PORTRET VAN EEN RINGRIJ-FAMILIE EERSTE BEKER VOOR PEPER Middelburgse ringrijderij leverde verrassingen op Valsheid in geschrifte secretarie-ambtenaar Nieuwe aanlegsteiger in Vlissingse haven VROUW STAL HONDERDEN GRAMOFOONPLATEN Arnemuiden ziet geen heil fotoboek voor Walcheren Vlissinger vrijgesproken TOCH EERSTE UITSLAGEN RINGRIJDEN „Patrijzenjacht" in Colijnsplaat Concert muziekkorps P. J. Eevers in commissie Vliegerwedstrij d Brugstraat-plantsoen in St. Annaland Handwerkéxamens Vrijdag 24 augustus 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 MIDDELBURG. Piet Peper uit Aagtekerke en Jan Reijniersi uit Koudekerke zorgden gisteren voor een aantal verrassingen in de grote ringrijderij tijdens de tweede folkloristische dag van dit zomerseizoen, die traditiegetrouw weer werd vastgesteld op donderdag-marktdag-touristendag dag waarop de belangstel lende amateurfotograaf zijn plannen voor het degelijk parkeren van zijn auto ziet vervliegen tot een lachwekkende illusie. De twee koninklijke bekers, reeds zeventien jaar in de roulatie omdat niemand onder de ringrijders er één voorgoed in zijn bezit wist te rijden, zijn vanzelfsprekend de meest begeerde en eervolle prijzen geweest die gisteren op het overbekende tafeltje troonden. T I.'li'V if lA nrPf inT TT banen, waarover de ruim honderd IjriTil 1 !VIIHiyr,nmH I I rijders en paarden verdeeld waren, wankele of meer effectieve pogingen De strijd om de twee felbegeerde prijzen liep anders uit dan men in de ringrijderskringen tevoren had ver wacht: gevierde Leen Minderhout uit Westkapelle stuk, na 31 ringen van de haak te hebben gehaald, de 32ste keer mis. Pieter Peper en Reijnierse bleken I onvérwacht de tien ringen in deze be-1 kerstrijd raak te hebben gestoken. Leen Minderhout, en zijn rivaal Wil lem Maljaars uit Veere lieten deze kleine nederlaag echter niet op zich zitten. Leen behaalde de achtste beker en twintigjarige Willem de vierde. Bo vendien kon de eer, als eerste op de eindranglijst geclassificeerd te worden, Leen niet meer ontgaan met zijn 31 ringen. Willem Maljaard volgt hem op de voet met 30 ringen. Zij hebben elkaar niet veel toegege ven, deze Leen en Willem, want reeds in de morgenwedstrijden, waarin twee entwintig beurten worden gereden, ont spon zich in de baan voor de Industrie- en Huishoudschool een sportieve strijd tussen Minderhouts, Maljaarsen en nog enkele prominente ringrijdersfiguren. Hier ook stonden de meeste touris- ten met hun film- en fotocamera's opeengehoopt tussen de vele belang stellenden van eigen bodem, die welis waar het rijden al tientallen malen heb- Als een devoot kruisridder blikt Leen ben aanschouwd, maar er nimmer ge- Minderhout op naar zijn lans, waar- noeg van kunnen krijgen. aan 00k gisteren weer zovele ringen Opvallend was dat in alle drie de werden geregen. Een beeld van de grote ringrijderij om o.m. de koninklijke bekers. werden gedaan de rijstijl van de held Minderhout te imiteren. Het is een stijl waarmee voorzitter P. Brasser niet eens zo erg gelukkig is, „om dat het niet de traditionele zit is". Volledig rustend op alléén de knie- en op de brede rug van zijn paard, rijdt Leen zijn wedstrijden naar hij zelf zegt, het meest succesvol. Tra ditionele zit of niet, het bepaalt een zeer eigen en imponerende stijl. Na de selectiewedstrijden maakte omstreeks het middaguur de hele groep ringrijders, waaronder mej. Nel Vader als enige en dappere ringrljdster, een tocht door Middelburg, met zijn inva sie touristen opgesteld langs de frot- toirs. MTDT>ECLBXJiRGDe prijsuitreiking van de grote ringrijderij vond gister avond plaats in de bovenzaal van de schouwburg. In zijn openingswoord ver klaarde de heer P. Blauw zich verheugd dat de moeilijkheden inzake de folkloris tische dagen die de heer Iman.se, voor zitter van Handelsbelang, tijdens de prijsuitreiking van de laatste sjezenrn- derij aanroerde, inmiddels zijn opgelost. Het menngsverschil van de folkloristi sche commissie met het gemeentebe stuur over de subsidieregeling voor de Middelburgse ringrijderij blijkt udt de weg geruimd. De organiserende vereni gingen Handelsbelang, Stichting Nieuw Walcheren, en V.V.V. zullen medewer king blijven verlenen aan de jaarlijkse folkloristische dagen. Vervolgens rijkte de heer P. Brasser, voorzitter van de Zeeuwse Ringrijders Federatie, de prijzen uit. De volgende rijders wonnen een beker: 1. beker koningin Juliana, Pieter Peper, 2. be ker prinses Wilhelmina, 3. H. Joose, Mid delburg, 4. Wi Maljaars, Veere. 5. P. Rooze, St. Laurens, 6. S. Minderhout, Westkapelle. 7. L. Minderhout, 8. L. Vos. Uitslag kleine finale: muziektentbaan: 1. Jac. van Wallenburg, Middelburg. 2. Jac. de Klerk, Middelburg. 3. S. Lampert; baan huishoudschool: 1. Jac. Brasser, Veere. 2. L. P. Brasser s., 3. W. de Visser Zoutelande. Uitslag volgringen: 1. L. Minderhout 31 rin gen, 2. W. Maljaars 30, 3. P. Rooze, St. Lau rens 29, 4. S. Minderhout, Westkapelle 29, 5. H. Joose, Gapinge 29, 6. J. Reijnierse, Kou dekerke 28, 7. J. de Pagter, Ritthem 27, 8. Jo Maljaars, Veere 26, 9. S. Koets, Bigge- kerke 26, 10. P. Peper 26, 11. P. Poppe, Grijpskerke 26. 12. Jac. Brasser 25, 13. D. Willemse, St. Laurens 25, 14. L. Vos, Zoute lande 25, 15. A. Kodde, Aagtekerke 25, 16. J. de Klerk, Middelburg 25, 17. A. J. Vol kers, Middelburg 25, 18. D. de Buck, Bigge- kerke 25, 19. Fr. Langebeeke, Gapinge 25, 20. A. de Visser, Vrouwenpolder 25, 21. L. B. Brasser jr, Vrouwenpolder 24, 22. L. Lan gebeeke, Gapinge 24, 23. A. Peper 24, 24. C. de Visser, Aagtekerke 24, 25. L. P. Brasser sr, Vrouwenpolder 24. Piet Maljaars senior, hoofd van het vermaarde Veerse ringrijdersgezin, is boos. Boos op zijn vier zoons. Want Piet, Leen, Jo en Willem hebben in een familiekrijgsraad besloten dat vader, die vandaag zijn 73ste ver jaardag viert, niet meer op een paard klimt en niet meer deelneemt aan de jaarlijkse ringrijdersfestijnen op Walcheren. „Ze vinden dat het op mijn leeftijd te gevaarlijk wordt, weet je", vertelt de krasse heer Maljaars enigszins veron gelijkt, maar in de wetenschap dat zijn nakomelingen volkomen gelijk hebben. Het was gisteren de eerste grote Wal- cherse ringrijderij, waarbij de heer Mal jaars een beetje mopperend aan de kant stond, maar met ogen glinsterend van trots de prestaties van zijn vier zoons volgde. Vijftig jaar lang was de Verenaar van de partij, en hoe. De prijzenkast thuis puilt na al die jaren wel enigs zins uit, de prijzenhoop van de verdere familieleden nog daar gelaten. Trots is de heer Maljaars vooral op zijn jongste zoon, Willem of Wim (voor pa Maljaars Jimmy) die vorig jaar de wisselbeker van koningin' Juliana in de wacht sleepte. „En Jo, kijk Jo maar eens", roept Maljaars enthousiast, „Nou die heeft een heel aparte stijl van rij den hoor. Hij hangt als 't ware aan zijn paard". Waar de Maljaarsen op een ringrij derij komen wordt de strijd spannend, kampen met andere prominente figuren op dit gebied om het hoogst aantal ge stoken ringen op een sportieve manier. Zij kunnen er wat van, zegt vader Mal jaars, en ze rijden veel beter dan ik zelf ooit heb gedaan.... FOTO: vd.n.r. Piet Maljaars, met een neefje, Leen, Jo en Willem en mid denin Piet Maljaars sr. MIDDELBURG. Vanavond zal het Middelburgs Muziekkorps een concert geven in de speeltuin van „Nieuw Mid delburg". Dit concert begint om acht uur. Het programma hiervoor luidt als volgt: 1. Eurovision-mars van Van Hol land; 2. Ouverture Regina van Rossini; 3. Drie melodieën van Molenaar; 4. Marcia Eroica van P. de Rooy; 5. Ju- gend Traume Ouvertuer van H. Foster; 6. Het Orgellied van P. de Rooy; 7. Petite Suite van Adr. Kousemaker; 8. Sursum corda van E. Ruh. GOES. Abusievelijk is de naam van de heer P. J. Evers weggelaten uit ons bericht „Tweede internationale hen- gelconcours in Goes". De heer Evers heeft namelijk ook zitting in de Com missie van Toezicht. MIDDELBURG. De uitslagen van donderdag in het kader "van de jeugdva- kantieweek gehouden vliegerwedstrijd zijn: 1. Jan van Kasteel. 2. Christiaan Tange. 3. Noco Luitwieler. De drie troostprijzen waren voor André Burg- hardt, Jack van Sabben en Paul Lups. Orgelconcert in Kapelle KAPELLE. De organist G. de Kok uit Goes zal op zaterdag 25 augustus a.s. om 8 uur 's avonds een concert geven op het orgel van de herv. kerk te Kapelle. Dit concert gaat uit van de Stichting Orgelcentrum Nederland. MIDDELBURG. De Duitse W. I. T., als kamermeisje in de Godshuizen in Veere werkzaam geweest, stond gis teren bij de Middelburgse politierech ter terecht voor de diefstal van een zilveren armband en hangertje van een collega en de ontvreemding enige maanden later van een bedrag in bank biljetten van 430. Haar raadsman, mr. P, C. Adrlaanse, wees er op dat het meisje uit de Russische zone in Duitsland afkomstig is en dat haar wat ellende betreft weinig werd bespaard. Zij liep daarbij een zenuwinzinking op en de raadsman kon zich voorstellen dat haar daad uit een psychische stoor nis was voortgekomen. De officier van justitie, mr. A. W. Ro- singh, wees er op dat haar verloofde haar naar Veere had gehaald. Het meisje was pas een maand in de GodS' huizen werkzaam toen zij haar eerste diefstal begint. De officier vond het feit ernstig genoeg om een gevangenisstraf te eisen van vier maanden met aftrek van voorarrest, waarvan twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De raadsman zei voorts dat het meis je niet gewend was in een normale maatschappij te leven en dat de be trekkelijke weelde waarin haar colle ga's leefden haar tot stelen had ge bracht. Hij verzocht het voorwaardelij ke gedeelte van de straf groter te ma ken. Het vonnis was echter conform. Een verbijsterend aantal grammo foonplaten ontvreemdde de Terneu MIDDELBURG. De eerste ambte naar ter secretaTie van de gemeente Domburg, W.B., stond gisteren wegens het plegen van valsheid in geschrifte terecht. In zijn vorige woonplaats Nieuw-Wolda oefende B. eveneens de functie van ambtenaar ter gemeente secretarie uit en was tevens plaats vervangend gemeentesecretaris. In een vergadering van B. en W, die B. als secretaris bijwoonde, werd een besluit genomen in 1958 B. met ingang van I januari 1959 een jaarlijkse toela ge van 350 te geven voor de werk zaamheden die hij had als boekhouder administrateur van het gemeentelijke bejaardentehuis. B. had echter die werkzaamheden reeds verricht vanaf 1 mei 1958 en voelde zich waarschijnlijk tekort ge daan. Hij betaalde zichzelf 200 uit als salaris over 1958 vanaf 1 mei. Toen van de kant van de pensioenraad hier over inlichtingen werden gevraagd, pro duceerde B. een (vals) besluit van B. en W. waarin hem een toelage werd verstrekt vanaf 1 mei 1958. De nodige handtekeningen onder het besluit zette B. zelf. Toen B. in Domburg werkzaam was, werd er van de kant van het gemeente bestuur van Nieuw-Wolda informaties gevraagd over deze (nog steeds duiste re) kwestie. B. zond zijn oude gemeen tebestuur eerst een fotocopie van zijn zelfgemaakt besluit en toen men bleef aandringen, liet hij B. en W. van Nieuw-Wolda weten „dat de admini stratie niet deugde en dat men nu maar goed moest zoeken naar het ori ginele besluit." Handtekeningen Toen werd de zaak aan het rollen BE'RGEN OP ZOOM. Op 23 mei jl. wilde de autobuschauffeur S. de V. uit Vlissingen met zijn autobus uit de Wassenaarstraat de Meeussenstraat in draaien. Doch door de gladheid van de weg schoof hij door. ramde een ande re auto en reed de -gevel van -de schoen makerij van de heer Taalman, in puin. De V. moest zich hervoor donderdag morgen voor het kantongerecht te Ber gen op Zoom verantwoorden. Hem werd ten Jaste gelegd dat hij te schielijk geremd had, waardoor de wagen was gaan slippen en het verkeer in gevaar was gebracht. Dit werd door verdachte, ten stelligste ontkent. Hij voerde aan dat er wel een uiterste con trole op de wagens wordt toegepast maar dat had hier op de weg ook wel eens mogen gebeuren. Een straat die berucht is met slecht weer. Hij had niet geremd. „Slippen is ook rijden", zei de kantonrechter. „Maar wat had ik dan moeten doen", zei verdachte. „Er kwam een andere bus aan waar ik zeker tegenop gereden was; maar door op een lagere versnelling over -e koppelen heb ik erger voorkomen; de bus schoof door, waar ik al bang voor was." „Dan moet u er niet mee rijden", vond de officier van justitie. Omdat het geen hem ten laste was gelegd niet wet tig en overtuigend was bewezen, moest de officier hem vrijspreken. Verdachte wilde nog meer weten over het remmen en slippen, maar had be ter zijn mond kunnen houden. ARNEMUIDEN. Arnemuiden heeft, In navolging van Westkapelle, besloten niet mee te werken aan de uitgifte een fotoboek voor Walcheren, Een verzoek van de Vereniging van burge en secretarissen op Walche ren voor het verlenen van een bijdrage wees de raad zonder commentaar van de hand. Burgemeester A. Hack zei dat het fotoboek vooral het eiland als tou- ristische attractie uitbeelde, de oplaag zou tienduizend exemplaren zijn en per stuk zou een fotoboek ƒ2,60 gaan kos ten. B. en W. zien in dit fotoboek van Ar nemuiden niet veel heil, vervolgde de burgervader. In hoofdzaak zijn de strandgemeenten gebaat met de uitga ve van het boek. .Arnemuiden zal dus, ook gezien zijn financiële positie, me dewerking aan het fótoboek weigeren. De raad bekrachtigde een principe besluit van 1960 voor een gemeente lijke bijdrage in de aansluitingskos- ten op het drinkwaterleidingnet in de ruilverkaveling. De kosten zijn echter in die twee jaar gestegen, waardoor de bijdrage (die oorspronkelijk op 11.630,- was gesteld) steeg naar 12.400,-, zijnde tien procent van de totaalkosten. De raad 'hechtte haar goedkeuring aan de onbewoonbaarverklaring van een woning aan de Langstraat. Naar aanleiding van hiervan merkte de heer J. L. Joosse (sgp) op dat steeds mectr onbewoonbaar verklaarde huizen in Ar nemuiden komen maar slechts weinig daarvan afgevoerd worden. De burge meester Hack zei dat slechts wanneer instortingsgevaar dreigt de woningen moeten worden afgebroken. Voor de bouw van zes woningen werd aan de fa. Walrave in Sint Laurens op tie verleend voor de tijd van zes maan den in het oosterlijk gedeelte van het uitbreidingsplan. In de rondvraag infor meerde de heer Jac. van Belzen (P.v.d.A.) naar de plannen van B. en W. met de oude chr. kleuterschool. De voorzitter zei dat het gebouw nog werd gebruikt door de gymnastiekvereniging. Indien de nieuwe gymnastiekzaal ge reed is, wordt de school afgebroken. Van het raadslid G. Siereveld (gb) werd af scheid genomen. De heer Siereveld. die niet meer in de nieuwe raad zitting heeft, is negen jaar raadslid (van 1 september 1953) geweest. Burgemeester Hack memoreerde aan de vele belang rijke raadsbesluiten die in die tijd zijn genomen. Hij bracht het raadslid de hartelijke dank van het gemeentebe stuur over. De heer Siereveld zei blij te zijn negen jaar zijn beste krachten te hebben kunnen wijden aan de belan gen van zijn gemeente. gebracht en gistermiddag stond B voor het hekje van de politierechter, mr. B. S. Sieperda, die hem herinner de aan een misstap uit zijn jeugd. In Utrecht had B. namelijk eveneens een officieel stuk nagemaakt en van hand tekeningen voorzien van o.m. de com missaris der koningin en de burge meester van Utrecht. „En dat geval is door de justitie voorwaardelijk geseponeerd", aldus de officier, mr. A. W. Rosingh, die zich af vroeg of de verdachte de ernst van zijn daad wel inzag. Hij eiste een maand onvoorwaardelijke gevangenisstraf. De raadsman, mr. A. J. van der Weel, zei dat de verdachte wel degelijk diep ervan doordrongen was dat zijn handel wijze van twee jaar geleden er volko men naast was. Ook had de raadsman niet de indruk dat de verdachte de in tentie had zich geldelijk te bevoordelen. „Een onvoorwaardelijke straf betekent voor B. ongetwijfeld ontslag nit de amb telijke dienst. Ik vraag clementie." Het vonnis legde B. een maand voorwaardelijk op met drie jaar proef tijd en 250 boete of vijftig dagen. De loonwerker A. C. de H. uit Tho- 1-en werd wegens onder invloed een auto berijden veroordeeld tot twee we ken voorwaardelijk met drie jaar proef tijd, acht maanden ontzegging van de rijbevoegdheid met aftrek, waarvan zes maanden voorwaardelijk en 150,- of dertig dagen. De officier had naast de ontzegging twee weken onvoorwaardelijk geëist. De fabrieksarbeider A. T. M. R. uit Koewacht reed dronken op een fiets. Conform de eis kreeg hij een week voorwaardelijk met twee jaar proeftijd, toezicht van het Zeeuws consultatie bureau voor alcoholisme en 50 of tien dagen. In de muziektent aan de Deestraat te 's-Heer Arendskerke hebben de mu ziekgezelschappen uit 's-Heer Arends kerke en Kapelle gezamenlijk een con cert gegeven dat wegens slechte weers omstandigheden vroegtijdig moest wor den beëindigd. Voor het examen Sterkstroommon teur V.E.V. slaagde de heer M. W. van de Guchte te Souburg. zense huisvrouw J. H. B.-H. uit een winkel in een half jaar tijds. Toen zij uiteindelijk betrapt werd in de winkel waar zij wel eens plaatjes kocht (en er velen in haar tas mee- moffelde) werd er huiszoeking ge daan. Liefst 643 zwarte schijven wer den bij haar thuis aangetroffen en in beslag genomen. De vrouw gaf toe 88 daarvan te hebben gestolen. Het bleek echter dat zij sporadisch een plaat kocht en nog sporadischer een cadeau kreeg, zodat de justitie het aantal gestolen platen op vele hon derden schatte. De door de winkelier geraamde schade van 1250 betaal de de huisvrouw vlot. „Waarom stal u de platen?" infor meerde de politierechter. „De meeste draaide u niet eens en zaten nog on gebruikt in de hoes." De officier eiste vier maanden voorwaardelijke gevan genisstraf met drie jaar proeftijd, toe zicht van het Leger des Heils en een boete van ƒ250 of vijftig dagen. Het vonnis verlaagde alleen de boete tot ƒ150. De Middelburgse cafetariahouder J. W. bezat een door de gemeente ver strekte muntmeter voor de afgenomen elektriciteit. Indien de achterstand in betaling wat groot was, moesten mun ten in de meter worden gegooid, W, had eigenmachtig het slot van de me ter opengebroken en 18 aan munten eruit gehaald. De officier vond dit dief stal en eiste een maand onvoorwaar delijk. De politierechter legde een week celstraf op. Achtste wielerwedstrijd COLIJNSPLAAT. Voor de achtste maal wordt zaterdag in Colijnsplaat de „Patrijzenjacht" gehouden, een wielerwedstrijd voor amateurs en onafhankelijken- Deze course over 120 km wordt ditmaal voorafgegaan door een wedstrijd voor adspiranten. Dit j'aair zal het accent van de „Pa trijzenjacht" liggen in de individuele ■prestaties. Voorgaande jaren waren er 3 prijzen vootr het pteegenklassement, ditmaal slechts een. Het ligt voor de hand: dat de equipe van Toon Siimons uit Breda met zijn „Drie Hoefijzers- ploeg" die hoogste ogen zal igooien naar deze prijs. Simons toornt o.a. met Andre van Aert, Jos Lindens, Kees Haast, Leo van Don gen, Jaato v. d. Kloot en waarschijnlijk ook met Kees Snepvangers de winnaar van de ronde van Midden Zeeland. Snepvangers behoort momenteel tot de geselecteerden van die nationale ploeg voor de wereldkampioenschappen, en daarom is het nog niet helemaal zeker dat hij in Colijnsplaat zal starten. De wielerclub „Theo Middelkamp" kamt met twee formaties aan de start. In de a-ploeg mis-sen we Boonman en Verstraete, maar Tolhoek en Verburg zijn wel van de partij. Bert Zoet is als gastr.enner toegevoegd aan deze equipe. In d'e lb-ploeg van „Middel kamp" rijden als igasitrennecns Deijtoers en Mik Snijder, Men tmag aannemen dat die 53 amateurs en onafhahkelijitoen weer een felle strijd zullen leveren om de prijzen. Het veld is gerenommeerd als u bovengenoemde namen bekijkt waaraan nog kunnen worden toegevoegd als fa vorieten Kees Lute, Piet Steen voorden en de Limburgers Stevens en Raus- scthop. D e grote vi sserij -premie, spontaan be schikbaar gesteld do-or de vissers van Veere en Arnemuiden, wordt in acht klassementen verreden. De start vindt plaats om drie uur terwijl om twee uur de adspiranten vertrekken. Dit wielerfestijn wordt behalve door de plaatselijke muziekverenigingen ..Wilhelmina" en ,,Soli Deo Gloria" ook nog opgeluisterd door drie accor deonverenigingen ml. Animato (Geers- dijk), ,,W.I.K." (Wissekerke) en „Om Amore" (Colijnsplaat). ST. ANNALAND. Van gemeente wege is men met de verbetering begon nen van de Brugstraat en het aldaar braakliggend terrein, ontstaan na de sloop van enkele woningen aan de Brugstraat. Naast de stoepen van de Brugstraat-woningen komt een klinker bestrating, terwijl aan de andere kant de rijbaan wordt verbreed, waardoor de bocht bij de rijwielzaak van de heer C. J. van Oost wordt verbreed. Op de hoek bij de familie Van Houdt komt een verkeersheuveltje, terwijl er in het midden tussen de Ring en de Brug straat een groenstrook overblijft. Ten slotte worden de trottoirs aan de Ring doorgetrokken. VLISSINGEN De nieuwe beton nen aanlegsteiger in de haven van de Scheldestad is gereed gekomen. Deze steiger is bestemd voor de aanleg van onder meer tankschepen en coasters en is geheel uit betonnen elementen vervaardigd. De tien kolossale ele menten, die ieder een gewicht bezit ten van 40 ton, zijn gebouwd in de werkhaven tussen Vrouwenpolder en Veere, waar ook de caissons voor de Grevelingendam tot stand komen. De betonnen gevaarten werden in de Vlissingse haven met een aantal bok ken op hun fundering van stevige pa len geplaatst. De nieuwe steiger is een compensatie poor h.et perlies pan de meerplaats, waar vroeger de bo ten van de stoomvaartmij. Zeeland aanlegden. Na 1 september zal de nieuwe stei ger ook uitwijkmogelijkheden moeten bieden poor de grote zeeschepen, om dat de Rijkswaterstaat dan een aan vang maakt met het herstel van de grote kademuren. IDeze werden tij dens de bevrijding in 1944 door de Duitsers opgeblazen en daarna door de geallieerden zo provisorisch her steld dat men niet eens met grote kranen de haven kon bereiken. Men verwacht dat bij het opblazen van de oude muren veel springladin gen bloot komen te liggen die van zelfsprekend met de nodige voorzich tigheid verwijderd moeten worden. Deze werkzaamheden vormen in Vlis singen het sluitstuk van het herstel van de oorlogsschade. Voor staatsexamen iuiï t* i Handwerken, dat eind juli te Rotterdam gehouden werd, slaagden ^rt}lng<m van d€ Chr- Kweek- ^/T T^ l g: w- Fey> L Coumou. A. de Wit, M. Verbeem, F. Zeilmaker te Middel- burg; J. van Veen, D. van Belzen, te Vlissin gen; A. Meindersma, I. Metselaar, I. van Zweeden, te Goes; J. Francke, K. Geschiere i? Vir 3p!k€rke: L- van Doorn, te Serooskerke; H. Wondergem te Oostkapelle; M. Hovestadt. te Yerseke; B. de Jonge, te Heinkenszand; L. Filius te Kamperland; L. de Koning, t« Breskens; I. van den Akker, Brasschaat-Bel. gie; L. Tieleman, te Zierikzee. °Ple*dingscursus van Mej. D. Prins te Middelburg slaagden de volgende leerlin- gen: Mej. A. Quist te IJzendijke, Mej. M. Jo- siasse te Serooskerke; Mej. M. Nieuwenhuy. se te Vlissingen; Mej. L. Zuydweg te Yerse ke.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3