repatriëring en een onverhoopte noodsituatie. Vervroegde repatriëring is moge lijk geworden zonder dat finan ciële beletselen bestaan. Gezinnen van Nederlanders kunnen op rijks kosten vooruitreizen voorzover het betreft: A. Gezinnen van Nederlandse lands dienaren. B. Gezinnen van landsdienaren, die geen Nederlander zijn maar wel Nederlands onderdaan, voorzover de Nederlands onderdaan, voorzover de bepalingen voor Europeanen op hen van toepassing zijn (zgn. maatschappelijke Nederlanders) C. Gezinnen van landsdienaren, die niet de Nederlandse nationaliteit hebben, voorzover zij naturalisatie hebben aangevraagd en daarop in principe gunstig is beslist en voor zover op hen de bepalingen voor Europeanen van toepassing zijn. Het personeel van het bijzonder on derwijs is hieronder begrepen. Vaste of tijdelijke dienst of kort verband maakt daarbij geen verschil. Voor de repatriëring zullen zonodig vliegtuigen van buitenlandse („vreem de", zegt de staatssecretaris) maat schappijen worden ingezet. Voor een werkelijke noodsituatie zijn maatrege len voorzien, waar mr. Bot nu niet op wil ingaan. De vooruitgezonden gezinnen zullen extra kosten hebben, zegt de staats secretaris. Daarvoor worden voor schotten verstrekt. Hierbij wordt vooruitgelopen op het bijstandambte narenreglement, waarin een en ander definitief wordt geregeld. Dan is er nog zoals bekend een „be lastingvrije gezinskostenvergoeding" voor gevallen van gescheiden gezins leven. DEN HAAG. De stoffelijke resten van militairen die in Nieuw-Guinea zijn omgekomen, zullen toch op rijkskosten naar Nederland worden overgebracht. Toen de regering vorige maand meedeelde, dat herbegrafenis ih Ne derland wel mogelijk was, maar dat dan de familieleden zelf de kosten zouden moeten dragen, stak een storm van verontwaardiging op. In Ensche de bracht een voetbalvereniging geld bijeen om het stoffelijk overschot van een der militairen naar Nederland te kunnen laten overkomen. In de loop van dit jaar zijn in Guinea zeven militairen van de Ko ninklijke Landmacht en twee van de Koninklijke Marine gesneuveld. Vijf anderen zijn door ongelukken om het leven gekomen. Zij zullen naar ons land worden overgebracht „indien de nabestaanden dit wensen en zodra de omstandigheden zulks toelaten". Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Vier vliegers van de Koninklijke luchtmacht zijn deze week nog naar Nieuw Guinea ver trokken, waar zij hun collega's die op de Dakota's vliegen zullen aflossen. Het is wel zeker dat de Dakota's het langst in Nieuw Guinea zullen blijven. Om de vliegers die in Nieuw Guinea hun tijd hebben uitgediend daar niet een half jaar of langer dan was bepaald te laten blijven, gaat de aflossing van de vliegers normaal door. Ook de specialisten van de Konink lijke landmacht, die aan de beurt zijn om terug te keren maar nog niet kunnen worden gemist, zullen normaal worden afgelost. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Minister Luns heeft nu officieel aan de Tweede Ka mer meegedeeld, dat de regering van plan is, op korte termijn het wetsontwerp in te dienen ter - be krachtiging van het akkoord tussen Nederland en Indonesië over Nieuw- Guinea. De minister wil vóór -de eerstkomende bijeenkomst van de Algemene Vergadering van de Ver enigde Naties, op 18 september in New York, de akten van bekrachti ging uitgewisseld hebben. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. Het grote en be slissende Nieuw-Guineadebat zal de Tweede Kamer op 6 september nje't in eigen huis kunnen houden. De ver gaderzaal, die op het ogenblik wordt opgeknapt, zal dan nog niet voor ge bruik gereed zijn. Daar ook de Rid derzaal nog onder handen is, zal de Tweede Kamer onderdak moeten vin den bij de Senaat. Dat is een uiterst zeldzame gebeur tenis. De oude Statenzaal beidt slechts 74 zitplaatsen, weliswaar op brede ban ken, maar in iedere bank kunnen toch niet meer dan twee mensen zitten. Voor de 150 leden telllende Tweede Kamer zullen er dus zitplaatsen bij moeten komen. Dat gaat dan ook gebeuren: voor de banken komen enkele rijen stoe len, waarop dan een zestig Tweede- Kamerleden een plaats kunnen vin den. Desnoods kunnen er ook nog ruim tien in de diepe nissen onder de ramen gaan zitten. Met wat in schikkelijkheid denkt men ruim 140 afgevaardigden te kunnen herbergen, maar het zal wel een gedrang wor den! - Hij heeft een goed oor voor muziek. Wereldmuziekconcours KERKRADE (ANP) De voor zitter van het Wereldmuziekcon- cours te Kerkrade dr. ir. P. Wint- gens en de secretaris het raadslid W. G. Bremen hebben beiden hun functies neergelegd. Zij stellen zich niet meer herkiesbaar maar zullen de lopende zaken van het vierde mu ziekconcours afhandelen. Zij namen het besluit tijdens een besloten stichtingsvergadering die donder dagavond werd gehouden. De motor en directeur van het concours Jo- han Scholtes is met vakantie en heeft de vergadering niet bijge woond. Het was een publiek geheim dat de spanningen rond zijn figuur ge durende het concours werden opge schort, maar zich na afloop ervan zouden ontladen. In de controverse gemeen- teraad-Scholtes is nu een dui delijke wending ten gunste van Kerkrades „held" Scholtes te zien. De bevolking die huis en haard gast vrij ter beschikking stelde om de duizenden musici te kunnen ontvan gen, heeft meerdere malen openlijk partij gekozen voor de hoofdcom mies wiens hobby muziek is. (Ingezonden mededeling) BRILLEN BANDAGES EL. KOUSEN; sinds 1893 GOES EN MIDDELBURG BERN (Reuter, AFP) De Zwit serse regering heeft aan de Franse oud-premier Georges Bidault en oud minister Jacques Soustelle de toegang tot Zwitserland verboden. Zij had ai eerder verklaard geen enkele activi teit van militante groepen tegen de Franse regering te zullen tolereren. Bidault eri Soustelle zullen als ge volg van het besluit voortaan zelfs niet meer om particuliere redenen in Zwitserland mogen verblijven. Weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot vanavond: Opklaringen, maar ook hier en daar enikele buien. Ma tige tot vrij krachti ge westelijke -wind. Ongeveer dezelfde middagtemperatu- ren als gisteren. MIESJE: Alles goud wat er i in Leipzig blinkt! 26 augustus: zon op 5.40, onder 19.42; maan op 1.41, onder 17.57. 27 augustus: zon op 5.42, onder 19.40; maan op 2.39, onder 18.37. Van onze weerkundige medewerker Na de storm en regen van de storing die vrijdagmorgen ons land passeerde, is het weer vrij dagmiddag wat beter geworden. Een verbetering, die waarschijn lijk een groot deel van het week einde zal aanhouden. Zoals vaak het geval is, volgt op de depres sie, waarvan de kern langs Schotland trok, een rug van hoge druk, waarin opklaringen voor komen en niet veel buien. De volgende depressie ligt nog ver weg op de oceaan en zal mis schien ons land zondag nog juist niet kunnen hereiken. Bij dit alles blijft het weer koel. Zoals deze zomer op de meeste dagen het geval was, zul len de temperaturen gedurende het komende weekeinde beneden normaal zijn. Helsinki zw.bew. ZZO 16 0 Stockh. regen ZZO 15 3 Oslo regen w 13 7 Kopenh. h.bew. wzw 19 0,4 Aberdeen h.bew. w 17 2 Londen l.bew. w 21 0 A'daim h.bew. wzw 19 2 Brussel h.bew. wzw 18 9 Luxemb. regen w 18 8 Bordeaux l.bew. WNW 27 0 Parijs regen w 27 3 Grenoble l.bew. NNW 31 0 Nice onbew. wzw 20 9 Berlijn regen z 26 0 Frankf. regen zw 24 4 München onbew. wzw 27 0 Zürich onbew. w 27 0 Genève onbew. wzw 30 0 Locarno h.bew. stil 28 0 Wenen onbew. Z 30 0 Innsbr. onbew. O 30 0 Belgrado onbew. O 30 0 Athene onbew. N 31 0 Rome l.bew. stil 32 0 Ajaccio zw.bew. ZZW 27 0 Madrid l.bew. 36 0 Mallorca onbew. z 0

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1