Bestaat er voor wielrenners nog wel een stille periode? n GEEFT Eerste paal voor nieuwe Gereformeerde ULO-school Tweede internationale hengelconcours in Goes Achter de coulissen van de wintersporten (V\) Voor meeste amateurs winter geen „zalig niets Korte rustpauze „De Graanhalm 9 115 jaar m Schuttersconcours in Ovezande Nieuw hoofd geref. school Meliskerke Atletiekwedstrijden in Goes Van 27 augustus tot 3 september ACHTHONDERD MILITAIREN OEFENEN IN Z.-VLAANDEREN Af scheidsoptocht in en Haamstede Burgh Zo'n lekkere Mars bevat chocolade, suiker, glucose en melk. Daardoor maakt Mars u kwiek wear energiek. MAAR25CT Stormvogels promoveert naar eerste klasse Afsluitdijk Dijkwater aan waterschap N.J.N.-tentoonstelling in Haamstede OP ZATERDAG 1 SEPTEMBER Vliegveld Haamstede tijdelijk gesloten Intrede kand. Suyker MARKTBERICHTEN Duinbrand in Cadzand Vrijdag 24 augustus 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Kag. 4 MIDDELBURG. Ongetwijfeld hebben velen die belangstelling tonen voor de wielersport zich wel eens de vraag gesteld: wat doet een wielrenner nu eigenlijk in de wintermaanden, in de „stille" pe riode? Misschien is het wel goed hieraan direct een andere vraag te koppelen: bestaat er in het huidige wielermétier nog wel een stille periode? Ook de wielersport beleeft immers een evolutie. Vroeger was 'het zo dat specifieke wegrenners van half oktober af tot half maart hun karretje niet van stal behoefden te halen voor één of andere wedstrijd. Zij kenden dan wel enige maanden rust, hoewel er ook toen wel waren die door het maken van kleine trainingstochten wat in beweging bleven. de winter als in de zomer nogal bedrij vig is. Onze Nederlandse profs die alleen "of hoofdzakelijk op de weg rijden kunnen eigenlijk alleen in november en decem ber van een rustperiode spreken. Zij kunnen dan misschien zo'n beetje doen en laten wat ze willen als het tenminste hun conditie niet schaadt. Dit doen en laten brengt dus met zich dat er toch een enigszins vaste leefregel gevolgd moet worden die vooral bestaat uit op tijd naar bed gaan en niet roken en drinken. Kleine trainingstochtjes blijven ook op het programma staan wanneer de weersomstandigheden het toelaten en anders is er nog de home-trainer die sommige renners bezitten. wen wil steken is er vandaag aan de dag altijd werk aan de winkel, ook voor die amateurs die gedurende het wieier- seizoen alleen wedstrijden rijden en trainen. In Brabant komen velen aldus aan hun trek door seizoenwerk b.v. bij een suikerfabriek. Men kan de jonge ama teurs in de wintermaanden trouwens overal tegenkomen, bv. onder de koeien als hun vader een landbouw- of vee- J teeltbedrijf heeft, of op de tractor. Het is een frappant verschijnsel dat vele wielrenners stammen uit een boerenge slacht. In Zeeland kennen wij er zo al drie: De Roo, Rentmeester en Verstrae- te. Het zijn allen kerels die de band- aan de ploeg hebben leren slaan. Mis schien komt het wel voor een groot ge deelte daardoor dat zij nu in de harde talk van sport die wielrennen heet triom fen vieren. Vandaag aan de dag duurt die rust vooral voor een beroepsrenner maar heel kort. Om maar dicht bij huis te blijven: onze Zeeuwse profs De Roo en Rentmeester, die hoofdzakelijk wegren ner zijn, besluiten hun seizoen half ok tober maar pikken wanneer hun de kans geboden wordt in de wintermaanden af en toe een graantje mee op de piste. Dit brengt echter met zich dat zij niet wekenlang op non-actief 'kunnen blijven. Trouwens de fabrieken of extra sportieve groeperingen die coureurs con tractueel aan zich hebben gebonden ver plichten de renners half januari of be gin februari naar een trainingskamp te komen aan de Rivièra of elders om de nodige voorbereidingen te treffen voor het komend seizoen. Tussen de bedrij ven door lopen dan in het zonnige zui den reeds in de tweede helft van februa ri enkele wedstrijden van stapel en in maart begint het seizoen volop. Geen lange vakantie U kunt hieruit dus concluderen öat de beroepswielrenner van vandaag geen lange vakantie geniet. Voor die renners die zowel op de weg als op de baan hun vak uitoefenen schieten er zelfs maar weinig uurtjes over om de benen te kunnen strekken bij moeder thuis of bij de vrouw. Men denkt maar eens aan de wereldkampioen Rik van Looy en diens landgenoot Rik van Steenbergen, een duo dat in geen enkele periode van het jaar „stil" ligt. In Nederland - maken wij het welis waar niet zo bont, hoewel Peter Post, om er maar één te noemen, zowel in HAAMSTEDE. Vrijdag 24 augustus zal het 115 jaar geleden zijn, dat de bouw van de korenmolen „de Graan halm" werd voltooid. Meer dan een eeuw lang hebben de 4 wieken in hun zelfde draaicirkel en cadans de wind die kracht ontnomen die nodig was om het graan dat de landbouwers ter ma ling naar de molen brachten, te malen. Stormen heeft hij getrotseerd, een wa terramp had geen vat op het grote en massieve gevaarte. Ook voor andere doeleinden diende de molen, want toen de bezetter in de 2e wereldoorlog de kerk nodig had werd Gods woord onder in het eenvoudige ronde patroon van de molen gebracht. Als schuilplaats tegen bombardementen diende hij met zijn dikke muren. De huidige eigenaar, de heer W. D. Dijkman is trots op zijn fraai bezit en in tegenstelling met an dere molenaars verdient hij nog steeds zijn brood met het malen van granen waarbij de molen zijn machine is, doch gedreven door de wind. Hij denkt er niet over om te electrificeren. De heer Dijkman heeft een oude tra ditie geen afbreuk willen aandoen, en daarom zal met dit kroonjaar de molen weer in de schijnwerpers worden ge zet: Vrijdagavond zullen 5 machtige stralenbundels het geheel nog mooier en schilderachtiger maken dan het reeds is. OVEZANDE. Uitslag schutterscon cours door „Willem Teil". Aan de schieting werd door 55 schutters van 16 sociëteiten deelgenomen. Uitslag: Hoofdvogel, A. Rentmeester, Willem Teil, Ovezande; le zijvogel, Ed. Hofmans, Zeelandia, Ovezande; 2e zijvogel, L. de Wilde, Juliana, Oudelan- de; le bovenkal, A. v. Loo, Doel naar Hoger, Wolphaartsdijk; 2e bovenkal, L. de Wilde, Juliana. Oudelande; le klep, J. v. d. Dries, Eensgezindheid, 's Hee- renhoek; 2e klep, G. Geense, Edele Handboog, Oudelande; 3e klep. Jac. Smallegange, Zorgvliet, Ellewoutsdijk; 4e klep. H. Rentmeester, Willem Teil, Ovezande; meeste kleine vogels, P. v. d. Dries, Eensgezindheid, 's Heeren- hoek. Hand aan de ploeg Bij de amateurs ligt de zaak een tik» je anders. De meesten van hen zijn fi nancieel niet in staat de winter door te komen met zalig nietsdoen.' Trouwens ook in het wielerseizoen beoefenen veel amateurs nog een vak in de burger maatschappij. Daarvoor zijn ze trou wens „liefhebber" en geen professional. Voor iemand» die de handen uit de moa- MELISKERKE. In de School voor gereformeerd lager onderwijs had d_e installering van het nieuwe hoofd, de heer A. Muurling, plaats. In een on der voorzitterschap van de heer W. de Buck staande avond werd het echtpaar Muurling welkom geheten. Ook de heer Meerholz, die een jaar lang waarnemend hoofd van de school is geweest, werd toegesproken. De heer Meerholz is 69 jaar en is al vijftig jaar in het onder wijs werkzaam. Het woord werd verder gevoerd door burgemeester G. A. A. Adelaar en ds. Van Heesen. Gisteren heeft het nieuwe schoolhoofd zijn werkzaamheden aan de school aangevangen. De leerlingen hielden er een kleine attractie aan over. GOES. De Goese atletiekvereni- ging A.V. '56 organiseert zaterdag op het Gemeentelijk Sportterrein te Goes sedert 3 jaar weer atletiek -baanwed- strijden. De wedstrijden die om half drie be ginnen, beloven vele spannende duels op te leveren. Vele Brabantse atleten hebben ingeschreven voor deze wed strijden. Bij de heren die hun krachten o.a. kunnen meten op de sprinttweekamp (100 en 200 meter) komen we de na men tegen van de bekende Thor-atle- ten van Zundert en Goverde. Zij zul len het op moeten nemen tegen de Zeeuwse sprinter W. vail Beest van Marathon, P. Versluys van Dynamo en H. Sinke van de organiserende ver eniging. Bij het nummer 1500 meter heren zal de Excelsior atleet C. J. Zuyder- veldt het op moeten nemen tegen de Zeeuwse lange afstand lopers. Onge twijfeld zal dit een van de spannende nummers worden, daar de krachten van de deelnemers op dit nummer niet veel uiteen lopen. Voor de meisjes en jongens junioren bestaat het programma uit verschillen de loopnummers en enkele technische nummers. Ook hier zal veel strijd te zien zijn daar vele Brabantse junioren hebben ingeschreven die zich zeer zeker de Zeeuwse kaas niet van hun brood zullen laten eten. (Ingezonden mededeling) A MIDDELBURG. In de week van 27 augustus tot 3 september zullen in Oost-Zeeuws-Vlaanderen oefeningen worden gehouden door de koninklijke landmacht. Hieraan nemen deel ongeveer 800 man met ruim 100 voertuigen van het 16 pantserinfanterie bataljon, dat ge legerd is in Oirschot. Het bataljon zal worden onder gebracht in Axel, omgeving Ko- ningsdijk-Hengstdijk, Boschkapel- le, Patrijzenhoek, oostelijk van Zaamslag en Kijkuit. De gehele oefening draagt de naam Tom-bola -en -begint reeds op maandag 27 augustus te Oirschot met de ver plaatsing van. Oirschot naar Kruinin- gen. De tegenpartij -arriveert in de la te avond, steekt dan met de laatste veerponten over -om de opstellingen in Zeeuws-Vlaanderen in te nemen. Op dinsdag 28 augustus vangen die eigen lijke oefeningen aan. Het -bataljon wordt dan met de eerste -ponten van Kruininigen m-aair Perkpoldier overgezet en zet de oefening voort in zuidelijke richting tot de lagerin-gsplaatseo. De drie overige d'agen van de week worden benut v-oor oefeningen in klein verband, ook des nachts. Op zaterdag wordt het materieel onderhouden, ter wijl des zondags geen dienst wordt ver richt. Op maandag 3 september heeft weer een grote oefening plaats van het gehele bataljon, die zich afspeelt in d-e richting van. Hulst. Af scheidsdéfilé Na afloop van deze oefening zullen de troepen in Hulst een afscheidsdéfilé houden en daarna Zeeuws-Vlaanderen met de laatste ponten verlaten. Van de zijde van de koninklijke land-macht wordt er nog op gewezen dat de pro vincie Zeeland bij -de oefenende mili tairen- een goede naam -heeft. Dit is te danken aan de welwillende en tege moetkomende houding van die bevolking. De keuze is ditmaal gevallen op Zeeuwis- Via-and-STen w-a-ar reed® meerdere ma len -goede contacten tussen 'burgers en militairen tot stand- zijn ge-komen. De -bevolking zal door deze oefeningen enigszins in de gelegenheid worden ge steld zelf te kunnen zien -hoe een deel van d-e belastinggelden wordt besteed en op welke wijze militairen worden geoefend. Men hoopt op zaterdag de militairen nader tot de bevolking te brengen door het -houden van sportwed strijden. De oefeningen worden over toet -algemeen lan-gis -binnenwegen ge houden, zodat het verkeer lang® d-e ■grote wegen zo weinig mogelijk zal worden (gehinderd. Uit het tijdistip waarop het bataljon op de veren zal werden overgezet blijkt dat het burgerverkeer op d-e ponten weinig of .geen last zal ondervinden. Niet ongerust Tijdens de oefeningen die 's nachts zullen worden gehouden zal worden ge schoten, terwijl ook zwaarder vuur zal worden nagebootst. B»3 bevolking be hoeft dus bij het horen van dit lawaai niet ongerust te zijn. Het kan natuur lijk voorkomen, dat in het „heetst van het gevecht" munitie verloren gaat. Het is gebleken dat de jeugd met deze ar tikelen gaat spelen en vaak met nood lottige gevolgen. Het publiek wordt dan ook dringend verzocht, munitie, rook- potten e.d. te wiltan inleveren bij de dichtstbijzijnde post van Rijkspoltie en konnklijke marechaussee of bij het on derdeel zelve, voorzover het nog ter plaatse is. De commandant van. het 16e Pant serinfanterie bartaljon is de luitenant- kolonel N. Berghuis, een zoon van de igeneraal-majocT Berghuis, waarnaar dit kazerne in Middelburg is genoemd. Romige caramel met glucose en direct weer energie. Luchtige creme met volle melk geeft meer uithou dingsvermogen. Heerlijke choco- houdl u in topconditie. Korfbal op Scliouiven-Duiveland ZIERIKZEE. Te Kerkwerve is de promotie-degradatiewedstrijd Unitas- Stormvogels gespeeld welke met niet minder dan 60 door Stormvogels werd gewonnen. Door deze zege pro- veert de club uit Ellemeet naar de le klasse van de SDKB terwijl Unitas vol gend jaar een toontje lager zal moeten zingen. Te Serooskerke won Burgh 3 met 43 van WIK 3, zodat de Burghe- naren hun plaats in de tweede klasse b behouden hebben. Eerder in de week had WIK 3 de beslissingswedstrijd tegen Zeemeeuwen 2 met 0—6 gewonnen, waardoor het kampioenschap van de 3e klasse een feit was geworden. SKNWK 2 verloor in de beslissingswedstrijd te Zierikzee met 2—8 van WIK 2, waar door de Nieuwerkerkers naar de 2e klas b of misschien naar de 3e klasse degra deren. WIK 2 promoveert hierdoor naar de 2e klasse a. Om het adspirantenkam- pioenschap van de SDKB won Burgh a met 5—0 van SKNWK maar in de re turnwedstrijd te Nieuwerkerk bleven de blauw-zwarten met 10 baas in eigen huis. Op neutraal terrein zullen beide kashebbers nu moeten uitmaken wie van hen zich kampioen zal mogen noe men. Wanneer deze wedstrijd is ge speeld. behoort de korfbalcompetitie op Schouwen-Duiveland weer tot het verle den. Alleen het SDKB-twaalftal zal naar alle waarschijnlijkheid nmg een paar wedstriden spelen tegen regionale bon den. De juiste data zijn echter nog niet definitief. MIDDELBURG. De Middelburg se wethouder J. S. Hoek was gister morgen van mening dat behalve de eerste ook de laatste klappen daal ders waard zijn. Op bekwame uiijze kweet hij zich van zijn taak bij het heien van de eerste paal vari de nieu we ULO-school op de hoek van de Koninginnelaan en de Breeweg. Door de machinist van de heimachine werd de wethouder eerst de fijne kneepjes (of liever klappen) van het vak ge leerd waarna de heer Hoek onver vaard het heiblok omlaag liet suizen. Een aantal genodigden werden later op de morgen door de voorzitter van het schoolbestuur, de Vereniging tot het verstrekken van lager onderwijs op ge reformeerde grondslag, toegesproken. De heer A. J. Schot noemde het een blijde dag voor de school. Hij bracht daarna dank aan. het gemeentebestuur, aan wiens medewerking het te danken was dat de bouw van de school nu reeds kon worden begonnen. De heer Schot zei verder dat het hem bijzonder verheugde dat de wethouder van onderwijs de plechtigheid had wil len verrichten. Voorts zei de voorzitter dat de vereniging de kosten van de bouw niet had hoeven financieren maar dat de gelden door het rijk ter beschik king waren gesteld. De heer Schot wijdde tenslotte nog enige woorden aan de onderbrenging van de in 1958 gestarte ulo-school (een streekschool voor Walcheren). Het laat ste jaar, voordat de eigen school ge reed is, wordt het voor leraren en leer lingen nog erg moeilijk. Het tegen woordige onderdak moest worden ver laten. Drie klassen worden in school C ondergebracht en een klas in de Graven straat. De heer Schot hoopte dat de pe riode van behelpen spoedig tot het ver leden zou behoren. Wethouder Hoek liet zijn goede wen sen vergezeld gaan met het uitspreken van zijn groot respect voor de presta ties van het schoolbestuur. Andere spre kers waren de architect, de heer G. Ge luk, de heer B. de Jonge, hoofd van de school, en de heer I.. de Jong, aan nemer. De ruime school telt vijf leer- en een natuurkundelokaal. Verder is er een grote aula, een flinke rijwielkelder, een hoofdenkamer en een keuken voor de overblijvers. HAAMSTEDE. Onder de vrolijke tonen van de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" trok de afscheidsop- tocht door de straten van Burgh en Haamstede. Achter de muziek mar cheerden enige duizenden vreemdelin gen met sporadisch hier en daar een inboorling uit de Westhoek bijna allen voorzien van een lampion. De kleurrij ke kaarsjesstoet kreeg door deze gro te deelname een fikse lengte, waardoor voor de achterste deelnemers de mu ziek onhoorbaar was. De stoet nam voor de eerste keer een vreemde rich ting n.l. de Kloosterweg door tot bij de camping ,,'t Torentje" waar tegenover deze camping een open stuk terrein ligt dat geschikt is voor het stoken van een vreugdevuur. Het vreugdevuur dat met een enorme knalzich ontplooide was van een zeer groot en hoog maak sel. Rondom het kampvuur, dat de massa lampions geheel verduisterde, werd nog wat gezongen waarna de mu ziek zich weer aan het hoofd van de stoet stelde en de terugtocht aanvaard de. In Haamstede aangekomen werd de stoet ontbonden, waarna het lang zamerhand rustig werd in het dorp. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De afsluitdijk van het Dijkwater -op Schouwen Duivel-and, gelegen in de gemeente Brouwersha ven. zal door het rijk „om niet" worden iver,gedragen aan het waterschap Ic'houwen/Duiveland. Minister Korthals verkeer en waterstaat) heeft hiervoor cn wetsontwerp ingediend bij de Twee- 3 Kamer. Door de afsluitdijk werd het Dijkwa- r na de stormramp van februari 1953 'gedamd in het kader van d-e Ncod- et 'dijkherstel. De dijk is nu voltopid o de afw-aterin-g van de -afgedamde ilders wordt geregeld door een nieuw ektrisch gemaal bij Dreischor. Het ijk heeft er geen belang -bij de dijk nu in-ger zelf te beheren en te onderhou- len. Het waterschap is, door' de afsluiting van het Dijkwater, verlost van het on derhoud van een zee-dijk van 7600 me ter; in plaats daarvan moet het wa terschap nu de afsluitdijk van twaalf honderd meter lengte gaan onderhou den. HAAMSTEDE. Het bestuur der Schouwse afdeling van de N.J.N. heeft voor het laatst haar poorten in de Tuin bouwschool geopend. Het is niet tegen gevallen, zo vertelden enige bestuursle den, de heren Brand, Moonen en Zorge ons, doch de plaats buiten de bebouw de kom is toch wel een handicap ge weest voor een grotere belangstelling. Ongeveer 700 personen bezochten de tentoonstelling, die allen vol aandacht het geen op ons eiland in de natuur te zien is, bekeken. De verkoop van boek werken op dit gebied slaagde volkomen en veel werken die de heer W. J. Goudzwaard speciaal voor deze tentoon stelling had laten komen, vonden hun weg naar een enthousiaste lezer. Ook voor volgend jaar heeft de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie plannen om weer iets dergelijks op te zetten, maar dan meer in het bereik der vreemdelingen. GOES. Zaterdag 1 september wordt in de Zandkreek bij Kats en Wilhelminadorp het tweede inter nationale zeehengelconcours ge houden. De organiserende vereni ging, de Eerste Goese Hengelsport vereniging, koestert weer grote verwachtingen van dit hengel- festijn. Vorig jaar is het wel inge slagen; er waren 520 deelnemers, onder wie een groot aantal Belgen en zelfs een Duitser. Dit keer is er meer propaganda ge voerd dan in 1961. In België, de pro vincie Brabant, Zeeland en Zuid-Kol- land zijn grote hoeveelheden foiders verspreid. Er zal dit jaar, in tegenstel ling tot de eerste keer, geen visafslag worden gehouden. De gevangen vis zal aan het verzorgingstehuis op de Bees- temarkt worden geschonken. En bij een grote vanst mede aan de Goese ziekenhuizen. Geen controleurs De secretaris van de vereniging, de heer G. J. J. Neels te Goes vertelde ons dat de grote handicap bij de or ganisatie is het gebrek aan contro leurs. Een ieder die hier iets voor voelt, kan zich bij hem aanmelden (Oostsingel 90). Er zijn weer prachtige prijzen; Een bromfiets, sportfiets en radio en -andere waardevolle voorwerpen. De prijsuit- DEN HAAG. Bij beschikking van de plaatsvervangend directeur-generaal voor de burgerliichtva art is bet lucht vaartterrein Haamstede in Zeeland tij delijk .gesloten voor de burgerlucht vaart. De maatregel houdt verband met enkele noodzakelijk te verrichten werk zaamheden. In de oorlogsjaren is het vliegveld door bommen getroffen. Na •d:e oorlog is het terrein gedeeltelik ge ëgaliseerd, doch na>ar het oordeel van de Rijksluchtvaartdienst, aldus een woordvoerder van de gemeente Haam stede, niet naar behoren. Bovendien moet nog een oude startbaan worden verwijderd. KRABBEND1JKE. Woensdag 5 september hoopt candidaat W. Suyker uit Berg Ambacht zijn 'rede te doen bij de Gereformeerde Gemeente te Krabbendijke. Om halfc' e 's middags wordt candidaat Suyker door ds. L. Rijksen uit Rotterdam bevestigd. reiking vindt plaats in de Prins van Oranje om acht uur zaterdagavond. In de commissie van toezicht hebben zitting de heren M. Haasdonk, secreta ris van de V.V.V., De Bevelanden en de heer A. A. Schuit, burgemeester van Kortgenen. Burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes zal zich met een voorwoord in het programmaboekje tot de deelnemers richten. KAFEILT1K, 23 aug. 1962. Veilingsvereniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Bra men consumptie I 115134, n 80—95, III doordraai, idem industrie I 77, II 64, fram bozen per kg I 177184, IT 70, dubb. pr. bo nen I 52—53, II 40.90—42.70. IIx 32. Perzik- appel I 75—80 45. I 70-75 48, I 65-70 47^48. I 60-65 46, II 75-80 38, II 70-75 41, II 65-70 41. I 60-65 37. lid 35, grof 28—29, fijn 27, Yellow Transparant I 70-75 54, I 65-70 51, I 60-65 46, I 55-60 37, II 60-65 40, II 55-60 29, GROF 18, fijn 14, Early Victoria I 70-80 48, I 60-70 35—37, II 70-80 47, II 60-70 34—35, lid 20.35—22.20, grof 25—28. fijn 12—14. Stark Earliest I 75-80 91, I 70-75 87, I 65-70 18—83, I 60-65 72. I 55-60 51, II 70-75 66. II 65-70 64—65, II 60-65 56—59, II 55-60 48— 49, lid 34, grof 4953, fijn 27, Tomskinde- renpeer I 55-60 73, I 50-55 63, II 45-50 47— lid 31, fijn 16, Pree. de Trevoux I 65-70 74, I 60-65 83—84, I 55-60 68—70.30, II 55-60 64, grof 53, fijn 32, Nrd Holl suikerpeer lid 26, fijn 17. Verpakt fruit: Stark Earliest I 80- 85 92. I 75-30 94—101, I 70-75 101—105. I 65-70 9293, Tonneboerpruimen voor industrie 28,3028,60, valappels en val kroetappels doordraai geplukte kroetappels wit 7, gepluk te kroetappels rood 5. Pruimen: Czarprui- men ex 136—148, I 96—138. II 68—73, grof 73—112, fabr 22—36, Ontario I 110—123, II 49—89, grof 71—98, fabr. 19—40, R. CI. d'Ouillins I 60—84, II 33—37, grof 43—74, fabr. 17—23, Mons Hative I 152, Daxton II 3235, pruimen gescheurd 7-^-47, valpruimen 6—16, Loganbessen per doos I 48, rode bes sen per doos I 2425, II 18—22, idem per kg I 6972, II 3965, zure morellen per kg I 108. ling. Yellow Transparent kl I 70-75 57, 65-70 57. 60-65 48—50, 55-60 37. II D 20. kl II 70-75 54, 65-70 54, 60-05 45, 55-60 36, perzikrode zo- merappel kl I 75-80 4445, 70-75 49—51, 65-70 49—50, 60-65 48—50, kl II 75-80 40, 70-75 44, 65-70 47, 60-65 43, II D 37. Stark Earliest klT 75-80 92, 70-75 91—91. 65-70 85, 60-65 73, 55-60 55. II D 36, kl II 70-75 71. 65-70 66. 60-65 57. 55-60 50, Early Victoria kl I 70-80 52, 60-70 35—36, kl II 70-80 49. 60-70 32, II D 17,40— 20,05. Beauty of Bath M II 65-70 65. 60-65 50— 52, 55-60 38, D 26. Oomskinderenpeer kl I 50- 55 65—66, 45-50 47—50, II D 31—32, Précoce de Trévoux kl I 65-70 76, 60-65 7481, 55-60 62,10—64,10, kl II 60-65 69, 55-60 58. dubb. pr. bonen II 42,90—46,10, MB 37, III 30. prelude I 36, II 36, div. appels kroet 8. Totale aan voer hard fruit 4400 kist. Verpakt fruit: Stark Earliest kl I 75-80 98103, 70-75 105, 65-70 93105. Gewone veiling: Yellow Trans parent grof 47, fijn 16—19, Stark Earliest grof 48—57. fijn 20—28, Beauty of Bath grof 42, fijn 30, perzikrode zomerappel grof 33— 36, fijn 1525, Early Victoria grof 2427, fijn 20—27, Oomskinderenpeer grof 37—39, fijn 912, rijp 3347, Précoce de Trévoux grof 48—50, Czarpruimen I 98—432, II 58—90, grof 5085, fabr. 12—48, gesch. 20—30, On tario I 68—121. II 51—75, grof 28—100, fabr. 5—50. gesch. 20—45. Washington I 73—94, II 20—63, grof 39—77, fabriek 12—32, Mons. Ha tive I 111145, fabriek 73, Tollenaars II 14 16, Frankenthaler I 280, rode bessen II 76. Per doos: bramen I 3136 II 26—28. logan bessen I 46, rode bessen I 41, II 27. CADZAND. Dinsdagmiddag ont stond omstreeks drie uur een brandje in de duinen te Cadzand-Bad in de buurt van het Strandhotel. De rijks politie te paard kon met behulp van omwonenden en vakantiegangers deze in het beginstadium ernstig aanziende duinbrand blussen. Ongeveer dertig vierkante meter duinterrein werd door het vuur aangetast. De brand is ver moedelijk veroorzaakt doordat kinde ren met vuur hebben gespeeld. VEILING ST ANNALAND. 23 augustus. Dor égeijone 25,65, eigenheimers gewone 16 17.29, drielingen 7.07. bintjes gewone 13.81- 14.59, bonken 18.75—20.20, drielingen 4.80—6, aanvoer 220 ton. Op het sportterrein aan de Bierens- straat te Sint-Annaland zullen op za terdag 25 augustus a.s. twee ontmoe tingen plaats hebben tussen de beide elftallen uit Bruinisse en die van W.H.S. De wedstrijden beginnen des middags om 4 en om 6 uur. Het muziekgezelschap Rillandia geeft zaterdag in Rilland-Bath voor het gemeentehuis een concert. Ingezonden mededeling De provinciale afzetcommissie voor Zeeland maakt aan de fruittelers be kend, dat op de veilingen kunnen wor den aangevoerd en geveild, vanaf: maandag 27 augustus 1962 Zigeunerin, alle maten, mits voldoende rood ge kleurd, op 5 mm sorteren, Précoce de Trevoux, alle maten op 5 mm sorteren, donderdag 30 augustus 1962 Manks Codlin 65 mm en op, met gele tint, op 5 mm sorteren. BERGEN OP ZOOM, 22 aug. Andijvie 18—33, sla 1321. bloemkool 1664, bospeen 16—24, waspeen 9—20, stamboom dubbele orincessen 30—55. snijbonen 45—91. staak- Drincessen 83—1.42, kussa 2—9, komkommers 10—26, tomaten 36—66, savooie kool 7—16, ro- 3e kool 4,515. witte kool 79, prei 2735, Fellow 1277, perzik rode zomerappel 2774, sarly Victoria 932, oomskinderen 2268, On tario 33—1.04, czar 28—1.37. kroes 22—59, rei ne claudes 28—1.28, kasperzik 6—51, rode bes sen 53—1.47, stark earliest 50—1.14, meloen !5—1.2* J3 kg, 1.70. bot lOo. wijting 37. tarbot 3, schol J, tong 748, krab 31 onges. vis' 60 kg. ST. MAARTENSDIJK 23 aug. dore 25,35 ïigenheimers 10-16.21 bonken 8,04 driel 4, pintjes 1 14.39-14,54 idem 2 10.49-13.70 bonken l 18.50-18.20 idem 2 14,50 driel 5.41-4.01 aan voer 115 ton. plantuien stuk groote 19,07 idem *?JfsbJurg€r 19'53 driel 32<98 Pick'ers 30.99 mjboide 40-55 23,52 idem driel 33,03 idem pick ers 30,46 aanvoer 41 ton tarwe 29-30 \'2 34*5 ïo-28 haver 25-29 kleine erwten 35-38 schok- Soïö 40-45 br. bonen 40-60 blauw maanzaad. THOLEN, 23 aug. witte eigenheimers ?ew. blok 1 16-17 2 12-15 poters 5,36 binties bonken 15 gew l 13.62-13,87 2 11.60-12 3 10 64- 10,72 poters 4,52 aanvoer 53 ton. KRAlBB'ENDIJKE, 23 augustus. Pr de Trevoure I 65-70 77. I 60-65 82. I 55-60 71 III gr. 59, Yellow II 70-75 60, II 65-60 53 TT fin 65 42. II 55-60 33, n D 15. Early Vic II 70 80 39, II 60-70 33. II D 23, Illgrof 28-30 fit 9^Stra2.Earliest 1 75-80-85—94. I 70-75*90— 1.04, I 6d-70 84—92. I 60-65 69—77 T W fin aö Wü' ITT1 8!i" II 60-65 II_ 55-60 45, II D 34^11 gr0f 46^59. finj 44*1 7or7?M""l1L'omeraPPel I 75-80 I /U-/o 49, I 65-70 47 I 60-fiö 45 TT 7n 7* gróf K° H O 34. 7°$ gror iyfjjn 1617, kroet 10 pp TOA ?S'85 44- 1 '75'8" 53. 70." TTT 97-JS; t?°-' D 47- Ontario II 75-1.16 III M Lï"S*€SSe B£"€n 1 50' 11 41~43 H t?0*? T?Tes|0e" "22 per doos. Czar pruim li 96, Hl 42-dO, Bramen I 33, II 13. f

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4